|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Vrste lajšanj obporodne bolečine
21.6.2007 13:22:48   
TONČI.
potem si pa zadet.


Sem imela samo masko za lajšanje bolečin. In jaz se poroda in tistih 3 ur sploh komaj spomnem. Po moje sem se preveč z masko nafilala. Ta varijanta po moje ni zame. Ta porod si želim zapomnituser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Vrste lajšanj obporodne bolečine
21.6.2007 14:33:12   
*tajda*
Kakor sem seznanjena PCA v Lj zaenkrat še nimajo.Sem se pa pozanimala o remifentanilu in je ravno plus v tem da zelo hitro prime in zelo hitro popusti,tako da nisi ves čas zadet tako kot pri drugih opiatih.V tujini ga že dolgo uporabljajo medtem ko pri nas je še bolj na novo.
Ti pa baje skrajša porod ker si bolj pomirjen in posledično mišice niso tako skrčene.Bom šla pa tud jst na pogovor k anestezistki v Kranj in jo bom povprašala še kaj v zvezi stem.Najbolj me pa zanima če je plačljivouser posted image


(odgovor članu TONČI.)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Vrste lajšanj obporodne bolečine
21.6.2007 16:21:36   
Anonimen
tajda, če ne pa pridi k nam, kjer je zastonj user posted image

(odgovor članu *tajda*)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Vrste lajšanj obporodne bolečine
22.6.2007 14:20:20   
Antigona
No jaz sem poslala vprašanje o tej vrsti lajšanja porodnih bolečin v Postojno in njihov odgovor vam kar prekopiram:

"Spoštovana,
 Zaenkrat ne. Metodo poznamo, vendar je še nismo pričeli uporabljati, saj ta način lajšanja porodne bolečine načeloma uporabimo, če je epiduralna porodna analgezija kontraindicirana. Največ uporabljajo to metodo v Splošni bolnišnici Ptuj in nekaj tudi v porodnišjici v Kranju. Mislim (nisem prepričana), da ni samoplačniška. Lep pozdrav in srečno, direktorica: Alenka Pleško Mlakar, dr.med."

_____________________________

Moja dva sončka: Žan (25.7.05) in Luka (14.8.07)

Žan in Luka gradita mesto:
http://zan-luka.myminicity.com/

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Vrste lajšanj obporodne bolečine
22.6.2007 15:25:54   
*tajda*
Antigonauser posted image
Bi šla na Ptuj sam je pa čist predaleč,upam da je v Kranju zastonj.
Paštetov kruh drugač mi boš pa ti kakšnega fajn anestezista poslala v Ljubljanouser posted image

(odgovor članu Antigona)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Vrste lajšanj obporodne bolečine
22.6.2007 15:31:36   
Antigona
Jaz bom šla vseeno v Postojno na EA, tako kot prvič. Mi je tole sicer zanimivo, vendar imam najbližje Postojno, pa tudi prvič sem bila zelo zadovoljna...

_____________________________

Moja dva sončka: Žan (25.7.05) in Luka (14.8.07)

Žan in Luka gradita mesto:
http://zan-luka.myminicity.com/

(odgovor članu *tajda*)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Vrste lajšanj obporodne bolečine
22.6.2007 15:54:36   
Anonimen
Paštetov kruh drugač mi boš pa ti kakšnega fajn anestezista poslala v Ljubljano


imam slabe izkušnje z njimi. En mi je namreč pljuča prepiknil. In ta je zdaj šel v LJ user posted image user posted image user posted image user posted image . Lahko, da na tega naletiš user posted image . V glavnem, ko sem slišala, da je šel sem si komaj oddahnila, zato si pa tudi dosti nisem zapomnila, ker me je skoz strah bilo, če se bo kje prikazal.

(odgovor članu *tajda*)
  Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Vrste lajšanj obporodne bolečine
22.6.2007 16:05:41   
*tajda*
Kr naj v Ljubljani ostane,jst grem v Kranj.
user posted image
Paštetov kruh upam da boš poročala kako je bilo,če boš rodila z to zadevo.
Jst mam rok konc septembra pa bi bilo fajn slišat iz prve roke.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Vrste lajšanj obporodne bolečine
2.7.2007 12:15:27   
Sončni žarek
Obljuba dela dolguser posted image
 
Prejšnji teden smo v MŠ imeli anesteziologa in sem obljubila poročanje. Predavanje je bilo zelo kratko 30minuser posted image , pa najbolj zanimivo do sedaj...
 
--- EA nam je predstavil (celoten postopek), bolj povdarjal slabosti kot prednostiuser posted image . Pa ker je bilo o EA že toliko napisanega, nebi o podrobnostih.....
 
--- PCA bolj priporočljiva kot EA (ki gre baje iz mode), jo prakticirajo, vendar še nimajo črpalke oz. te aparature user posted image user posted image user posted image Baje ti dozirajo ročnouser posted image , sicer ni hotel iti v podrobnosti..Je pokazal samo slike kako ta črpalka zgleda.... Več podrobnosti, pa je že tako opisala Paštetov kruhuser posted image
 
Moj povzetek--- vse to omogočajo, vendar nam je na koncu povedal....da je porod naravni proces, skozi katerega ženske moramo iti...bolečina je nekaj naravnega in jo moramo občutitiuser posted image user posted image user posted image . Pa da imajo za celo bolnišnico samo 5 anesteiologov in da je od nas zelo nečloveško, da potem zaradi nas morajo prihajati v službo še izven svojega delovnega časuser posted image .... A JE TO SLUČAJNO MOJ PROBLEM?! SE MI JE KAR IZ UŠES KADILO!!!
 
Ti podatki so za porodnišnico Murska Sobota, kjer sta EA kot PCA brezplačna... Ko sem se o tem pogovarjala s svojo G, mi je o PCA povedala dobre stvari in jo zelo uporabljajo na Ptuju. ŠE RESNO RAZMIŠLJAM, KAM BOM ŠLA RODIT......SAMO NIMAM VEČ VELIKO ČASAuser posted image
 
Paštetov kruh a ti mogoče kaj veš o tem ročnem doziranju?! A lahko napišeš pri kateri anesteziologinji si bila-lahko tudi na ZS.
 
 
 
 

(odgovor članu *tajda*)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Vrste lajšanj obporodne bolečine
2.7.2007 12:36:04   
Anonimen
Meni je govorila dr. Drožina Irena. V glavnem zelo prijazna anestezistka in nimam nič slabega za rečt. Glede EA je res, kar si napisala, je tudi meni prestavila predvsem negativne stvari (se mi zdi OK, da veš, kaj lahko pričakuješ med drugim) in mi prav tako omenila in kot sem že zgoraj opisala, da se jih vse manj odloča za njo.

O tem ročnem doziranju pri PCA ne vem ničesar. ALi sem preslišala ali kako...ne vem v glavnem. VEm samo, da mi je rekla, da se zmeniva za lestvico bolečin od 1-10 (glede na jakost popadka), da ona naštima dozo, in da si jaz potem sama pritisnem gumbek.

Kako, da nimajo črpalke, če sta pa že vsaj 2 tako rodile. user posted image  

da je porod naravni proces, skozi katerega ženske moramo iti...bolečina je nekaj naravnega in jo moramo občutiti . Pa da imajo za celo bolnišnico samo 5 anesteiologov in da je od nas zelo nečloveško, da potem zaradi nas morajo prihajati v službo še izven svojega delovnega čas ....


Ja itak, njega pa naj obrežejo brez vsega, če bo držal. Itka

Keri "bog" vam je to predaval? A kakšen tik pred penzijo?  user posted image  

v torek ali sredo grem še na 3D, pa bom še tistega dr.-ja 1x vprašala.user posted image

Grem pa definitivno na to varianto, (če ne bo CR). Sem tudi že mojemu G omenila, pa mi ni nič rekel, da pa črpalke ne bi imeli?

(odgovor članu Sončni žarek)
  Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Vrste lajšanj obporodne bolečine
2.7.2007 13:19:49   
Sončni žarek
Paštetov kruh -kako pa si prišla do te dr. Drožine? A dela v protibolečinski ambulanti (baje je vsak dan od 11ure)?

Kako pa stvar poteka sedaj v času dopustov?! Jaz imam rok 16.8.....kaj pa če ne bo dosegljivauser posted image ?!  Jaz bi še vseeno šla k njej na pogovor, ker še vedno razmišljam o tej PCA..... Imam pač zelo nizki prag bolečine.......
 
V MŠ nam je predaval dr. Skočič -tip ki že 25let dela v Sloveniji, pa ne zna glih slovenskouser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Vrste lajšanj obporodne bolečine
2.7.2007 13:22:18   
*tajda*
Sončni žarek hvala za informacijouser posted image

Ne morem verjet kako so nekateri zdravniki primitivni.Lajšanje bolečin je bolnikova osnovna pravica in v tem primeru tudi porodničina.Sej tako izjavo da lahko samo moški.user posted image
Nam je pa babica ravno v materinski šoli rekla da bi moral imeti vsaka ženska pravico da se odloči kako bo rodila ali s CR ali z  EA ali pa naravno.Odločila bi se vsaka tako kot ve da je zanjo najboljše.

Jst tud upam da bom rodila z "ULTIVO" samo se moram še pozanimat Če je ves čas na voljo.

Lepo se mejte nosečke.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Vrste lajšanj obporodne bolečine
2.7.2007 12:39:32   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Sončni žarek

Paštetov kruh -kako pa si prišla do te dr. Drožine? A dela v protibolečinski ambulanti (baje je vsak dan od 11ure)?  Ja tam je slučajno delala. Drugače pa rabiš od tvoje G napotnico, potem pa pokliči v protibolečinsko pa vprašaj kdaj ta zdravnica dela.

Kako pa stvar poteka sedaj v času dopustov?! Jaz imam rok 16.8.....kaj pa če ne bo dosegljivauser posted image ?!  Jaz bi še vseeno šla k njej na pogovor, ker še vedno razmišljam o tej PCA..... Imam pač zelo nizki prag bolečine....... Jaz imam še pred tabo rok user posted image  , pa tudi zelooooooooo nizki prag bolečine.
 
V MŠ nam je predaval dr. Skočič -tip ki že 25let dela v Sloveniji, pa ne zna glih slovenskouser posted image   - user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  
žal je tako, ker jih primanjkuje


Zakaj pa ti pišeš MŠ? Sem te že večkrat hotela vprašati user posted image

(odgovor članu Sončni žarek)
  Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Vrste lajšanj obporodne bolečine
2.7.2007 12:54:45   
*tajda*
Sem že govorila z anastezistko-če katero zanima za Kranj je PCA-Remifentalin na voljo 24 ur in je plačljivo 50 evrov.
Jst sem se že odločila za to varianto,upam da bo učinkovita user posted image

(odgovor članu *tajda*)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Vrste lajšanj obporodne bolečine
2.7.2007 13:12:19   
Majabo
koliko časa pa to v KR že izvajajo? s katero anesteziologinjo si pa govorila?
jaz sem imela v KR EA...ma je bil porod...da ni za ponovit

(odgovor članu *tajda*)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Vrste lajšanj obporodne bolečine
2.7.2007 13:28:32   
Sončni žarek
Paštetov kruh - kratica MŠ imam v mislih materinsko šolouser posted image .....
 
Pa hvala za vse informacije..... Ti pošiljam eno rožico user posted image

(odgovor članu Majabo)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Vrste lajšanj obporodne bolečine
2.7.2007 16:23:47   
*tajda*
Majabo govorila sem z anastezistko Pelkič (upam da sem prav razumela).To izvajajo šele kratek čas,nevem pa točno koliko časa.Ker zaenkrat to izvaja le par porodnišnic.user posted image

(odgovor članu Sončni žarek)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Vrste lajšanj obporodne bolečine
3.7.2007 11:07:54   
Sončni žarek
Oj
Jutri dopoldne grem na posvet k anesteziologuuser posted image in vam bom poročala, kaj sem se dogovorila glede PCA črpalke v MSuser posted image
 
Želim vam lep, ne preveč vroč dan....beba pa vam pošilja eno brcouser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu *tajda*)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Vrste lajšanj obporodne bolečine
3.7.2007 11:09:54   
Anonimen
Ej, potem še pridi k meni na kavico, da počvekave. Bom cel dopoldan sama doma, pa peglala pa prala in bom rabila malo pauze user posted image

(odgovor članu Sončni žarek)
  Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Vrste lajšanj obporodne bolečine
4.7.2007 11:05:49   
*bubi*
Zanimivo vse skupaj.....

Upam, da ste vse skapirale, da EA in PCA nimata nič skupnega. Oziroma samo to, da lajšata bolečino. (ve, ki pišete, ste, mislim ostale user posted image )

Saj ne vem, če je bilo kje omenjeno.... PCA pomeni Patient Controlled Analgesia. V veno se daje močan analgetik, kot je že bilo napisano. Zgleda, da je tajda iz foha user posted image  No, to, da se v žilo daje močen analgetik, se že leta prakticira, jaz sem tudi v LJ porodnišnici dobila petidin v žilo. Razlika je pač v tem, da sem jaz dobila eno dozo, vse naenkrat, tukaj pa se manjše dozice dajejo ob posameznih popadkih. In v takem primeru valjda, da mora bit ena ustrezna črpalka, ki dočno dozira in po potrebi spušča.

Kot je tajda napisala, je prednost takega doziranja ravno v tem, da nisi zadet, jaz priznam, da sem od tiste doze bila kar precej. Ampak je zadetost v dveh urah kar fajn popustila, tako da sem med samim porodom bila že OK user posted image

Vsekakor zadeva, vredna razmisleka.

Nikakor pa mi ni jasno, zakaj bi KR porodnišnica kasirala 50€ za to user posted image user posted image user posted image  

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Vrste lajšanj obporodne bolečine
4.7.2007 11:12:21   
Anonimen
Še to moram napisati o PCA.

Tale analgetik, ki se s črpalko vbrizga v žilo in ki prime po parih sekundah se ob koncu popadka tudi takoj razgradi, tako da niam čisto nobene vpliva ne na otroka in ne na mamico. Zato nisi zadet in čisto priseben in čutiš vse - torej ne kot pri EA, kjer si omrtvičen od jošk navzdol in ne čustiš ničesar.

SŽ, mi je pa G včeraj na pregledu rekel, da si to sama vbrizgam. Sva se pa zmenila glede na moje težave o načrtovanem porodu tako,da bodo dr. in anestezistka zraven.

(odgovor članu *bubi*)
  Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Vrste lajšanj obporodne bolečine
4.7.2007 12:22:39   
*tajda*
Ja včasih so uporabljali petidin,ki ima pa drugačen učinek kot remifentalin  in ravno v tem je prednost ker zelo hitro prime in hitro izveni.Je par dobrih primerjav na googlu kako so porodnice reagirale na oba omenjena  opioida.Pentidin je pokazal slabšo učinkovitost in veliko več stranskih učinkov.
Glede kranja da računajo je to da želijo čim več zaslužituser posted image  Mi je pa razložila anastezistka da to zdravilo ni registrirano v sloveniji da bi se uporabljalo za lajšanje porodnih bolečin zato jo izvajajo le nekatere porodnišnice.Seveda je to v severni Evropi stalna praksa,sej mi smo tko še zelo nazaj da je sramota.
Glede doziranja je meni razložila tako da mi onstantno teče,lahko si pa dam bolus na 5 minut,ne za vsak popadek posebej ker je črpalka blokirana na 5 minut.Baje pa da pomagauser posted image  Bomo vidli,vam sigurno poročam če bom tako rodila.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Vrste lajšanj obporodne bolečine
4.7.2007 13:09:31   
Miša...
Dan.
A katera ve kako je s to PCA črpalko nareto v Celjski porodnišnici??

_____________________________

Bistvo je očem nevidno!!

15.9. 2007

(odgovor članu *tajda*)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Vrste lajšanj obporodne bolečine
4.7.2007 18:51:32   
masna
IZVIRNO SPOROČILO: *bubi*

Zanimivo vse skupaj.....

Upam, da ste vse skapirale, da EA in PCA nimata nič skupnega. Oziroma samo to, da lajšata bolečino. (ve, ki pišete, ste, mislim ostale user posted image )

Saj ne vem, če je bilo kje omenjeno.... PCA pomeni Patient Controlled Analgesia. V veno se daje močan analgetik, kot je že bilo napisano. Zgleda, da je tajda iz foha user posted image  No, to, da se v žilo daje močen analgetik, se že leta prakticira, jaz sem tudi v LJ porodnišnici dobila petidin v žilo. Razlika je pač v tem, da sem jaz dobila eno dozo, vse naenkrat, tukaj pa se manjše dozice dajejo ob posameznih popadkih. In v takem primeru valjda, da mora bit ena ustrezna črpalka, ki dočno dozira in po potrebi spušča.

Kot je tajda napisala, je prednost takega doziranja ravno v tem, da nisi zadet, jaz priznam, da sem od tiste doze bila kar precej. Ampak je zadetost v dveh urah kar fajn popustila, tako da sem med samim porodom bila že OK user posted image

Vsekakor zadeva, vredna razmisleka.

Nikakor pa mi ni jasno, zakaj bi KR porodnišnica kasirala 50€ za to user posted image user posted image user posted image  


Mene pa zanima li so ti petidin v žilo v LJ porodnišnici dali sami ali si morala prositi za to in ali so kaj komplicirali?

(odgovor članu *bubi*)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Vrste lajšanj obporodne bolečine
5.7.2007 9:05:09   
*bubi*
da to zdravilo ni registrirano v sloveniji da bi se uporabljalo za lajšanje porodnih bolečin



A pol je fora samo v registraciji indikacije? Sem malo pogledala v SmPC in je res malo indikacij navedenih. Glede na napisano dvomim, da bo sploh kdaj prav registrirano v te namene.


Mene pa zanima li so ti petidin v žilo v LJ porodnišnici dali sami ali si morala prositi za to in ali so kaj komplicirali?


Jaz sem prosila za nekaj proti bolečinam in so mi dali petidin. Takrat nisem niti spraševala, kaj..... je pa bilo občutno olajšanje, v tistem trenutku nisem čutila nobene bolečine ob popadkih. Dobila pa sem odmerek 2 uri pred samim porodom. Prehitro tega nočejo in tudi ne smejo dat.
Pa masko so mi dajali, ampak je meni šla bolj na živce in sem imela občutek dušenja.

(odgovor članu *tajda*)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





11 dih jemajočih fotografij PORODA DOMA!
Porod doma pomeni absolutno prevzemanje odgovornosti, vračanje k naravi in ??izkazovanje ženske moči – te fotografije to...
Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?