|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   leseni briketi za kurjavo
9.1.2009 20:18:31   
s.
Jih katera od vas uporablja za kurjavo? Kje in po kakšni ceni jih dobite? Koliko kg briketov pokurite na dan?

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: leseni briketi za kurjavo
9.1.2009 20:50:31   
Gina
MI jih včasih tudi uporabljamo. Se mi zdi da zdaj trenutno ne, da drva laufajo.

Hmm, sem šla vprašat...brikete imamo za podkurit, za vžgat drva. Menda zelo hitro zagorijo in zelo hitro proizvedejo veliko toplote. Potem pa hitro zgorijo in od njih ne ostane žerjavica, ampak saje, pepel, tako da ne moreš na njih nalagat, če malo pozabiš, ampak moraš znova od začetka zakurit. Zato moraš, če kuriš samo z briketu, kar naprej gor nalagat, da ti ne ugasne, vsaj pri nas je tako. MI zakurimo z briketi, potem pa damo na ogenj malo večja drva, da drži en cajt. Pa smo zadovoljni. Cene ne vem, jih imamo še od lani ali celo predlani od znanega mizarja, pa ne vem, če ni skoraj ista cena kot za drva pri kmetu.

(odgovor članu s.)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: leseni briketi za kurjavo
9.1.2009 21:03:49   
NEVA-1
Moja mami jih ima, in mislim da je dala za 4 tone briketov okoli 500 EUR, nism čist ziher, ampak se mi zdi , da so iz Ribnice ali njene okolice

Predvsem so fini, ker ni smeti ko jih nosi v stanovanje

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: leseni briketi za kurjavo
10.1.2009 13:27:55   
Korina1
IZVIRNO SPOROČILO: NEVA-1

Moja mami jih ima, in mislim da je dala za 4 tone briketov okoli 500 EUR, nism čist ziher, ampak se mi zdi , da so iz Ribnice ali njene okolice

Predvsem so fini, ker ni smeti ko jih nosi v stanovanje


A mogoče veš koliko se jih porabi, oziroma za koliko časa bo imela 4 tone?

(odgovor članu NEVA-1)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: leseni briketi za kurjavo
12.1.2009 12:40:43   
NEVA-1
Ona jih bo imela za kar dolgo, ker s temi briketi kuri samo en tak zidan štedilnik v kuhinji, za ostalo ima pa na olje, se bom pozanimala pri znancih, ki s tem grejejo celo hišo, kolk se porabi

(odgovor članu Korina1)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: leseni briketi za kurjavo
12.1.2009 13:10:09   
koala
Konina1 mi kurimo iključno z lesnimi briketi, kupujemo jih od enega privatnika cena se mi zdi da je 136 eurov za tono, pakirani so v 25 kg vreče, pokurimo pa zdaj ko je mraz slabi 2 vreči. Ogrevamo pa cca. 160 kvadratov bivalne površine.

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu NEVA-1)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: leseni briketi za kurjavo
12.1.2009 13:12:39   
diamantek
koala,kje se da dobavit te brikete, pri katermu zastoniku?

(odgovor članu koala)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: leseni briketi za kurjavo
12.1.2009 13:12:46   
talika81
midva tudi uporabljava lesene brikete za kurjavo ... sicer imava kombinacijo z drvami, ampak sva si pa tudi preračunala, da če bi kurila samo z briketi, bi imela dovolj 5 ton teh briketov ...

se pa dobijo različne vrste teh briketov ... najboljši so seveda bukovi, so pa zelo vredu tudi briketi iz macesna in smreke...

in je tudi res, da od njih ne ostane žerjavica, prav tako je tudi zelo malo pepela ...

se pa tudi strinjam, da dajo zelo hitro toploto, ampak ta toplota ne traja tako dolgo kot če kuriš na drva ...

jih pa prodajajo marsikje, tudi v multinacionalkah, e.g. bauhaus, baumax, obi itd.

če bi želela pa vedeti, katera manjša podjetja, pa me kontaktiraj.



_____________________________

14.1.2011 sva te prvič stisnila k sebi ... dobrodošla med nami, najina draga Brina. :-)

Zmagovalec ni tisti, ki je brez poraza, ampak tisti, ki po vsakem porazu vstane in nadaljuje!


(odgovor članu NEVA-1)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: leseni briketi za kurjavo
12.1.2009 13:19:26   
diamantek
hvala!

(odgovor članu talika81)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: leseni briketi za kurjavo
12.1.2009 18:17:37   
NEVA-1
Tudi naš znanec jih porabi okol 5 ton za celo sezono

(odgovor članu diamantek)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: leseni briketi za kurjavo
12.1.2009 18:46:38   
Korina1
NEVA pa mogoče veš ali kdo drugi koliko stane tona ?

(odgovor članu NEVA-1)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: leseni briketi za kurjavo
13.1.2009 9:03:24   
NEVA-1
 okoli 130-140 EUR

(odgovor članu Korina1)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: leseni briketi za kurjavo
15.1.2009 21:02:37   
koala
diamatek kontakt ima tašča spodaj, če ga želiš se lahko zmeniva preko ZS.

Korina1 cene briketov v baumaksu, bauhausu ali obijo so v nijohvih prosektih, mislim pa da so cene višje kot piše NEVA 1

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu NEVA-1)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: leseni briketi za kurjavo
4.3.2009 0:40:16   
pegasti
Takole,

Prvo leto ko sva kurila z briketi sva ponucala približno 10 T.
Potem smo izvedli da v peći nesmejo biti rešetke (to imajo vse peči v kurišču). Nasvet je bil da damo na rešetke pločevino.

Po tem so se stvari drastično spremenile.
Naslednje leto smo pokurili 4,5 t, peč pa s 35 kg briketov ko je odzuni temperatura -10 C, zdrži okrog 9 ur, a v hiši je 24-25C.

Zato vsi kateri mislijo kuriti z briketima, hitro v peč na kurišče dati pločevino.

Kar se tiče cene letos smo jih kupili 5 T in plačali s prevozom 700EUR

(odgovor članu koala)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: leseni briketi za kurjavo
4.3.2009 8:54:56   
koala
IZVIRNO SPOROČILO: pegasti

Takole,

Prvo leto ko sva kurila z briketi sva ponucala približno 10 T.
Potem smo izvedli da v peći nesmejo biti rešetke (to imajo vse peči v kurišču). Nasvet je bil da damo na rešetke pločevino.

Po tem so se stvari drastično spremenile.
Naslednje leto smo pokurili 4,5 t, peč pa s 35 kg briketov ko je odzuni temperatura -10 C, zdrži okrog 9 ur, a v hiši je 24-25C.

Zato vsi kateri mislijo kuriti z briketima, hitro v peč na kurišče dati pločevino.

Kar se tiče cene letos smo jih kupili 5 T in plačali s prevozom 700EUR



Mi imamo rešetke pa smo vessnbo porabili 4 tone. Da nisi zamenjal/a z peletiuser posted image

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu pegasti)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: leseni briketi za kurjavo
23.2.2010 8:12:26   
buckalucka
pegasti...mene neki zanima...če dam na rešeto pločevino potem nima zraka v peči in ugasne ogenj...al se motim...kdo vam je to povedal...kogar koli sprašujem o tem nič ne ve in vsem se zdi zelo čudno...?
Hvala za odgovor.
Lp

(odgovor članu koala)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: leseni briketi za kurjavo
23.2.2010 10:04:08   
mala maja
mi kombiniramo z drvmi. Kupujeva jih v obiju- dvakrat na leto. In porabimo cca tono. za dve peči. Kurimo tudi krušno peč. S tem da dam vsak dan samo en briket notri v krušno. pa je tako topla da se sedeti ne da na njej.
Kot so ti že napisale, so za hitro toploto, je pa ne vzdrujejo. zato vi rajši kombinirajo s drvmi.

pa tud jaz prvič slišim da bi morala biti pločevina spodaj. Verjetno si res zamenjala s peleti.user posted image

(odgovor članu buckalucka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?