|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  6 7 [8] 9 10   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: vse o porodu z ultivo
8.11.2008 20:35:38   
zmajaz
Čeprav prvi porod ni bil preveč hud in je potekal relativno hitro, tako da me drugega ni ravno strah, pa mi je, ko sem začela brati to temo, postala prav všeč zamisel, da mi ne bi bilo treba prenašati bolečih popadkov. Za EA nisem bila nikoli navdušena - za tole ultivo, ki se da intravenozno in ne v križ kot EA, pa sem se prav navdušila.

Potem pa najdem na netu, pri uradnem opisu zdravila podatek, da: varnost uporabe pri porodu še ni dokazana in da so raziskave pokazale, da so otročki imeli v krvi od 50 pa celo do 100 % toliko remifentanila kot matere - tako da sploh ni res, ko pravijo, da do otročka zdravilo sploh ne pride.  user posted image  Tako da me je kar malo minilo do tega. Bomo videli no - sicer se pa imam še skoraj pol leta čas odločit. user posted image

Vse o zdravilu je opisano na strani (sicer v angleščini): http://209.85.135.104/search?q=cache:jRLmMWXO8aUJ:www.rxlist.com/ultiva-drug.htm+ultiva&hl=sl&ct=clnk&cd=19&gl=si

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 176
   RE: vse o porodu z ultivo
27.11.2008 15:26:39   
majola
Živjo, punce!

Čisto sveže informacije glede stroškov ultive in EA v Kranju so naslednje: za ultivo se plača 75 €, za EA 175 €. EA je brezplačna le v primeru, da je CR načrtovan že vnaprej in točno veš, kdaj ti ga bodo delali. Za ultivo se ne rabiš nič prej naročat, kot so punce že napisale, za EA pa moraš prej do anesteziologa na posvet (v Kr vsak delovni dan od 8-10 ure), ker moraš podpisati papirje in naredijo preiskave glede strjevanja krvi. Tudi če dokument podpišeš še ni nujno, da se potem za EA tudi odločiš.

Ima pa vsaka stvar svoje pluse in minuse in je odločitev stvar vsake posameznice. Nam so povedali, da EA na otroka nima vpliva, deluje konstantno, skrajša se 1. porodna doba, podaljša pa druga. Praktčno bolečin ni čutiti, zapletov normalno ni oz. so odstotki zanemarljivi. Po moje je tu večji minus strošek in misel, da te špikajo v hrbtenjačo.

Pri ultivi pa je že bil napisano, da narkotik prehaja v posteljico in kri otroka (87%), ampak še zdaleč to niso količine, ki bi na otroka negativno vplivale. Tu ne gre za brezbolečinski porod, ampak zgolj za lajšanje bolečin. In tudi to, da naj bi bila ženska še par dni po porodu zadeta od tega... To ni res. Ker gre za narkotik, si lahko malo omotičen, zaspan in kakor je učinek delovanja hiter, je tudi kratkotrajen in v tem času res ne moreš postati "zadet".

Je pa res še ena stvar - če se odločiš za ultivo in se na koncu izkaže, da normalen porod ne bo mogoč in sledi nujen CR - če je dovolj časa, ti dajo spinalno anastezijo (torej podobno kot EA, omrtvčijo le spodnji del), v nasprotnem primetu ni druge, kot da te uspavajo in otročka vidiš čez nekaj ur... Če pa se že v osnovi odločiš za EA in sledi nujen CR, si v bistvu že pripravljen in te ne uspavajo in otročka vidiš takoj...

Sama imam rok 21.1.09, šla bom na posvet, potem pa se bom odločila, vendar se trenutno bolj nagibam k ultivi.

Mal sm se razpisala, lep dan vsem!

_____________________________

Lp, Maja

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 177
   RE: vse o porodu z ultivo
27.11.2008 22:11:17   
Anonimen
A ima že katera bolj točne informacije kako je z Ultivo v Ljubljani in kako v Trbovljah?

Lp

(odgovor članu majola)
  Neposredna povezava do sporočila: 178
   RE: vse o porodu z ultivo
28.11.2008 13:22:47   
girly
Mene pa zanima, če je že katera preverila podatek, da naj bi bil možen porod z ultivo tudi v šempeterski bolnici? sicer se ne mudi, ampak ker se nekako nagibam v tej smeri, me zanima, ali je res, da je tudi tam uporaba ultive možna.

Hvaala in lep dan vsem!

_____________________________

Kris je najin sonček :)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 179
   RE: vse o porodu z ultivo
28.11.2008 13:31:19   
girly
Ah, sem prebrala odgovor v drugi temi...pa še tukaj napišem, če bo kasneje katera brala. torej v šempetru se ultivo lahko dobi samo med 7:30 in 15: 30, ko je na voljo anastezistka.

_____________________________

Kris je najin sonček :)

(odgovor članu girly)
Neposredna povezava do sporočila: 180
   RE: vse o porodu z ultivo
5.12.2008 21:05:40   
slovenka
Sicer nisem brala celotne teme - jaz sem bila na Ptuju dogovorjena za ultivo, ko sem prišla na porod, sem babicam povedala za to in dala dokument. Potem je zdravnik rekel, da sem odprta 3 cm (za ultivo pokličejo pri 4 cm), nakar me je začelo ful bolet, odtekla mi je voda, mene pa 1 uro ni nobena babica pogledala, čeprav sem se ful drla in pravila, da naj pokličejo za ultivo - pa so rekle, da še nisem 4 cm odprta - halooo, kako vejo, če me 1 uro ni nihče pogledal. Potem pa pride ena babica in reče, da sem že čist odprta, da bom v 10 min rodila in sedaj nima smisla ultive naročat. Tako je to. Sem skoraj sigurna, da je zdravnik rekel 3 cm, da ni bilo treba ultive klicat, potem pa babice tudi raje niso okrog prišle. Sem med popadki razmišljala o tožbi. Mojega pa ni bilo zraven, ker sem bila v porodni sobi s še eno punco, tako da je smel k meni šele zadnjih 10 minut user posted image Skratka, porod kot v srednjem veku. Davkov pa plačujem ogromno.

_____________________________

Ne živite, dokler ne najdete tistega, zaradi česar je vredno umreti!

(odgovor članu girly)
Neposredna povezava do sporočila: 181
   RE: vse o porodu z ultivo
8.12.2008 13:57:50   
T.A.T
slovenka si me presenetlauser posted image
Do zdaj sem same lepe stvari slišala o Ptuju...jaz hočemmojga met cel čas zraven, če ne se raje v mb odpeljem mi je čist vseeno!!!da me bodo kr z eno tam matraliuser posted image
Bogaaa...jaz bi jih fentala!!!!!!!
Sem pa blana razgovoru za ultivo in so anastezistke rekle kak je ja...da jih nočejo babice poklicat ampak jaz sem rekla, da bommojga poslala tja da jih gre sam poklicat magari!!!
No imaš pa eno srečo-da je vsaj hitro minilo...v tistem trenutku se ti ziher ni zdelo ne...boga!!!

(odgovor članu slovenka)
Neposredna povezava do sporočila: 182
   RE: vse o porodu z ultivo
8.12.2008 19:26:33   
neisha80
Samo mimogrede se oglašamuser posted image user posted image Se moram strinjat s teboj,T.A.T.,jaz tud hočem mojega zraven cel čas...user posted image Prvič je lahk bil,tak da .......ne smeva na isti dan rodit,ker bo gužva...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu T.A.T)
Neposredna povezava do sporočila: 183
   RE: vse o porodu z ultivo
8.12.2008 20:48:15   
poli*
IZVIRNO SPOROČILO: girly

Ah, sem prebrala odgovor v drugi temi...pa še tukaj napišem, če bo kasneje katera brala. torej v šempetru se ultivo lahko dobi samo med 7:30 in 15: 30, ko je na voljo anastezistka.


Jaz sem na porodu (pred 6 tedni) v Šempetru tko mimo grede vprašala babico glede ultive... če jo majo pa to... pa je rekla, da moraš prej priti na preglede, da se zmeniš za porod... in če maš srečo, da rodiš v tem omenjenem času in da anesteziolog ni na kakšni operaciji- ja, potem dobiš ultivo user posted image

Slovenka- ojoj, da bi bile po 2 skupi v sobi za rodit. Ena bi se bl drla kot druga user posted image . Ma kako je to sploh mogoče danes??

(odgovor članu girly)
Neposredna povezava do sporočila: 184
   RE: vse o porodu z ultivo
9.12.2008 9:28:44   
*tajda*
V Ljubljani se načrtno izogibajo ultive in ea ker imajo že zdaj noro gužvo in če bi uvedli še 24 urno Ea ali ultivo bi pregoreli vsi povrsti od osebja do porodnic.user posted image  

(odgovor članu poli*)
Neposredna povezava do sporočila: 185
   RE: vse o porodu z ultivo
9.12.2008 10:23:26   
T.A.T
Neisha ne j....user posted image user posted image Mi2 boma v isti sobi se drle druga na drugouser posted image user posted image user posted image pol pa premeščene v isto po porodno sobo, da mi boš lahko hrgolila na uhouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Ne res kaj se tiče partnerja me ma da jih prej pokličem in najmi povedo če bodo sploh dovolili, ker če ne sploh ne grem tja...
Ker npr. na CTG na Ptuju ni smel moj zraven bit, sem sama tam v luft gledala, v Mb pa je lahko cel čas zraven...ne vem več čist sem že zmedena glede tehporodnišnickam naj grempa kam ne...najboljše bi blo doma in pika!!Pri naslednjem bom ziher doma...zdaj se začenja spet to prakticirat, tako da do nas bo že prišlo to pr mojem naslednjemuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu *tajda*)
Neposredna povezava do sporočila: 186
   RE: vse o porodu z ultivo
9.12.2008 18:32:56   
lenček
Živijo,
ker sem zamudila predavanje anesteziologa, sem danes med kompresijo povprašala babico o Ultivi v Ljubljani. Doslej se je dalo zanjo dogovoriti le, če si te sreče, da rodiš dopoldne, od 1.12. pa naj bi bil 24 ur na voljo strokovnjak, ki ima preko le porodni blok. Po podatkih dekleta, ki je sedelo na dekompresijskem stolu poleg mene, je tako Ultiva kot Ea brezplačna v Lj porodnišnici, je pa treba takoj povedat, že ob sprejemu želje.

Mene pa zanima še ena reč. Glede na to, da, sem, kot pravim zamudila predavanje, me zanima, če ima katera podatke o tem, koliko je mogoče migat, če se odločiš za Ultivo. Sama namreč ne bi želela roditi leže (in o tem razmišljam 3 tedne pred rokom ;)), pa me zanima, če je mogoče recimo malce naokrog po sobi, recimo na pručko ali kaj takega, al te to kanilo preveč ovira.

Druga reč, ki me mori, pa je, da sem rahlo skeptična, kajti če ni bolečine, a se je mogoče ubraniti epiziotomije, glede na to, da naj bi se ravnal po občutku,...


Hvala vsem vnaprej.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 187
   RE: vse o porodu z ultivo
9.12.2008 18:44:13   
birdy
IZVIRNO SPOROČILO: lenček

Živijo,
ker sem zamudila predavanje anesteziologa, sem danes med kompresijo povprašala babico o Ultivi v Ljubljani. Doslej se je dalo zanjo dogovoriti le, če si te sreče, da rodiš dopoldne, od 1.12. pa naj bi bil 24 ur na voljo strokovnjak, ki ima preko le porodni blok. Po podatkih dekleta, ki je sedelo na dekompresijskem stolu poleg mene, je tako Ultiva kot Ea brezplačna v Lj porodnišnici, je pa treba takoj povedat, že ob sprejemu želje.

Mene pa zanima še ena reč. Glede na to, da, sem, kot pravim zamudila predavanje, me zanima, če ima katera podatke o tem, koliko je mogoče migat, če se odločiš za Ultivo. Sama namreč ne bi želela roditi leže (in o tem razmišljam 3 tedne pred rokom ;)), pa me zanima, če je mogoče recimo malce naokrog po sobi, recimo na pručko ali kaj takega, al te to kanilo preveč ovira.

Druga reč, ki me mori, pa je, da sem rahlo skeptična, kajti če ni bolečine, a se je mogoče ubraniti epiziotomije, glede na to, da naj bi se ravnal po občutku,...


Hvala vsem vnaprej.



Lenček, sory, res ne razumem, kaka naj bi bla povezava med ultivo in epiziotomijo? Sej tale epiziotomija je rezanje presredka al sem jst zdej kej zašuštrala?user posted image
Res mi ne gre skup tko da sam vprašam.user posted image

_____________________________

Moji otroci - moja sreča
Neli- 4.8.2007
Kristi- 8.2.2009
Lev- 3.12.2010


(odgovor članu lenček)
Neposredna povezava do sporočila: 188
   RE: vse o porodu z ultivo
9.12.2008 19:11:27   
T.A.T
To je ista zadevca kot da si na umetnih popadkih...ne vem če lahko dost muvaš okoli, ker če greš na wc npr. te odklopijo če se ne motim...ammm pokliči anasteziologa pa vprašaj...če ne pamičkenopočakaj da ti jaz povemuser posted image
Tudi jaz sem se odločla za ultivo pa me je tega tudi strah ja, da bi mogla ležat tam pribita na posteljouser posted image
maahh bomo videli kaj bo...mogoče pame Bog usliši in rodim brez težav v 2 urcah kot bi rekel keksuser posted image

(odgovor članu birdy)
Neposredna povezava do sporočila: 189
   RE: vse o porodu z ultivo
9.12.2008 20:16:03   
evi28

IZVIRNO SPOROČILO: lenček

Živijo,
ker sem zamudila predavanje anesteziologa, sem danes med kompresijo povprašala babico o Ultivi v Ljubljani. Doslej se je dalo zanjo dogovoriti le, če si te sreče, da rodiš dopoldne, od 1.12. pa naj bi bil 24 ur na voljo strokovnjak, ki ima preko le porodni blok. Po podatkih dekleta, ki je sedelo na dekompresijskem stolu poleg mene, je tako Ultiva kot Ea brezplačna v Lj porodnišnici, je pa treba takoj povedat, že ob sprejemu želje.

Mene pa zanima še ena reč. Glede na to, da, sem, kot pravim zamudila predavanje, me zanima, če ima katera podatke o tem, koliko je mogoče migat, če se odločiš za Ultivo. Sama namreč ne bi želela roditi leže (in o tem razmišljam 3 tedne pred rokom ;)), pa me zanima, če je mogoče recimo malce naokrog po sobi, recimo na pručko ali kaj takega, al te to kanilo preveč ovira.

Druga reč, ki me mori, pa je, da sem rahlo skeptična, kajti če ni bolečine, a se je mogoče ubraniti epiziotomije, glede na to, da naj bi se ravnal po občutku,...


Hvala vsem vnaprej.




Kar se tiče gibanja med porodom z ultivo, dvomim, da lahko. Jaz sem vmesni čas med popadki prespala, bla sem pa že itak zmatrana od popadkov, ki so trajali že celo noč, ultivo sem pa dobila šele okrog 8 zjutraj.
So mi pa, ko sem bila dovolj odprta in se je zadnji del poroda začel, ultivo odklopili, da sem bila sposobna sploh pritiskat.
Ali boš imela epiziotomijo, je pa odvisno tudi od babice iz porodničarja, vsaj pri meni je bilo tako, da sta ful pazili, da se nisem zelo raztrgala. Imela sem par šivčkov, bolelo pa skoraj nič. Vsaj nekaj, če je že porod bil user posted image .

(odgovor članu lenček)
Neposredna povezava do sporočila: 190
   RE: vse o porodu z ultivo
10.12.2008 9:50:39   
lenček
Ojla,
kolikor so nam predavali, je trik v tem, da začneš v pravem trenutko potiskat; to menda naj ne bi bilo niti slučajno prehitro, sicer tkivo še ni dovolj zmehčano. In voila, možnost za epiziotomijo se drastično zmanjša. Glede na to, da Ultiva bolečino omili, pa naj bi bilo več epiziotomij, ker porodnica manj čuti, kdaj je dovolj blizu in pogosto začne prehitro potiskat. Čeprav, glede na to, da je prvič, kako sploh veš kdaj je pravi čas user posted image .



(odgovor članu birdy)
Neposredna povezava do sporočila: 191
   RE: vse o porodu z ultivo
10.12.2008 9:52:46   
lenček
O pol se pa izgleda vidiva, jaz imam uradno še dobre tri tedne, ampak imam dete na sumu, da bi znalo pohitetiuser posted image ; jah, bom prav zares morala začet s pripravami na člana user posted image .

(odgovor članu T.A.T)
Neposredna povezava do sporočila: 192
   RE: vse o porodu z ultivo
11.12.2008 23:08:22   
TheAngel
Z ultivo seveda lahko okoli hodiš. Tisto stojalo pa s teboj ni panike nobene. Edino če ti prej voda odteče... Jaz sem z ultivo rodila pa isto prosila če lahko še hodim je rekel naj se uležem samo da mi vse namesti in lahko grem dalje na hodnik ...



_____________________________

Kako lepo je biti v troje...

(odgovor članu lenček)
Neposredna povezava do sporočila: 193
   RE: vse o porodu z ultivo
22.12.2008 12:46:54   
mani2
Pozdravljene.
Ne vem ali ste že to napisale in sem spregledala vendar me nekaj zanima. Jaz sem v 1.user posted image  po 12 urah v porodni končala v operacijski ker se je porod zakompliciral. in sedaj me zanima če katera mogoče ve ali ti lahko dajo popolno narkozo če se odločiš za ultivo. Ker pri EA vem da ti dozo samo povečajo in rodiš buden. Jaz se namreč ne morem odločiti ali med ultivo ali EA.

(odgovor članu TheAngel)
Neposredna povezava do sporočila: 194
   RE: vse o porodu z ultivo
28.12.2008 10:54:08   
mihi78
Glede ultive na Ptuju - jaz sem se vse dodgovorila, podpisala potrebne papirje, itd. Ko pa sem v porodni prvič omenila, da želim ultivo, je babica samo komentirala "A ultivo boste mela?"
V glavnem, ko sem rekla še porodničarju me je samo nadrl, češ če mi zdaj dajo ultivo (ker naj bi še bila premalo odprta) se bo vse skupaj ustavilo pa še kup drugih, po moje za lase privlečenih, razlogov. To je bilo ob 6.30, ko so mi predrli mehur in dali umetne popadke. Potem mi babica reče, da me pride če 1,5 h gledat, kako napredujem. Jaz pa sem že sopihala kot lokomotiva od popadkov. Še me je nekaj časa gleda pa reče, da bo vseeno pogledala, kako je stanje - malo po sedmi sem bila do konca odprta, (takrat pa je za ultivo itak bilo prepozno!!!) rodila pa sem 10 do devet. Hočem povedat, da kljub temu da mi niso dali ultive pa da so tak reagirali, ni bilo hudo, ker je res šlo hitro. Poleg tega mi je G napovedal, da bo mala težka okoli 3300 g - moja pupa pa je ob rojstvu tehtala 4000g in merila 52cm!
Če se bo še katera dogovarjala za ultivo, upam da jo dobi. user posted image

(odgovor članu mani2)
Neposredna povezava do sporočila: 195
   RE: vse o porodu z ultivo
13.6.2009 11:40:33   
cowgirl
Prejšnji teden je babica v materinski šoli v porodnišnici LJ povedala, da že več kot en mesec ne izvajajo več ULTIVE, ker so bile depresije pri dihanju pri novorojenčkih preveč pogoste, oz. rezultati z ULTIVO niso bili dovolj pozitivni.

Tako, da ULTIVE v porodnišnici LJ ne morete več dobiti...


_____________________________

Carpe diem

(odgovor članu mihi78)
Neposredna povezava do sporočila: 196
   RE: vse o porodu z ultivo
13.6.2009 13:21:28   
slovenka
Tudi na Ptuju je sedaj tako - je sploh ne dajejo več. Prej pa je dolgo veljalo, da uradno so jo, praktično pa ne. So babice raje ignorirale nosečnico, ki je zahtevala ultivo, za katero je bila dogovorjena... namesto da bi se sami med sabo zdravniki dogovorili.

_____________________________

Ne živite, dokler ne najdete tistega, zaradi česar je vredno umreti!

(odgovor članu cowgirl)
Neposredna povezava do sporočila: 197
   RE: vse o porodu z ultivo
14.6.2009 9:31:49   
kepica
Tudi nam so pred tednom v materinski šoli povedali, da Ultivo ukinjajo.

(odgovor članu slovenka)
Neposredna povezava do sporočila: 198
   RE: vse o porodu z ultivo
26.6.2009 12:00:06   
Tehtnica25
IZVIRNO SPOROČILO: kepica

Tudi nam so pred tednom v materinski šoli povedali, da Ultivo ukinjajo.


V kateri porodnišnici pa?

(odgovor članu kepica)
Neposredna povezava do sporočila: 199
   RE: vse o porodu z ultivo
26.6.2009 13:45:24   
tulpek
To z ultivo je meni tudi čudno. V MŠ je G govoril, kot da je še možno in potem na ogledu porodnišnice (Celje) je tudi babica rekla, da jo je možno dobit, če je tisti zdravnik tam, ki jo daje. Povsod na forumu pa berem, da je ni več user posted image

(odgovor članu Tehtnica25)
Neposredna povezava do sporočila: 200
Stran:   <<   < Prejšnja stran  6 7 [8] 9 10   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  6 7 [8] 9 10   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?