|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Kajenje v nosečnosti
6.9.2007 14:56:12   
Anonimen

Moja kolegica je kadila med user posted image  po 2 škatli na dan in ji je ginekolog prepovedal nehat kadit, rekel ji je, da mora samo zmanjšat. Se pa vidi koliko si TI sama razgledana v tem.

< Sporočilo je popravil Wahoo RR -- 9.9.2007 20:04:19 >
  Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Kajenje v nosečnosti
6.9.2007 14:58:24   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Slončica

Če ti je tok težko nehat za tistih 9 mesecev si slabič in bog ne daj da ti kdo kaj reče.


In če misliš nehat, nehaj tudi zaradi sebe. In če se spustim na tvoj nivo: kako se bo počutil tvoj dojenček, ko boš smrdela takoj po porodu zraven njega po čikih????Kakšno mleko bo pil? Zakajeno?user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Kajenje v nosečnosti
6.9.2007 15:41:50   
Slončica
Nati brez zamere,sam če ženska nima poštimano da je kajenje škodljivo tako za njo,da ne govorim o dojenčku,pol ma tud ginekolog čudno mnenje o tem.Men je kristalno jasno,da se ob nosečnosti ne kadi in ne pije in ne drogira....če pa ma G prav in ji svetuje samo zmanjšanje,ji je verjetno povedal tud kakšne so posledice kajenja na nerojenega otroka.Ne vem zakaj lahko nekatere kadilke iskreno napišejo,da jim je žal da so kadile med nosečnostjo,druge pa pričakujejo potrditev da je v redu tud če sam zmanjša al pa kadi ultra light.In sem razgledana oz.vem kaj je zdravo in kaj je škodljivo.Itak da je in bo linč na nosečnico s cigareto v roki in prav je tako.Vsaka noseča kadilka bi mogla sama pri sebi razčistit kaj ji je bolj pomembno,tistih 5 minut al malo bitje v njej.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Kajenje v nosečnosti
6.9.2007 18:01:12   
Raho
Če bi dobro prebrala, bi najverjetneje razumela, da v 2. user posted image  ne kadim. Pravzaprav sem nehala kaditi tisti dan, ko sem rodila prveg otroka.

Tvoje blatenje (nekoga, ki ga ne poznaš obsodiš, da je tup) pa je res pod nivojem. In ta RR je prav zaradi takšnih kot si ti, ki ne znajo obsoditi dejanja, ampak se takoj spravijo na osebnostno raven, zadnje čase podn od podna.

< Sporočilo je popravil Wahoo RR -- 9.9.2007 20:04:46 >
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Kajenje v nosečnosti
6.9.2007 18:04:44   
Anonimen
Če bi dobro prebrala, bi najverjetneje razumela, da v 2. user posted image  ne kadim.

Tvoje blatenje (nekoga, ki ga ne poznaš obsodiš, da je tup) pa je res pod nivojem. In ta RR je prav zaradi takšnih kot si ti, ki ne znajo obsoditi dejanja, ampak se takoj spravijo na osebnostno raven, zadnje čase podn od podna.
[/quote]


Res je!!!Sploh zadnji stavek.user posted image

< Sporočilo je popravil Wahoo RR -- 9.9.2007 20:05:15 >

(odgovor članu Raho)
  Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Kajenje v nosečnosti
6.9.2007 19:11:13   
Anonimen
Bla, bla, bla.. Madona... Ginekologi pravijo :  MED NOSEČNOSTJO NE NEHAJ KADITI, AMPAK SAMO ZMANJŠAJ. Vam, nekaterim, to ne gre v glavo, mislite, da je to le naš izgovor - izgovor kadilk. Ja, pa ja no. Jaz sem med nosečnostjo kadila, priznam. Kadila sem vsaj 15 cigaret dnevno.

Pa kaj imate tako proti kadilkam? Je več strupa še drugje, kot samo od čikov. Pa če je anonimna napisala, da tisti, ki ne kadite, ne pišite, potem tudi NE pišite. Samo kreg iščete, madona!!!

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Kajenje v nosečnosti
6.9.2007 20:38:13   
Pia77
Re: nosečnost in kajenje Napisal: Stanko Pušenjak user posted image Datum: 27.01.2004 12:16

Kakršnokoli kajenje v nosečnosti lahko plodu le škoduje in nobeno zmanjšanje, tudi na popolno prenehanje plodu ne more škoditi. Se pa strinajm ,da tudi splošno počutje nosečnice ni brez teže, zato je včasih nujen kompromis. Če torej ne morete povsem nehati s kajenjem, ostanite na najmanjši možni stopnji odvisnosti od cigaret in če le zmorete počasi zmanjšujte proti "ničli". 


http://med.over.net/forum5/read.php?19,973580,973713#msg-973713

http://med.over.net/forum5/read.php?19,1045647,1045679#msg-1045679


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Kajenje v nosečnosti
6.9.2007 23:28:54   
gagy85
tle se samo kregate
nc pametnga niste razcistle... vsak ma svoje mnenje... kadilci in nekadilci...
ce se pa vprasa za nasvet al karkol.... tisti ki nimate kj pamtnga za rect... oz. se vas to ne tice ker samo blatite kadilke ... in jim ne svetujete... pa sej se vas itak ne tice nc....

(odgovor članu Pia77)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Kajenje v nosečnosti
7.9.2007 1:56:59   
Magi*
IZVIRNO SPOROČILO: Slončica

Sam forum je javen in napišem lahko svojo prvo misel na prebran post.



uf, če bi vedno butnila ven prvo misel, ki mi pade na pamet, ne bi bilo dobro. "što na umu, to na drumu." javen forum naj bi tudi imel svoje zakonitosti komunikacije; strpnost, premišljenost, argumentiranost...

čisto zares ne štekam kako lahko živite v črno-belem svetu. imate prijatelje, ki usrezajo vsem vašim n-kriterijem. bog ne daj, da sprejmete človeka takega, kot je. a ste prav zares tako zelo zagledani sami vase, da ne vidite, da imate tudi sami kakšne napake? poskusite kdaj pogledati onkraj vaših omejitev, morda boste spoznali, da je za plankami tudi kaj zanimivega (beri: da se za oblakom dima skriva prav v redu in pošten človek).


PS: ne kadim in v nobeni N nisem kadila, da ne bo pomote user posted image

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu Slončica)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Kajenje v nosečnosti
7.9.2007 11:07:55   
Seven*
Da pristavim svoj piskercek.

Nedavno sem sodelovala v Astma soli za pediatre (podiplomski tecaj). Najvecji mozni faktor za razvoj astme se pripisuje med drugim starsem kadilcem. Kajenje med nosecnostjo in kajenje v prisotnosti otroka je v velikih primerih razlog, da otrok kronicno zboli na dihalih. Narejene so bile mnoge studije, ki so to potrdile.


Morda bom svinjska, ampak lezala sem na oddelku z rizicnimi nosecnicami, kjer jih je vecina hodila na cik. Tepla bi jih, tepla, po nagi riti.. user posted image user posted image

Verjamem, da je tezko nehat kadit, tudi sama imam mocno razvado grizenja nohtov, ampak ko gre za mojega otroka.. Ne vem.. Takole pocasi dusiti otroka v maternici.. Mah.. user posted image user posted image


_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Magi*)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Kajenje v nosečnosti
7.9.2007 11:15:38   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: *Malena*
Bla, bla, bla.. Madona... Ginekologi pravijo :  MED NOSEČNOSTJO NE NEHAJ KADITI, AMPAK SAMO ZMANJŠAJ.


O madona, potem sem pa jaz v bistvu škodovala svojemu otroku, ker nisem upoštevala "nasvetov ginekologov" in sem popolnoma nehala kaditi. In to z lahkoto.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Kajenje v nosečnosti
7.9.2007 11:16:17   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Seven RR
Morda bom svinjska, ampak lezala sem na oddelku z rizicnimi nosecnicami, kjer jih je vecina hodila na cik. Tepla bi jih, tepla, po nagi riti.. user posted image user posted image



Če bi še mene poklicala, pridem takoj!

(odgovor članu Seven*)
  Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Kajenje v nosečnosti
7.9.2007 16:18:02   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

IZVIRNO SPOROČILO: *Malena*
Bla, bla, bla.. Madona... Ginekologi pravijo :  MED NOSEČNOSTJO NE NEHAJ KADITI, AMPAK SAMO ZMANJŠAJ.


O madona, potem sem pa jaz v bistvu škodovala svojemu otroku, ker nisem upoštevala "nasvetov ginekologov" in sem popolnoma nehala kaditi. In to z lahkoto.user posted image


Vi se morate pa res ob vsako besedo spotaknit! Meni ginekolog ni pustil, da neham, zato lepo prosim, če si ti nehala, SUPER.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Kajenje v nosečnosti
7.9.2007 21:58:13   
Pia77
IZVIRNO SPOROČILO: *Malena*

...Meni ginekolog ni pustil, da neham...


Ta je pa krasna. Iz katerega stoletja naj bi pa bil ta tvoj ginekolog?

Ravno zaradi takih izgovorov sem ful besna na vse G, ki nekaj bluzijo o škodljivosti popolnega prenehanja kajenja med nosečnostjo. Nikotin ni heroin, kjer nenadna odtegnitev lahko ogrozi zdravje matere in otroka. Linke do strani dr.Pušenjaka, ki ga večina visoko ceni, sem pa že pripela zgoraj.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Kajenje v nosečnosti
7.9.2007 22:14:12   
Raho
Bodimo odkriti - da se nehati, je pa hudičevo težko. Jaz še sedaj včasih sanjam, da kadimuser posted image user posted image , ampak enako sem sanjala, da si grizem nohte, ko si jih več nisem. Je pa res, da je novi zakon ogromno pripomogel k temu, da mi niti na misel ne pride, da bi si prižgala cigareto. Pa še vreme mi je bilo napisano na kožo. V vročini mi je bilo bljak, sedaj pa je na srečo premrzlo, da bi zmrzovala pred kakšnim kafičem. Gledam pa svojo sodelavko, ki je bila verižna kadilka. Mi smo morali ukiniti tudi kadilnico in vam moram povedati, da se mi prav smili, ko jo vidim, kako trpi. Meni pa je definitivno lepše, ker je iz kadilnice uhajal cigaretni dim direkt v mojo pisarno in sem cel dan bila praktično v zakajenem prostoru. Samo potem pa pridem domov pa se  mi pod oknom na dan pelje 5000 šleperjev in sem spet na istem.user posted image

Vse, ki kadite v nosečnosti, dajte vsaj poskušajte zmanjšati na minimum. Nekaj korakov, ki bodo pripomogli k zmanjšanju:
a) ne kadite v stanovanju, ker tako ali tako ne boste v njem kadile, ko boste imele otroka (vsaj upam, da ne)
b) ne kadite zato, ker je to vaša navada, ampak si res prižgite samo takrat, ko vidite, da brez cigarete ne bo šlo naprej
c) najdite si neko nadomestno odvisnost (npr. bonbone)
d) ne kadite, ko greste na pijačo - res je grdo videti nosečko s čikom v roki
e) kadite najlažje cigarete z dvojnim filtrom (npr. Davidoff slim, bele imajo dvojni filter in 0,1 nikotina ter vseh ostalih škodljivih substanc)
f) Če ste navajene piti kavo in ob tem kaditi, si rečite, da boste ob kavi vedno pokadile samo eno in nič več. Tega se tudi držite. In seveda kot nosečke tako ali tako lahko spijte samo eno ali dve kavi na dan.user posted image

V glavnem, upam, da sem vam z nasveti vsaj malo pomagala. Bila pa sem res strastna kadilka.

(odgovor članu Pia77)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Kajenje v nosečnosti
7.9.2007 22:25:36   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: *Malena*

IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

IZVIRNO SPOROČILO: *Malena*
Bla, bla, bla.. Madona... Ginekologi pravijo :  MED NOSEČNOSTJO NE NEHAJ KADITI, AMPAK SAMO ZMANJŠAJ.


O madona, potem sem pa jaz v bistvu škodovala svojemu otroku, ker nisem upoštevala "nasvetov ginekologov" in sem popolnoma nehala kaditi. In to z lahkoto.user posted image


Vi se morate pa res ob vsako besedo spotaknit! Meni ginekolog ni pustil, da neham, zato lepo prosim, če si ti nehala, SUPER.



Aja, potem tega torej ne pravijo ginekologi. A tebe pa kar ni pustil, da nehaš? Hm, zanimivo.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Kajenje v nosečnosti
7.9.2007 22:32:34   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: *Malena*

IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

IZVIRNO SPOROČILO: *Malena*
Bla, bla, bla.. Madona... Ginekologi pravijo :  MED NOSEČNOSTJO NE NEHAJ KADITI, AMPAK SAMO ZMANJŠAJ.


O madona, potem sem pa jaz v bistvu škodovala svojemu otroku, ker nisem upoštevala "nasvetov ginekologov" in sem popolnoma nehala kaditi. In to z lahkoto.user posted image


Vi se morate pa res ob vsako besedo spotaknit! Meni ginekolog ni pustil, da neham, zato lepo prosim, če si ti nehala, SUPER.



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image




(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Kajenje v nosečnosti
7.9.2007 22:33:22   
scubadiver
Splišni tudi meni je ginekolog povedal isto, da je bolje za otroka da ne preneham popolnoma kadit. Zaradi stresa in zaradi šoka za telo.
Pa malo več tolerance in prijaznega tona ne bi škodilo user posted image


_____________________________

28.11.07 se je rodila naša princeska Lana


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Kajenje v nosečnosti
7.9.2007 22:35:48   
Anonimen
Ginekolog je verjetno rekel da postopoma nehaš kadit(to ne pomeni čez dvajset let), ali vam je rekel da sploh ne nehajte ker bo šokuser posted image

(odgovor članu scubadiver)
  Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Kajenje v nosečnosti
7.9.2007 22:36:57   
scubadiver
Meni je rekel naj sploh ne neham, ampak naj zmanjšam na 5 cigaret dnevno in naj kadim do konca nosečnosti... glede na to, da sem prej skadila eno škatlo na dan 

_____________________________

28.11.07 se je rodila naša princeska Lana


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Kajenje v nosečnosti
8.9.2007 0:57:30   
Anonimen
Tu pa res NIČ ne smeš povedati, človeka že križate. Meni je rekel, naj zmanjšam, ne pa, da naj neham kaditi.. Ve se smejte njemu, in ne meni.. Prav na živce mi že greste, sploh ne veste, kaj je spoštovanje.
A ko pa je Raho pisala, da je imela takšen pritisk, ker je nehala, ste ji pa vse ploskale?!?! Čudakinje!

(odgovor članu scubadiver)
  Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Kajenje v nosečnosti
8.9.2007 10:20:30   
filipinka
IZVIRNO SPOROČILO: *Malena*

Tu pa res NIČ ne smeš povedati, človeka že križate. Meni je rekel, naj zmanjšam, ne pa, da naj neham kaditi.. Ve se smejte njemu, in ne meni.. Prav na živce mi že greste, sploh ne veste, kaj je spoštovanje.
A ko pa je Raho pisala, da je imela takšen pritisk, ker je nehala, ste ji pa vse ploskale?!?! Čudakinje!
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Kajenje v nosečnosti
8.9.2007 11:33:46   
scubadiver
Res je prav zanimivo kako očitno mnenje stroke  - in to toliko razlićnih ginekologov - ne šteje nič. Pač nekadilke vse vejo in bodo spluvale nas in naše ginekologe, ki očitno pač nimajo pojma o tem kaj je bolje za otročka. Verjetno potem one sploh ne hodijo k ginekologu ampak kar same rodijo doma, ker ginekologi pač nimajo pojma.. user posted image
No ja, čas za moj drugi cigaret danes user posted image


_____________________________

28.11.07 se je rodila naša princeska Lana


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Kajenje v nosečnosti
8.9.2007 19:32:29   
Anonimen
Ampak ti si pa res malo obremenjena z vsem tem.

(odgovor članu scubadiver)
  Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Kajenje v nosečnosti
8.9.2007 21:22:04   
scubadiver
Hm Splišni, samo svoje mnjenje sem povedala, res ne vem kje si ti našla obremenjenost user posted image

_____________________________

28.11.07 se je rodila naša princeska Lana


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?