|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Ali bi vas motilo?
19.3.2007 13:34:58   
tanikaa
Eh Rija, ne sekiraj se. Tašče so tašče. Če jih nosiš ali voziš, nikoli niso zadovoljne in vedno ga bodo "srale".

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu *goldfish*)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Ali bi vas motilo?
19.3.2007 13:42:21   
BLAŽIKA
Ja bi me motilo. Drugače pa tako kot ti je napisala Tanika.


(odgovor članu tanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Ali bi vas motilo?
19.3.2007 14:47:58   
Anonimen
Eh, jaz pa ima fino taščo in smo vsi našiuser posted image . Ljudje pač imamo vsak svoj način govora, pa mogoče niti ne mislijo tako dobesedno kot to zveni in se ti pol gor obesiš.
Mene bi bolj skrbelo če bi po odnosu do vnukov delali razlike.
Jaz sem pri babici in dedku (z mamo in bratom) živela 11 let in sem verjetno bila res bolj njena kot pa moj bratranec, ker smo pač bili vsak dan skupaj, rit mi je brisala, hranla me je....bratranec je pa vsake toliko prišel na obisk in počitnice. In je bilo malo drugače. Pač je tako naneslo in smo še vsi živi in zdravi iz tega ven prilezli.

Srček

(odgovor članu BLAŽIKA)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Ali bi vas motilo?
19.3.2007 15:12:11   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: rija
Mene ful moti, ko moja tašča govori o svojih drugih vnukinjah "naši dve"  
O vnučku, se pravi mojem piškotu, pa enostavno po imenu....

Skoraj prepričan sem, da vidi "naši dve" veliko pogosteje, kot tvojega. Predvsem je odvisno še kaj več, kot samo oziralni zaimek. Namreč, če ti nudi ali odklanja pomoč.

Lahko ti povem živ primer.
Tašča ima tri otroke. En živi doma in ima preko njega ima 4 vnuk-e/inje. Drugi živi v isti vasi in preko njega ima 3 vnuk-e/inje. No ta tretji smo pa mi.

In vedno ko so prišli "ta drugi" na obisk je tekel pogovor nekako "naši so pa v šoli..", kako so pa kaj "vaši". In to je svakinjo tako bolelo, da je po nekaj letih v prepiru očitala to "vaši" in "naši".

A očitek je bil hudo krivičen. Taščo poznam in je dobra do vseh in ima rada vse vnuke. S tem "vaši" in "naši" NIKOLI ni mislila kot da niso njeni, ampak zgolj in le ko neko ločnico o kom je govora. Ko so otroci hodili v vrtec in v šolo je kuhala in pazila tako za "ta gorne" kot za "ta druge". Brez razlik in nesebično. Za rojstni dan je vedno dala 5.000 SIT tako "ta gornim" kot "ta vašim".

A tako lahko je pozabiti vse kar je bilo dobrega in očitati malenkost. Kako lahko je gojiti zamero namesto gojiti zahvalo.

Zato ti pravim. Počasi. Umiri se. Ne vzgoji si zamero na podlagi načina besede. Štejejo dejanja. Res so vedno bližje tisti, ki jih pogosteje vidiš, ker jih tudi bolje poznaš. Morda pa se premalokrat vidite. Saj vem , da ni časa, a obiskov pri babici in dedku za vnuka nikoli ni dovolj.

.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Ali bi vas motilo?
19.3.2007 16:21:51   
SaaS
Moja tašča, s katero živimo skupaj v  isti hiši, ima podobno navado.

S svakinjo sva rodili istočasno. Ko se pogovarja z njimi o najinem sinu govori "naš" in ime. Pa mislim, da ne zamerijo, ker je z "našim" res veliko skupaj. Dopoldne ga večkrat čuva itd. Nečaka pa vidi enkrat na mesec. Ko ga pa vidi, ga ima pa ves čas v naročju..user posted image , in je vsa navdušena, tako kot nad "našim". 

Pa naj povem, da ima še cel kup vnukov. Pri nas ni prvi, ne pri njih, pe še jih je.user posted image user posted image user posted image  Trenutno je pač z najinim mlajšim največ.

Se pa včasih sama popravi, da so tudi drugi "naši"user posted image .

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Ali bi vas motilo?
19.3.2007 19:29:13   
Anonimen
Jaz pa sploh ne maram izrazov naša in naš. To mi je tako posestniško in tako mimo, da se še sama slabo počutim, kadar tako govorim.

Bohnedaj da o meni govorijo "naša" je pa to in to....večinoma (ali vedno user posted image ) je izraz uporabljen v smislu hvalisanja in opravljanja. V bistvu je to tisto, česar ne maram in s tem povezan tudi izraz naša.

(odgovor članu SaaS)
  Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Ali bi vas motilo?
19.3.2007 19:35:15   
frutka_
dobila sem isto asociacijo kot al bina. če živijo skupaj so ziher bolj navezani. ne vem, če bi me motilo...vseeno mi je. otrok je itak MOJ in NAJIN, najmanj pa njen!

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Ali bi vas motilo?
19.3.2007 19:36:22   
rija
ne, ne živijo več skupaj....in ena je vprašala, kako govor o svojem vnuku ko nas ni zraven....normalno po imenu...



_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Ali bi vas motilo?
19.3.2007 22:51:34   
natalia
Mogoče pa tebi za njih reče naši dve, njim pa za tvojega naš.

mogoče pa je to?


_____________________________

V našem kraljestvu domujeta princesa Eva in mali naslednik Žiga!

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Ali bi vas motilo?
20.3.2007 13:23:16   
Dejča
Najbrž bi vsakogar zbodlo takšno ločevanje, čeprav je po svoje do neke mere razumljivo. Mi živimo s taščo v isti hiši, naša pikica je prva vnukinja pri obojih starih starših in me včasih zmoti že to, kako svoji lastni hčeri razlaga: Tara pa tole, Tara pa tole --- Zaboli mene, ker vem, da ji ne more biti vseeno, ker njenega sina vedno primerja z najino hčero. Mislim, da se je malo že unesla, na začetku pa je bilo kar hudo. Po drugi strani pa jo razumem, saj jo vidi vsak dan, drugega vnuka pa kvečjemu enkrat na teden.

(odgovor članu natalia)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Ali bi vas motilo?
20.3.2007 13:29:10   
StBarbara
IZVIRNO SPOROČILO: frutka

ne vem, če bi me motilo...vseeno mi je. otrok je itak MOJ in NAJIN, najmanj pa njen!


meni je vseeno, kako nas tašča nasljavlja user posted image

_____________________________

In sreča je, da je pred mano pot, in to da vem, da je slast v tem, da grem.

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Ali bi vas motilo?
20.3.2007 18:18:16   
mayflower
Mene me ne briga, kako koga tašča kliče. Važno, da vse na enak način: al po imenu, al pa, da so vsi enaki. Moram reč,da tašča zelo lepo obravnava sinka, čeprav ga bolj poredko vidi, vnučki pa živita v isti hiši. Vse tri kliče po imenu, al pa ma za vsakega kako ljubkovalno ime.

_____________________________

Ko se mi nasmehneš, s soncem napolniš moj dan.

(odgovor članu StBarbara)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Ali bi vas motilo?
20.3.2007 23:06:07   
Anonimen
To je počela moja bivša tašča. Za otroke od bivše svakinje je govorila "naša dva", za mojega otroka pa "Jan".

No... saj je bivša tašča... user posted image

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Ali bi vas motilo?
21.3.2007 9:02:10   
Lana25
Jaz pa mislim, da je veliko odvisno od tega kako se pač na splošno razumeš s taščov.
Če se jaz z mojo bodočo user posted image ne bom razumela in me bo motilo marsikaj v njenem obnašanju, me bo najbrš tudi takšna delitev na "naši" bolela in motila ter prilivala olje na ogenj.

Če bo pa na splošno "skulirana", pa ji bom pogledala skoz prste. user posted image

Sicer pa ima naša stara mama, ki je že krepko v letih, podoben način pogovarjanja. Ne uporablja imen, za njo je dovolj natančno, da reče "naši, tisto, ta, on, ona, ..." in potem moraš kar fajn napeti možgane, da veš za koga in za kaj se gre. Mogoče se tudi tvoja tašča že mal težje spomni imen otrok. Tak da, ....... se pa strinjam, da starejši ljudje znajo delati velike razlike in tudi krivice. Razlika je le-ta, da eni to počno namerno, drugi pa nezavedajoč se tega.


_____________________________

Pusti soncu srce, naj hrepenenja polete,
pusti sanjam vso svobodo, pusti soncu srce ...

Zvezde se ne sramujejo, da se zdijo kresnice.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 39
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




zanositev
Lelly28 RR

Ali ste se na zanositev pripravljale z npr. telovadbo, zdravo prehrano, refleksno masažo ali čim podobnim?

da (43%)

ne (57%)


Število vseh glasov: 14

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!