|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  12 13 14 [15] 16   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
7.10.2007 11:55:24   
dadd0
IZVIRNO SPOROČILO: Colt

IZVIRNO SPOROČILO: dadd0
Katoliška cerkev vsiljuje krst, otrokom, ki ne morejo povedati NE.

Tako kot starši vsilijo nerojenemu otroku smrt ko ga splavijo? Kje pa so tu pravice otroka? Če bi bil tako dosleden kot se delaš (in še kdo), potem bi te tut tu moralo skrbeti za pravice otroka. Starši jim določijo smrt, otroci pa ne morejo povedat NE. Kje so tu pravice? Čudežno izginejo?




Katoliška cerkev nerojeneg otroka ne smatra osebom. Katekizem pravi:
"257. Kdo more prejeti krst?
1246-1252
Krst more prejeti vsaka oseba, ki še ni krščena."
Crkev ne krsti in ne dovoli krstiti nerojene otroke. Za nerojene otroke, ki so spontano pobačeni, crkva je govorila da ne gredo v nebesa, ker niso krščeni, po drugi strani jih ne želi krstiti. Hecno, a ne da? Očito so nerojeni otroki s strani cerkev diskriminirani. In sicer cerkev se zalaže za fizično življenje takšnih otrok, pa jih spet noče krsti in jim tako 'podariti' vstopnico v nebesa.

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 351
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
7.10.2007 12:04:59   
Enolla
IZVIRNO SPOROČILO: Colt


IZVIRNO SPOROČILO: Marogica
Napumpanost št.3- med in mleko se ne cedita tudi sedaj, kakor se tudi prej nista. O tem sploh ni dvoma.


Tudi dandanes se največ nestrpnosti dogaja pri nas direktno proti Cerkvi in vernim. Primer podgane v naročju Marije, primer požaganih, požganih križev. Primer medijskih linčev duhovnikov. In nenazadnje vsakdanji primeri žalitev vernih ljudi skozi medije itd itd. Ne, res ni med in mleko.
..


Tudi jaz tebi želim lep Gospodov dan user posted image



Colt glede tega so se zgražali in obsodili tudi ateisti!

_____________________________

Nič ni težjega od iskrenosti in nič ni lažjega od laskanja(Dostojevski).

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 352
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
7.10.2007 12:18:40   
dadd0
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica
V času socializma se je vernikom v Jugi godilo čisto OK. Lahko so hodili v cerkev, se cerkveno poročali, bili cerkveno pokopani, imeli spovedi, krste, verouke....praznovali so verske praznike, ki pa pač niso bili dela

'Verniki' seveda niso bili zadovoljni sistemom v katerem sta država in cerkev ločeni. Ustreza jim edino model v katerem cerkev diktira pravila igre v celi državi. :)

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 353
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
7.10.2007 12:21:18   
dadd0
IZVIRNO SPOROČILO: Colt
Celo tako okej, da niso smeli imeti pomembnejših služb, tako okej da jih je bilo veliko na očeh udbe, tako zelo super da so starši na skrivaj nosili otroke na krst in ostale zakramente v ene XXX župnije.
Marogica, žal te moram obvestiti da je naša ''ljudska oblast'' (res, ful ljudska) imela kot eno izmed največjih načel, iztrebiti državnega sovražnika. To pomeni popoln boj proti veri in Cerkvi, kar za sabo potegne velik % naroda. Ti se slepo držiš ene in zveličavne resnice ki so jo prodajali 60 let, jaz pa trdim da ni bilo čisto vse tako. Udba, ozna, cirilmetodovo društvo itd itd...desetine vzvodov za pogrom nad Cerkvijo in vero.
Res pa je nekaj (morda si tukaj prideva mal bližje), ost tega ogromnega represivnega stoja je bil v prvi vrsti naprerjen vsem fajmoštrom, škofom, redovnikom...in šele v drugi vrsti ostalim vernim ljudem, ponavadi ''vidnejših'' poklicev.. Navadni ljudje so ponavadi imeli mir, čeprav je bilo šikaniranje povsod.
Jaz osebno sem bil skozi cele 80's zaznamovan od marsikoga, ker sem pač hodil k veruku in starši niso bili v KP.


Zelo čudno. Prej je bilo veliko komunistov, danas je veliko vernikov. Tranzicija dela čudeže. :)

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 354
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
7.10.2007 12:21:27   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Colt

Jaz osebno sem bil skozi cele 80's zaznamovan od marsikoga, ker sem pač hodil k veruku in starši niso bili v KP.


Jaz pa čisto nič.

Vera je dobra, dokler je "samo" vera, brez pridevnikov. Ko postane goreča, pa je zaznamovana v vsakem sistemu.

(odgovor članu Colt)
  Neposredna povezava do sporočila: 355
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
7.10.2007 12:33:44   
dadd0
IZVIRNO SPOROČILO: Colt
IZVIRNO SPOROČILO: dadd0
Katoliška cerkev vsiljuje krst, otrokom, ki ne morejo povedati NE.

Tako kot starši vsilijo nerojenemu otroku smrt ko ga splavijo? Kje pa so tu pravice otroka?


Predvsem sem ti že povedal, pa tudi Mišek, da cerkev ne gleda na nerojenega "otroka" kot na osebo. Gre za s stališča crkve za potencialno in ne stvarno življenje. Pač zato dokončo crkev noče krstiti NEROJENE "otroke". Kljub temu, pa veliko govorijo o splavu.

Po moje spalv ni dobra reč, vendar je včasih manjše zlo in je opravičena. Ta princip katoliška cerkev dobro pozna:
"483. Kdaj je poseg vojaške sile nravno dovoljen? [2307-2309]   Poseg vojaške sile je nravno upravičen, če so hkrati navzoči naslednji pogoji: gotovost, da bo treba prestajati trajno in hudo škodo; neučinkovitost vsake miroljubne alternative; utemeljene možnosti uspeha; izogibanje hujšemu  zlu,  upoštevajoč zlasti strahotno razdiralno moč sodobnega orožja." (katekizem).
V primeru splavi gre za izogibanje hujšem zlu.

< Sporočilo je popravil dadd0 -- 7.10.2007 12:34:50 >

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 356
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
7.10.2007 13:38:26   
dadd0
IZVIRNO SPOROČILO: dadd0

"483. Kdaj je poseg vojaške sile nravno dovoljen? [2307-2309]   Poseg vojaške sile je nravno upravičen, če so hkrati navzoči naslednji pogoji: gotovost, da bo treba prestajati trajno in hudo škodo; neučinkovitost vsake miroljubne alternative; utemeljene možnosti uspeha; izogibanje hujšemu  zlu,  upoštevajoč zlasti strahotno razdiralno moč sodobnega orožja." (katekizem).



Nasilje in vojna sta upravičene katoliški kategoriji. Če ubiješ le enga nerojenega si zločinc, če pa ubiješ tisoče v imenu boga - si heroj.

< Sporočilo je popravil dadd0 -- 7.10.2007 13:47:58 >

(odgovor članu dadd0)
Neposredna povezava do sporočila: 357
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
7.10.2007 14:53:40   
Enolla
IZVIRNO SPOROČILO: Colt

IZVIRNO SPOROČILO: Marogica
V času socializma se je vernikom v Jugi godilo čisto OK.

Celo tako okej, da niso smeli imeti pomembnejših služb, tako okej da jih je bilo veliko na očeh udbe, tako zelo super da so starši na skrivaj nosili otroke na krst in ostale zakramente v ene XXX župnije.
Marogica, žal te moram obvestiti da je naša ''ljudska oblast'' (res, ful ljudska) imela kot eno izmed največjih načel, iztrebiti državnega sovražnika. To pomeni popoln boj proti veri in Cerkvi, kar za sabo potegne velik % naroda. Ti se slepo držiš ene in zveličavne resnice ki so jo prodajali 60 let, jaz pa trdim da ni bilo čisto vse tako. Udba, ozna, cirilmetodovo društvo itd itd...desetine vzvodov za pogrom nad Cerkvijo in vero.

Res pa je nekaj (morda si tukaj prideva mal bližje), ost tega ogromnega represivnega stoja je bil v prvi vrsti naprerjen vsem fajmoštrom, škofom, redovnikom...in šele v drugi vrsti ostalim vernim ljudem, ponavadi ''vidnejših'' poklicev.. Navadni ljudje so ponavadi imeli mir, čeprav je bilo šikaniranje povsod.

Jaz osebno sem bil skozi cele 80's zaznamovan od marsikoga, ker sem pač hodil k veruku in starši niso bili v KP.



Colt poznam človeka, ki je bil konec 70 v Titovi gardi - držal je častno stražo Brežnjevu ob enem zadnjih obiskov Jugoslavije, v prvi polovici 80 pa je bil predsednik sindikata v podjetju kjer je bil zaposlen. Zakaj to pišem? Oseba nikoli ni bila v partiji in vsako nedeljo je obiskoval mašo in ima vse zakramente. V tem primeru ne samo starši tudi on ni bil v KP. Torej?

_____________________________

Nič ni težjega od iskrenosti in nič ni lažjega od laskanja(Dostojevski).

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 358
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
7.10.2007 19:55:22   
silvya
IZVIRNO SPOROČILO: adelaide

ko sem prašala zakaj, je rekla, da kaj pa če bo bolen in bo umrl, pa kaj bodo sosedi rekli...aaaaaaaa


včeraj nisem hotela komentirat, danes pa moram to napisati. Za cerkev je veljalo (ena od dogm), da otroci, ki niso krščeni ne gredo v nebesa. Skrajno nečloveško in kruto (za vernike). Si ne predstavljam, da bi v to verjela in da celo življenje razmišljam, da je moje ljubljeno bitje v nekem vmesnem prostoru in mu ni dano v nebesa, ker recimo je umrl na porodu in ni bilo časa za krst. Kar pa me je razpuser posted image  pa je, da se je taista cerkev odločila in ADMINISTRATIVNO to dogmo ukinila in zdaj pa grejo vsi otročki lepo v nebesa. Kako so to naredili,  tistim otročkom , ki so že stoletja mrtvi -so jim podlili vstopnice . Ali to ne velja retrokativno? Se pravi , da otroček , ki je umrl , dan pred sprejetjem odloka ni v nebesih, tisti naslednji dan pa je.
Zato je moje bitjece od dneva njegovega slovesa le in izključno v mojem srcu. Se opravičujem , nisem nobenega hotela užalit, razburit. Ampak bi bila vesela, če bi mi ena verna mamica, ki je izgubila otroka in ga ni utegnila krstiti: Kako se sooča s tem, da je bog hotel ravno njenega otroka za angelčka? Če je izgubo utrpela pred razveljavitvijo dogme o vstopu  nekrščenih otrok v nebesa, kako se sooča s tem, da duša njenega otroka nekje tava.


Moja mala ni bila krščena, je umrla v trebuščku. Torej je bila mrtvorojena. Mrtvega otroka ne moreš krstiti. Je pa bila vseeno cerkveno pokopana.

Ob takih primerih veljajo posebna pravila. Ker sva z možem cerkveno poročena in imava krščena oba otroka, velja za tamalo enako kot, da je bila krščena. Temu se reče krst želja. Kar pomeni, da za njo veljajo enaka pravila pri pokopu, kot za vse ostale krščene ljudi.
Tako je bilo obrazloženo nama, v našem primeru.

Sem pa pred par dnevi srečala gospo, ki me je o tem spraševala, in mi povedala žalostno zgodbo izpred kar nekaj let, tam pred in med 2. svet. vojno, da so njenega bratca, mrtvorojenega, pokopali izven posvečenega ozemlja pokopališča. Res žalostno, da se je tako dogajalo.

Mene nobena "zemeljska"  pravila ne morejo prepričati v to, da bi Bog pustil takšne otroke v nekem "vmesnem prostoru".  Konec koncev so njihove duše najčistejše.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 359
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
7.10.2007 20:16:34   
Anonimen
Al bina že ve kakšno kost mora dat za glodat drugim, da lahko v miru drugje klepetka.user posted image user posted image

(odgovor članu silvya)
  Neposredna povezava do sporočila: 360
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
7.10.2007 22:57:30   
dadd0
IZVIRNO SPOROČILO: silvya
Mene nobena "zemeljska"  pravila ne morejo prepričati v to, da bi Bog pustil takšne otroke v nekem "vmesnem prostoru".  Konec koncev so njihove duše najčistejše.


Cerkveni nauk uči, da se otroci rodijo z izvirnim grehom. Zanimivo je da se izvirni greh, s stališča katoliškega nauka, širi avtomatično in samostojno, božje usmiljenje pa predpostavlja krst oz. dejavnost. Skratka duše otrok so s katoliškega stališča umazane izvirnim grehom.

Namreč, gre za zelo pomembno verovanje oz. za nezmotnost cerkvenega učiteljstva ("Nezmotnost se udejanja, kadar rimski škof v moči svoje oblasti vrhovnega pastirja Cerkve ali zbor škofov v občestvu s papežem zlasti na vesoljnem cerkvenem zboru dokončno razglasi kak nauk o veri ali nraveh, in tudi kadar papež in škofje v svojem rednem učiteljstvu soglasno predlagajo kak nauk kot dokončen. Takšnih naukov se moramo oklepati s poslušnostjo vere.")

Skratka poslušnost vere, predpostavlja, da verjameš v tisto kljub zdravemu razumu, sicer si pa  v težkem grehu (seveda s stališča katoliškega nauka) in celo na obhajilo ne smeš (seveda po katoliški doktrini).

Zdaj takšnim pošlji otroka (k verouku). user posted image

(odgovor članu silvya)
Neposredna povezava do sporočila: 361
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
12.10.2007 20:57:39   
spacey
IZVIRNO SPOROČILO: al bina

Skratka, ali bodo vaši otroci hodili k verouku, zakaj ja in zakaj ne?


NE! Oziroma, če bo sam hotel? Tudi krščen ni, ampak bo, če bo sam hotel. In tako bo z veroukom..

Drugače pa, jaz nimam nič od nič od teh zakramentov, partner pa vse. Meni je bil tak dolgčas pri verouku, bah.

Sicer je pa Cerkev ena velika firma, ki sam še d'nar vidi! Mat'r jim!


_____________________________

"Fake it until you make it."
Sweet Like Chocolate

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 362
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
12.10.2007 21:37:19   
FANTEK1
moji otroci NE BODO hodili!!

(odgovor članu Magi*)
Neposredna povezava do sporočila: 363
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
22.10.2007 22:15:22   
kate_mario_rok
moji hodijo in se imajo super,ni jim žal drugače pa je to stvar posameznika spoštujem obe možnosti,vsak ve svoje,se strinjate z mano

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 364
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
22.10.2007 23:32:13   
nicnic
Moji otroci bodo hodili k verouku, če si bodo želeli. Krščeni bodo, vse nadaljno je pa odvisno od njih. Dala jima bova neko osnovo na kateri bodo morali graditi (če bodo hoteli seveda) sami.

(odgovor članu kate_mario_rok)
Neposredna povezava do sporočila: 365
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
23.10.2007 11:33:58   
m76
Napumpanost št. 1- Ne vem, zakaj so starši otroke nosli h krstu naskrivaj, po tvoje zaradi strahu pred UDbo. Če bi Udba karkoli hotela, bi pobrala cerkvene knjige in bi kaj hitro ugotovila, kdo je krstil otroka, ali ne. Če so skrivali, so najbrž zaradi občutka, ne pa zaradi realne "nevarnosti". Torej to "skrivanje" si lahko nekam vtakneš.
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica


Marogica, s tem si pa kiksnila na celi črti. In če bi to brali moji starši, bi bili v  dno duše presunjeni.  

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 366
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
23.10.2007 21:51:18   
birdy
Sem prebrala sam prvo pa zadnjo stran pa sem vidla, da se spet kregate. Bravouser posted image
Ti Al bina, pomoje si prov zarad tega odprla tale post, da vidiš kaj se bo zgodilo. In pomoje se je po pričakovanjihuser posted image user posted image
Odgovor na prvotno vprašanje: Hodila bo, če bo želela.
Sem prebrala še neko jezno vernico, ki prsvi zakaj delamo šnelkurze, da se lohk poročimo, pa da s krstom zaobljubimo otroka veri... Jaz pa bom naredila šnelkurz, ker se moj želi cerkveno poročit in mu bom to željo izpolnila. Krstila bom pa malo zato, ker jo moj želi, in je moj vernik. Če pa bi imela za partnerja ateista pa se nič od tega ne bi delalo.
Amen!

_____________________________

Moji otroci - moja sreča
Neli- 4.8.2007
Kristi- 8.2.2009
Lev- 3.12.2010


(odgovor članu m76)
Neposredna povezava do sporočila: 367
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
24.10.2007 11:59:34   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: birdy
Odgovor na prvotno vprašanje: Hodila bo, če bo želela.
Sem prebrala še neko jezno vernico, ki prsvi zakaj delamo šnelkurze, da se lohk poročimo, pa da s krstom zaobljubimo otroka veri... Jaz pa bom naredila šnelkurz, ker se moj želi cerkveno poročit in mu bom to željo izpolnila. Krstila bom pa malo zato, ker jo moj želi, in je moj vernik. Če pa bi imela za partnerja ateista pa se nič od tega ne bi delalo.
Amen!


Pri vas se bo izgleda delalo samo in izkljucno to, kar moz zeli. Mogoce bos razmisljala in mislila samo tisto kar si moz zeli (dovoli). Popolnoma v skladu s cerkvenim "bodi podlozna mozu" in popolnoma v skladu z marsikatero zgodbo na tem forumu, ki zastavlja vprasanje zakaj moz ne uposteva zene.....  Mogoce zato, ker zena ne uposteva sebe. To so prvi koraki za zatiranje lastne osebnostne identitete (v primeru, da je sploh prisotna), ceravno je na videz le to samo formalen korak, brez vsebine.

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu birdy)
Neposredna povezava do sporočila: 368
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
24.10.2007 12:04:13   
tanikaa
Mislim, da je to malo preuranjena obsodba Misek. Tukaj se gre izključno za versko vprašanje in glede na to, da je njen mož veren in ima določene želje v tej smeri, je normalno, da bo tu upoštevala njegove želje. Kar pa nikakor ni nujno, da se podreja oz. da so upoštevane zgolj njegove želje na vseh področjih njunega življenja.

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 369
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
24.10.2007 12:36:20   
Taula
Pri vas se bo izgleda delalo samo in izkljucno to, kar moz zeli. Mogoce bos razmisljala in mislila samo tisto kar si moz zeli (dovoli). Popolnoma v skladu s cerkvenim "bodi podlozna mozu" in popolnoma v skladu z marsikatero zgodbo na tem forumu, ki zastavlja vprasanje zakaj moz ne uposteva zene..... Mogoce zato, ker zena ne uposteva sebe. To so prvi koraki za zatiranje lastne osebnostne identitete (v primeru, da je sploh prisotna), ceravno je na videz le to samo formalen korak, brez vsebine.


Kaj pa moj primer? Jaz imam vse zakramente (bo Colta kap, ker sem slaba vernica po njegovem oz. nevernicauser posted image ), moj user posted image samo krst. In ve da sem se vedno želela poročiti cerkveno in je rekel da bi zame šele narediti ''tečaj''. Po cerkvenem nauku naj bi bila žena podložna možu, ne mož njej. Kaj je potem pri nama ravno obratno?user posted image user posted image  
Vsak ima pravico do izbire...tudi jaz sem hodila v času komunizma k verouku, k maši in nihče se ni vame vtikal. Je razlika biti veren zase ali pa posiljevati druge z svojo vero kar delajo določeni verniki, tudi na rr. Samo vedo kateri so in kako širijo ''božjo besedo''. Me zanima če menijo da bodo tako lažje prišli v nebesa?user posted image

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu tanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 370
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
24.10.2007 12:39:04   
Taula
Tale page je sicer zelo zanimiv-posebej stališče do žensk...da ne bo rekel kdo da delam reklamo oz. da verjamem vanj..samo videla sem da uporabljate citate Biblije. In ta page nudi drugačen pogled...vsak se pa sam odloči kaj verjame..in ne posiljuje druge s tem.  Tako verniki in neverniki naj bi sprejemali mišjenje drugih.

http://www.zrtve-cerkve.org/new_page_22.htm

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 371
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
24.10.2007 12:45:15   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: tanikaa

Mislim, da je to malo preuranjena obsodba Misek.


Vsekakor preuranjena, vendar so za navedeno moznost ( tudi napisala sem v drugem stavku - mogoce) so izpolnjeni vsi pogoji.

Tukaj se gre izključno za versko vprašanje in glede na to, da je njen mož veren in ima določene želje v tej smeri, je normalno, da bo tu upoštevala njegove želje.


Nikoli se ne gre izkljucno za taksno ali drugacno vprasanje. Vprasanje je versko, vendar nas odnos do vprasanj, ne glede na njihovo vsebino ni razdeljen na odnos do verskega vprasanja, odnos do politicnega itn. Z odnosom mislim na pripravljenost, da prevzemamo tuja mnenja, stalisca in o njih ne razmisljamo na osebni ravni - kar je tisto o cemer govorim. Meni se osebno ne zdi normalno, da zato ker je moz veren, ona ni, da bo upostevala njegove zelje. Ne biti veren ni vakuum, je stalisce in za seboj bi moralo nositi argemente in odgovore zakaj ( preskocila bom osebe, ki so tako plitke, da nimajo lastnih stalisc niti ih zelijo imeti, ker so to osebe, ki so in vedno ostanejo podrejene, ne glede na vse).
Ce si moz vernik zeli cerkvene poroke, se lahko cerkveno poroci tudi ce zena ni krscena. Se pac porocita po Pavlovem pravu in njej se ni potrebno zaobljubiti bogu oz karkoli podobnega. V tem primeru je zena pripravljena postati "vernica" zaradi moza oz. podrediti se njegovim zeljam kaksno naj bo njeno stalisce do vere. Njena izbira.

Krst otroka - ni v vprasanju mozeva vera, v vprasanju je otrok, ki ima poleg oceta, tudi mamo. Mati je v konkretnem primeru pripravljena znova se podredit mozu in upostevati tisto kar on zeli in niti z eno besedo ne omenja lastno stalisce - razen, da je popolnoma pripravljena upostevati kar si moz zeli.

Kar pa nikakor ni nujno, da se podreja oz. da so upoštevane zgolj njegove želje na vseh področjih njunega življenja.


Realno... podrejanje nikoli ni bilo in ne bo parcijalno. Ti govoris o kompromisih, zal pa v doticnem postu so jasno vidni elementi podrejanja (verjamem da izven racionalnega), ne pa elementi kompromisa. Cel post "krici" samo eno - moz zeli, tako bo. Osebnost zene se kaze samo skozi zeljo ugoditi mozu. Zadnji stavek, da ce bi moz bil ateist, se nic od tega ne bi delalo, pa dokoncno zapecati moje mnenje.

Navsezadnje, sploh ni pomembno ali imam prav ali ne. Zivljenje in cas bosta pokazala svoje. Moje mnenje je mogoce nekaksno opozorilo, kaksne rezultate lahko doloceno ravnanje ponudi.

P.S. Vsak vernik naj bi vedel, da je vecji greh krstiti se, ce notranje potrebe za krstom in zavedanja boga v sebi ni, kot ce se ne krstis. Ce birdy-n moz to ve, vsemu skupaj se doda nova dimenzija. Ce ne ve, bom domnevala, da je vse skupaj samo ena gola forma brez vsebine, ker je tako treba, ker tako pricakuje okolica, ker tako zelijo starsi, ker je red, da se tako naredi....... brez najmanjsega globljega premisleka. Papirnati verniki oz. verniki samo na papirju.

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu tanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 372
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
24.10.2007 12:48:28   
tanikaa
Misek mene zanima samo ena stvar. Kaj si po poklicu? Ne mislim s tem čisto nič slabega, prej dobrega. Ker vedno znova me impresionira tvoj besedni zaklad in način pisanja. Pa če se z vsebino strinjam, delno strinjam ali pa ne strinjam.

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 373
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
24.10.2007 12:51:54   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: Taula
Kaj pa moj primer? Jaz imam vse zakramente (bo Colta kap, ker sem slaba vernica po njegovem oz. nevernicauser posted image ), moj user posted image samo krst.


Colt ima prav. In najvecja nesreca cerkve je, da je vecina, tako kot ti, samo papirnatih vernikov (zato se tudi zgrazajo nad moznostjo, da se financirajo iz cerkvenega davka).user posted image

Mnenje o prvem koraku k podrejanju, ki sem ga zapisala ni zgrajeno nad tem, da govorimo o verskem vprasanju, temvec na medsebojnem odnosu, ki se skozi odgovor kaze. Popolnoma vseeno bi bilo, ce bi bilo vprasanje politicne narave ali kaksne druge.

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 374
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
24.10.2007 12:54:41   
tanikaa
user posted image user posted image  Jaz pa sem zrak. user posted image user posted image

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 375
Stran:   <<   < Prejšnja stran  12 13 14 [15] 16   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  12 13 14 [15] 16   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?