|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Februarčki in Februarčice 2007
20.2.2007 19:07:17   
Anonimen
Mi smo bli včeraj zunaj samo 15 minut, danes pa kar celo uro. user posted image  Če je bil pa tak lep sonček. Pa itak je Ela čist zadekana notri v vojzeku. Je pa celo pot spala, doma sem jo potem slekla in je spala naprej še dve  uri.

Zdej pa sam upam, da bo ponoči mir. user posted image  Da bomo kaj spale.

Mi tud še nimamo zaceljenega popka, bomo najbrž mogli it do pediatra, da nam to porihtajo. Ampak kopamo se pa vseeno. In sicer ne še v čebričku, v banji in to tako, da damo samo ene 5 cm vode, da je popek na suhem. Sva jo že sama dvakrat skopala pa nam kr gre. Sam lačna ne sme bit, ker se potem skoz dere. user posted image

(odgovor članu ribicau)
  Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Februarčki in Februarčice 2007
20.2.2007 19:29:27   
Maggie
Moram vam poročati glede krčkov: mi jih že tretji dan odkar podiramo kupčke nimamo - spet trkam, da se ne vrnejo... Tudi pri nama nisem vedno prepričana, če ga čist vedno podre, ker vmes malo godrnja, pa potem ne vem, če je podrl kupček ali je le zagodrnjal user posted image

Mi tudi spimo od 22h, 23h pa nekje do 3h, potem pa do 6h,7h, pa spet do 10h. Tko da zaenkrat ful fajn.

Kar pa se tiče kave: meni je patronažna rekla, da je ena kava na dan čist ok, če si je pač navajena od prej in da je bolje, da jo spiješ, kot pa da te boli glava, če jo ne. Vendar pa naj bi jo spila zjutraj, če bo slučajno na otročka vplivalo, da bo buden zaradi kave čez dan, ne pa ponoči (če bi jo npr. spila zvečer). In zaradi kave gotovo nima krčev, čeprav sem se to tudi jaz spraševala... V teh dneh odkar nima krčev sem enkrat spila kavo, enkrat pa ne, tko da...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Februarčki in Februarčice 2007
21.2.2007 9:59:54   
adriana_m
ribicau mi smo imeli tudi krče od kave, najprej je mene zvilo, potem pa njega. Pa od sira, ko sem ga preveč pojedla.
Drugače pa sedaj delamo test: prehrana brez mleka in mlečnih izdelkov in se mi zdi, da so že rezultati - pikice izginevajo!
Bomo videli!

Ven še nisva šla, razen v štorklji na balkon včeraj za 5 minut. Tudi to šteje, a ne?
Ampak je bil res lep dan :)

Čao.

(odgovor članu ribicau)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Februarčki in Februarčice 2007
21.2.2007 14:59:04   
adriana_m
A še katero glava boli in kaj naredi?

LPA

(odgovor članu adriana_m)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Februarčki in Februarčice 2007
21.2.2007 15:33:44   
ribicau
user posted image  sem cel roman napisala, potem je šlo pa vse v tri krasne.....

Naša Eva pa me je danes ponoči presenetila že ob1ih, pa potem še ob 4.30! Sej ne bi bil problem, samo potem porabim eno uro, da jo nazaj uspavam. Kako jih ve uspavate? Jaz ji z eno roko tiščim dudo v usta, z drugo pa jo božam po licu user posted image ! Zaenkrat uspeva, samo kaj ko toliko časa traja, da spet zaspi.

Maggie in adriana_m jaz kave nisem pila včeraj in danes in Eva nima krčkov. Upam, da tako ostane in da je res kava povzročala krčke. Če se bodo še pojavili, si bomo sigurno nabavili kapljice. Drugače je pa meni patronažna tudi rekla, da ena na dan ne škodi, ...samo kaj pa če vseeno škodi? Itak nisem neka odvisnica od kave, tko da sem komot brez!

Hothien mislim, da ni nič narobe če ste bili malo dlje zunaj, pa saj je bilo lepo vreme. Mislim, da našim user posted image  zvež zrak čisto paše.

Adriana_m - glavobol? Kaj pa če bi poskusila z lekadolom? Pomojem ga lahko vzameš, ker sem jih jaz dobila v četrtek za vročino zbijat, sicer nisem nobenega vzela, ker je k sreči padla....

Toliko zaenkrat....

LP





(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Februarčki in Februarčice 2007
21.2.2007 18:15:22   
adriana_m
Ribicau jaz ga tudi na tak način uspavam, samo, da ga namesto po ličkih po glaici božam. Zanimivo a ne, da dudico tako ven vrže... verjetno simulira sesanje bradavice in mu paše to cucljanje potem pa se to zgodi...

Lekadol za glavobol pa ne prime, kadar je res glavobol.. To pride od nespanja, saj vem in ne pomaga drugega kot en maratonski spanec...
Jaz ze komaj cakam, da gremo ven! Vozicek je ze ready! Danes smo namontirali kosaro!

Bodite v cvetju!

A.user posted image

(odgovor članu ribicau)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Februarčki in Februarčice 2007
21.2.2007 21:19:08   
LanaM
Lekadole v času dojenja lahko jemljete. Jaz sem moji, ko je bila še manjša, dudo podložila kar s pleničko, ob katero se je potem še stiskala, včasih pa sem ji zraven čisto potiho pela.

(odgovor članu adriana_m)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Februarčki in Februarčice 2007
22.2.2007 10:58:01   
ribicau
Zdravo!

No še nekaj glede uspavanja....naša ima en kup tistih igrač z uspavankami - tako da potegnete štrikec....no naša je, če ji zavrtim uspavanko še bolj budna user posted image !

Danes je spet lepo vreme in bomo šli ven.

Danes ponoči je spala od 22.30 do 2.45, potem smo se pa dojili po 20 min na vsaki dojki, ampak potem pa ta mali vragec ni in ni hotel zaspat! Drla se je ko bi jo klali. No ni mi preostalo drugega, kot da jo stisnem k sebi v posteljo in potem je po eni uri končno zaspala. Potem sem jo pa zelo, zelo previdno prestavila v njeno posteljico! Hvala  bogu je zaleglo in je spala do 9ih!

Koliko kg vam je še ostalo? Jaz sem na +3kg!

LP


(odgovor članu LanaM)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Februarčki in Februarčice 2007
22.2.2007 12:49:13   
Anonimen
Pozdravljene mamice!

Čeprav še nisem mamica, se vam bom malo prištulila. Danes je moj PDP, pa še nič ne kaže, da se vam bom hitro pridružila... user posted image Naj vam pa vseeno sporočim, da vas z veseljem berem. Sploh debate okoli spanja - komaj čakam, da bo meni ena mala štručka kradla spanec user posted image

Lepo se cartajte, komaj čakam, da se vam pridružim. Sej nas ni več veliko ostalo (februark namreč user posted image )

LP vsem!

(odgovor članu ribicau)
  Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Februarčki in Februarčice 2007
22.2.2007 16:12:44   
adriana_m
Hojla,

ja tole nočno razgrajanje zna biti prav neprijetno. Jaz že naklepam da bom uvedla nočno dojenje po flaški z iztisnjenim mlekom, sicer oba zaspiva in potem sem predvsem jaz polomljena cel dan... Tako rad spi pri meni, da je joj. Dostikrat se nama zgodi, da skupaj zaspiva. Podnevi si še vzamem včasih dve uri časa, da ga podojim, ma ponoči je kriza... Včasih se mi zdi, da podnevi ne pije prav dosti, malo pocuclja pa neha. Potem je po nekaj urah že čisto razdražen...

Ribicau naš mali enako reagira na tiste zadeve za uspavati, ima ene tri variante pa je pri vseh enako - to je za budnico dobro...
Ima pa ul rad en CD, ambientno glasbo, kjer ptički čivkajo in čisto vsakič čist not pade, se z očkom cartata in poslušata tisti CD, non-stop, meni že kar iz ušes ven gleda.

Čavči. user posted image

Januarka in Februarček :)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   [Brisano sporočilo]
23.2.2007 9:39:53   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu adriana_m)
  Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Februarčki in Februarčice 2007
23.2.2007 10:11:51   
Anonimen
bom pisala brez vel. črk in sicer z eno roko, ker mam user posted image  v naročju. user posted image

kolumbo, mi smo šli prvič ven pri starosti 12 dni, ampak brez vozička, sam v naročju za 15 minut. drug dan pa že v vozičku za celo uro, ker je blo res lepo in toplo na sončku. user posted image  zdej gremo pa vsak dan za malo dlje, razen danes najbrž ne bomo šli, ker ni lepo vreme, pr nas v zasavju je pa ša zrak zlo problem. user posted image

čaja ji jaz ne dajem nič, ker se mi res ne zdi potrebno, sploh pa če bi ji, oz. ko ji bom dala, ji bom po žlički, ne po flaški, da ne bo pogruntala, da gre iz flaške lažje kot iz dojke. user posted image  
je pa res mleko na začetku zelo tekoče, tako da se z njim odžeja. upam.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Februarčki in Februarčice 2007
24.2.2007 10:59:36   
ribicau
Zdravo mamice in user posted image !

Naša je danes tudi spala od 23ih (eno uro sem jo uspavala, ona pa se je tko drla, ko bi jo s kože dajal) pa do 4.30, potem pa od 5.10 do 8.30! Kar u redu a ne? Joj kako jaz upam, da bo to vsak dan! Sedaj je to že 12 dni! Jaz kr seštevamuser posted image ...Drugače je pa ponavadi od takrat ko se zjutraj zbudi, pa cca do pol enih, ko gremo običajno ven zbujena, potem  pa ko smo zunaj in ko pridemo nazaj spi skupaj cca 3 ure. No danes pa ne vem kaj je, ker je namreč zjutraj po dojenju zaspala in spi še sedaj....

Glede uspavanja sredi noči sem pa pogruntala sistem (no ne vem če sem ga pogruntala, ampak vžge), najprej jo podojim na eni dojki, potem podere kupček in nato še na drugi, ampak tukaj pa počakam da zaspi in jo potem prestavim v posteljico...ja klinc, drugače pa ne zaspi.

Kolumbo mi smo šli prvič ven, ko je bila mala stara 6 dni, in to smo šli ven za 15 min. Potem, pa naslednji dan nismo šli, ker je bilo ful slabo vreme, od takrat pa do danes pa smo vsak dan zunaj in sicer po cca 30 min! Danes zaenkrat še ni sončka, ampak midve bova šle vseeno ven, ker greva peš do mojih staršev, sem se namreč naročila na kosilo, ker je moj možek v Garmish partenkirchnu in navija za svojega bratca. Nam je patronažna rekla, da za ven iti, sploh ni problema. Aja pa še to Kolumbo, jaz ji tudi ne dam nič čaja. Sploh mu ga ne dajaj po flaški, ker bo mulc pogruntal, da je veliko lažje piti iz flaške in se ne bo več hotel dojiti. Pa baje mu tudi ni priporočljivo dajati večjih količin, ker se mu želodček napolni in potem v možgane ne dobi ukaza, da je lačen - in spet ne bo hotej pri tebi jesti. Jaz sem naši dala po žlički ene 2x po 4 žličke bebe čaja, ker sem imela občutek, da jo je nekaj zvijalo, ampak to je bilo pa tudi vse. No pa še nekaj je, to mi je pa zadnjič patronažna rekla, da če otroku že damo čaj, naj mu ne damo takega v granulah, ampak skuhamo takega v filter vrečki. Ta v granulah namreč že vsebuje sladkor....Hipp vem da je v granulah....

No toliko zaenkrat!


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Februarčki in Februarčice 2007
24.2.2007 12:13:18   
sminc
Ciao punce. Vidim da nas je ze vecina rodilo. Mi smo ze neki casa doma. Trenutno spi, drugace pa pridno papa in panca. Cez dan bolj kot ponoci. Takrat pa se mi zbuja na 2 uri, najboljse spi ce je pri mani. Vztrajam da panca v posteljici tam do 5 zjutraj, potem pa ga vzamem k sebi da se vsaj malo naspim. Pa podnevi grem vcasih z njim spat- ce se zmenim s tavelikim da tud spi.
Zdaj grem  malo slikce dat v album, da boste vidle mojga cukra. Se pisemo kasneje, me ze ganjajo z racunalnika. Papa


_____________________________

Vse veselo pričakovanje te ne pripravi na resničnost- na drobno, popolno bitje v tvojem naročju.Na ta strah pred odgovornostjo. Na brezmejno ljubezen.

Jakob Enej 15.04.2005
Aljaž 01.02.2007

(odgovor članu ribicau)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Februarčki in Februarčice 2007
24.2.2007 20:24:38   
adriana_m
Kje ste kaj februarčice? Nekam malo se je pofočkalo od vseh, ki so že rodile, verjetno bo šele v marcu začivel tale forum. No vseeno zgodnje febriuarčice že imate veliko dogodivščin zagotovo.
Mi smo se poštekal kako čez noč, ob 23h dobi izčrpano mleko po flaški, da se dobo naje in potem spi 5 ur v kosu..Me je pa začelo malo skrbeti, da bo tudi naš ugotovil, da je flaška boljša od dojke, samo zaenkrat se to še ni zgodilo. Slow food mu tudi prija, zelo rad se doji, ker se tako bolj crklja kot po flaški. Flaška je samo za fiziološko potrebo, po maslowu torej samo prva stopnička...
Po obrazku je dobil izpuščajčke. Malo me skrbi, ne vem pa kaj ne prenese. Sumim, da mleko. Ali je katera šla morda k alergologu? Kako lahko dobiš napotnico?
Kakamo pridno, ali se vam tudi dogaja, da morate v enem previjanju 3 plenice zamenjati, ker ko je slečen začne nenadoma kakati in najraje, ko dobi novo svežo plenico pod ritko?
Mi imamo pediatra 6.3.2006, torej čez dober teden. Do takrat pa bomo ritko drugače cajtali...Ker ima občasno malo vneto...

Kako ste kaj, vse ste se nekam poskrile? Ali so vaši očetje še doma?
Še to me zanima, kako pa kaj zase skrbite? Ali morda katera ve kje je nosečniška telovadba v Ljubljani, da greš lahko z dojenčkom skupaj? Jaz bi šla z Davidom na telovadbo.

pa-pa A,.user posted image

(odgovor članu sminc)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Februarčki in Februarčice 2007
25.2.2007 10:53:57   
ribicau
Ojla!

Mi smo spet user posted image  spali od 22.10 do 2.45, pa od 3.30 do 8.20! O kolk je to dobr! Joj prosim Eva, naj to ostane tako. To je sedaj že 13 noč, če se ne motim.

Adriana_m tudi mi pridno kakamo, ne takrat ko je brez pleničke, ampak kar npr. 2-3x na dan. Se pa obvezno polula, ko jo previjam, tko da ravno tako porabim dodatno pleničkouser posted image . Sem pa ugotovila (sicer že ugotovljeno), da so pamperske za en k..., sploh ker imam doma za primerjavto tudi Huggies in so neprimerno boljše. V torek gremo v Mullerja, ker rabim še en moderc in bom kupila še ene njihove za probo.

Mi k sreči nimamo nekih pikic in izpuščajev. Pediatra pa imamo 7.3.!

Moj dragi gre v sredo delat user posted image  in bova z Evo prepuščeni sami sebi, na žalost. Jaz zaenkrat še nič ne telovadim, mogoče zato, ker imam samo še 2kg plusa user posted image  (pa še to sta pomojem na joškah)! Opažam pa, da ko grem ven s tamalo na sprehod in grem bolj hitro hojo, da me ful začne maternica bolet (no al pa jajčniki, sej ne vem kaj, u glavnem nekaj tam spodaj) in sem kar eno ročno zavoro dobila, da naj ne pretiravam. Bomo videli, kaj bo čas prinesel....
Sem pa z ogledalčkom gledala moje šive in meni se ne zdi, da imam to čisto zaceljeno. Ali imate ve samo črto od prereza ali je še kaj odprto? Jaz imam še malo odprto in me zanima, če bo to kdaj samo črta?

Cao






(odgovor članu adriana_m)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Februarčki in Februarčice 2007
25.2.2007 16:07:40   
ajči
halo no da se tudi zdaj v dvoje malo javim...
mi smo res pridni ni kaj dojimo se na 3ure spimo in se previjamo...

danes smo stari 3tedne...hura...
res je pridno dete upam in trkam da bo tudi tako ostalo vse lahko postorim se uredim skuham ker imam res prosto saj sam na dojim in imam mir tri ure...
čeprav pa mi malo včasih kar zapaše da je saj malo buden in da vidim kako me gleda in gleda pa čeprav zelo malo vidi...
lp!

(odgovor članu ribicau)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Februarčki in Februarčice 2007
25.2.2007 17:26:13   
ribicau
...spet jest!

Moja dva sončka (Eva in ati) spita. Eden na kavču, eden v ležalniku. Prav fletno ju je pogledat. Hm, zdele sem ju hotla slikat, pa se je ati prebudil in me zalotil...tko da ne bo nič!

Kdaj začnejo biti dojenčki malo več zbujeni?


(odgovor članu ajči)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Februarčki in Februarčice 2007
25.2.2007 17:43:44   
adriana_m
Ajči mi smo tudi stari danes 3 tedne user posted image user posted image user posted image !

Ribicau naš je že zdaj veliko zbujen, ga je kar problem uspavat, razen če ga ne držim skos v naročju!
Mene je tudi matralo pri gibanju na začetku, ampak sedaj se je izgleda telo navadilo, na sprehodih in po sprehodih me nič več ne boli, oz. verjetno imaš prav hitra hoja je lahko povzročitelj, ker mene je tudi takrat najbolj trgalo, ko se mi je na Mačkovo mudilo user posted image ...
Moji šivi so že zdavnaj izgledali zaceljeni, ampak še ni da bi se prenaglila, včasih imam še kar krče pri šivih pa tudi seksati si ne bi še upala, čeprav z mojim že komaj čakava..Tudi jaz se sprašujem ali bo to kdaj samo črta, ampak kakor berem na ostalih forumih zna biti dolgotrajno cajtanje, ene še nekaj mesecev boli... uf, upam, da bo kaj prizanešeno..
Plenice... zaenkrat nam ustrezajo BabyLove od DM. Edino se mi zdi, bomo kmalu potrebovali večjo številko, od baby born se mu poznajo elastike na nogicah...
Danes sem ga namazala s svojim mlekom, ker ima rdeč hrbet in ritiko. Bomo videli, če bo kaj bolje.
Danes mi je tudi začel polivati, upam, da ni to kaj narobe, prej mi tega ni delal, mogoče se preveč naje?
Sem pa dva dni že ful utrujena in potem si tok želim spanca. Včeraj se me je ati usmilil in me ni zbudil, ko je bil mali lačen, ga je že ob prvih stokcih kar previl in z mojim izčrpanim mlekom nahranil, tako da sem spala skupja po dolgem času 8 UR!!! Danes sem čisto druge volje! Škoda, ker gre jutri nazaj delat, potem pa mama pride. Me že kar skrbi kako o to šlo, ker nisem vajena, da mi drugi štorajo po bajti..
Lp a.user posted image

(odgovor članu ribicau)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Februarčki in Februarčice 2007
25.2.2007 23:38:43   
LanaM
Še moje mneje glede plenic:  Sprobala sem jih že kr nekaj, in sicer: Sparky, Libero, Pamperske (kupljene v Merkatorju ali Sparu), Pamperske kupljene v Mulerju, Hugiske v zeleni embalaži in Mulerjeve Beauty baby. S Sparkijevimi, Libero in merkatorjevimi ali sparovimi pamperskami nisem bila preveč zadovoljna, sploh ponoči so premočile. Najbolj zadovoljna sem s Hagiskamiuser posted image , ki jih uporabljam za ponoči ali če gremo kam za dalj časa, za čez dan pa uporabljam milerjeve beauty babyuser posted image . Pohvalila pa bi tudi pamperske, kupljene v mulerju - predvsem tiste v vijolični embalažiuser posted image .

(odgovor članu adriana_m)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Februarčki in Februarčice 2007
25.2.2007 23:40:46   
LanaM
Aja še to: pri pamperskah je problem, ker drekec, ko je še bolj tekoč, pri strani uide ven, tako da so bodiji hitro zamazani.

(odgovor članu LanaM)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   [Brisano sporočilo]
26.2.2007 22:01:37   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu LanaM)
  Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Februarčki in Februarčice 2007
27.2.2007 9:54:36   
Aja32
Hojla punce,

da se še jaz malo javim... Danes smo prvi dan brez atija... Njegov očetovski dopust se je zaključil... In sva seveda ugotovila, da bi morali podaljšati tako zadevo... 15 dni je premalo... user posted image user posted image user posted image

No, drugače smo mi našli "čarobno formulo" proti krčem... Ker ji seveda dodajam, sem ji mleko pripravila na čaju... To mi je pediatrinja svetovala tudi pri prvem... In smo poskusili z "rooibos" čajem oz. "afriškem rdečem čajem"... In zadeva deluje... Sicer ni krčev čisto odpravil, jih je pa pošteno omilil... Tako, da ponoči zdaj nimamo več problemov, se nahranimo in zelo hitro zaspi nazaj... Pa tudi normalno kakamo in jih "spuščamo", kar pa je seveda balzam za njeno črevo...

Drugače je pa naša pikica pridna... Malo smo jo scrkljali, glede na to, da je bila veliko v naročju, ker jo je non-stop zvijalo... Zdaj ko jo ne zvija, bi pa vseeno rada veliko časa preživela v naročju...

Če katero zanima kaj več o tem čaju, si lahko prebere na tem linku:
http://www.viennababiesclub.com/pages/services_files/rooibosbabycarerange.pdf

Lp A

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Februarčki in Februarčice 2007
28.2.2007 10:14:45   
ribicau
Zdravo!

Midve sva tudi danes prvi dan brez atija user posted image . Joj, mi je res hudo, ker smo se teh nekaj dni imeli prav fino.

Našo Evo je pa zadnje dva dni začel spanec dajat okrog 19ih oz. 20ih in jo sploh ne morem držati budno. Skrbi me namreč, da če mi bo zaspala takrat enkrat, da bo potem ob 5ih zanjo konec spanja. Kdaj jih ve dajete spat za noč? Koliko vam približno spijo čez dan? Mene to res zanima, ker si jo ne upam, niti pol ure prej dat spat kot ponavadi. Ampak, ker jo držim budno oz. jo skoz zbujam, potem ob 22ih ko je treba zaspat, ona noče in se še pol ure pogajava (no če je pol ure, je že zmaga, ponavadi je tudi več)!

Pa še to; Eva kdaj pa kdaj podre kupček, ne vedno in ker se ful naje potem tudi npr. vsak ta drugi obrok malo pobruha. Sedaj je bilo vedno to bolj malo, npr. za en "plunc", včeraj enkrat pa je bilo kar konkreno. A se to vam tudi dogaja? Mene skrbi, da ne bo začela polivati, ampak a lahko to kako preprečim? Da ji jošk prej odmaknem in se ne bo tolk najedla?

V ponedeljek smo se prvič kopali in je mala prav uživala. Od banjice se je z nogicami kar odrivala in je še patronažna rekla, da je to izjemno žilav otrok user posted image . Sedajle ponovno čakava na patronažno, da jo skopamo. Me je v ponedeljek vprašala, če želim, da je zraven, ko jo bom sama kopala in sem rekla, naj kr pride. Tako bom še kaj lahko vprašala. Moti me edino to, da ne vem točno kdaj pride in z Evo ne upava iti ven na zrak, da je ne zamudiva. Šli bi pa zato zdajle, ker potem če se bomo kopali ni ravno fino it ven a ne?

Zdej me pa še to zanima; kdaj boste ve v vaš jedilnik začele uvajati spet sadnje in zelenjavo - surovo mislim?

Imejte se fino, pa čim manj joka!

(odgovor članu Aja32)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Februarčki in Februarčice 2007
28.2.2007 18:12:51   
BTina
Pozdravljene!

No, da se vam še midve z Mašo po dolgem času javiva. Maša je pridna punčka, saj ponoči spi po 4-5 ur v enem kosu, nato poje in včasih zaspi takoj, včasih pa je potrebno malo več časa. Edini problem, ki ga imamo je, da ima zvečer ful krčkov in potem dosti joka. Prva tolažba je, da jo rešim pleničk, da sama malce pobrca, ko pa je prav kriza pa je edina rešitev, da jo pristavim k prsim.  Je pa imela par dni nazaj zelo vneto ritko in mi je patronažna naročila, naj jo mažem z Daktrin mazilom. Sedaj je boljše, pa tudi plenice smo iz polskih Pampers prešaltali na nemške. Kaj pri nas v SLO je sploh možno kje kupiti nemške Pamperske?
Tudi mi se vsak dan sprehajamo po svežem zraku že en teden, danes pa smo stari 17 dni. Mala Maša ful uživa, saj potem ko pridemo domov še kar nekaj časa spi. Pravi sonček je ta najina Maša.

Toliko za enkrat. Lepo se mejte...


(odgovor članu ribicau)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Zakaj dojenje ni vedno najboljše?
Babica je iz svojih izkušenj ugotovila, da dojenje ni vedno najboljša možnost. Ob tem je razkrila, da je v resnici najpo...
Zgodbe malih junakov: Roditi bi se morala ...
photo
7. 11. 2019, ob 9.34 se je rodila naša Klara, v 25. tednu nosečnosti, težka 730g in velika 34cm. Teh podatkov si nisem m...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?