|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: duda pri 3-letnici
21.10.2007 11:11:44   
FANTEK1








IZVIRNO SPOROČILO: Lianna

IZVIRNO SPOROČILO: Pikca

jaz sem imela zvečer za zaspat flaško do šole... zobki čist lepi, nobenih angin...

moja hči se pa pri 3 l. pred spanjem še doji...

tko, da bi ji jaz dudo zaenkrat pustila.


Najboljš da jo dojiš do 18 leta. Fuj. Pa sej maš dojenčka, a ni dost da njega dojiš.


haha ja res je mal smesno tole dojenje pri treh letih

(odgovor članu Lianna)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: duda pri 3-letnici
21.10.2007 21:10:28   
Barči78






IZVIRNO SPOROČILO: Lianna

IZVIRNO SPOROČILO: Pikca

jaz sem imela zvečer za zaspat flaško do šole... zobki čist lepi, nobenih angin...

moja hči se pa pri 3 l. pred spanjem še doji...

tko, da bi ji jaz dudo zaenkrat pustila.


Najboljš da jo dojiš do 18 leta. Fuj. Pa sej maš dojenčka, a ni dost da njega dojiš.


haha ja res je mal smesno tole dojenje pri treh letih




user posted image user posted image user posted image  pa kaj je z vami

_____________________________

DA BI VERJEL VASE, NI TREBA, DA VERJAMEJO VATE DRUGI LJUDJE.

(odgovor članu FANTEK1)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: duda pri 3-letnici
21.10.2007 22:03:11   
FANTEK1
nic, zakaj?

(odgovor članu Barči78)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: duda pri 3-letnici
21.10.2007 22:34:31   
Gina
Hmm, meni se zdi duda enake vrste potreba, kot cigaret. In na enak način se jo odpravlja. Lahko se samo zavedaš, da cigaret (duda) ni ok, pa govoriš in govoriš da je že še čas, da ni tolk hudo in se potihem sekiraš, ker v duši veš, da to ni ok. Lahko se odvajaš počasi in trpiš pri vsakem prižganem cigaretu, ker razmišljaš, če ni tvoj zadnji in se ga še bolj oklepaš (beri dudo). Lahko vzameš cigaret proč, en teden je hudo, potem je pa vse ok.

Nekaj pa se mi zdi narobe. Kako se lahko otrok odloči, kaj je prav, kdaj bo dal dudo proč? A nisi ti njegova mati, ki se MORA odločiti namesto njega? Ampak ti se nočeš, a ne. A lahko toliko star otrok ve, kaj mu škoduje, kaj je prav in kaj ok? Problem je v tem, ker se tebi smili, ko joka. Brala si, da to povzroča psihične travme. Saj jih res, kratkoročne (dolgoročnih pa prav nobenih). Vsako odvajanje od česarkoli jih povzroča. Pa še vse sorte drugih stvari povzročajo travme, in če se ne navadimo na to, da moramo v življenju početi vse sorte, kar povzroča travme, jih ne bomo znali premagovati. Prezaščiten otrok vodi v problematičnega mladostnika in problematičnega odraslega, ki se ne zna spoprijeti s travmami. Problem je v tebi, ker nočeš sprejeti odgovornosti nase. odgovornosti za svojega lastnega otroka. Ker ti je težko prenašati jok. A boš tudi težko prenašala jok, če bo vzel nož in se hotel zabosti? Ne, takrat boš mirno prenašala njegovo tuljenje, ker se boš zavedala, da je nož nevaren. Za dudo pa nisi tako prepričana, zato naj revež bogi še cuzla vsako noč....tebi pa ne bo treba poslušati joka....pa če si vse zobe pokvari, pa če ne vem koliko bakterij in svinjarij dobi z njo v usta, pa če se s tem navaja na vse hujšo zasvojenost....to ni važno. Važno da ti ne poslušaš joka. user posted image  Eh sorči, dans sem sitna, bolana in čist preveč direktna, a ne. Ni bilo mišljeno tako hudo, ampak vseeno malo razmisli o vsebini.

(odgovor članu FANTEK1)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: duda pri 3-letnici
22.10.2007 10:07:37   
Anonimen
Problem je v tebi, ker nočeš sprejeti odgovornosti nase. odgovornosti za svojega lastnega otroka. Ker ti je težko prenašati jok.


Ampak to je pa res. Ko se boš TI odločila, da je ne bo imel, je ne bo imel. Isto je z dojenjem. Ko se boš TI odločila, da nehaš, se bo nehalo. Malo je pa treba potrpeti, to pa ja.

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: duda pri 3-letnici
22.10.2007 12:10:44   
Pobalami
Se strinjam z Gino.

Moj ima še vedno flaško in dudo. Se še ne morem odločit, kdaj bom poslušala jok in bedela ponoči.user posted image .

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: duda pri 3-letnici
23.10.2007 12:43:52   
triša
Brina jaz se na tvojem mestu ne bi preveč sekirala. pa naj ma dudo če hoče, da bi bil to vzrok bolezni.... ne verjamem. Če te skrbi zaradi prenašanja neverni klic jo pač zvečer preden ji jo daš prekuhaj. Sicer pa otrok stakne veliko več virusov drugje kot z dudo. Pa da ti bo v tolažbo jaz sem imela dudo do 5 leta starosti pa sem zdaj čisto normalna ženska z popolnoima lepimi, zdravimi, ravnimi in belimi zobmi.

(odgovor članu BRINA J.)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: duda pri 3-letnici
23.10.2007 12:46:02   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: faca

Se strinjam z Gino.

Moj ima še vedno flaško in dudo. Se še ne morem odločit, kdaj bom poslušala jok in bedela ponoči.user posted image .


Saj sploh ne boš. Jok traja dan ali dva, kvečjemu za 20 minut, pa še manj, tako da res sploh ni panike. otroci to zelo hitro pogrešijo.

(odgovor članu Pobalami)
  Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: duda pri 3-letnici
23.10.2007 12:50:05   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: al bina
Saj sploh ne boš. Jok traja dan ali dva, kvečjemu za 20 minut, pa še manj, tako da res sploh ni panike. otroci to zelo hitro pogrešijo.

To je pa resnica. Mene je bilo groza, glede na to, kako zelo je bila zasvojena z dudo, da bo vpitje in histerični jok kakšen teden ali več. Pa moram rečt, da me je malecka prijetno presenetila.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: duda pri 3-letnici
23.10.2007 13:46:30   
vms
POZDRAVLJENE,

NAJ ŠE JAZ DODAM SVOJE MNENJ IN IZKUŠNJO.
Moj najstarejši je dal svojo dudo sam Parkljem ko so prišli na vrata pri 1,5 letu. Že prej sem mu prkrat omenila da pridejo parklji in da bi jim lahko dala dudico, saj jo bodo nesli kakšnemu malemu dojenčku ki je nima, jaz pa ga bom kadarkoli bo dudico pogrešal stisnila k sebi in crkljal. Tisti večer ko smo dudo dali se je zvečer stisnil k meni za spančkat, potem pa jo nikoli več ni omenil, niti ni prihajal po tolažbo v zameno dude.
Hči jo je pri 18 mesecih dala svoji novi punčki, ki jo je dobila v trgovini in od takrat je ni več dala v usta. Ta punčka jo ima še danes okoli vratu pa je naša stara 7 let in ko ji povem zgodbico kako je podarila dudico svoji Piki vedno komentira , da bo ona tudi svojo mlajšo sestrico tako naučila( trenutno je stara 7 mesecev) in ji bomo kupili punčko in tako naprej...
Nič ne kompliciram in gledam da je vedno taka stvar spontana, da je manjši ''šok'' za otroka.
Moje mnenje je da naj ima otrok dudo tako dolgo dokler se lahko z njim lepo pogovoriš ( med 2-3) letom. Imela sem srečo, da sta tastarejša dva hitor dojemala pa smo se dudice že prej znebili. Kako bo pri najmlajši se ne obremenjujem, vem pa da ko se bomo odločili, da je čas za odstranitev dude bomo pri tem , razumevajoči in nežni vsekakor pa dosledni.

Čisto tako kot zanimivosta pa vam povem, da imam znanko, ki ima dve hčeri. Tamlajša je stara toliko kt moja srednja( 7) in zvečer dobi v flaško kakav za lahko noč!!!Parkrat smo bili v večernih urah na obisku in zasledila sem da je to majhna skrivnost in da se deklica zaveda da naj tega ne bi vedeli drugi  zato je mamici rekla, :daj mi na skrivaj!
Nikoli ji nisem inč rekla mislim si pa svoje in vsekakor sem za to da imamo vsaka svoje mnenje nikakor pa naj ne obsojajmo načina drugih in ne vsiljujmo svoje mnenje.

želim vam veliko trde volje in čimveč uspeha.

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: duda pri 3-letnici
23.10.2007 13:56:54   
Gina
Vprašala je za mnenje. In smo povedale vsaka svoje. Zakaj se ti zdi, da vsiljujemo mnenje, če povemo, kar mislimo? Meni se ne zdi, da ti vsiljuješ, kakor se mi ne zdi, da jaz. Če te nekdo vpraša kaj misliš, to ni vsiljevanje, če te ne vpraša, je to vsiljevanje...ni tako?

(odgovor članu vms)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: duda pri 3-letnici
23.10.2007 14:03:02   
vms
draga Gina
Tudi z besedo nisem napisala, da to počnete ve, ampak samo svoje mnenje tako kot ve in še dodala da mislim da je prav da :
CITIRAM:
Nikoli ji nisem inč rekla mislim si pa svoje in vsekakor sem za to da imamo vsaka svoje mnenje nikakor pa naj ne obsojajmo načina drugih in ne vsiljujmo svoje mnenje.

V tem stavku nikjer nisem nobene obsojala in te prosim, da se ne počutiš tako.user posted image

Še vedno sem tega mnenja, da je najbolje da delamo tako kot to same čutimo in ne obsojamo nokogar za njegov način- govorim na splošno in se ne nanaša na vaše nasvete, ki so za vsakogar ki se nahaja tukaj gor  še kako dobrodošli in zaželjeni.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: duda pri 3-letnici
23.10.2007 14:05:45   
Gina
Ne, vms, jaz se ne počutim tako, brez skrbi.user posted image  

(odgovor članu vms)
Neposredna povezava do sporočila: 38
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





BLOG: Ni lepšega, kot je rojevanje novega ...
Porodne babice so velik del mojega življenja. Delala sem že z mnogimi babicami, nekaj pa jih poznam tudi na bolj osebni ...
BLOG: Pogovori z otrokom v trebuščku
V tistem trenutku sem se odločila, da sploh ni pomembno, kakšni bodo rezultati amniocenteze, jaz bom tega otroka obdržal...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?