|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Pogovori o spontanem splavu
1.10.2007 16:02:54   
Anonimen
Pikabu, jst sm pa ful vesela, da se bolje počutiš user posted image
Pa vse najboljše tvojima dvema sončkoma.
user posted image

(odgovor članu Pikabu)
  Neposredna povezava do sporočila: 126
   RE: Pogovori o spontanem splavu
1.10.2007 16:33:22   
Pikabu
St.Ina, hvala.

Jah, počutje je boljše. Se res trudim, da si ne pustim, da mi še pride tako do živega. Sicer, če vidim kakšno nosečko, se podzavestno primem za trebuh, pa se takoj spomnim, da moj še ne bo kmalu tak, ampak se res ful trudim, da me to ne prizadane in da mislim na čas, ko bo tudi pri meni spet to možno. To me drži pokonci, čeprav me nekateri hočejo prepričati, naj zdaj vseeno počakam dlje časa, da sta otroka še premajhna, da naj si vzamem čas, da si odpočijem, ampak se ne dam. To je najina odločitev in če pride otroček, vem, da bom zmogla tudi s tremi voziti.

_____________________________

Ema (13. 9. 2004)
Maks (27. 9. 2006)
Katja (11. 4. 2010)
Luka (13. 6. 2014)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 127
   RE: Pogovori o spontanem splavu
1.10.2007 18:14:10   
Neža7
Jaz imam vse moje slikice iz UZ v albumu. Sem jih prelepila notri po NS (12t). Ful lepo sliko imam, kje je mala Neža raztegnila ven svojo roko in se vidi vse njene prste. Mi je že bolje, da jih lahko včasih pogledam.
Po SS (19t) sem še prelepila ful lepe slikic angelev. 
Vse kar sem imela oblečano ta dan, ko mi je vodo vse odtekla sem vrgla proč, ker nisem morala več nosit tistih oblačila, mi je bilo prehudo.
No, sedaj sem že končala 3. M user posted image  Še dva potem znova poskusiva user posted image

_____________________________

11.07.2008 ob 10:32 se je nama pridružila najina Neža. Težka 2260g in velika 45cm

09.12.2009 ob 10:58 se je nama pridružil najini Aljaž. Težek 3400g in velik 52cm



(odgovor članu Pikabu)
Neposredna povezava do sporočila: 128
   RE: Pogovori o spontanem splavu
2.10.2007 11:02:33   
Anonimen
Kot sem že povedala, sem tudi jaz teste po abraziji vrgla, slikice pa sem seveda obdržala in jih bom imela za vedno, ker to je bil le moj otroček ki mu je srček enkrat tiktakal. Mi je pa tudi tašča kupila tisto knjigico za otročka Moj prvi album in zaenkrat so tam notri in bojo notri tudi ostale ko bomo dobili novega otročka.
Upam, da tudi to dočakamo.
Jaz trenutno ta teden čakam na prvo user posted image  po abraziji da se vse to še sčisti, potem pa ko dobim drugo user posted image , moram prvi dan poklicat na ginekološko v Lj. na UZ in slikanje maternice pri prof.Tomaževiču, ker imam srčasto maternico in posledično tudi malo pregradico, katero bo verjetno potrebno operirati, histeroskopija, če tudi on ti potrdi, ampak verjetno da bo, ker ko sem bila na ginekološki so mi sestre takoj rekle, da glede na to da sem zgubila otročka in da imam takšno maternico, to takoj operirajo.
Zanimivo, da zdej pa komi čakam da dobim user posted image . Ampak kaj čmo, nimamo kej.

(odgovor članu Neža7)
  Neposredna povezava do sporočila: 129
   RE: Pogovori o spontanem splavu
2.10.2007 13:14:03   
Romč
Pozdravljene punce.

Jaz sem pa tudi v juniju imela SS. user posted image  Sedaj mislim, da sem se kar dobro opomogla. Ni mi več tako hudo no. Sedaj sem imela že dve user posted image  in sedaj bi morala biti že tretja pa jo še kar ni. V septembru sva se lotila delati na novem user posted image . Tako bi bila vesela, če tretje ne bo bilo. Odločila sem se, da še ta teden počakam potem pa naredim test. Čeprav kakšnih nosečniških znakov ne občutim.

Upajmo na najboljše.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 130
   RE: Pogovori o spontanem splavu
2.10.2007 17:41:55   
Pikabu
Romč, držim pesti, da bo user posted image user posted image . user posted image

_____________________________

Ema (13. 9. 2004)
Maks (27. 9. 2006)
Katja (11. 4. 2010)
Luka (13. 6. 2014)

(odgovor članu Romč)
Neposredna povezava do sporočila: 131
   RE: Pogovori o spontanem splavu
2.10.2007 20:49:15   
frutka_
Meni je še vedno hudo...niti tu gor ne morem sodelovat, ker mi enostavno veseli občutki ne potegnejo. Sem vesela in vse ampak o ponovni nosečnosti sploh ne razmišljam.
Vprašala bi samo ali ste imele kakšne posebne preiskave po SS? Mi bodo pregledali kri, je možno da zvem zakaj je prišlo do SS?

(odgovor članu Pikabu)
Neposredna povezava do sporočila: 132
   RE: Pogovori o spontanem splavu
3.10.2007 10:33:54   
Lenny
.

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 133
   RE: Pogovori o spontanem splavu
3.10.2007 11:24:59   
Lenny
Ne, Frutka, nič posebnega niso počeli z menoj. Mesec dni po ss sem imela pregled pri svojem G. Histološki in genetski izvid ni dal odgovora o vzroku. Edina razlaga je bila napaka v razvoju, nezdružljiva z življenjem user posted image

(odgovor članu Lenny)
Neposredna povezava do sporočila: 134
   RE: Pogovori o spontanem splavu
3.10.2007 14:34:58   
mihi78
Frutka, mene so komaj po 3. SS poslali na histeroskopijo pa naprej v ambulanto za neplodnostuser posted image

(odgovor članu Lenny)
Neposredna povezava do sporočila: 135
   RE: Pogovori o spontanem splavu
3.10.2007 16:11:50   
Muca83
Kako jaz vem, je normalno, da te pošljejo na preiskave šele po 3 SS. Jaz imam zdaj za sabo 2 in mi je že rekla moja ginekologinja, ko mi je pisala napotnico za abrazijo, da se to še šteje pod normalno, če bi se pa še 1x ponovilo, se pa gre na preiskave. Sem pa po prvem SS (mola) bila pri Tomaževiču na pregledu za pregrado, ampak samo zato, ker se je tisti ginekologinji, ki je nadomeščala mojo, zdelo da jo je videla. Pa je baje nimam. 

_____________________________

Lana, 27.08.2009 (3.460 g, 50 cm, OG 37 cm)
6. mesec: 7.430 g, 67 cm
7. mesec: 8.240 g, 68 cm

(odgovor članu mihi78)
Neposredna povezava do sporočila: 136
   RE: Pogovori o spontanem splavu
3.10.2007 16:28:35   
sayuri
Meni je histološki izvid pokazal, da je šlo za molarno nosečnost molo - zato hodim vsake 3 tedne na odvzem krvi. Drug teden grem še ta zadnjič, potem pa upam, da zelena luč za naprej.

(odgovor članu Muca83)
Neposredna povezava do sporočila: 137
   RE: Pogovori o spontanem splavu
3.10.2007 20:20:53   
Pikabu
IZVIRNO SPOROČILO: frutka

Meni je še vedno hudo...niti tu gor ne morem sodelovat, ker mi enostavno veseli občutki ne potegnejo. Sem vesela in vse ampak o ponovni nosečnosti sploh ne razmišljam.
Vprašala bi samo ali ste imele kakšne posebne preiskave po SS? Mi bodo pregledali kri, je možno da zvem zakaj je prišlo do SS?


Frutka, meni pa ravno to najbolj pomaga, da sem tukaj gor pisala in da sem govorila o tem. Vem, da smo ljudje različni, vzemi si čas, ko boš pripravljena, boš lažje spet razzmišljala o tem. user posted image

Glede preiskav: jaz sem takoj vprašala, če bodo poslali kaj na preiskave, glede na to, da je plodek tako padel ven, pa sem tudi dobila odgovor, ko se to prvič zgodi, da nič ne pošiljajo in da šele po večih splavih. Imam pa namen svojo G natančno izprašati glede določenih zadev, za katere si sama ne pridem na jasno, če bi bili lahko vzrok, predvsem glede tega vnetja bom temeljito izprašala.

_____________________________

Ema (13. 9. 2004)
Maks (27. 9. 2006)
Katja (11. 4. 2010)
Luka (13. 6. 2014)

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 138
   RE: Pogovori o spontanem splavu
3.10.2007 23:16:38   
Anonimen
Danes 28.dan po abraziji sem dobila user posted image , točna kot urica, imam cikluse na povprečnih 27 dni. Tudi jaz sem jo zelo vesela. Me pa že kar boli trebuh, imam boleče user posted image in imam občutek, da se bo vsak čas orng ulilo. So mi pa itak rekli, da se bom prvi user posted image še sčistila od abrazije.
Sedaj pa moram počakati na naslednjo user posted image in prvi dan moram poklicati na ginekološko in se naročiti pri prof.Tomaževiču za UZ in slikanje maternice, ker imam srčasto maternico in malo pregrado in po vsej verjetnosti bom morala na histeroskopijo. Glede na to, da je moji pikici nehal tiktakati srček, srčno upam, da mi prof.Tomaževič potrdi diagnozo mojega G in da mi naredijo operacijo, ker še enkrat čez isti potopek, ko mi je G rekel, da s pikico pa nekaj ne bo v redu in še enkrat abrazija, ne vem če bi še enkrat zmoglauser posted image .
Se vam pa sigurno ša javim kako in kaj. In seveda držim pesti za vse moje sotrpinke.

Nočko user posted image
Vesna

< Sporočilo je popravil Vesnyca -- 3.10.2007 23:17:31 >

(odgovor članu Pikabu)
  Neposredna povezava do sporočila: 139
   RE: Pogovori o spontanem splavu
3.10.2007 23:40:31   
Pikabu
Vesnyca, user posted image user posted image user posted image da je prišla tako točno. Jaz si tudi že malo računam, kdaj mora priti. Upam, da tudi pri meni ne bo zamujala preveč. Jaz sem pa danes 14 dni po ss-ju. Ti želim, da ti zdaj čas še hitreje mineva, da vse preiskave čim bolje opraviš, da te dobro "poštimajo" in da bosta kmalu lahko spet delala na user posted image . Drži se in pogumno naprej. user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ema (13. 9. 2004)
Maks (27. 9. 2006)
Katja (11. 4. 2010)
Luka (13. 6. 2014)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 140
   RE: Pogovori o spontanem splavu
4.10.2007 9:03:17   
vebo
Jaz bom pa jutri 14 dni od splava. Počutim se super, vsaj fizično in komaj čakam na menstruacijo. Jih imam točno na 27 dni, potem pa pet poskusim. Meni se plodek ni razvil. Včeraj sem klicala sestro, ker moram na pregled 3 tedne po splavu, pa je rekla, da ne ve če je potrebno, da je gužva. Kaj ve pravite? Kajneda je fajn da grem na pregled, če hočem zopet začet. Prva nosečnost je bila bp. Tudi zanosila sem dvakrat brez težav.   Bi pa nekaj vprašala, če mogoče veste. Ali lahko zanosiš 14 dni po splavu, ter ali je tisti mesec po splavu ovulacija ali ne? Vem, da ne smeš. Sam mene zanima kaj če se pa kateri zgodi???

Pozdravček


(odgovor članu Pikabu)
Neposredna povezava do sporočila: 141
   RE: Pogovori o spontanem splavu
4.10.2007 9:13:48   
Anonimen
Vebo seveda je dobro iti h ginekologu, ne vem kakšna sestra je to da ti je to rekla. Absolutno je dobro tri tedne po ss ali abraziji iti h ginekologu, da preverite dejansko stanje v maternici. Ti kar še enkrat pokliči in reci da zahtevaš  pregled in naj te čimprej naroči. Sploh pa imamo pravico to naresti, tko da kar brez skrbi, te mora naročiti. Drugače pa mislim da  ni dobro takoj zanositi veš, ker se mora maternica še sčistiti, ampak nič ne bom zdaj pametna, ampak jaz bi na tvojem počakala.

(odgovor članu vebo)
  Neposredna povezava do sporočila: 142
   RE: Pogovori o spontanem splavu
4.10.2007 11:18:13   
Ana Luna
Vebo, ti je že Vesnyca vse odgovorila. Jaz mislim isto.
Ovulacija nastopi tut že takoj po splavu, vendar počakat moraš vsaj 1 m, potem pa lahko začneš ponovno. Ne vem, kaj bi se lahko zgodilo, če bi takoj zanosila. user posted image
Pejt na pregled k tvoji g, to moraš zahtevati, da te sprejme!
Drži se.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 143
   RE: Pogovori o spontanem splavu
4.10.2007 16:30:50   
Muca83
Pri meni bo pa pojutrišnjem 3 tedne od abrazije in srčno upam, da čimprej dobim M. Po prejšnji abraziji je kar dolgo trajalo, se ne spomnim točno, je pa bilo skoraj 6 tednov. Upam, da bo zdaj prej! Čez 3 tedne imam pregled pri svoji ginekologinji, da pogleda, če je vse ok in mi bo najbrž dala že kar zeleno luč za nov poskus. Tako mi je rekla ko mi je pisala napotnico za abrazijo, da je en mesec čakanja dovolj.

Vsak dan razmišljam o tem kar se mi dogaja in še vedno ne morem verjeti. Ves čas se sprašujem zakaj jaz. Zelo mi je hudo. Ko se mi je to zgodilo prvič, sem se veliko lažje sprijaznila, sem si rekla, da je pač naključje, da se to vsaki lahko zgodi itd. Sedaj sem pa strašno obremenjena, bojim se, da je z mano kaj narobe, kakšna prenosljiva kromosomska napaka, vzroka itak ne bom izvedela, vsaj ne pričakujem da bi, vem pa, da bi naredila vse na svetu, da mi ne bi bilo treba še enkrat doživljati vsega tega.

Nekje sem prebrala, da je po dveh neuspešnih nosečnostih 35% verjetnost, da bo neuspešna tudi tretja user posted image

Želim si samo enega user posted image , in potem še enega čez nekaj let, ampak tudi če drugega ne dobim, da le enega, pa bom srečna, ker življenje brez otrok se mi ne zdi preveč smiselno.


_____________________________

Lana, 27.08.2009 (3.460 g, 50 cm, OG 37 cm)
6. mesec: 7.430 g, 67 cm
7. mesec: 8.240 g, 68 cm

(odgovor članu Ana Luna)
Neposredna povezava do sporočila: 144
   RE: Pogovori o spontanem splavu
4.10.2007 17:58:41   
mihi78
Muca83 tudi jaz sem že večkrat kje zasledila, da se možnosti za uspešno nosečnost zmanjšujejo z vsakim SS. Me je kar panika, ker sem že imela 3. user posted image Danes sem še extra žalostna. Komaj sem se pivadila dejstvu, da najboljša prijateljica pričakuje že 2.user posted image mi je mami danes povedala, da je v veselem pričakovanju tudi moja sestrična. Kdaj pa bom na vrsti jazuser posted image Pa lep pozdravček vsem. 

(odgovor članu Muca83)
Neposredna povezava do sporočila: 145
   RE: Pogovori o spontanem splavu
5.10.2007 6:36:00   
sayuri
Jst vam želim, da M čimprej ugledate. JAz sem jo po abraziji dobila 51. dan user posted image  PA imam drugače M na 25 dni. TA drugo sem dobila 28. dan. Obe zelo zelo močni user posted image , tako da sem morala vložke na eno uro menjat (une nočne always).

(odgovor članu mihi78)
Neposredna povezava do sporočila: 146
   RE: Pogovori o spontanem splavu
5.10.2007 7:10:49   
Anonimen
sayuri tudi jaz imam tooooooolk močno, da je to neverjetno. Imam že tko al tko boleče in močne M, ampak tole zdej po abraziji, to je pa nekej za znoretuser posted image . Pa še tamponov ne smem zdej uporabit da se bo kao res vse sčistilo in tko kot si rekla, vložke always night (tisti najdaljšiuser posted image ) jih menjavam kot po tekočem traku. Upam da se kmalu počasu začne umirjat, še dobro da je vikend pred vrati, doma je potem vse lažje.

Pa lep petekuser posted image .
Vesna

(odgovor članu sayuri)
  Neposredna povezava do sporočila: 147
   RE: Pogovori o spontanem splavu
5.10.2007 10:21:36   
pinka1
Vesnyca to je normalno. Jaz sem jo dobila 26. dan po abraziji in je bila prva tri dni močna za znoret, potem pa se mi je umirila, ampak se mi je izcedek vlekel še 5 dni. Tako da je bila dvakrat močnejša kot ponavadi in enkrat daljša.

Jaz imam v ponedeljek pregled po abraziji, ker sem ga morala prestavit ker sem dan pred predvidenim prvim pregledom dobila M.

Sem mnenja, da bi vsaka morala na pregled h G, da vidi če se stanje normalizira in potem greš lažje v nove boje.

Jaz imam plan počakat še dve M, bom pa videla kaj bo v pobedeljek G rekla.

Lep dan!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 148
   RE: Pogovori o spontanem splavu
5.10.2007 19:47:54   
Pikabu
Dajte mi povedat, punce, koliko časa so vam rekli, pa počakate s spolnimi odnosi po abraziji? Ste res čakale tako dolgo, ali ste kaj prej? Meni so rekli, da tri tedne nič. Je zelo narobe, če kak dan prej ko ravno po treh tednih? Meni se že tako lušta... user posted image Kako ste poskrbele za zaščito ta čas, ko se ne sme zanosti? Kondom?

_____________________________

Ema (13. 9. 2004)
Maks (27. 9. 2006)
Katja (11. 4. 2010)
Luka (13. 6. 2014)

(odgovor članu pinka1)
Neposredna povezava do sporočila: 149
   RE: Pogovori o spontanem splavu
5.10.2007 20:47:26   
Muca83
Meni so rekli dva tedna. Sem se držala. Komaj! user posted image

Zaščita je pa pač, da paziva, ker ostalo odpade. Kondom meni zelo zelo ne ustreza. Me še par dni vse srbi med nogami in izcedek se poveča, tako da izgleda, da ne prenašam dobro tiste snovi s katero je premazan. Raje ne tvegam še kakih glivic ali kaj takega.


_____________________________

Lana, 27.08.2009 (3.460 g, 50 cm, OG 37 cm)
6. mesec: 7.430 g, 67 cm
7. mesec: 8.240 g, 68 cm

(odgovor članu Pikabu)
Neposredna povezava do sporočila: 150
Stran:   <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





11 dih jemajočih fotografij PORODA DOMA!
Porod doma pomeni absolutno prevzemanje odgovornosti, vračanje k naravi in ??izkazovanje ženske moči – te fotografije to...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?