|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  6 7 8 [9] 10   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: HSG
4.5.2010 15:28:12   
xena@alex
tecnobica a kej ves a so kiri ali pa tep kej težil zaradi kil recimo če bi bla debela......

(odgovor članu tecnobica)
Neposredna povezava do sporočila: 201
   RE: HSG
4.5.2010 16:41:28   
tecnobica

IZVIRNO SPOROČILO: xena@alex

tecnobica a kej ves a so kiri ali pa tep kej težil zaradi kil recimo če bi bla debela......


Meni zaenkrat ni še noben nič rekel, pa vem, da bi mogla dat kar enih 20 kil dol.

(odgovor članu xena@alex)
Neposredna povezava do sporočila: 202
   RE: HSG
5.5.2010 15:35:53   
xena@alex
zato k men g. ful teži da sm za ta poseg predebela da morm shujšat

(odgovor članu tecnobica)
Neposredna povezava do sporočila: 203
   RE: HSG
8.5.2010 13:45:54   
Luna*
Punce hvala za nasvete samo ne vem kako naj se na HSG naročim, če nimam napotnice za to? Drugači pa Didi meni bi bilo tudi logično tak postopek kot ti praviš – najprej jo z UZ odkrijejo, potem HSG, da vidijo dejansko kolko velika je potem pa šele operacije…

Zdej me je še hudič presenetu, k je prehitro pršu in tako, bom na dan pregleda drug mesec sigurno v prvem delu cikla tako, da bo to še trajal.

A je katera od vas bila v Mariboru na lokalni odstranitvi pregrade? Mene namreč ta anastezija tko muči in bi raje šla v Maribor. Ampak ali tam z lokalno anastezijo odstranijo samo majhne pregrade ali tudi velike? Kolko je pa čakalna doba?

xena@alex za kakšen poseg ti težijo da si predebela? A za katero od operacij? To je po moje brezzveze da ti težijo, kaj pa ostali bolniki, ki imajo kake druge operacije...ne vem no...to s težo se mi zdi malo za lase privlečeno. Kot v stilu, da ti hočejo rečt, da je to mogoče razlog za neplodnost, ker se pač nič drugega ne spomnejo... ne sekiri se.

(odgovor članu xena@alex)
Neposredna povezava do sporočila: 204
   RE: HSG
8.5.2010 14:22:53   
xena@alex
luna moja g. za neplodnost bi me rada poslala na laparo vendar pravi da  sm za ta poseg predebela da morm najprej shujšat user posted image user posted image user posted image user posted image
ona trdi da če bi shujšala bi mogoče tudi prej in lažje zanosila......
vendar jest tega ne vrjamem je res da je moj itm 33,4 vendar ko sem prvič zanosila sem mela glih tojk kil k zdj ......
jest mislem da niso vsega kile krive ,aja pa še to sili me da morm hodt v nek program cindi za hujšanje vendar jest NOČEM in nimam cajta......
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Luna*)
Neposredna povezava do sporočila: 205
   RE: HSG
8.5.2010 15:38:51   
Luna*
xena@alex jaz mislm, da če ne najdejo drugega, je za vse najlažje debelost obtožit. To je po liniji najmanjšega odpora. Prvič, kot praviš si že enkrat zanosila kljub kilogramom (sori ne vem ker sem bolj nova na tej temi RR ali si potem donosila ali ne) torej kilogrami pri tebi niso razlog za zanositev. Drugič, da bi bila predebela za laparo? Lepo te prosim, za katerokoli operacijo mislim, da ne morejo reči človeku, da je predebel… Verjamem, pa da te poskuša vključit v Cindi program, ker je to vseslovenski program in so v njega verjetno vključeni vsi zdravniki, v primeru, da te kateri od njih uspe prepričat. Jaz ne vem, ali si pač se zredila zaradi Klomifena ali si pač od vedno taka. Glej to je čisto tvoja osebna odločitev ali boš se v program vključila ali ne, ne morejo te izsiljevati s tem, da če se ne boš vključila te ne bojo poslali naprej v postopke. Verjetno tvoj G. tudi misli, da nezdravo ješ in bi ti tisti nasveti prav prišli, ker ko boš noseča, ne moreš misliti samo nase…Meni se ta program zdi super je pa res, da moraš najprej v glavi razčistit kaj hočeš. Tudi sama sem se ga želela udeležiti potem sem pa doživela hud stres in so kilogrami kr leteli z mene. Kar spet ni zdravo a ne….ampak me je moj hvala bogu spravu v šport in je full fanj. Na začetku je bil sam kreg potem ko sem razčistila, da je to zame dobro, pa sam še uživam v športu. Vem da časa primanjkuje. To nam ga vsem veš (a vidiš kolko pogosto se jaz javljam. Če mi rata 1x na teden semgor pokukat je že uspeh) in tudi če se samo za 15 minut spraviš ven iz stanovanja je to super. user posted image

(odgovor članu xena@alex)
Neposredna povezava do sporočila: 206
   RE: HSG
9.5.2010 9:11:44   
xena@alex
luna sem donosila in rodila fantka ki je danes star 20mesecev,naj ti pa povem da sem bila skos suha ko sem pa pri 21letih začela jemati kon. tablete diane 35 sem se v enem letu zredila za 30kg od takrat sem debela......user posted image user posted image user posted image user posted image
g. pri meni krivi sam debelost pa ni res pred 4leti so mi odkrili HIRZUTIZEM povečane moške hormone in na internetu sem brala da ta hormon zavira nastajanje hormona ki je potreben za ovulacijo...
jest bi se z veseljem spravla v program cindi user posted image user posted image user posted image user posted image ker se tudi meni zdi to pametno vendar nimam časa še ke hodt delam v dveh izmenah včasih tudi po 12ur (čedalje večkrat),imam otroka ter za zravn delam še izpit za avto ....to mi ni tojk pomembn da morm hujšat pa ne vem kaj pomembn je to k tut po cel tedn ne vidm otroka to je zame pomembn ne pa cindi program.......user posted image user posted image user posted image user posted image
mogoče se ti zdi butasto vendar bi rada bila čim več z otrokom ker cajt še prehitr gre , otrok ni nadomestljiv cindi program pa je.....user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Luna*)
Neposredna povezava do sporočila: 207
   RE: HSG
9.5.2010 10:48:13   
Luna*
Joj xena@alex veš da se mi ne zdi butasto, da želiš biti s svojim otročičkom. Na to nebi niti pomislila. Glede na to, da nisem vedela kja počneš sem “na splošno” govorila kaj je dobro. In itak da če so ti odkrili poveča nek hormone, bi morali na temu delat ne ti težiti s težo.

Trenutno imaš kar veliko obveznosti. Mogoče bi si najprej postavila priorite? Najprej je na vrsti izpit za avto, potem Cindi. Lahko pa Cindi za začetek nadomestiš s tem, da si na internetu o tem kaj prebereš. Kar sem sigurna da si si že. Sedaj je na vrsti samo uresničevanje prebranega. Ni treba, da se povsem odpoveš npr. Čokoladi. Zadostovalo bo če njeno količino zmanjšaš. Počasi. Ne po velikih korakih.

Glede na to da je tvoj sinček star 20 mesecev. Kaj pa če bi migala skupaj. Ne govorim o velikih podvihih. Za začetek, namesto da ga daš v voziček in gresta na sprehod, ga daš v rucak na rame in imaš že bolj učinkovito vadbo ;) Ali pa da gresta z biciklom skupi malo okoli (da ga daš v sedežek na svoj bicikl). Po moje bo mali full užival. Pa še utrudlo ga bo in bo lepo pačkal. Pa še čas bosta skupi preživela. Kaj pa če bi se vama še tvoj partner pridružil?

A ko si pa prenehala s tabletkami pa nisi nič shujšala? V stilu, da kar se zrediš od tabletk je zgolj voda v telesu – tako so meni razlagali. Sam vem eno je teorija eno pa praksa. Pa da ne boš mislila da ti “hočem solit pamet”. Sem sigurna da teorijo obvladaš, sedaj je treba vse samo v prakso spravit, kar je najtežje. Zato sem ti dala par predlogov, če se katerega mogoče nisi že sama spomnila.

(odgovor članu xena@alex)
Neposredna povezava do sporočila: 208
   RE: HSG
9.5.2010 13:28:29   
xena@alex
luna ko sem prenehala s kon. tableti se nism zredila niti za deko kaj šele za kako kilo.....
vem da bi mogla shujšat že zaradi sladkorne vendar sem spravla že 20kg dol po porodu in sem čist zadovolna....
imam željo biti suha vendar se bojim če sedaj  zanosim bo šel ves moj trud v nič in potem bom mogla vse še enkrat od začetka in ne bom mela vole ....
rada bi da po porodu drugega otroka (ko zanosim seveda) se spravim in shujšam in sem suha do smrti.....
sem si že sprintala ločevalno dieto ki jo vsi tako hvalijo da probam....
aja pa še to imam zelo počasno presnovo in grejo pri meni kile zelo počas dollllllll......
gibam se več kot sem se včasih je pa res da hitr odneham ker se prekmal zmatram in zadiham....

(odgovor članu Luna*)
Neposredna povezava do sporočila: 209
   RE: HSG
9.5.2010 18:51:02   
sandra_sandra
in kaj če niso prehodni,kakšne možnosti so da jih odmašijo?

(odgovor članu tecnobica)
Neposredna povezava do sporočila: 210
   RE: HSG
9.5.2010 19:13:37   
xena@alex
sandra-sandra če ti na hsg-ju ugotovijo da so jajcevodi neprehodni ti jih spihajo če pa še to ni dost greš pa na laparo....

(odgovor članu sandra_sandra)
Neposredna povezava do sporočila: 211
   RE: HSG
10.5.2010 19:54:01   
majčii
Pozdravljeneuser posted image

Jst sem dns dubla napotnico za hsg v Postojni. Z gin.sva se zmenla da mi to opravi že ta petek ko bo 11 dan ciklusa,... a ni to mal kasno? Aja kako je kej v postojni, greš kej ležat al te pošljejo takoj domov...

lp

(odgovor članu xena@alex)
Neposredna povezava do sporočila: 212
   RE: HSG
11.5.2010 17:53:11   
tecnobica

IZVIRNO SPOROČILO: majčii

Pozdravljeneuser posted image

Jst sem dns dubla napotnico za hsg v Postojni. Z gin.sva se zmenla da mi to opravi že ta petek ko bo 11 dan ciklusa,... a ni to mal kasno? Aja kako je kej v postojni, greš kej ležat al te pošljejo takoj domov...

lp



Ni pozno.

Sicer nisem bla tam, ampak meni se zdi, da greš takoj domov. Meni celo niso nič posebej naročali, da me mora kdo pridt iskat, kakor to naročijo v LJ.

(odgovor članu majčii)
Neposredna povezava do sporočila: 213
   RE: HSG
11.5.2010 18:40:32   
majčii
IZVIRNO SPOROČILO: tecnobica


Ni pozno.

Sicer nisem bla tam, ampak meni se zdi, da greš takoj domov. Meni celo niso nič posebej naročali, da me mora kdo pridt iskat, kakor to naročijo v LJ.


hvala :)

(odgovor članu tecnobica)
Neposredna povezava do sporočila: 214
   RE: HSG
12.5.2010 9:59:56   
levcka
Hej,

jaz imam tudi HSG 21.5. in sicer v KR. Sestra mi je rekla, da morm prit tešča in par dni prej oddati urin v laboratorij. A ja katera že dala skozi HSG v KR?

Hvala vam vsem za iščrpne informacije... Ampak sem še vseeno malo prestrašena. Pa ne zaradi posega, bolj se bojim, da mi bojo dali narkozo ali pa kakšno inekcijo.. Smotana sem, saj vem :(

Lep sončen dan vsem

(odgovor članu majčii)
Neposredna povezava do sporočila: 215
   RE: HSG
12.5.2010 11:27:16   
majčii
mislim da je bilo par strani nazaj opisano kak je v kranju... oz. ne vem jst sem nekje brala o tem kak je v kranju. Baje da je v vsaki bolnici drgač.. 

(odgovor članu levcka)
Neposredna povezava do sporočila: 216
   RE: HSG
12.5.2010 12:29:58   
tecnobica
V Lj sem prišla tešča, izvide krvi in kardiograma sem mogla prinest s seboj, vendar ne stare več kot 3 dni.

V PO nisem prišla na vrsto, ker sem imela vnetje, kri so mi vzeli pa kar tam. O kakšnem kardiogramu pa ni blo ne duha ne sluha. Me je pa G prej pregledal. V Lj sem šla pa direkt na mizo, nič pregledovanja, razen direkt pred postopkom.

Narokoze ne dobiš. V LJ ti dajo tabletke za pomiritev, pa tik preden moraš it lulat, da sprazniš mehur.

(odgovor članu majčii)
Neposredna povezava do sporočila: 217
   RE: HSG
12.5.2010 18:37:54   
didi82
oj,

tečnobica kdaj pa si ti bila na HSG-ju? jaz sm bla marca letos v Ljubljani, en dan prej sem šla dat kri, naslednji dan pa sem imela HSG, kjer so mi brez tablete pričel z delom... ni pa nč hudega, no vsaj mene ni nič bolel, tko da levčka nič se ne boj, je pa res, da sem imela prehodne jajcevode in me mogoče tudi zaradi tega ni nič bolel... so mi pa odkrili pregrado, tako, da imam junija že HSC......

(odgovor članu tecnobica)
Neposredna povezava do sporočila: 218
   RE: HSG
12.5.2010 20:32:32   
tecnobica
Hm. Men se zdi, da sem bla tud enkrat jeseni. Pol sem pa malo odlašala, tako da imam tudi jaz šele v začetku julija HSC. Imam pa še LPSC zraven, da mi jajčnike mal prepikajo.

Mene tud ni bolelo, kukr kdr imaš menstro. me je pa bolelo potem, ko sem prišla domu. Sem kar ležala, pa še kak lekadol vzela.

(odgovor članu didi82)
Neposredna povezava do sporočila: 219
   RE: HSG
12.5.2010 21:51:10   
didi82
o joj a maš probleme tud z jajčniki? joj jst hvala bogutega nimam in upam, da tud nikol ne bom imela,tko da  mam samo HSC 14. junija in potem srčno upam, da nama uspe čimpreje, da zagledava en konkreten plusek......

pri HSG je bilo pa tako, da smo za par sekund sem občutila, kot da imam menstrualne krče.... potem me je pa nehalo boleti... ko pa sem prišla domov, sem pa tud jaz počivala ene 2 dni, ker me je trebuh bolel, ampak ni bilo sile.....kdaj julija pa imaš operacijo?

(odgovor članu tecnobica)
Neposredna povezava do sporočila: 220
   RE: HSG
13.5.2010 14:01:21   
levcka
hvala Didi82 :) Sem pa ravno včeraj popoldan zvedla, da morm it na službeno pot 23.5 za 7 dni in sem mogla prestavit. Naslednji mesec, bo treba držat pesti zame :)

Lepo se imejte...

(odgovor članu didi82)
Neposredna povezava do sporočila: 221
   RE: HSG
13.5.2010 22:22:34   
majčii
 evo jst grem ju3 v Postojno tko da pol poročam kak je postopek tam :) 

(odgovor članu levcka)
Neposredna povezava do sporočila: 222
   RE: HSG
14.5.2010 14:42:34   
levcka
Majčii upam, da te ni bolelo... Držim pesti za čimprejšnji plusek :)

(odgovor članu majčii)
Neposredna povezava do sporočila: 223
   RE: HSG
15.5.2010 15:32:56   
majčii
No hsg v postojni izgelda tako. Prideš v porodnišnico oddaš napotnico v sprejemni in čakaš da te nekdo pogleda. Mene je pregledal drug ginekolog, hsg pa mi je delal moj. In pol čakaš v čakalnici čakaš da te zopet pokličejo, te peljejo v zdravstveni dom, na rentgen. prideš tja se uležeš na ravno mizo, daš noge na stojala in pol se postopek začne. Moj ginekolog ni najbolj zgovoren zato mi ni pojasnjeval kaj dela (mi je blo kr fajn, da nisem vedla) in pol me je sestra vsake tolk cajta vprašala če kej boli. tist k so mi montiral ni bolel, pol k so pa spuščal tekočino notr me je pa začel bolet, oz. občutek je bil kt da je vroča tekočina... bolel 1 minuto pol pa je blo ok. Šla čez 15 minut domov,... Te ne sprejmejo v bolnico, te ne oblečejo in ne klistirajo ali kej podobnega,... nič takorekoč si lahk fraj v 1h. Jst sem sicer čakala ene 3 ure,...

So ful prijazni in razumevajoči, sam ne smeš delat panike pa kej jokat, stisneš zobe in potrpiš. Moj ginekolog je sam vidu da me boli in mi je reku da nej še mal potrpim,... čeprow sem brala na forumih da je kao ful grob in nesramen!





(odgovor članu levcka)
Neposredna povezava do sporočila: 224
   RE: HSG
27.5.2010 0:45:06   
Anonimen
Punce pozdravljene, mene pa zanima če je bila katera na HSG v Šempetru pri Novi gorici. Kako to tam zgleda. Kaj pa odstranitev pregrade? Ali ste se raje odločile in še v Postojno ali Ljubljano kot v Šempetru?

(odgovor članu majčii)
  Neposredna povezava do sporočila: 225
Stran:   <<   < Prejšnja stran  6 7 8 [9] 10   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  6 7 8 [9] 10   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Vzrok za ponavljajoče splave?
Raven naravnih celic ubijalk, ki krožijo po krvnem sistemu in lahko povzročijo splav, se poveča ob stresu, kakršnemukoli...
7 nenavadnih dejstev o spermi
Poleg tega, da sperma preprečuje depresijo pri ženskah in bi si z njo partnerka lahko tudi negovala kožo, smo našli celo...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?