|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Prehlad in nosečnost
7.11.2007 11:47:08   
MikyMiska
Ojla!

Punce kaj ste nardile, če ste bile prehlajene? Obstajajo kakšne tablete in sirupi za boleče grlo ?

Hvala!

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Prehlad in nosečnost
7.11.2007 11:47:52   
MikyMiska
"dovoljene" tablete in sirupi seveda :)

(odgovor članu MikyMiska)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Prehlad in nosečnost
7.11.2007 11:56:37   
bina30
Jaz sem bila pred kratkim prehlajena, samo sem poskušala brez zdravil, razen jedla sem vitaminske tablete Centramed mami, katere jem celo nosečnost. Pila sem ogromno čaja, počivala, naredila sem si inhalacijo (v vrelo vodo sem dala tako zeliščno dišeče zdravilno olje in vdihovala skoz nos, da mi je odmašilo dihalne poti), pa mi je kar uspelo.

Zagotovo pa lahko vzameš kak Lekadol plus C napitek, ker vem, da Lekadol ne škodi.

Pa pila sem domači sirup iz smrečnih vršičkov. Pomaga proti kašlju.

(odgovor članu MikyMiska)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Prehlad in nosečnost
7.11.2007 13:25:25   
Blejka26
ko sem bila v drugem mesecu nosečnosti sem zbolela za gnojno angino,pa mi je zdravnik napisal ospene-antibiotike.tko da je najbolje da greš do zdravnika in boš bolj mirna..tudi v lekarni znajo pomagat

_____________________________

Neja 27.12.2005
Tjaša 22.10.2007
najlepši razlog zakaj živeti

(odgovor članu bina30)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Prehlad in nosečnost
7.11.2007 13:35:14   
Ninica
jaz sem v nosečnosti že v 10. tednu imela antibiotik zaradi vnetja glasilk, potem pa sem nekje v 18. tednu dobila gripo od hčerke. Za gripo nisem dobila nobenega zdravil le Lekadol sem lahko vzela proti bolečinam.

_____________________________

LP, Ninica

(odgovor članu Blejka26)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Prehlad in nosečnost
7.11.2007 13:36:15   
Ninica
aja pa še to...proti kašlju sem dobila slezov sirup

_____________________________

LP, Ninica

(odgovor članu Ninica)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Prehlad in nosečnost
7.11.2007 14:30:43   
malamalinca
če je hudo, je bolje vzet antibiotik kot pa nič in trpet.vNETJE, KI SE NE ZDRAVI BOLJ ŠKODUJE OTROKU KOT PA ANTIBIOTIK SAM.
uaaau, ne vem zakaj sem začela kričat, oprostite mi, ampak se mi ne da it popravljat.

Sicer sem pa ravno včeraj govorilo z dr.Premru Sršen, ki je priznana ljubljnska ginekologinja in mi je rekla, da se lahko je lekadol(kakršenkoli), pa tudi kak naklofen ali ketonal če je zelo hudo.Naj se pa ne bi to vleklo dva tedna, da redno jemlješ tablete proti bolečinam, tu pa tam kakšna, pa ni problem in je tudi rekla ,da v tako majhnih količinah to ne škodi.

Če pa gre pri tebi res samo za prehlad, ti svetujem LEKADOL C ali pa kateri drugi lekadol, čajčki, ipd...
Saj veš, prehlad traja 7 dni, če ga pa zdraviš pa 7 dni.

Pa pa

_____________________________

Moji fantje in mala princeska so moj največji zaklad!

(odgovor članu Ninica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Prehlad in nosečnost
7.11.2007 14:44:25   
loncica
Za boleče grlo sem jaz pila apisirup. Glede tablet, pa jaz razen lekadola ne bi jemala drugega, če ti G ali osebni zdravnik ne predpiše seveda.

(odgovor članu malamalinca)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Prehlad in nosečnost
7.11.2007 21:50:36   
MikyMiska
Hvala vsem, res ste prijazne! Bom videla kako hudo bo pa bom morda obiskala zdravnika.

Bye bye

(odgovor članu loncica)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Prehlad in nosečnost
8.11.2007 13:46:35   
bamby
Jaz sem šla v lekarno, kjer so mi dali Slezov sirup in Panthol tabletke, ki so vsi dovoljeni preparati. Za smrekove vršičke je pa menda znano, da so za nosečnice prepovedani, ker vršički sami vsebujejo neko strupeno snov za plod user posted image .
V nekaj dneh se mi je stanje zelo izboljšalo.

(odgovor članu MikyMiska)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Prehlad in nosečnost
8.11.2007 13:58:34   
venera2007
Sem pravkar prehlajena in so mi v lekarni svetovali, da če ni prehudo naj pijem čaje in jem veliko sadja in pijem veliko tekočine. Ker baje ni preveč dobro do četrtega meseca nič takšnega jemati. Še na sinovem sirupu Calpol je pisalo, da ni priporočljiv za nosečnice. Pol pa živelo sadje in čaji

(odgovor članu MikyMiska)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Prehlad in nosečnost
8.11.2007 19:31:33   
ursalara
jaz sem v ze dvakrat zbolela za prehladom v tej nosecnosti.prvic sem se pozdravila z cajcki in pastilami za grlo.dva tedna nazaj sem ponovno zbolela in ker se mi je prehlad vlekel dva tedna sem odšla k svoji zdravnici ki mi je takoj dala antibijotike za vneto grlo ker drugace bi lahko prislo do gnojne angine.ubijajoč kasel sem umirila s slezovim sirupom probaj nimas kaj zgubit.pa cimprej se pozdravi.

(odgovor članu MikyMiska)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Prehlad in nosečnost
9.11.2007 8:35:25   
Skabi
Tudi jaz sem rpehlajena in si pomagam s propolisom brez alkohola.

(odgovor članu ursalara)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Prehlad in nosečnost
9.11.2007 19:26:38   
sneška_
Sem bila močno prehlajena v nosečnosti nekje okrog 3 meseca.Sem imela gnojno angino in zdravnica mi je dala samo ospen.Pol pa še velike količine čaja in vitaminskih tabletov tako da sem se nekako rešila. 

(odgovor članu Skabi)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Prehlad in nosečnost
9.11.2007 19:42:09   
lorch
jaz sem bila v prvem tromesečju 2x na ospenu 1500. Me je malo skrbelo vse skupaj, pa mi je zdravnica razložila, da ospen naj nebi vplival na plod, se ga lahko pije med nosečnostjo in med dojenjem, pa da je angina sama veliko bolj nevarna za plod, kot pa antibiotiki.
Če se vnetja ne zdravijo, lahko v hujšem primeru pride celo do sepse in s tem tudi do zastrupitve in poškodb ploda.
jaz bi šla k zdravniku, naj me dajo v laboratorij, potem pa itak vidijo ali so antibiotiki potrebni ali ne. vedno res niso, takrat ko so, jih je pa bolje začeti jemati pravočasno.


_____________________________

2.12.2007 smo postali družina.
15.1.2011 se je družina povečala.

(odgovor članu sneška_)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Prehlad in nosečnost
9.11.2007 21:13:30   
marelicaa
IZVIRNO SPOROČILO: bamby

Jaz sem šla v lekarno, kjer so mi dali Slezov sirup in Panthol tabletke, ki so vsi dovoljeni preparati. Za smrekove vršičke je pa menda znano, da so za nosečnice prepovedani, ker vršički sami vsebujejo neko strupeno snov za plod user posted image .
V nekaj dneh se mi je stanje zelo izboljšalo.


Ups, jaz jih pa veselo jemljemuser posted image  user posted image , ko se spomnim (2x na teden) malo žličko od sirupa mislim, da je 5ml. 

(odgovor članu bamby)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Prehlad in nosečnost
10.11.2007 14:38:26   
mlavla
meni pa so za grlo dali pastile Granobil...
pa inhalacije ti priporočam, če imaš zamašen nos...

_____________________________

Za dežjem vedno posije sonce. :)
Eden je za naju posijal 29.02.2008!
Drugi pa je posijal 22.04.2009 :)

(odgovor članu marelicaa)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Prehlad in nosečnost
11.11.2007 10:29:58   
MikyMiska
Ojla!

Sem že boljša, drugače pa sem pila čajeke in Lekadol C-tisti prašek in mi je pomagal :)

Joj, za smrekove vršičke pa nisem vedla, da so nevarni! Sicer sem vzela 2krat po eno žličko-ker imam ta sirup že od prej (zaradi lažjega dihanja v času alergij). Se ga bom veselo izogibala!

(odgovor članu mlavla)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Celodnevna avantura za bodoče starše in ml...
Pomlad prinaša sveže začetke in nove avanture, zato je popoln čas za Baby Expo, edinstven dogodek, ki združuje vse, kar ...
Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?