|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  5 6 7 8 [9]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Tujina
26.10.2006 11:43:38   
Naja31
Zahi, saj ti ni otrok v napoto. Življenje se ti res spremeni.
In če boš to zdaj sprejel, ti bo potem ko boš to tudi doživel, tudi lažje.
Če si boš pa "zatiskal oči" v smislu , saj ni nič drugače, bo pa potem vse težje. Potem ti bo pa res otrok v napoto.

Jaz sem imela cel kup težav že s tem, da ponoči nismo spali, da se je zbujal na pol ure, in to do 14ega meseca starosti. Ko sem se sprijaznila s tem, da je moj otrok eden izmed tistih ki pač ne spijo celo noč od rojstva, je bil cel svet lepši. Prej sem bila pa vsako noč znova jezna ker ne spi. Pa na njega sem se jezila, kar bozcek ni bil nic kriv.  
Drugi primer: najin sinko spi pri nama v postelji. Zakaj? Ker samo tako kaj spimo. Najprej sem imela slabo vest, zdaj je pa nimam niti najmanj. Mi se imamo fajn, spimo, pripombe ostalih "pametnjakovicev" me ne ganejo vec. Pa sem se res sekirala.

(odgovor članu Zahi)
Neposredna povezava do sporočila: 201
   RE: Tujina
26.10.2006 12:01:08   
kalbo
Zahi, verjemi, da ti govorim iz iskušenj. Otrok ti spremeni življenje, v bistvu ti ga obrne na glavo. Bolje zate, da to veš prej, ker če te preseneti, pol si mrzu.

Otrok mi pa nikoli ne bo v napoto, nevem od kje ti take butaste ideje, predvidevam pa, da si nekje v zgodnjih dvajsetih.

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 202
   RE: Tujina
26.10.2006 12:07:34   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Zahi, verjemi, da ti govorim iz iskušenj. Otrok ti spremeni življenje, v bistvu ti ga obrne na glavo. Bolje zate, da to veš prej, ker če te preseneti, pol si mrzu.

Otrok mi pa nikoli ne bo v napoto, nevem od kje ti take butaste ideje, predvidevam pa, da si nekje v zgodnjih dvajsetih.


potem se strinjava da ti otrok ni v napoto.. če ti ni.. lahko tešiš iste želje in potrebe, ki si jih imel pred otrokom?..

če je temu tako.. ni problem, če gre žena ali mož kdaj za kak vikend na morje.. sama.. uživat s kolegicam.. mož pa doma nesebično skrbi za otroka.. al ti je to spet tok grozna ideja? .. ker ne moreš par urc brez ženke?

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 203
   RE: Tujina
26.10.2006 12:26:02   
kalbo
Ne, to ni grozna ideja. Sam nama pač ni do tega. Pa nisem rekel, da brez žene ne morem par dni, ne morem brez sina!!!

< Sporočilo je popravil kalbo -- 26.10.2006 12:30:04 >

(odgovor članu Zahi)
Neposredna povezava do sporočila: 204
   RE: Tujina
26.10.2006 12:59:04   
Sita
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Ne, to ni grozna ideja. Sam nama pač ni do tega. Pa nisem rekel, da brez žene ne morem par dni, ne morem brez sina!!!


To pa ni ravno dobro. Otroci zrastejo in te pustijo samega. Ne smemo se jih oklepat. Z ženo pa ostaneta vse življenje skupaj.

Pretirana navezanost pa ni dobra - na nič in na nikogar.

_____________________________

Ljubi svojega moža kot Boga in ti mož, svojo ženo kot Boginjo. Pri tem ni žrtev in nič nam ni težko.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 205
   RE: Tujina
26.10.2006 13:00:15   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Ne, to ni grozna ideja. Sam nama pač ni do tega. Pa nisem rekel, da brez žene ne morem par dni, ne morem brez sina!!!


tudi to je spoštovanja vredno.. samo če boš prišel v situacijo, kjer boš MORAL bit kak mesec brez sina.. ne boš umrl.. in on ne bo nič slabši zaradi tega..

saj veš kaj pravijo.. bolj se pogrešaš .. raje se imaš user posted image

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 206
   RE: Tujina
26.10.2006 13:31:23   
Anonimen
jaz sem bila v tujini 7 mesecev na doktoratu, partner doma, pa je preživel...
oziroma, mu niti na misel ni padlo, da bi mi prepovedal ali pa bi bil moj odhod v tujino jabolko spora.
4 mesece ni nič!!!
Poznam ljudi, ki leta delajo v različnih državah, ker imajo pač tak poklic in pri tem tudi zelo dobro zaslužijo. In številne mlade družine, kjer je eden ali oba v procesu izobraževanja (napredobanja), dodatnega usposabljanja in gredo ven, brez problema.


(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 207
   RE: Tujina
26.10.2006 13:56:45   
Anonimen
Matr se je razvila debata... se mi zdi, da nekateri - predvsem Kalbo - zelo neživljensko gledate na odhode v tujino - dragi moji, 4 mesece res ni 4 leta!!! (user posted image Zahi)

Se sicer nisem mislila vključit, ampak živim in delam z ljudmi, katerim so potovanja v okviru izobraževanja pač del službe, del izobraževanja...
Sem iz 'sveta' znanstveno raziskovalnega dela, kjer mlade DRUŽINE pogosto odhajajo skupaj ali vsak posebej na razna izpopolnjevanja in postdoktorska izobraževanja v tujino. Od Amerike, Kanade, Nizozemske... in še bi lahko naštevala. Sama sem bila na doktorskem študiju v tujini, skoraj leto dni vsega skupaj. Še sedaj po doktoratu hodim na razno razne kongrese, seminarje, izpopolnjevanja in kaj vem še vse.. tudi zaradi tega, ker je to pač način življenja, ki me izpolnjuje, mi daje samozavest in predvsem sem tudi zaradi tega boljša partnerica, ljubica, ... ker sem zadovoljna sama s seboj.
Večina družin, ki jih poznam zelo dobro funkcionira na ta način, saj ta izobraževanja ne trajajao leta in leta... naj samo naštejem nekaj primerov:
5 mesecev tujine skupaj, 5 mesecev z dopusti narazen, dva otroka...srečni!!!
2 otroka, 3 leta skupnega življenja v tujini, 1 leto samo mož.. srečni!!!
1 otrok, 6 mesecev anglije, žena na doktoratu doma z otrokom... srečni!!!...

Moje mnenje je, da je za otroke celo zelo dobro, da doživijo taka in drugačna potovanja, spoznavanje novih dežel in kultur;
verjemite mi, poznam jih kar nekaj, ki so imeli starše po tujini - predvsem so ti otroci zelo samozavestni. Mogoče tudi zaradi sproščenosti staršev, ki si pustijo dihat, vzpodbujajo drug drugega in predvsem pustijo drug drugemu, da se odloči zase.
Dejstvo je, da če smo zadovoljni sami s seboj in imamo zaposlitve, ki so veliko več kot samo službica za plačo, lahko tudi družini damo veliko več!!!
Zelo nezrelo in smešno se mi zdi razgljabljati o IZDAJI v primeru 4 mesečne odsotnosti...Razen če za tem ne stoji prevara moža..??? ima mogoče ljubico?? Je odnos med anonimna teboj in možem OK?? Če je med vama vse OK, potem je razpravljanje o IZDAJi brezpredmetno!


(odgovor članu Zahi)
  Neposredna povezava do sporočila: 208
   RE: Tujina
26.10.2006 14:07:15   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Midva sva se že pogovorila ,to sploh ni problem . Mene so zanimala vaša mnenja .

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 209
   RE: Tujina
26.10.2006 14:24:48   
mika
5 mesecev tujine skupaj, 5 mesecev z dopusti narazen, dva otroka...srečni!!!
2 otroka, 3 leta skupnega življenja v tujini, 1 leto samo mož.. srečni!!!
1 otrok, 6 mesecev anglije, žena na doktoratu doma z otrokom... srečni!!!...


resnično me zanima kaj bi ti otroci na to rekli

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 210
   RE: Tujina
26.10.2006 14:40:57   
Anonimen
OTROCI
Nekateri otroci so najstniki, nekateri majhni otroci, ki so se in se bodo v tujini naučili tudi tujega jezika...Predvsem so vsi, ki jih poznam, tako kot sem napisala, zelo samozavestni, odlični učenci, predvsem pa sproščeni otroci, ker imajo zadovoljne starše!
Ne vem zakaj toliko o tem, kaj bi ti otroci rekli o tem???

To je lahko komentar nekoga, ki tovrstnega življenja ali sveta pač ni izkusil...


(odgovor članu mika)
  Neposredna povezava do sporočila: 211
   RE: Tujina
26.10.2006 14:50:40   
baguSka
No, ko smo ze ravno pri otrocih in njihovem misljenju... Jaz osebno sem poznala nekoga, ki ima oceta, kateri je v njegovem otrostvu veliko potoval. U bistvu je bil kar vecinoma na poti. In se takrat ko je bil doma, se mu ni znal posvetit. Svojemu sinu. Tak odnos pa itak da postane odtujen in ni nikakrsne povezave oz. veze med njima. Njun odnos je ostal hladen za vedno.

Ce pa je potovanje eno ali se ne ponavlja prepogosto in se toliko bolj potem posvetis otroku, ko si prisoten, jaz osebno ne vidim razloga, zakaj bi bil tak problem user posted image  Kr neki..

Sicer pa vsak po svoje... Vidm da se enim da full na dolgo in siroko debatirat o tem in da tema zahaja ze totalno v drugo smer...user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 212
   RE: Tujina
26.10.2006 18:10:57   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: mika
Džizus Mišek, zadela si v polno, kar stisnilo me je ko sem prebrala. Ker sama o izdaji in zavrnitvi nisem nikoli razmišljala.  Dvomim, da se bom sploh še kdaj približala k njemu, ker njemu o tem ni za govorit. Mogoče se počuti krivega in tega ne more/noče priznati. 


Mogoce se ne zaveda. Mogoce mu ni jasno kaj se je zgodilo. Sama pravis, da se je trudil. Razresi konflikt, ki ga nosis. Zelo, zelo ti bo olajsalo in utegne drasticno izboljsati odnose in z ocetom in z drugimi ljudmi okoli tebe. Dovoli si da spet zgradis pristen odnos.
Verjetno, da z nezmoznostjo povedati si kaj in kako kdo cuti (zaradi notranjega neresenega konflikta) sta si v teh letih prizadejala veliko nepotrebne bolecine.

In jaz sem jokala v postelji, ker sem imela slabo vest, da nisem jokala na postaji. Eh, mene vest od kar pomnim zase, žre za vsako stvar in kot si sama napisala si želim izpolnit vsa pričakovanja, če jih pa slučajno ne, pa se sekiram. Sicer odkar sem z mojim možem, je čist drugače.
In ravno zaradi tega si ne želim, da bi se moji hčeri zgodilo to kar se je meni, ker imata tako ljubeč in pristen odnos z možem.


ne mores zavarovati hcer, da nikoli v zivljenu ne bi prisla v podobno situacijo. lahko pa jo naucis in ji pokazes kako resiti taksne konflikte.  Tako jo osposobis, da se zna sama nositi s tezavnimi situacijami, ne da bi zaradi tega ustvarila notranji konflikt. Eno osnovno vodilo je, ne govorite svojim otrokom kaj in kako morajo cutiti. Naj vam sami povedo kako se pocutijo. Ne grajajte otroke zaradi njihovih custev, dovolite da vam o svojih custvih in obcutkih povedo z zaupanjem. Jemljite ih resno in obravnavajte ih s spostovanjem.

Midva z atijem se drugače dobro razumeva, ampak da bi si pa dejansko priznala kaj se je takrat zgodilo z obema, pa mislim da ne bo nikoli. Mogoče bi mu celo rekla, da je on kriv, da je sigurno obstajala druga rešitev, pa je ni poizkal. nočem ga prizadeti, ker vem da se počuti krivega in če bi takrat pustil službo, bi ostali brez stanovanja, ki smo ga komaj dobili itd.


Ne zdi se mi da je problem v njegovem odhodu. Verjetneje je problem v tvojem dojemanju. Ze sedaj ko to pises si pomembnost stanovanja postavila pred svojimi custvi. Nase si nalozila odgovornost za stanovanjski problem, krivdo za svoje obcutenje pa na oceta. Izognila si se temu, da bi bila moteci, zavirajoci element v druzini, si pa vse to prenesla nase in na odnos do oceta.

Mika, ne vem ce sem razumljiva. Taksen konflikt je resljiv. Ni potrebe, da zivis z njim. Ce te zanima, javi mi se na ZS in se bom pozanimala kdo se prav s temi konflikti ukvarja oz. bom pobrskala kdo je najbolj uspesen pri tem.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 213
   RE: Tujina
27.10.2006 7:16:21   
srki
No, kako pa gledate npr. na špediterje? Ti so tudi po cel teden nekje v tujini, pridejo za par dni domov, pa še non-stop so v nevarnosti, ker so na cesti, ker morajo spat v kamionih, pa saj vemo, kaj se jim lahko zgodi.


(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 214
   RE: Tujina
27.10.2006 8:36:17   
kalbo
No, zdej ste nekateri, ki potujete, pa nevemkajževse vzeli zadevo zelo osebno in ste iz osnovnega problema nardil celo študijo. Draga anonimna, zakaj neživljensko?
Glej, mel sem par sošolcev v osnovni šoli, ki so bili sinovi oficirjev JLA. Ti otroci so hodili vsako leto v drugo šoli in verjemi mi, da jim ni bilo lahko. Pri stricu je leto dni živela družina iz slovaške, selili so se po vsej evropi. Drage moje tud tem otrokom ni blo ravno z rožicam postlano. Sam, kot ste rekle, to je njihov način življenja, ki ga sploh ne obsojam.
Poanta vsega mojega pisanja je, da smo ljudje različni, eni smo za to, drugi pa spet za drugo. Jest sigurno nebi mogel bit špediter, ker sem preveč navezan na dom, soseda recimo pa ne zdrži niti meseca dni doma....A me zdaj razumete.

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 215
   RE: Tujina
27.10.2006 9:46:53   
Zahi
če bi bil špediter, bi bila tvoja izbira kariere takšna ne?

kaj pa če opravljaš takšno delo kot ga sedaj.. pa to delo v nekem momentu pomeni nekaj tedensko odsotnost od doma? bi res vrgel vse stran.. in šel domov?

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 216
   RE: Tujina
27.10.2006 10:53:40   
baguSka
Jest sigurno nebi mogel bit špediter, ker sem preveč navezan na dom


Mimogrede: jaz sem spediter, pa sem od doma odsotna samo po 5 ur dnevno.. Tko da ocitno ne ves, kaj sploh pomeni ta poklic.user posted image

Si mogoce mislu sofer kamiona??

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 217
   RE: Tujina
27.10.2006 12:23:34   
kalbo
Ta hip nekaj tedenske odsotnosti pač nebi sprejel, ker ne morem pustit noseče žene, ki ji je močno slabo z malčkom doma. ko bom imel pa večje otroke pa mogoče.

(odgovor članu Zahi)
Neposredna povezava do sporočila: 218
   RE: Tujina
27.10.2006 12:26:12   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Ta hip nekaj tedenske odsotnosti pač nebi sprejel, ker ne morem pustit noseče žene, ki ji je močno slabo z malčkom doma. ko bom imel pa večje otroke pa mogoče.


no.. pol se strinjaš s tem, da lahko zapustiš družino za nekaj tednov.. pa da s tem ne ogroziš ničesar..

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 219
   RE: Tujina
27.10.2006 12:26:48   
marcela
Ko je bil sin star 3 mesece, hči pa 2 je mož šel na 6 mesećno specializacijo in to v ZDA. Pred odhodom sva nabavila internet, da sva si lahko pisala maile. Lahko ni bilo, a preživeli smo, ko se je vrnil sva pa še enega user posted image  nardila. zdaj je to davni spomin, če bi mu pa takrat prepečila ne bi doktoriral in ne bi obdržal tiste službe, meni bi pa zagotovo to sponašal ob vsakem majnšme prepiru in bi si to očitala, da sem mu onemogočila kariero. 

_____________________________

Počni kar ti je volja, le poskrbi , da s svojimi dejanji ne prizadaneš drugih

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 220
   RE: Tujina
27.10.2006 14:14:37   
Anonimen
Dragi Kalbo, tu imaš popolnoma prav, res smo si različni...

eni smo taki drugi drugačni... eni preživimo marsikaj, drugi ne... ene zlomi 'en' dogodek, druge 'več' dogodkov, eni preživijo 'vse'....

Gre za anonimno, katero zanima kaj menimo o 4 mesečni tujini njenega moža - sama je absolutno proti.. to mi je neživljensko.. in to o izdaji družine.... Ma, kaj vse se družinam dogaja, pa kot osnovna celica preživijo..

Kaj vse nas v življenju preseneča in nas še bo, pa zdržimo...
Ja, odvisno od življenskih izkušenj. Ko izkusimo nekaj kar si še pred kratkim nismo predstavljali, da bi lahko preživeli, se nam takrat, ko doživimo ne zdi več ne vem kaj...

Mogoče sem zašla v slepo ulico s tem, ampak zdi se mi čisto mimo razpravljati o izdaji, če gre nekdo pač za 4 mesece ven delat... Drugo so poklici ki zahtevajo redne večmesečne odsotnosti leta in leta... S tovrstno odsotnostjo se tudi sama ne bi strinjala...








(odgovor članu kalbo)
  Neposredna povezava do sporočila: 221
Stran:   <<   < Prejšnja stran  5 6 7 8 [9]
Stran: <<   < Prejšnja stran  5 6 7 8 [9]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?