|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Problem zajedalcev družbe!
21.11.2007 11:19:41   
Anonimen
Ko sem iskala službo sem jo dobila v prvo.Prva in edina prošnja ki sem jo poslala in čez 5 mesecev sem začela delat.V tej "firmi" sem že 5 let vmes sem bila na porodniški in če bi še enkrat iskala službo bi šla v isto.
Delam pa v vojski, tko da ne govort da ni služb, če si mlada, in prepričana da hočeš delat dobiš službo.
In ja popolnoma se strinjam s Coltom, so lenuhi ki se ti smejejo v faco in smo mo debili ki delamo in plačujemo prispevke za te p******e lenuhe.

(odgovor članu muki1)
  Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: Problem zajedalcev družbe!
21.11.2007 12:04:36   
Anonimen
Še dobro da služim denar od 15 leta. In zaposlena sem bila pri 18 letih. Samo enkrat sem prekinila del. razmerje, pa še takrat hvala bogu, da mi je potekla pogodba, ker se je babica hudo poškodovala in sem za njo morala skrbeti 24 ur na dan.
Zaposlena sem tudi na današnji dan. Hvala bogu. user posted image Sem srečnica, saj vem kako je s službami!!!

Kdo dobiva csd in kdo ne, me pa prav en kuuser posted image c briga. Ja? In kakovi vsi veste kolk jih sedi na kavi, kolk jih ima dobre avtomobile, in vse piz....???Očitno mate tudi vi čas, ne?


Dejte se zase brigat no. A imate kaj od tega? Ste razčistili v svoji glavi kako vi skoriščate državo? Niste ne, jaz pa poznam par ljudi tu na RR, pa drugače pišejo kot živijo.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: Problem zajedalcev družbe!
21.11.2007 12:07:05   
Anonimen
Danes na kavi sem naštela samo 2, ki prejemata pomoč od csd-ja. Vsi ostali nimajo od države nič, niti na zavodu niso prijavljeni. Službe ne dobijo, pa delajo na črno! Hvala bogu, vsaj nekaj, ne?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: Problem zajedalcev družbe!
21.11.2007 12:10:25   
Nea_teja_
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image pa nas le ni 20user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: Problem zajedalcev družbe!
21.11.2007 13:28:44   
Anonimen
A delo na črno ni zažiranje oz. goljufanje?

(odgovor članu Nea_teja_)
  Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: Problem zajedalcev družbe!
21.11.2007 13:41:02   
Anonimen
Če ne dobiš dela v svojem poklicu, da te zaposlijo, potem to zame ni. Keš na roko in to je to.
Sej pol zamejcev tako dela v Italiji.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: Problem zajedalcev družbe!
21.11.2007 13:56:39   
pety78
IZVIRNO SPOROČILO: Pikec0 RR

A delo na črno ni zažiranje oz. goljufanje?


Če ne bi ljudje raje plačevali storitev brez računa, kar je posledično manjši strošek, potem ti delavci na črno tudi ne bi imeli dela. Korist je ponavadi obojestranska.


_____________________________



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: Problem zajedalcev družbe!
21.11.2007 14:15:11   
pety78
IZVIRNO SPOROČILO: Colt

Pa še to:

-poznam ljudi ki se z X-5 pripeljejo na socialno
-poznam ljudi ki so zadnjič oddali prošnjo za pomoč, se pa odpeljali v Q-7
-poznam ljudi ki se mi v faco smejijo ko grem delat ali ko jim povem kolk nadur imam
-poznam ZDRAVE mlade ljudi ki se posmehujejo zdravi pameti in zdravim delavnim navadam

in TAKŠNIM gre moja kritika. Je kaj bolj jasno?



Imaš pa res čuden krog znancev, kajti jaz ne poznam nobenega podobnega. user posted image

Ko bi le vsi, ki oddajajo stanovanja to prijavili tudi na UE in DURS, bi se kar nekaj denarja nabralo v državni blagajni,  recimo.... Pa še x je takih stvari. Zato se nehajte vtikovati v življenja drugih in delajte tako kot mislite da je vam prav.




_____________________________



(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: Problem zajedalcev družbe!
21.11.2007 15:26:06   
Anonimen
Zato se nehajte vtikovati v življenja drugih in delajte tako kot mislite da je vam prav.



user posted image user posted image user posted image user posted image Mislim da vas je kar nekaj na tem frumu ,ki naj prvo pri sebi razčistijo potem pa pišejo in če delajo kateri na črno jim lahko čestitam da preživijo družino če ne dobijo redne zaposlitve.

Sem pa nekaj časa nazj brala na nekem forumu kako neka mamica ponuja svoje telo ,ker poleg svoje redne službe nemore preživeti otrok no kaj pa rečete na to .Mislim da bi se morali zamisliti nad tem in mislim tudi ,da je že čas da se nehate vtikati v zadeve drugih ljudi in nekaj posploševati če ljudi ne poznate oz ne poznate njihove druge plati ni vse v tem da so zajedalci včasih se je dobro vprašati tudi ZAKAJ so zajedalci kot jim pravite nekateri ali pa mogoče celo večni študentje.

(odgovor članu pety78)
  Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: Problem zajedalcev družbe!
21.11.2007 15:27:48   
Nea_teja_
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Zato se nehajte vtikovati v življenja drugih in delajte tako kot mislite da je vam prav.



user posted image user posted image user posted image user posted image Mislim da vas je kar nekaj na tem frumu ,ki naj prvo pri sebi razčistijo potem pa pišejo in če delajo kateri na črno jim lahko čestitam da preživijo družino če ne dobijo redne zaposlitve.

Sem pa nekaj časa nazj brala na nekem forumu kako neka mamica ponuja svoje telo ,ker poleg svoje redne službe nemore preživeti otrok no kaj pa rečete na to .Mislim da bi se morali zamisliti nad tem in mislim tudi ,da je že čas da se nehate vtikati v zadeve drugih ljudi in nekaj posploševati če ljudi ne poznate oz ne poznate njihove druge plati ni vse v tem da so zajedalci včasih se je dobro vprašati tudi ZAKAJ so zajedalci kot jim pravite nekateri ali pa mogoče celo večni študentje.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: Problem zajedalcev družbe!
22.11.2007 0:45:11   
Colt
IZVIRNO SPOROČILO: pety78
Imaš pa res čuden krog znancev, kajti jaz ne poznam nobenega podobnega. user posted image

Mogoče pa imaš samo na očeh plašnice, ki te usmerjajo v pogled idealne, pridne, marljive in harmonične družbe? Ok, pol bi se jih mal izposodil od tebe, če dovoliš...samo se vseeno bojim da sem malce preveč realista. Vas pa občudujem, takole sanjati pro belem dnevu mora bit lepo, ni kaj...

G


_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: Problem zajedalcev družbe!
22.11.2007 9:07:30   
Nea_teja_
IZVIRNO SPOROČILO: Nea_teja_

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Zato se nehajte vtikovati v življenja drugih in delajte tako kot mislite da je vam prav.



user posted image user posted image user posted image user posted image Mislim da vas je kar nekaj na tem frumu ,ki naj prvo pri sebi razčistijo potem pa pišejo in če delajo kateri na črno jim lahko čestitam da preživijo družino če ne dobijo redne zaposlitve.

Sem pa nekaj časa nazj brala na nekem forumu kako neka mamica ponuja svoje telo ,ker poleg svoje redne službe nemore preživeti otrok no kaj pa rečete na to .Mislim da bi se morali zamisliti nad tem in mislim tudi ,da je že čas da se nehate vtikati v zadeve drugih ljudi in nekaj posploševati če ljudi ne poznate oz ne poznate njihove druge plati ni vse v tem da so zajedalci včasih se je dobro vprašati tudi ZAKAJ so zajedalci kot jim pravite nekateri ali pa mogoče celo večni študentje.

no kaj sem pa zdaj sčaralauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Nea_teja_)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: Problem zajedalcev družbe!
22.11.2007 9:32:29   
pety78
IZVIRNO SPOROČILO: Colt

IZVIRNO SPOROČILO: pety78
Imaš pa res čuden krog znancev, kajti jaz ne poznam nobenega podobnega. user posted image

Mogoče pa imaš samo na očeh plašnice, ki te usmerjajo v pogled idealne, pridne, marljive in harmonične družbe? Ok, pol bi se jih mal izposodil od tebe, če dovoliš...samo se vseeno bojim da sem malce preveč realista. Vas pa občudujem, takole sanjati pro belem dnevu mora bit lepo, ni kaj...

G



O, brez skrbi, da nimam. Dobro vem, kakšna je naša družba. Zate je največji zajedalec družbe mali človek, posameznik, ... Jaz pa vidim problem drugje.


_____________________________



(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: Problem zajedalcev družbe!
22.11.2007 9:40:14   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Colt

IZVIRNO SPOROČILO: pety78
Imaš pa res čuden krog znancev, kajti jaz ne poznam nobenega podobnega. user posted image

Mogoče pa imaš samo na očeh plašnice, ki te usmerjajo v pogled idealne, pridne, marljive in harmonične družbe? Ok, pol bi se jih mal izposodil od tebe, če dovoliš...samo se vseeno bojim da sem malce preveč realista. Vas pa občudujem, takole sanjati pro belem dnevu mora bit lepo, ni kaj...

G



Colt veš saj je res možno da jih ne poznajo. Jaz sem do kkšnga leta nazaj se tudi družla z ljudmi, ki jim je bilo logično da je treba delat če hočeš jest. Pa so vmes tudi družine, ko sta oba delavca, res ne živijo potratno ampak imajo osnovne stvari poštimane, pa nekateri za to delajo tud 16 ur dnevno...pridni v glavnem. Sem jih vedno občudovala. Nimam osebno niti enega prijatelja, ki ne dela(tako al drugače), niti enega ki ne skrbi sam zase in za svojo družino in prihodnost. Zadnje čase pa spoznavam totalno drugačne ljudi. Ki jih prej nisem imela sploh zamar. In ko jih poslušam mi gredo kar kocine pokonc. So pa znanci in ne prijatelji. Prijatelji so še vedno isti kot prej....tisti, ki imajo enaka načela kot jaz, podoben pogled na svet.
Pa je marsikater od mojih prijateljev že padel, izgubil službo, bil na socialni, se pobral, našel službo, .... vse se uredi s časom, samo potrudit se je treba, pa ne se sam sebi smilit. Tako kot se vsem nam lahko zgodi da ostanemo na cesti, samo nekateri se sčasoma poberejo, nekateri pa raj jamrajo. In teh drugih jaz ne gledam ravno rada.
Osebno sem ponosna na vsa dela ki sem jih do sedaj delala. Pa jih večina še dotaknt ni hotela. Kelnarla, delala v fabrk, pakirala sendviče, rezala pršut 8 ur dnevno....ni da ni....pa mi ni nič manjkalo. Plače so bile boge, ampak dovolj da sem preživela in si plačevala šolo. Pa vem, da če kdaj izgubim službo, bom šla spet za šank al pa v fabrko če druzga ne bom dobila. S faksom, po možnosti že z podiplomcem narejenim. Ker ni boljšega občutka, kot da veš da se nase vedno lahko zaneseš, da si zmožen narest marsikaj da preživiš.

Včasih me moj ponos in trma tepe, ma v tem primeru me pa rine naprej.

(odgovor članu Colt)
  Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: Problem zajedalcev družbe!
22.11.2007 9:44:33   
Anonimen
O, brez skrbi, da nimam. Dobro vem, kakšna je naša družba. Zate je največji zajedalec družbe mali človek, posameznik, ... Jaz pa vidim problem drugje.


Mislim da narobe razumete temo. Tukaj se ne gre o delavcih, za katere pomoje vsi trdimo da so premalo plačani. In za ljudi ki resnično komaj preživijo.
Gre se za ljudi, ki izkoriščajo socialno državo za to da ne delajo. Tud po 20-30 let so na socialni. Ne taki, ki izgubijo službo in iščejo novo. Ne ljudje ki delajo za minimalca. Ne ljudje, bolni, starejši ki so težje zaposljivi.
Ampak mlad, zdrav človek, ki se mu ne da delat, po možnosti živi doma in vleče socialno. Na take leti. Ne na ostale ljudi ki se samo trudijo preživet in bi z veseljem delali, če bi imeli možnost.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: Problem zajedalcev družbe!
22.11.2007 10:01:02   
Anonimen

- če ne bi bilo teh "lenuhov", ki se jim ne da delat,
- če ne bi bilo "kvazi" samohranilk
- če porodniške ne bi bile plačane
- če ne bi bilo drugih izkoriščevalcev, itd,
a mislite, da bi bila razlika med našim brutom in netom kaj manjša? Po moje ne. Ker bi pa ta dnar šou drugam.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: Problem zajedalcev družbe!
22.11.2007 12:28:22   
kalbo
Vsega se mi ne da brat, zato samo odgovor na Coltovo pisanje.

Glej, ne moreš vseh metat v isti koš. Nekaterim se res ne da, nekateri so pa pogruntal, da se jim za 400 ojrov ne splača delat in so raje doma. Nekdo je omenil Revoz...ja ni čudno, da noče noben delat, če je pa plača z nočnimi in popoldanskimi in nevem kerimi že 500 ojrov. Midva z ženo sva zadnjič računala, da če bi mela oba otroka v vrtcu, bi blo samo s tem stroškov skoraj za njeno plačo. Če pa k računu dodaš še otroški dodatek, znižanje plačila vrtca, če njeno plačo odšteješ, bi bla na boljšem, da je eden od naju doma, sam tega ne bova naredila, ker sva prepoštena. Stvari je vedno potrebno gledat z večih zornih kotov.

Poglej si Tuševe prodajalke. Delajo za mizerno plačo, med tem, ko Mirko žanje miliarde.

Sem bil zadnjič na razgovoru čist tko informativno na Adriji v Novem mestu. Kaj vse sem slišal od ljudi o revozu, ti slabo rata. Torej dela je dosti, samo vprašanje, kako je plačano.

Pa si poglej samo Grimsa v parlamentu. Ta zajeda keša za 10 takih, ki jih ti tu gor omenjaš. Dela pa zgago in trobezlja neumnosti.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: Problem zajedalcev družbe!
22.11.2007 13:45:21   
iva01
 tam kjer sem nazadnje delala smo tud mel ful probleme z delovci, vedno razpisana potreba, no in navadno jih je na razgovor prišlo med 20 in 30, od tega jih je ene 15 sigurn reklo da hočejo samo žig! ( zdej delodajalcu se ne splača zaposlit nekoga ki bo delav več škode kot koristi) IN RAZUMEM ZAKAJ SO  JIM DALI ŽIG DA SO BILI NA ZAGOVORU IN RECIMO DA  od teh ki so ostali recimo da jih je bilo 15 vsaj ena tretjina ni dobila zdravniškega potrdila!!!! in kaj preostane tem ki so ostali brez zdravniškega nič drugega kot da so na borzi in čakajo da se bo na medicini dela v našem kraju kaj spremenilo!
Zdej kdor koli od nas, ki bi recimo imel podjetje in bi hotel nekoga zaposliti, sigurn nebi hotel zaposlit nekoga ki na razgovoru reče , da ne misli delat, da ni resen.
Po moje pa problem ni samo v teh zajedalcih, problem je vdržavi, ki to dovoli!!!!! In če bi biv dogovor med podjetji in državo, da se vsak more sprejet in da če se ne dobro odreže na delu  brez slabe vesti odpusti in ostane brez službe in socialne podpore, bi vejetno veliko lenčin in zajedalcev na hitrom postalo delovci 1. klase, ker bi imeli na izbiro samo dvoje: delo in plačo ali ne delo in nič socialne podpore! Tako da bi bilo teh "zajedalcev" države veliko manj, sej bi na borzi ostali le tisti ki dela ne morejo dobiti iz zdravniških razlogov, pa še takim se lahko najde delo ki bi odgovarjalo njihevem zdravju.
Za enkrta je naša država še predobra, dokler se bo tako delal.

Sori za velike črke, bilo je pomotoma, in ne mislit da kričimuser posted image

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: Problem zajedalcev družbe!
22.11.2007 15:05:34   
Anonimen
V takih primerih je najbolje, da delodajalci sprejmejo delavca, čeprav ve da je prišel po žig ali se bo izgovarjal na otroke, bolezen...in po parih dneh ga da delodajalec na zavod. In izgubi vse pravice. user posted image
Seveda mislim na take, ki res iščejo samo izgovore. Sej take takoj prepoznaš.

(odgovor članu iva01)
  Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: Problem zajedalcev družbe!
23.11.2007 7:32:03   
srki
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Srki, očitno nisi razumela poante mojega posta. Še enkrat si preberi oba!

Stavkajoči delavci so "padli" zraven vseh naštetih, ker so celo oni šli nekaterim v nos ... seveda točno tistim, ki imajo dosti denarja, pa par "lenuhov" pod sabo, ki jim jemljejo trdo in pošteno prislužen denar, pa še živce zraven.

Uf, boljše da neham ... nekam zlobno zvenimuser posted image


Nič ne zveniš zlobnouser posted image .

Res ne smemo vse v isti koš metat.

Blazno na jetra mi gre samo to, da so nekateri pametni, ki udrihajo po tistih, ki ne zagrabijo prve službe, ker pač prehtajo, kaj vse ta služba potegne za sabo. Če se npr. moraš daleč vozit, kdo ti bo šel po otroka, kdo ti ga bo odpeljal v vrtec in  še in še je takih stvari. Ja, lahko je rečt, da je nekdo len pa noče v službo, ki je 100 km oddaljena, on sam pa ima službo praktično pred nosom, tako da gre med malico lahko domov kosilo kuhat.

Pa verjetno tudi nobenemu ne paše po 12 ur delati vsak dan? (so tudi taki ja, plus še ostali vikendi, za ušiv denar. Zakaj pa bi, če lahko dalje išče službo za 8 ur? Vsak zase in za svoje potrebe išče sebi primerno službo.


(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: Problem zajedalcev družbe!
23.11.2007 8:07:31   
Rok_LM
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen


- če ne bi bilo teh "lenuhov", ki se jim ne da delat,
- če ne bi bilo "kvazi" samohranilk
- če porodniške ne bi bile plačane
- če ne bi bilo drugih izkoriščevalcev, itd,
a mislite, da bi bila razlika med našim brutom in netom kaj manjša? Po moje ne. Ker bi pa ta dnar šou drugam.



Seveda bi šel drugam. Mogoče za brezplačne vrtce, brezplačne učbenike, ali pa kot dodatek tistim, ki delajo za 350 €.

_____________________________

Prvo polovico življenja ti uničijo starši, drugo polovico pa otroci.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: Problem zajedalcev družbe!
23.11.2007 11:34:15   
babylove
Včasih se je treba malce upogniti in se spustit kako stopnjo...


Morda res, to bi bilo 'pravično' do družbe. Kaj pa družba, ni treba da je pravična do izobražencev?

Vzemimo primer, da pošlješ človeka s VII. stopnjo izobrazbe za sobarico ali natakarja. To delo lahko opravljajo tudi nekvalificirani delavci. Potemtakem smo na profesionalnem nivoju izenačili punco s končano fakulteto in tisto s končano osnovno šolo. Nič hudega, saj obe želita delati ali pa morata delati, da preživita družino. Ampak ta čas, ko je prva študirala (4 leta srednje šole in 4 leta fakultete), je druga že delala. Najmanj osem let je druga na boljšem, oz. jih je prva dobesedno pognala v zrak.  8 let delovne dobe in 8 let plač. Kdo ji bo to povrnil, če se spusti nekaj stopenj in gre delat? V tem času je neizobražena imela čas ustvariti družino, biti na porodniški, nabrati leta delovne dobe, da bo lahko šla desetletje prej v pokoj, že zdavnaj je lahko vzela kredit in ima svoj avto ali pa odplačuje svoje stanovanje, vrsto stvari je imela čas in možnost narediti. Prva pa je tačas študirala, in priti do diplome tudi zahteva določeno stopnjo dela, pridnosti, vztrajnosti. Preživljala jo je družina, morda je kaj malega delala preko študentskih del, ampak dosti ni mogla, glede na to, da je študij končala v rednem roku. S študijem je torej vse izgubila.

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: Problem zajedalcev družbe!
23.11.2007 11:54:35   
natalia
tako kot jaz. mi je žal, da sem šla študirat in se j*user posted image at! zato, da danes iščem delo čistilke, sobarice in delo v proizvodnji. In zato, ker jaz ne dobim službe in me premeščajo od ene svetovalke do druge,( pa še mimogrede same tam ne vejo, kaj delajo) sem zajedalec družbe, zakaj? za tistih 150 EUR socialne, dajte no!! še večje svinjarije se dogajajo, samo je najlažje tolčt po teh, ki so na socialnem dnu, ne?

je pa res, mogoče 10% vseh t.i. zajedalcev noče delat in iščejo vse mogoče razloge, ampak kaj pa ostali?

stari nad 50 let, mladi brez delovnih izkušenj, invalidi (ne namišljeni), odpuščeni, neizobraženi, visoko izobražen kader, specifični kader...? so zajedalci?

In ja, sem bila zaposlena,ampak veš, nikoli ne bi mogla nobenemu, ki je na socialnem dnu reči, da je zajedalec in se mi zdi ta beseda zelo, zelo žaljiva. Še posebno če se gre za 100 eur ali pa 200 eur, mislim, kaj pa je danes to, kaj lahko kupiš? kako lahko preživiš?


_____________________________

V našem kraljestvu domujeta princesa Eva in mali naslednik Žiga!

(odgovor članu babylove)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: Problem zajedalcev družbe!
25.11.2007 22:10:30   
Colt
IZVIRNO SPOROČILO: natalia

tako kot jaz. mi je žal, da sem šla študirat in se j*user posted image at! zato, da danes iščem delo čistilke, sobarice in delo v proizvodnji. In zato, ker jaz ne dobim službe in me premeščajo od ene svetovalke do druge,( pa še mimogrede same tam ne vejo, kaj delajo) sem zajedalec družbe, zakaj? za tistih 150 EUR socialne, dajte no!! še večje svinjarije se dogajajo, samo je najlažje tolčt po teh, ki so na socialnem dnu, ne?

je pa res, mogoče 10% vseh t.i. zajedalcev noče delat in iščejo vse mogoče razloge, ampak kaj pa ostali?

stari nad 50 let, mladi brez delovnih izkušenj, invalidi (ne namišljeni), odpuščeni, neizobraženi, visoko izobražen kader, specifični kader...? so zajedalci?

In ja, sem bila zaposlena,ampak veš, nikoli ne bi mogla nobenemu, ki je na socialnem dnu reči, da je zajedalec in se mi zdi ta beseda zelo, zelo žaljiva. Še posebno če se gre za 100 eur ali pa 200 eur, mislim, kaj pa je danes to, kaj lahko kupiš? kako lahko preživiš?



Natalia, popolnoma si sfalila fabulo mojega posta (pa ne samo ti), zato se prosim nehaj razburjati, vdihni globoko in še enkrat preberi moje prispevke. V redu?

G

ps. Ne, ni jih 10%, ampak vsaj 50-60%. Vsaj kar se tiče KR enote! Dokazano, preverjeno!


_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu natalia)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: Problem zajedalcev družbe!
25.11.2007 22:21:27   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: babylove


Morda res, to bi bilo 'pravično' do družbe. Kaj pa družba, ni treba da je pravična do izobražencev?

.


Ne more biti. TOliko "izobražencev" ne more dobiti v nobenem sistemu službe, ker jih enostavno ni. V Švici študira 20-25%  ljudi, torej doštudira ca 15%  ljdui. In ti imajo službo. Pri nas študira že vsak "trotl" (pa ne me napačno razumeti, saj sem sama tudi študirala) in kje naj potem vsi ti ljduje dobijo službo??? Ena normalna družba, ki funkcionira, da dodam, mora imeti peke, frizerje, pleskarje......da ne bom vse poklicev naštevala, da FUNKCIONIRA. Vsak člen v verigi je pomemeben, da lahko nekaj funkcionira. PRi nas pa bi imeli samo "študirane". In ker služb ni, morajo žal "študirani" tudi kaj drugega delati, čeprav si tega niso želeli.

Tako pač je. Ko pa bodo pri nas poklici cenjeni, se bo to spremenilo.

Da dodam še to-odkar sem spoznala "študirane" v inozemstvu, se raje zamislim ob naših "študiranih"...To pa je še dodatno. Glede na količino izobraženih, neka šola ne more biti več cenjenja tako, kot bi naj bila. Saj jo lahko naredi skoraj vsak "trotl".

lep pozdrav od Pi(čko)pekinjeuser posted image user posted image

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu babylove)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?