|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Samohranilka in drugi otrok
31.8.2007 20:14:57   
nina166
IZVIRNO SPOROČILO: mmijau


Pa otrok je zdrav ? Mogoče jim še to "naloži", da ni čisto vredu, boš dobila še več €. user posted image



Veš to pa veliko bolj preverjajo in mora bit otrok res zelo bolan, da ti država da zraven kakšen evro. Tu pa šparajo, tak ko bi pa lahko, pa ne.

_____________________________

Domen - 16.6.2006
Daša - 21.1.2009

(odgovor članu mmijau)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: Samohranilka in drugi otrok
31.8.2007 20:21:06   
nina166
IZVIRNO SPOROČILO: Darja Kos

Je pa res, da mi je sladko ravno za to, koga podpiram s svojo plačo. Po zakonu mi tako ali tako trgajo od plače in če mi že morajo, potem raje dam neki lažni samohranilki, ki si poskuša z nekajmesečnim ali nekajletnim nategovanjem države izboljšati standard zase in za svoje otroke v prihodnosti, kakor pa za nakup nekih Falconov in oklepnikov, pa čeprav naj bi le ti varovali mene. MENE osebno n država še nikoli varovala čisto nič bolj, kakor me mora po ustavi in po vseh tistih bednih deklaracijah o človekovih pravicah, tako, da sem pač na strani tistih, ki se znajdejo. Pa kakorkli že. V preteklosti sem tudi jaz prejemala DSP oz. še ne tako zelo dolgo nazaj razliko od moje plače do polnega DSP-ja, ampak kaj - to mi je po zakonu pripadalo in s tem zakona nisem kršila. In tudi zdaj ga ne, ko vsake toliko oddam vlogo za IDSP. So mi jo že in odobrili in zavrnili, pa sem imela obakrat enake dohodke - no, pa tukaj išči logiko. Država smo že mi, davkoplačevalci, ja, ampak o tem, koliko bomo mi dajali kam, pa odloča naš preljubi parlament. Skočite enkrat malo tja na Šubičevo ali Prešernovo in povejte, da hočete narediti tako, kakor s prostovoljnimi prispevki za društva pri dohodnini - če nam že morajo trgati od plač, potem naj bi vsaj tako, da se sami odločimo, komu bomo dali. In jaz bi prej dala lažni samohranilki, kjer imata tako ona kot on minimalno plačo brez možnosti, da se zakreditirata za streho nad glavo. Evo, na, tle maš, pa si kupi parcelo in sezidaj nekaj vsaj za svoje otroke, mater, da se njim ne bo treba ****t z najemninami, kakor nam. Tiste Falcone in Patrie in podobno si pa lahko nekam vtaknejo. Ko me bo kdo prepričal, da to osebno potrebujem, če že osebno dajem od svoje plače - no, potem pa sledi še kakšen € za njih.



user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  Edini pameten odgovor...se popolnoma strinjam. Pa sama nisem samohranilka, čeprav z mojim nisva poročena in me marsikdo vpraša, zakaj nisem izkoristila možnosti.

_____________________________

Domen - 16.6.2006
Daša - 21.1.2009

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: Samohranilka in drugi otrok
31.8.2007 22:02:38   
Raho
IZVIRNO SPOROČILO: mafra

Oh kako ste smešni, prav tipični Slovenci, nevoščljivci, itd.

Marsikaj v tej državi ni prav in nikoli ne bo. Vsak naj se zase briga.



A ja? Zdaj smo pa nevoščljivci? Glede na to, da pol moje plače roma v državno blagajno, iz katere se jemlje za vse take primere kot je navedeni, smo kvečjemu PRIVOŠČLJIVCI, ker drugim omogočamo lepše življenje, četudi na podlagi "prirejanja " resnice o kvazi samohranilkah.

Glede na to, da pa je zadevica javno objavljenja na forumu pa se bomo težko brigali samo zase, ker nam je pač tema bila servirana, ne?

(odgovor članu mafra)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: Samohranilka in drugi otrok
31.8.2007 22:34:00   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: KORINA

Ojla,

imam eno vprašanje, če je bila katera v podobni situaciji. Z partnerjem imava enega otroka, pričakujeva pa drugega. Za prvega sem prijavljena kot mati samohranilka, sedaj pa je na poti drugi otrok (z istim očetom), pa me zanima ali je možno to urediti tako, da bom ostala mati samohranilka za oba otroka. Kako lahko to argumentiraš na sodišču?

Vprašanje je namenjeno tistim, ki so ali so bile v podobni situaciji in tistim ki imajo kakšen koristen nasvet. Prosim da me ne zasujete s komentarji in obsodbami da prenašam okrog državo.......itd

LP


- znižala si (skupaj s svojimi somišljenicami, taticami in lažnjivkami pred zakonom) povprečno slo. preživnino, zato otroci pravih samohranilk ne bodo dobili dovolj denarja, da bi dostojno preživeli (meni se zdi tak egoizem, da odvzameš zavestno sosedovemu otroku pravico do dostojnega preživetja tako hud prekršek, da bi vas vse v zapor stlačila!)
 
- tudi meni osebno vsak mesec kradeš denar, ki je od moje plače namenjen sociali, pa ne boš verjela, tudi svoji lastni materi in očetu
 
- to, da država nič ne naredi zate, ni resnica - daje ti porodniško in to 100% plačano, česar ni nikjer na svetu in to 12 mesecev dolgo, ker je glede na svetovno povprečje ogromno (resnično pa ti država ne daje standarda neke švedske - vendar ti tudi ne daje standarda neke etiopije - ampak strezni se, živiš v sloveniji, ogromno imaš vsega, vsak dan imaš kruh na mizi in dovolj za obleči, toplo ti je, avto imaš, lahko si hodila v šole...)
 
- pogoltna si, ker hočeš več, kot si sposobna sama zaslužit in to na račun mene in nje in nje in njega in njega....
 
Srečno punca! Jaz bi vseeno malo tale brain storming zares vzela, čeprav se krut sliši. Lahko iz vsega skupaj kaj dobrega zase potegneš, lahko nas pa obtožuješ naprej...tvoja volja.
 
 

(odgovor članu KORINA)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: Samohranilka in drugi otrok
31.8.2007 23:12:45   
Anonimen
user posted image user posted image user posted image user posted image  Gina.

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: Samohranilka in drugi otrok
2.9.2007 21:21:17   
tecka_nosecka
Hudo. "Če faušija bi gorela, bi bila v ognju cela....."

Koliko vem, je bilo postavljeno določeno vprašanje, ampak ste spet vsi zavili čisto vstran in po vrhu tega se še nekaj zbadate in napadate.... 

Poznam primere - dva otroka, oba z istim očetom, pa je tudi za drugega isto.

Ker verjemite, sodniki vedo kaj se dogaja in to je tudi nama sodnik povedal. Opozoril naju je tudi, kaki so postopki naprej, če se odločiva kupit stanovanje ali gradit. Niso pa nori.


Je pa sistem države kriv, da se to izvaja. Dali bi več pomoči mladim družinam, pa bi blo. In če imaš možnost, zakaj je ne bi izkoristili???? Država nateguje nas - zakaj mi ne bi nje? (Torej je brez veze, da nekaj obsojate ljudi, ki to prakticirajo. Če ti nekdo nekaj ponudi na pladnju, si samo nor, če tega ne vzameš). Ko pa bodo zakoni drugačni in drugačen sistem države, pa verjamem, da župniki ne bodo sfolgali delati.


Hja, tak pač je.
Miza ponuja, bedak zamuja.

Glede denarja, ki ga kao "krademo" samohranilke iz državne blagajne - če ga ne bi me, bi ga pa tista govedna na vrhu, ki že itak ne ve kam z dnarom. Take stvari pa zgleda nikoga ne motijo.

Tak. Pa sem spet vrgla pesom kost za glodat.....user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: Samohranilka in drugi otrok
2.9.2007 22:20:03   
cmokec


Hja, tak pač je.
Miza ponuja, bedak zamuja.

Glede denarja, ki ga kao "krademo" samohranilke iz državne blagajne - če ga ne bi me, bi ga pa tista govedna na vrhu, ki že itak ne ve kam z dnarom. Take stvari pa zgleda nikoga ne motijo.

Tak. Pa sem spet vrgla pesom kost za glodat.....user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



Res se mi smiliš. user posted image

_____________________________

Moje srce grejeta dva mala sončka: Sara (2001) in Pia (2005).

(odgovor članu tecka_nosecka)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: Samohranilka in drugi otrok
2.9.2007 22:34:37   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: tecka_nosecka

Glede denarja, ki ga kao "krademo" samohranilke iz državne blagajne - če ga ne bi me, bi ga pa tista govedna na vrhu, ki že itak ne ve kam z dnarom. Take stvari pa zgleda nikoga ne motijo.




Matr bejba, ti si pa ko Janša - misliš da boš s tem, ko obsojaš druge sama kaj manj kriva? Kako pa ti lahko trdiš, da bo nekdo iz vrha ukradel? Kr neki, samo da bi zgledalo, da imaš pravico krast. Nimaš je, nihče je nima.
Pa še neki, a ti tudi vzemeš v trgovini iz police kaj, pa daš v žep, saj se ti samo ponuja, večina trgovin nima redarjev? A ukradeš svoji mami denar iz torbice, saj je ne zaklepa pred tabo najbrž, saj se ti sam ponuja???? Zakaj pa ne? Mogoče pa imaš vendarle nekaj tistega v sebi, čemur se reče vrednostne norme. Mogoče sebe toliko ceniš, da se ti ne zdi, da moraš pasti tako nizko. No vidiš, če kradeš pravim samohranilkam, to pomeni, da si padla nizko. In še nekaj, v resnici nobena od tistih, ki kradejo, nikoli ni bila strašno brez denarja. Ker če bi bila kadarkoli, če bi se zavedala, kaj pomeni, da si reven, da nimaš dovolj za otroka nafutrat, če bi to kdaj doživela, ne bi ukradla nikomur revnemu več. Nikoli. To ni stvar, za katero lahko rečeš "neumen bi bil, če ne bi vzel, saj ti pred nosom leži", to je podla kraja tistim, ki v resnici nimajo. Nimajo za otroka. Samo ti še nisi dovolj zrela, da bi se tega zavedala. žal. Upam, da te revščina nikdar ne sreča. In prosim te, strezni se in nehaj krasti. Zavoljo otrok, ki nimajo. V resnici nimajo. Nimajo zaradi tebe in takih, ki razmišljajo kot ti. In ja, prav je bilo, da smo jo napadle. Še vedno manj boli, kot pa prave samohranilke kraja njihovega denarja. Srečna naj bo, da ni situacija zamenjana. A se ti zavedaš, kako so zaradi tega tudi podvrednotene preživnine, kako zelo zelo zelo zelo se mora vsaka ločena mati truditi, da dokaže, da je realni znesek, potreben za preživljanje otroka večji od 100eurov???? eh, saj boste tudi ve tam enkrat. Po zakonu povprečja imate več kot 50% možnosti, da se boste ločile in še dodatnih 25%, da boste živele samo v nemogočem zakonu. Pa se takrat slišimo. Srečno!

(odgovor članu tecka_nosecka)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: Samohranilka in drugi otrok
2.9.2007 22:42:44   
Pupica
IZVIRNO SPOROČILO: Primoza RR

IZVIRNO SPOROČILO: maruškaŠ

Ne vem zakaj jo obsojaš in kritiziraš. Ali ti nisi še nikoli goljufala tako ali drugače?!!!!


NE.


Kaj pa vožnja 45 v naselju z omejitvijo 40?



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Primoza kot vedno me nasmeješ!!!
Ajauser posted image verjetno nima izpitauser posted image


Ma delajte kr vas je volja, sam najbl me mot na tej temi, da se ene opredelite, potem pa napadate, napadate, napadate, napadate...kaj a je potem vaše mnenje bolj pomembno, če ga 10001 poveste????
Pomoje je dost če se mnenje pove, potem pa se pusti še drugim do besede. Ne pa de se skoz 4 liste bere sam 3 osebe k ponavljajo isto sranje skoz in skoz.Ne vem no...sam moje mnenje...pa čeprav ne o tej temiuser posted image

ps.pa ne pozabte, kreg škoduje lepoti!!!


(odgovor članu Primoza)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: Samohranilka in drugi otrok
3.9.2007 14:08:01   
dory
ko macku na rep stopis zacvili :)

drugace pa se ponovno podpisem pod gino...krasno si tole napisala...



(odgovor članu Pupica)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: Samohranilka in drugi otrok
3.9.2007 20:24:10   
tecka_nosecka
Hja... vsak ma svoje mnenje. In temu zgleda ne bomo prišli do konca. 2 tabora, ki se pljuvata....


Gina? Kako pa ti veš, za kake zneske se odločajo???? Telepatija, pa to????



Pa še to - "Nimajo zaradi tebe in takih, ki razmišljajo kot ti."
Ni mi jasno, kako bi mi "nižali" dejanske preživnine. Razlago prosim.
Če se jaz z mojim zmenim za 10EUR na mesec, kaj ena mati, ki bo pa res v tem pa se ne bo mogla zmenit za 200EUR??? Ali pa jih stožit? Prosim te lepo....... Gre za DOGOVOR med bivšima partnerjema, kar pa NE vpliva na nikogar drugega....

Je pa brez veze sploh še kaj rečit. Če ste takega mnenja, pač ste. 

Sem morda vrgla psom še eno kost?????



In kje piše, a se preživnina določa na podlagi dogovorov
Samo nekaj bi rada še povedala -  ne vem, zakaj se kao krade tistim, ki so zares v taki situaciji. Kar je sporazumno, je pač tako, ker se starša tako odločita. Če se odločita za 20 EUR na mesec, se naj, ampak takih zneskov ni. Vse

(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: Samohranilka in drugi otrok
3.9.2007 20:35:08   
Anonimen
Pa še to - "Nimajo zaradi tebe in takih, ki razmišljajo kot ti."

Samo nekaj bi rada še povedala -  ne vem, zakaj se kao krade tistim, ki so zares v taki situaciji.


Verjetno poznaš pojem državnega proračuna user posted image .

Verjetno veš, da je v njem postavka "socialni transferi".

Verjetno veš, da se iz nje črpajo otroški dodatki in socialne pomoči. Tudi za samohranilke.

In verjetno veš, da so postavke praviloma dogovorjene v fiksnih zneskih za eno leto vnaprej, z majhno verjetnostjo rebalansa.

Zdaj si pa zračunaj, komu in kaj kradeš, če si lažna samohranilka. Saj znaš sama user posted image

(odgovor članu tecka_nosecka)
  Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: Samohranilka in drugi otrok
3.9.2007 20:42:35   
NevenkaP
IZVIRNO SPOROČILO: tecka_nosecka

Hudo. "Če faušija bi gorela, bi bila v ognju cela....."



Poleg ostalih nebuloz, ki si jih natresla ti tudi pojem "faušija" ni čisto jasen, kaj?

(odgovor članu tecka_nosecka)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: Samohranilka in drugi otrok
3.9.2007 20:49:36   
mama54
[
IZVIRNO SPOROČILO: tecka_nosecka

Sem morda vrgla psom še eno kost?????




¸


Mene pa hudo moti,da se  uporabnice RR,katere so proti nepoštenim samohranilkam zmerja s psi.

_____________________________

Ne sanjaj svojih sanj, temveč jih živi!

(odgovor članu tecka_nosecka)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: Samohranilka in drugi otrok
3.9.2007 20:49:45   
Anonimen
Verjetno poznaš pojem državnega proračuna .

Verjetno veš, da je v njem postavka "socialni transferi".

Verjetno veš, da se iz nje črpajo otroški dodatki in socialne pomoči. Tudi za samohranilke.

In verjetno veš, da so postavke praviloma dogovorjene v fiksnih zneskih za eno leto vnaprej, z majhno verjetnostjo rebalansa


Še bolj verjetno je pa, da vsega tega ne ve. Ali pa noče vedeti. Ali pa ve, pa ji je malo mar. To bo.

(odgovor članu NevenkaP)
  Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: Samohranilka in drugi otrok
3.9.2007 20:57:30   
mamči
Danes pa res večina gleda na to, kako bodo nekoga "nategnili".

Delaj kaj češ, mene bi bilo sram.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: Samohranilka in drugi otrok
3.9.2007 21:07:40   
kren
Jaz sem zelo proti temu početju, čeprav je tako prisotno, da se tisti "kao" znajdejo", če to naredijo, ostali so pa malo čudni. A moramo vedeti, da je to denar, ki se jemlje iz neke "vreče" (tisti del proračuna, k je namenjen tistim, ki potrebujejo pomoč in solidarnost širše družbe - otroci, nazaposleni, socialno ogroženi...), in če iz te vreče jemljejo denar tudi tisti, ki lahko sami poskrbijo zase in ki jim ta denar ne pripada ali si jemljejo preveč, ostane manj za tiste, ki ga res potrebujejo. V to vrečo pa  dajemo vsi. Ampak vidim, da jih precej podpira to početje - ostanek neke miselnosti, ko ni bilo privatne lastnine, ko so rekli, da je vse od vseh, ko si je delavec iz tovarne domov nesel šraufnciger, saj je tovarna itak tudi njegova. Me kar malo stisne, ko privatnik z avtom za 30.000 € pripelje otroka v vrtec, katerega pa ima zastonj, hkrati pa še za otroka dobivajo polne otroške dodatke, ker je njegova partnerka, ki na njegovi firmi na črno dela, kao nezaposlena samohranilka, tričlanska familija z recimo 1.500 € mesečnega dohodka pa plačuje skoraj polno ceno za vrtec, dobi pa 15 € otroškega dodatka.

Mislim da bi bilo zaradi takih "primerkov" najbolj pravično uvesti enotne otroške dodatke in enotne cene vrtca, pa bi bilo konec tovrstnih mahinacij, saj nas otroci na koncu konce približno enako stanejo. Pa mogoče bi nenadoma naši statistiki ugotovili, da le ni toliko razpadlih družin, kot so do sedaj mislili.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: Samohranilka in drugi otrok
3.9.2007 21:16:10   
Primoza
O pupica lep pozdrav,

Drugače pa je bila poanta v tem naj vrže kamen tisti ki je brez greha. Poudarjate predvsem finančne zadeve - tu bi rekel da je bolj zoprno tista druga partnerska poanta. Lep primer take "naveze" je dejstvo da partner od te samohranilke ne more niti na bolniško. Se pravi samohranilstvo je le za tiste, ki se vidijo dejansko kot edine skrbnice otroku in tako v  bistvu niso več resnične samohranilke.

(odgovor članu Pupica)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: Samohranilka in drugi otrok
3.9.2007 21:40:22   
Primoza
več resnične samohranilke.
IZVIRNO SPOROČILO: Primoza RR

O pupica lep pozdrav,

Drugače pa je bila poanta v tem naj vrže kamen tisti ki je brez greha. Poudarjate predvsem finančne zadeve - tu bi rekel da je bolj zoprno tista druga partnerska poanta. Lep primer take "naveze" je dejstvo da partner od te samohranilke ne more niti na bolniško. Se pravi samohranilstvo je le za tiste, ki se vidijo dejansko kot edine skrbnice otroku in tako v  bistvu niso več resnične samohranilke.


In tako v bistvu niso več daleč od resnične samohranilke. Tiskarski škrat.

(odgovor članu Primoza)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: Samohranilka in drugi otrok
3.9.2007 22:17:28   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: tecka_nosecka

Gina? Kako pa ti veš, za kake zneske se odločajo???? Telepatija, pa to????

Jaz sem ločena. Bila sem na sodišču in doživela to na lastni koži. Gospa sodnica je rekla: Kako pa to, da rabite več kot 80 evrov na mesec? Povprečna slovenska ločenka je zadovoljna z manj. Povprečna slovenka ne potrebuje 80 eur za preživljati otroka.... in tako je šlo poniževanje še kako uro naprej v tem in še hujšem smislu. Ni dovolj, da dec dobi drugo, še sodniki mislijo, da jih hočeš zaj.... in sodniki pravzaprav nimajo pojma, koliko otrok stane. Sklepajo na osnovi tega, kar povprečna slo. zahteva. In povprečna slovenka zahteva vse skupaj nič, ker ni prava ločenka, ker v resnici ne rabi denarja....ker laže na sodišču! Aja, midva z bivšim sva imela že prej vse črno na belem, koliko bo plačeval, notarski zapis, pa ni bilo dovolj za sodišče. Zaradi lažnih samohranilk. Saj sem na koncu dobila tisto ubogo revščino, ki jo plačuje, pa vendarle s težavo, vendar sama plačujem ogroooomno več vsak mesec, kot g. bivši. Zaradi lažnih samohranilk, v končni fazi so ukradle in kradejo tudi meni čisto vsak mesec razliko do polovice vzdrževanja vsakega otroka. Z vso pravico sem jezna nanje.


Pa še to - "Nimajo zaradi tebe in takih, ki razmišljajo kot ti."
Ni mi jasno, kako bi mi "nižali" dejanske preživnine. Razlago prosim.
Če se jaz z mojim zmenim za 10EUR na mesec, kaj ena mati, ki bo pa res v tem pa se ne bo mogla zmenit za 200EUR??? Ali pa jih stožit? Prosim te lepo....... Gre za DOGOVOR med bivšima partnerjema, kar pa NE vpliva na nikogar drugega....

Ja, pa ma veze. Ni mi jasno, a si imela matematiko 1 ali kako? Kot ti je že mič lepo razložila, je v državi namenjeno toliko in toliko denarja zanje. In če ti dobiš npr. 40 eur olajšave in še 5000 ali več tvojih somišljenic, je toliko 100.000 eur manj namenjeno pravim samohranilkam, ki nimajo za preživetje. Če bi vas ne bilo, bi se ves denar stekal samo k njim in plačilni razredi bi bili drugačni. Toliko 100.000 eur bi bilo več zanje. Tako pa tega denarja ni, ker ste ga pobrale, pokradle.
Jaz ti bolj po slovensko ne znam razložit. In ne vem, ali resnično ne vidiš tega, ali pa nalašč glumiš. V vsakem primeru je vse skupaj za zjokat.


Sem morda vrgla psom še eno kost?????

Tudi jaz te ljubim.user posted image user posted image



(odgovor članu tecka_nosecka)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: Samohranilka in drugi otrok
3.9.2007 22:58:20   
katjutav
Gina, tako se piše! user posted image user posted image user posted image

Tudi sama sem takega mnenja in prepričanja. In ne bi mogla boljše napisati.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: Samohranilka in drugi otrok
3.9.2007 23:22:52   
Olivija
IZVIRNO SPOROČILO: kren

Me kar malo stisne, ko privatnik z avtom za 30.000 € pripelje otroka v vrtec, katerega pa ima zastonj, hkrati pa še za otroka dobivajo polne otroške dodatke, ker je njegova partnerka, ki na njegovi firmi na črno dela, kao nezaposlena samohranilka, tričlanska familija z recimo 1.500 € mesečnega dohodka pa plačuje skoraj polno ceno za vrtec, dobi pa 15 € otroškega dodatka.

Mislim da bi bilo zaradi takih "primerkov" najbolj pravično uvesti enotne otroške dodatke in enotne cene vrtca, pa bi bilo konec tovrstnih mahinacij, saj nas otroci na koncu konce približno enako stanejo. Pa mogoče bi nenadoma naši statistiki ugotovili, da le ni toliko razpadlih družin, kot so do sedaj mislili.



... to je pa tisti naslednji primer poleg "samohranilk". Čeprav je pa tako, če bo ta privatnik zbolel oz. se mu bo kaj hujšega naredilo, potem bo dobival tisto svojo minimalno plačo oz. otroci bodo dobivali odstotek od tiste minimalne pokojnine - me prav zanima, če tudi na to pomislijo user posted image

(odgovor članu kren)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: Samohranilka in drugi otrok
4.9.2007 7:11:16   
maruškaŠ
IZVIRNO SPOROČILO: tecka_nosecka

Je pa sistem države kriv, da se to izvaja. Dali bi več pomoči mladim družinam, pa bi blo. In če imaš možnost, zakaj je ne bi izkoristili???? Država nateguje nas - zakaj mi ne bi nje? (Torej je brez veze, da nekaj obsojate ljudi, ki to prakticirajo. Če ti nekdo nekaj ponudi na pladnju, si samo nor, če tega ne vzameš). Ko pa bodo zakoni drugačni in drugačen sistem države, pa verjamem, da župniki ne bodo sfolgali delati.


Hja, tak pač je.
Miza ponuja, bedak zamuja.

Glede denarja, ki ga kao "krademo" samohranilke iz državne blagajne - če ga ne bi me, bi ga pa tista govedna na vrhu, ki že itak ne ve kam z dnarom. Take stvari pa zgleda nikoga ne motijo.

Tak. Pa sem spet vrgla pesom kost za glodat.....user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image




Tole razloži recimo njej (enostarševska družina) :

Re: Korak ali dva do roba revščine Napisal: ronka Datum: 03.09.2007 22:52 
meni se je to zgodilo ze dvakrat.ostala brez sluzbe v najemniskem stanovanju brez avta.z tremi otroci in boleznijo pri hisi.par mesecev smo ziveli samo z otroskim in prezivnino.sedaj cakam odgovor nove sluzbe placa ne vem kolk bo,dobila sem socialno pomoc in verjetno bo placa vecja.nas standard je odvisen od moje sluzbe...

(odgovor članu tecka_nosecka)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: Samohranilka in drugi otrok
4.9.2007 8:34:38   
TeckaNosecka
hm... malo nas je vse zaneslo. Vsaka stoji za tem, kar napiše in zaradi tega nikogar ne obsojam, pa tudi zmerjam ne (kot je ena napisala, da vas primerjam s psi - ni bil tak namen. Saj ve ste pa druge izraze našle). Vem, da ste upravičeno jezne, ampak verjemite, nisem ena od tistih, ki si bo kupla avto na ta račun ali postavla hišo, ker z malim živiva pri starših, imava eno sobico, kako nas bova pa z mojim  preživela, pa nikogar ne briga, ker nimam očka milionarja.



Je pa tole lažno samohranilstvo isti primer kot brezposelne mame, ki dajo otroke v vrtec, tisti ki pa bi varstvo res rabili, pa ga ne dobijo oz. so na čakalnih listah.

In dokler bo sistem države taki, se bo to izkoriščalo, me se pa bomo kregale in zmerjale.

Pa spet nisem hotla nobene užalit. Res ne. In mi je žal, da sem sploh napisala mnenje, ker ga očitno tukaj ne smeš.

LP

(odgovor članu maruškaŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: Samohranilka in drugi otrok
4.9.2007 8:39:00   
Anonimen
Je pa tole lažno samohranilstvo isti primer kot brezposelne mame, ki dajo otroke v vrtec, tisti ki pa bi varstvo res rabili, pa ga ne dobijo oz. so na čakalnih listah.


Otroci brezposelnih mater torej nimajo kaj iskati v vrtcu? Zanimivo. Ampak to je že druga tem. Če je mati brez službe, brez dohodka, naj bo pa še otrok doma, brez družbe, socializacije, ... Kaj pa ko brezposelna mati  naenkrat dobi službo? Kaj pa potem? Otroka v ruzak pa gasa v službo user posted image  Samo eni pa res nič ne razmišljate, samo da je vam dobro, pa je v redu. Zato pa je tako kot je. user posted image

(odgovor članu TeckaNosecka)
  Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?