|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Je to normalno?
8.11.2007 9:25:12   
ČebelicaMaja
Pri nas tudi ena mamica na novo uvaja in vedno ko pridem, fantek joka in je v naročju pri vzgojiteljici... tudi kadar jejo, je pri njej v naročju... pa prvih 14 dni, je bila njegova mamica vedno z njim na zajtrku- sej to je normalno, da otrok, ki pride na novo potrebuje malo več vzpodbude...jaz sem z našima vzgojiteljicama ful zadovoljna, naša miška zjutraj, ko pride, spleza kar direktno v naročje eni od njiju, to sploh ni vprašanje... se igrajo na blazinah in ima vsaka od njiju vsaj tri v naročju za cartat...
...jaz bi se na tvojem mestu malo pogovorila z njima, ampak v lepem tonu...sicer bo črno piko dobila punčka, ki pa ni čisto nič kriva- saj veš kakšni so nekateri ljudje...

_____________________________

Življenje je plamen, ki dogoreva, toda vsakič, ko se rodi otrok, znova zažari. (George Bernard Shaw)

(odgovor članu Pobalami)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: V vrtcu se ne ukvarjajo z jo
8.11.2007 11:29:07   
Magi*
obvezno se (prijazno) pogovori z vzgojiteljicami. takoj zdaj, na začetku. otroček ne sme trpeti. že tako je dovolj stresno, da gre od mamice.

ne, meni to ni normalno, da so jo dali v posteljico in se šli stran zabavat z ostalimi. sploh ne štekam tega.


oba z možem pojdita skupaj in se pogovorite, pač o načinu uvajanja, o načinu tolaženja, o programu, kako delajo, kako so organizirani. čim več poizvejte, jim bo dalo vedeti, da ste tudi vi del tega procesa. morda vam celo uspe prepričati jih, da hočeta vidva njim olajšati delo. pač na tak diplomatski način poskusite.

v našem vrtcu sem najbolj zadovoljna ravno s tem, da smo starši vključeni v vse dejavnosti, vsak pač kolikor hoče. vedno so pripravljeni na debato, na pomoč. to mi je res v redu. je vse tako "out in the open".

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu Aja1)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: V vrtcu se ne ukvarjajo z jo
8.11.2007 11:44:54   
Še ena T
Tudi pri nas je tako - nič ne veš kako delajo in kaj se dogaja, če ne hodiš malo čekirat nenapovedano.

Namesto posteljice pa uporabljajo visečo gugalno klop, kar je meni tudi zelo nenavadno. Otrok sedi gor čisto pri miru in se ne joka, dol itak ne more. Drugače pridela kakšno buško. Seveda tudi crkljajo v naročju, ampak sta samo dve, otrok pa 12...

No, na moje veliko začudenje, se je naša uvedla v enem tednu, stara je bila podobno kot tvoja. In zdaj z velikim veseljem hodi v vrtec. Vzgojiteljice ima raje, kot jih imam jazuser posted image . To pa mi je tudi najpomembnejše.

(odgovor članu Magi*)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: V vrtcu se ne ukvarjajo z jo
8.11.2007 14:35:25   
Aja1
Danes je bilo že malo boljše. Zjutraj sem ji dala v vrtcu zajtrk (je lepo jedla), potem sem se malo zaigrala z njo, zatem jo je vzgojiteljica vzela v roke, jaz sem pa šla. Jokala je zelo, zelo. Ko sem jo prišla iskat, je bila spet v posteljici, ampak ni jokala user posted image . Je rekla, da jo je dala v posteljico samo za čas, ko si umivajo roke. Ok, to je sprejemljivo. Smo se pa potem še pogovorile in sem jim dala jasno vedeti, da mi ni ok, da se otrok na vse grlo dere v posteljici in je od vseh pozabljena. Je imela pa malo vmes prste tašča, ki je kontaktirala vodjo našega vrtca in malo povedala, kaj se dogaja (tašča je vodja enega drugega vtrca). Vodja je te vzgojiteljice sigurno opozorila, ker sta obe na pogovoru takoj omenili posteljico in nekako skušali "opravičiti" svoje dejanje (da ni bila veliko v posteljici...samo za par minut - včeraj je rekla drugače user posted image ).

Glede garaže. Garaža je ob "igralnici", saj Neja hodi v družinsko varstvo, ki spada pod vrtec (je v eni privat hiši). Danes sem vprašala, kaj je bilo s to garažo in je rekla, da jo je peljala malo v garažo, če bi se pomirila.

_____________________________




(odgovor članu Še ena T)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: V vrtcu se ne ukvarjajo z jo
8.11.2007 14:36:45   
tinkamiška
Ojejuser posted image

Pri nas je bilo 7 novince, pa so vse cartale, po dva sta jima sedela v naročju, pa druga dva sta božali z rokama, pa poklicali sta, če se otroček ni pomiril, mislim, ne moreš otroka kr pustit jokat nouser posted image

To z garažo pa tud ne razumem, kakšna garaža?

Jst bi se pogovrila z vzgojiteljico. Pa mene ni nihče podil od tam, sem sama rekla, kdaj bi jo pustila prvič samo.

Samo ne bit tiho, ker boš samo sebe žrla, da se nisi potegnila za svojega otročka, ker boš ves čas razmišlala o tem kako je sama in jokauser posted image

Ti želim, da bokmalu boljše...

Tinka


_____________________________

May be I'm not an angel, but I can still fly...

(odgovor članu Še ena T)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: V vrtcu se ne ukvarjajo z jo
8.11.2007 14:38:37   
tinkamiška
A tako...no fino, da si se zmenila, pa naj se tašča ne vtikuje, ti si njena mama, naj tebe poslušajo...

Srečno

Tinka


_____________________________

May be I'm not an angel, but I can still fly...

(odgovor članu tinkamiška)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: V vrtcu se ne ukvarjajo z jo
8.11.2007 15:54:12   
Anonimen
Mah, dajte no, starši ob uvajajnu vidimo vse preveč grdo user posted image  Mogoče pa je bila ravno tisti trenutek v postelji, da so ostalim otrokom pač nipihnile balone. So what? Ves dan je tudi ne morejo po rokah vlačit. Rdeč v obraz je otrok hitro, ko joka, tako po tem ne moreš predvideti dolžnine joka. Svetujem ti, da se sprijaznniš s te, da si dala otroka v vrtec, ko se boš ti, se bo tudi otrok. Pa ne v vsem takoj videti razloga za napad. Ajde, gremo, vzg. so zaniš. Ja, rajt user posted image

(odgovor članu tinkamiška)
  Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: V vrtcu se ne ukvarjajo z jo
8.11.2007 16:16:37   
Shorty_
IZVIRNO SPOROČILO: Aja1


Glede garaže. Garaža je ob "igralnici", saj Neja hodi v družinsko varstvo, ki spada pod vrtec (je v eni privat hiši). Danes sem vprašala, kaj je bilo s to garažo in je rekla, da jo je peljala malo v garažo, če bi se pomirila.


tega sicer ne razumem najbolje a so tam zaposlene vzgojiteljice al kake dobre gospe čuvajo otroke al kaj, imajo samo enoto v kaki hiši?user posted image

(odgovor članu Aja1)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   [Brisano sporočilo]
8.11.2007 22:43:02   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Aja1)
  Neposredna povezava do sporočila: 34
   [Brisano sporočilo]
8.11.2007 22:46:29   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: V vrtcu se ne ukvarjajo z jo
9.11.2007 10:06:35   
pika30
Jaz sem ravno v ponedeljek začela uvajat Ajdo staro 10 in pol mes.Prvi dan sva bile skupaj 2h,se je tako lepo imela,da sem jo po svetovanju vzgojiteljice drugi dan pustila do kosila.Ko sem prišla ponjo,je bila v postelji in jokala,jaz sem takoj pomislila na najslabše,ampak ni tako.Zavedam se,da je v skupini 13 otrok in 3 z našovred še ne hodijo.Ker pa poznam navade od Ajde,vem da zahteva biti dosti na rokah.In tisti čas ko sem prišla ponjo sem videla da je vzgojiteljica ravno njeno ninico iskala,ker je bila že tako zaspana,da je komaj gledala,druga je pa še ostale otroke morala nahranit.Razumem,da se ves čas ne morejo ukvarjati z njo,če pa je minuto,dve počakala v postelji pa še ne pomeni da so zato vzgijiteljice neprijazne oz.da jih kar puščajo za "rešetkami".Drugače je baje zelo pridna,zelo hitro se je vklopila med otroke,joče se sploh ne,poje pa čisto vse kar dobi.user posted image
Vsako jutro ko jo pripeljem jo vzame na roke in jo stisne k sebi pa se nekaj časa pocartljata,tako odidem brez slabe vesti,ko jo zapuščam v smehu in ne joku.
To pa tudi meni ni jasno,da gre otroka v garažo pomirjat user posted image ,ko je toliko drugih lepih stvari v naravi.


_____________________________

Kdor ne misli na druge,bo nekega dne spoznal,da tudi drugi ne mislijo nanj....

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: V vrtcu se ne ukvarjajo z jo
9.11.2007 10:33:39   
Anonimen
Ej Albina,
s tem se s tabo pa ne strinjam...jaz mislim, da se morajo novemu bolj posvetiti... in tale način, kakor ga opisuje Nejina mamica ja pa malo mimo... Mi smo jo 3x uvajali in je bilo vse prej kot to...saj ne rečem, da otroci ne jokajo...pa da ne moreš biti ves čas 100% zraven... Vem, pa samo to, da pač nekatere sploh ne bi smele biti vzgojiteljice ali varuške. Žal... Sem videla pri naši, pri dveh vzgojiteljicah, ko sem prišla nenapovedano vedno prijetno vzdušje, brez jokanja, pri drugi, pa ga ni bilo dneva (popoldam ko smo prevzemali), da ne bi bilo joka in cviljenja...

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: V vrtcu se ne ukvarjajo z jo
11.11.2007 18:37:15   
atanja
Pri nas jih dajo v tud v pojstelco z ograjo. Notri so igrače... Ga pa dajo takrat notri kadar padi v histerijo pa tud če ga dvignejo ne pomaga ampak jih odriva. In zato je tudi naš bil v pojstelci. MEn je sicer grozno se zdelo sam če ni hotel bit v naročju nimajo kaj naredit drugega... Gre pa zdaj po enem tednu že k njim pa se v naročju umiri tako da ga ne dajajo več notri...

Je pa res da otrok čuti kako se mati počuti. TAko da jaz ga zdaj hitro odam pomaham in grem. In potem kmalu pozabi name... In se zaigra. Če pa bi tam bla kaj dlje bi pa opazu da se mi smili in bi valda še on bolj jokal....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: V vrtcu se ne ukvarjajo z jo
11.11.2007 20:22:56   
Aja1
Evo, vikend je minil in jutri gre spet v vrtec. Bo šel moj z njo, ker jaz ne morem več.... Se mi preveč smili. user posted image user posted image user posted image
Je postala pa zelooo razdražljiva, k nobenemu noče v naročje (vključno s starimi starši). Prej se šla brez problemov v naročje tudi k osebi, ki jo je prvič vidla.


_____________________________




(odgovor članu atanja)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Je to normalno?
11.11.2007 20:53:00   
eya
Mogoče se bo pa prej navadila, če jo bo peljal oče. Me mame smo dostikrat premehke, nam je hudo, ker pustimo otroka v vrtcu in otrok to čuti-se še težje uvaja v varstvo.

(odgovor članu Pobalami)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: V vrtcu se ne ukvarjajo z jo
12.11.2007 12:54:00   
marelicaa
Moj je tudi jokal, dokler ni zakapiral, da vedno mamica pride. Res, da je starejši (2leti 10 mes.), ampak mu vsako jutro povem, da pridem ponj po malici ob 14.30 in potem ponavlja, da mami pride. V vrtcu mi lepo pomaha in se gre igrat. Ni več težav. Ko bo ugotovila, da jo prideš iskat, ne bo več težav- upam. Je pa res, da sva z možem zelo pozitivno naravnana kar se vrtca tiče in ne delava panike in se mi ne smili, ker vem, da je to zanj dobro. Sicer pa bomo videli, kako bo pri našem naslednjem. Lahko bom imela podobne težave kot ti.  

(odgovor članu Aja1)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: V vrtcu se ne ukvarjajo z jo
12.11.2007 14:20:03   
tinkamiška
Aja1, normalno je, da je razdražljiva in nezaupljiva do drugih, tudi tistih, ki jih pozna. Iza ni hotela k nikomur razen k meni, še k atiju ne in ga je popolnoma ignorirala, ko je prišel iz službe, samo mami, mami in nikamor me ni spustila. Zdej je že veliko boljše, čeprav še vedno mene bolj obrajta kot druge, v vrtec gre pa zdaj z veseljem in ničveč ne joka.

Res vam želim, da bo uvajanje kmalu za vami, da se bo navadila in ji ne bo več hudo. Pa reci jim ali pa mož, naj jo zdaj na začetku čimveč cartajo.

Iza baje kr sama zleze v naročje, ko vidi priložnost in to me pomiri, ker vem, da se znajde...

Držite seuser posted image

Tinka


_____________________________

May be I'm not an angel, but I can still fly...

(odgovor članu marelicaa)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: V vrtcu se ne ukvarjajo z jo
13.11.2007 18:06:40   
vaney
Jaz pa mislim, da vse, razen Albine, pretiravate. Zato, ker je bila ravno tisto minuto v posteljici z rešetkami (a bi raje videle, da je brez rešetk in pade dol???) in je jokala, ne pomeni, da je bila notri celo dopoldne in tulila. ste mogoče pomislile, da je otrok vsaj 12 in da ima vsak svoje zahteve? A mislite, da bi ve pa brez ene same otroške solzice skrbele za 12 otrok? mislim, da ne. saj ne rečem, treba se je potruditi za vsakega otroka posebej, ampak tam je še ostalih 11 otrok, ki tudi zahtevajo čas vzgojiteljice in pomočnice. joj, ene mamice ste res preobčutljive in je vaš otrok takoj zanemarjen, zlostavljen, nepomemben, pozabljen od celega sveta. ne pretiravat. upam, da jaz pri svojih ne bom tako komplicirala.

(odgovor članu tinkamiška)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   [Brisano sporočilo]
13.11.2007 18:11:01   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu vaney)
  Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: V vrtcu se ne ukvarjajo z jo
13.11.2007 20:15:32   
Aja1
IZVIRNO SPOROČILO: Nalin RR

IZVIRNO SPOROČILO: vaney

Jaz pa mislim, da vse, razen Albine, pretiravate. Zato, ker je bila ravno tisto minuto v posteljici z rešetkami (a bi raje videle, da je brez rešetk in pade dol???)


sem tudi jaz nenapovedano prišla in kadar se je kdo jokal je bil v naročju, tudi po 3 hkrati so imele v naročju. Kot sem pa jaz razumela, je vzgojiteljica se z ostalimi otroci ukvarjala, malčica pa sama v postelji, torej je jokal samo 1 otrok, v skupini sta pa 2 vzgojiteljica in pomočnica, torej če se ena ukvarja z ostalo skupino in če en otrok joka, bi pomočnica komot pestvala tamalo,...

PA tudi ni potrebno malčka dajat za rešetke, če bi se na tleh jokal, nebi dol padel, a ne?



Točno tako je bilo Nalin RR.
No, odkar smo povedali svoje, se obnašata čisto drugače. Neja sicer v vrtcu še joka, ampak precej manj (prvi teden je jokala skoraj ves čas - 3 ure je bila v vrtcu). Zdaj se tudi že malo zaigra user posted image

_____________________________




(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Je to normalno?
14.11.2007 9:39:04   
janjja
Ne se pustiti, pokaži se stroga in nepopustljiva. Tako jim daj tudi jasno vedeti kaj pričakuješ od njih (čeprav bi to mogle same vedetiuser posted image )
Mislim groza.user posted image

(odgovor članu Pobalami)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Je to normalno?
30.11.2007 17:23:17   
Baucka
Malo pozno odgovarjam pa vseeno. V našem vrtcu nimajo posteljc ampak ležalnike. Skupina je 1-3 in so vsi "svobodni". Vsakega otrok ga zjutraj pride iskat k vratom in ga takoj vzame v naročje, malo pocarta in ga nato pusti, da se samostojno igra. Mi smo izbrali vrtec glede na govorice in je nismo dali v najbližjega, kjer naj bile vzgojiteljice katastrova, ampak v enega malo dlje od nas in so vzgojiteljice vsi hvalili. 

To kar opisuješ je katastrofa, zamenjaj vrtec če imaš to možnost, saj če se ji sedaj ne zdi nič narobe, da jo pusti jokat, sploh nima tega čuta v sebi, katerega bi vzgojiteljica morala imeti in ji ga ne boš mogla privzgojit.


_____________________________

Gremo veselo.

(odgovor članu Pobalami)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: V vrtcu se ne ukvarjajo z jo
30.11.2007 18:41:19   
Anonimen

Naša skoraj enoletna Neja je bila danes tretjič v vrtcu (se uvaja).
Ob 9ih sva jo pustila v vrtcu in nama je rekla vzgojiteljica, da bo poklicala, če bo hudo. Ker do 10.30 niso nič klicali, sva se odločila, da greva kar v vrtec in pred vrati počakava (če ne bo jokala). Prideva do tja, se je že ven slišalo, kako se naše dete dere user posted image user posted image user posted image . Sva prišna nenapovedano v igralnico in ŠOK - Neja sedi v posteljici, se dere na vse grlo (čist flekasta), vzgojiteljica in pomočnica pa drugim otrokom pihata balončke user posted image user posted image
Sploh nisem vedla, kaj naj rečem. Saj ne pravim, da bi morala ena skoz njo imet v rokah...ampak da se revšče malo dere v posteljici cel čas in je noben ne šmirgla user posted image user posted image user posted image
Jutri jo peljem na zajtrk. Sem se odločila, da jo tam jaz nahranim in šele potem odidem...in spet bom prišla "kontrolirat" nanapovedano. Res sem jezna in obenem žalostna user posted image user posted image user posted image . Kako naj dam otroka v vrtec, če takoj pristane v posteljici (za rešetkami)?user posted image user posted image user posted image


Jaz verjamem, da ni blo fajn to kar si videla, ampak..eni otroci se hitreje navadijo in lažje, eni pa pač ne. Tvoja očitno spada med slednje. Jaz razumem, da je treba do tistih bit toliko bolj pozoren, ampak včasih niti to ne pomaga in kvečjemu otroku delaš večjo škodo, s tem ko ga non stop po rokah nosiš in tolažiš jok.

Vidiš, meni ni jasno zakaj sta sploh šla tja, če vas niso klicali? Veš kolikokrat bo še jokala, samo ti pač ne boš tega vedela in videla. Kaj pa vem...ko je moja šla v vrtec sem pač bila pripravljena na to, da bo jokala sprva, pa čeprav nekje in včasih tudi samauser posted image  zato pa nisem tja hodla, razen prva dva dni po eno uro.

(odgovor članu Aja1)
  Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: V vrtcu se ne ukvarjajo z jo
5.12.2007 20:54:59   
Aja1
Po enem mesecu v vrtcu, naša Neja že skoraj uživa user posted image . Smo se z vzgojiteljico, pomočnico in vodjo vrtca vse pomenili. Od takrat je za 100% drugačno obnašanje vzgojiteljice in pomočnice. Za 100%boljše. Neja ne joka več, ko jo pripljemo, jo vzame v naročje, malo pocrklja. Ko jo pridemo iskat se lepo igra, včasih je v naročju. Resnično jo zdaj z lažjim srcem oddam v vrtec in grem v službo ter ne mislim vsako minuto na to, kako je z njo.

Hvala vsem za mnenja. 

_____________________________




(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Je to normalno?
14.12.2007 13:51:04   
tinkatonka
To je res kruto kar opisuješ. Jaz bi se pogovorila z vzgojiteljico, ker tko se vrtca ne bo navadla, ampak se ji bo vrtec pristkutil.

Ko se je Anej uvajal je res veliko jokal, ampak so ga veliko nosile po rokah in ga tako vključevale v dejavnosti. Pa je bilo lažje, je imel občutek varnosti, pa še ko se je zamotil je manj jokal.

Definitivno povej vzgojiteljici, da se tvoj otrok tako vrtca ne bo privadil. Da malo pojoka je normalno, ampak da otroka pustijo v posteljici pa jaz ne podpiram.

V naši skupini tej posteljic (oz. odlagalič) sploh niso imeli, pa je šel Anej v vrtec z 11 meseci.

Vso srečo, da se čimprej uvedete v vrtec.

_____________________________

Ponosna mamica Aneju in Jakobu.
--------
Vsaka mama je prava mama, dana za srečo in veselje. Prava. In ena sama. Za vse življenje.
(T. Pavček)


(odgovor članu Pobalami)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Zakaj starši poljubljajo svoje otroke na u...
Odgovornost staršev je, da otroku pokažejo pomembnost poljuba. Poljub je dejanje, s katerim pokažemo, da nekoga ljubimo,...
BLOG: Ko ti gredo otroci vse bolj na živce...
Ne morem več, je kričalo vse v meni. Nimam vam več kaj dati, je odzvanjalo v meni. Pa sem se še kar gnala. Nisem hotela ...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?