|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Kajenje v nosečnosti - jokav otrok
20.11.2006 13:50:49   
didi1
Disney se strinjam s tabo.Jaz sem tudi kadila med nosečnostjo pa je moj otrok čisto normalen.Glede zajčjih ustnic pa tega in podobnega sranja je pa odvisno od genetike.Pa brez zamere.

(odgovor članu Disney)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Kajenje v nosečnosti - jokav otrok
20.11.2006 14:50:05   
lan
Ja itak,kadike boste itak zagovarjale svoje,......
V glavnem,da stokovnjak ni vseved in nima pojma,mislim.....
Egoistično!!!!!Tako kot vas kadilce briga ali kadite nekomu pred nosom, tako vas tudi briga za svoje otročičke (hvala bogu, da so zdravi, ker če ne bi bili, bi zagotovo drugače govorile). Važno, da je cigaret v ustih pa da telo ne trpiuser posted image .
Mah brez veze, ker se vam itak ne da dopovedati. Moja mama zdaj spet kadi in se ji itak ne da nič dopovedat. Moja babi je kadila ( je zdaj pokojna ), strasna kadilka, tudi tri cigarete naenkrat bi imela ustih,če bi lahko, dokler jo niso pred dejstvo postavili "CIGARET ali NOGA" in jo je takoj minilo.
Dokler ni kakšnih hujših posledic boste trdili svoje, potem pa ........
Žalostno,a ne?

(odgovor članu didi1)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Kajenje v nosečnosti - jokav otrok
20.11.2006 16:15:25   
Disney
Tako kot nekadilke!Nihče ni rekel,da nima pojma,vsega pa tudi ne ve.Pa ne zagovarjam kadilcev,sam vse bolj se mi zdi,da pri nekaterih so za vse krivi cigareti.A  tako zdravo živiš,da tako obsojaš kadilce?

(odgovor članu lan)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Kajenje v nosečnosti - jokav otrok
20.11.2006 16:31:57   
Baucka
Sem proti kajenju nasplošno v kateremkoli obdobju, v nosečnosti ali ne.

Za mene je kajenje  v nosečnosti in kasneje ob majhnih otrocih oz. nasplošno zraven nekadilcev strašno egoistična stvar.

Mogoče bom malo ostra, vendar naj mi ne govori mati kadilka o brezmejni ljubezni do svojih otrok, če se pa čiku ne more odpovedat.

Mislim, da vsaka "prava mama" naredi vse, da zmanjša tveganja za bolezni na minimum. In če obstaja majhen sum, da lahko kajenje mojemo nerojenemu otroku in kasneje malčku škodi, se od mame pričakuje, da neha kaditi in da otroka tudi drugače ne izpostavlja cigaretnemu dimu. Kakor tudi drugim škodljivim dejavnikom, ki vplivajo na zdravje.  Saj smo starši tisti, ki smo dolžni ščititi svoje otroke in ne zato, da jim škodimo. Mi bežimo vstran od vsakega, ki kadi.

Je pa res, da naši starši še niso vedeli toliko o škodljivosti cigaretnega dima, kakor vemo sedaj in njih še razumem. V današnjem času, ko pa te s propagando proti cigaretom bombandirajo na vsakem koraku, pa kadilke nimate več izgovorov.

Sama sem otrok, ki je ves čas živel v cigaretnem dimu, sicer ni kadila mama ampak oče, vendar je bila mama ves čas pasivni kadilec, kar pa tudi ni veliko boljše. Tako jaz, kakor moj brat imava slabša pljuča, jaz imam vpih (pri pregledih) ravno nad minimumom, pa ne kadim, ampak je to posledica iz otroštva. In če bi sedaj še zdraven tega kadila, mi sigurno ne bi koristilo ampak škodilo.

Tako, da kadilke ne delajte si utvar, da s kajenjem ne škodite svojim otrokom.



(odgovor članu lan)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Kajenje v nosečnosti - jokav otrok
20.11.2006 16:44:09   
didi1
Mislim da ni noben omenu da, kadilci puhamo svojim otrokom v glavo.Jaz grem stran, nisem pri otroku ko kadim.In sploh kaj se obremenjujete z otoci kadilcev???Obremenjujte se s svojimi.Pa brez zamere.

(odgovor članu Baucka)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Kajenje v nosečnosti - jokav otrok
20.11.2006 16:46:00   
lan
IZVIRNO SPOROČILO: Disney

Tako kot nekadilke!Nihče ni rekel,da nima pojma,vsega pa tudi ne ve.Pa ne zagovarjam kadilcev,sam vse bolj se mi zdi,da pri nekaterih so za vse krivi cigareti.A  tako zdravo živiš,da tako obsojaš kadilce?


Ja, za sebe lahko rečem, da zelo zdravo živim.
Sicer pa ni problem o nas, mi sami odločamo za svoje življenje in sami sprejemamo posledice. Kaj pa še nerojen otroček?

(odgovor članu Disney)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Kajenje v nosečnosti - jokav otrok
20.11.2006 16:47:08   
lan
IZVIRNO SPOROČILO: Baucka

Sem proti kajenju nasplošno v kateremkoli obdobju, v nosečnosti ali ne.

Za mene je kajenje  v nosečnosti in kasneje ob majhnih otrocih oz. nasplošno zraven nekadilcev strašno egoistična stvar.

Mogoče bom malo ostra, vendar naj mi ne govori mati kadilka o brezmejni ljubezni do svojih otrok, če se pa čiku ne more odpovedat.

Mislim, da vsaka "prava mama" naredi vse, da zmanjša tveganja za bolezni na minimum. In če obstaja majhen sum, da lahko kajenje mojemo nerojenemu otroku in kasneje malčku škodi, se od mame pričakuje, da neha kaditi in da otroka tudi drugače ne izpostavlja cigaretnemu dimu. Kakor tudi drugim škodljivim dejavnikom, ki vplivajo na zdravje.  Saj smo starši tisti, ki smo dolžni ščititi svoje otroke in ne zato, da jim škodimo. Mi bežimo vstran od vsakega, ki kadi.

Je pa res, da naši starši še niso vedeli toliko o škodljivosti cigaretnega dima, kakor vemo sedaj in njih še razumem. V današnjem času, ko pa te s propagando proti cigaretom bombandirajo na vsakem koraku, pa kadilke nimate več izgovorov.

Sama sem otrok, ki je ves čas živel v cigaretnem dimu, sicer ni kadila mama ampak oče, vendar je bila mama ves čas pasivni kadilec, kar pa tudi ni veliko boljše. Tako jaz, kakor moj brat imava slabša pljuča, jaz imam vpih (pri pregledih) ravno nad minimumom, pa ne kadim, ampak je to posledica iz otroštva. In če bi sedaj še zdraven tega kadila, mi sigurno ne bi koristilo ampak škodilo.

Tako, da kadilke ne delajte si utvar, da s kajenjem ne škodite svojim otrokom.





Se podpišemuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Baucka)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Kajenje v nosečnosti - jokav otrok
20.11.2006 16:50:58   
lan
IZVIRNO SPOROČILO: didi1

Mislim da ni noben omenu da, kadilci puhamo svojim otrokom v glavo.Jaz grem stran, nisem pri otroku ko kadim.In sploh kaj se obremenjujete z otoci kadilcev???Obremenjujte se s svojimi.Pa brez zamere.


Hmmmm, to sem samo navedla primer kako egoistični so kadilci, na splošno,.....

Se ne obremenjujem, edino smilijo se miuser posted image .

Pa naj vsak dela po svojeuser posted image  !


(odgovor članu didi1)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Kajenje v nosečnosti - jokav otrok
20.11.2006 17:24:52   
Freycha
IZVIRNO SPOROČILO: lan

Ja razumem,da ste mislile na otroke,ampak ste mislile tudi na cigareteuser posted image .Ne vem no,ampak jaz to ne razumem in obsojam.Tako kot je Splišni napisala,če hočeš, lahko nehaš.
In to "ŠOK ZA TELO", to je zame samo izgovor šibkih ljudi.



Jaz sem pred tremi leti zavestno nehala kaditi.
1. ker sem čisto predolgo časa kadila
2. ker sem si želela, da v času nosečnosti ne bi kadila.

AMPAK, to kar pišeš je čista bedarija. Če sama nisi nikoli kadila, potem se ti tudi sanja ne, kako  težko je nehati.
Če take ženske smatraš za šibke, so pač šibke. Pa še vseeno jih nimaš nobene pravice obsojati......... Ti za svojega otroka najboljše poskrbi, kakor lahko, one bodo pa za svojega.

Moja mama je tudi kadila v času nosečnosti z mojim bratom in mano. Pa sem jaz pač tipičen oven - impulzivna in energična, itd, moj brat pa  umirjen umetnik, ki mu dol visi za vse. Eden je non stop jokal, drugi nikoli. Zato je to totalna bedarija govoriti.

(odgovor članu lan)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Kajenje v nosečnosti - jokav otrok
20.11.2006 17:29:23   
Baucka
Super, da ne kadiš zdraven svojih otroki. Vsak ima pravico, do izbire ali bo kadil ali ne. Tako, da če boš ti kadila ali ne je samo tvoja odločitev. Ko pa je ženska noseča ali pa še doji, pa je drugače, saj otrok nima izbire. Prisiljen je živeti v mami ali ob mami in dolžnost mame je da ga zaščiti, kolikor je le v njeni moči.

Če pa ti kadiš in s tem tvegaš samo svoje zdravje, pa je čisto tvoja stvar.



(odgovor članu didi1)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Kajenje v nosečnosti - jokav otrok
20.11.2006 18:07:59   
lan
IZVIRNO SPOROČILO: Freycha




Jaz sem pred tremi leti zavestno nehala kaditi.
1. ker sem čisto predolgo časa kadila
2. ker sem si želela, da v času nosečnosti ne bi kadila.

AMPAK, to kar pišeš je čista bedarija. Če sama nisi nikoli kadila, potem se ti tudi sanja ne, kako  težko je nehati.
Če take ženske smatraš za šibke, so pač šibke. Pa še vseeno jih nimaš nobene pravice obsojati......... Ti za svojega otroka najboljše poskrbi, kakor lahko, one bodo pa za svojega.

Moja mama je tudi kadila v času nosečnosti z mojim bratom in mano. Pa sem jaz pač tipičen oven - impulzivna in energična, itd, moj brat pa  umirjen umetnik, ki mu dol visi za vse. Eden je non stop jokal, drugi nikoli. Zato je to totalna bedarija govoriti.




Izražam pač svoje mnenje in pač tako dejanje obsojam ter imam vso pravico. Glede tega kako težko je nehati kadit pa bi samo povedala, če imaš karakter ni nič težko in če se zavedaš kakšne posledice lahko kajenje povzroči tvojem otroku pa še manj.
Mislim pa, da to kar sem napisala ni nobena bedarija in za tem tudi stojim. Meni je bedarija to kar ve pišete.
Joj pa glede tega,ko ene pišete "moja mama je kadila in z mano ni bilo nič narobe,.....",hvala bogu, da ni bilo, lahko bi pa bilo in potem si ne bi nikoli odpustile.

Mah,saj brez veze. To je pač taka debata, ki meni pride do živega in vsak ima svoje mnenje in prav je tako. ALELUJA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!user posted image


(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Kajenje v nosečnosti - jokav otrok
20.11.2006 18:32:25   
Anonimen
Nekateri tukaj čist preveč obsojate. Imeti lastno mnenje in nekoga obsojati zaradi njegovih dejanj, sta dve popolnoma različni stvari. Vsaka mati želi svojemu otroku dobro in se za to trudi po svojih najboljših močeh. 

(odgovor članu lan)
  Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Kajenje v nosečnosti - jokav otrok
20.11.2006 18:47:33   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: lan

Glede tega kako težko je nehati kadit pa bi samo povedala, če imaš karakter ni nič težko in če se zavedaš kakšne posledice lahko kajenje povzroči tvojem otroku pa še manj.
Mah,saj brez veze. To je pač taka debata, ki meni pride do živega in vsak ima svoje mnenje in prav je tako. ALELUJA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!user posted image



Kak se ti da user posted image  Nasploh, če nisi nikoli kadila, pa tak nimaš kaj za pisat... Saj ne moreš razumeti kadilcev?! Torej po tvoje, odvisnosti sploh ne bi rablo biti oz. par procentov ljudi ima karakter?? In ti si seveda med njimi. Pusti kadilce na miru, in njihove otroke tudi. Mogoče pa ti tudi s čem zastrupljaš svojega otroka?? Z nestrpnostjo do drugače mislečih??
Če bi ti bila kadilka, bi si zdaj prižgala cigaret, in ti mogoče ta debata ne bi prišla do živega. Stres je hujši od nekaj cigaret na dan... tudi za nosečnost to velja. user posted image

(odgovor članu lan)
  Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Kajenje v nosečnosti - jokav otrok
20.11.2006 19:07:14   
Anonimen
Jaz sem kadila in sem nehala. In to čisto tako: sem se odločila in je bilo konec. Pa sem kadila 10 let. Tako da... vse se da, če se hoče.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Kajenje v nosečnosti - jokav otrok
20.11.2006 19:12:12   
Marogica
ANonimna(ta prva), vidim, da ene dolgovezijo, ti pa si si želela odgovor na tvoje vprašanje.
Torej-sem kadilka, kadila sem v obeh nosečnostih, sicer malo, pa vendar nisem nehala. Ta prvi otrok je živahen, je nadpovprečno inteligenten( od tod njegova živahnost, ker mu je hitro dolgčas-vsaj delno). Ta drugi je relativno miren. Torej ta trditev ne drži vedno.
Kar se tiče jokanja: noben ni jokal, noben ni cmerav, oba sta bila(in sta še vedno) zadovoljna, vesela otroka. Torej ta trditev pri nas nikakor ne drži.

Mogoče še en primer: moja mama ni NIKOLI kadila, pa sem kar fajn "nemirna", pa tudi jokava sem bila kot otrok. Torej še en dokaz več, da ni nujno, da je kajenje povezano z otrokovim razpoloženjem. Mislim, da so to bolj podedovani geni in nagnjenja staršev, kar pa tudi ne drži vedno.

Tako, sedaj pa si še enega prižgem, potem pa grem otroke porihtat. Veselo kreganje in dokazovanje vam želim še naprej....user posted image

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Kajenje v nosečnosti - jokav otrok
20.11.2006 19:19:04   
lan
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: lan

Glede tega kako težko je nehati kadit pa bi samo povedala, če imaš karakter ni nič težko in če se zavedaš kakšne posledice lahko kajenje povzroči tvojem otroku pa še manj.
Mah,saj brez veze. To je pač taka debata, ki meni pride do živega in vsak ima svoje mnenje in prav je tako. ALELUJA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!user posted image



Kak se ti da user posted image  Nasploh, če nisi nikoli kadila, pa tak nimaš kaj za pisat... Saj ne moreš razumeti kadilcev?! Torej po tvoje, odvisnosti sploh ne bi rablo biti oz. par procentov ljudi ima karakter?? In ti si seveda med njimi. Pusti kadilce na miru, in njihove otroke tudi. Mogoče pa ti tudi s čem zastrupljaš svojega otroka?? Z nestrpnostjo do drugače mislečih??
Če bi ti bila kadilka, bi si zdaj prižgala cigaret, in ti mogoče ta debata ne bi prišla do živega. Stres je hujši od nekaj cigaret na dan... tudi za nosečnost to velja. user posted image


Hahahahaahauser posted image .
Sam nekaj, razumem kadilceuser posted image  ( moj dragi je kadil in čez noč nehal, vsaka čast ) in hvala bogu, da mi ni treba prižgat cigareteuser posted image ,kajti ti si si jo zagotovouser posted image .
In zadnja tvoja stavka vse povesta o kadilcih. Pa na zdravje vsem kadilcem!!!!!!!!!
Drugače mislečih, a kadilcev misliš? Ja zastrupljam svojega triletnega otroka s tem, da mu vsak dan govorim, da cigarete niso zdrave in da ni dobro za njega, če bo kadil,hahahahahahahahauser posted image . Res sem nestrpnauser posted image

Aja pa nimam nič proti vam, hahahaahahahahauser posted image . Kot sem že napisala vsak dela, misli po svoje. Jaz pač svoje mnenje izražam in nekatere pač ne spoštujete tega.
Jaz vaše mnenje spoštujem, vendar ga pa ne podpiram in v svojih postih sem to jasno povedala. 




(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Kajenje v nosečnosti - jokav otrok
20.11.2006 19:24:38   
lan
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica

ANonimna(ta prva), vidim, da ene dolgovezijo, ti pa si si želela odgovor na tvoje vprašanje.
Torej-sem kadilka, kadila sem v obeh nosečnostih, sicer malo, pa vendar nisem nehala. Ta prvi otrok je živahen, je nadpovprečno inteligenten( od tod njegova živahnost, ker mu je hitro dolgčas-vsaj delno). Ta drugi je relativno miren. Torej ta trditev ne drži vedno.
Kar se tiče jokanja: noben ni jokal, noben ni cmerav, oba sta bila(in sta še vedno) zadovoljna, vesela otroka. Torej ta trditev pri nas nikakor ne drži.

Mogoče še en primer: moja mama ni NIKOLI kadila, pa sem kar fajn "nemirna", pa tudi jokava sem bila kot otrok. Torej še en dokaz več, da ni nujno, da je kajenje povezano z otrokovim razpoloženjem. Mislim, da so to bolj podedovani geni in nagnjenja staršev, kar pa tudi ne drži vedno.

Tako, sedaj pa si še enega prižgem, potem pa grem otroke porihtat. Veselo kreganje in dokazovanje vam želim še naprej....user posted image


Marogica, imaš pravuser posted image user posted image !!!


(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Kajenje v nosečnosti - jokav otrok
20.11.2006 20:26:54   
Teni_
Jaz sem pri obeh kadila, manj,ampak vseeno. Nika je res veliko bolana (sem pa bila jaz tudiko sem bila mala in je mama nekadilka), ji pa Teja vse iz vrtca prinese, Teja je pa bila zelo malo bolna, ko je bila manjša. Teja je sicer bila rojena prej, ampak ne verjamemda zaradi cigaret, težka pa 2800g, 47 cm, kar ni malo, Nika pa 3950g, 51,5 cm (toliko o tem, da so dojenčki kadilk bolj suhi, kakšna bi šele bila, če ne bi kadilauser posted image ). Aha, obe sta bili rojeni po naravni poti, alergij ni, zelo malo sta jokali, oz. Nika še manj kot Teja(skoraj nič) (to se nanaša na tisto od Pušenjaka, oz. kar vse kar sem napisala.

Tako, da pri meni ne drži. Res je, da bi lahko nehala, ampak priznam, da  nisem dovolj močna.

(odgovor članu Disney)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Kajenje v nosečnosti - jokav otrok
20.11.2006 20:34:49   
Alisa
Joj punce,
vsaka ima svoj način življenja in nekatere pač kadijo skoz, nekatere med nosečnostjo prenehajo, druge,....
Vsaka ima svoj način življenja: zakaj nikoli nekadilke ne obsojate tiste punce ko zlo rade jedo in se bašejo v hrani?? A to je pa zdravo!!
Pustite tiste ki kadijo in pač v tem uživajo, druge v hrani, nekatere v obsedenem nakupovanju, druge v pijači,....itd.
Anonimna je pa sicer napisala da prosi za mnenja tiste punce katere so kadile, kako je z njihovimi otroki.


_____________________________

preden si bil spočet, sem si te želela,
še preden si bil rojen, sem te ljubila
in komaj si se rodil, bi zate umrla.
To je čudež življenja.



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Kajenje v nosečnosti - jokav otrok
20.11.2006 20:46:54   
eya
Samo nekaj me zanima-če ni dobro nehati kaditi v nosečnosti, ker to predstavlja tak šok za nosečnico-kakšen šok pa doživi malo nebogljeno bitje, ko se rodi in ni več nikotina v njegovi krvi?

_____________________________

Razvajeni otroci vedno kaj zahtevajo, ustvarjalni vedno kaj ušpičijo.

(odgovor članu Alisa)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Kajenje v nosečnosti - jokav otrok
20.11.2006 21:34:45   
Seven*
Sama sicer obsojam kajenje v nosecnosti, pa vendar vidim vseeno tudi drugo plat zgodbe.

Kajenje je odvisnost. Vedno moramo pomisliti tudi na to, da v primeru, ce zenska zanosi in na hitro prekine kadilske navade, potem njeno telo dozivi dolocen sok, zenska pa je pod stresom. Vsi vemo, da tudi to in kar precej vpliva na razvijajocega otroka. Namrec, telo tisti nikotin rabi, ker je od njega odvisno.

Sama zagovarjam, da strastne kadilke zmanjsajo med nosecnostjo kajenje na minimum. Toliko kot pac lahko zdrzijo. Se mi zdi, da bi to utegnilo manj skodovati, kot pa popolno prenehanje.

Idealno bi bilo prenehati kaditi kaksno leto pred nosecnostjo.


_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu eya)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Kajenje v nosečnosti - jokav otrok
21.11.2006 0:17:34   
zmajči25
Pa da pristavim še jaz svoj piserček glede kajenja...

Moja mama je celo nosečnost z mano kadila pa sem se rodila s čisto normalno porodno težo (3,520 kg in 51 cm dolga). Bila zelo priden otrok, samo spala in jedla, se malo jokala, nikoli bolana (mama je zaradi mene bila na bolniški samo kake 5x), še vedno sem dokaj zdrava (nikoli ne veš kaj te lahko doleti v bodoče, zato se rajši ne hvalim preveč) in velik flegmatik.

Jaz pa sem nekadilka in absolutno proti kajenju (kolikokrat sva se z mamo zaradi tega skregale grrrr), se čuvala v nosečnosti, zdravo jedla (zredila sem se 11 kg), se izogibala pasivnemu kajenju, nikoli spila kozarec alkoholne pijače,... pa sem rodila 15 dni prej, user posted image  je bila "lahka" 2,860 kg. Mala se je prve 3-4 mesece toliko prejokala, da sem mislila da me bo pobralo, pa spala ni nikoli, vedno samo eno dretje kamorkoli si jo dal. Še vedno je zelo nemiren otrok, joče pa se na srečo dosti manj kot prej (stari smo 9 mesecev).

Torej... Mislim da pri kajenju ni nobenega pravila, da bo otrok kadilk jokav in razdražljiv, ampak je odvisno od otroka samega, vsak user posted image  je svet zase. Se pa strinjam s predhodnicami, da je kajenje potencialno škodljivo za nerojenega otroka in da je treba kajenje v nosečnosti opustiti ali vsaj zmanjšati na minimum.
Ko pa se user posted image  rodi pa mislim, da ima vsaka mamica kadilka toliko zdrave pameti, da ne puha otroku dima v obraz, ampak se kam umakne. Če pa ji zapaše cigaret in nobenemu ne škodi pol pa naj ga kar prižge...

Bodimo strpni!user posted image

(odgovor članu didi1)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Kajenje v nosečnosti - jokav otrok
21.11.2006 7:25:32   
urskas
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen
Stres je hujši od nekaj cigaret na dan... tudi za nosečnost to velja.




Torej kadilke niste v stresu ?!?
Čestitam!user posted image user posted image user posted image

najboljš da se sama takoj začnem, kaditi namreč. Imam le še nekaj mesecev časa, da dodobra zafiksam tudi svojega otročička.
YES!

< Sporočilo je popravil urskas -- 21.11.2006 7:26:32 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Kajenje v nosečnosti - jokav otrok
21.11.2006 7:28:50   
urskas
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica
Ta prvi otrok je živahen, je nadpovprečno inteligenten


Ja, končno nekaj, kar se da enostavno izmeriti in dokazati. Inteligentnost je namreč ena najlažje dokazljivih lastnosti! Bravouser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Kajenje v nosečnosti - jokav otrok
21.11.2006 8:01:44   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: urskas


Ja, končno nekaj, kar se da enostavno izmeriti in dokazati. Inteligentnost je namreč ena najlažje dokazljivih lastnosti! Bravouser posted image user posted image user posted image


Si že kdaj slišala za otroškega psihologa? To ni zrastlo na mojem zelniku, samo za informacijo...

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu urskas)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Zgodbe malih junakov: Roditi bi se morala ...
photo
7. 11. 2019, ob 9.34 se je rodila naša Klara, v 25. tednu nosečnosti, težka 730g in velika 34cm. Teh podatkov si nisem m...




izbor imena za fanta
adock

Katero ime za fanta vam je najbolj všeč

peter (23%)

jan (47%)

izak (23%)

oto (7%)


Število vseh glasov: 268

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!