|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: 3D ultrazvok - se splača?
27.2.2008 17:03:24   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: Naty*
Definitivno se bom tudi naslednjič odločla za to, ker je ful lep spomnin za starše, verjetno pa tudi za otroka, ko je dovolj velik da dojema kaj gleda.


Pod tole se podpišem, ker vidim, kako naša 8,5-letnica z užitkom in veseljem zelo pogosto pogleda "svoj" UZ posnetek (takrat pač navaden 2D na VHS kaseti user posted image ).

(odgovor članu Naty*)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: 3D ultrazvok - se splača?
27.2.2008 17:05:56   
Naty*
špelin@ komi čakam, da bo tud naš nagajivc star tolk, da bomo gledal njegovo brcanje in razkazovanje v maternici!user posted image

_____________________________

Točno na rok, 11. 5. 2008, smo postali družinica. Rodil se je sonček z imenom Žan.

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: 3D ultrazvok - se splača?
27.2.2008 17:35:36   
bastian111
Tako pa sem doma.Da res se splača kajti dobila sva nekaj slikic in cel filmček na dvd.Skratka zelo sem vesela ,da sem se za to odločila.

(odgovor članu Naty*)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: 3D ultrazvok - se splača?
27.2.2008 17:43:33   
Srčekgirll
http://www.bolnisnica-po.si/index.php?id=110

NAROČANJA na samoplačniške 3D UZ PREGLEDE:
Najugodnejši čas za pregled je 25. do 30. teden nosečnosti. 
Pregled traja do 30 minut.
Cena pregleda: 60 EUR
Naročanje: telefon št. 05 720 40 08 v dopoldanskem času ali po e-mailu:

info@bolnisnica-po.si

Men je UZ 3D opravila dr. Antoničeva. user posted image


< Sporočilo je popravil Srčekgirll -- 27.2.2008 17:44:04 >


_____________________________

ponosna mamica treh fantov maj 2008, julij 2010 & oktober 2012

(odgovor članu bastian111)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: 3D ultrazvok - se splača?
16.7.2008 13:21:10   
Evica22
Mene pa zanima, če ima  katera izkušnje s 3D ultrazvokom na Koroškem?

(odgovor članu Srčekgirll)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: 3D ultrazvok - se splača?
16.7.2008 14:38:06   
N.SI
IZVIRNO SPOROČILO: akakak

Vtisi iz 3D ultrazvoka:
- LJ - ZD Dravlje - ulica bratov babnik 10 -
- cena 80 EUR
- naročena 18:45 - v sprejemni 19:05 - na postelji 19:10 - konec pregleda 19:25
- osebje prijazno, ambulanta lepa
- po pregledu razočarana, pričakovala več. Večina pregleda (meritve glave, trebuha, ledvici, želodec, mali možgani, stegna, hrbtenico) poteka v 2D načinu (kot na vsakem rednem ultrazvoku). Vmes sem ter tja preklaplja aparat na 3D način delovanja (bolje se vidi usta, spolovilo) in shranjuje podatke 
- na koncu dobiš CD z nekajsekundnimi posnetki otrokove glave

Mnenje: predvidevam, da bodo s časom vsi ginekologi imeli novejše UZ naprave, posledično bo nosečnica 3D pogled doživela že na rednih pregledih. Sedaj pa pač malo privatniki služijo.
Meniva tudi, da ne bi ničesar zamudila, če ne bi opravila tega izrednega pregleda.

Povzetek: Ne bi se ponovno odločila za 3D pregled.


tole lahko ŽAL samo podpišem... tudi pri meni je bilo tako... v 15 min konec, ista ambulanta - cena sicer 100 eur... tudi mi2 ne bi nič zamudila, če ne bi šla... splo in meritve sva imela že pri rednih pregledih... se tudi ne bi odločila še enkrat na 3d

je pa res, da sem izvedela, da bo moj user posted image  imel luknjico v bradici - po mamici user posted image

(odgovor članu akakak)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: 3D ultrazvok - se splača?
16.7.2008 14:45:09   
ključek
midva sva bila pri dr. šelih...........user posted image user posted image user posted image .........vzela si je 40 minut časa, in ker se je user posted image  dobesedno zabubil, naju je naročila čez dva dni ponovno - brezplačno, ponovno naredila pregled - 25 minut, ampak se je user posted image  ponovno skrival. super, same pohvale, edino če bi se user posted image  malo bolj pokazal, bi bilo pa sploh super.........

(odgovor članu N.SI)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: 3D ultrazvok - se splača?
16.7.2008 14:45:15   
sarcy21
Jaz sem bila na 3D/4 pri svoji osebni ginekologinji, plačala sem 30 evrov. Sem iz Lj. Ima samoplačniško ambulanto ob sredah takrat se lahko naročite za pregled

No pa vam pokažem še filmček, tako da boste videle kako zgleda


http://video.google.co.uk/videoplay?docid=2222113535089784851


pa še nekaj slikc

user posted image
Tukaj sesa prstek

user posted image

Tukaj pa je zaspal




_____________________________

13.10 2008 smo dobili sinčka Marka
20.8.2010 smo dobili hčerkico Najo
1.4.2013 pa se nam je pridružil še fantek Žan


(odgovor članu N.SI)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: 3D ultrazvok - se splača?
16.7.2008 14:46:14   
ključek
se fajn vidi.user posted image user posted image user posted image naš dojenček je pa samo malo obrazka pokazal..............

(odgovor članu sarcy21)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: 3D ultrazvok - se splača?
16.7.2008 21:07:25   
klarisima
Super izkušnja in nepozaben spomin user posted image

_____________________________

Preden si bila spočeta, sem si te želela...še preden si bila rojena, sem te ljubila in komaj si se rodila, bi zate umrla. Ti si moj čudež življenja.

(odgovor članu Naty*)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: 3D ultrazvok - se splača?
16.7.2008 21:43:30   
BAMBINA_
Jaz bom takole rekla... zaradi suma na anomalijo ploda sem redno morala hoditi na UZ kontrole v Ljubljano. Tudi samoplačniško sem šla na UZ k dr. Strahovi po drugo mnenje. Rodila sem otroka brez anomalije, ki pa je pri svojih sedmih tednih bil zaradi življenje ogrožajočega dogodka hospitaliziran na PeK Lj. Prekomerno periodično je dihal (t.j. znak za nezrel možganski center), imel je izrazito povišane jetrne encime (mdr. znak nezrelih jeter), imel je zelo hud refluks (nezrel prebavni trakt)... Skratka vsak pediater me je vprašal, če se je mali rodil kot nedonošen, ker je vse kazalo na to, čeprav je bil dejansko rojen 10 dni po roku. Do prvega leta starosti so vse te njegove bolezni HB nekako izzvenele.
Pred kratkim sem se pogovarjala s svojo G, ki je rekla, da sicer strokovne raziskave v tej smeri še niso storjene, vendar se pojavlja sum, da ti UZ aparati (sploh ti močnejši, s katerimi merijo pretoke, delajo 3D UZ...) vplivajo na upočasnjeno dozorevanje otrokovih organov. Zato se jaz v prihodnji nosečnosti gotovo ne bom odločila za takšne preglede, v kolikor to ne bo nujno. Zgolj zato, da bi videla otročka pa prav gotovo ne!!


_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu klarisima)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: 3D ultrazvok - se splača?
17.7.2008 7:04:39   
zanositev
moraš vedeti, da je ultrazvok škodljiv. Naredi jih le toliko kot jih je potrebno.

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: 3D ultrazvok - se splača?
22.7.2008 20:57:56   
mehkoba
Danes sem bla na 3D. V tem ne vidim nič slabega, dokler ne bo dokazano, da škoduje. Ginekolog je regledal vse otrokove organe, jih premeril, tak da za moje pojme uz ne predstavlja vdora v otrokovo zasebnost, al kaj je že tam ena napisala, k večjemu je lahko še samo dodatna potrditev, da je vse ok, oz. če kaj ni. Ker se tudi full lepo vidi, če je npr. zaprt hrbtenični kanal, ki pa vete kake posledice ma, če se ne zapre ipd.
V glavnem, po moje se full splača. Se mi zdi, da sem nekak bolj povezana z njim zdaj, ko sem ga vidla. Ne vem... Čist drugi občutek. Jaz sem se taaaak jokala. Taaaak je lepi... Posebni občutki, res... Priporočam!

(odgovor članu zanositev)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: 3D ultrazvok - se splača?
22.7.2008 21:35:59   
lion
Jaz sem imela 3D UZ pri 28. tednu pa se je vse super videlo. In ja, je vredno 80 EUR, da vidiš otročka.  denarja

(odgovor članu Naty*)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: 3D ultrazvok - se splača?
22.7.2008 21:47:44   
blaža
Po moje to še ni dovolj raziskano al škodi al ne. Jaz sem bila obe nosečnosti prve štiri mesece in pol non stop v bolnici na infuziji, ker mi je blo slabo in so mi vedno delali uz, in sem imela ful slikic od obeh, pa je z otrokoma vse v redu. Oba sta se rodila zelo žilava in močna, ta starejši je tako malo bolan, ta mlajšemu, ki je star pet mesecev, pa so rekli, da če bi mogli, da bi mu dali po Apgarju 11. ,

Lep pozdrav vsem!

(odgovor članu lion)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: 3D ultrazvok - se splača?
23.7.2008 10:27:42   
blackcoffee
pozdravljene,
tudi meni se zdi, da je uporaba UZ vdiranje v otrokovo zasebnost. Osebno se nisem dobro počutila, ko mi je G toliko krat prečesala trebuh in pregledovala plod. Bila sem na nuhalni... za moje pojme je pregled trajal predolgo. Otročiček v meni, bi bil najraje nekam pobegnil ali se skril, če bi lahko.  Spol še ni znan.
Res je, da sem radovedna ali bo fantek ali punčka, toda zaradi tega ne bom zahtevala dodatnega pregleda. Čez slab mesec imam morfološki pregled - mi ni za it. In sploh.. kaj pa če bit narobe z detetom? mah.. te preglede delajo samo, da z njimi služijo.

pa še to: meni je bil 3D pogled na otroka srhljiv. Znanstvena fantastika! In zgoraj objavljen filmček se mi  ne zdi nič kaj ljubek. Se opravičujem, v kolikor te preglede doživljate drugače. Res je, da je občutek nepopisen - videti bitje v sebi... toda vseeno sem mnenja, da je to vdor v proces, ki se nas ne tiče.




< Sporočilo je popravil blackcoffee -- 23.7.2008 10:39:51 >

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: 3D ultrazvok - se splača?
23.7.2008 13:37:25   
Anonimen
Že mogoče res, da se z UZ posega v otrokovo zasebnost, vendar pa ima  tak pregled tudi kako dobro lastnost. Marsikaj je lahko z otročkom narobe. Ne bit preveč samozavestni, da meni se pa kaj takega ne more zgodit. Sama sem zaposlena v zdravstvu in ravno ti, ki so prepričani, da jih hude stvari ne morejo doleteti, se po težki diagnozi, kot jih potrjujemo na našem inštitutu zelo težko poberejo ali se celo nikoli.
Meni so na morfologiji povedali, da mi posteljica prekriva maternično ustje in, da zaradi tega moram počivati, ker lahko pride do 24 tedna do splava ali kasneje do prezgodnjega poroda. Je že prav, da se v mejah normale z UZ dela kontrole. Sama se za 3D nisem odločila, ker mi je popolnoma dovolj, da sem otročka videla na nuhalni in 2x pri svojem ginekologu. Do poroda bom imela vsaj še en UZ pregled, kjer mi bodo kontrolirali lego posteljice in to mi je dovolj.
Prav gotovo pa UZ pušča kakšne posledice, čeprav verjetno minimalne ali skoraj nične. V zdravstvu se z drugimi frekvencami ultrazvočno razbija kamne, uporablja se ga tudi v gradbeništvu, za ultrazvočna čiščenja,...
Moje mnenje: vse v mejah normale.

(odgovor članu blackcoffee)
  Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: 3D ultrazvok - se splača?
28.5.2009 11:27:03   
dali1
Živjo!

Ali je mogoče katera bila pri gin. Štajerc-Martin v Velenju?
Jaz imam 18.6. monografijo in bi jo vprašala še za 3D ultrazovk, samo me zanimajo vaše izkušnje z to gin., koliko se poseti temu ultazvoku in koliko slikic naredi.

Hvala za informacije in lp

(odgovor članu Naty*)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: 3D ultrazvok - se splača?
28.5.2009 13:32:07   
Žaži
Jaz sem bila 2007 v PO in tokrat ne bom šla, ker nismo prav nič videli, otrok je bil stran obrnjen, nato me je poslal na en sprehod, če se bo obrnil, še vedno se ni, tako, da nismo videli prav nič zanimivega. Je pa 3/4 pregleda normalno v 2D in vsake toliko preklopi. je pa bilo dobro to, da mi ni bilo treba plačati, je rekel g da kaj bom plačevala, če dejansko nisem nič videla.
Pa takšno g imam, da naredi uz na vsakem pregledu, kar pomeni, da vidim otročička dovolj pogosto, da mi ni potrebno še dodatnih € trošiti za uz, tako ga kmalu po tem vidim še v živouser posted image .

(odgovor članu Naty*)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: 3D ultrazvok - se splača?
28.5.2009 16:37:57   
eternety
Sem šla v 24. tednu in se ni nič videlo, ker je bil otrok že na glavo obrnjen, v taki legi, da se ni dalo nič videt. Tako, da sem bila zelo razočarnana. Ampak to je moja izkušnja, ni nujno, da bo pri tebi isto. Vsekakor pa je po moje vredno denarja, saj gre za lep spomin.

(odgovor članu Naty*)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: 3D ultrazvok - se splača?
31.5.2009 22:41:37   
TRILLI
Danes smo bli na 3D v Postojni. Zame je bilo NEPRECENLJIVO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Čudovite slikice, pa filmčki. Naša user posted image  je trdno spala in sicer tako, da je imela rokico ravno čez obrazek in se ni dosti videlo. Budili smo jo kar nekaj časa, ginekolog je vmes naredil vse možne meritve, nato se je končno obrnila in nam pokazala obrazek. PREČUDOVITO!!!!!! Res lepa izkušnja!!!

Sem pa v 28. tednu, cena je 80 eurov, naredl je 5 filmčkov in 50 fotografij. Dr. Likar se je zelo trudil-dobre pol ure in potrudil, da je ujel lepe trenutke!

(odgovor članu eternety)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   ssss
2.7.2009 15:33:06   
semke
Mi lahko kdo pove ali se navadni ultra zvok mora plačati...za 3D vem da se plača ampak mi ni jasn zakaj bi moral plačat navadn ultra zvok pri svojem zdravniku...Hvala za odgovor

(odgovor članu Naty*)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: ssss
2.7.2009 16:52:59   
Muca83
IZVIRNO SPOROČILO: semke

Mi lahko kdo pove ali se navadni ultra zvok mora plačati...za 3D vem da se plača ampak mi ni jasn zakaj bi moral plačat navadn ultra zvok pri svojem zdravniku...Hvala za odgovor


Če je to predviden UZ v sklopu rednih pregledov in ga krije ZZZS, potem se ne plača. Če je pa na tvojo lastno željo, se pa plača. Jaz sem npr. plačala UZ kontrola rasti, ki se dela v 2D, ampak je pač bila moja želja, da se mi otročka premeri, ker drugače bi mi vsakič samo trebuh s šiviljskim trakom pomerila.


_____________________________

Lana, 27.08.2009 (3.460 g, 50 cm, OG 37 cm)
6. mesec: 7.430 g, 67 cm
7. mesec: 8.240 g, 68 cm

(odgovor članu semke)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: ssss
2.7.2009 17:10:14   
Hope2

IZVIRNO SPOROČILO: semke

Mi lahko kdo pove ali se navadni ultra zvok mora plačati...za 3D vem da se plača ampak mi ni jasn zakaj bi moral plačat navadn ultra zvok pri svojem zdravniku...Hvala za odgovor


po zakonu imaš samo 2 UZ v nosečnosti zastonj,vse ostale plačaš, razen če je nujno potreben ali pa imaš fajn ginekologa, ki ti šenka

(odgovor članu semke)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: ssss
25.9.2009 10:27:24   
kejt2
Ali je 3D UZ namenjen zgolj temu, da se vidi dojenčka, ali je koristen tudi za kakšne druge reči.
Npr., da se bolj jasno/ razločno vidijo spremembe na maternici, jajcevodu in/ ali jajčniku?

Hvala za pojasnilo,
Kate

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?