|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Marčevke 2007
19.3.2007 13:51:32   
K_a_t_i
Oj,
moj jošek je boljš (ni še čist OK), vročine nimam več. Tko da bo dohtar še mal počakal. Mam pa še mal rdečo, ker sem si včeri očitno dala prevroče obkladke in sem se mal poparla user posted image Ampak ni panike.

Sibil, mi imamo podobno temperaturo v spalnici kot pri Sonchek pa tudi ga imamo samo v bodiju (dolg rokav, brez hlačk) in čez en pajacek pa pokritega s kovterčkom. Pa je zgleda kar ok. Pa tudi našega uspem shecat, da zaspi, če je na mami naslonjen ob tem, ko vleče user posted image .

Danes smo se prvič kopali pa polhek ni ravno najbolj zadovoljen zgledal. Upam, da bo sčasom boljš. Se je pa kar pošteno zredil od odhoda s porodnišnice - zdej smo na 3.900 (odpustna 3040). Pravi mali buckasti je user posted image . Pa precej časa je že pokonc. Nič več samo hrana-spanje.

Jutri nas pa čaka prava preizkušnja - očka gre nazaj v službo. Upam, da bo mali priden, da se ne bo hotu skoz crkljat in da bo lahko mami tud kaj jedla vmes. user posted image

Urla,  je vse ok? user posted image

Kr_enamami - je kej boljš?

user posted image



(odgovor članu *sonchek*)
Neposredna povezava do sporočila: 101
   RE: Marčevke 2007
19.3.2007 20:59:33   
sezam
Tudi naš Žiga pridno napreduje - imamo že 3,880 (porodna 3,570 in danes stari 2 tedna). So pa nam zgleda odpustno narobe stehtali user posted image .

barči - ja tole vreme zgleda, da res slabo vpliva na nas. Pri nas smo tudi vsi sitni. Ano razganja in sama ne ve kaj bi ušpičila. Pa zgleda, da čez dan ne bomo več hodili spat user posted image .

urla - kako ste opravili ? user posted image

K_a_t_i - super da se ti je stanje izboljšalo user posted image

*sonchek* - drugače se v DM-u dobi od Alnature komarčkov čaj v filtru. Se mi zdi boljše, ko pa ti instant čaji.



_____________________________

Sreča ni v tem da počneš to kar rad počneš, temveč v tem, da imaš rad to kar moraš početi. (Sir.S.M.Barrie)

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 102
   [Brisano sporočilo]
19.3.2007 21:31:20   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu sezam)
  Neposredna povezava do sporočila: 103
   RE: Marčevke 2007
20.3.2007 7:01:07   
tinaaja
alo mamice,
a ste vidle, da na Mami ponujajo neke brezplacne posiljke za novorojencke (milupa, frutek, nivea): http://www.mama.si/?menu=R100

Se malo pa bom narocila tole user posted image user posted image user posted image

Drugace pa, pocajtajte zize, prehlade in pocartajte male pikce in pikice...

Zal se mene tud drzi prehlad, tko da me je mal strah, kako bo jutri, ce mi sprozijo.. Imam se 24 ur da gre na boljse user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 104
   RE: Marčevke 2007
20.3.2007 9:08:45   
malecka_mateja
evo da se še tukaj malo javim!

sicer sem uradno februarka ki je postala marčevkauser posted image
malo vas morem prebrat ker ene naše so že malo spredaj te pa malo prebiram tu in tam!

kr_enamami kako je bilo na sprožitvi??kdaj si rodila?nisem sedaj nič spremnljala ker ni časa ful veliko!
upam da je bilo vse ok pri tebi!ti si sigurno prej cartala kot pa jaz ker jaz sem rodila ponoči skoraj po 24 urah so me s carskim rešli!user posted image

no jaz sem tudi fasala začetek mastitisa amapk sem se ga z mrzlimi obhladki rešla v enem dnevu!ker mrzli baje zavirajo nastajanje mleka in preprečijo mastitis meni je pomagalo!user posted image

drugače je naša TJAŠA pridna lepo spi in je!krčkov nimamo trkam da bo tak naprej!jutripa bom ostari že 3 tedneuser posted image

no se javim še kaj!papa

_____________________________

Otrok najbolj potrebuje tvojo ljubezen takrat, ko si jo najmanj zasluzi!!!
Tjaša je dobila brateca po imenu Tin

(odgovor članu tinaaja)
Neposredna povezava do sporočila: 105
   RE: Marčevke 2007
20.3.2007 9:59:31   
urla
Evo nas iz bolnice. Hvala bogu je vse OK. Sva bile včeraj ob 9 uri sprejete na oddelek pediatrične klinike. Kakšna beda od bolnice. Upam, da vam ne bo nikoli trebe iti tja. Dobiš en trd stol, pol pa sedi tam do večera. Dobro, da mi je moj prinesu en burek, drugače bi kar umrla od lakote. In potem izvem, da mi pripadajo vsi obroki, ker dojim. Pa seveda nobenemu ni padlo na pamet, da bi kaj ponudili. No ob 16 sva bile na UZ glavice (ne vem, kaj so delali do takrat). Potem smo lovili še urin in nam je v tretjem poizkusu uspelo. No ob 19 so naju poslali domov. Pol pa itak cela štala na cesti.Ravno dobro sem se navadla na to, da sem vsak dan bila po 2 - 3 ure uinaj, zdej pa to. Gremo danes smučatuser posted image .

Zdej grem pa mal pospravit doma, ker se po kotih že nabirajo mevke.

(odgovor članu malecka_mateja)
Neposredna povezava do sporočila: 106
   [Brisano sporočilo]
20.3.2007 10:00:24   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu malecka_mateja)
  Neposredna povezava do sporočila: 107
   RE: Marčevke 2007
20.3.2007 10:59:06   
Tekica
Pozdravljene mamice,

no, upam, da se vam vsem, ki imate težave z dojenjem, čim prej uredi zdravje, saj je res hudo. Meni se ponoči nabere toliko mleka, da malega tudi, če sem še tako zaspana, zbudim in previjem (okoli pol sedmih), saj mi sicer skoraj raznese dojke ... Čez dan je manj, ampak tudi bolj redno je.

Mi smo se danes prvič kopali user posted image user posted image  Mali je popolnoma užival, se je pa pritoževal, ko je šel ven. Hmmm, ne vem, če bom znala sama ... Bomo že ...

Včeraj smo imeli obiske ob sedmih zvečer - in mali se je ravno dojil, ko so prišli, je bilo pa seveda preveč obiskov in je začel zvedavo gledati naokrog, potem se je pa začel jok ... Ni hotel ne jesti, ne nič, nikakor se ga ni dalo umiriti - jaz sem mu pela, tiščala dojko v usta, ga zibala, nič ... Bala sem se, kakšna bo noč, ampak je bil očitno tako utrujen, da je potem vseeno jedel, nato zaspal in ponoči sva se še enkrat dojila, potem pa zjutraj. Mi je kar odleglo, saj sicer bi bila kriza.

S čim ve mažete otroke? Našemu sem dala eno probico, ki sem jo dobila v P in očitno je bila to napaka, saj ima malo rdečo ritko, prej ni bilo težav, ko sem mu samo s hladilnim mazilom - ga je pa danes babica namazala z ribjim mazilom.

Prej sem mu dajala par kapljic olja v vodo, saj je imel suho kožo. Prosim za nasvet.

Urla - super za rezultate UZ, ja, samo so pa res smotani, da ti ni dal noben jesti ... user posted image

A katera od vas še krvavi? Jaz imam še vsak dan svežo kri in mi je rekla patronažna, da naj grem nazaj v P, če do konca tedna ne bo konec.

Tinaaja - hvala za namig - bomo poskusili.
Sonchek - kako se obnese ležalnik - a se ga splača kupiti - lupinica ni tako fajn, sploh pa malemu manjka ena zabava - je pa vedno več časa buden, tako da ni zadovoljen samo v posteljici, čeprav je čez dan v dnevni.

Pri nas imamo ogromno snega in ga vsi kidajo. Ga je bilo celo s strehe treba odmetati.

Sibil - kako ste pri vas? Imaš kaj novic o Tejčici?

Sezam -  ste pa pridno pridobili - koliko so vama pa natehtali ob odhodu iz P?

Lep pozdravček


_____________________________

Naš angelček - lumpek Klemen se je rodil 28. 2. 2007.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 108
   RE: Marčevke 2007
20.3.2007 11:59:39   
thaiss
pozdravljene mamice,
končno mi je zneslo vas prebrat in kej pripisat!!
Najprej vam/nam  čestitam za lepe sončke, naj bodo zdravi pa bo vse ok!!!

Naš Matia ima danes 3 tedne user posted image  user posted image  
Ponoči pridno pančka (tok-tok-tok), čez dan je vse več buden. Včeraj so ga začeli zelo močno matrat krči. Bogi, tko je kričal, da bi se zraven še jaz skoraj user posted image !
Ker imam premalo mleka mu dodajam; tudi mleko v prahu sem kupila proti krčem, sam ne vem če kej pomaga user posted image

Škoda, da je tako vreme, da morva bit doma. Midva sva šla za 10 min ven že 7 dan. Nas je patronažna skoraj nagnala , ker je blo tko lepo vreme 18˙C, od takrat pa sva bla vsak dan dlje!

V četrtek ga bo patronažna prvič skopala, upam da ne bo prevelik jok!!

Evo, pripopam še slikco od Matie, ker se mali že dere!!!

pa pa

user posted image

user posted image

_____________________________

****************************************
najin sonček Matia je posijal 27.2.2007 ob 12:59

****************************************


(odgovor članu Tekica)
Neposredna povezava do sporočila: 109
   RE: Marčevke 2007
20.3.2007 12:01:15   
thaiss
jjjoooooojjjjjj fffulll velike slike!!! kako naj jih pravilno naložim????
hhheeeellllppppp

_____________________________

****************************************
najin sonček Matia je posijal 27.2.2007 ob 12:59

****************************************


(odgovor članu thaiss)
Neposredna povezava do sporočila: 110
   RE: Marčevke 2007
20.3.2007 12:23:10   
*sonchek*
No, končno mi je uspelo umiriti mulca - od sedmih zjutraj pa do zdaj je bilo pestro - ne in ne v posteljico, pa krči, pa lačen, pa rito previt, ker je pokakan, pa malo v naročje, pa spet v ležalnik, pa dudo, pa ne dude... Groza! user posted image
Včeraj sem ga prvič čisto sama kopala (čez vikend mi je pomagal možek) - sicer sem kakih 15 minut vse skupaj pripravljala, ampak je uspelo - mali je lepo užival (v nedeljo, k osva ga kopala je bil malo togoten, pa sem ugotovila, da mu ne paše preveč topla voda) in bil priden do spanja. Sem ga pa najprej malo podojila, pa nato skopala, pa previla, potem pa spet dojenje in spanje. Je zaspal kot polh - verjetno, ker je bila kar nekaj časa v vodi in telovadil (pa fino se je sprdkal, tako da so šli odvečni vetrovi ven) user posted image

sezam lepo, da tako hitro napredujete s težo (mene že kar malo firbec matra, koliko se je zredil naš mulc). Pa hvala za informacijo o čajčku - bom svojega poslala ponj!

malecka_mateja dobrodošla! user posted image Nas je kar nekaj marčevk, ki smo postale februarčice, ampak kar tukaj čvekamo (jaz občasno pridem malo pokukat na vašo stran) user posted image

urla super, da je vse ok! user posted image No, samo da je za vami in si zdaj pomirjena - bolje preventiva, a ne? Za pediatrično kliniko pa sem že prevečkrat slišala, da je katastrofa - upam, da nam ne bo treba nikoli tja user posted image

Tekica ležalnik se splača kupit. Na začetku ga res nisva potrebovala, ker je mali več ali manj vse skupaj prespal, zdaj pa je vsak dan več ur buden in namesto, da ga nosim po rokah, je lepo v ležalniku i nse zabava sam s sabo. Imava pa tale ležalnik user posted image
Je super, ker je na baterije in vibrira - ko so krčki, malega kar pomiri! Pa za razliko od nekaterih ležalnikov, se ga da v res zelo vodoraven položaj (kar je najboljši položaj za novorojenčke - da niso preveč dvignjeni ali zviti kot v lupinici).


< Sporočilo je popravil *sonchek* -- 20.3.2007 12:25:47 >

(odgovor članu Tekica)
Neposredna povezava do sporočila: 111
   RE: Marčevke 2007
20.3.2007 12:24:51   
*sonchek*
IZVIRNO SPOROČILO: thaiss

jjjoooooojjjjjj fffulll velike slike!!! kako naj jih pravilno naložim????
hhheeeellllppppp


Zmanjšaj fotke, še preden jih naložiš (najbolje s Microsoft Picture Manager) user posted image

(odgovor članu thaiss)
Neposredna povezava do sporočila: 112
   RE: Marčevke 2007
20.3.2007 13:08:52   
Barči78
Ojla,
No, tole vreme pa res ni za nikamor. Groza, vsi zvončki so šli pod sneg. user posted image
No mojedva srčka spita, Žan je po zadnjem obroku tko čudno polival, kar ene parkrat mu je mleko steklo iz ust, ta zadnjič je pa ornk bruhnil user posted image . Se mi kar smili. Upam, da ne bomo imeli še pri njemu težav s polivanjem, že Neja je bila grozen polivanček.

Ja, dobili smo že prve mozoljčke po ličkih, najbrž mu je vroče, al pa ne vem kaj mu ne paše. Ali ve uporabljate kakšno kremo za obrazek.

URLA - ful sem vesela, da je vse v redu z malo, zdaj pa naprej brezskrbno uživajte. Ja tale pediatrična je pa res ena sama žalost, najbrž so vas oblekli v prevelike, po možnosti raztrgane cunje. Se mi je Neja kar smilila tam.

Glede ležalnika pa je blo nam rečeno takole - na fizioterapiji so nam ga čisto prepovedali, ker je baje to čisto nepravilni položaj za novorojenčka. Grozno, naša je pa tako uživala notri. Tako, da so nam rekli, da je najboljši položaj za dojenčka v lupinici, seveda ga moraš pod nogice in ob strani založiti s pleničko, da ne sedi postrani, potem pa še lupinico podložiti, da so nogice v višini glavice. V bistvu tako, da otrok leži v položaju, kot v maternici, nogice skrčene proti trebuščku. To, če ga že moraš kam odlagati.
Drugače bomo pa mi tudi uporabljali ležalnik, vsaj sem pa tja kdaj, ko res ne bo hotel ležati. Se strinjam s *sonchkom*, da je praktičen, priporočajo ga pa ne.

*sonchek* - tole na baterije pa še nisem videla, ga skoz mal ruka, ful dobr. user posted image
 
Thaiss - čeden dečko, prov res.

_____________________________

DA BI VERJEL VASE, NI TREBA, DA VERJAMEJO VATE DRUGI LJUDJE.

(odgovor članu *sonchek*)
Neposredna povezava do sporočila: 113
   RE: Marčevke 2007
20.3.2007 13:43:17   
K_a_t_i
Naš mali je tud dons siten user posted image . Od osmih do zdej je spal lih pol urce. On bi skoz jedu pol se pa dere. Tud jst mam občutk, da se sam z joški ukvarjam. In se sprašujem, kdaj naj se sploh mleko naredi, če pa ta skoz gor visi user posted image  in nimam časa niti jesti. Zdej se še trudim, da bi flaško dobil samo, če je res nujno in še to ne takih obrokov, ki jih je sposoben pojest (včasih je tud po 120 pomlatu in se še vedno drl). Kako naj pol moji joški vejo, da rabimo več hrane? user posted image

Kr_enamami - na kak način pa vi dodajate? Pri vsakem obroku al samo občasno? Jst bom počas doktorirala iz teoretičnega dojenja pa neč ne dela.

K.

(odgovor članu Barči78)
Neposredna povezava do sporočila: 114
   RE: Marčevke 2007
20.3.2007 14:05:05   
thaiss
evo, upam da mi zdej rata:

user posted image

user posted image

< Sporočilo je popravil thaiss -- 20.3.2007 14:10:59 >


_____________________________

****************************************
najin sonček Matia je posijal 27.2.2007 ob 12:59

****************************************


(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 115
   RE: Marčevke 2007
20.3.2007 14:10:31   
*sonchek*
thaiss no, pa je uspelo user posted image

< Sporočilo je popravil *sonchek* -- 20.3.2007 14:11:32 >

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 116
   RE: Marčevke 2007
20.3.2007 14:12:05   
thaiss
user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  znam!!!!

_____________________________

****************************************
najin sonček Matia je posijal 27.2.2007 ob 12:59

****************************************


(odgovor članu *sonchek*)
Neposredna povezava do sporočila: 117
   RE: Marčevke 2007
20.3.2007 14:52:29   
*sonchek*
Pa kakšen cukrček je Matia! In koliko laskov ima!  user posted image
A na drugi sliki pa kupčka podirate?
Jaz sem namreč poskusila že vse možne položaje, pa nama ga le občasno uspe podreti, pri očku pa ga vedno user posted image


(odgovor članu thaiss)
Neposredna povezava do sporočila: 118
   RE: Marčevke 2007
20.3.2007 15:03:00   
Sibil_
Dan!

Thaiss kok je luškan MAtia...pravi cukerček.A ven hodiš po Izoli al tudi kaj v Koper prideš?

Punce-ne se zajuser posted image  s temi vibrirajočimi stolčki, ker boste svoje otroke do enega leta lahko nosile in tresle, da se bodo umirili.Jaz to zelo zelo odsvetujem, kakor tudi nošenje v naročju.Se otroci tako zelo zelo hitro razvadijo da je grdo videt, mamice ga pa naflikajo pol, ko jih je treba nosit.No, kakor katera želi, jaz vem da nočem nič guncajočega.user posted image

Lukas se je žal nalezel od mene viroze, smo bili že zgodaj zjutraj pri pediatru.Sicer je zaenkrat vse ok razen noska, ki ga moramo spirat.Pa na popku ima baje granulom, sicer majhen pa vendar.In drug teden imamo posvetovalnico, tako da bomo videli kako in kaj.Upam, da ne bo treba žgat te zadeve.A vaši imajo že vsi suh popek?user posted image

Včeraj sem dala prvič Lukasu pri krčkih Plantex, pa je kar pil in je zgleda tudi pomagalo, ker se je umiril.Sem pa spala spet samo na eno oko, ker je vsake toliko ta mali zakašljal in sem vsakič šla na noge-zdaj sem pa vsa utrujena in vidim še posteljo pred sabo, bo treba malo zalegnit.user posted image

LP,
Sibil

_____________________________

Moja dva srčka:

angelček Patrik - 13.10.2004 - 05.04.2011
Lukas - 28.02.2007

(odgovor članu Barči78)
Neposredna povezava do sporočila: 119
   RE: Marčevke 2007
20.3.2007 16:39:13   
urla
Sibil - upam, da si se vsaj malo spočila. Tebe in tvoje družine se pa letos drži smola glede bolezni. Jaz sem že cel teden nahodna. Najprej 4 dni nisem mogla požžirat, včeraj se mi je pa iz nosa vlilo in kašljam kot kak stari čičo. Sedaj smo čakam, da okužim vse okoli mene. So mi pa ravno danes rekli v vrtcu, da jih je samo 5 v skupini, ker imajo škrlatinko. Za ****. Pa še vem ne kakšni so simptomi.

Kar se tiče pa tresajočih stvari pa se strinjam s Sibil. Otrok se takoj razvadi. Jest ne pustim nikomur, da malo ruka ali trese, ko jo ima v naročju. Pa itak vsak to naredi avtomatično, pa jih popravljam. Obiski enkrat grejo, pol si pa ti tisti, ki moraš otroka non stop guncat in trest, da se umiri in zaspi.

(odgovor članu Sibil_)
Neposredna povezava do sporočila: 120
   RE: Marčevke 2007
20.3.2007 16:42:38   
sezam
urla - user posted image user posted image  za dobre izvide

Tekica - boš videla, kako hitro ti bo kopanje postalo rutina. Nič se ne boj, valda boš znala user posted image  Jaz Žiga namažem po umivanju z mandljevim oljem (le predele, kjer ima suho kožo, ostalo nič) ali pa dam Bubchenovo olje že prej v vodo in potem nič ne mažem. Rito pa mu mažem s hladilnim mazilom, če pa ima rdečo (zgleda je občitljiv na kakce, če so predolgo notri user posted image ) pa mu jo namažem z Bepanten mazilom.
Ob odhodu so nam natehtali 3,660 - da je napačno sva ugotovili s patronažno, ker naj bi se v P zadnja 2 dni zredil 230 g user posted image , nato pa v malo manj kot enem tednu samo 40, sedaj pa v 4 dneh 180 g.
Tudi mi ga sedaj navajamo na ležalnik in se zaenkrat kar obnese. Že malo spremlja igračke, ki so okoli njega. Pri Ani sem imela le lupinico, pa je ležalnik boljši.

Thaiss - user posted image user posted image  pravi frajerček

*sonchek* - sem ti včeraj narobe napisala - komarčkov je od Alette, ostale pa imam od Alnature.

Barči78 - pri nas bo zgleda tudi še eno polivanje (smo ga imeli tudi že pri Ani). Mu pa med dojenjem večkrat podiram kupček in je malo bolje.

_____________________________

Sreča ni v tem da počneš to kar rad počneš, temveč v tem, da imaš rad to kar moraš početi. (Sir.S.M.Barrie)

(odgovor članu Sibil_)
Neposredna povezava do sporočila: 121
   RE: Marčevke 2007
20.3.2007 17:56:27   
*sonchek*
Glede ležalnika in tresajočih stvari - verjetno je veliko odvisno tudi od otroka. Najinega paglavčka že od samega rojstva ne nosiva po rokah, niti ga ne dajeva v roke obiskom (zamera gor, zamera dol - kje pa bo potem kdo ponoči, ko ga bo treba nosit?!) in tako se najin mali niti ne pusti nosit. Ko spi je v svoji posteljici, če je zbujen, ga dam v ležalnik in je pri meni v dnevni sobi (ga pa res revčka ne mislim puščat v sobi, če je zbujen in gleda ko čukec!)Vibro na ležalniku pa vključiva le po potrebi (če že leži notri in se revček zvija, ga vsaj malo pomiri) in se zaradi tega ni še nič razvadil...user posted image

sezam
hvala za info - bomo nabavili user posted image

(odgovor članu sezam)
Neposredna povezava do sporočila: 122
   RE: Marčevke 2007
20.3.2007 20:03:15   
Sibil_
Urla-hvala za lepe želje.
Glede škrlatinke-našemu so se prvo po trbuhu in hrbtu pojavile take pikice, kot bi imel kurjo polt samo rdeče.In nič drugega.Pa smo šli k zdravnici, je naredila hiter test za škrlatinko (da eno palčko v grlo in potem potunka v eno tekočino) pa rekla da to ni škrlatinka.No, čez tri dni je že bila in je dobil antibiotik.Če je bil mali v vrtcu jo bo skoraj sigurno dobil v kratkem.Zdravi se obvezno z antibiotikom.In po preboleli bolezni se koža olupi, kar je grozljivo za videt (škrlatinka namreč kožo uniči oziroma pobije in ta se olupi pol).

Jaz imam pa tudi čaj komarček, ampak tisti v zrnju.A katera ve kako naj si ga naredim?Pa pomaga kaj?user posted image

LP,
Sibil

_____________________________

Moja dva srčka:

angelček Patrik - 13.10.2004 - 05.04.2011
Lukas - 28.02.2007

(odgovor članu *sonchek*)
Neposredna povezava do sporočila: 123
   RE: Marčevke 2007
21.3.2007 7:40:47   
Žabika
Dobro jutro mamice!

Danes sem se pa že zjutraj odločila, da je že čas, da končno presedlam na forum dojenček! Sej brala sem vas, samo za pisat mi pa kar ni bilo. Sem potrebovala vsaj malo izkušenj!

Najprej: Urla: kako sem vesela, da je vse ok! Cel ponedeljek sem hodila gledat, če si že kaj napisala, pa nič, pa nič in me je skrbelo! Zdele se mi je pa oddahnilo! Super, da je vse ok!

Kot verjetno veste, je od četrtka z mano Hana Re. Od nedelje sva doma in zaenkrat je vse zelo ok. Imeli sva že obisk patronažne, ki mi jo je poslal sam Bog user posted image , ker se mi je ravno takrat začel naval mleka in nisem in nisem vedela kako naj ga spravim ven. Naučila me je uporabljati črpalko (imam Aventovo), pa dala zelo koristne nasvete. Sicer si potem mleka nisem več pumpala, ker mi Hana kar uspešno sama pomaga. Danes pride spet; komaj jo čakam.

Hana je zelo pridna, zaenkrat samo spi, je in se previja. Opa - jo previjamo!

Imeli smo tudi že prve obiske, ki jih je popolnoma prespala - bili so pri nas 4 ure, pa ji niso mogli pogledat učk, ker jih ni odprla. In to je spala kar v istem prostoru, kot smo bili mi. Čez dan leži na kavču v dnevni sobi, ponoči spi v svoji posteljici, ampak še pri nama v spalnici.

No pa še malo o meni! Mene šivi še kar pečejo! A mislite, da je to ok? Ko vstajam me res noro zapeče, ko sem pokonci je pa že kar ok. imam tudi kar obsežen hematom. Kdaj naj bi pa ti šivi odpadli? Pa še glede čišče; joj kaj to leze ven!!!!! Nič čudnega da imam skoraj vsak dan kilo manj user posted image !

Ima pa naša Hana Re svoj album, kjer si jo lahko malo pogledate. Zaenkrat še po dnevih!
http://gallery.request-response.com/albums/49.aspx

Lep dan,
Žabika

(odgovor članu Sibil_)
Neposredna povezava do sporočila: 124
   RE: Marčevke 2007
21.3.2007 10:05:54   
urla
Žabika sem si ogledala album tvoje princeske in res je princeska. Kako morata biti z očkom ponosna nanjo. In seveda tudi tvoj štirinožec. Šivi so mene v prvo tudi pekli tja 10 dni. A si jih redno spiraš z mlačno vodo? Ko sem jest fasala hematom v prvo, mi je patronažna rekla naj si šive spiram z hipermanganom (zrnja, ki sem jih potem stopila v lavorju in si spirala šive). Da ne govorim, da še pol leta nisem tiste nagravžne barve spravila ven iz banje.
Sem se pa že spraševala kdaj se nam pridružiš na tem čveku. Komaj čakam na kufe v tivoliju.

Sibil - na pomoč!!!!!!! Moja se je danes ponoči zbudila in je komaj dihala. Je fasala prehlad od mene. Na zunaj ni nič videti v nosku, ampak slišim jo, da komaj diha. Kako spiraš nosek? S fiziološko in s pumpico? Kako?????? Tut jest reva ne more normalno, ker težko diha. Posim za navodila, da je ne vlečem k pediatru!!!!!!!!!!!

(odgovor članu Žabika)
Neposredna povezava do sporočila: 125
Stran:   <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Zgodbe malih junakov: Roditi bi se morala ...
photo
7. 11. 2019, ob 9.34 se je rodila naša Klara, v 25. tednu nosečnosti, težka 730g in velika 34cm. Teh podatkov si nisem m...
Zakaj dojenje ni vedno najboljše?
Babica je iz svojih izkušenj ugotovila, da dojenje ni vedno najboljša možnost. Ob tem je razkrila, da je v resnici najpo...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?