|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   [Brisano sporočilo]
2.8.2007 18:32:12   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Leče: jonsons vs. clarus
3.8.2007 11:29:59   
BaNeLa
Jaz sem imela vedno leče Ciba Vision - stalne, kar pomeni, da nekje po 3 letih se zamenjajo.

Na začetku sem tudi padla na fore - da se določene leče lahko nosijo tudi ponoči, v zameno pa dobila 2x huuuud keratitis, pristala na urgenci ipd.....

po letih nočenja, sem se pa odločila in šla na lasersko operacijo oči......kaj pa so mi tam ugotovili z vsemi nekajurnimi pregledi? Da je moja roženica zaradi več kot 10 let nošenja leč lepo stanjšana ....torej sem vesela, da sem se odločila za laser in zdaj po pol leta.....končno vidim....brez dioptrije.....brez leč.....


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   [Brisano sporočilo]
3.8.2007 13:11:51   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu BaNeLa)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Leče: jonsons vs. clarus
3.8.2007 15:04:57   
BaNeLa
Seveda ti bom razložila:

Šla sem k Morela okulisti v Lj
- greš na brezplačni pregled pred operacijo 2x
tu ti vse razložijo, zelo natančno pregledajo oči z raznimi mašinami in testiranji
- ko je dan za operacijo, prideš ob naročeni uri (nekdo naj te pripelje) in ti operirajo najprej eno oko, čez teden dni pa drugo:

dobiš anestetične kapljice in ne čutiš nič
na operacijski mizi ti oko pripravijo (popolnoma neboleče), nato pa par sekund zreš nepremično v laser in med tem ti laser lepo "dela"....vse skupaj je 15 min. Vstavijo ti zaščitno lečo

Potem pa naslednji dan prideš na kontrolo s sončnimi očali.....skeli in lahko boli, ampak si pomagaš z analgetiki, ledenimi obkladki (ČIM VEČ)....dobiš tudi antibiotične kapljice.....

Že takoj vidiš, da "VIDIŠ", potem pa se ti vid malo slabša in končno po 14 dneh že vidiš....

Ni panike , je res, da par dni boli in skeli ampak ko je vse za tabo je pa carsko:))

Če si obe očesi naenkrat operiraš in potem nič ne vidiš par dni, ker ne moreš gledat svetlobe....je pa hudo, zato je bolje enega in nato drugega operirati.

Upam, da sem bila dovolj jasna, če pa ne pa kar vprašaj.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   [Brisano sporočilo]
3.8.2007 22:21:33   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu BaNeLa)
  Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Leče: jonsons vs. clarus
6.8.2007 9:20:04   
BaNeLa
Oj,

Na operiranem očesu popolnoma nič ne čutišm ko ti delajo, brskajo, vstavljajo lečo - ki je zelo mehka in kot obliž za oko, ki ti jo po 3-4 dneh, ko se oko zaceli odstranijo.....

Vem kaj te muči, ko so meni prvič dajali lečo, je bilo za p......ampak po 15 letih, sem to počela kot za šalo in brez bolečin ali zoprnih občutkov.....

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   [Brisano sporočilo]
6.8.2007 14:02:21   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu BaNeLa)
  Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Leče: jonsons vs. clarus
7.8.2007 15:15:10   
Armania
Ijo Kriza!
Jst pa zdj že več kot 10 let nosm špegle in mi grejo že res na živce, pa bi res rada probala zdj leče. Pa me zanima če je dost če greš na pregled pa da ti ni treba leče tm probat jst bi to raj doma, ker res ne upam....raj bi se doma matrala ene par ur da jih not dobim! Pa še to sj ni važn če maš + al pa - dioptrijo, k jst mam + pa me eni strašijo da jih jst ne smem met, sam men se ne zdi tko....kaj pa je važn?

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Leče: jonsons vs. clarus
7.8.2007 21:12:48   
eya
IZVIRNO SPOROČILO: Nalin RR

Jaz sem sicer bila na pregledu, samo mi je merila samo dioptrijo, če bi vedela, da bo tako, bi ji takoj povedala kakšno dioptrijo imam, pa bi samo leče nabavla. Na koncu mi je pa za eno oko še napačno izmerila, tako da sem potem drugič tudi za drugo oko kupila leče z dioptrijo ki jo imam na očalih in je sedaj vse ok.



Jaz sem okulistu morala povedat, da naj naredi pregled in izmeri dioptrijo za leče, menda lahko pride do razlik. Ne vem, kako ti je lahko narobe izmerila?

IZVIRNO SPOROČILO: Slončica

Kaj pa če bi probala Ciba Vision Night and day,so mesečne,in jih ne rabiš vn devat,lahko spiš z njimi.Jst jih mam po cel teden not,sploh ne vem da jih mam,pol pa jih dam vn tok da jih sčistim pa nazaj not.


Sama že leta nosim Johnsonove Surevue, mesečne, pa nikoli jih ne nosim čez noč, niti tistih, ki jih kao ni treba jemat ven, ne bi imela za spanje. Čemu pa jih rabiš med spanjem?

Sem pa na začetku dobila 1 par zastonj, pa tudi enkrat vmes, ko v optiki niso imeli mojih leč, so mi dali zastonj en par Zeissovih...sem rabila par ur, da sem se privadila, potem je bilo ok.

Drugače pa moraš pa pri nakupu leč povedat še BC, mislim, da je to bazna krivulja, to ti zmeri okulist, sta pa samo dve različici.

_____________________________

Razvajeni otroci vedno kaj zahtevajo, ustvarjalni vedno kaj ušpičijo.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Leče: jonsons vs. clarus
8.8.2007 17:19:39   
Slončica
IZVIRNO SPOROČILO: eya


Sama že leta nosim Johnsonove Surevue, mesečne, pa nikoli jih ne nosim čez noč, niti tistih, ki jih kao ni treba jemat ven, ne bi imela za spanje. Čemu pa jih rabiš med spanjem?


Zarad službe,dežurstva ipd..Če sem na počitku in morm v momentu kam letet res nimam časa še na wc pa leče vstavljat.
Tud sama razmišljam o laserski operaciji pa kr nimam poguma..

(odgovor članu eya)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   [Brisano sporočilo]
10.8.2007 18:39:26   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Slončica)
  Neposredna povezava do sporočila: 36
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?