|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Tamala joka v sobi jaz pa v dnevni!!!
26.10.2007 22:11:10   
Rubin.
Ker moja triletnica zadnje čase močno uveljavlja svojo voljo in nas izkorišča 100 na uro nam je danes obema z možem počilo.
Sem drugič noseča in ker sem šele na začetku mi je ful slabo in bruham, tamala pa že mesec dni želi samo mami mami mami mami umit , z mami spat,.....prej je pa blo včasih mami včasih tati.

Da tvoja triletnica uveljavlja svojo voljo je čisto normalno za njeno starost. Izkorišča te pa toliko kolikor ji ti dovoliš. Je pa res če se počasi nabira in nabira potem enkrat poči, kar pa ni dobro ne za tebe ne za njo. Ne dopusti, da bi se ti v bodoče nabiralo, rešuj sproti.
Ker se ji umikaš, posledično izogibaš (ker ti je slabo, kar pa mala ne ve) se te mala še bolj oklepa. Jaz bi ji razložila, da mami trenutno ne more k njej, ker ji je slabo (to bo dovolj, ne rabiš razlagat zakaj ti je), kakor hitro pa bo mami se počutila bolje, pa pride k njej in se tega tudi držala.


Danes smo se lepo zmenili da jo tati umije ,mami prebere pravljico in gre spat z tatijem.Vse o.k.,dokler ni pršla ura za se umit,takrat pa ihta in protesti da negre s tatijem(meni pa slabo in bruham na drugem wcju).

Mislim, da preveč zahtevaš od tri leta starega otroka. Triletnik marsikaj obljubi, kasneje pa obljube ne more držati. Če je navajena, da jo ti porihtaš pred spanjem in jo daš spat, bo otrok, sedaj ko je ne moreš (lahko da si tamal predstavlja da nočeš), doživel to kot odrivanje, zato pa tudi ihta in protesti.
Jaz rutine, če bi bila noseča ne bi spreminjala, sej slabost mine, pa bi jo dala 10min kasneje spat.

Komaj jo mož umije in spravi v sobo in ker je tolko norela ji je dal njeno punčko ji prižgal nočno svetilko in sva jo pustila da se zjoče.

Jaz moje male mis do sedaj NIKOLI nisem pustila, da sama joče, res sem vedno šla do nje, kadarkoli je jokala ali pa me klicala. Še predobro vem, kako je biti sam in jokati. Hudo, počutiš se kot, da te nihče ne mara, da nikomur ni mar zate, in potem počasi nehaš, ker veš da ne bo nikogar, da se na nikogar ne moreš zanesti, da nikogar ne moreš prostiti za pomoč...
Jaz moji mali mis VEDNO dam ramo na katero se lahko nasloni, čeprav ne popuščam v tej smeri, češ sedaj  se bo pa lahko vstala ali podobno. Ne, grem do nje, da ve da sem tu in da vedno bom in jo potolažim.

Zdaj ona joče v svoji sobi jaz pa v dnevni.
Najraje bi zletela k njej a vem da ni prav,ker vem da naju bo tako še naprej vrtela okoli prsta.

Če bi verjela v to, da delaš prav, ker sediš v dnevni sobi, ko te otrok potrebuje, ne bi jokala.

Jaz bi ti svetovala tako: poslušaj svoje srce, ki se nikoli ne moti.

To vedno jaz naredim, kadar sem v dilemi: eni mi svetujejo tako, drugi tako, v knjigah piše čisto tatretje: potem pa prisluhnem sebi in do sedaj se še nisem v dveh letih niti enkrat zmotila. Pa smo imeli že tudi vse sorte situacij.

Želim ti lepo in mirno nosečnost in da z tvojo triletnico najdeta skupni jezik.


(odgovor članu glen)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Tamala joka v sobi jaz pa v dnevni!!!
27.10.2007 14:03:17   
rainbow
zdaj pa malo bolje razumemuser posted image

punčka je torej že navajena, da sama zaspi. Po moje jo je tisti večer vse skupaj ziritiralo in je zato jokala, ker ni dosegla svojega. v takem primeru bi jo tudi jaz šla potolažit. vendar bi potem, ko bi se umirila, ubrala normalno uspavanje, kot si ga opisala.

_____________________________

lp, rainbow

Life's what's important. Walking, houses, family. Birth and pain and joy. Katharine Hephburn

(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Tamala joka v sobi jaz pa v dnevni!!!
28.10.2007 15:23:19   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: aspirin
Nevem,kaj druga bi napisala,kot to,da si dobra,da sediš zdaj za računalnikom in to pišeš,če ti je tako hudo.A upaš,da bo iz ekrana skočila dobra vila in ti odčarala težave?Pik-pok,pa jih več ni?Žal ne.Rešit jih moraš sama.

Pa ne jemat tega preveč osebno,sam mogla sem se izkašljati.

Počasi se prenickaj v Persen. Koliko otrok si že rodila?!? user posted image

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Tamala joka v sobi jaz pa v dnevni!!!
28.10.2007 19:18:17   
spacey
IZVIRNO SPOROČILO: aspirin

Nevem,kaj druga bi napisala,kot to,da si dobra,da sediš zdaj za računalnikom in to pišeš,če ti je tako hudo.A upaš,da bo iz ekrana skočila dobra vila in ti odčarala težave?Pik-pok,pa jih več ni?Žal ne.Rešit jih moraš sama.

Pa ne jemat tega preveč osebno,sam mogla sem se izkašljati.

Spet deliš materinske nasvete in si najbolj pametna.

Mislim, kako si lahko nekdo, ki (še) nima otrok, ne dela z njimi in ni prisoten pri vzgoji, upa deliti tako neokusne nasvete in dajati take neumesne pripombe!?!

Oglasi se, ko boš mama.

ZARA
Počasi se prenickaj v Persen.

Se strinjam.


_____________________________

"Fake it until you make it."
Sweet Like Chocolate

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Tamala joka v sobi jaz pa v dnevni!!!
30.10.2007 20:21:06   
Anonimen
Jaz se vsako večer vležem z miško in me boža po obrazu kakih 5 min in zaspi ko top. Cartanje in uspavanje največ 10 min.vse skupaj in gotovo. Pa sma obe zadovoljni in scartani. Ni nobenega joka, pa vedno počakam ko gre sama v sobo in reče ajo, ajo in kaže s prstom na mene, te sem že v oblakih, se kr topim.user posted image


Persa, kak je blo v službi?

(odgovor članu spacey)
  Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Tamala joka v sobi jaz pa v dnevni!!!
30.10.2007 21:36:28   
caillou
Ampak da je pa lekadol tolk pop(cenzura)la, pa ne morem verjet. Ne, to ji pa ni podobno.

_____________________________

Homines quod volunt credunt. -- "Ljudje verjamejo to, kar želijo." (Julij Cezar)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Tamala joka v sobi jaz pa v dnevni!!!
30.10.2007 21:41:32   
Anonimen
Ampak da je pa lekadol tolk pop(cenzura)la, pa ne morem verjet. Ne, to ji pa ni podobno.


Zgleda, da se je čist vživela v situacijo. In popenila :).

Jaz predlagam Bonifen, dobrodelujoč :) user posted image

(odgovor članu caillou)
  Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Tamala joka v sobi jaz pa v dnevni!!!
31.10.2007 8:00:23   
karmy
IZVIRNO SPOROČILO: aspirin

Nevem,kaj druga bi napisala,kot to,da si dobra,da sediš zdaj za računalnikom in to pišeš,če ti je tako hudo.A upaš,da bo iz ekrana skočila dobra vila in ti odčarala težave?Pik-pok,pa jih več ni?Žal ne.Rešit jih moraš sama.

Pa ne jemat tega preveč osebno,sam mogla sem se izkašljati.


zadnje čase se morte nekatere konstatno izkašljevat na RR. ti si pa taka svetnica da dol padeš nouser posted image če prosi za nasvet, je ni potrebno napadat, ni treba iskat napake na drugih, raje pod svojim pragom pometi, kot da ti nimaš čisto nobenih problemovuser posted image

Saj je moj bil tudi isti, trma da dol padeš, in vsake toliko preizkuša svojo mejo vendar mu ne pustim. Prav si naredilauser posted image


_____________________________

~Ladies, if a guy ever tells you, he wants to cover you from head to toe in honey, and lick it all off inch by inch, that's the man who hasn't done it before. ~ Love you CT ~

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Tamala joka v sobi jaz pa v dnevni!!!
31.10.2007 11:03:32   
aezzy
jaz bi samo dodala, da otrok ne joka brezveze, ker se ne zna sprenevedat in tudi ne zna igrati.
vem, boste rekle, ce  trmari, pa joka brezveze. Ne, takrat pa joka, ker mu je hudo in ne zna drugace pokazat.
Mislim, da ne sme zaspat v solzah.
Glen, razumem, da ti je bilo slabo, mogoce bi pocakala,da se zbruhas in potem vseeno prisla k njej v sobo. in se probala napol vlezt....mislim, da ji je to manjkalo, ker ce sem prav razumela, tega se ni nardila.
je pa res, da otroci cutijo, kot zivali. ve, da se dogaja sprememba.in tega ga je strah.

napisi prosim, kaj je sledilo, je blo potem kaj bolje, je zaspala? kaj pa naslednji dan?

mah, jaz tudi nisem svetnica, priznam, da mi vcasih popustijo zivci in se malce zaderem, da je zadost. in tudi tamala ze trmari, samo zaenkrat se deluje, da jo zamotim drugace ali pa preusmerim. se trudiva obe in obedve se uciva.zraven pa se oci, haha.



(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Tamala joka v sobi jaz pa v dnevni!!!
31.10.2007 11:10:32   
aezzy
tale clanek je fajn
http://portal.baby-center.si/PortalSLO/DesktopDefault.aspx?tabindex=11&tabid=528

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Tamala joka v sobi jaz pa v dnevni!!!
2.11.2007 2:25:21   
Magi*
pri nas je spet faza "vse mami", sam je to sigurno zato, ker pričakujemo dojenčka. sem v 34t, na mirovanju, ker mi popušča MV in sem že odprta. in odkar tamala vidi, da ne zmorem delati tako kot prej, je postala pravi mali tiranček. pa se sicer da veliko z njo zmenit, sam zadnji mesec je pa joooooooj. kaj čmo, bo minilo.

midva poskušava ohraniti mirne živce (poudarek na poskušavauser posted image ) in kljub temu ohranjati prejšnji red.

PS: pa upam, da ne bom kregana, ker sem bolna in ob tej ne-božji uri visim na RR user posted image  če kdo pozna kak magičen prah, da bi bolje spala, z idejo na dan.

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu glen)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Tamala joka v sobi jaz pa v dnevni!!!
2.11.2007 19:57:05   
glen
No tisti dan se je končalo tako,da se je po 15 min joka umirila in bla še enih 15 min v sobi čisto tiho,pol pa je pršla na hodnik in potiho klicala bubi bubi(to je tati).
Dragi je šel na hodnik, pa ga je lepo vprašala če se gre lahko samo malo pocartat k mamici.
Jaz sem bila čez pol ure malo malo boljša tako da smo se pocartale,pol pa ji je tati prebral prvaljico in sem se jaz vlegla k njej(beri vsedla)in je zaspala.
p.s. smo pa ji te dni tudi povedali zauser posted image  in je zaenkrat ful vesela.
Ampak nevem ali naj bom pametna ali ne ampak bi jo vseeno rada navadla da zaspi tudi z možem,ravno zaradi teh mojih slabih dnevov pa mislim da tudi ko bom šla rodit(no sej komi maja)ji bo lažje če bo navajena  zaspat tudi s tatijem.
Kakšen nasvet ,kako naj jo počasi navadimo da tudi z tatijem zaspi.
Naj povem da pred pol leta je zaspala tudi z njim al z nono.

(odgovor članu Magi*)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Tamala joka v sobi jaz pa v dnevni!!!
2.11.2007 20:16:53   
Magi*
glen, ko bo tvoj trebušček rastel, se te bo še bolj oklepala. nič zato, pa ne se sekirat zaradi svojih slabih dni. vsak od nas jih ima pravico imeti. težko je, če se otrok skoz oklepa mamice, mamica pa tudi rabi tistih svojih  5 minut.

poskusite z novo rutino, vsak večer naj bo popolnoma enaka in slej ko prej vam bo uspelo. mogoče ne bo enostavno, mogoče ne bo palilo vsakič, bo pa vsaj večinoma.

kar se pa tiče poroda pa bodi prepričana, da bosta z atijem čisto v redu se zrihtala. saj, kadar ni mamice zraven, je pa ati super dober. po porodu bomo pa videli kako naprej, a ne? tako kot so vsi pred nami, pa bomo še mi user posted image

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu glen)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Tamala joka v sobi jaz pa v dnevni!!!
2.11.2007 21:00:47   
glen
Magi hvala.
Kar se pa atija tiče nisem čisti nič v dvomu da nebi sfolgal ker je zlat in ponosna sem da imam takega moža in da ima Lin takega tatije.
Zaupam mu na vseh področjih.
Imava taki službi da delava en ted. pop. in en ted dop. in sva v kontra smeni zaradi nje, pa je fajn poštimana in preskrbljena cel teden ko delam pop.
Samo mislim da bo njej lažje ko me nebo pa tudi tako se mi zdi fajn da bi kdaj pa kdaj šla tudi z njim.

(odgovor članu Magi*)
Neposredna povezava do sporočila: 39
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Mesec rojstva lahko vpliva na poklic tvoje...
Si vedela, da mesec rojstva, v katerem je rojen tvoj otrok, lahko vpliva na njegov poklic?
Kdaj se vaš otrok začne spominjati?
Noben otrok nikoli ne pozabi materinega glasu. "Eden najzgodnejših spominov je spomin na materin glas."




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?