|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Na koncu meseca vedno zmanjka
24.7.2007 21:21:18   
karmy
še enkrat... sploh ne morem verjet da nekatere ne morete verjeti da nekateri celo zvozijo čez mesec z 700€ ... ampak sej... kolikor denarja je toliko več stroškov si naložimo...da loh pol tarnamo da mamo mal dnarja..nikol nam ni provuser posted image

_____________________________

~Ladies, if a guy ever tells you, he wants to cover you from head to toe in honey, and lick it all off inch by inch, that's the man who hasn't done it before. ~ Love you CT ~

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Na koncu meseca vedno zmanjka
24.7.2007 21:55:12   
Anonimen
Tudi jaz občudujem tiste, ki preživjo samo s 700€. Ste mi dale mislit,pa sem šla seštevat položnice in evo

89 vrtec,200€bencin(nujno potrebujeva 2 avtomobila), 41€ zdravstveno zavarovanje,28€ internet, 13€ telefon, 30Emobitel, 25€ elektrika,11 RTV,10 SNAGA, 8 VODA, varuška 1€ na uro (šele s septembrom sem dobila )torej povprečno če računam 9ur na dan je to 180€mesečno, eto samo osnovni stroški pa znesejo 600€. Na te stroške nimam vpliva, mogoče kakšen €pri porabi elektrike, ali pri porabi mobitela)

Ostane 100€. Smo 4, to je premalo za hrano, kaj šele za kaj drugega. Res ne morem verjet, verjet trditvi, da se s 700 € na mesec, da lepo preživet, vem pa da se mora in je najbrž zelo težko. Nevem mogoče če maš manjše dohodke, potem ne plačaš vrtca pa tu privarčuješ nekaj...

Potem pa so tukaj pozimi še stroški ogrevanja, zavarovanje avtomobila, varčevanje za otroke 120€, varčevanje za penzijo,vsake tri mesece zavarovanje hiše, pa za oblečt ....,hrana, plenice.

Skupno imava 1700€ mesečno, pa nam kar lepo znese, gremo vsako leto na morje, za 1maja si privoščimo 1teden morja, in potem še decembra smučanje 1teden ali toplice.  in še malo uspemo privarčevat za otroke in za penzijo.

Kupujeva stvari, ki so kvalitetne in tudi cenovno ugodne- kakšna akcija, otroška oblačila tudi v trgovini z rabljenimi stvari, zase na razprodajah  in tako malo privarčujeva. Za hrano pa se mi res zdi, da je zelo draga in kar nekaj denarja gre za jogurtke, pa skutke ....





(odgovor članu karmy)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Na koncu meseca vedno zmanjka
25.7.2007 0:27:06   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen


Pa nimava tako zelo majhnih plač, skupaj cca. malo manj kot 2000 EUR na mesec. Ok, kredita je cca. 250 EUR, položnica ravno tako cca. 250 - 300 EUR.

Je res življenje tako drago ali enostavno ne znava z denarjem?


Za hrano, kozmetiko, oblačila, prosti čas vam ostane ca.1.500 €.

Meni se to zdi dovolj denarja za "povprečno" življenje.

Kupujete preveč, kupujete nepotrebne stvari/storitve ali kupujete preveč "luksuzne" stavri za povprečno življenje. To je moje mnenje.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Na koncu meseca vedno zmanjka
25.7.2007 7:54:10   
srki
Več denarja, večje potrebe, manj denarja, manjše potrebe. Ponavadi tisti, ki imajo več denarja, bolj jokajo, kot tisti, ki ga imajo manj.

Jaz vedno pazim, da ne grem v limit, moj tudi. Ja, pozna se mi, da sem še doma, vendar dam denar za stroške, vodo in elektriko, prašek in te stvari isto kupujem, čistila, največji strošek je stanovanjsko varčevanje in vrtec ter vzdrževanja avta, vsak teden 40 eur za tank enega avta in 40 za drugega, se pravi, skoraj 100 eur na teden samo za to, da grem lahko v službo......

Morje si pač privoščim, ker dobiva regres, smučat ne hodimo, na bazene med vikendi ne hodimo, ....

Včasih je treba tudi riti dat straha, pa malo preračunat, ali se kupuje tisto, kar se rabi, ali se kupi 3/4 stvari za brez veze, samo da so.


(odgovor članu karmy)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Na koncu meseca vedno zmanjka
25.7.2007 7:59:51   
Taula

Mi kamot zvozimo s 700€

A z vsemi stroški? Koliko vas pa je? In kaj jeste? Imate vrt ali vam starši kuhajo?


Smo trije cca
200€ za položnice
300€ vsi nakupi v Interšparu (kozmetika, plenice, šparky oblačila, hrana)
200€ Ostane, da je za sladoled, bencin in ostale prčkarije pa še za kakšno cunjo je

Sama sem doma. 3 letnik je prav tako doma. Kuham sama. Živimo v bloku, sezonsko zelenjavo nekaj dobim pri kolegicah starih starših, ampak nikoli ne prosimo, vedno kar dobimo . In naš hladilnik je vedno poln

Nekako nam kar shodi. Vseeno si lahka privoščimo kakšen kebab, pizzo...


Imaš srečo da ne plačuješ najemnine oz. kredita. Če bi imela to, ne vem če bi se izšlo.

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Na koncu meseca vedno zmanjka
25.7.2007 9:14:03   
Anonimen
Sem 1. anonimna

Poleg stroškov, ki sem jih omenila sem pozabila še pokojninski sklad, ki za oba pride cca. 80 EUR in varčevanje v skladih 50 EUR na mesec.

Zelo redko gremo v bife na kavo, kakšen sladolet tu pa tam, drugače pa ne pohajkujemo naokoli.

Res si bo potrebno pisati vse izdatke, a kaj ko je moj user posted image  glede takih stvari tako površen (izgubi vse račune in podobno).

Še nekaj me zanima.
Tako kot je, nam pač ne rata prišparati vsak mesec nekaj od plače. regresa (oba) gresta ponavadi za registracijo obeh avtomobilov. Nekaj malega ostane. Kako potem plačate morje, toplice, smučarijio.....od kje vzamete za to? Plačujete na obroke ali na enkrat? In seveda olje, ki znese cca 1500 EUR naenkrat user posted image ???

Kar meša se mi od vseh teh stroškov user posted image .

(odgovor članu Taula)
  Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Na koncu meseca vedno zmanjka
25.7.2007 11:36:32   
Taula
In seveda olje, ki znese cca 1500 EUR naenkrat ???


Olje lahko vzameš na obroke. Vem..ker ga moja mama tako plačuje.user posted image

Obročna plačila s kartico Magna od 2 do 9 in 12 obrokov in BanKredit Petrol od 3 do 10 in 12 obrokov:


_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Na koncu meseca vedno zmanjka
25.7.2007 11:41:14   
karmy
morje,toplice,smučarija...kaj je že to?user posted image

_____________________________

~Ladies, if a guy ever tells you, he wants to cover you from head to toe in honey, and lick it all off inch by inch, that's the man who hasn't done it before. ~ Love you CT ~

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Na koncu meseca vedno zmanjka
25.7.2007 12:22:28   
srki
Morje-regres, smučarija in toplice-ne hodimo.

Olja nam ni treba plačevat, kurimo na drva, ki pa "rastejo" v našem gozdu, torej se tle marsikaj prišpara.

(odgovor članu karmy)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Na koncu meseca vedno zmanjka
25.7.2007 16:16:24   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

regresa (oba) gresta ponavadi za registracijo obeh avtomobilov. Nekaj malega ostane.


Kako velika avta pa vozite?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Na koncu meseca vedno zmanjka
25.7.2007 16:38:02   
Strawberrie Cherrie
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Denarja mislim. Jaz ne vem več a res ne znamo z denarjem, ampak enostavno na koncu že zelo tenko piskamo, kupimo res najbolj, najbolj nujno, ne moremo ne vem kam iti.

Pa nimava tako zelo majhnih plač, skupaj cca. malo manj kot 2000 EUR na mesec. Ok, kredita je cca. 250 EUR, položnica ravno tako cca. 250 - 300 EUR.
Pa res ne kupujemo ne vem kaj. Ful si težko kaj kupim npr. za oblečt, za otroke tudi res 3x premislim ali res kaj rabijo ali ne.

Sploh ne vem kam gre ves denar, kar naenkrat ga ni več. In potem ful gledam ali bom prišla skoz z bencinom ali grem lahko na malico ali ne in take stvari.

Ma ful se mi neumen zdi, ker enostavno ne prideva lepo čez mesec. Kaj naj naredim, ker resnično se mi zdi, da ne zapravljamo za brez veze. OK, gremo včasih na pizzo ven, kaj večjega pa ne.

Je res življenje tako drago ali enostavno ne znava z denarjem?


A ti to resno ali kaj?
Po tvojih besedah gledano, ti za hrano in ostalo na mesec ostane okoli 1500€ ???????????????

Ko sva z mojim imela okoli 1800€ mesečno (ko sem še lahko delala preko ŠSja tudi s trebuhom), sva na mesec dala na varčevalni račun tudi 1000€!!!!!

Pa sploh ne mislim pisat, kaj delaš narobe, ker  to se mi pa res zdi šala in pol.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Na koncu meseca vedno zmanjka
25.7.2007 19:21:59   
Taula
Ko sva z mojim imela okoli 1800€ mesečno (ko sem še lahko delala preko ŠSja tudi s trebuhom), sva na mesec dala na varčevalni račun tudi 1000€!!!!!


A si komu plačeva najemnino in sama kuhala?user posted image Sama plačevala položnice? Pa ne misim sam mobitel in pa zavarovanje.

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Na koncu meseca vedno zmanjka
25.7.2007 19:42:05   
Strawberrie Cherrie
Taula - polovico stroškov za hišo, okoli 150€ mesečno, cunje okoli 100€, mobiteli,skladi okoli 100€, Pika kartica pred Ožbejem okoli 250-300€. Benz okoli 30€. Ostalo pa za pijače, pa ven it jest...pač privoščila sva si vse, ostalo pa na račun.  Je pa res, da se mi2 po mestu voziva s kolesi, rolarji, peš - tudi sedaj z vozičkom

Stroški sedaj, ko je Ožbej med nami:
Stroški stanovanja 150€
telefoni, skladi - od 110-120€ (ker ima še Ožbej svoj sklad, v katerega mu dajem otroški dodatek)
Pika kartica - prejšni mesec 411€, s plenicami in kozmetiko za tamalega vred
Ostalo porabimo tko za kak Muller, Dm, benz okoli 30-40€, cunje, tam pa tam kaka pica, al pa špageti, orng kosilo, kitajc, kakšni povodci za psa -> okoli 150 - 200€ ...
Pa se mi zdi, da ful porabiva. Je pa res, da da dostkrat kakšna babica 50 € za tamalega, pa se kar kakšne cunje in plenice odštejejo.

Je pa res, da sva sedaj za obnovo skorajda vse porabila (+delavce + pijača + hrana) - recimo kuhinja naju bo prišla 4500€ + 1700€ bela tehnika. Ravno sva plačala račun za radiatorje + bakrene cevi - 950€. Tako da ne vem, če bo ostalo za polog za avto.user posted image Če bi sedaj imela 2000€ na mesec, bi ostalo še za polog za avto, pa kakšen orng obrok kredita. 100%

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Na koncu meseca vedno zmanjka
25.7.2007 21:14:36   
Taula
Hvala za izčrpen info.user posted image

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Na koncu meseca vedno zmanjka
25.7.2007 21:20:19   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Taula


Mi kamot zvozimo s 700€

A z vsemi stroški? Koliko vas pa je? In kaj jeste? Imate vrt ali vam starši kuhajo?


Smo trije cca
200€ za položnice
300€ vsi nakupi v Interšparu (kozmetika, plenice, šparky oblačila, hrana)
200€ Ostane, da je za sladoled, bencin in ostale prčkarije pa še za kakšno cunjo je

Sama sem doma. 3 letnik je prav tako doma. Kuham sama. Živimo v bloku, sezonsko zelenjavo nekaj dobim pri kolegicah starih starših, ampak nikoli ne prosimo, vedno kar dobimo . In naš hladilnik je vedno poln

Nekako nam kar shodi. Vseeno si lahka privoščimo kakšen kebab, pizzo...


Imaš srečo da ne plačuješ najemnine oz. kredita. Če bi imela to, ne vem če bi se izšlo.


haha ampak tudi stanovanje smo nekoč plačali ni nam kar z lufta padlo user posted image user posted image  

(odgovor članu Taula)
  Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Na koncu meseca vedno zmanjka
25.7.2007 21:32:04   
Taula
Lepo to..samo ne pišeš da imaš kredit zanj.user posted image  Itak sprašuješ za stanje sedaj..kako naj sedaj preživiš.user posted image

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Na koncu meseca vedno zmanjka
26.7.2007 9:43:14   
Anonimen
London_paris midva imava 2 otroka, oba še v plenicah (eden je v odvajanju), 2 avtomobila brez katerih ne gre, ker imava službo vsak v svojem kraju (čisto na različnih koncih), ven iz najinega kraja kjer živiva, tako da gre za bencin zelo veliko denarja. Razdalje so mnogo prevelike za kakšen kolo ali kaj podobnega.
Nikoli ne dobiva ničesar za otroke od kakšnih prijateljic (oblačila in podobno), vse morava sama kupiti.

(odgovor članu Taula)
  Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Na koncu meseca vedno zmanjka
26.7.2007 12:10:57   
Strawberrie Cherrie
Ma, tudi jaz ne dobim kakšnih rabljenih oblačil od prijateljic. Ok, moram priznat, kupile so mu kar nekaj - jopico, par bodyev, nekaj štumfkov. Drugače vse kupim sama. Pač ne kupujem v Arielu in Baby Centru, se zapeljem preko meje, kjer dam recimo v H&Mu za eno majčko 2,90€, v Benettonu za ene hlače 9€. v Adidasu za celotno trenirko za otročka 15€. Pa tudi jaz kupujem plenice, pa osve žilne robčke, kremice itd...
Pa še skoraj vsaki dan grem na kofetko.

Ja, če se vozita, verjetno dobita potne stroške, kajne?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Na koncu meseca vedno zmanjka
26.7.2007 13:47:43   
iva01
če mata fiksne prihodke in stroške potem pa bi že mogla nekak čez mesec prit, sploh pri takšnih prihodkih.
Zračunajta si koliko porabte za stroške kot so najemnina, elektrika, voda, smetke telefon,hrana, potem si dajta že takoj na stran denar ki si ga želita privarčevat( seveda nekak primerno glede na prihodke in stroške), in v denarnico si dej nekaj denarja koliko misliš da ga lahko na mesec razprčkaš za razne pijačke, drobnarije itd. Tak jaz delam, pa vedno si napiš listek za v trgovino in ne kupuj drugih stvari ki niso nujne.
drugač pa nevem, z denarjem je treba bit zelo previden in premišljen.

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 44
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?