|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Vrste lajšanj obporodne bolečine
5.7.2007 9:07:14   
*bubi*
ker je črpalka blokirana na 5 minut.


Ja, v 5-10ih minutah se učinkovina razgradi. S tem preprečijo, da bi se kopičila v telesu (če bi ena mamica ful stiskala na gumbek user posted image ), ker lahko pride do predoziranja.

(odgovor članu *tajda*)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Vrste lajšanj obporodne bolečine
5.7.2007 11:56:43   
potepinka
Hello!

Kakor sem seznanjena v Celju z PCA črpalko ne delajo škoda

(odgovor članu *bubi*)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Vrste lajšanj obporodne bolečine
5.7.2007 15:03:36   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: *bubi*

ker je črpalka blokirana na 5 minut.


Ja, v 5-10ih minutah se učinkovina razgradi. S tem preprečijo, da bi se kopičila v telesu (če bi ena mamica ful stiskala na gumbek user posted image ), ker lahko pride do predoziranja.


ej bubi, jaz ne vem, no..meni so rekli na predavanju pa tudi zadnjič, da se razgradi takoj po parih sekundah oz. naj bi trajalo tako dolgo dokler čutiš popadek. Zato ti pa oni narihtajo dozo in ti samo pred popadkom pritisneš. In ko popadek neha in to neha delovat se tudi razgradi in nisi nič pijan ali zdragiran. Zato pa ti poveš anesteziologu kako močni so popadki, da ti on narihta dozo.

Ker če je blokirana na 5 minut potem nima smisla ta črpalka, ko so popadki na 2 minuti. Ne?  MEni so govorili v sekundah in ne v minutah.

(odgovor članu *bubi*)
  Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Vrste lajšanj obporodne bolečine
5.7.2007 15:49:59   
*tajda*
No,men je tako razložila da se to ne more kar za vsak popadek pritiskat in tud ne prime v parih sekundah ampak lahko traja tud minuto da prime,tako da je najboljš da se dozo pritisne po KONČANEM POPADKU DA POTEM ZA NASLEDNJI POPADEK SIGURNO PRIME,NE PA TIK PRED POPADKOM KER JE LAHKO ŽE PREPOZNO.
MEN JE RAZLOŽILA DA MI ČRPALKA SAMA DOZIRA DOZO GLEDE NA KILAŽO,LAHKO PA SI VSAKE 5 MINUT ŠE SAMA DODATNO DAM DOZO.DAJO TI ŠELE KO SI 4 CM ODPRTA IN PRENEHAJO Z DOZIRANJEM KO SI 10 CM ODPRTA TO JE PRIBLIŽNO 10-20 MINUT PRED KONCEM,ZARADI VARNOSTI DA SE VSE RAZGRADI V TEM ČASU.
MI JE PA REKLA DA POMAGA IN DA LAHKO VES ČAS AKTIVNO SODELUJEŠ PRI PORODU,TAKO DA POMOJE PRETIRANE ZADROGIRANOSTI NI.SEM JO VPRAŠALA ČE BI LAHKO RODILA SEDE IN JE REKLA DA NE VIDI RAZLOGA ZAKAJ NE BI MOGLA KJUB REMIFENTALINU  RODIT SEDE.TAKO DA NISI TOLK ZADROGIRAN KOT PRI DRUGIH NARKOTIKIH.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Vrste lajšanj obporodne bolečine
5.7.2007 15:51:30   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetov kruh

Zato nisi zadet in čisto priseben in čutiš vse - torej ne kot pri EA, kjer si omrtvičen od jošk navzdol in ne čustiš ničesar.

Pa jaz res ne vem, od kje nekaterim tole, da si pri EA omrtvičen in nič ne čutiš.user posted image Vse čutiš, samo bolečina je konkretno zmanjšana.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Vrste lajšanj obporodne bolečine
5.7.2007 15:54:34   
Anonimen
Tašonka, jah ne vem, vprašaj zdravnikauser posted image . Meni je tako rekel user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Vrste lajšanj obporodne bolečine
5.7.2007 15:55:38   
Anonimen
tajda, če ne prej pa čez kakšne 4 tedne bomo sigurno vedeli/a kako je user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Vrste lajšanj obporodne bolečine
5.7.2007 15:58:55   
*tajda*
Če imaš EA in ti delajo Cr ti morjao dat tako količino v epiduralni prostor da si omrtvičenČe imaš pa naravni porod ti dajo pa manjšo dozo in tako lahko čutiš popadke-seveda skoraj brez bolečin.Tako da si lahko pri EA čist "omrtvičena" ali pa ne.V tujini izvajajo walking epidural,ko lahko še hodiš zraven.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Vrste lajšanj obporodne bolečine
5.7.2007 16:00:17   
*tajda*
Ej paštetka moraš nujno poročat,ker jst bom 100% rodila tako,razen če ne bo kaj vmes prišlo.No,upajmo da nam bo ful pomagalo in pospešilo poroduser posted image

(odgovor članu *tajda*)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Vrste lajšanj obporodne bolečine
5.7.2007 16:07:45   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetov kruh

Tašonka, jah ne vem, vprašaj zdravnikauser posted image . Meni je tako rekel user posted image

Ja, ta dohtar jo je pa glih imel.user posted image Jaz sem jo imela in sem vse čutila in mi na momente kar pritisk dvigne (zdele recimo, ker sem že tko tečna, dva dni pred rokom s tem trebuhom user posted image ), ko berem, da pa nič ne čutiš. Sej mogoče kakšni res predozirajo, samo naj pa ne bi blo tko, no. Aja, seveda govorim za vaginalni porod, ne za CR.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Vrste lajšanj obporodne bolečine
5.7.2007 18:05:36   
*bubi*
ej bubi, jaz ne vem, no..meni so rekli na predavanju pa tudi zadnjič, da se razgradi takoj po parih sekundah oz. naj bi trajalo tako dolgo dokler čutiš popadek.


Informacije, ki sem jih jaz podala, so povzete iz SmPC (= razširjeno navodilo za uporabo zdravila, namenjeno strokovni javnosti). Tam je točno opisana farmakokinetika, torej kako se zdravilo porazdeli po telesu, kako se metabolizira in kako izloči.

Če pomislimo..... ta učinkovina deluje v možganih direktno na center za bolečino. Iz žile v roki ne more prit v možgane v sekundi, ker mora najprej v srce in potem naprej s krvjo v možgane (in po celem telesu). Tudi razgradi se ne tako hitro, ker metabolizem poteka v jetrih, torej mora učinkovina prit najprej v jetra. To pa se ne meri ravno v sekundah.

Je pa tudi dokazano, da učinkovina prehaja posteljico.


Doziranje (morda res dodatno) na 5 minut ima smisel, če upoštevamo zgoraj napisano..... 1 dozica lahko drži tudi več kot en popadek.


Ok, to je bilo zdaj malenkost bolj strokovno.... verjamem, da v porodnišnici mamicam ne grejo na tak način razlagat user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Vrste lajšanj obporodne bolečine
5.7.2007 19:13:39   
Anonimen
zato pa je meni anestezistka rekla, da ne pritisnem takrat, ko čutim bolečino, ampak ko vidim, da se bliža popadek, glede na tiste znakece, ki ti jih pokaže stroj user posted image  in ko si misliš: ojoj, pa ne že spetuser posted image .

In za kateri analgetik si ti to gledala?

(odgovor članu *bubi*)
  Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Vrste lajšanj obporodne bolečine
5.7.2007 19:37:06   
p&b
ali katera ve,če to delajo tudi v MB(PCA)?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Vrste lajšanj obporodne bolečine
5.7.2007 21:24:02   
*bubi*
In za kateri analgetik si ti to gledala?


Ravno za Ultivo (remifentanil). To je edino zdravilo s to učinkovino, registrirano pri nas.

Ko sem vas brala, se mi je zdelo zanimivo še malo več prebrat. Še posebej, ko je tajda pisala, da indikacija ni registrirana.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Vrste lajšanj obporodne bolečine
5.7.2007 21:27:14   
*bubi*
Vsekakor pa bom vesela, če boš delila z nami izkušnje.
Meni se namreč zdi PCA boljša kot petidin, samo če bo treba, se bom tudi s tem pustila zadet user posted image

Za MB namreč sploh ne vem, katere analgetike dajejo, če me spomin ne vara, so nekatere pisale o nekih svečkah. user posted image

(odgovor članu *bubi*)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Vrste lajšanj obporodne bolečine
5.7.2007 21:43:18   
*tajda*
http://www.remifentanil.woerlee.org/reminstructie-eng.pdf

Evo mal več informacij o Ultivi,kako to delajo v tujini.user posted image

Pa mal več časa traja da se odpre stran.

(odgovor članu *bubi*)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   Vrste lajšanj obporodne bolečine
21.7.2007 22:26:57   
Anonimen
Ima katera že izkušnje s to PCA iz prve roke?

Jo je možno dobiti tudi v Mariboru?

(odgovor članu *tajda*)
  Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Vrste lajšanj obporodne bolečine
22.7.2007 9:48:25   
Anonimen
Verjetno še ne. LAhko pa še kakšen teden počakate, pa vam javimuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 68
   Vrste lajšanj obporodne bolečine
22.7.2007 14:44:39   
karatina
Bom z zanimanjem tudi jaz počakala na informacije s prve roke.

Pa srečno... user posted image

P.S.: V kateri porodnišnici pa boš rodila?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Vrste lajšanj obporodne bolečine
22.7.2007 20:16:06   
Anonimen
v Murski Soboti user posted image

(odgovor članu karatina)
  Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Vrste lajšanj obporodne bolečine
27.7.2007 13:49:04   
Anonimen
ja tašonka js sem mela epiduralno tako, da nisem od pasu dol nič čutila, nobenih popadkov skoraj razen malga špikanja nad sramno kostjo. drgač pa noge čist mrtve pa vse. v drugo mi je pa še vstavl niso prov tko da sem vsa radostna da vem kako zgleda tudi brez lajšanja bolečin??!
če bom slučajno še kdaj v lajfu rojevala pa hočem tole direkt v žilo :) večja vrjetnost da jo bodo zadel k pa moj hrbtenični kanal :P
no pa še na jesenice mi nau treba hodit bom lohk kr v kranju ostala user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 71
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Pojdi na:





Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.
Porodna zgodba: Moj dojenček je doživel mo...
Mali Tim je bil težko pričakovano dete. Veselili smo se ga vsi, tako mami in ati, kot njegova velika sestrica Tia.




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?