|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   TRMA :(((((
6.11.2006 20:49:58   
StBarbara
punce, jest sem ža čisto obupana nad vedenjem našega tamalega. Star je 28 mesecev in je postal tako trmast, da mu ni pomoči oz. nam , ki moramo to prenašat. Npr. gremo v trgovino po kruh...on se pred vrati trgovine spomni, da ne gremo v trgovino, da gremo domov, potem ga prepričujem, da vseeno gremo po kruh, on začne tulit, ko stragan user posted image . Ok, ker mi je itak že pred folkom nerodno ko se dere, gremo pač proti avtu in kao domov, potem ga posedem v avtostolček, NE od gre v trgovino user posted image .

No, zdej smo doma, pa je ko cuker user posted image user posted image user posted image , kot, da ni blo ničuser posted image

Kako vi odreagirate, če trmari za kakršnokoli stvar?

A bi bilo v našem primeru vseeno bolje, če bi šli nabavit, neglede na to kok se dere oz. nestrinja.

Zdej pa res ugotavljam, da je VZGOJA nekaj najtežjega na svetu user posted image

HVALA user posted image

_____________________________

In sreča je, da je pred mano pot, in to da vem, da je slast v tem, da grem.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: TRMA :(((((
6.11.2006 20:54:16   
kofetek2010
trmo ima po tebi... vprašaj tvojega user posted image , če mi ne verjameš user posted image user posted image user posted image  



drgač pa... za eno user posted image  ga bom porihtala user posted image

(odgovor članu StBarbara)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: TRMA :(((((
6.11.2006 20:55:42   
lex
Se popolnoma strinjam, da je vzgoja ena najtežjih stvari, ki nas še čakajo.
Včasih je trmici dobro popustiti zaradi dvigovanja samopodobe, vendar pa ne vedno. Tudi moj user posted image  prihaja v obdobje trme in sem ga zadnjič, ko mi je dvignilo pritisk na 150 nesla v kopalnico in sem ga postavila na tla in mu rekla, če ne nehaš pri priči te dam pod mrzli tuš, kjer je full mrzlo. V trenutku je bil mir in tud zaspal je normalno. Zdanje čase kar sitnari, da bi zaspal v najini postelji, ker pač pride ponoči, če se zbudi k nama.
Jaz bi ga na tvojem mestu peljala v trgovino in naj tuli, pa še kako teto mu pokaži, ko ga grdo gleda ko se ne zna obnašati. Vermei 2 letniki vedo kaj je lepo in kaj ne.

_____________________________

Najlubkejša stvar, ki se nam lahko zgodi, je dojenčkov smeh. (Sigmund Freud)
-----------------------------
Takole pa napreduje naša hiška. http://www.podsvojostreho.net/weblog.php?w=120

(odgovor članu StBarbara)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: TRMA :(((((
6.11.2006 20:57:06   
StBarbara
IZVIRNO SPOROČILO: jana73

trmo ima po tebi... vprašaj tvojega user posted image , če mi ne verjameš user posted image user posted image user posted image   





a zdej pa še ti user posted image

Sej veš, da en bo hotel bit na kavi, bo raje težil DOMOV; a si pozabilauser posted image

_____________________________

In sreča je, da je pred mano pot, in to da vem, da je slast v tem, da grem.

(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: TRMA :(((((
6.11.2006 20:58:50   
Anonimen
Po moje bi morali vseeno iti v trgovino. Uf, pri nas je bilo skozi to bom - ne bom. Trajalo je ... kaj pa vem ... kakšni dve leti, se mi zdi.

(odgovor članu lex)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: TRMA :(((((
6.11.2006 21:00:45   
StBarbara
2 leti ????? Potem je bilo pa včeraj prepozno, da grem po antidepresive user posted image

_____________________________

In sreča je, da je pred mano pot, in to da vem, da je slast v tem, da grem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: TRMA :(((((
6.11.2006 21:18:39   
Bubamaraa
Jaz mam pa probleme, da je ful obupna postala...In fora j v tem, da noče sosedovemu fantku dati nobene igrače več, kar tepe ga in sem že prov obupana nad njo.....Ker je zmerom igračke delila nikoli ni pretepale ostalih...Pa fora je v tem, da ni v vrtecu.... pa trmasta kot 100 hudičev je isto in mora da obvelja njena....

Tko, da bo dobrodošel tudi meni kak nasvet.....ker ne vem kaj naj naredim.....user posted image


_____________________________

...KO TI ŽIVLJENJE PRINESE LIMONE ,ZAPROSI ZA TEQILO,SOL IN SEVEDA ME POKLIČI…



(odgovor članu StBarbara)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: TRMA :(((((
6.11.2006 21:22:05   
StBarbara
IZVIRNO SPOROČILO: Romana25

..In fora j v tem, da noče sosedovemu fantku dati nobene igrače več, kar tepe ga in sem že prov obupana nad njo.....Ker je zmerom igračke delila nikoli ni pretepale ostalih...Pa fora je v tem, da ni v vrtecu.... pa trmasta kot 100 hudičev je isto in mora da obvelja njena....



Isto je pri nas, še huje, ko pridemo v trgovino otroci sploh tistih malih vozičkov ne smejo vozit, pa čeprav ima svojega, njegovih igrač pa drugi  tudi gledat ne smejo, kaj šele v roke prjet...user posted image

ma res ne vem kje to pobitrajo user posted image

_____________________________

In sreča je, da je pred mano pot, in to da vem, da je slast v tem, da grem.

(odgovor članu Bubamaraa)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: TRMA :(((((
6.11.2006 21:23:17   
Anonimen
No, hvala bOgu StBarbara, da je še kje tak trmoglavček user posted image user posted image user posted image . sem si kar oddahnila user posted image user posted image user posted image .

Evo, se pokorno javljam, da imamo tudi mi tmastega mulca doma. user posted image  Na srečo so ti napadi tme samo občasni-so pa takrat toliko hujši. Nazadnje je tmaril na pokopališču za 1. november in tulil user posted image , kot da mu ne vem kaj fali. user posted image  V resnici si je pa samo zamuislil, da ne bo hodil od groba do groba. user posted image  Ampak, ker ima tudi trmasto mamo user posted image , je obveljala njena in tako sem ga tulečega in trmastega vlačila po pokopališču in kot kuhan rak user posted image  sprejemala očitajoče poglede mimoidočih. Mi je bilo čisto vseeno, popustila pa pri tem ne bom. Saj po nekaj minutah je ugotovil, da jok ne pomaga in je potem hodil z mano, kot poklapan kuža user posted image

Mene tudi tolažijo, naj še kakšno leto potrpim user posted image

(odgovor članu StBarbara)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: TRMA :(((((
6.11.2006 21:24:27   
Bubamaraa
Jaz sem se že začela tolažiti, da je obdobje in upam, da jo čimprej mine....Ker sem prov živčna ko pride soseda s sinkom na obisk pa se mali tako lepo igra z njo ona mu pa ne da ene igračke in vse mu vzame iz rok, na koncu ga pa puhne....In pol ji morm kakšno čez rit pritisniti.....sam sem res obupana....sem glih danes mislila post odpret, da če katera ve kaj lahko naredim......

_____________________________

...KO TI ŽIVLJENJE PRINESE LIMONE ,ZAPROSI ZA TEQILO,SOL IN SEVEDA ME POKLIČI…



(odgovor članu StBarbara)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: TRMA :(((((
6.11.2006 21:30:18   
StBarbara
Romana, mi2 recimo greva na kavo s kolegico, ki ima fantka, ki je malo mlajši...no, že ko greva od doma mu povem kam greva in kdo bo tam. Ok mu je čisto všeč, ko pa prideva na kraj "dogodka" pa začne tulit DOMOV....kot, da ni čisto gladek...Sej pol, ko se zamoti je nakaj časa mir, potem pa spet kmalu začne DOMOV GREMOuser posted image

Ko prideva domov, pa vpraša :"kam greva?".... mislim, kam user posted image  kmalu v norišnico user posted image

_____________________________

In sreča je, da je pred mano pot, in to da vem, da je slast v tem, da grem.

(odgovor članu Bubamaraa)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: TRMA :(((((
6.11.2006 21:33:01   
Bubamaraa
StBarbara kaj ko bi medev Vida in Danajo zaprle v eno sobo in naj se zruvata kolikor gre.....user posted image

Ker drgač bova medve res kej pristale.....user posted image





konc zezanja............

punce .......kakšen nasvet.........user posted image


_____________________________

...KO TI ŽIVLJENJE PRINESE LIMONE ,ZAPROSI ZA TEQILO,SOL IN SEVEDA ME POKLIČI…



(odgovor članu StBarbara)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: TRMA :(((((
6.11.2006 21:37:45   
StBarbara
Romana pomoje sploh ni univerzalnega nasveta, ker so si otroci tako različni...

A obstaja kakšna "dobra" knjiga na to temo?

_____________________________

In sreča je, da je pred mano pot, in to da vem, da je slast v tem, da grem.

(odgovor članu Bubamaraa)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: TRMA :(((((
6.11.2006 21:40:01   
Bubamaraa
IZVIRNO SPOROČILO: StBarbara


A obstaja kakšna "dobra" knjiga na to temo?


no to mene tudi zanima.....user posted image


_____________________________

...KO TI ŽIVLJENJE PRINESE LIMONE ,ZAPROSI ZA TEQILO,SOL IN SEVEDA ME POKLIČI…



(odgovor članu StBarbara)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: TRMA :(((((
6.11.2006 21:55:36   
total
Romana,tvoja Danaja pa vseeno obožuje mojega Nika,zaenkratuser posted image user posted image .

_____________________________

Kaj naj rečem...srečna sm!!!


(odgovor članu Bubamaraa)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: TRMA :(((((
6.11.2006 21:57:27   
Bubamaraa
IZVIRNO SPOROČILO: total

Romana,tvoja Danaja pa vseeno obožuje mojega Nika,zaenkratuser posted image user posted image .


Ja sam to je pa res....user posted image

Sam tole jo drži zdele že en čas....kar spomni se kaj je bilo zadnjič pri Pupici, ko je znorela zaradi avta, ko se je Tia vozila.......user posted image (da boš vedela kaj s tem mislim, da ne vem kaj bi naredila)


_____________________________

...KO TI ŽIVLJENJE PRINESE LIMONE ,ZAPROSI ZA TEQILO,SOL IN SEVEDA ME POKLIČI…



(odgovor članu total)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: TRMA :(((((
6.11.2006 22:01:36   
StBarbara
In potem človek razmišlja, da bi imel še enega user posted image ...hvala lepa, še tega ne morem ukrotit user posted image

_____________________________

In sreča je, da je pred mano pot, in to da vem, da je slast v tem, da grem.

(odgovor članu Bubamaraa)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: TRMA :(((((
6.11.2006 22:02:38   
total
Ja vem kaj misliš,sam to je obdobje in bo minilo...user posted image

_____________________________

Kaj naj rečem...srečna sm!!!


(odgovor članu Bubamaraa)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: TRMA :(((((
6.11.2006 22:03:47   
total
 

IZVIRNO SPOROČILO: StBarbara

In potem človek razmišlja, da bi imel še enega user posted image ...hvala lepa, še tega ne morem ukrotit user posted image


Se strinjam stabo...user posted image


_____________________________

Kaj naj rečem...srečna sm!!!


(odgovor članu StBarbara)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: TRMA :(((((
6.11.2006 22:09:40   
StBarbara
IZVIRNO SPOROČILO: total

Ja vem kaj misliš,sam to je obdobje in bo minilo...user posted image


A ti to iz prve roke user posted image

_____________________________

In sreča je, da je pred mano pot, in to da vem, da je slast v tem, da grem.

(odgovor članu total)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: TRMA :(((((
6.11.2006 22:11:27   
total
Ja no,zaenkrat je še priden,sam ni vedno tko...user posted image

_____________________________

Kaj naj rečem...srečna sm!!!


(odgovor članu StBarbara)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: TRMA :(((((
6.11.2006 22:17:17   
StBarbara
IZVIRNO SPOROČILO: total

Ja no,zaenkrat je še priden,sam ni vedno tko...user posted image


Počaki še 3 mesece, pol se nama pa z Romano pridružiš user posted image

_____________________________

In sreča je, da je pred mano pot, in to da vem, da je slast v tem, da grem.

(odgovor članu total)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: TRMA :(((((
6.11.2006 22:27:04   
Bubamaraa
IZVIRNO SPOROČILO: StBarbara

IZVIRNO SPOROČILO: total

Ja no,zaenkrat je še priden,sam ni vedno tko...user posted image


Počaki še 3 mesece, pol se nama pa z Romano pridružiš user posted image


Ja  sam upam, da ji bova čez tri mesece že kakšne nasvete dajale.....user posted image


_____________________________

...KO TI ŽIVLJENJE PRINESE LIMONE ,ZAPROSI ZA TEQILO,SOL IN SEVEDA ME POKLIČI…



(odgovor članu StBarbara)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: TRMA :(((((
6.11.2006 22:45:13   
ana b
Ja 28 mesecev in čisto iste scene. Če je tako kot si gospodič omisli, je najbolj priden in sladek otrok na svetu, sicer pa user posted image  (pa še to je premilo). Nasvet?????????????
Poskušamo vse mogoče, zaenkrat pa smo zelo uspešni, če samo tiho čakamo, da malega diktatorja mine. Primer danšnje nakupovanje: parkiramo avto in ko je bilo treba ven, on pa NE. Sedi v sedežu, jaz in mož mirno čakava in štejeva do neskončno,... Manj ko drezaš prej si premisli in res prileze iz avta. Polovico nakupovanja priden, nato pa si omisli, da gre domov in sili v drugo smer. Midva pa ga kar pustiva in stojiva nekaj metrov stran in mirno čakava. Nobenega prerekanja, nobenih prošenj samo čakava. Po kakšni minuti smo mirno odšli naprej, opravili nakupe in prišli domov.
Seveda je to primerna taktika, če imaš čas in se ti nikamor ne mudi, samo tiho čakaš in gledaš. Recepta za takrat ko se nam mudi, pa še nimamo.
Ponavadi rečem, če ne gre z lepa, gre pa z grda in naredim, karkoli je pa č treba, on pa user posted image .
A BO KMAL TEGA KONEC?

(odgovor članu StBarbara)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: TRMA :(((((
6.11.2006 23:24:05   
Seven*
Se pred casom bi napisala podoben post kot ostale, zdaj pa vam lahko povem, da je pri nas scena postala bolj znosna in lazja.

Jakob je imel taksno obdobje trme, da ce bi kdo poslusal, bi mislil, da ga zlorabljamo. Drl se je za vsako figo, izsiljeval.. Za dobro jutro sem bila tepena po glavi. Zamislite si to se v kombinaciji z histericnim cviljenjem. Vse je bilo NE.. Pa vse je hotel sam narediti. Vcasih smo se zjutraj oblacili eno uro..

Bilo je katastrofalno utrujajoce. Pobralo mi je vso energijo. Najbolj je pomagalo, ce sem ga poslusala, razmislila, ce mu je mozno ugoditi in poskusala delati kompromise. Na mnenja drugih se nisem vec ozirala. Na cajte sem ze dvomila in celo razmisljala, ce je otrok s posebnimi potrebami. Obcasno je namrec grizel, nekajkrat me je vgriznil do krvi. Obcutek sem imela, da terorizira celotno druzino.

Nekaj postov sem napisala tu gor in dobila kar nekaj "blazno pametnih nasvetov", tu in tam kaksnega uporabnega.

Prebrala sem vsaj 10 knjig, udelezila se raznoraznih delavnic.. Kaj je pomagalo? Za zacetek morate imeti VELIKO energije. Poslusajte kaj vam otrok hoce povedati, zavedajte se, da prezivlja tezko obdobje, ki ga bosta morala prebroditi skupaj. Poskusajte najti kompromise med njegovimi zahtevami in zeljami. Uporabite takticne finte, kdaj pa kdaj ga vrzite na finto, hkrati pa izpolnite to kar ste obljubili.. Moje mnenje je, da na silo ne boste naredile nicesar, sploh z kaksno vzgojno po riti. Tako mu boste samo izbile samopodobo. On namrec zdaj pocasi dojema sebe kot samostojno osebo, osebo s svojo voljo. Omogocite mu obcasno samopotrditev, ce je to mogoce in to ne vodi v kaksno nevarnost.

Nas Jakob je zdaj drugi fant. Kot da je druga oseba. V soboto sva gledala lutke. 45 min je sedel pri miru, se tiho pogovarjal z menoj, potem vsa sla domov. Redko ugovarja, ce se pogovorim z njim, potem zadeve resiva, skupaj seveda..

Namesto konstantnega tepenja, zdaj po novem dobim stavek:

"Mami lepa si..."

Najbrz nas tezka obdobja se cakajo. Se mi pa zdi, da smo iz ta hujsega ven.

user posted image




_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu ana b)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
BLOG: Pridružila sem se gibanju Free ziza
Če bi sama vsakič, ko sem dobila butasto vprašanje, povezano z dojenjem, zaslužila, bi danes imela že ... hm, morda nove...




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?