|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Porod na domu
27.10.2006 9:42:52   
gong123
halo,
mene pa zanima ce ima katera izkusnje oz. informacije v zvezi s porodom na domu v sloveniji.
v precej drzavah EU je to nekaj normalnega, pri nas pa izgleda tezko sploh kaksno informacijo dobis...
skratka, a je kdo s to izkusnjo in ali obstajajo kaksne babice ki se s tem ukvarjajo.
oz. gibanje da se to zakonodajno uredi, ce ni urejeno, ker je pac malo brez veze da to se ni urejeno...

gong



< Sporočilo je popravil Teni RR -- 16.11.2007 20:44:47 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: POROD NA DOMU
27.10.2006 9:53:50   
Naja31
Pri nas se ne da.

(odgovor članu gong123)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: POROD NA DOMU
27.10.2006 9:59:22   
gong123
no, to vem da se kao ne da.  sej ne mores nobene informacije nikjer dobit. cisti tabu...
ampak a obstaja kaksna iniciativa da bi se to koncno normaliziralo? ker to da ti drzava predpisuje kje bos rodil mal
disi po redu in disciplini prejsnjega stoletja...jaz pa resno razmisljam da bi rodila na domu, s svojo druzino, v miru.

gong

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: POROD NA DOMU
27.10.2006 10:04:37   
Anonimen
Za zdej ne vem.Spomnim pa se,da je leta 95 od prijateljice mama na svojo željo rodila doma,in to v Sloveniji,čeprav je bil to takrat velik tabu.Tak,da mislim,da se je od takrat ziher kaj uredilo in da bi šlo tud pri teb,če imaš željo.

(odgovor članu gong123)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: POROD NA DOMU
27.10.2006 10:11:34   
Mina1
Čisto tako: kaj boš pa naredila, če porod ne bo šel tako, kot si predstavljaš, da se bo kaj zakompliciralo pri tebi ali novorojenčku in podobno.

Nevem no, če se spomnim moje dva poroda in dejstvo, da bi rodila doma, si rajši ne predstavljam, kaj bi bilo z obema fantkoma ali z mano.

Sicer pa vsak po svoje.

_____________________________

I don't care what they say, I just wanna live my life

(odgovor članu gong123)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: POROD NA DOMU
27.10.2006 10:19:37   
gong123
hvala za vase odgovore.
zanima me predvsem to, ce katera pozna kaksno babico ki ima s tem izkusnje, da bi jo kontaktirala.
lahko mi poslje seveda privatno sporocilo.
sama sem ogromno o temu prebrala in tudi obiskala ljudi v tujini ki so rodili doma, tako da sem o vseh teh stvareh informirana.

gong




(odgovor članu Mina1)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: POROD NA DOMU
27.10.2006 10:27:43   
Naja31
Dvomim, da boš koga našla.
Vseeno je v tujini to bolj urejeno in tudi babice,ki se s tem poklicno ukvarjajo, so ustrezno zavarovane. Pri nas pa verjetno nobena ne bo pripravljena prevzeti tak rizik.
V bistvu ne vem in te tudi ne razumem v tej tvoji želji.

Sicer pa ne vem kakšen hrup in nemir je v porodnišnicah, da bi rada doma rodila v miru? user posted image  Jaz sem se tam počutila varno in sproščeno ker sem vedela, da je "pomoč" v bližini.

(odgovor članu gong123)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: POROD NA DOMU
27.10.2006 10:50:58   
MAŠKA
Porod se lahko zakomplicira in otroček ima lahko trajne posledice... Seveda se lahko to zgodi tudi v bolnici. Ampak če boš rodila doma in se slučajno ne bo dobro izšlo boš najbrž imela slabo vest celo življenje. Čim lažji porod ti želim kjerkoli že boš rodila!

(odgovor članu gong123)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: POROD NA DOMU
27.10.2006 11:41:34   
Samoyedka
IZVIRNO SPOROČILO: Naja31

Sicer pa ne vem kakšen hrup in nemir je v porodnišnicah, da bi rada doma rodila v miru? user posted image  Jaz sem se tam počutila varno in sproščeno ker sem vedela, da je "pomoč" v bližini.


Se podpišem pod to. Sem pa mnenja, da bi lahko tudi pri nas naredili prijaznejše porodne sobe, bolj domače, pa ne da vse zgleda še kot da ne bi menjali od vojne naprej, pa strašno sterilno. No, o prijaznosti osebja bi tudi lahko razpravljali, ker bi nekatere sestre zmetala na marš v domove starostnikov, da bi videle kaj je delo v zdravstvu, ne pa da je nekaterim na porodnih oddelkih vsako delo in prijaznost odveč user posted image . Mi je ful všeč ta nemška oddaja Mein baby, ko vidiš, da lahko porod tudi drugače zgleda, da lahko se partner med čakanjem stisne k porodnici na veliki postelji, da je lahko prisoten pri CR in porodu v vodi, da o načinih poroda ne govorim. Smo v Sloveniji zaplankani kar se tega tiče, pa sto let pred leseno žlico. Ko sploh ni vprašanje v financah- kaj pa je nekaj barve, postelja, gimnastična žoga, pručka, nekaj imitacij slik, topla posteljnina...proti vsemu kešu, ki ga zmečejo pametni ministri stran?
V glavnem: sama sem tudi v zdravstvu in si definitivno ne bi upala roditi doma- čemu? Kaj pa ko je treba presredek šivat, ali pa urgentni CR naredit, otroka na silo ven spravit, mamo oživljat, krvavitev ustavit? Nočem strašiti, ampak brezveze riskirat. Midva z mojim user posted image sva se imela prav fino in je tistih 9 ur minilo ko šus, imela sva muziko, mir, drug drugega...kaj še rabiš več?


_____________________________

13.8. je na svet prijokal za mamico in atija najlepši rožnati fantek - Tilen
Vsi se rodimo neumni- eni takšni tudi ostanejo...


(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: POROD NA DOMU
27.10.2006 12:17:28   
Pingvinčica
Mi je ful všeč ta nemška oddaja Mein baby, ko vidiš, da lahko porod tudi drugače zgleda


Na katerem programu pa je ta oddaja in kdaj.

(odgovor članu Samoyedka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: POROD NA DOMU
27.10.2006 12:47:46   
srki
IZVIRNO SPOROČILO: Naja31

Dvomim, da boš koga našla.
Vseeno je v tujini to bolj urejeno in tudi babice,ki se s tem poklicno ukvarjajo, so ustrezno zavarovane. Pri nas pa verjetno nobena ne bo pripravljena prevzeti tak rizik.
V bistvu ne vem in te tudi ne razumem v tej tvoji želji.

Sicer pa ne vem kakšen hrup in nemir je v porodnišnicah, da bi rada doma rodila v miru? user posted image  Jaz sem se tam počutila varno in sproščeno ker sem vedela, da je "pomoč" v bližini.


Se podpišem pod tole user posted image

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: POROD NA DOMU
27.10.2006 14:06:43   
Barbs
Roditi otroka (kot tudi spočeti ga in donositi) je (med drugim) tudi odgovornost.

Eksperimenti so v življenju sicer dobrodošli (brez njih ne bi bilo napredka in vedno novih odkritij) , ampak, odkrivati Ameriko na novo je, milo rečeno, absurd. Ja, vem, da so pred pol stoletja tudi še (čeprav redko) , pred stoletjem pa res, rojevale doma. Ampakuser posted image

Takrat tudi štroma še ni blo - a ga bomo zdaj izključili?

Ja, saj vem..... stvar odločitve vsakega posameznika... Velikokrat pa je to samo trmasta floskula, ki se kaj hitro lahko obrne v nekaj, česar si nihče ne bi želel. In ravno zato je tako težko dobiti "babico", ki bi sodelovala pri načrtovanem porodu doma. One že vejo (pa čeprav bi bile "obilno" plačane.

Če  pa TEBE ni strah,  mirno lahko ostaneš doma, predihavaš popadke ( brez maske itd...)  v "miru" svojega doma, se znajdeš pač po svoje in ko bo čas, pokličeš (tvoj partner) v najbližji zdravstveni dom. Zagotovo ti nihče ne bo odrekel pomoči in bodo poslali izkušeno babico. Če ne bo na dopustu. Če ne bo ravno takrat zbolela. Če ne bo ravno takrat dežurna in na drugi "misiji". Če....

Ne vem no....user posted image



_____________________________

Vsako noč nekdo misli name, preden zaspi:)

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: POROD NA DOMU
27.10.2006 14:22:57   
tinaaja
No, jaz ziher ne bi rojevala doma, ziher je ziher, v koncni fazi se gre za zivljenje mojega otrocka in mene... In ni je zadeve, ki je vec vredna kot zivljenje, tud "mir" doma ne.. Meni pac..
Lahko pa vprasas Anito Prelc na MON.. ti bo kot babica znala iz prve roke odgvort.

(odgovor članu Barbs)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: POROD NA DOMU
27.10.2006 20:36:59   
ŠpelaP
No, jaz imam izkušnjo s porodom doma. Bolj konkretno moja mama. Ker se je meni preveč mudilo na svet, sem se rodila doma, preden je utegnil priti rešilec. Za mojo mamo in mojo staro mamo, ki je bila "babica", je to bila izkušnja, ki je ne bosta pozabili do konca življenja. Ko sem bila sama noseča, je bilo obe najbolj strah, da bi se meni naredilo isto - da bi rodila doma.
Lahko si še ne vem kako pripravljen, tudi na porod doma, ko te lahko nepredvidljiva situacija preseneti nepripravljenega. Ko onidve zdaj pomislita, kaj vse bi lahko takrat šlo narobe, ju še zdaj stisne pri srcu.
V porodnišnici pa imajo vse pripomočke, ustrezne instrumente in usposobljeno osebje. Mislim pa, da takrat ko ženska rojeva, ko jo najbolj matra, sploh ne razmišlja, kakšne barve so stene v sobi, kjer rojeva, kako se vrti svet mimo nje, ampak kaj se dogaja z njo in v njej.

P.S. - Da še to povem, kako je moj predčasni porod vplival na vse v hiši. Stara mama se je poleg moje mame in mene v rešilcu peljala 20 km daleč v hišnih copatih (februarja). Zaradi ihte so skoraj pozabili pogledati, a imam luleka ali luliko. Na koncu so pa še pozabili iti po mojo sestro v vrtec. Tako ima tudi moja sestra spomin na moje rojstvo doma -  da so jo pozabili v vrtcu.
Tako da - kar pogumno na porod v porodnišnico!user posted image

(odgovor članu gong123)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: POROD NA DOMU
27.10.2006 20:47:21   
Anonimen
ne vem no. js si ne bi želela doma rodit niti pod razno. nisem neki paničar ampak še vedno mi moje in otrokovo življenje pomeni tolko da sem raje tam kjer je vse da naju rešijo če bi blo potrebno. vsak porod na žalost ne poteka by the book. poleg tega se mi zdi pa trapasto pol še ukvarjat se recimo s pranjem krvavih zadev in podobnih banalnosti, če pa v porodnišnici tako lepo poskrbijo za vse. js sem v jeseniški porodnišnici doživela dva poroda in se ne morm čisto nič pritožvat sploh nad kakim hrupom al pa kej tazga :)

(odgovor članu ŠpelaP)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: POROD NA DOMU
27.10.2006 22:49:01   
sonchica
ja pa kaj še ne?! JA NO oky vsak ima svoje mnenje ! ampak jaz nebi doma rodila nikoli ....v bistvu nikoli neveš kdaj se lahko kaj zaplete in kaj boš pol? jaz nikakor nebi hotela tvegat življenje mojega otroka ,mi moj otrok pomene največ na svetu in ne take norije si neb nikakor privoščila ! jaz sem se v porodnišnici počutila varno in mirno in je blo vse super ! ampak če nebi blo bi že zdravniki ukrepali.... kaj pa doma? user posted image

_____________________________



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   home...
28.10.2006 0:47:57   
kurmits
user posted image

< Sporočilo je popravil kurmits -- 28.10.2006 0:49:26 >

(odgovor članu sonchica)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: home...
28.10.2006 10:27:12   
Samoyedka
Tia, vsak dan med tednom ob 11.30. na RTL 

_____________________________

13.8. je na svet prijokal za mamico in atija najlepši rožnati fantek - Tilen
Vsi se rodimo neumni- eni takšni tudi ostanejo...


(odgovor članu kurmits)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: POROD NA DOMU
28.10.2006 17:27:03   
rija
Jaz niti pod točko razno nebi rodila doma! Kaj pa, če gre kaj narobe in so pomembne minuteuser posted image

Ni šans. Sploh nebi mogla biti sproščena.

Nekak tak, kot gledate na RTL sem rodila tudi sama: v MAMICAM prijazni porodnišnici, kjer se babica ne premakne od tebe niti za minuto, kjer je zdravnik dobesedno prisoten ves čas, ne pa da ga samo pokličejo, če je res kaj hudo narobe,  kjer je porodna samo zate, z vsem "drum und dran", v kateri sem se res počutila kot carica user posted image  in zato sem prepričana, da je bolje, da si prej izbereš porodnišnico, za katero misliš, da se boš v njej krasno počutila.

(odgovor članu Samoyedka)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: POROD NA DOMU
29.10.2006 8:52:13   
Samoyedka
Rija, a to v Sloveniji? Mislim- si rodila? user posted image

_____________________________

13.8. je na svet prijokal za mamico in atija najlepši rožnati fantek - Tilen
Vsi se rodimo neumni- eni takšni tudi ostanejo...


(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: POROD NA DOMU
29.10.2006 15:42:46   
AKŠ
ne vem no - jaz nebi todila doma....sploh če pomislim, kakšen je bil moj porod......

mala je prišla na svet z vakumom in ni takoj zadihala - razlog? ker je imela prekratko popkovino, pa še to dvakrat zavito okoli vratu...pa mi prosim povej kako bi ti to rešila doma v postelji????

jaz bi šla na tvojem mestu v porodnišnico - sicer je pa to tvoja odločitev....pa seveda ti želim čim lažji porod....

_____________________________

Opazujem te,kako mirno spiš,te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele,ko tvoja dlan leži v moji,opazim,kako zares majhna si.Tako si majhna-pomeniš pa mi ves svet.


(odgovor članu Samoyedka)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: POROD NA DOMU
30.10.2006 7:28:02   
Grascakinja
Ko daš na vago domačo sobo in udobje ali pa lastno zdravje in zdravje otroka ali celo njegovo življenje - mislim, da sploh ni debate.
Včasih so res rojevale doma - kakšna pa je bila umrljivost žensk in otrok ob rojstvu, pa tudi vemo. Moja prababica je rodila 4 mrtve otroke. Dvomim, da ji je udobje domače hiše pri tem kaj koristilo. Pri zadnjem porodu je skoraj umrla še sama.
Hkrati bi rada omenila še poporodno nego, ki je tudi zelo pomembna. Marsikatera porodnica je omotična, dogajajo se poporodni zapleti s preostalo posteljico, sepsa, tudi slabo zdravje dojenčka, recimo zlatenica, srčne napake pogosto odkrijejo v nekaj dneh po porodu. To ni hec.
Večkrat sem že napisala, da ni važno, kake barve je porodna soba, ali je postelja strara 3 leta ali pa 15 in koliko rožic na obleki ima babica, tudi ni najbolj pomembno, ali rojevaš v sedečem ali polležečem ali ne vem kakem položaju. VAŽNO JE ZDRAVJE IN ŽIVLJENJE MAME IN OTROKA.
Zato mi gre tole preseravanje, oprostite izrazu, že pošteno na jetra.
Ne trdim, da ni prostora za izboljšave v naših porodnišnicah, toda kar je preveč je pa preveč.

(odgovor članu AKŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: POROD NA DOMU
30.10.2006 7:45:38   
Marogica
Punca je vprašala, če imamo kakšne informacije v zvezi s tem porodom ali pa izkušnje, ne pa če je v redu ali ne.

Torej, koliko sem zasledila, se to v Sloveniji ne prakticira, vsaj zaenkrat, razen, če te porod "prehiti". Tako, da bo to pri nas  težko izvedljivo.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Grascakinja)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: POROD NA DOMU
30.10.2006 7:48:24   
soncece24
O porodu na domu ne bi, ker me kr strese ko na kaj takega pomislim... kaj pa če se kaj zgodi in to... Mi je pa dokaj zanimiva varianta, ki jo prakticirajo v NEmčiji (imaš na izbiro) ambulantni porod. Če rodiš zjutraj, si v bolnišnici (oz.porodni hiši kot oni pravijo tem ambulantam) nekje 5-6 ur, če je vse ok in greš potem domov. Če rodiš zvečer/ponoči ostaneš do jutra. Seveda to velja, če je z matero in otrokom vse kot mora bit.


_____________________________

Idealni moški ne pije, ne kadi, ne vara, ne kvartopiri, ne obstaja. (ruski aforizem)

(odgovor članu Grascakinja)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: POROD NA DOMU
30.10.2006 8:01:54   
Anonimen
Pri nas to ni mogoče. 
Vsaki nosečnici je omogočen porod v porodnišnici, ki zagotavlja višjo stopnjo varnosti tako za novorjenčka kot za porodnico.
Slovenija sodi med države z najnižjo stopnjo smrtnosti teh dveh skupin. Smo npr. pred Švico, Anglio, Nemčijo,....Če me spomin ne vara, je pred nami samo Švedska in morda Norveška.

(odgovor članu gong123)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.
Je mogoč naravni porod po carskem rezu?
Kako pogost je naravni porod po carskem rezu, ali se priporoča in kako se na njega pripraviti, smo govorili z izr. prof....




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?