|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Bris materničnega vratu - rezultat
10.9.2007 9:58:28   
denmegy
Hvala za lepe želje. Ampak meni se ti dnevi tako vlečejo... Pa bom očitno kar morala še malo počakati, da zvem...

(odgovor članu Magi*)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Bris materničnega vratu - rezultat
17.9.2007 20:45:50   
Nanni
Pozdravljene punce!
Malo sem začela spremljat tole debato o odščipu tkova, leetzu itd.
Tudi mene je doletelo tole, in sicer sem imela junija biopsijo v celjskem zdravstvenem domu. G. mi jo je delala brez narkoze in res se mi zdi nesmiselno, da za odščip tkiva dajejo narkozo. Je potem bolj neprijeten ta gromozanski tampon, ki ti ga natlači not. Izvid biopsije je bil CIN II in po pogovoru z ginekologinjo sem šla še na pregled v Leonišče v LJ (upali sva, da bodo zadevo lahko odstranili z laserjem). Naročena sem bila 14.9. pri dr. Megliču (ga katera pozna, ima katera izkušnje z njim??). Ugotovil je, da z laserjem ne bo šlo, zato me je 17.10. naročila na leetz. Povem vam, da me je strah k psa, ko samo pomislim na to, da mi bodo neki stran odrezal. Rekel mi je še, da se tam odločiš al hočeš lokalno ali splošno anastezijo. En mesec je še do takrat jz pa že zdej čist iz sebe. user posted image
Mi lahk še mal več svojih izkušenj napišete prosim? Kako to poteka? Kako je, če ti dela kar v lokalni anasteziji?
Hvala vam za odgovore.


(odgovor članu denmegy)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Bris materničnega vratu - rezultat
17.9.2007 22:53:52   
Magi*
Nanni, sem šla čez to in sem že pisala o tem. na kliniki ti naredijo Leetz (ali kako se že napšeuser posted image ) največkrat v lokalni anasteziji. se pa običajno odloči kirurg in ne ti. v vsakem primeru moraš priti na kliniko ob 8.00 na tešče. tam te preoblečejo, dobiš posteljo in počakaš, da si na vrsti. sam poseg traja par minutk, res ni hudega. še najhuje je, ko ti v MV da 4 injekcije, potem pa elektrodo na stegno nalima... ostalo je precej podobno navadnemu G pregledu, le da ti s t.i. e-zanko poreže ven spremenjeno tkivo. res ni hudega. po posegu te v postelji odpeljejo v sobo in čez kake pol ure pride sestra povedat, da greš lahko domov. prvi dan si še malo čuden, drugi dan o kakih bolečinah ali neugodju ni ne duha, ne sluha. krvaviš pa še kar nekaj časa (oziroma imaš tak krvavo-rjav izcedek).

je pa leetz boljša varianta od laserske vaporizacije, ker imajo tkivo, ki ga pošljejo na pregled in v izvidih piše ali so odstranili v zdravo ali ne. pri laserju ne ostane nič tkiva za analizo, pa še bolj zabrazgotinjen MV ostane. tak da, nič bati. ste se pravilno odločili. dr. Megliča pa ne poznam.

drži se, kmalu bo za tebojuser posted image

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu Nanni)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Bris materničnega vratu - rezultat
18.9.2007 15:08:21   
denmegy
Ja, točno tako poteka kot je opisala Magi. Le pri meni so rekli, da moraš biti v bolnišnici še vsaj 6 ur po narkozi. Tako da sem jaz šla domov ob 17. uri. Poseg sem imela ok. 10. Me pa zanima, kaj sledi, če je izvid izrez v zdravo? Na koliko časa pregledi....???

(odgovor članu Magi*)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Bris materničnega vratu - rezultat
18.9.2007 17:41:12   
Magi*
če je izvid Ok, potem naj bi bili brisi na pol leta vsaj nekaj časa. vsaj meni so tako rekli, ampak jaz sem prej zanosila. bomo morali počakati na cajte po porodu.

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu denmegy)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Bris materničnega vratu - rezultat
19.9.2007 19:40:25   
Nanni
Hvala vam za vzpodbudne besede. Upam, da res ne bo prehudo, vsekakor pa poročam, kako bom prestala zadevo. Tolaži me vsaj to, da vas je že veliko šlo čez to in, če ste vse prestale, potem bom še jz. Mogoč mi je mučno tud zato, ker še nikol nisem bla na nobeni operaciji, kaj šele v bolnici.

Hvala še enkrat.
Pa pa

(odgovor članu Magi*)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Bris materničnega vratu - rezultat
19.9.2007 22:00:27   
Magi*
Nanni, jaz te čisto razumem. sem bila sama enako panična. mene je bilo še pred porodm najbolj strah bolnice, ne samega porodauser posted image

ampak mene so 3 leta packali, pa ja, pa ne...in sem bila psihično že čisto pripravljena na poseg. sem si mislila, samo da bo enkrat mimo in za mano.

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu Nanni)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Bris materničnega vratu - rezultat
22.9.2007 14:14:45   
Nanni
Tudi jaz se psihično pripravljam na poseg in upam, da bom do oktobra nanj res pripravljena. Če sem prav razumela so tebi delali leetz pod narkozo ali kar lokalno? Vedno ko pomislim kaj me čaka kar slabe volje postanem in me zagrabi panika. Potem pa si nekako mislim, da bo pa potem OK in bom zdrava (upam vsaj).

(odgovor članu Magi*)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Bris materničnega vratu - rezultat
22.9.2007 14:18:23   
Magi*
meni so delali z lokalno anastezijo in sem preživela. pa sem hud zajec, kar se tega tiče user posted image

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu Nanni)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Bris materničnega vratu - rezultat
24.9.2007 13:49:20   
Nanni
No, pol bom tud jz prestala. So me pa ravno danes klicali iz ginekološke klinike, da s 17.10. ne bo nič, ker ni zdravnika in so mi prestavili na 24.10. Zdaj pa si prestavljam to menstruacijo s tabletkami, da je groza. Tak da jih bom lahk še kar neki časa jemala, da bom takrat prve dni po menstruaciji. Groza.








(odgovor članu Magi*)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Bris materničnega vratu - rezultat
24.9.2007 14:22:02   
Magi*
to je pa zoprno. že samo čakanje, potem pa še prestavljanje. držim pesti, da ti čim hitreje mine in bo za tabo!

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu Nanni)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Bris materničnega vratu - rezultat
25.9.2007 20:42:18   
Nanni
Hvala. TUd jz že komi čakam, da bo za mano, čeprav je še en mesec do takrat. Poročam kako bo.

(odgovor članu Magi*)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Bris materničnega vratu - rezultat
1.10.2007 0:44:51   
lindy
Ko sem bla jest v Trbovljah na histeroskopiji, so ble tam tud punce, ki so imele leetz in ni čist nč hudga, narkoza je lokalna, takoj zaspiš, ko so se zbudile jih bolel ni nič, so pa ostale v bolnici en dan, pomoje zato ker ni take gužve, v Lj. pa te takoj domov sterajo in to se mi ne zdi prov!

(odgovor članu Nanni)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Bris materničnega vratu - rezultat
1.10.2007 17:13:57   
Magi*
IZVIRNO SPOROČILO: lindy

Ko sem bla jest v Trbovljah na histeroskopiji, so ble tam tud punce, ki so imele leetz in ni čist nč hudga, narkoza je lokalna, takoj zaspiš, ko so se zbudile jih bolel ni nič, so pa ostale v bolnici en dan, pomoje zato ker ni take gužve, v Lj. pa te takoj domov sterajo in to se mi ne zdi prov!


če so zaspale, je bila splošna narkoza. najbrž ultra kratkotrajna al kako se ji že reče. pri lokalni si čist buden.

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu lindy)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Bris materničnega vratu - rezultat
25.10.2007 8:11:30   
Nanni
Evo punce - obljuba dela dolg in sporočam vam, da sem včeri bila na posegu (leetz). poseg res ni nič hudega, čeprav me je bilo z drugimi sotrpinkami v sobi pošteno strah, v operacijski celo tako, da sem slišala kako mi srce bije. malce boli oz. zapeče samo lokalna anastezija, ki ti jo da v maternični vrat, drugega pa res nič ne čutiš.
Počutim se odlično. Tudi krvavitve zaenkrat ni, samo malce rjavkastega izcedka. Moram povedat, da sem se po biopsiji (odvzemu tkiva, ki mi ga je za preiskave vzela moja ginekologinja) počutila veliko slabše.
Tako da punce hvala vam za vse nasvete in vzpodbudne besede. Sedaj me čaka samo še čakanje na kontrolo in izvide. Upam, da bodo OK.
Lepo se mejte in hvala še enkrat,
Pa pa

(odgovor članu Magi*)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Bris materničnega vratu - rezultat
1.11.2007 15:00:36   
LUKA1
Pozdravljene!
Tudi jaz sem imela konizacijo( 24.10. ),tako, da je zdaj dober teden od tega. Zanima pa me, koliko časa ste krvavele in koliko. Jaz po enem tednu še vedno, enkrat več, drugič manj. Pa še to, kdaj ste začele normalno funkcionirat oz. dvigovati vaše malčke? Hvala za odgovor!

(odgovor članu Nanni)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Bris materničnega vratu - rezultat
3.11.2007 16:15:59   
Nanni
To si imela klasično konizacijo, tako s splošno anastezijo, ne? V Ljubljani?
Tudi jaz sem začela po posegu z elektirčno zanko krvaveti približno en teden po njej (poseg je bil 24.10.07) in me zanima, če je to normalno, ali bi morala nazaj k zdravniku. Sem kar zaskrbljena glede tega. Punce kakšne so vaše izkušnje s tem krvavenjem po posegu, je normalno, da tako dolgo trja oz., da od začetka nisem krvavela, sedaj pa???
Kar se tiče dvigovanja se pretiranega dvigovanja še vedno izogibam in res pazim, da se ne naprezam preveč. Zato pa imamo boljše polovice, da nam pri tem kaj pomagajo.

(odgovor članu LUKA1)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Bris materničnega vratu - rezultat
4.11.2007 9:54:19   
timy
Pozdravljeni,

tudi jaz sem bila na posegu z električno zanko (letz), in sicer 26.10. V bolnico sem morala že 25.10., da so me pripravili za poseg, domov pa sem lahko šla 27.10.
Po posegu nisem imela nobenih bolečin, le malo rjavkastega izcedka. Sedaj pa sem predvčerajšnjim, se pravi teden dni po posegu, začela krvaveti. Ne veliko, pa vendar me je postalo strah.
Zato me zanima, če je ta krvavitev normalni pojav ali bi se morala obrniti na zdravnika.
Že vnaprej hvala za vaš odgovor.

(odgovor članu Nanni)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Bris materničnega vratu - rezultat
4.11.2007 9:59:02   
Nanni
Timy očitno naju daje isti problem. Tudi jaz ne  vem kaj naj naredim. Danes  sicer krvavim nekoliko manj kot včeraj (vsaj zanekrat), vendar me je vseeno strah kaj bo iz tega nastalo. Danes bom poskusila večino dneva preležat in upala na najboljše. Držim pesti tudi zate, da se nama tole umiri.
Če pa izvem kaj novega ti sporočim.

(odgovor članu timy)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Bris materničnega vratu - rezultat
4.11.2007 10:08:51   
timy
Nanny,

resnično imava enak problem. Jaz sem poskušala že včeraj preležati večino dneva, kot je sploh mogoče. Ampak danes zjutraj, ko sem šla na vodo, se je ponovno pocedilo.
Kaj pa šivi? Meni so šli ven v četrtek, 1. 11. Misliš, da obstaja kakšna povezava?
Moram povedati, da se nisem preveč naprezala, res pa je, da nisem veliko ležala.
Hvala Nanny, tudi jaz držim pesti zate in če izvem karkoli novega ti sporočim.
Pa pridno počivaj.

(odgovor članu Nanni)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Bris materničnega vratu - rezultat
4.11.2007 10:20:05   
Nanni
Očitno je od bolnice do bolnice odvisno, kako delajo te posege.  Jaz sem šla not isti dan, kot je bil poseg in isti dan tudi ven, kakno urco po posegu. Narejen je bl v lokalni anasteziji, mislim, da sem dobila 2 injekciji. To sem bila v LJ, drugače sem pa iz Celja.
Po pravici povedano o kakšnih šivih ne vem ničesar. Tudi da bi mi šli ven nisem zasledila. Ampak nekaj se je očitno moralo zgoditi, da sedaj krvaviva. V kolikor do jutri ne bo boljše, bom najprej poklicala, da mi svetujejo kaj narediti, potem bom pa videla kako naprej.  Res mi ni tukaj nič logično - krvavitev po enem tednu, prej pa ne.
Ležala tudi jaz nisem veliko (samo prvi in drugi dan), ker sem se počutila odlično. Sedaj pa toleuser posted image  sranje.
Tko me skrbi in me je strah, da skor vsake pol ure letim na WC, da vidim ali krvavim fejst ali ne. Groza!!!
Lepo počivaj tudi ti.

(odgovor članu timy)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Bris materničnega vratu - rezultat
4.11.2007 10:39:36   
timy
Ja, izgleda, da se posegi res razlikujejo. Jaz sem poseg imela v Celju. Ko sem odšla iz bolnice, so mi s seboj dali neka navodila, kjer je pisalo, da se bodo šivi izločili sami.
Tudi mene je zdaj grozno strah in kar naprej slišim pridige vseh, ki so mi prigovarjali naj več počivam. Ampak jaz sem se resnično počutila zdravo. In tudi jaz vsake toliko na WCju preverjam kakšno je stanje.
Če boš jutri poklicala, upam, da bodo rekli, da je to povsem normalno.
Drži se!

(odgovor članu Nanni)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Bris materničnega vratu - rezultat
4.11.2007 11:05:40   
Magi*
Nanni, Pušenjak je na to temo že večkrat odgovarjal. Pri posegu LLETZ v lokalni anasteziji izrežejo tkivo z električno zanko, tkivo ob stiku z el. tokom koagulira. ta del se lahko kasneje odlušči in takrat ponovno zakrvaviš. nekako tako, samo jaz ne znam glih strokovno napisat. lahko tudi popokajo kakšne žilice. pri tem posegu šivov ni!

če pa bi bila krvavitev obširnejša, pa se le pojdi nazaj pokazat.

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu Nanni)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Bris materničnega vratu - rezultat
4.11.2007 11:52:46   
LUKA1
Meni se je  krvavitev kar ustavila,tako, da upam, da bo zdaj ok. Sicer je še, vendar ni tista svetlo rdeča kar ne sme biti. Meni so rekli, da je vse v barvi in, če preveč stojiš, se ti lahko malo več pocedi. Ja mogle bomo počivat ni kaj. Upamo lahko, da bo pri prvem pregledu vse ok in, da so odrezali do zdravega. Se slišmo!

(odgovor članu Magi*)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Bris materničnega vratu - rezultat
4.11.2007 14:36:25   
Nanni
Malce sem si vzela čas in prebirala forum od dr. Pušenjaka. Povsod sem zasledila odgovore, da je krvavitev po lletzu možna in dokler kri ne "teče v potoku" ni razloga za skrb. Pri močnejši krvavitvi pa je dobro obiskati ginekologa, ki je opravil poseg oz. obiskati ginekološko urgenco. Upajmo, da se tole kmalu ustavi samo od sebe in bomo lahko počasi bolj aktivne kot sedaj, ko bolj poležavamo in se smilimo same sebi.
Punce glavo gor, meni je za odtenek lažje.

(odgovor članu LUKA1)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?