|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: ne vem več kaj
21.11.2007 11:03:11   
roberta
tut nasa punca je pri malo vec kot 2 letih začela zganjat take in podobne cirkuse. za vse kar se ji reče, vpraša, spodubuja je odgovor: NE. In to skos... pa začela se je metat po tleh, čim ni kaj po njeno, ob tem seveda joka, kot, da ji delamo neko strašno krivico in potem, ji rečemo, da pač z jokom ne bo nič dosegla in se še bolj začne dret... da ne omenjamo jutranjih ceremonij, ko je kar naenkrat postal problem oblačenje: da se ne bo oblekla, ker hoče biti nahec, pa da ne bo teh hlač oblekla, ampak samo ene specifične, ki pa so žal umazane od prejšnjega dne (enako je z majčko) in ji potem poveva zakaj tistih hlač ne more dobiti in se začne po tleh metat pa jokat... ko jo končno oblečemo (včasih tudi enostavno tako, da jo primem in oblečem, pa če hoče ali ne - ker je že vsa mrzla in nočem, da se prehladi), pa je treba iti zobke umivat je spet cel halo. da ne, da noče. in potem pogajanja, ali bo sama ali jaz, in kako bo zobozdravnica vesela, ko bo imela lepe zobke...

uh... sem včasih že tut jaz na tem, da bi kar prekipela. ker je res od časa do časa prav neznosno to nenehno ugovarjanje. tako, da če se mi ne da več, ali pa enostavno nisem v volji, jo odločno primem in opravim, kar je za opravit. pa saj ne vem, če je to prav ali ne, samo se mi zdi bolje to, kot pa da bi enkrat eksplodirala in jo udarila.

je pa mož bolj nežne narave in on pa res vedno lepo, umirjeno, potrpežljivo in na zanimive načine vse naredi z njo. mu kar malo zavidam ta občutek za otroke.  

hja, tko pač je.

roberta

(odgovor članu malamaja)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: ne vem več kaj
21.11.2007 15:13:52   
Pobalami
Super članek sem brala v reviji Otrok (oktobrski) o trmi. Obdobje 2-3 let je obdobje trme. nekateri otroci so čist znosni nekateri pa nemogoči. otrok se tako obnaša ker odrašča. To moraš sprejeti in se skulirati, če prav je prekleto težko. Pri zadevah, ki so pomembne vztrajaj do konca neglede na trmo. Tiste, ki so manj pomembne mu pa ustreži.

Kar se tiče igranja s tabo je to tudi obdobje, ko se otrok raje igra s tabo in mine pri nekje treh letih ko se zna tudi sam fino zaigrati. Jaz trenutno še na sekret ne morem iti brez da bi me iskal (2 leti), prej nikoli ni bil tak.

Kar se tiče pospravljanja ( to velja zame) Pospravljanje mi ni tako pomembno. Če je razmetano se ne počutim tako slabo, da bi takoj mogla pospravljat. zavestno sem se odločila, da bom bolj s tamalim pa čeprav gledava risanke skupaj, ker ga itak tako malo vidim, da v primerjavi s tem je pospravljanje nepomembno. ko gre spat na hitrco pospravim. rezultat je seveda, da je bolj malo pospravljeno ampak who cares. Ko se bo pa bolj sam igral bom pa še kaj naredila.

Evo reviji (klikni pod priloga)
http://www.otroci.si/revija_otroci/revija_otroci_-_oktober_2007

< Sporočilo je popravil faca -- 21.11.2007 15:27:04 >

(odgovor članu roberta)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: ne vem več kaj
21.11.2007 15:19:19   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: malamaja
Že ob njegove rojstvu sem se odločila da nanj ne bom kričala, in se bomo o vsem zmenili in uredili na lep način.


In že ob rojstvu prva napaka. Do otrok je treba biti odkrit. Ne moreš se delati, da nisi jezna, če si. Po moje je to absolutno narobe. Saj potem niti ne more vedeti, kaj dela prav in kaj narobe.

(odgovor članu malamaja)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: ne vem več kaj
21.11.2007 15:21:35   
Pobalami
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

IZVIRNO SPOROČILO: malamaja
Že ob njegove rojstvu sem se odločila da nanj ne bom kričala, in se bomo o vsem zmenili in uredili na lep način.


In že ob rojstvu prva napaka. Do otrok je treba biti odkrit. Ne moreš se delati, da nisi jezna, če si. Po moje je to absolutno narobe. Saj potem niti ne more vedeti, kaj dela prav in kaj narobe.


Biti jezen in grajati-magar z močnim glasom, je čisto drugo kot kričanje ko še samega sebe ne zastopiš.

To da na lep način dopoveduješ pa tudi nikamor ne pelje. Nekaj vmes je najboljš.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: ne vem več kaj
22.11.2007 9:10:37   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: faca
Biti jezen in grajati-magar z močnim glasom, je čisto drugo kot kričanje ko še samega sebe ne zastopiš.


Ja, je, ne razumem, kam tukaj pes taco moli.user posted image

(odgovor članu Pobalami)
  Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: ne vem več kaj
22.11.2007 9:56:06   
Pobalami
Biti jezen in nekoga grajati je drugo kot kričati na nekoga. Recimo, če je moj šef name jezen in me krega (govori pač drugače kot normalno) je čisto drugo kot če se name dere. Ker tega ne dovolim pa če me potem takoj odpusti. Hotela sem povedat, da če otroka kregaš ne pomeni da nanjga kričiš. user posted image

Sploh pri dveletnikih je kričanje brezveze, sicer si spihaš ventile ampak po moje ne na pravi način. Če se zgodi, kar je čisto človeško, pač se, je pa brezveze, da je to neka praksa, ker ne narediš nič dobrega in ne deluje.

malamaja je napisala, da je sklenila da na otroka ne bo kričala, ti pa si ji napisala da kako bo otrok potem vedel kaj je narobe, če z njim nisi odkrit. Jaz sem samo napisala da kričanje ni isto kot grajanje.user posted image


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: ne vem več kaj
22.11.2007 13:45:56   
čebelcaa.
To je v bistvu obdobje, ki traja zelooo dolgo časa, z rahlimi vsponi in padci. Naša je stara skoraj 3, pa se spomnim eno leto nazaj, da smo jo mogli za vsako stvar prepričevat : hotla je vse sama, če sem ji kaj pomagala pa trma,.... no nato pride obdobje, ko nič več noče sama, pa veš da zna in je trma zato, ker ti hočeš, da naredi sama. No pol je pa nekaj časa zlat otrok, vse se da zmenit,... in nato spet vse od začetka.
Z vkučevanjem otroka v gosp. opravila pa ne vem, če nisem malo zgrešila. Malo sem namreč precej vključila, pomaga mi pospraviti posodo, pečt kruh,... ampak problem je, da takoj ko primem za kuhalnico je ona že zraven in je včasih spet jok ko se mudi al pa kaj cvrem. Tko da nikol ni prav za vse, a neuser posted image

(odgovor članu malamaja)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: ne vem več kaj
22.11.2007 14:11:18   
Anonimen
Glej, faca, jaz če "kričim" na otroka, to ne pomeni, da kričim tako, da same sebe ne razumem, kot si ti napisala. Tega jaz v bistvu ne poznam in še nisem niti doživela. Jaz pod "kričanje" razumem to, da povzdigneš glas in kej poveš na tak način, da se vidi, da si jezen. To zame pomeni, da "kričiš". Da si razburjen, ker si jezen, ker nekaj ni prav in pika.

Ne da z mirnim glasom pojasnjuješ, da je tisto, kar je otrok naredil, napačno. To ni prav. Čustva je treba izražat, to pravim. Seveda pa vse do ene meje, ki je nam, odraslim, seveda jasna.

(odgovor članu čebelcaa.)
  Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: ne vem več kaj
22.11.2007 14:28:04   
Anonimen
Aja, pa še to: sprejemat neke take odločitve še predno veš, kakšen je otrok, je itak brez veze. Ker otroci so tako različni, da jim je treba pač slediti.

Pri enem zadostuje, da samo malo bolj naglas nekaj rečeš, pa se revež že čisto prestraši. Taka je moja nečakinja. Nanjo se res nikoli ne da ni bilo treba, ampak se ni smelo kaj dret, že povzdignit glasu ni sestra niti malo smela. Ker una prestrašena srnica je res takoj bila čisto uboga.

Medtem ko imajo pa eni otroci pač bolj debelo kožo in rabijo malo več "udarjanja po mizi". Sicer ne pomeni zdaj to tega, da se je treba pa nonstop dret nanje, ampak pač pokazati malo več avtoritete. Saj pri vsakem otroku točno vidiš, dao kam lahko greš oziroma do kam moraš iti, da te razume. In še vedno mislim, da če nisi pristen, te ne razume in niti to ni fer do njega.

Ampak saj, faca, najbrž enako misliva. Vsaj po moje. Po moje je ves point v tem, da jaz "kričanja" nisem vzela kot nekekga živčnega zloma mame.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: ne vem več kaj
22.11.2007 14:53:15   
Pobalami
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni


Ampak saj, faca, najbrž enako misliva. Vsaj po moje. Po moje je ves point v tem, da jaz "kričanja" nisem vzela kot nekekga živčnega zloma mame.


user posted image  kul, se razumemo.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: ne vem več kaj
5.12.2007 10:23:21   
ilatic
Vsem polagam na dušo. Pojdite na kakšno predavanje. Priporočam vam g. Vili Ščuka. Otroci so sedaj preveč razvajeni in iz njih delate nesamostojne otroke. Vi ste starši in vi odgovrjate za njihovo vedenje ter vzgojo. To niso odrasli ljudlje zato jih morate učiti in ne se pogajati z njimi. Men je kar strah ko vidim kakšno potuho imajo otroci po šolah. Vedno so krivi učitelji nikoli otroci. Pokažite jim svojo močno voljo.

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: ne vem več kaj
5.12.2007 18:04:07   
Seven*
IZVIRNO SPOROČILO: ilatic

Vsem polagam na dušo. Pojdite na kakšno predavanje. Priporočam vam g. Vili Ščuka. Otroci so sedaj preveč razvajeni in iz njih delate nesamostojne otroke. Vi ste starši in vi odgovrjate za njihovo vedenje ter vzgojo. To niso odrasli ljudlje zato jih morate učiti in ne se pogajati z njimi. Men je kar strah ko vidim kakšno potuho imajo otroci po šolah. Vedno so krivi učitelji nikoli otroci. Pokažite jim svojo močno voljo.


Tudi pogajaš se lahko. Do meje, ki jo postaviš sam.

Ti ki imaš nerazvajene otroke pa raje tiho  bodi, ker nikoli ne veš kdaj se bo pokazalo drugače. Jaz sem bila zelo pridna. KAO. user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu ilatic)
Neposredna povezava do sporočila: 37
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Kdo so otroci, ki nimajo alergij in niso b...
Večina se nas z veseljem spominja odraščanja, pri katerem je bilo igranje v blatu in pesku vsakdanja dejavnost in pogost...
BLOG: Pitje vode in lulanje med poukom
Te med odmorom ne tišči lulat in te je pritisnilo sredi pouka? Boš moral počakati do naslednjega odmora. V mojem svetu j...




Kdo je izbral ime?
Erin

Kdo je bil tisti, ki je dokončno odločil o imenu otroka?

mati (22%)

oče (10%)

skupaj (68%)


Število vseh glasov: 285

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!