|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: cepljenje otrok!!!
29.5.2009 14:49:19   
BUŠICA
nisem cepila.
posledice so znane po vsem svetu, tudi takšne, ki se pojavijo zelo pozno in se pripisujejo ravno cepljenju. no če vas zanima, so ljudje, ki delajo na ministrstvu za zdravje in so proti. ko bom imela čas, ti prilepim izpovedi staršev (v slo), ki se soočajo s posledicami..

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: cepljenje otrok!!!
25.6.2009 11:37:21   
jovialna
http://www.consciousmedianetwork.com/members/lday3.htm

(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: cepljenje otrok!!!
11.8.2011 18:19:57   
Golia
Pozdravljene,
glede na to da smo že v letu 2011, pa je ta "debata" že kar zastarela, me zanimajo mnenja in izkušnje za cepljenje otrok. Moj mož je kar proti cepljenju, sama pa sem bolj v dvomih kaj naredit. Namreč naslednji teden imamo pregled v posvetovalnici in na vrsti je tudi prvo cepljenje. Zanimajo me vaši argumenti ZA in PROTI cepljenju.
Hvala! 

(odgovor članu jovialna)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: cepljenje otrok!!!
11.8.2011 19:01:17   
pelin
Pri nas smo dali oba otroka cepiti po programu....hči je vsako cepivo prenesla brez posebnosti, sine pa je ob vsakem cepljenju malo zakuhal...drugih neprijetnosti nismo opazili....Osebno sem še vedno mnenja, da je cepljenje potrebno in da je v tem veliko več pozitivnega kot negativnega....Verjamem, da pride do primerov ko cepivo komu škodi oz. pri njem povzroči neprijetne reakcije...vendar sem še vedno mnenja , da če je otrok ob cepljenju zdrav,za negativnost ni veliko možnosti. O tem sem se tudi sama pogovarjala z našo pediatrinjo, ki se ji zdijo starši, ki svojih otrok ne dajo cepiti neodgovorni do svojih in tujih otrok. Po njenem, si ti , ki odklanjajo cepljenje to lahko privoščijo le zato, ker je večina staršev še vedno osveščena v tej smeri, da otroke cepi in s tem v bistvu preprečuje, da bi se nevarne otroške nalezljive bolezni zopet razbohotile kot nekoč...Moje mnenje je, da vsak starš odloča za svojega otroka.
Na vse to cepljenje v bistvu nisem polagala posebne pozornosti, pa sem v vrtcu tudi imela mamico avtističnega fantka, ki je vztrajno trdila , da je za otrokovo stanje krivo cepljenje. Ko sem se o tem pogovorila s strokovnjakinjo za avtizem, je rekla, da to ni še nikjer dokazano, da so to le domneve.
Kako je cepljenje pomembno, pa sem dobro spoznala lansko leto, ko je kolegica rodila tretjega otroka. Domov je prišla ravno v času, ko so se na naši šoli pojavili primeri okužbe z oslovskim kašljem. Na to niti nismo bili posebej  pozorni, saj smo se tolažili, da so vsi otroci cepljeni in da so v bistvu v nevarnosti le tisti, ki cepiva niso prejeli. Žal pa je bil  med njimi tudi kolegičin novorojenček, saj tako male otročke (14 dni)še ne cepijo.Eden od ta večjih je iz šole ali vrtca pač zadevo prinesel domov in novorojenček je dobil oslovski kašelj. Takšne kalvarije ne privoščim nikomur. S kolegico sta bila en mesec na intenzivni v Ljubljani, mali, ki se je drugače rodil zdrav kot dren,  je bil več kot teden dni v umetni komi in so namesto njega delali aparati, dobival je tako močna zdravila, da je imel še precej časa po tistem hudo abstinenčno krizo,napade kašlja, ob katerih je ostajal vbrez zraka in postal ves pomodrel je revček doživljal še več mesecev, imunski sistem je imel po tej hudi bolezni čisto na psu in je še kasneje pokasiral vsako malenkost, kolegica je od stresa in izgubila mleko....ma še bi lahko naštevala...skratka...jaz sem za cepljenje...

(odgovor članu Golia)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: cepljenje otrok!!!
11.8.2011 19:07:11   
pelin
aja, pa še rdečke....že res, da ta bolezen ni posebej huda za nekoliko večje otroke...je pa zelo nevarna za nosečnice...če jo ženska dobi v nosečnosti, je velika verjetnost  da je njen otrok prizadet...posebej pogosta je prizadetost sluha in vida....pa to niso prazne marnje....moj sovrstnik iz vrtca je bil gluhonem, ker je njegova mamica kot medicinska sestra v ambulanti ( takrat pač še niso cepili proti rdečkam)od enega otroka v nosečnosti dobila rdečke....

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: cepljenje otrok!!!
11.8.2011 19:17:00   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: pelin
Moje mnenje je, da vsak starš odloča za svojega otroka.
...
Kako je cepljenje pomembno, pa sem dobro spoznala lansko leto, ko je kolegica rodila tretjega otroka. Domov je prišla ravno v času, ko so se na naši šoli pojavili primeri okužbe z oslovskim kašljem. Na to niti nismo bili posebej  pozorni, saj smo se tolažili, da so vsi otroci cepljeni in da so v bistvu v nevarnosti le tisti, ki cepiva niso prejeli. Žal pa je bil  med njimi tudi kolegičin novorojenček, saj tako male otročke (14 dni)še ne cepijo.Eden od ta večjih je iz šole ali vrtca pač zadevo prinesel domov in novorojenček je dobil oslovski kašelj. Takšne kalvarije ne privoščim nikomur. S kolegico sta bila en mesec na intenzivni v Ljubljani, mali, ki se je drugače rodil zdrav kot dren,  je bil več kot teden dni v umetni komi in so namesto njega delali aparati, dobival je tako močna zdravila, da je imel še precej časa po tistem hudo abstinenčno krizo,napade kašlja, ob katerih je ostajal vbrez zraka in postal ves pomodrel je revček doživljal še več mesecev, imunski sistem je imel po tej hudi bolezni čisto na psu in je še kasneje pokasiral vsako malenkost, kolegica je od stresa in izgubila mleko....ma še bi lahko naštevala...skratka...jaz sem za cepljenje...


kot vidiš tvoj zgornji stavek ni resničen. ko se odločaš za svojega otroka, se posredno odločaš tudi za druge.

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: cepljenje otrok!!!
11.8.2011 19:26:41   
pelin
Ja prav imaš malo butasto sem napisala... hotela sem pač poudarit, da noben pediater in njegovo mnenje ne more prisilit starša, da pošlje svojega otroka na cepljenje, če to ne želi...V bistvu je pa res tako, da s tem, ko zavračaš cepljenje pogojno ne ogrožaš le svojega otroka ampak tudi druge... 

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: cepljenje otrok!!!
11.8.2011 22:39:50   
deveta
IZVIRNO SPOROČILO: pekar

Danes je ogromno avtoimunih bolezni, za katere seveda uradna medicina nima odgovorov, a se le malo govori, da so le-te v veliki meri posledica cepljenj.

pekar


no vedno več dokazov je tudi, da avtoimune bolezni povzroča kravje mleko. Predvsem diabetes tipa 1. Seveda medicina in predvsem svetovna politika tega ne bo obešala na velik zvon in bo vse take članke poskušala očrniti. pa čeprav so bili objavljeni v znanstvenih medicinskih revijah.
Pa dejstvo, da v državah oz kulturah kjer ne uživajo mleka (razen materinega), oziroma je poraba mleka majhna skoraj ne poznajo osteoporoze.... V razvitem svetu pa se mleko in mlečni izdelki na široko oglašujejo kat nekaj najboljšega za nas. Seveda svetovna politika ščiti gospodarstvo (kmetjstvo, mlečna živilska industrija...) in kaj takega priznat javnosti bi bil polom.

In morda res cepiva niso 100% varna, ampak so v zadnih nekaj desetletjih rešila veliko življenj. Na račun vseh cepljenih otrok generacije nazaj in precepljenosti današnjih generacij se kot celotna populacija ščitimo med sabo in s tem nudimo varno okolje tudi necepljenim otrokom. Ti pa naj bi bili tisti ki so iz zdravstvenih razlogov opravičeni cepljenja. Če bo vedno več mam gledalo samo na negativno stran cepljenja bo ta populacijska zaščita zbledela in tudi tisti otroci ki ne morejo bit cepljeni bodo zato ogroženi.

Pa še nekaj: moj oče je prebolel oslovski kašelj. Imel je tako hudo obliko da je bruhal kri in komaj preživel saj je imel že natrgan požiralnik. Pri mojemu dedku sta od 5ih rojenih otrok preživela le dva (on in še en brat), če se ne motim sta 2 umrla od davice ali neke druge otroške bolezni (ne vem zagotovo vendar mislim, da mi je rekel da so imeli davico), ki je zdaj vključena v obvezno cepljenje. Upam da niste imeli prilike videt otrok, ki so zboleli za otroško paralizo.

Ampak priznam, tudi meni je ob vsakem cepljenju otroka nelagodno, vendar ne otežujem stvari. In strinjam se da kaka cepljenja res niso potrebna, recimo hepatitis B. Ampak  vem, da bi vse takoj tekle otroka cepit proti tetanusu (je vključen v obvezno cepljenje), če bi se kje porezal, še posebaj na kovino. bakterija tetanusa živi na gosto posuta po naravi in če poznate potek bolezni, verjamem da ne bi nobena šla reskirat, da ji otroka dobesedno zlomi na pol od mišičnih krčov. No mogoče malo pretiravam, ampak daleč od tega pa ni, če pustiš človeka brez zdravljenja do konca poteka bolezni.


(odgovor članu pekar)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: cepljenje otrok!!!
16.8.2011 10:45:53   
Golia
Hvala za vaše izkušnje in mnenja. user posted image

(odgovor članu deveta)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: cepljenje otrok!!!
17.8.2011 10:01:38   
jakipaki83
Jaz sem za cepljenje. In menim, da tisti, ki se samovoljno (torej brez indikacij, da cepljenje ni primerno zaradi zdravstvenega stanja) odločajo, da otrok ne bodo cepili, ravnajo neodgovorno. Pred kratkim je bil o tem odličen članek v Dnevnikovem objektivu. In tam je lepo povzeto moje mnenje - lahko se je odločiti, da ne boš cepil otroka v družbi, kjer je precepljenost tako velika, da tvoj otrok praktično ni ogrožen.
Sicer pa se prav zaradi večinoma neutemeljenega strahu pred cepljenjem spet pojavljajo bolezni, ki jih že skoraj ni bilo. Npr. rdečke. In ogrožajo tiste, ki zaradi zdravja niso smeli biti cepljeni in seveda novorojenčke (kot je lepo opisala Pelin). Neodgovorno.
potem pa pride do epidemij rdečk v ZDA (pred nekaj leti), ki povzroči velike težave.
In velik razlog za necepljenje je po navadi argument, da cepljenje povzroča avtizem. Argument povzet iz razisakave, za ketero je bilo že večkrat ugotovljeno, da je potvorila razultate. Njen avtor je celo sam priznal, da je raziskava prirejena.
Res pa je, da se vsak odloči sam zase oz za svoje otroke. Ampak s tem se odloča tudi za vse ostale, ki jih lahko potencialno okuži.

(odgovor članu Golia)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: cepljenje otrok!!!
31.8.2011 18:21:40   
Zdrav.ko Dren
IZVIRNO SPOROČILO: jakipaki83
In velik razlog za necepljenje je po navadi argument, da cepljenje povzroča avtizem. Argument povzet iz razisakave, za ketero je bilo že večkrat ugotovljeno, da je potvorila razultate. Njen avtor je celo sam priznal, da je raziskava prirejena.

Cepiva včasih povzročijo encefalitis, ki lahko pusti za seboj zelo različne poškodbe možganov, simptomi so lahko zelo različni in avtizem je tudi ena izmed možnosti... V ZDA je med tistimi, ki jim je bila izplačana odškodnina zaradi stranskih učinkov cepiv, tudi več otrok z avtizmom. Kdo torej potvarja rezultate? Kdo ima denar in moč, da sploh to lahko počne?

Številni starši otrok z avtizmom se znajdejo na robu preživetja, ko skušajo pomagati svojemu otroku in če zahtevajo odškodnino jim v postopku stoji nasproti država z najboljšimi odvetniki, ki jih plačuje z javnim denarjem in z izdatno pomočjo nesramno bogate farmacije. Malokomu uspe - včasih pa David le premaga Goljata, saj so dokazi tako kristalno jasni, da jih niti največji pravni mojstrovalci ne morejo ovreči.

Na žalost pa se zgodba o avtizmu ne konča tako kot v Svetem pismu (vojska premaganega Goljata odide, David zavlada Izraelu...) - ne, pri avtizmu premagani Goljat še naprej potvarja rezultate in že naslednji dan mediji spet na veliko prepričujejo starše: Cepiva so popolnoma varna! Seveda pa iz medijev ne boste izvedeli o Davidu z avtizmom - starši pač ne hranijo medijev z dragimi oglasi, da bi jim bilo vredno prisluhniti...

(odgovor članu jakipaki83)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: cepljenje otrok!!!
2.4.2012 13:17:04   
MK2012
http://wearechange.si/temelj-teorije-cepljenja-se-je-zrusil-znanost-razkrila-protitelesa-niso-potrebna-za-boj-proti-virusom/

(odgovor članu Zdrav.ko Dren)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: cepljenje otrok!!!
24.7.2012 16:07:19   
MK2012
Še nekaj zanimivega branja
https://sites.google.com/site/iluzijeocepivih/home

(odgovor članu MK2012)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: cepljenje otrok!!!
25.7.2012 14:38:29   
pasijonka
Dejstvo je, da se tisti starši, ki ne cepijo svojih otrok, veliko bolj informirajo o vseh možnih aspektih cepljenja in cepiv, in imajo za svojo odločitev tehtne razloge. Večina zagovornikov cepljenja preprosto verjame tistemu, kar jim povedo zdravniki.

Prvi v seriji odličnih člankov, ki bo morda še komu dal misliti:

http://medicina.finance.si/360369/%281.del%29-Cepiva-za-30-milijard-evrov-iluzij

(odgovor članu MK2012)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: cepljenje otrok!!!
18.9.2014 16:45:38   
Lucka9
sicer že stara tema... toda prijateljica na medicini mi je povedala, da zravniki staršem, katerih otorci niso cepljeni, ko jim pripeleljejo bolanega otroka za rdečakmi, oslovski kašelj ipd... dajejo v podpis neke izjave s katerimi se zaščitjo. tako milsim, da cepit ne dajejo starši, ki si lahko privoščijo odvetnika in tako dihajo za ovratnik zdravnikom.

osebno sem mnenja, da so cepiva zagotovo drugačna kot pred 10imi leti in je veliko dokazov, ki nasprotujejo temu. toda ves čas se nekako vrtijo kot mačke okrog vrele kaše in nihče ne more 100% zagoviti da NE bo škodovalo oziroma DA škoduje.

Vsak se odloči po svoji presoji, toda sama vem, da ker sem velikokrat imela brohtis vem kako grozen je že ta kašelj in ne bi želelal otorku privoščiti oslovskega kašlja.

Vsak po svoje. Obsojam pa nikogar.

(odgovor članu pasijonka)
Neposredna povezava do sporočila: 40
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Očetje, častite žensko, ki vam je rodila o...
Dragi očetje, tole je za vas: pomembni razlogi, zakaj morate postaviti spomenik ženski, ki vam je rodila otroka oziroma ...
Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?