|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Kaj lahko in česa ne
9.5.2008 10:26:38   
wonderland
Glede sladoleda....baje ni nobenega proglema pri tistem, ki ga kupis v trgovini v zmrzovalniku, prepovedan naj bi bil tisti na kepice pri sladoledarjih oz. v slascicarnah. Mogoce katera ve zakaj???
Kaj pa sadni na kepice, so ti tudi nevarni ali samo mlecni? Namrec...pridno opazujem nosecke pri nas in zdaj ko sem bila na Hrvaskem in jih vidim zelo veliko kako lepo hodijo na kepice sladoleda, meni se pa sline cedijo.... :o)

(odgovor članu mojsoncek)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Kaj lahko in česa ne
9.5.2008 20:13:37   
Anonimen
Za sladoled se tudi jaz sprašujem, sploh zdaj ko je tako lepo vreme zapaše. Ampak za user posted image se tudi temu odpovem.user posted image

(odgovor članu wonderland)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Kaj lahko in česa ne
9.5.2008 21:08:50   
crvicek
V sladoledu na kepice je večja nevarnost okužbe s salmonelo, zato se priporoča raje zapakiran sladoled, ki gre skozi sanitarno inšpekcijo. Jaz posebno na morju, v tujini, vedno jem lučke, pri nas pa v moji najboljši slaščičarni pa vedno ližem kepice. user posted image

(odgovor članu wonderland)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Kaj lahko in česa ne
11.5.2008 11:28:03   
Anonimen
Punce kaj pa kakšna kupljena čajna pašteta. Meni se tako zalušta.

(odgovor članu crvicek)
  Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Kaj lahko in česa ne
15.5.2008 21:17:48   
trdozimc
Nia: dober tek, ti si kar privošči!user posted image

Konzerve sicer niso priporočljive, pač zaradi vseh dodatkov, pa tudi velike količine vitamina A menda niso preveč dobre, ampak od ene paštete na mesec ne bo škode.

LP!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Kaj lahko in česa ne
5.6.2008 14:47:34   
b
Pozdravljene

Imam eno vprašanje glede hrane. Ali smem v nosečnosti jesti jurčke- gobe?user posted image



(odgovor članu trdozimc)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Kaj lahko in česa ne
5.6.2008 17:37:50   
Maja T.
Jaz jem gobe, seveda ne pretiravam in ni nič narobe user posted image

_____________________________

ZARA - 08.07.2008

Nemogoče pomeni le, da vam bo vzelo nekaj več časa, kot ste načrtovali

(odgovor članu b)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Kaj lahko in česa ne
30.7.2008 23:20:05   
lea88
pozdravljeni

jst mam probleme s školjkami.. jih mam zlo rada ampak zdej bom pač zdržala brez..

za konzervanse lahko povem da se jih dobi prav povsod (pakiran kruh, sušene mesnine, konzervirano sadje,..)
sama kar je pripravljenih jedi jem malo (sem zlo zbirčna) :)

zamina me glede napitkov... osvežilne pijače... koliko lahko??

(odgovor članu Maja T.)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Kaj lahko in česa ne
31.7.2008 10:07:31   
ANIME
Kot so punce že povedale - izogibati se je potrebno suhomesnatim zadevam, saj če še nisi prebolela toxo, je nevarnost splava (al nekaj takega). Čeprav je jaz še nisem prebolela, sem ta nasvet upoštevala le delno in sicer: jedla sem, kar je kupljeno v trgovini, izogibala pa stvarem neznanega porekla (npr. od prijateljevega znanca domač pršut ali suha salama).
Tatarski biftek in ostalo surovo meso spada pod zgornjo kategorijo.
Jajca je dobro fajn skuhat/zapečt (menda predvsem rumenjak) da ne dobiš salmonele.
Sladoled ni problem, saj jajc ne dajejo not že celo večnost (jaz ga full pojem).
Sem imela obdobje, da sem full paštete pojedla - ta sploh ni prepovedana, ima pa veliko konzervansov oz. škodljivih stvari in je tudi v ne-nosečnosti ne priporočajo - pač odločitev vsakega posameznika. Enako velja za hrenovke ...
Vse sveže/surovo sadje in zelenjavo je potrebno res dobro preprat.
Školjke odsvetujejo, saj so kao leglo nečistosti in se hitro lahko zastrupiš.

Jaz sicer neki komplikator sploh nisem. Ampak se mi pa tudi od punc, ki menijo, da lahko kar VSE ješ zdi malo neodgovorno. Naj vsaj počakajo na prvi pregled in če so pozitivne na toxo, potem imajo pol problemov rešenih, ravno zastrupit se pa vseeno ni priporočjivo. Itak je pa to samo nekaj mesecev in se mi ne zdi tak problem zdržat (jaz sem nora na tatarski biftek in to mi je največja muka).
Če pa mislite dojit - menda se takrat začne pravo odpovedovanje. Ampak do tja jaz še nisem prišla :)

< Sporočilo je popravil ANIME -- 31.7.2008 10:08:32 >


_____________________________

Kot pravi pregovor: Be careful what you wish for.
03.10.08 sva dobila kar dva razgrajača.

(odgovor članu mojsoncek)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Kaj lahko in česa ne
18.8.2008 18:48:43   
nezzza
Ojla, me zanima, če je katera bila pozorna na tortice, tiste k so s skutnim nadevom in po možnosti z maso ki ima surova jajca.
In jz sem pozabila na jajca ter takšno tut nardila, zdej pa nisem sigurna a čem pojest kakšen košček al ne? Jajca so sveža, in tut zgledla so čist uredu.
Kakšen nasvet bo dobrodošel.
Hvala,user posted image

(odgovor članu MARTINŠČICA)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Kaj lahko in česa ne
23.9.2008 10:45:27   
jadrnica
Punce, meni se pa lušta poli salamauser posted image user posted image , ali je to (kljub konzervansom) dovoljeno kdaj mal pojest?
sploh nikjer ne dobim sestavin in tudi ne vem kako se dela ta poli salama, ,pa tudi drugače je ne jem, samo sedaj v vnosečnosti mi je pa zadišala?

hvala za odgovore

(odgovor članu nezzza)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Kaj lahko in česa ne
23.9.2008 11:11:01   
racka28
Živjo,

jaz sem jo že jedla (parkrat med nosečnostjo, ko se mi je zaluštalo 'poli' sendviča), pa se drugače res ZELO pazim. Je pasterizirana mesnina, tako da zaradi kakšne bolezni ni problem. Je pa res, da že tako in tako ni zdrava. Če te bo pa skrbelo, ko jo boš pojedla, pa raje ne. Sam drugače ni panike.

Pa dober tek

(odgovor članu jadrnica)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Kaj lahko in česa ne
23.9.2008 22:27:15   
trdozimc
IZVIRNO SPOROČILO: jadrnica

Punce, meni se pa lušta poli salamauser posted image user posted image , ali je to (kljub konzervansom) dovoljeno kdaj mal pojest?
sploh nikjer ne dobim sestavin in tudi ne vem kako se dela ta poli salama, ,pa tudi drugače je ne jem, samo sedaj v vnosečnosti mi je pa zadišala?

hvala za odgovore



Poli salama ni preveč zdrava samo iz stališča slabše kvalitete mesnega izdelka in vsebnosti aditivov. Tako da, če si jo kdaj privoščiš ni nobene škode.

LP!

(odgovor članu jadrnica)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Kaj lahko in česa ne
23.9.2008 22:38:53   
Vrtnica79
Eh, punce ne komplicirat. Jaz sem v obeh nocečnostih jedla VSE, pa ni bilo nič narobe. Sicer pa pri nobeni stvari ni treba pretiravat.

Trdozimc ti pa se nekam sumljivo oglašaš tu pri nosečkahuser posted image user posted image



_____________________________

Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri.

(odgovor članu trdozimc)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Kaj lahko in česa ne
23.9.2008 22:41:48   
Doll
jejte vse

(odgovor članu Vrtnica79)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Kaj lahko in česa ne
23.9.2008 22:43:29   
Anonimen
jejte vse


...za kar mislite, da vam ne skodi.
Predvsem pa ne komplicirajte.

(odgovor članu Doll)
  Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Kaj lahko in česa ne
23.9.2008 22:50:08   
Vrtnica79
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

jejte vse


...za kar mislite, da vam ne skodi.
Predvsem pa ne komplicirajte.


user posted image


Mič, lušten avatar. A je novuser posted image  al samo opran z *******user posted image user posted image



_____________________________

Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Kaj lahko in česa ne
23.9.2008 22:52:03   
Anonimen
lušten avatar. A je nov


Hvala.

Ja, na novo nalepljen. Jesenska izdaja.

(odgovor članu Vrtnica79)
  Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Kaj lahko in česa ne
24.9.2008 13:35:51   
trdozimc
IZVIRNO SPOROČILO: Vrtnica79

Trdozimc ti pa se nekam sumljivo oglašaš tu pri nosečkahuser posted image user posted image




Nič špekulirat!!!! user posted image user posted image user posted image  - poklicna deformacija

(odgovor članu Vrtnica79)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Kaj lahko in česa ne
24.9.2008 19:35:36   
Naja30
IZVIRNO SPOROČILO: jadrnica

Punce, meni se pa lušta poli salamauser posted image user posted image , ali je to (kljub konzervansom) dovoljeno kdaj mal pojest?
sploh nikjer ne dobim sestavin in tudi ne vem kako se dela ta poli salama, ,pa tudi drugače je ne jem, samo sedaj v vnosečnosti mi je pa zadišala?

hvala za odgovore



Sva že dve. user posted image

(odgovor članu jadrnica)
Neposredna povezava do sporočila: 45
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Druga nosečnost in rojstvo: dejstva in nas...
Se opogumljate, da bi se ponovno podali na pot? Za vas imamo nekaj koristnih nasvetov.




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?