|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Solidarnostna pomoč v primeru daljše boln...
4.11.2008 14:09:01   
tosja
 
IZVIRNO SPOROČILO: tajtaja

Ste jo vse dobile? Ali ste morale posebej zaprosit?


Dobila po treh mesecih bolnške-brez prošnje user posted image Javni sektor user posted image


_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Solidarnostna pomoč v primeru daljše boln...
9.11.2008 20:29:27   
Barca
Solidarnostna pomoč tisti, ki so zaposleni v JU pripada, ker tako določa Splošna kolektivna pogodba za negospodarstvo.

V gospodarstvu p aje različno, pač odvisno od Panožne kolektivne pogodbe ter od Podjetniške pogodbe.
Nekatere panoge jo izrecno zapovedujejo, določen je čas in tudi znesek (običajno v višini 1 plače I.tarifnega razreda), nekatere jo dopuščajo, nekatere samo pod določenimi pogoji (kot je očino pri Pošti - preverite, kaj panožna kolektiva zapoveduje!), nekatere pa je žal niti omenijo ne.

Jaz je recimo zaradi bolezni nisem zahtevala, ker je naša panožna niti omeni ne in se nisem imela na kaj opreti. Žal nisem imela osnove..user posted image

In na žalost je tako, da če je v takem primeru delodajalec res radodaren in bi jo želel izplačati, mora plačati vse davke in prispevke, za povrhu pa mu je to davčno nepriznan strošek.

(odgovor članu tosja)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Solidarnostna pomoč v primeru daljše boln...
8.11.2010 9:05:57   
Tarja
Ojla! Jaz vem,da pri nas kolegice, ki so sle v bolnisko v nosecnosti, so pomoc dobile. mene le zanima, ali pripada tudi meni, saj bom polne tri mesece doma 8.1, se pravi da bom del v bolniski leta 2010 del pa 2011...a mi potlej vseeno pripada v letu 2011?

(odgovor članu Barca)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Solidarnostna pomoč v primeru daljše boln...
8.11.2010 9:44:22   
Oceania



IZVIRNO SPOROČILO: Tarja

Ojla! Jaz vem,da pri nas kolegice, ki so sle v bolnisko v nosecnosti, so pomoc dobile. mene le zanima, ali pripada tudi meni, saj bom polne tri mesece doma 8.1, se pravi da bom del v bolniski leta 2010 del pa 2011...a mi potlej vseeno pripada v letu 2011?
 
Ti pripada, vendar potem v letu 2011 ne moreš več zaprosit zanjo, tudi če izpolnjuješ pogoje.

(odgovor članu Tarja)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Solidarnostna pomoč v primeru daljše boln...
8.11.2010 9:50:17   
Tarja
No, to sem pa vedela,da je pol v letu 2011 konec s tem. Najlepsa hvala za azuren odgovor.

(odgovor članu Oceania)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Solidarnostna pomoč v primeru daljše boln...
8.11.2010 9:52:43   
eva1
Če si v koledarskem letu na bolniški strjeno več kot 90 dni pripada nadolestilo, drugače ne...tako da treba izračunati po dnevih(če si doma 88 dni ti ne pripada)!

(odgovor članu Tarja)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Solidarnostna pomoč v primeru daljše boln...
8.11.2010 9:56:37   
Oceania
Ja eva ima prav. Sem iskala tole s koledarskim letom pa nisem našla.  Jaz sem bila na res dolgi bolniški in sem enkrat prehitro poslala, ker se  mi je tako prekrivalo. Se opravičujem.

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Solidarnostna pomoč v primeru daljše boln...
8.11.2010 12:02:10   
Tarja
Kolikor sem pobrskala po drugih forumih, kljub temu dobis, samo pol je res,da v letu 2011 zanjo ne mores vec zaprositi.

(odgovor članu Oceania)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Solidarnostna pomoč v primeru daljše boln...
8.11.2010 12:24:01   
Tarja
Torej ce gledam da bo nekje 10.1 90 dni, mi vseeno bo pripadala?

(odgovor članu Tarja)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Solidarnostna pomoč v primeru daljše boln...
8.11.2010 12:51:52   
eva1
Pri nam v službi jo nebi dobila. Kje pa si zaposlena?
Jaz sem  da sem si prav preračunala in pustila par dni dopusta in šla raje na bolniško, drugače bi mi lih malo sfalilo...lahko pa dobiš to solidarnostno pomoč vsak leto, če si le strjeno 90 dni ali več na bolniški (če si v enem letu 80 dni in v drugem letu 10 dni je ne dobiš, žal, pri nam je tako in prav vem da sem še zakon o tem brala...ga bom našla, ok)!
Sicer pa najbolj da poklišeč v kadrovsko in vprašaš!

(odgovor članu Tarja)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Solidarnostna pomoč v primeru daljše boln...
8.11.2010 14:31:58   
Tarja
Zaposlena sem v vrtcu in sem ravno prejela podatek iz pisarne SVIZa, kjer je navedeno, da mi po 8.1.2011 pripada, vendar zanjo ne morem več zaprositi v letu 2011.

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Solidarnostna pomoč v primeru daljše boln...
8.11.2010 14:35:33   
Tarja
SOLIDARNOSTNA POMOČ PO 102. ČLENU KPVIZ PRIPADA ZAPOSLENEMU PO DALJŠI BOLNIŠKI ODSOTNOSTI, KI TRAJA NAJMANJ 3 MESECE. v TEM LETU TOREJ NE BOSTE UPRAVIČENI DO SOLIDARNOSTNE POMOČI, MANJ KOT 3 MESECE NEPRETRGANE BOLNIŠKE, BOSTE PA UPRAVIČENI PO 8. 1. 2011. V LETU 2011 BOSTE PREJELI LE 1 POMOČ, TUDI ČE BOSTE V BOLNIŠKI ŠE NADALJNJE 3 MESECE. TA POMOČ NAMREČE PRIPADA LE ENRAT LETNO.

Evo tu je kopiran mejl.

(odgovor članu Tarja)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Solidarnostna pomoč v primeru daljše boln...
8.11.2010 21:44:36   
eva1
IZVIRNO SPOROČILO: Tarja

SOLIDARNOSTNA POMOČ PO 102. ČLENU KPVIZ PRIPADA ZAPOSLENEMU PO DALJŠI BOLNIŠKI ODSOTNOSTI, KI TRAJA NAJMANJ 3 MESECE. v TEM LETU TOREJ NE BOSTE UPRAVIČENI DO SOLIDARNOSTNE POMOČI, MANJ KOT 3 MESECE NEPRETRGANE BOLNIŠKE, BOSTE PA UPRAVIČENI PO 8. 1. 2011. V LETU 2011 BOSTE PREJELI LE 1 POMOČ, TUDI ČE BOSTE V BOLNIŠKI ŠE NADALJNJE 3 MESECE. TA POMOČ NAMREČE PRIPADA LE ENRAT LETNO.

Evo tu je kopiran mejl.

No super!!!!

(odgovor članu Tarja)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Solidarnostna pomoč v primeru daljše boln...
8.11.2010 22:28:03   
benika
.Ker nama pač ni jasno kaj presegava in naj bi to pomoč dobil vsak.Pošta je pač škrta,ko.....


Povprečna bruto plača v SLO je 1.448,12€. Če bruto dohodek na družinskega člana (ob predpostavki da nimata otrok) presega polovico tega zneska, potem do pomoči ni upravičen. Po domače...če oba skupaj zaslužita  1.448,12€ bruto ali več , mu pomoč ne pripada.

(odgovor članu *Vesela*)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Solidarnostna pomoč v primeru daljše boln...
9.11.2010 5:55:22   
Tarja
Solidarnostna pomoc gor dol. Kako je pa s tem,da ti komisija podaljsa bolnisko, ti pa se cutis sposobnega za delo in bi rad delal se naprej?

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Solidarnostna pomoč v primeru daljše boln...
15.11.2010 20:37:54   
benika
IZVIRNO SPOROČILO: Tarja

Solidarnostna pomoc gor dol. Kako je pa s tem,da ti komisija podaljsa bolnisko, ti pa se cutis sposobnega za delo in bi rad delal se naprej?


Greš do osebnega zdravnika in poveš, da želiš prekiniti bolniško.

(odgovor članu Tarja)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Solidarnostna pomoč v primeru daljše boln...
15.11.2010 23:30:35   
sunny24
IZVIRNO SPOROČILO: benika

.Ker nama pač ni jasno kaj presegava in naj bi to pomoč dobil vsak.Pošta je pač škrta,ko.....


Povprečna bruto plača v SLO je 1.448,12€. Če bruto dohodek na družinskega člana (ob predpostavki da nimata otrok) presega polovico tega zneska, potem do pomoči ni upravičen. Po domače...če oba skupaj zaslužita  1.448,12€ bruto ali več , mu pomoč ne pripada.


user posted image   Sam meni so kljub temu, da ta znesek presegam, odobrili pomoč...Edino če se je kaj v 2 letih spremenilo...

Sem pa se najprej pozanimala, kako je s to pomočjo na sindikatu, potem pa sem poslala prošnjo na kadrovsko in dobila pomoč v višini ene plače.


_____________________________

Sii protagonista della tua vita e non spettatore della mia..
Te lo spiego meglio...FATTI I CAZZI TUOI!!

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Solidarnostna pomoč v primeru daljše boln...
16.11.2010 8:16:44   
benika
IZVIRNO SPOROČILO: sunny24

IZVIRNO SPOROČILO: benika

.Ker nama pač ni jasno kaj presegava in naj bi to pomoč dobil vsak.Pošta je pač škrta,ko.....


Povprečna bruto plača v SLO je 1.448,12€. Če bruto dohodek na družinskega člana (ob predpostavki da nimata otrok) presega polovico tega zneska, potem do pomoči ni upravičen. Po domače...če oba skupaj zaslužita  1.448,12€ bruto ali več , mu pomoč ne pripada.


user posted image   Sam meni so kljub temu, da ta znesek presegam, odobrili pomoč...Edino če se je kaj v 2 letih spremenilo...

Sem pa se najprej pozanimala, kako je s to pomočjo na sindikatu, potem pa sem poslala prošnjo na kadrovsko in dobila pomoč v višini ene plače.



Imate že v kolektivni pogodbi določene drugačne kriterije. Avtorica je spraševala za poštno dejavnost.

(odgovor članu sunny24)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Solidarnostna pomoč v primeru daljše boln...
3.12.2010 13:47:23   
Tarja
Tu me zanima se nekaj. A se gre 3 mesece delovnih dni ali 3 mesece nasplosno?!?! Tako da se stejejo tudi sobote in nedelje ali samo delovne dni?!
Hvala lepa

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 44
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?