|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Ali ste se s partnerjem pogovarjale ...
28.10.2007 12:50:12   
Splet.Ka
Tudi jaz bi se verjetno v takem primeru odločila za splav. Ne zaradi egoizma, ampak zato, ker se bojim, da otroku, ki bi me tako zelo potreboval, ne bi znala/mogla nudit vsega potrebnega. Ali pa ne bi znala uskladiti z ostalimi otroki (zaenkrat imam enega).

_____________________________

Cvetim...

(odgovor članu Lusa)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Ali ste se s partnerjem pogovarjale ...
28.10.2007 14:06:50   
klaja
V prvi nosečnosti nisem šla na NS, ker sem menila, da se to meni že ne more zgodit in tudi pogovarjala se nisma nič o tem. In tako imava sedaj hčerkico z Downovim sindromom, ki pa se ji kljub njeni drugačnosti nebi nikoli in prav zares nikoli odrekla! Res je da so ti otroci nekoliko počasnejši v razvoju, vendar so še vseeno samo otroci, ki jih ni treba že vnapej obsojat. Vse je odvisno od staršev, kako jih sprejmejo in koliko jim nudijo.

Sedaj v drugi nosečnosti prav tako nisem šla na NS in tudi AC sem v zadnjem trenutku odklonila. Res pa je, da sva se s partnerjem ogromno pogovarjala o tem, vendar splava ne bi šla delat.

A ste že mogoče kdaj pomislile, da lahko do kakšnih večjih zapletov pride tudi pri porodu in ima otrok lahko zaradi tega velike posledice!? Kaj bi pa takrat storile? In tudi vsi ti testi niso sigurni.

Ne obsojam nikogar, vsak naredi po svoji lastni presoji. Mogoče imam samo drugačen pogled na vse to, glede na to, da nas je takšna usoda doletela.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Ali ste se s partnerjem pogovarjale ...
28.10.2007 18:18:47   
Anonimen
Če bi bila AC slaba oz. bi pokazala kromosomsko napako, bi delala splav. Sicer tezko, ampak bi ga. In ob vsakih takih vprasanjih se spomnim na Luso in njeno/naso Ajso in sem se bolj sigurna v to, da bi to naredila. Egoisticno gor ali dol, otroku hocem nudit kvalitetno zivljenje.
Bom pa, ko bom na tem, zagotova sla na NS in ce bo potrebno se na ostale preiskave.

Poskodbe ob porodu - ja takrat pa seveda da bi sprejela otrocka, samo po mojem mnenju to ni isto. Sem tudi sama videla ze kar nekaj otrok z DS v teh 11 letih, kar sem hodila na pediatricno in bi se pac odlocila tako, kot sem napisala zgoraj.

Kaj pa dragi misli o tem, pa ne vem, se se nisva o tem pogovarjala, ker je nosecnost itak se dalec dalec.

LP

(odgovor članu klaja)
  Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Ali ste se s partnerjem pogovarjale ...
28.10.2007 18:24:57   
Njuškalo
Ne bi šla na splav...no vsaj taka so moja načela, nikoli pa človek dejansko ne ve, kako bi ravnal , če se znajde v določeni situaciji.

_____________________________

Vprašaj se, ali te bo to kar počneš danes,kaj bolj približalo tistemu,kar bi želel biti jutri!

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Ali ste se s partnerjem pogovarjale ...
28.10.2007 19:51:51   
Lianna
IZVIRNO SPOROČILO: klaja

V prvi nosečnosti nisem šla na NS, ker sem menila, da se to meni že ne more zgodit in tudi pogovarjala se nisma nič o tem. In tako imava sedaj hčerkico z Downovim sindromom, ki pa se ji kljub njeni drugačnosti nebi nikoli in prav zares nikoli odrekla! Res je da so ti otroci nekoliko počasnejši v razvoju, vendar so še vseeno samo otroci, ki jih ni treba že vnapej obsojat. Vse je odvisno od staršev, kako jih sprejmejo in koliko jim nudijo.

Sedaj v drugi nosečnosti prav tako nisem šla na NS in tudi AC sem v zadnjem trenutku odklonila. Res pa je, da sva se s partnerjem ogromno pogovarjala o tem, vendar splava ne bi šla delat.

A ste že mogoče kdaj pomislile, da lahko do kakšnih večjih zapletov pride tudi pri porodu in ima otrok lahko zaradi tega velike posledice!? Kaj bi pa takrat storile? In tudi vsi ti testi niso sigurni.

Ne obsojam nikogar, vsak naredi po svoji lastni presoji. Mogoče imam samo drugačen pogled na vse to, glede na to, da nas je takšna usoda doletela.



Se čisto zavedam, da lahko pride ko poškodb, težav tudi kasneje. Sama sem otroštvo preživela večinoma v bolnišnici, imela en kup operacij in tega svojemu otroku nikakor ne privoščim. Ker vem kako je bilo meni težko, ko sem bila več v bolnišnici kot doma. Ko so se ostali zabavali v šoli, na igriščih jaz sem pa ležala v bolnišnici.

(odgovor članu klaja)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Ali ste se s partnerjem pogovarjale ...
30.10.2007 17:53:36   
kaya2007
ja, bi šla na splav..bi mi bilo hudo, ampak še huje, če bi bilo z otročkom kaj narobe.

(odgovor članu Lianna)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Ali ste se s partnerjem pogovarjale ...
30.10.2007 20:03:28   
tanikaa
IZVIRNO SPOROČILO: StBarbara

Jah... jaz sem tukaj zelo sebična, jaz bi šla na splav, sicer s težkim srcem a vseeno.

Ampak sem pa po pravici povedala user posted image


Jaz isto.

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu StBarbara)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Ali ste se s partnerjem pogovarjale ...
30.10.2007 23:24:24   
Anonimen
Z bivšim možem se o tem nisva pogovarjala, sedaj s Kamikazo sva pa se. Ne vem, kako bi se odločila, če bi za "drugačnega" otroka izvedela pred 10-imi leti, ko sem bila prvič noseča. Glede na to, da je bil to 1. otrok, bi ga verjento obdržala, ne glede na "drugačnost" ali višino nosečnosti. Danes, ko imam razmeroma normalnega user posted image  partnerja in dva zdrava sinova, pa ga ne bi. Načeloma sem proti splavu - če bi "se zgodilo" in če bi bil otrok zdrav, bi ga obdržala. Če ne bi bil, pa ga sedaj ne bi. Morda bo slišati sebično, hinavsko ali pa kakorkoli že, ampak šele sedaj si poskušam kolikor toliko urediti življenje in trenutno bi mi "drugačen" otrok te načrte podrl. So mi pa ti načrti v prednosti pred tretjim otrokom, pa čeprav bi bila to punčka, ki bi jo rada imela po dveh sinovih.

Tako, da je moj odgovor - ne, trenutno "drugačnega" otroka ne bi obdržala. Ne bi ga tudi, če bi bil moj drugi sin "drugačen", pa čeprav je to Kamikazin prvi otrok. V tem sva se strinjala oba.

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
  Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Ali ste se s partnerjem pogovarjale ...
31.10.2007 22:43:04   
abj
 
Takšnega otročka bi sprejela, saj bi bil moj.user posted image Le kdo bi ga imel rad takšnega kot je, če ne njegova mamica.

Kvalitetno življenje je tako relativna stvar. Poznam ljudi, ki so kljub drugačnosti v družini srečni in znajo uživat življenje. So pa ljudje, ki imajo takoimenovano popolne pogoje, pa so ves čas nekaj nesrečni. user posted image  in se za povrh še ves čas nekaj pritožujejo.

Vsem mamicam pa želim, da se jim o tem ne bi bilo potrebno odločati.user posted image


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Ali ste se s partnerjem pogovarjale ...
1.11.2007 0:14:07   
Anonimen
zdaj me pa prav strašite s to temo, ravno čakam na rezultate AC, 14 dni je že mimo in vem da me še čakata še kaka dva tedna negotovosti, sem pa že v 21 tednu user posted image

kadar zazvoni moj mobi s kakšno neznano številko kar otrpnem user posted image

(odgovor članu abj)
  Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Ali ste se s partnerjem pogovarjale ...
1.11.2007 0:18:54   
* Mateja *
Joj, o tem se nisva nikoli pogovarjala in ne vem kako bi se odločila, če bi do tega prišlo. Pomoje bi naredila splav. Samo tako lahko govorim zdaj ko nisem pred tem. Kaj bi se v resnici zgodilo, če bi morala sprejeti kakšno odločitev, pa ne vem. Upam, da ne bom nikoli  pred tem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Ali ste se s partnerjem pogovarjale ...
1.11.2007 0:23:10   
viv_
V prvo sploh nisem šla na NS, ker sem si rekla "kar je, pa je".

V drugo pa sem šla in če bi bilo karkoli narobe bi se odločila za prekinitev nosečnosti. Predvsem zato, ker to ne bi več vplivalo samo na najini življenji, ampak je tu še Mirna, ki bi ji ravno tako vse postavila na glavo, tega pa njej ne bi mogla narest.

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu * Mateja *)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Ali ste se s partnerjem pogovarjale ...
1.11.2007 10:45:45   
smrka
Midva se sploh nisva o tem pogovarjala, ker brezveze o tem govorit, ce bi nas pa to boh nedaj doletelo bi pa razpravljala.. sicer nevem kako bi se odlocila.. sploh nocem o tem razmisljat.

Na svedskem se nedelajo nikakve NS, kar je edino prav... edin kar mamo je ultrazvok 2 krat.

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Ali ste se s partnerjem pogovarjale ...
1.11.2007 10:50:02   
Anonimen
Kaj pa vem, midva sva rekla, da bi tudi takrat imela otroka, ampak dokler ne bom v tej situaciji, ne bom raje nič rekla.

(odgovor članu smrka)
  Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Ali ste se s partnerjem pogovarjale ...
1.11.2007 11:59:20   
Anonimen
Se nisva pogovarjala, ker mi je to nesmiselno, dokler nisi v situaciji.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Ali ste se s partnerjem pogovarjale ...
1.11.2007 20:40:02   
Anonimen
Naredila bi splav.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Ali ste se s partnerjem pogovarjale ...
1.11.2007 21:06:35   
petja
Enako.

_____________________________

Lp, petja

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Ali ste se s partnerjem pogovarjale ...
2.11.2007 13:31:31   
Anonimen
Tudi jaz bi naredila splav. S partnerjem sva se pogovarjala o tem in bila odločena, da bi z UPN prihranila trpljenje sebi in malemu otročku. Delala sem NS in DHT, izvid odličen, AC ni potrebna. Verjela sem ginekologinji in sedaj imam  - otroka z DS in ne samo to. Poleg DS ima naše malo dete še precej drugih hujših težav.

Vredno je razmislit

(odgovor članu Lusa)
  Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Ali ste se s partnerjem pogovarjale ...
2.11.2007 13:52:19   
slovenka
IZVIRNO SPOROČILO: nivess

Se nisva pogovarjala, ker mi je to nesmiselno, dokler nisi v situaciji.


po moje se je pa dobro tudi o tem vsaj malo pogovarjati, da ni potem kakega hudega spora. Jaz sem na osnovi te teme tukaj mojega vprašala, kaj meni - samo tako okvirno, da vem, kako gleda na to. Sva pa oba bolj za splav.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 69
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?