|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Ponovno umrla porodnica
24.10.2007 14:53:43   
blanč
Zelo zelo žalostno. Res spet v Postojni, samo punce a veste, da je letos umrlo že 15 mladih mamic po vsej sloveniji. Nažalost  se je znašla PO bolnišnica v medijih. Počakajmo, da vidimo kaj bo pokazala obdukcija.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: Ponovno umrla porodnica
24.10.2007 16:06:54   
vita80
sožalje.....ni besed.....user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu blanč)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: Ponovno umrla porodnica
24.10.2007 16:09:49   
Vilma
Tudi z moje strani sožalje družini, sploh očku, ki je ostal sam s sinom.

(odgovor članu vita80)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: Ponovno umrla porodnica
24.10.2007 19:07:13   
mirabela
user posted image user posted image user posted image   Iskreno sožaljeuser posted image user posted image user posted image  user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Vilma)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: Ponovno umrla porodnica
24.10.2007 20:04:24   
akakak
Pred mesecem je tudi moja doživela in na srečo preživela HELLP sindrom. Tudi napisal sem vam na to stran vso razlago o zadevi. In da si naj nosečnice to prebero.
Iščite po: HELLP sindrom.

Dejstvo je, da primarni oz. sekundarni nivo zdravnikov premalo pozna osnovni simptom HELLP sindroma - bolečino v eno (5 ur) v žlički med dojkami. Najprej smo (so) mislili:
1. želodec - midva doma in v NM porodnišnici
2. žolč - po kozlanju ni bilo nič boljše. Ob sprejemu ji dali protibolečinsko injekcijo.
3. preeklampsija - po enem dnevu opazovanja krvi in vode, so se začeli izvidi drastično slabšati in express so jo transportirali v porodnišnico v LJ. Carski rez, zdrav otrok, mati v intenzivno
4. HELLP sindrom (v LJ) - drugi dan premeščena v intenzivno na KC v LJ. Po 11 dneh odpuščena.

Mi smo do neke mere imeli srečo. Dejstvo pa je, da bi vsak ginekolog, porodničar na sekundarnem zdravstvenem nivoju moral kot iz topa pomisliti na HELLP sindrom, kadar pride nosečnica s takimi simptomi v lokalno bolnico. Pa ne pomislijo. In tu niso dovolj strokovni. Tu so krivi.

Čas je pa pri tej zadevi ključen.

(odgovor članu mirabela)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: Ponovno umrla porodnica
24.10.2007 20:20:41   
kate_mario_rok
moje sožalje družiniuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ,pa kaj je krivo da se to dogaja,

(odgovor članu sončnica24)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: Ponovno umrla porodnica
24.10.2007 20:22:17   
kate_mario_rok
pa kaj se pri tem sidromu ne da nič pomagati

(odgovor članu akakak)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: Ponovno umrla porodnica
24.10.2007 20:33:20   
N _ B
user posted image user posted image user posted image  ISKRENO SOŽALJE!user posted image user posted image user posted image
 
user posted image
 
 
 
 
V tem trenutku me obliva mraz... istočasno mi je vroče... stiska me pri srcu in po obrazu mi polzijo solze... v tem času pred 4-imi leti 3-emi meseci in dvema dnevoma sem bila med zemljo in zrakom... vzrok?
HELLP SINDROM.
Podoživljati dogodkov v celoti ne morem, ker nisem bila pri zavesti, podoživljam lahko le tiste besede ob odpustu iz porodnišnice: "Ne zgodi se pogosto, da je mamica mlajša od otroka..."


 
 

(odgovor članu akakak)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: Ponovno umrla porodnica
24.10.2007 20:36:06   
Anonimen
Najprej iskreno sožalje bližnjim pokojne Ane.user posted image

Kar se pa razno raznih komentarje tiče pa se popolnoma strinjam z Pio77 in Vesnyco.
Zakaj ste se zdaj obesle na Postojno?Kaj , a v Lj. pa še ni nikol nobena umrla al kaj!?Sama sem iz okolice Lj. pa niti v snu ne bi rodila v Lj..........tako kot mogoče nekatere od vas ne bi rodile v Postojni......ljudje smo pač razlićni in vsak od nas ima svoje mnenje.

Kar se pa Sveta tiče pa itak mal preveč napihujejo stvari in iz vsega naredijo celo arefo.
Če ste včeraj poslušale prispevek o pokojni Ani in njeni nosečnosti in če ste danes slišali nov prispevek ste lahko ugotovile da je par stvari ki se ne ujemajo.....ala o poteku njene nosečnosti,......

Pa še to,.......tudi sama sem ostala brez otročka in za njeno smrt bi prav tako lahko krivila dr. pa nisem in prav tako tega nisem dala v javnost oz. medije,......žalujem sama in ne z celo Slovenijo.




(odgovor članu kate_mario_rok)
  Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: Ponovno umrla porodnica
24.10.2007 20:36:54   
N _ B
IZVIRNO SPOROČILO: kate_mario_rok

pa kaj se pri tem sidromu ne da nič pomagati
 


http://www.ringaraja.net/forum/tm.asp?m=1146977
 
 

(odgovor članu kate_mario_rok)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: Ponovno umrla porodnica
24.10.2007 20:47:41   
cindy
Mogoce res niso krivi zdavniki vendar nikoli se ne ve saj se velikokrat izmuznejo. Zato prosim ne silite v sluzbo, z pospravljanjem in drugimi neumnostmi ce se slabo pocutite. Nek zdravnik je napisal, da nosecnost ni bolezen . S tem se cisto ne strinjam , nosecnost je velika obremenitv za nase telo in ce lahko obravnavajo alkoholike, narkomane in druge kot bolnike naj malo vec pozornosti namenijo tudi nosecnicam, saj vcasih ne jamramo brez razloga. Sozalje vsem prizadetim za izgubo.

(odgovor članu N _ B)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: Ponovno umrla porodnica
24.10.2007 20:59:00   
Moyca_
user posted image

_____________________________

Lp, Mojca
*****************************************
"Življenje nam vrača samo tisto, kar dajemo drugim"
*****************************************
Plačano oglasno sporočilo:
www.atrium-nep.si

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: Ponovno umrla porodnica
24.10.2007 21:04:36   
Seven*
 
ZAKLJUČEK
Na kratko, vsi zdravniki bi morali vedeti, da je eden od glavnih znakov sindroma HELLP bolečina v zgornjem desnem kvadrantu. Zdravniki, ki pregledujejo nosečnice v primarnem ali sekundarnem zdravstvu, bi morali imeti nizek prag za odločitev o laboratorijskih preiskavah: krvni sliki, analizi urina in jetrnih testih, tudi če so težave bolnic nespecifične. Kadar obstaja najmanjši sum na sindrom HELLP, mora zdravnik pogledati razmaz periferne krvi. Na koncu pa, pri vseh nosečnicah so potrebne redne, zanesljive kontrole krvnega tlaka. Krvni tlak 140/90, ki je za večino nenosečih žensk normalen, je lahko v nosečnosti znak resne bolezni.

http://www.mf.uni-lj.si/jama/jama99-1/html/hellp.html


Kdo je bil pa kriv, je pa tezko govorit. Niti ne vemo, ce je v resnici slo za ta sindrom.

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu cindy)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: Ponovno umrla porodnica
24.10.2007 21:23:53   
FLASK_A
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Si doma? Doma si. http://www.facebook.com/doma.si.vesna

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: Ponovno umrla porodnica
24.10.2007 21:26:43   
Anonimen
user posted image Iskreno sožalje vsem sorodnikom pokojne user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Seven*)
  Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: Ponovno umrla porodnica
24.10.2007 21:33:17   
nina166
Iskreno sožalje vsej njeni družini, posebno pa malemu fanteku in njegovem očetu user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  user posted image

p.s. sem ravno zdajle gledala, da naj bi znan slovenski ginekolog izjavil, da bi punco lahko rešili. Tudi rezultati obdukcije so baje že znani, samo jih javnosti ne povejo.

_____________________________

Domen - 16.6.2006
Daša - 21.1.2009

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: Ponovno umrla porodnica
24.10.2007 21:38:19   
Maxica
Iskreno sožalje družini.
user posted image
Res, vse preveč tega je zadnje čase...user posted image

_____________________________

Sami sončki okrog mene :)

(odgovor članu nina166)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: Ponovno umrla porodnica
24.10.2007 21:38:26   
arielca
Soželje vsem, ki so imeli Ano radi user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image . In srčno upam, da bo imela mala štručka kljub boleči izgubi lepo otroštvo user posted image user posted image user posted image .

In ne bom kritizirala porodnišnice v Postojni, ker mislim, da zaradi vseh preteklih pohval, ki jih je bila porodnišnica deležna, nekateri zdaj še bolj namerno napihujejo njihove napake. Kar vsekakor ni opravičilo... Meni se zdi najbolj zaskrbljujoče dejstvo, da v 21. stoletju v razviti državi pri porodu še vedno umre 15 žensk na leto. Ob tem se mi pa zastavljajo številna vprašanja ...

_____________________________

Jaz v svetu, svet v meni živi!
Skoraj že spim, a svet je! Svet se ne zdi!
Slišim rimo, kako govori:
pred rojstvom te ni bilo,
po smrti te ne bo,
a zdajle si.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: Ponovno umrla porodnica
24.10.2007 21:38:56   
N _ B
IZVIRNO SPOROČILO: nina166
p.s. sem ravno zdajle gledala, da naj bi znan slovenski ginekolog izjavil, da bi punco lahko rešili. Tudi rezultati obdukcije so baje že znani, samo jih javnosti ne povejo.


Zdravnik, ki je delal obdukcijo ni želel dajati izjav o rezultatih le-te, ker uradno še niso obvestili svojcev. Oče umrle pa naj bi že dal izjavo, da je bil HELLP SINDROM.
Vir: Dnevnik TV Slovenija, teletekst.

(odgovor članu nina166)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: Ponovno umrla porodnica
24.10.2007 23:58:11   
tadejat
Ja sem se kar zamislila, lahko bi bila pred dvema letoma tudi jaz žrtev tega sindroma HELLP pa so mi ravno v PO pravočasno odkrili in urgirali. Morda sem prišla še pravočasno!

(odgovor članu N _ B)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: Ponovno umrla porodnica
25.10.2007 0:01:54   
tadejat
Res zanimiv se mi je zdel podatek, da jih je letos umrlo že 15 porodnic, pa za nobenega nisem slišala razen Postojne, dvakrat,čudno ne?

(odgovor članu tadejat)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: Ponovno umrla porodnica
25.10.2007 7:34:32   
Vilma
Tadejat to je politika. So se spravili na Postojno, ker bog ne daj, da bi bila kakšna porodnišnica boljša od Ljubljanske. Si se vprašala, zakaj Postojna nikoli ni dobila dovoljenja za povečanje svojih kapacitet, čeprav je za to zaprosila milijonkrat? Poleg tega zadnje čase forsirajo  tudi Izolsko porodnišnico
In ta ženska, ki je rodila punčko Ano, je umrla v Ljubljani in ne v Postojni, kakor nemalokrat poročajo novinarju, sploh na kanalu A.
Nisi opazila, da govorijo samo o SPET Postojna?
Zakaj pa nikoli ne govorijo spet Jesenice, spet Novo mesto, ali bog ne daj spet Ljubljana?
Se opravičujem, ker pišem o tem v forumu "v objemu žalosti", ampak moderatorka vztrajno briše temo o tem na "čvekanje v tri dni", čeprav je moj komentar bolj primeren za tisti forum. Samo tako to je. O Tošejevi smrti se lahko komentira na vsaj treh forumih, o tem pa samo na tu.

Drugače pa hvala Akaku in N&B-ju za izčrpne informacije o tem sindromu. Dobro tudi sama vem kako je, če zboliš za boleznijo, o kateri tudi zdravniki niso dovolj poučeni. In prav je, da ženske poznamo simtome te bolezni, da lahko same opozorimo zdravnike na to bolezen.

(odgovor članu tadejat)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: Ponovno umrla porodnica
25.10.2007 10:53:22   
barakuda
se pridružujem sočustvovanju ostalih in izrekam iskreno sožalje user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Vilma)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: Ponovno umrla porodnica
25.10.2007 14:07:09   
madela
Moje iskreno sožalje  vsem njenim bližnjim,posebej pa možu in sinčku,ki je tako rano zgubil svojo mamico user posted image user posted image user posted image .



user posted image

(odgovor članu barakuda)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: Ponovno umrla porodnica
25.10.2007 14:40:37   
Ninatia
Moje sožaljeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  partnerju in njeni družini!

Ne morem verjeti, da se je spet tak dogodek pripetil, pa PDP imam 5.11, še 10 dni in me je postalo še bolj strah.

(odgovor članu sončnica24)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?