|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Tujina
24.10.2006 9:59:25   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Ja, žužu, jaz to čisto dobro razumem. In vem, da veliko poklicev zahteva odsotnost partnerja - to sploh ni problem, ker ponavadi partnerja že pred načrtovanjem družine vesta, kaj ju čaka. In vem, da obstajajo poklici, ki zahtevajo nenehna izobraževanja, kar partnerja tudi vesta že prej.

Drug problem je graditev kariere zaradi kariere same. Torej: gradim kariero, ker me to veseli (mene), ker me to področje zanima (mene), ker v delu uživam (jaz), ker se ob tem počutim uspešna (jaz), ker me to napolnjuje z nekim zadovoljstvom (mene). A vidiš vse te zaimke?

Verjemi mi, da marsikdo gradi kariero zaradi kariere same, torej iz čisto egoističnih razlogov. Veliko primerov poznam, ko graditev kariere (izobraževanja, seminarji, delo cele dneve, nič dopusta, cel dan vklopljen telefon) družini kot taki ne prinaša boljšega gmotnega stanja. Položaj in plača ostajata več ali manj enaka (10 jurjev pri plači 500 jurjev je pa en velik nič).
Torej - ali slučajno ni res, da tak človek gradi kariero zgolj in samo v lastno zadovoljstvo in za zadovoljevanje lastnega interesa in potreb?

Tudi jaz si srčno želim iti v Granado, v celoletno šolo flamenka, ker je to moja srčna želja že vrsto let. Moj me pa ne pusti - a ni svinjauser posted image




še vedno ti ni jasno vidim...

v NOBENEM poklicu ne moreš predvidet za nekaj let vnaprej kaj in koliko bo od tebe terjalo časa..

če delaš v nekem poklicu (ki ni vezan na proizvodni trak in samo 8 ur delavnika) te pač to odpelje vsake toliko časa tudi kam, kar prej nisi vedel da obstaja.. torej kakšno izobraževanje ipd..

če nimaš sama ambicij in želja.. ali pa možnosti po karieri, ne moreš obsojati drugih, ki si to želijo in so ambiciozni.. seveda vsak SAM gradi kariero.. in ne družina cela.. zato so tisto tvoji (JAZ) povsod..

dobra karierna pot pa pomeni varnejšo in boljšo finančno varnost celotne družine.. in če to terja boge 4 mesece časa.. pa naj bo.. saj ne pomeni, da gre desc na "lepše".. ali ga pač malo srat po Evropi..


na drugi strani pa to daješ v isti koš z nekim plesom .. user posted image user posted image user posted image .. vidim, da ti karierna pot ni čisto jasna.. in TI zelo egoistično gledaš na to.. mož bi se šel izobraževat.. ti bi pa to vrnila, da greš nekam plesat in se zabavat.. smešno..

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: Tujina
24.10.2006 10:00:46   
Naja31
Ja, valjda gradim kariero zaradi sebe. Za koga naj jo?  user posted image Sigurno ne zato, da bi se moj otrok, ko bo večji, v šoli hvalil kaj njegova mama počne.
Želim se uveljaviti še na kakšnem drugem področju, zato ker si JAZ to želim, zato ker sem JAZ ambiciozna, zato ker sem sposobna, zato ker nisem ena izmed tistih žensk, ki vidijo življenjsko poslanstvo v tem, da so samo matere. Pa ne mislim, da je to kaj slabega. Tista, ki ji to ustreza, prav. Meni ne. Za  osebno samoizpolnitev potrebujem pač še nekaj. In to je moj poklic.

Ampak , da me ne boste zdaj napadle: otrok mi je še vedno in vedno bo na prvem mestu. Moj otrok tu popolnoma nič ne trpi, vsak dan sem cele popoldneve z njim, vsak večer ga oba kopava, vsak večer ga dam spat, vse vikende smo skupaj.

Mislim, da je tu treba razlikovati med karijero in službo v katero hodiš vsak dan s  težko muko, opravljaš delo, ki ga nimaš rad, samo zato, da lahko preživiš družino. To je potem druga zgodba.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: Tujina
24.10.2006 10:03:18   
Zahi
jah.. najlažje je posedat doma in obtoževat ambiciozne ljudi, da ne dajo nič na družino.. user posted image

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: Tujina
24.10.2006 10:06:46   
Naja31
Zdaj sem pa izpadla en hud ambicioznež user posted image
Sem, ampak v mejah normale. Ne hodim preko trupel user posted image  in otrok mi pomeni največ na svetu.

Sem pa ravno izvedela, da je ena moja znanka, ki je rodila aprila, šla s septembrom  že v službo. No, to se mi zdi pa mal prehuda. Če se samo spomnim moje porodniške, mi ni niti na misel padlo, da bi jo prej prekinila in šla delat. To pa jaz ne razumem, priznam.


(odgovor članu Zahi)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: Tujina
24.10.2006 10:08:47   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: Naja31

Zdaj sem pa izpadla en hud ambicioznež user posted image
Sem, ampak v mejah normale. Ne hodim preko trupel user posted image  in otrok mi pomeni največ na svetu.

Sem pa ravno izvedela, da je ena moja znanka, ki je rodila aprila, šla s septembrom  že v službo. No, to se mi zdi pa mal prehuda. Če se samo spomnim moje porodniške, mi ni niti na misel padlo, da bi jo prej prekinila in šla delat. To pa jaz ne razumem, priznam.




če sta z možem vskladila termine in delovnik.. zakaj pa ne?

mogoče pa tej ženski pomeni veliko služba.. in si ne more pač privoščiti toliko odsotnosti.. če si je pa z možem vse uredila.. zakaj pa ne? .. saj otrok ne umre, če je samo v moški družbi user posted image user posted image

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: Tujina
24.10.2006 10:14:41   
copka
se pa strinjam z Gino, ko pravi, da moras najti sorodno duso tudi v tem.

Nasa druzina je ze v osnovi ocitno drugacna od ostalih. Mi zivimo v Sloveniji, mamini sorodniki v Italiji, ocetovi pa so bili na Hrvaskem.

Moja starsa sta naju brez problemov poslala k teti na dopust v Italijo- beri to za celih 50 dni. Onadva sta lahko delala v miru, midve pa sva razvijali druge lastnosti- prilagajanja razlicnim situacijam. In za to sem mojim neizmerno hvalezna- pac izkusnja vec, ki je drugi nimajo.
Moja mami je 2 leti zivela v londonu (se ni bila z ocetom), jaz sem studirala v trstu- fanta sem videla samo cez vikend. Evo pa sva 9 let skupaj s tem da je bil on 7 mesecev v vojski, potem jaz 4 leta v Trstu, in potem 4 mesece v Angliji. Pac ene druzine so bolj nomadske od drugih.

Zato pa se strinjam z Gino, ce ne bi bil tak clovek, bi se ze prej videla nesoglasja in bi ze zdavno prenehala najino razmerje.

(odgovor članu Zahi)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: Tujina
24.10.2006 10:19:17   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: copka

se pa strinjam z Gino, ko pravi, da moras najti sorodno duso tudi v tem.

Nasa druzina je ze v osnovi ocitno drugacna od ostalih. Mi zivimo v Sloveniji, mamini sorodniki v Italiji, ocetovi pa so bili na Hrvaskem.

Moja starsa sta naju brez problemov poslala k teti na dopust v Italijo- beri to za celih 50 dni. Onadva sta lahko delala v miru, midve pa sva razvijali druge lastnosti- prilagajanja razlicnim situacijam. In za to sem mojim neizmerno hvalezna- pac izkusnja vec, ki je drugi nimajo.
Moja mami je 2 leti zivela v londonu (se ni bila z ocetom), jaz sem studirala v trstu- fanta sem videla samo cez vikend. Evo pa sva 9 let skupaj s tem da je bil on 7 mesecev v vojski, potem jaz 4 leta v Trstu, in potem 4 mesece v Angliji. Pac ene druzine so bolj nomadske od drugih.

Zato pa se strinjam z Gino, ce ne bi bil tak clovek, bi se ze prej videla nesoglasja in bi ze zdavno prenehala najino razmerje.



kaj pa če pride do take situacije, da nisi tak po naravi.. in da MORAŠ jit v tujino za 4 mesece? .. ali bi stala partnerju v napoto?

so stvari, ki jih ne moreš planirat vnaprej.. pač pridejo.. in pač moraš jit zaradi lastne kariere.. kaj pa potem? ali poslušati egositično ženo, ki vidi samo sebe in njene potrebe..

(odgovor članu copka)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: Tujina
24.10.2006 10:19:41   
Naja31
saj otrok ne umre, če je samo v moški družbi


Verjetno res ne. user posted image
No, saj v bistvu imaš prav.
Mislim pa da je bolj babica v igri kot mož.
Ampak konec koncev to ni moja stvar, če njim tako paše.
Samo presenečena sem.

(odgovor članu copka)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: Tujina
24.10.2006 10:21:48   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: Naja31

Verjetno res ne. user posted image
No, saj v bistvu imaš prav.
Mislim pa da je bolj babica v igri kot mož.
Ampak konec koncev to ni moja stvar, če njim tako paše.
Samo presenečena sem.


nekdo pač.. tisti, ki zamoti in skrbi otroka tistih nekaj ur službe.. važno je da se otrok počuti varno.. to pa še ne pomeni, da mora 24 ur na dan ležati na mami..

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: Tujina
24.10.2006 10:24:05   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: Zahi



dobra karierna pot pa pomeni varnejšo in boljšo finančno varnost celotne družine.. in če to terja boge 4 mesece časa.. pa naj bo.. saj ne pomeni, da gre desc na "lepše".. ali ga pač malo srat po Evropi..


na drugi strani pa to daješ v isti koš z nekim plesom .. user posted image user posted image user posted image .. vidim, da ti karierna pot ni čisto jasna.. in TI zelo egoistično gledaš na to.. mož bi se šel izobraževat.. ti bi pa to vrnila, da greš nekam plesat in se zabavat.. smešno..



IZVIRNO SPOROČILO: Naja31

Ja, valjda gradim kariero zaradi sebe. Za koga naj jo?  Sigurno ne zato, da bi se moj otrok, ko bo večji, v šoli hvalil kaj njegova mama počne.
Želim se uveljaviti še na kakšnem drugem področju, zato ker si JAZ to želim, zato ker sem JAZ ambiciozna, zato ker sem sposobna, zato ker nisem ena izmed tistih žensk, ki vidijo življenjsko poslanstvo v tem, da so samo matere. Pa ne mislim, da je to kaj slabega. Tista, ki ji to ustreza, prav. Meni ne. Za  osebno samoizpolnitev potrebujem pač še nekaj. In to je moj poklic.




Zahi, tudi tebi ni jasno, kaj sem hotela povedati. Preberi si še post od Naje. Govorim o graditvi kariere za in zaradi sebe. Ker nekoga to osrečuje, izpolnjuje, zadovoljuje - ker je nekomu to v bistvu hobi, pa na srečo še služba zraven (prijetno s koristnim). Torej moj hipotetični primer s plesom ni tako neumen - ker gre za učenje nečesa, kar me osrečuje, izpolnjuje in zadovoljuje. Kapiš. Samo pač ni še moja služba zraven - mogoče pa bi si lahko s tem čez par let (sam si rekel, da ne moremo prihodnosti predvideti) služila tudi kruh, you never know.

Je pa bistvena razlika, ali moraš iti na izobraževanje po službeni dolžnosti ali ti služba to možnost samo omogoči, in je bistvena razlika med tem, ali ti bo to izobraževanje res prineslo tak napredek v službi, da se to splača za celo familijo, ali pa je to izobraževanje namenjeno bolj zadovoljitvi lastnega (službeno-hobijskega) interesa.
Tega avtorica te teme ni navedla, zato se sama težko opredelim. Če bi šlo za prvo varianto, jaz kot žena ne bi komplicirala, če pa bi šlo za drugo varianto, bi pa z možem udarila eno resno in dolgo debatouser posted image  

(odgovor članu Zahi)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: Tujina
24.10.2006 10:28:36   
copka
jaz sem mu ze povedala, da se me ne bi kar losal, bi spakirala pa sla z njim, ali pa ga vsaj obiskovala. Ce je on stal meni ob strani, bom tudi jaz njemu.

Mislim, pa da se pri dveh razlicnih karakterjih, ze prej vidijo razlike. Jaz sem kar zapeckarska tukaj doma, ce pa je treba kam potovat, imam pa hitro vse spakirano.

Meni so 4 meseci hitro minili. Potem po moje bolj znas cenit dom in druzino. Sem se pa ful veselila, ko sem prisla domov in sem ze en mesec sanjala pecenice in zelje, ki jih sicer jem 1x na letouser posted image

Nobenega ne bom prepricevala. Jaz sama sebi itak pravim, da sem ko en nomaduser posted image

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: Tujina
24.10.2006 10:30:51   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Samo res me zanima, zakaj si večinoma samo moški jemljejo to pravico, da gradijo lastno kariero? Zame je to popolnoma enako egoistično, kot je egoistično ravnanje žene, ki moškemu tega ne dopusti. Gre za zadovoljevanje lastnih potreb, kot je že napisala Gina.

Čudno res, ampak zdi se, kot da imajo samo moški možnost graditi kariero, izobraževati se in delati v tujini. Zakaj žeuser posted image


Se strinjam s temle.. Tudi zenska mora izpolniti svoje sanje.. pa kakrsnekoli ze so.. ker tako postane bolj prijazna, bolj lepa, bolj prijetna.. bolj seksi..

Clovek ki ne zivi svoje sanje.. pa je zamorjen, utrujen, tecen, ni seksi..

(odgovor članu nejcko)
  Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: Tujina
24.10.2006 10:32:17   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Zahi, tudi tebi ni jasno, kaj sem hotela povedati. Preberi si še post od Naje. Govorim o graditvi kariere za in zaradi sebe. Ker nekoga to osrečuje, izpolnjuje, zadovoljuje - ker je nekomu to v bistvu hobi, pa na srečo še služba zraven (prijetno s koristnim). Torej moj hipotetični primer s plesom ni tako neumen - ker gre za učenje nečesa, kar me osrečuje, izpolnjuje in zadovoljuje. Kapiš. Samo pač ni še moja služba zraven - mogoče pa bi si lahko s tem čez par let (sam si rekel, da ne moremo prihodnosti predvideti) služila tudi kruh, you never know.

Je pa bistvena razlika, ali moraš iti na izobraževanje po službeni dolžnosti ali ti služba to možnost samo omogoči, in je bistvena razlika med tem, ali ti bo to izobraževanje res prineslo tak napredek v službi, da se to splača za celo familijo, ali pa je to izobraževanje namenjeno bolj zadovoljitvi lastnega (službeno-hobijskega) interesa.
Tega avtorica te teme ni navedla, zato se sama težko opredelim. Če bi šlo za prvo varianto, jaz kot žena ne bi komplicirala, če pa bi šlo za drugo varianto, bi pa z možem udarila eno resno in dolgo debatouser posted image  



Kariero gradiš SAMO zaradi sebe.. posledica kariere je pa finančna varnost družine in posledično seveda tudi neka sreča (ne me kle lovit)..
če ti je služba v veselje.. je to najlepše kar se ti lahko zgodi v življenju.. za lasten obstoj torej delaš nekaj kar te veseli in kar rad opravljaš.. ne mešaj pa hobijev in službe.. služba je le posameznikov obstoj in identiteta.. tudi jaz bi počel raje kaj drugega kot trenutno delam (pa me ta služba prece osreči in izpolni) ampak pač ne delam.. ker imam za to pač hobije..

dokler tebi flamenko ne plačuje položnic.. ne glej na njega kot nekaj, kar bi lahko postavila v isto vrsto z moževo kariero in finančnim stanjem.. to je pač tvoje veselje in igra.. ko bo pa to tvoja kariera.. pa lahko gladko rečeš, da moraš jit v Španijo na 4 mesečno izobraževanje, ki bo pomagalo tebi in tvoji službi..


na službeno izobraževanje greš pa v vsakem primeru zaradi službe.. če ti služba pomeni (kar tebi očitno ne) nekaj več.. boš seveda to storila z veseljem, saj veš, da ti bo tako izobraževanje pomagalo v vsakem primeru..

če je pa to izobraževanje pač nek "izletek" v tujino.. malo zabave in koriščenje rezprezentančnih stroškov.. je pa ti nekaj drugega.. samo mislim, da so ti časi minili z razpadom naše drage Jugoslavije..

torej... če je moževi karieri omogočeno še nadgrajevanje s tovrsnimi izobraževanji.. je to pohvalno.. in ne stokajte doma, da je to izdajalsko in sebično dejanje.. človek se trudi graditi svojo kariero.. včasih to pomeni 4 mesečno odsotnost.. nimaš kaj.. tako je.. kapitalizem zahteva svoje.. hoteli ste Evropo.. imate jo user posted image

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: Tujina
24.10.2006 10:34:15   
Naja31
Nejcko, konec koncev  bi lahko tudi šla plesati za 1 leto v Grenado.
Če si to full želiš, če bi si lahko privoščila, če bi te služba doma čakala.
Samo razumevajočega partnerja potrebuješ. Saj gredo ljudje za 1, 2 leti potovati okrog sveta. Pa to sigurno ni povezano s karijero.
V Grenadi je pa itak bolj ugodna klima kot v SLO. user posted image  Jaz grem takoj v toplejše kraje.

(odgovor članu copka)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: Tujina
24.10.2006 10:36:21   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: Tjazy

Se strinjam s temle.. Tudi zenska mora izpolniti svoje sanje.. pa kakrsnekoli ze so.. ker tako postane bolj prijazna, bolj lepa, bolj prijetna.. bolj seksi..

Clovek ki ne zivi svoje sanje.. pa je zamorjen, utrujen, tecen, ni seksi..


user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: Tujina
24.10.2006 10:48:37   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: Naja31

Nejcko, konec koncev  bi lahko tudi šla plesati za 1 leto v Grenado.
Če si to full želiš, če bi si lahko privoščila, če bi te služba doma čakala.
Samo razumevajočega partnerja potrebuješ. Saj gredo ljudje za 1, 2 leti potovati okrog sveta. Pa to sigurno ni povezano s karijero.
V Grenadi je pa itak bolj ugodna klima kot v SLO. user posted image  Jaz grem takoj v toplejše kraje.



Sem 1000%, da bi s seboj peljala polno prikolico (mož+2 otroka)user posted image . Mož bi me še silil iti, samo da bi šel lahko tudi on tjauser posted image .



(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: Tujina
24.10.2006 11:01:50   
kalbo
zahi, zdaj pa resno nehaj no. Tebe nihče ne obsoja, povedati ti želimo le to, da smo si ljudje različni. A je tok težko razumet, da jest brez svoje žene ne morem, ona pa ne brez mene. Nama je bolj pomembno to, da smo skupaj, kot pa kariera. Ni pa sevede nič narobe z ljudmi, ki jim je kariera na prvem mestu.
Če bi meni rekli, da moram za 4 mesece na teren al pa adijo, bi zbral adijo. Tak pač sem!

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: Tujina
24.10.2006 11:08:36   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

zahi, zdaj pa resno nehaj no. Tebe nihče ne obsoja, povedati ti želimo le to, da smo si ljudje različni. A je tok težko razumet, da jest brez svoje žene ne morem, ona pa ne brez mene. Nama je bolj pomembno to, da smo skupaj, kot pa kariera. Ni pa sevede nič narobe z ljudmi, ki jim je kariera na prvem mestu.
Če bi meni rekli, da moram za 4 mesece na teren al pa adijo, bi zbral adijo. Tak pač sem!


to je že lepo.. sam ne vem zakaj ti pomeni, da nimaš več žene, če je ne vidiš 4 mesece??

Še vedno ste pa lahko skupaj in imeti kariero.. če sta oženjena še ne pomeni, da morata dihati skupaj 24 ur na dan.. ali se ne moreta imeti rada brez da sta kako urco narazen?? 4 mesece je pa npr. samo toliko in toliko urc.. user posted image

to hočem povedat.. če pride do tega.. ni konec ljubezni.. razpad družine ipd..

eni pač vzemamo službo malo bolj resno.. kar ne pomeni, da nam ni do družine ali pa da ne ljubimo svojih partnerjev.. ampak kakor si rekel.. ljudje smo si različni.. seveda so pa tudi različni poklici.. eni so takšni.. drugi pa takšni..

ne bit pa užaljen no user posted image

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: Tujina
24.10.2006 11:13:03   
Naja31
da jest brez svoje žene ne morem, ona pa ne brez mene.


Malo dramatiziraš. Brez vsakogar se da.
Tega pa se začneš zavedati šele po tem ko ti najbližja oseba umre. Hudo je, res je hudo, ampak preživiš pa. Razen če greš delati samomor.
Po pravici povedano si sploh ne želim biti v takem odnosu, v katerem bi se počutila tako da brez te osebe ne bi preživela.

(odgovor članu Zahi)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: Tujina
24.10.2006 11:18:30   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: Naja31

Malo dramatiziraš. Brez vsakogar se da.
Tega pa se začneš zavedati šele po tem ko ti najbližja oseba umre. Hudo je, res je hudo, ampak preživiš pa. Razen če greš delati samomor.
Po pravici povedano si sploh ne želim biti v takem odnosu, v katerem bi se počutila tako da brez te osebe ne bi preživela.


jasno da je prisotna tudi drama.. vprašanje je samo kaj si posameznik upa storit za svojo kariero.. če se ne upa jit v to.. je najlažje rečt, da se brez žene ne da.. in pač čičaš doma in se sprijazniš s tem kar si in kar delaš..

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: Tujina
24.10.2006 12:04:41   
kalbo
Ej, vidva, majčkeno sta šla predaleč. Ko pa poseže smrt vmes, si pa logično prisiljen živeti brez partnerja. Prostovoljno pa eni nočemo tega. Pa a je to tako težko razumet?

(odgovor članu Zahi)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: Tujina
24.10.2006 12:11:20   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: žužu
zato, nejcko, ker je treba, preden se odločiš za družino, nekatere pojme razčistiti. imeti otroke, kariero pa nalakirane nohte, pa ne gre. ja, gre, ampak vse površinsko. ni res, ne moreš imeti otrok in kariere. ne moreš.
če pa se odločiš, da bo eden pri otrocih, drugi pa prinašal glavnico denarja, pa gre. žrtve so, na obeh straneh.


Lahko imas in kariero in druzino. Dokazano. Potrebno je samo, da si sposoben in, da si pripravljen cesa se odreci.

(odgovor članu žužu)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: Tujina
24.10.2006 12:19:19   
Sita
Nisem brala vseh odgovorov, ker tenutno nimam časa.

A imate možnost, da greste vsi skupaj za 4 mesece v tujino?

Kam v tujino?

A če ne bi šli vsi, se imate možnost obiskovati? Kako pogosto?

Takole je pri nama. Midva se imava zelo rada in sva zelo povezana in že zelo dolgo skupaj. Pa vendar mislim, da če ljubiš, ni 4 mesece tako hudo. Saj je internet, msn, pa pisma itd .... Če so možni obiski ali še bolje, da greste tja vsi, ne vidim problema. Kajti ljubezen ne pomeni, da morata biti dva neprestano skupaj. Če nekoga ljubiš, vsak dan misliš nanj in hrepeniš po njem in mu hkrati želiš vse najboljše. Poskusita najti kompromis.
Poznam kar nekaj družin, kjer mož gre daleč za nekaj mesecev in ko pride nazaj so samo še bolj povezani in se neznansko ljubijo.
Ljubezen je tudi to, da zna človek živeti kdaj sam s seboj, ne pa da je odvisen od koga.
Torej poskusita najti rešitev, da bi šli skupaj ali da bi se vmes čim pogosteje videli - kakorkoli že. Če pa se 4 mesece sploh ne bi fizično videli, ker te možnosti ni, pa vprašaj moža, kaj njemu to pomeni. Vsekakor mislim, da se mora on odločiti.
Moja tašča in tast sta bila 3 leta narazen - se niti videla nista in pošta je bila zelo neredna, ko je on služil vojsko. Ja, včasih so možje 3 leta služili vojsko. In ko se je vrnil, je ljubezen ostala in postala še močnejša. Če pa bi že prej bila šibka, bi morda njuna veza razpadla - kadar pa je veza močna, pa te bojazni ni.



_____________________________

Ljubi svojega moža kot Boga in ti mož, svojo ženo kot Boginjo. Pri tem ni žrtev in nič nam ni težko.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: Tujina
24.10.2006 12:21:48   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: Zahi


jasno da je prisotna tudi drama.. vprašanje je samo kaj si posameznik upa storit za svojo kariero.. če se ne upa jit v to.. je najlažje rečt, da se brez žene ne da.. in pač čičaš doma in se sprijazniš s tem kar si in kar delaš..



Mislim, Zahi, zdaj pa res nehaj.  Konec koncev kam bi pa prišli, če bi vsi ljudje delali kariero, kar je po tvojem mnenju edina prava stvar v življenju, vsi ostali pa so depresivci in fatalisti. Kar prestavljaj si, da skupaj živita dva karierista, ona gre za pol leta službeno v London, on pa v Moskvo ... otrok pa, kam žeuser posted image . In zdaj povej, kdo od obeh ima večjo/manjšo pravico do lastne kariere, čigava je bolj pomembna?
In konec koncev ti vsak dan izpred riti odnašajo smeti, te postrežejo v trgovini, ti pečejo kruh in molzejo krave prav tisti doma čičajoči depresivci, ki si v življenju ne upajo "jit v to" (karkoli že to je). In povrhu vsega so še radi s svojo ženo in otroki. Sram jih bodi.

Kalbo se je pa po moje samo narobe izrazil - ni mislil, da ne more biti brez žene in ona brez njega, ampak da tega NOČE(TA). Je pač družina njegova kariera, pa kaj. Glavno, da je/sta srečen/a in zadovoljen/a v svojem, po tvojem mnenju, malem svetu.

(odgovor članu Zahi)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: Tujina
24.10.2006 12:26:16   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko
Drug problem je graditev kariere zaradi kariere same. Torej: gradim kariero, ker me to veseli (mene), ker me to področje zanima (mene), ker v delu uživam (jaz), ker se ob tem počutim uspešna (jaz), ker me to napolnjuje z nekim zadovoljstvom (mene). A vidiš vse te zaimke?


Moj partner je zadosti sposoben, pameten in deloven, da lahko gradi kariero. Zakaj jo pa ne bi? Ker je obcasno odsoten? rada ga imam in rada vidim, da izkoristi svoje potencijale, rada vidim, da je zadovoljen s sabo in s kariero. Rada imam srecnega cloveka ob sebi za uro manj ( v povprecju) na dan, ali obcasno odsotnega od doma, kot zagrenjenega in nezadovoljnega cloveka, ki bi bil vedno ob meni.  In ves kaj? Ponosna sem na njega in njegove dosezke, tako kto je on ponosen name in moje dosezke. In otrok je srecen, ko smo mi srecni in zadovoljni.

Verjemi mi, da marsikdo gradi kariero zaradi kariere same, torej iz čisto egoističnih razlogov. Veliko primerov poznam, ko graditev kariere (izobraževanja, seminarji, delo cele dneve, nič dopusta, cel dan vklopljen telefon) družini kot taki ne prinaša boljšega gmotnega stanja. Položaj in plača ostajata več ali manj enaka (10 jurjev pri plači 500 jurjev je pa en velik nič).
Torej - ali slučajno ni res, da tak človek gradi kariero zgolj in samo v lastno zadovoljstvo in za zadovoljevanje lastnega interesa in potreb?


Mar ni normalno, da clovek gradi kariero zaradi sebe? Zaradi svojih sposobnosti, moznosti, znanja... Ce ne bi bil sposoben jo ne bi niti mogel graditi. In kaj ce se financno ne pozna? naj zacne intelektualno in poslovno stagnirati ker ni denarno motivirano? Ali je res vse v denarju? Zakaj nekdo ne bi razvijal svoje talente, ce to ni placano?
Sicer mi je po mnogih odgovorih tukaj malo jasneje od kot izhaja "pregovor", da se zivljenje konca ko se porocis in ustvaris druzino. Pri nas doma smo se odlocili, da se zivljenje ni koncalo, ko sva ustvarila druzino. Se je sele zacelo in taksen primer bomo dali tudi nasim otrokom. In nasi otroci bodo imeli polno podporo, da gradijo lastne kariere, kakor bodo hoteli, koliko bodo hoteli, po popolnoma "egoisticni" lastni presoji.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?