|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Priimek po poroki
12.11.2006 16:38:59   
bodoča
jaz sem tudi prevzela možev priimek, na svojega prejšnjega nisem bila nič kaj posebej navezana, pa še tako lepo mi je ko se z dragim pišema enako.


_____________________________

mojeustvarjanje

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Priimek po poroki
12.11.2006 17:39:08   
lutka
Tudi jaz imam možev priimek.
Tako kot so že nekatere predhodnice napisale, lepo je ker se nas vseh pet piše enako user posted image user posted image

lp

_____________________________

Kdor hoče najde pot. Kdor noče najde izgovor

(odgovor članu bodoča)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Priimek po poroki
18.12.2006 14:24:48   
MoonEve
IZVIRNO SPOROČILO: iva01

Jaz pa bom svojega obdržala, si sploh ne predstavljam da bi se pisala drugač, se mi zdi kot da bi del sebe zavrgla. (Moje mnenje.)


Se strinjam z ivo. Jaz sem obdržala svoj priimek, moj user posted image svojega. Sta oba res posebna. To da ženska v 90% prevzame možev priimek, se mi zdi mimo. Zakaj, pa ne bi moški prevzemali priimkov?! Najin otroček bo imel oba priimka.


_____________________________

Otrok vesolja si, nič manj, kot so to drevesa in zvezde.
_____________________________


(odgovor članu iva01)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Priimek po poroki
18.12.2006 15:04:00   
mika
To da ženska v 90% prevzame možev priimek, se mi zdi mimo.


user posted image ne vem zakaj bi to bilo mimouser posted image . to je pa ja  odvisno od posamezice. men je čisto vseeno kako se kdo piše, pa če ima 5 priimkov za imenom, ali samo svojega ali moževega.
jaz imam  možev priimekuser posted image .

(odgovor članu MoonEve)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Priimek po poroki
18.12.2006 15:14:23   
Marogica
Jaz sem prevzela moževega, ker čutim tudi tako neko pripadnost. Pa čeprav je priimek kompliciran in čuden. Pa kaj. Ne vem, kam bo to pripeljalo, če imajo potem otroci dva priimka, pa se bosta hotela poročiti, pa bo tudi njegova partnerka imela dva priimka. Bodo potem imeli njihovi otroci 4 priimke.user posted image  Itd....

Jaz svojo osebnost kažem in jo potrjujem na drugačen način....

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Priimek po poroki
18.12.2006 15:57:36   
MoonEve
Meni je tole s priimki mimo, kakšne poglede imate drugi, mi je vseeno. user posted image Preveč me spominja na patriarhalano ureditev družbe, ostanke časov, ko je ženska veljala le toliko, kolikor je bil vreden njen mož >> gospa doktorjeva, gospa sodnikova, gospa lekarnarjeva... user posted image In kot sem že napisala, sta najina priimka posebna & zanimiva, tako da sva ju oba obdržala.
S priimki pri otrocih je pač tako, da ko se bodo poročali, lahko imajo (po zakonu) največ dva priimka. In se mi zdi fino, da bodo lahko sami izbirali, katerega bodo obdržali (če sploh katerega).

user posted image

_____________________________

Otrok vesolja si, nič manj, kot so to drevesa in zvezde.
_____________________________


(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Priimek po poroki
18.12.2006 16:06:12   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: MoonEve

S priimki pri otrocih je pač tako, da ko se bodo poročali, lahko imajo (po zakonu) največ dva priimka. In se mi zdi fino, da bodo lahko sami izbirali, katerega bodo obdržali (če sploh katerega).



Vse to je lepo in prav....v teoriji. V praksi pa se bo takoj kdo od staršev našel, ko bo otroku poočital"zakaj pa si vzel atijev priimek in ne mojega". To bo še zamer....

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu MoonEve)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Priimek po poroki
18.12.2006 16:16:46   
MoonEve

IZVIRNO SPOROČILO: Marogica
To bo še zamer....


Oh, takšni zaključki na podlagi napisanega so brez podlage. Z zamerami se z možem res ne ukvarjava, je življenje čisto dovolj zanimivo brez njih... Sva odprtega srca in bova to učila tudi otroke. user posted image Ljudje smo različni in vsak naj si naredi tako, da se bo dobro počutil. Nama pač tako paše. Opravičevati se pa za to ne mislim. user posted image

Over & out.

< Sporočilo je popravil MoonEve -- 18.12.2006 16:18:57 >


_____________________________

Otrok vesolja si, nič manj, kot so to drevesa in zvezde.
_____________________________


(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Priimek po poroki
19.12.2006 7:31:35   
Eviii
jaz sem obdržala oba priimka, ki skupaj naneseta 19 črk. imam pa ime sestavljeno iz samo 3 črk. me pa iz vseh uradov kličejo, da mojega imena in obeh priimkov ne morejo stlačit na kartice. oba priimka sta nekaj posebnega in precej zakomplicirana. možev je švedski, moj pa slovenski (nas je ostalo samo še 16 v sloveniji). s podpisovanjem nimam nikakršnih problemov. dejan se piše po možu, mož ima samo svoj priimek (pa je hotel prevzet tudi mojega). mogoče bomo nekega dne vsi prevzeli oba priimka. ne vem... jaz sem vsekakor želela obdržat svoj priimek, ker sem bila 32 let navezana nanj. vsi trije imamo torej možev priimek, kar je pomembno, saj veliko potujemo (ravno zdej smo na švedskem) in bi imeli potem nevšečnosti, v kolikor bi bi dejan samo z enim od naju.

_____________________________

Dejana smo na silo spravli na svet 3.3.2006 ob 19.59 :)

(odgovor članu MoonEve)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Priimek po poroki
12.1.2007 18:13:18   
Anonimen
Nekako sem se zarekla, da se dekliškemu priimku ne bom NIKOLI odrekla. Potem pa je prišel ravno prav princ na pravem konju in zdelo se mi je, da ženska moškemu veliko da, če prevzame njegov priimek.

(odgovor članu Eviii)
  Neposredna povezava do sporočila: 35
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?