|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Kriza
8.12.2006 12:26:07   
kalbo
Rrrrrrrrr, manjka samo še blato...


In kera od vas bo šla prva not?user posted image

(odgovor članu tanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 101
   RE: Kriza
8.12.2006 12:29:05   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ronja
Čisto mogoče pa je, da se tjazi prilagaja svoji ženi bolj kot anonimna možu.


To je pri vsem tem verjetno se najbolj ironicno..

IZVIRNO SPOROČILO: ronja
Glede klika je po moje mislil, da ti naredi klik, da nekaj razumeš, uvidiš, da si nekaj narobe delal, ni pa nujno, da potem to lahko tudi tako hitro popraviš, čeprav včasih gre...


Ali pa da razumes... zakaj si tako dela.. zakaj reagiras tako.. zakaj zelis lastninit partnerja.. kar je problem 95% zakonov..
Ce je razumevanje 100% lahko popravis hitro.. sploh ni potrebno popravljati.. ker tisto odpade s tem klikom vred..

IZVIRNO SPOROČILO: ronja
Ni, da bi ženske MORALE delat s fanti v rokavicah, je pa dejstvo, da se nam to NAJBOLJ SPLAČA, kadar želimo zvedet resnico, kadar želimo, da se nam odprejo in kadar ne želimo prizadet nekoga, ki ga imamo rade in kadar mu želimo pomagat... ker če bosta tulila en na drugega, bosta oba samo bolj nesrečna...


Ja.. user posted image user posted image  sej obratno tudi to velja.. Ampak ce se ze posluzujemo tega "trika" je pomembno, da tudi cez 2 dni ne vrzemo naprej partnerju.. tisto, kar smo na tak nacin zvedeli..
Najboljs pa je, ce to stanje traja non-stop.. da ne rabis rokavic, da ti partner vse pove.. kar pa je najbolj odvisno od nasih reakcij na delikatne informacije.

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 102
   RE: Kriza
8.12.2006 12:30:11   
tanikaa
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Rrrrrrrrr, manjka samo še blato...


In kera od vas bo šla prva not?user posted image



Nobena. Vidva s Tjažijem user posted image  In to spodaj brez. user posted image ...hlačk mislim user posted image

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 103
   RE: Kriza
8.12.2006 12:34:56   
kalbo
Nobena. Vidva s Tjažijem In to spodaj brez. ...hlačk mislim


user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu tanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 104
   RE: Kriza
8.12.2006 12:38:50   
ronja
IZVIRNO SPOROČILO: Tjazy

Ja.. user posted image user posted image  sej obratno tudi to velja.. Ampak ce se ze posluzujemo tega "trika" je pomembno, da tudi cez 2 dni ne vrzemo naprej partnerju.. tisto, kar smo na tak nacin zvedeli..
Najboljs pa je, ce to stanje traja non-stop.. da ne rabis rokavic, da ti partner vse pove.. kar pa je najbolj odvisno od nasih reakcij na delikatne informacije.


Hehe, tjazi, normalno, da to traja non stop, saj maš partnerja non stop rad, ni tako? Mogoče se ti včasih vse nagrmadi in si čisto na tleh, pa ne reagiraš po pričakovanjih - no, takrat je pa v takem odnosu partner tisti, ki je tabolj pameten, pa te stisne, ne pa nadere, zakaj zavraga se tako otročje obnašaš, ampak te potolaži in gresta dalje.
Da bi pa nekomu nekaj naprej metal, kar ti je v dobri veri zaupal, je pa podlo. Sploh v partnerstvu... Se mi še ni zgodilo, mojim fantom, vsaj z mano, pa tudi ne...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 105
   RE: Kriza
8.12.2006 12:40:01   
tanikaa
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Nobena. Vidva s Tjažijem In to spodaj brez. ...hlačk mislim


user posted image user posted image user posted image user posted image



Nič sekirat lubi. Itak bi navijala zate. user posted image

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 106
   RE: Kriza
8.12.2006 12:40:03   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: Tjazy

IZVIRNO SPOROČILO: Misek

user posted image user posted image user posted image user posted image  Ej Tjazy, ali nisi ti zagovarjal pred kaksnim dnevom,


A nisi ti pravkar zagovarjala, da se naj ne posmehujem, ce kdo misli drugace? A ti pocnes kaj drugega mogoce?



Definitivno drugo pocnem. Nasmejala sem se kako si sam sebi skocil v usta. In se vedno mi je smesno, ne morem pomagati. Sicer kakor si zastavil sedaj, vsaka omemba ali nakazovanje na to, kako si sam sebi skocil v usta, bi ti verjetno cutil kot posmehovanje. Razumem in vem da te je zbodlo, vendar ce bi se ti posmehovala, bi te prevevali dalec mocnejsi in bolj pekoci obcutki.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 107
   RE: Kriza
8.12.2006 12:59:33   
baguSka
user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu tanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 108
   RE: Kriza
8.12.2006 13:13:38   
tanikaa
IZVIRNO SPOROČILO: baguSka

user posted image user posted image user posted image user posted image



A se meni smeješ user posted image user posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 109
   RE: Kriza
8.12.2006 13:25:35   
baguSka
user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu tanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 110
   RE: Kriza
8.12.2006 13:32:20   
tanikaa
IZVIRNO SPOROČILO: baguSka

user posted image user posted image user posted image user posted image



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 111
   RE: Kriza
8.12.2006 13:42:42   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: ronja
Glede klika je po moje mislil, da ti naredi klik, da nekaj razumeš, uvidiš, da si nekaj narobe delal, ni pa nujno, da potem to lahko tudi tako hitro popraviš, čeprav včasih gre...


Pri vsem tem me moti ena stvar. Anonimna je nekaj napisala. Tjazy se na to obesi ker je to tocno tako in tako napisala. In ker je ona to tako napisala, se to uporabi za "opravicilo"/"motiv"/"vzvod" Tjazyjevega napada. Vendar ko Tjazy nekaj napise, se to ne vzame tako kot je napisal, ampak ga je potrebno prevesti, potrebno je pogledati kontekst, pa to, pa ono, pa nevem kaj vse se ne.., Zakaj? Zakaj obravnas pisanje anonimne kot golo pisanje brez ozadja, Tjazyjevemu pa dodajas ozadje? V pisanju anonimne je dovolj in vec kot dovolj indicev in podatkov, da se razume ozadje iz katerega izhaja njeno pisanje. Zakaj tega zanemariti? Zakaj ju "meriti" z razlicnimi merili, zakaj za enega velja to, kar za drugega ne velja? To je tisto kar je meni motece.

Kadar nekdo sprašuje za pomoč, navadno najbolj pomagaš, če tistemu človeku poveš, kaj lahko on spremeni, ne pa da mu rečeš, da je partner vsega kriv - ker itak skoraj nikoli ni... To smo vsi do zdaj probali naredit, bolj ali manj uspešno. Če mam jaz problem, si želim konkretnega nasveta, kako naj se ga lotim, tudi če mi način ni všeč... Res pa da nismo vsi enaki...


Niti najmanj mi ni jasno zakaj se prav v vse mora prepletati neka krivda in iskanje krivca. Recimo, tudi da najdes krivca, kaj potem, kaj s to spozajo kdo je kriv? Lahko si jo nekam zataknemo. Skratka, popolnoma irelevantno. Iskanje krivca tovrstne probleme nikakor ne resuje, jih pa kvecjemu poglablja.
Posmehovanje, napad, ruganje v glavo tudi ni nobena pomoc. Ne gre se samo o nacinu. Gre se o tem, da nekomu, ki je v stiski, namesto da pomagas, otezujes situacijo. Lahko mi pa res nekdo razlozi, kako tisto govoricenje, da ni sans da ji je moz povedal resnico, da ni sans da je bil iskren, da ni sans da se je kaj zrihtalo konkretno pomaga anonimni? Osebno v tem vidi samo metanje polena pod noge, ker se razvoj dogodkov ni skladal s necigar predvidevanji. To je nekako ( ni najboljsa primerjava, vendar prva, ki mi pade na pamet)kot ce bi zenski, ki se noce lociti, svetujes samomor, ker tako se njen moz nikoli od nje ne bo mogel lociti. Pa se res je, ne bo se mogel lociti, ampak, ali je to res resitev problema?

Anonimna je verjetno z možem vse razčistila, mogoče ji je celo on vse povedal, kar mu gre na jetra in se bo ona trudila to upoštevat in obratno, seveda, napisala pa je samo to, kar ji je bilo najpomembnejše - da jo ima še rad in bi rad bil z njo... Zato so se začeli ljudje usajat, da nista nič rešila. Če bi napisala, kaj sta se dejansko zmenila, kaj on rabi in česa noče, in obratno, kaj je on rekel na njene pritožbe, bi verjetno vse skup zvenelo precej bolj realistično in bolj podobno reševanju problema.


Zopet pri dvojnih merilih. Ce je pomembno, kako je nekomu zvenelo kar je anonimna napisala, zakaj ni pomembno kako je njej zvenelo to kar je njej bilo napisano.

Če imaš nekoga rada, ti je važno, kako se počuti... In če veš, da ga boš z napadom (v smislu, zdaj in točno zdaj se pa morava to zmenit, zakaj za vraga si ratal tak, zakaj se tak grdo obnašaš do mene... - mislim, da je mel tjazi tak "pogovor" v mislih)...


Prosim te preberi se enkrat, brez da bi imela v mislih "prevod" Tjazyjevih ( in ne samo njegovih) besed, pa mi povej, na podlagi cesa bi lahko kdorkoli sklepal, da naj bi se slo za taksen pogovor med anonimno in njenim mozem? In se vec tega se skriva v ozadju. Preberi in misli kaj dolocene besede pomenijo, tako kot je to bilo pri branju anonimne. Sicer pa, ce me ima nekdo rad, mu bo vazno kako se bom pocutila in bo pripravljen o tem se pogovoriti z menoj in ukrepati.

Ni, da bi ženske MORALE delat s fanti v rokavicah, je pa dejstvo, da se nam to NAJBOLJ SPLAČA, kadar želimo zvedet resnico, kadar želimo, da se nam odprejo in kadar ne želimo prizadet nekoga, ki ga imamo rade in kadar mu želimo pomagat... ker če bosta tulila en na drugega, bosta oba samo bolj nesrečna...


Najbolj splaca.... To kar se najbolj splaca ni vedno tudi najboljse kar lahko izberemo. Sama delam razliko med obzirnostjo, ko je recimo moj moz imel slab dan v sluzbi, pa se odlocim prisparati mu dodatno nervozo okoli neke malenkosti, pa informacijo prestavim za kaksno uro dokler ne pride k sebi in preracunljivostjo ali se mi splaca ali se mi ne splaca povedati to ali ono. V ozadju je motiv, ki je razlicen pri racunici in obzirnostjo. Pri tezavah kakrsne je navedla anonimna, se pa IMO najbolj "splaca" iskrenost. In ce potrebuje pogovor mi je logicno, da to svojemu mozu pove, ne da bi naredila cel projekt okoli tega, ne da bi se podrejala v tem ali onem smislu, ne da bi skakala pred rudo, pa vnaprej dolocala in odlocala kdo je za kaj odgovoren v njihovem odnosu. Zakaj bi se sploh "spreminjala" ce ne ve kaj je narobe in kaj bi bilo smotrno spreminjat? A res kdo verjame, da so medsebojni odnosi tako zastavljeni, da preracunata sprememba pri meni zagotovo rezultira z zeljeno spremebo pri partnerju?

Zopet bom ponovila, ne vem od kod komerkoli ideja, da zelja po razgovoru s strani anonimne in njenega pisanja v zvezi s tem, razume kot " tulila bosta, ranila ga bo, prizadela ga bo". Ne bezati v ekstreme o katerih niti najmanj ni bilo govora, niti indikacij. Vsaj jaz jih nikjer ne vidim. Ce se nekdo pa ze sklicuje na to da je to tako in tako napisano, naj se tega drzi in naj proizvoljno ne izbira ( po neki lastni potrebi) kdaj bo pisanje razumljeno tako kot je, a kdaj se bo pisanju dodalo nekaj kar iz pisanja ni razvidno. Ce pa se vzames v obzir zasmehovanje in posmehovanje anonimni, je vse to skupaj dalec od nekaksnega svetovanja, pomoci, soocanja z resnico. Dalec bolj spominja na nekaksno mentalno masturbacijo nad tujim problemom.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 112
   RE: Kriza
8.12.2006 14:29:53   
Anonimen
 
Matr ejjj.. Misek.. pa kaj je s tabo? Vse v redu? user posted image   user posted image  

Tole je zame definitivno krasen primer.. totalno zatezenega dialoga.. user posted image  Moja hcerka, ki je v puberteti zdaj tko besede lovi in jih zlaga tako in drugace in pol se ji smeji, ce te uspe okol prnest.. user posted image

Imas prav.. pa karkoli si ze napisala.. resnicno.. user posted image user posted image


(odgovor članu Misek)
  Neposredna povezava do sporočila: 113
   RE: Kriza
8.12.2006 15:06:58   
ronja
IZVIRNO SPOROČILO: Misek

Zakaj obravnas pisanje anonimne kot golo pisanje brez ozadja, Tjazyjevemu pa dodajas ozadje?

Iskanje krivca tovrstne probleme nikakor ne resuje, jih pa kvecjemu poglablja.

Anonimna je verjetno z možem vse razčistila, mogoče ji je celo on vse povedal, kar mu gre na jetra in se bo ona trudila to upoštevat in obratno, seveda, napisala pa je samo to, kar ji je bilo najpomembnejše - da jo ima še rad in bi rad bil z njo... Zato so se začeli ljudje usajat, da nista nič rešila. Če bi napisala, kaj sta se dejansko zmenila, kaj on rabi in česa noče, in obratno, kaj je on rekel na njene pritožbe, bi verjetno vse skup zvenelo precej bolj realistično in bolj podobno reševanju problema.


Zopet pri dvojnih merilih. Ce je pomembno, kako je nekomu zvenelo kar je anonimna napisala, zakaj ni pomembno kako je njej zvenelo to kar je njej bilo napisano.

Če imaš nekoga rada, ti je važno, kako se počuti... In če veš, da ga boš z napadom (v smislu, zdaj in točno zdaj se pa morava to zmenit, zakaj za vraga si ratal tak, zakaj se tak grdo obnašaš do mene... - mislim, da je mel tjazi tak "pogovor" v mislih)...


Prosim te preberi se enkrat, brez da bi imela v mislih "prevod" Tjazyjevih ( in ne samo njegovih) besed, pa mi povej, na podlagi cesa bi lahko kdorkoli sklepal, da naj bi se slo za taksen pogovor med anonimno in njenim mozem?
Sicer pa, ce me ima nekdo rad, mu bo vazno kako se bom pocutila in bo pripravljen o tem se pogovoriti z menoj in ukrepati.

...informacijo prestavim za kaksno uro dokler ne pride k sebi in preracunljivostjo ali se mi splaca ali se mi ne splaca povedati to ali ono.
Zakaj bi se sploh "spreminjala" ce ne ve kaj je narobe in kaj bi bilo smotrno spreminjat? A res kdo verjame, da so medsebojni odnosi tako zastavljeni, da preracunata sprememba pri meni zagotovo rezultira z zeljeno spremebo pri partnerju?

Zopet bom ponovila, ne vem od kod komerkoli ideja, da zelja po razgovoru s strani anonimne in njenega pisanja v zvezi s tem, razume kot " tulila bosta, ranila ga bo, prizadela ga bo".


Hm, ok, čisto na začetku ti povem, da sem zelo optimistično in mogoče včasih celo naivno bitje, ki je prepričano, da je večina ljudi dobrih: tako anonimna, kot tjazi kot anonimnin mož kot ti itd... POtem ti bo mogoče bolj jasno, kaj hočem dosešt, pa mi ne rata vedno...

Torej: sama mislim, da smo se tu vsi trudili pomagat anonimni, vsaj dokler ni napisala, da je zdaj vse v redu - takrat so bili nekateri komentarji res malo žaljivi zanjo, ampak kot sem napisala, se mi zdi, da je to zato, ker ni povedala cele zgodbe in so si jo ljude sami sestavili do konca... Sama verjamem, da sta se zmenila, kot sem tudi zgoraj napisala. Bi bilo fino, če bi anonimna povedala, kaj in kako sta se zmenila, mogoče bi bilo poučno za koga v podobnih težavah...

Zato se mi res ne zdi, da bi bila dvolična do njiju? Zakaj "prevajam" tjazija? ker se mi zdi, da včasih vsaj približno vem, kaj če povedat, pa da ima dostikrat point, vidim pa, da s svojim načinom dostikrat ne pride do tistih ljudi, da bi ta point tudi upoštevali...
Anonimne ni bilo treba prevajat, vsaj ne do tam, ko je napisala, da zdaj je pa vse v redu. Meni se je zdelo, da sem čisto isto naredila s tem citatom, ki sem ga pustila zgoraj in si ga tudi ti navedla...

Glede krivca se 100% strinjam. Zato smo rekli, da se verjetno ni spremenil le mož... Anonimna je bila namreč prepričana, da sta bila ves čas srečna, potem se je pa naenkrat spremenil in zdaj ga hoče nazaj takega, kot je bil...

Seveda je pomembno tudi, kako je anonimni zvenelo, kar je tjazi napisal - zato sem ga tudi probala prevestuser posted image Zato, zaradi anonimne, ne zaradi njega, on tega ne rabi...

Če si prebereš moj prvi post, boš videla, da sem prva napisala tjaziju, da niso vsi pogovori taki - in glej ga zlomka, on se je celo strinjal, če še njegov post prebereš...
Zakaj smo rekli, da naj mu ne očita, naj bo nežna (da ga ne rani, tuli, kakorkoli pač)? Zato, ker je anonimna očitno žalostna, užaljena in jezna - in v takem stanju navadno nisi najbolj nežen in pozabiš, da trpi tudi tisti drugi... Zakaj se je tjazi bal, da bo to tak "pogovor"? Zato ker je hotela svojega moža nazaj takega kot je bil in ker je že na začetku rekla, da bo rezultat verjetno itak ločitev in v njenem postu res nisem zaznala nekih hudih teženj k temu, da bi rada razumela svojega ljubega, kaj se mu mota po glavi, ker mu je postavila ultimat, kdaj se bosta pogovarjala in ker je tako popenila, ker je šel sam na zabavo... Če imaš nekoga rad, bi rad, da se zabava, tudi če tebi trenutno ni do tega, pač naj gre sam...

Seveda, če te ima nekdo rad, se bo v vsakem pogovoril s tabo, ampak od časa in načina je pa odvisno, kako dobro bosta pogovor izpeljala. Za tem ostajam! Če si nežna, lahko dosežeš več. Jaz tega ne vidim kot preračunljivost ampak ljubezen... Ja, nekatere stvari mora vedet, ampak lahko jih povem tako ali drugače...

Ne vem, od kod ti ideja, da bi mu nekaj morala zamolčati! Tega ni nihče predlagal! Rekli smo samo, da je treba zbrat pravi čas in pravi način, tak, ki omogoča tudi njemu dialog, da ga vrne, moški se tako težje izražajo z besedami, sploh pod pritiskom... Če ga stisneš v kot, pa čeprav ne tuliš, ne boš nikoli izvedela, kaj ga muči. In on ne bo razumel, kaj muči tebe. Začel bo popravljat simptome, ne bo več hodil sam na službene zabave, itd... ampak odnos zato ne bo nič boljši...

Verjamem, da če se pogovoriva, kaj gre komu na jetra in se trudiva to popravit, to vsekakor rezultira v boljšem partnerstvu in verjamem tudi to, da če se res trudiš razumet svojega partnerja, ti ta bolj zaupa in ti sam pove, kaj ga muči in mu niti ni treba hodit okoli... Se strinjaš?

Meni (očitno ne samo meni) se je zdelo, da je njen mož že prizadet, da se je začel tako obnašat. In ko je človek prizadet, hitro napade nazaj. Zato moraš bit takrat bolj nežen, če želiš, da se ti odpre... Kadar sta prizadeta oba, je to še toliko težje. Ampak nekdo mora bit prvi...

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 114
   RE: Kriza
8.12.2006 15:35:22   
ronja
IZVIRNO SPOROČILO: Misek

Sicer pa, ce me ima nekdo rad, mu bo vazno kako se bom pocutila in bo pripravljen o tem se pogovoriti z menoj in ukrepati.


Mislim, da so se ravno tega ljudje bali, ko so se začeli usajat, da nista nič razčistila: ko imaš nekoga rad, hočeš, da se dobro počuti - in tako so rekli, da je anonimnin mož njej povedal vse to, kar si je želela slišat, samo zato, da bi bi bila spet zadovoljna in srečna...
Ni pa nujno, da ji je pri tem povedal, kaj njega vleče stran od nje - čeprav, kot sem rekla, jaz sem optimist in mislim, da ji je povedal, pa anonimna samo ni hotela nam povedat...

V bistvu je spet tako, da vsi isto govorimouser posted image , samo na različne načine;)

anonimna, bodi dobra, pa povej, kaj sta se zmenila, ok? Da zavežeš vsem jezike in da se ta tema končauser posted image

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 115
   RE: Kriza
9.12.2006 18:42:16   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: Tjazy


Matr ejjj.. Misek.. pa kaj je s tabo? Vse v redu? user posted image   user posted image  

Tole je zame definitivno krasen primer.. totalno zatezenega dialoga.. user posted image  Moja hcerka, ki je v puberteti zdaj tko besede lovi in jih zlaga tako in drugace in pol se ji smeji, ce te uspe okol prnest.. user posted image

Imas prav.. pa karkoli si ze napisala.. resnicno.. user posted image user posted image


Tebe ocitno fajn boli kako si si skocil v usta. Sicer pa, ali si se odlocil okoli KLIK-a, ali se ljudje menjajo na KLIK in to je to, ali se ne morejo spremeniti na KLIK, ne glede na to ali se je tebi v vmesnem casu zgodil KLIK pa si malo presaltal? user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 116
   RE: Kriza
11.12.2006 10:54:11   
Anonimen
 
Se zdaj ne vem kje sem si po tvojem skocil v usta.. in za vsak stavek posebej vem kaj sem mislil, ko sem ga napisal.. seveda pa je vedno tako, da vsi isti stavek razumemo drugace... in to je pac problem vsakega posameznika..

In te duhovne fore.. ki jih tko raad uporabljas.. tudi niso vedno umestne.. ker zdaj si tko odlocila, da karkoli recem.. bos to uporabila proti meni.. kar lahko mirno nehas.. ker ni smiselno.. Vsekakor s tem ne bos dosegla tisto, ker zelis doseci.. pa karkoli ze zelis doseci.. sej niti ne vem kaj bi rada..

Vsekakor pa nisi glih tip, s katrim bi se dalo kej hecat... tudi ok.. upostevam to..

(odgovor članu Misek)
  Neposredna povezava do sporočila: 117
   RE: Kriza
11.12.2006 14:10:41   
ronja
Hihi, tjazi, glede hecev: dokler nisem prišla na to stran, sploh nisem vedla, da so otroci tako smrtno resna zadeva (kot je lepo rekla splišni, nekaterim mora bit vse tako reeeesnooouser posted image )... pa nisem vedela, da se vsi nekaj kregajo okoli tega...

Zdaj pa vidim, da se kregajo že okoli zanositve, ki se mi je sploh zdela najbolj zabaven del vsega skupuser posted image ... (no, mogoče si bom premislila, ko user posted image pride ven in bo potem šele zabavnouser posted image )
No, če gledaš iz distance, je lahko tudi to kreganje smešnouser posted image , verjamem pa, da se malo trapasto počutiš, ko hočeš nekomu pomagat, on/a te pa nadere nazaj, ker mu/ji ni všeč predlog... Se bomo že navadli...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 118
   RE: Kriza
11.12.2006 15:00:09   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: Tjazy
Se zdaj ne vem kje sem si po tvojem skocil v usta.. in za vsak stavek posebej vem kaj sem mislil, ko sem ga napisal.. seveda pa je vedno tako, da vsi isti stavek razumemo drugace... in to je pac problem vsakega posameznika..


Jasno je, da ves kaj si mislil pri vsakem napisanem stavku. Jasno je tudi, da si vsak lahko razlaga ta stavek drugace. Lahko je pa stavek/sestavek napisan tudi tako, da ne dopusca preveliko stevilo moznih razlag. Ne strinjam se, da je slednje problem vsakega posameznika. Cilj izrazanja, govorjenja, pisanja je medsebojna komunikacija. Bolj ucinkovita je, koliko je bolj jasna, dosledna in koliko bolj natancno izraza nase misli, stalisca, principe, mnenja... Zato ima komunikacija oz. medsebojno razumevanje neka pravila po katerih se vsi ravnamo ko posiljamo in sprejemamo sporocila. Sicer se ne bi mogli biti sposobni sporazumeti se.
Lahko obstoja velika razlika med tistim kar je nekdo hotel povedati in kaj je dejansko povedal. Gotovo je, da za vsakim povedanim staliscem, ne stoji samo to izrazeno stalisce, temvec nas celoten "koordinaten sistem" iz katerega izhajamo. Marsikdaj povemo vec o sebi ko govorimo o dolocenem staliscu, kot o staliscu samemu. 
Kdaj si si skocil u usta... poskusala ti bom pojasniti na kratko. Zagovarjas stalisce, da se problemi, ki jih ima neka oseba lahko resijo s preprostim KLIK-om. Zavracas, da je pred ali po KLIK-u potreben proces in da ta KLIK ni trenuten KLIK, temvec zacetek ali konec nekega procesa. Razumelo se je, da je zate ta klik in proces in odlocitev in sprememba. Pozneje si pojasnil, da pred tem klikom lahko imas 300 lekcij, 100 knjig, ampak, da se vse svede na preprost klik. V tej temi pa se posmehujes anonimni, ker si gotov, da njen moz ni povedal resnico in cutil tisto kar je rekel, da cuti, ker mu odrekas moznost, da so mu ta tri meseca bila lekcije, knjige.. in da se je zgodil preprost klik, ko mu je dala vedeti, da peljejo v smer, ki vodi proti locitvi. Ce je KLIK tisto kar lahko popolnoma spremeni vedenjski vzorec, miselni vzorec in obcutke do sebe in do drugih, zakaj s taksno gotovostjo odrekas moznost, da se je tudi pri tem cloveku ta klik zgodil?
Ne vem tudi zakaj si tako gotov, da je v ozadju problema spolnost? Vzrok je lahko kakrsen koli. Lahko je kaksen slab odnos v sluzbi. Odnos zaradi katerega se pocuti ponizanega, nevrednega, ranjivega. Lahko da ni napredoval, a je mislil da bo, lahko da ga kritizirajo ali sikanirajo zaradi **** razlogov. Lahko da je problem zdravstvene narave. V koncni fazi lahko da je tako obremenjen s sluzbo, da to rezultira z erektilnimi motnjami. Za marsikaterega moskega to ni enostavno. Pri marsikateremu so prisotni strahovi in dvomi. Niso vsi taksni, da lahko to kar takoj premeljejo in se odprejo komerkoli, pa tudi najblizjem. Kar nekaj ljudi potrebuje dolocen cas, da premelje in da si pride na jasno kaj se dogaja. Nekateri se ne zavedajo, da se ne glede na vzrok, njihovo obnasanje spreminja. Sele ko premeljejo in dobijo zunanji vzvod, se odprejo. Ne funkcionirajo vsi enako, ne glede na to ali so moski ali so zenske.

Ne na zadnje, vsako sporocilo cloveku v stiski potegne za sabo posledice. Posmehovanje zivljenjskemu nazoru neke osebe, njegovim zeljam, potrebam, stremenjem... izjemno redko vpliva pozitivno. Kvecjemu obratno. Tudi anonimna je tukaj pisala o svojem problemu pricakujoc konstruktivnost, pozitivno motivacijo... Niti najmanj ji ne pomaga referat o tem kako je njen zivljenjski nazor u podnju, neverjetno egoisticen in nevem kaj. Ce ti je bil cilj pomagati, si falil, ce ti je bil cilj preseravati se, si zadel. Zato se mi tvoj nabor "nasvetov" in tvoj posmehovalni nacin zdita povsem zgresena in nesramna. Nesramna zato, ker kazejo na popolno nespostovanje vrednot  drugacnih od tvojih. Ne samo nespostovanje, temvec tudi nesprejemanje i nerazumevanje.


In te duhovne fore.. ki jih tko raad uporabljas.. tudi niso vedno umestne.. ker zdaj si tko odlocila, da karkoli recem.. bos to uporabila proti meni.. kar lahko mirno nehas.. ker ni smiselno.. Vsekakor s tem ne bos dosegla tisto, ker zelis doseci.. pa karkoli ze zelis doseci.. sej niti ne vem kaj bi rada..


Nobene duhovnosti ni v tem kar pisem. Resnicno ne vem kje si kaj takega nasel. In ne bom uporabila vse kar si rekel zoper tebe, niti imam taksen namen.  Z druge strani se mi pa ne zdi smiselno, pogovarjati se na ravni:  moja najstniska hci...o tebi... nevem kaj... ; kaj si hotel sicer s tem doseci?
Tisto kar sem jaz hotela sem "dosegla" oz. povedala. Opozorila sem te, da bi bilo posteno in fer, ce nekomu ne mores konstrunktivno pomagati ali svetovati, da ga ni potrebno se globje tlaciti v slabe obcutke, vzbujati krivdo in napeljevati ga, da o svojih postopkih misli cim slabse. Ni potrebe ce ne mores pomagati, natirati sol na rano. Kaj bos pa ti s tem naredil, je en povsem drug par rokavov.
In cisto v vednost. Tisti "stavek" anonimne, da hoce svojega moza nazaj taksnega kot je bil, ne razumem kot egoisticnega. Razumem ga kot stremez, zeljo, da povrne in nazaj vozpostavi tisti blizek in ljubec odnos, ki sta ga vrsto let imela in v katerem ( nimamo vzroka dvomiti v to) sta bila oba srecna. Sama pogosto recem svojemu partnerju, dej vzemi si cas po sluzbi( ali pridi prej iz sluzbe), rada bi se pogovorila s teboj. Pa se pogovoriva o sluzbi, o nama, o mojih planih za nadaljne izobrazevanje, o njegovih planih, zeljah, potrebah; o financnih moznostih... Vzame si cas za razgovor takrat ko jaz potrebujem razgovor, jaz si vzamem cas za razgovor takrat, ko on potrebuje razgovor, ne glede na to ali sem zmatrana, ali bi rajsi sla na sprehod, ali bi bilo treba skuhati. Ko me moj moz potrebuje za razgovor mu bom na voljo, tako on meni tudi. Isto velja za najinega otroka. Ko se zeli pogovoriti (pa magari o tem, da mu nekdo nagaja v vrtcu), odlozim gospodinjska in ostala dela, celo odlozim delo od katerega se tudi prezivljamo in se mu posvetim. Globoko verjamem, da je za naso skupno rast v druzini to ena od najboljsih stvari, ki jih lahko ponudimo en drugemu. Moj prosti cas je pa dalec manj vreden od casa, ki ga prezivim in "porabim" za druzino, za ljudi, ki jih imam rada. Povsem normalno in sprejemljivo mi je bilo tudi, da si za prijateljico, ki je imela tezave vzamem cas. Tudi sred noci, tudi takrat, ko me je vrgla iz postelje, tudi takrat ko sem imela velike plane za izlet. Prav zato se mi, iz mojega glednega kota, zdi ocitek, kako je anonimna dolocila kdaj se bodo pogovarjali nesmiselen.
Vzela sem si cas in ti poskusila razloziti. Koliko sem uspela ne vem. Tvopj "koordinatni"sistem je nekaj svetlobnih let dalec od mojega, vendar upam, da sem bila dovolj razumljiva in da s tem lahko pocasi zakljucimo to debato.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 119
   RE: Kriza
11.12.2006 15:29:05   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Misek

in da s tem lahko pocasi zakljucimo to debato.



Nooo.. s tem se pa strinjam..... user posted image user posted image user posted image    Jaoooo Jaoooo user posted image user posted image user posted image user posted image

Nimam komentarja.. ker tega mi pa res ni uspelo prebrat.. mogoce kdaj.. in takrat napisem komentar..

Neki me pa zanima.. kako ti dozivis orgazem? Ne zezam se.. res to sprasujem.. Lahko v dveh stavkih... in mogoce.. kdaj si ga mela nazadnje?

(odgovor članu Misek)
  Neposredna povezava do sporočila: 120
   RE: Kriza
11.12.2006 17:25:55   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Tjazy

Neki me pa zanima.. kako ti dozivis orgazem? Ne zezam se.. res to sprasujem.. Lahko v dveh stavkih... in mogoce.. kdaj si ga mela nazadnje?


user posted image user posted image Touchéuser posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 121
   RE: Kriza
12.12.2006 2:06:47   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: Tjazy
Neki me pa zanima.. kako ti dozivis orgazem? Ne zezam se.. res to sprasujem.. Lahko v dveh stavkih... in mogoce.. kdaj si ga mela nazadnje?


To ti bo najboljse in najbolj natancno pojasnila, razlozila in mogoce predstavila tvoja zena, saj ona to zelo dobro ve. Lahko popestri tudi z opisom orgazma mojega moza, a ce prav zelis, glede na mnozico spoznanj o tujih orgazmih, ti mogoce naredi komparativno analizo.  Morebiti celo kaksen taksen dober orgazam tebi privosci, seveda ce prides na vrsto. Pa ne bit ljubosumen.

Ring a bell?

Sedaj lahko nadaljujes z napihovanjem, kako ti je bozansko ko rijes po blatu.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 122
   RE: Kriza
12.12.2006 7:18:58   
Anonimen
Misek, zares si želim, da bi na tem forumu bilo več takih oseb kot si ti, res tvoje besede so zlata vredne.user posted image
Kot pojasnilo pa še to, z možem sva zopet na isti "valovni dolžini" kot sva bila pred časom. Med vikendom sva si vzela čas samo zase, zaprla sva se v hišo, prižgala svečke, pila čaj, skupaj kuhala kosilo,... in se pogovarjala, ja Tjazy pogovarjala, to je tisto kar parim manjka, pogovor, iskren, z obeh strani, poizkusi je vredno.

(odgovor članu Misek)
  Neposredna povezava do sporočila: 123
   RE: Kriza
12.12.2006 7:20:41   
tanikaa
IZVIRNO SPOROČILO: Misek

Lahko popestri tudi z opisom orgazma mojega moza, a ce prav zelis, glede na mnozico spoznanj o tujih orgazmih, ti mogoce naredi komparativno analizo.  Morebiti celo kaksen taksen dober orgazam tebi privosci, seveda ce prides na vrsto.



Auč. user posted image user posted image user posted image



_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 124
   RE: Kriza
12.12.2006 7:23:02   
tanikaa
IZVIRNO SPOROČILO: Misek


Ne vem tudi zakaj si tako gotov, da je v ozadju problema spolnost?




Ker Tjaži vidi samo spolnost, zato. Ker njegov pogled od tu naprej ne seže user posted image user posted image

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 125
Stran:   <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?