|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Posledice neravne podlage v vozičku
6.8.2007 8:37:58   
tejči77
Sicer pa, jaz se ne zgražam, kako ravnajo drugi s svojimi otroci. Vsak otrok je drugačen in ima druge potrebe. Starši sigurno najbolje vedo kaj je dobro za njihovega otroka.

_____________________________

Naša sončica se je rodila 02.07.2007,
10.08.2009 pa se ji je pridružil še drugi sonček.


Slikice naše Larise
http://tejci.blogspot.com/

(odgovor članu tejči77)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Posledice neravne podlage v vozičku
6.8.2007 8:43:44   
Anonimen
ja občudujem tiste otroke k pri pol leta še želijo ležat v zaprti košari v vozu. mojima bi se zmešal. jaz sem pri prvi vprašala zdravnico če lahko v vozku pri 3-4 mesecih že dvignem za eno stopnjo pa je rekla da lahko. in sem tudi jo. pri tavelki in tamali pa sta zaenkrat obe normalni. tamalao sem pa celo v lupini vozila do 4. meseca.

(odgovor članu tejči77)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Posledice neravne podlage v vozičku
9.8.2007 0:09:39   
Seven*
Pediatri so tudi malo debilni na cajte..

Nove raziskave so pokazale, da ne samo, da je lupinica precej skodljiva, nasicenost kisika v krvi otroka je precej manjsa zaradi lege, otrok namrec tezje diha. In tole z maternico. Malo vprasajte pediatre, koliko dojenckov poznajo, ki v maternici dihajo z pljuci.

Jao. Podn.


_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu tejči77)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Posledice neravne podlage v vozičku
9.8.2007 7:05:32   
ami2
Seven, kaj pa pri nošenju v slingu? Najbrž ista pesem, a ne?

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Posledice neravne podlage v vozičku
9.8.2007 7:15:51   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Seven RR

Pediatri so tudi malo debilni na cajte..


Sicer ne paše ravno na to temo, ampak vseeno: Svakinji je pediatrinja odsvetovala, da bi njena deklica, ki je sedaj stara 19 mesecev, imela na nogicah copatke. Češ, da so neka nova odkritja, da se nogica nekak drgač razvija in mišice na nogici, pa niti ne vem več, kaj za ene bučnice so bile...... Prav tako ji je stalno težila, da se mora tamala nujno plazit, da te faze pač ne sme spustiti.
In posledično tamala še pri 19 mesecih ne hodi sama. Morali so iti na razvojno posvetovalnico, po drugi strani pa tamala že zelo veliko govori, drugega ni posebnega kot samo hoja.

Včasih je treba pač malo svoje zdrave pameti uporabljat.

Za v voziček sem imela jaz isto dilemo. Na koncu sem se odločila in kupila tak kombiniran voziček....v stilu Pramette, notri pa sem dala trdo podlogo. Bombažna s kokosovim jedrom.


(odgovor članu Seven*)
  Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Posledice neravne podlage v vozičku
9.8.2007 7:57:04   
Olivija
IZVIRNO SPOROČILO: Seven RR

Pediatri so tudi malo debilni na cajte..

Nove raziskave so pokazale, da ne samo, da je lupinica precej skodljiva, nasicenost kisika v krvi otroka je precej manjsa zaradi lege, otrok namrec tezje diha. In tole z maternico. Malo vprasajte pediatre, koliko dojenckov poznajo, ki v maternici dihajo z pljuci.

Jao. Podn.



uf, samo da slišim nove raziskave, stalno so neke nove raziskave, ki ovržejo stare terije. Sorry, samo človk je res že naveličan ...Seven nič proti tebi, te zelo rada berem - sem pa že zelo naveličana vseh "škodljivih" stvari, s katerimi nas bombardirajo mediji.

Me pa zdaj zanima, kako je z nošenjem v ruti, ker tam ima odobno lego kot v lupinici/maternici - po tej logiki, to tudi ni zdravo?

Mi smo naše dve občasno  (za kratke nakupe) vozili v lupinici, drugače pa do ca. 4-5 meseca v globoki košari.

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Posledice neravne podlage v vozičku
9.8.2007 9:13:16   
kaya2007
jao jao, tole s temi nasveti pediatrov je res too much-en mesec je tako, drug mesec že drugače, ali pa en pediater trdi tako, drug pa kontra! Mi se pa tuki obremenjujemo in sekiramo in glede na to, da prek neta informacije potujejo tako hitro, vse skupaj pripelje do nepotrebnega pretiravanja! blagor tistim, ki ne uporabljajo interneta in ki poslušajo kvečjem le svojega pediatra! Pa bojo njihovi otroci ravno tako odrasli in mi smo tudi, ne? Nevednost je včasih res blagoslov! user posted image  user posted image

(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Posledice neravne podlage v vozičku
9.8.2007 10:33:18   
Olivija
IZVIRNO SPOROČILO: kaya2007

Mi se pa tuki obremenjujemo in sekiramo in glede na to, da prek neta informacije potujejo tako hitro, vse skupaj pripelje do nepotrebnega pretiravanja! blagor tistim, ki ne uporabljajo interneta in ki poslušajo kvečjem le svojega pediatra! Pa bojo njihovi otroci ravno tako odrasli in mi smo tudi, ne? Nevednost je včasih res blagoslov! user posted image  user posted image


Ej, še res je. Jaz osebno sem že čisto prenasičena z vsemi informacijami. Bo treba na dopust in se odklopit od vseh medijev.

V eni knjigi je bilo tako lepo napisano: Ravnajte se po otroku, upoštevajte njegove želje in počutje. Naša ta velika se je od kakšnega 2. meseca naprej zelo dobro počutila v lupinici, v kengurujčku je pa prav vriskala.

(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Posledice neravne podlage v vozičku
10.8.2007 21:48:48   
taška30
IZVIRNO SPOROČILO: nefretiti

In posledično tamala še pri 19 mesecih ne hodi sama.


Ne razumem, kaj si hotela povedat.user posted image  Da ne hodi sama zato, ker ni nosila copatkov?
Drugače se pa meni tudi zdi bolj naravno, da zdrav otrok hodi bos, kot pa v ortopedskih copatih.
Ja, Seven, drugače pa mene tud zanima če je kakšna razlika med slingom/ruto in lupinico? Meni se zdi otrok v enakem položaju v vsem tem (v obliki črke C).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Posledice neravne podlage v vozičku
11.8.2007 8:34:13   
dory
da bi jst svojga vozila na ravni podlagi 6m...pomoje ce bi ga pribila na podlago, ne bi nic zaleglo...nasa sraka se ni in ni hotela vozakat naokol v lezecem polozaju....tko sem imela na zacetku v eni roki otroka, s tadrugo sem porivala vozicek...pri treh mesecih mi je blo vsega dost in sem mal dvignila hrbtni del...mal bols je blo...sicer sva bila pod budnim ocesom fizioterapevtke, ampak doma sem popolnoma prisluhnila otroku, ne tistemu kar pise v knjigah...nic nisem forsirala ampak popolnoma prepustila da naredi kar zmore sam...

(odgovor članu tejči77)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Posledice neravne podlage v vozičku
11.8.2007 11:14:18   
tinaaja
Nove raziskave so pokazale, da ne samo, da je lupinica precej skodljiva, nasicenost kisika v krvi otroka je precej manjsa zaradi lege, otrok namrec tezje diha.


seven, tole je res, samo meni je cerarjeva dala drugacno interpretacijo (sva sodelovali z brino v studiji glede tega) - namrec, da je nevarnost nenadne smrti vecja v lupinici pri dojenckih do 3 mesecev, ker se nimajo ojacanih vratnih misic in jim glava zdrsne na prsi, kar otezuje dihanje in lahko pride do zastoja. je pa res, da je saturacija fuuul nizja, meni  je bilo ful grozno med raziskavo, ko ji padla na 70 ali vcasih se pod to. no in sem se zaklela, da moja razen v avtuv lupinici ne bo.. in ker se zarecenega kruha najvec poje .... se lahko podpisem pod post od teje. - v vozicku je bila kriza od prvega dne (jok, jok, jok), ker je bila v kosari utesnjena (sklepam) in pol, ker ni nic ven videla. Pri 2 mesecih jo enkrat dam na vozicek za v trgovino v lupinico in mala da mir user posted image in tko sva se dober mesec vozickali v lupinici - jaz srecna, da grem na sprehod, mala pa, da vidi okoli. na sreco je nekje po 3 mesecu sprejela sporten del, rahlo dvignjen. P nama je pri 3 mesecih rekla, da se super razvija in da lahko dvignemo vozicek do 45°. Pri 4,5 msecih se v vozicku noce vozit, ce ni v napol sedecem polozaju. Je pa res, da je kar stabilna - no vec bomo zvedeli ta teden, ko gremo na pregled in bomo se malo sprasevali gelde naklona.




(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Posledice neravne podlage v vozičku
15.8.2007 22:07:10   
Naja30
Kot je ena napisala; preveč je "novih raziskav" in bla bla vsak mesec, ne teden in mnenja niso enotna. Prav nekam mi že gre vse to. Kot sem že velikokrat napisala, vsak starš naj se ravna po svojem občutku in če opazuješ svojega otroka, boš že videl, kaj mu paše in kaj rabi. Zdaj pa kar nekaj ne morejo dihat v lupinci, pa smrt v lupinci... ojoj.
Mogla sem to napisat, pa nič osebno ne leti na nobeno. Me smo konec koncev laiki, ki vestno poslušamo vsaka svojega pediatra, beremo različno literaturo, kjer piše 10 različnih variant na isto temo... Da bi se pa še tukaj kregale. Brezveze. Vsaka naj dela, kot se ji zdi prav.user posted image

(odgovor članu tinaaja)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Posledice neravne podlage v vozičku
16.8.2007 20:52:47   
Anonimen
košara bi naj bila nagnjena za 30 stopinj, tako mi je naročil pediater za vsa ležišča, tudi posteljico.
Kako pa naj košaro na vozičku nagnem?


pri PP se da vzglavje zato dvigniti.

Jaz sem jo imela dvignjeno že pri 1. in zdaj tudi.

Ker če imajo pampers, pa tetra, pa povijalno plenico so trebuščki dosti višje od ust in ponavadi zato bolj polivajo, če ne dvigneš vzglavja. Moj ni nikoli polival, pa tudi user posted image  zdaj ne poliva.

(odgovor članu tejči77)
  Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Posledice neravne podlage v vozičku
16.8.2007 22:33:05   
lenika
Ja saj v avtomobilu tudi vozimo dojenčke v lupinici in to že od prvega dne dalje.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Posledice neravne podlage v vozičku
5.9.2007 13:20:16   
tanjaDi
Jaz moje pupike prvi mesec nisem vozila v lupinici v avtu, ampak v košari, obstajajo pasovi za zavezat otroka in pol zavežeš tudi košaro.
Fulll se mi je smilila, bila je kot en drobižek, uno glavico zvito naprej, sploh ni mogla dihat. Takrat patronažna mi je rekla da glih zaradi tega svojega otroka ne bo dala več v lupinico ampak bo kupila uni stolček od 0 naprej.
Potem od drugega meseca naprej pa sem jo dala v lupinico v avtu, ker jo lepo zapolne in komot diha, nima zvite glavice,...
Zdaj pa tudi jaz razmišljam kdaj jo dat v uni stolček od 0 naprej, ufff ne vem če je mogoče prehitro? kaj pravite, do kdaj jih imate v lupinicah.
Namreč pediatri res fulll svetujejo to lupinico, da je otrok kot v maternici, ..........booo, meni ta lupinica sploh ni všečuser posted image

(odgovor članu lenika)
Neposredna povezava do sporočila: 40
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?