|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 5 [6] 7   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Razočaranje
19.5.2007 8:29:01   
arielca
Nisem vsega brala in se opravičjem, če se ponavljam, ampak moram napisati.

Velika večina ljudi se za otroke ne odloča zato, ker hoče fantka ali punčko. In ne zato, da bodo kupovali tovornjake ali punčke. In niti ne zaradi roza ali modrih copatkov. Pri otroku se pojavijo pomembnejše odločitve. Pri nekaterih najprej odločitev o tem, ali bi otroka sploh imeli. Pa odločitve o vzgoji, pa o moralnih načelih, o občutku odgovornosti, načinu življenja ... Otrok resnično ni le fantek ali punčka. Je bitje, ki ti pripada. Tako ali drugače, pa vseeno za vedno.
In bolano mi je, da se pogovarjamo o tem, da nekdo ne bo sprejel otroka zaradi 'napačnega' spola. O tem tako ali tako ne moreš odločati. In tega nikoli in nikdar ne moreš spremeniti. In očitno je naša Anonimna še sama velik otrok, ker ne pozna bistva materinstva. Kako bi sprejela otroka, ki bi bil sicer drugačen (bolan, prizadet), če se niti z dejstvom, da otrok ni 'pravega' spola ne more in ne zna sprijazniti.

_____________________________

Jaz v svetu, svet v meni živi!
Skoraj že spim, a svet je! Svet se ne zdi!
Slišim rimo, kako govori:
pred rojstvom te ni bilo,
po smrti te ne bo,
a zdajle si.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 126
   RE: Razočaranje
19.5.2007 9:16:41   
Naša črtica koraka
Odgovarjam na tvoj 2. post, anonimna.

Si razmislila, da pa je spol le izgovor za tvoj strah, ker boš sama z otrokom?
Si pomislila, da se vede ali nevede zavedaš, da s tvojim moškim nista vzpostavila prave (poštene, iskrene, zaupne ...) ljubezni in se sedaj izgovarjaš na bedarije (bedarija zato, ker na nastanek spola nimamo vpliva).

Si pomislila tudi na to, da imaš morada preveč črno-bele predstave o vplivu spola na odnos mama otrok?

Povej kaj več, kaj se ti plete po glavi ... kajti če vsaj slutiš ali čutiš ali celo veš ZAKAJ ne določenega spola, potem se najde tudi rešitev, saj zato si pisala sem, da ti pomagamo, kajne? Če že pišeš sem, je že znamenje, da iščeš rešitev ...



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 127
   RE: Razočaranje
19.5.2007 15:30:30   
kodrana
ne morem verjet. mojemu user posted image je nehalo biti user posted image in so mi teden dni nazaj naredili abrazijo. in sedaj gledam to.. da si ne želiš user posted image zaradi spola. meni je prekleto malo mar katerega spola bi bil... samo da bi ga lahko imela.. user posted image user posted image user posted image tole tu me je čisto potrlo in se sprašujem, zakaj??? vse bi dala, da bi bila, kot ti.. nosečka z zdravim otročičkom. zamisli se malo.

_____________________________

sanje so se uresničile..
13. 5. 2008 sva dobila najlepše darilo.. Taro
26.10. 1010 pričakujemo še en zakladek.

(odgovor članu Naša črtica koraka)
Neposredna povezava do sporočila: 128
   RE: Razočaranje
19.5.2007 15:44:16   
tinaaja
Nisem brala odgovorov, bi pa samo tole napisala..

Ce otroka ne bos morala sprejet zaradi "napacnega" spola, te podpiram, da ga das v posvojitev. Ker pol ga bo dobil/posvojil nekdo, ki si ga mocno zeli in ga bo ljubil brezpogojno!!! Ker to pomeni biti stars - ljubiti brezpogojno. In ce tega ne zmores, je bolje, da mu to ljubezen nudi, nekdo ki zmore.  Dokler pa tega ne bos sposobna, pa se na tvojem mestu ne bi odlocala za ponoven poskus s spolom, ker obstaja 50% motnosti, da bo zgodba potekala enako.
Upam in zelim ti, da spremenis svoje mnenje in vzljubis bitje, ki raste v tebi.

(odgovor članu kodrana)
Neposredna povezava do sporočila: 129
   RE: Razočaranje
20.5.2007 10:25:43   
ašun
Ne morem verjeti! Prosim te, da svoje strahove zaupaš ginekologu in on te bo znal usmerit naprej. Resnično je s tabo nekaj močno narobe - psihično in rabiš pomoč. Razumem, da si tako močno želiš določen spol in si potem razočarana, ko izveš, da user posted image  ni "pravega" spola. Ampak to mine, user posted image  je tvoja kri, tvoje veselje....
Ko sem bila pred kratkim na tem, da bom mogoče morala splaviti v 23 tednu zaradi kromosonske napake ....... sem bila tik pred živčnim zlomom. Se sploh zavedaš, da to ni več splav ampak čist običajen porod?
K sreči, imamo tako zakonodajo, da ti nikoli ne bodo dovolili narediti splava. Prosim, daj otroka v posvojitev!

(odgovor članu tinaaja)
Neposredna povezava do sporočila: 130
   RE: Razočaranje
20.5.2007 11:21:32   
natalia
veš,kaj! na posledice svojih dejanj bi morala prej študirat, ne pa da zdaj ubogo bitje, ker je napačnega spola, obravnavaš kot nekaj kar ni vredno življenja. vem, da si pričakovala, da te bomo obsojale,ampak pomisli vendar, a bi bilo kaj drugače, če bi bil otrok takšnega spola kot si ga želiš? še vedno bi bila sama.

_____________________________

V našem kraljestvu domujeta princesa Eva in mali naslednik Žiga!

(odgovor članu ašun)
Neposredna povezava do sporočila: 131
   RE: Razočaranje
21.5.2007 6:37:35   
Freycha
Ravno zaradi tega razloga je bila moja G precej skeptična, ali na morfologiji sploh pogledati spol ali ne.

Sicer pa bom pomoje spet edina, ki te ne bom obsojala za tvoje misli. So tvoje in do njih imaš vso pravico. Mogoče o tem govoriti naglas ni ravno najbolj priporočjivo, ker odzivi so jasni...... Vseeno pa ti predlagam, da se o tem pogovoriš s kom iz zdravstvene stroke. V prvi vrsti s svojim ginekologom. Obstajajo ljudje, ki ti lahko pomagajo, predvsem pa ti lahko stojijo ob strani, da ne narediš kake neumnosti. Če se tudi po porodu mnenje ne spremeni, se odloči in otroka daj v posvojitev. To pravico imaš in nihče ti nima pravice očitati, da si se odpovedala otroku. To je čisto in izključno tvoja stvar.

Lepo pa te prosim, da daš nosečnost lepo čez, da skrbiš zase in za otroka (če škoduješ otroku, škoduješ tudi sebi posledično), si čimprej najdeš rešilno bilko, na katero se lahko nasloniš in ko bo prišel dan D, bodo zadeve veliko lažje, boš videla! Če boš imela načrt, kako po porodu, ti bo veliko lažje.....

Bom pa vseeno napisala, da mi je žal, da ti je spol otroka tako pomemben, da si se mu sposobna odpovedati.

100 ljudi, 100 čudi....

(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 132
   RE: Razočaranje
21.5.2007 10:54:58   
Anonimen
a se vam ne zdi popolnoma brezveze odgovarjat na take poste?

mislim ok, lahko da je čustvena stiska (malo dvomim sicer, ampak, ajd, vsak je nedolžen dokler mu ne dokažejo), lahko pa daje PROVOKACIJA.

Če je prvo, smo forumašice in forumaši itak že odgovorili kaj in kako - če ne vsaka posebej se pa itak strinjamo z ostalimi, ne, če pa je provokacija, pa je nesmiselno polnit strani in se jezit na neko Anonimno....

saj je jasno, da ravno na tem RR forumu ne more bit nobenega, ki bi se strinjal z takimi besedami!

ne izgubljajmo časa z njo (njim, njimi), in se rajši lepo imejmo!

(odgovor članu Freycha)
  Neposredna povezava do sporočila: 133
   RE: Razočaranje
21.5.2007 13:06:31   
Kuba
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen
in sicer nocem imet kar imam v trebuhu, in sem tako razocarana, da je joj. sem se tud pripravlena temu otroku odpovedat...user posted image
žal, tudi to se zgodi...

user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  meni se to zdi šala... če pa ni... bogi otrok...  

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 134
   RE: Razočaranje
21.5.2007 14:19:58   
Nogavica
Vsak dan pridem pogledat sem, če se bo oglasila Anonimna in napisala, da je bila to samo provokacija... user posted image

_____________________________

Živa - 22. 11. 2006
Tilen - 17. 10. 2009

(odgovor članu Kuba)
Neposredna povezava do sporočila: 135
   RE: Razočaranje
21.5.2007 14:23:24   
prymorka
ne bom lagala da si tudi jaz npr. želim user posted image ampak vseeno tudi če bi bil user posted image bi bila srečna samo da se vse lepo izteče in da je živ in zdrav... ne moreš se upret niti enemu spolu kr sta oba spola po svoje privlačna user posted image ....
zato res ne morm verjet da bi se nekdo lahko odpovedal svoji bebici,...
anonimna pa se ne javlja tko da mislim da je vse skupaj bila le ena provokacija user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Nogavica)
Neposredna povezava do sporočila: 136
   RE: Razočaranje
21.5.2007 14:51:06   
snake
moje poste brišejo ker včasih mi zbeži kakšna kletvica a takšne provokacije ki ko jih bereš ti gre na bruhanje kaj lahko nekdo piše, ostajajo tu gor kot da ni nič......


a tle gor  na tisoče žensk ki hoče zanosit more to brat....


ti frizerka in neka mojca al kaj si že premisli malo glede te teme, kaj je hujše, moji posti al to



(odgovor članu prymorka)
Neposredna povezava do sporočila: 137
   RE: Razočaranje
21.5.2007 19:44:35   
amaya
Ponavadi nisem taka, ampak tukaj ne morem bit tiho: žal mi je, da take kot si ti sploh zanosijo in tisti, ki si to res želijo, ne glede na spol, ne morejo...thats alluser posted image

_____________________________

Zaljubljena sem v tri fante...

(odgovor članu snake)
Neposredna povezava do sporočila: 138
   RE: Razočaranje
21.5.2007 20:08:02   
Anonimen
O moj bog, saj ne morem vrjet, da taki ljudje obstajajouser posted image user posted image

In medtem ko se to dogaja, se drugi mučijo in jim ne uspe zanosit, res žalostnouser posted image user posted image

Jaz ti tudi priporočam, kot moje predhodnice, da daš otroka v posvojitev, ker si ga ne zaslužiš, on pa si zasluži ljubeče starše!!!

Res mi gre na jok in na bruhanje hkrati!!!user posted image

ZRELA SI ZA V UMOBOLNICO!!!!!!user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu amaya)
  Neposredna povezava do sporočila: 139
   RE: Razočaranje
21.5.2007 21:40:22   
Anonimen
V takšnem primeru je res najboljša varianta, da daš otroka v posvojitev.

No, da povem še svojo zgodbo. Jaz sem si vedno predstavljala, da bom mama punčki. Zakaj? Ker so vsi okoli mene imeli punčke in nekako sem spremljala njihov razvoj, se z njimi ukvarjala... Pa mogoče tudi zato, ker sem za punčko imela izbrano ime že dooolgo nazaj, fantovska imena so mi bila pa čisto vsa mimo. No, vprašali smo za spol že na NS in to zato, da če slučajno ne bo punčka, da ne bo v porodni šok. In že na Ns so rekli, da bo fant, prav tako na morfologiji... ampak, ko se je začel enkrat v trebuščku kotaliti in me brcati mi je bilo čisto vseeno kaj bo, le da bo in da bo zdrav. In rodil se je naš fant. In sedaj si sploh ne predstavljam, da bi imela punčko. Nora sem na našega fanta - je zdrav, lep (po mamici seveda), pa tak cukrček, ko se zasmeje...

Poznam pa tudi primer, ko je ona zvedela za spol, ki si ga ni želela je planila v jok sredi pregleda, da si ona želi kontra... pa  je potem otroka sprejela enkratno... no, v drugo pa sta dobila kar si je ona vedno želela...

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 140
   RE: Razočaranje
21.5.2007 23:46:32   
Anonimen
Pa tukaj spol otroka nima veze, konec koncev delamo otroke user posted image , ker si jih želimo, ne zaradi tega, da bi imeli punčko ali fanta... Anonimna se nam nič ne javi, verjetno jo je sram, verjetno je pa res bila samo šala.. Upam, da je bilo ta drugo, ker si takšna ženska res ne bi zaslužila imeti otroka! user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 141
   RE: Razočaranje
22.5.2007 8:36:22   
bačko
Jaz sem tudi brez besed.Meni osebno bi bilo vseeno kateraga spola je samo da je ZDRAVO!
Nekateri ne morejo imeti otrok, eni pa se zmišljujejo da tega otroka pa nebi imeli ker ni tapravega spola.Lep vas prosim!Brez besed sem!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 142
   RE: Razočaranje
22.5.2007 14:51:35   
_andreja_
recimo, da te razumem, čeprav te ne!!vendar poznam tudi osebno takšen primer, ko ona ni želela otroka ker je zvedela da bo fantek, in ne punčka....na srečo je bila prepozna za splav, ker drugače sem 100% da bi ga šla delat....in v tem primeru je bila ženska vsaj toliko fer in je pač povedala da otroka noče in je oče prevzel vso odgovornost za tega otrkoa, ona se mu je pa celo odpovedala...vendar ta ženska je drugače čisto normalna ženska...z njo ko smo se še poznali si se lahko čisto normalno pogovarjal...kakorkoli ta fantek bo to poletje star 3 leta in je zelo simpatičen otrok.... in ženska ga še nikoli ni prišla pogledat ne nič, vendar ga vidi na cesti v trgovini (nevem kako lahko)...

...ali si mogoče premislila o tej možnosti...povej otrokovem očetu, kaj on o tem misli....

_____________________________

Kadar človek stori dobro delo, ne da bi mu bilo treba, se Bog ozre navzdol in pravi: ŽE SAMO ZA TA TRENUTEK JE BILO VREDNO USTVARITI SVET.

(odgovor članu bačko)
Neposredna povezava do sporočila: 143
   RE: Razočaranje
22.5.2007 15:25:20   
Kuba
IZVIRNO SPOROČILO: _andreja_

recimo, da te razumem, čeprav te ne!!vendar poznam tudi osebno takšen primer, ko ona ni želela otroka ker je zvedela da bo fantek, in ne punčka....na srečo je bila prepozna za splav, ker drugače sem 100% da bi ga šla delat....in v tem primeru je bila ženska vsaj toliko fer in je pač povedala da otroka noče in je oče prevzel vso odgovornost za tega otrkoa, ona se mu je pa celo odpovedala...vendar ta ženska je drugače čisto normalna ženska...z njo ko smo se še poznali si se lahko čisto normalno pogovarjal...kakorkoli ta fantek bo to poletje star 3 leta in je zelo simpatičen otrok.... in ženska ga še nikoli ni prišla pogledat ne nič, vendar ga vidi na cesti v trgovini (nevem kako lahko)...

...ali si mogoče premislila o tej možnosti...povej otrokovem očetu, kaj on o tem misli....

A ti to resno? user posted image

(odgovor članu _andreja_)
Neposredna povezava do sporočila: 144
   RE: Razočaranje
22.5.2007 16:25:40   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: _andreja_

recimo, da te razumem, čeprav te ne!!vendar poznam tudi osebno takšen primer, ko ona ni želela otroka ker je zvedela da bo fantek, in ne punčka....na srečo je bila prepozna za splav, ker drugače sem 100% da bi ga šla delat....in v tem primeru je bila ženska vsaj toliko fer in je pač povedala da otroka noče in je oče prevzel vso odgovornost za tega otrkoa, ona se mu je pa celo odpovedala...vendar ta ženska je drugače čisto normalna ženska...z njo ko smo se še poznali si se lahko čisto normalno pogovarjal...kakorkoli ta fantek bo to poletje star 3 leta in je zelo simpatičen otrok.... in ženska ga še nikoli ni prišla pogledat ne nič, vendar ga vidi na cesti v trgovini (nevem kako lahko)...

...ali si mogoče premislila o tej možnosti...povej otrokovem očetu, kaj on o tem misli....


Kako ti je lahko ta ženska normalna???? Da gleda otroka v trgovini, pa je nič ne gane, ker je njen? To zame NI normalna ženska, kvečjemu prizadeta v glavo!!!

(odgovor članu _andreja_)
  Neposredna povezava do sporočila: 145
   RE: Razočaranje
22.5.2007 18:06:36   
_andreja_
ja resno poznam žensko, ki se je odpovedala otroku....

....normalna mislim, pod tem da mi pred tem dogodkom ni nikoli delovala trčeno v glavo ...user posted image

po tem ko pa to naredila itak nevem, če je ratala trčena, (pomoje da ja, kaj vem) ker jo tudi ne pozdravim, če jo vidim...

< Sporočilo je popravil _andreja_ -- 22.5.2007 18:07:57 >


_____________________________

Kadar človek stori dobro delo, ne da bi mu bilo treba, se Bog ozre navzdol in pravi: ŽE SAMO ZA TA TRENUTEK JE BILO VREDNO USTVARITI SVET.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 146
   RE: Razočaranje
22.5.2007 18:21:53   
Anonimen
Aha.... No, nobena ženska ne zgleda trčeno, dokler potem ne pokaže svoj obraz.. Ampak da se odpove otroku zaradi spola? Žalostno res user posted image user posted image

(odgovor članu _andreja_)
  Neposredna povezava do sporočila: 147
   RE: Razočaranje
22.5.2007 18:34:52   
Ajvy
Ne vem, če sm na mestu, da sodim tejle bodoči mamici, upam pa samo, da bo vse težave rešila pred porodom... in tako delovala v korist otroka.. ker on ni ničesar kriv 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 148
   RE: Razočaranje
22.5.2007 23:37:20   
Zvezdica
Moram pristavit svoj lonček.
Anonimna, sem brez besed. Ta otrok si je tebe izbral za mamo in bi morala biti vesela, da si te nekdo tako želi. To je KARMA.

Sem mamica OTROKU. Otroku, ki sem ga nosila 9 mesecev v sebi. Čutila vsak gib, štela brce in komaj čakala, da ga objamem.  Vseeno je, če je fantek ali punčka. T
MOJ JE!!!! Samo moj. On je cuker, ki mi da lupčka zjutraj in reče: "Mami zbudi se , ker se je sonce zbudilo".
Sonce se zbuja s soncem in to je TVOJ OTROK!!!!

Zabij si v ta milimeter možganov, da je tvoj, ne glede na vse.
Druagče so ti pa punce že vse napisale.

lp



(odgovor članu Ajvy)
Neposredna povezava do sporočila: 149
   RE: Razočaranje
22.5.2007 23:40:34   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: _andreja_

vendar ta ženska je drugače čisto normalna ženska...z njo ko smo se še poznali si se lahko čisto normalno pogovarjal


Normalna? No, očitno pomeni zame biti normalen, čisto nekaj drugega. Po domače, baba je zmešana do kraja in potrebuje strokovno pomoč.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu _andreja_)
Neposredna povezava do sporočila: 150
Stran:   <<   < Prejšnja stran  3 4 5 [6] 7   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 5 [6] 7   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Druga nosečnost in rojstvo: dejstva in nas...
Se opogumljate, da bi se ponovno podali na pot? Za vas imamo nekaj koristnih nasvetov.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?