|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Pekarice na plan
21.11.2007 12:01:09   
Nea_teja_
Ker se bliža novoletni čas me zanimajo kakšni dobri preizkušeni recepti za kake piškotke.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Pekarice na plan
22.11.2007 12:48:22   
Nea_teja_
pa kaj res nobena ne peče piškotkov

(odgovor članu Nea_teja_)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Pekarice na plan
22.11.2007 12:56:31   
orhideja75
najraje delam cimetove zvezdice ali pa čokoladne lunce. pa kakšna gibanica se bo tudi našla med sladicami.

_____________________________

Moji fantje so moj zaklad. :) Brez njih bi bil svet prazen.

(odgovor članu Nea_teja_)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Pekarice na plan
22.11.2007 21:28:10   
jade1
Vsako leto za praznike spečem okoli 18 vrst različnih piškotov. Receptov imaš na kulinariki malo morje.
http://www.moj-album.com/vstopnica/mzapggffxt/?os=8078901

(odgovor članu Nea_teja_)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Pekarice na plan
23.11.2007 7:22:47   
pikecpokec
jade 1, a to si vse ti spekla? ej, svaka ti čast!user posted image
a si slaščičarka po poklicu? ker tole je res profesionalno. na, zdej si mi pa lušte nardila, in to navsezgodaj zjutraj.

_____________________________

Vsak igralec mora sprejeti karte, ki mu jih dodeli življenje.
Ko pa so v rokah, se mora sam odločiti, kako bo igral, da bo zmagal. (Voltaire)

(odgovor članu jade1)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Pekarice na plan
23.11.2007 9:22:02   
fragola
user posted image user posted image user posted image user posted image jade!

(odgovor članu pikecpokec)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Pekarice na plan
23.11.2007 9:29:58   
klavdijas
Ti dam na izbiro:
 
P
1 kg moke,
3 margarine,
24 dag sladkorja v prahu
sneg dveh beljakov.
Lahko nabrizgaš kupčke z zvezdastim nastavkom na testomat, ali pa kakršne koli druge oblike. Enostavno in   dobro.
 
P
1 kg masti
1 kg moke
1 skodelica sladkorja
1 skodelica jogurta
1 pecilni prašek
3 beljaka
naribana limonina lupinica
malo cimeta

 
P
3-2-1 piškotih, tj. 30 dag moke, 20 dag maščobe, 10 dag sladkorja). Te 3-2-1 piškote sem samo enkrat naredila, res so zelo krhki, da se kar stopijo/razdrobijo v
 
P





1 lonček moke
1/4 žličke pecilnega praška
1 jajce
1/3 lončka rjavega sladkorja
1 žlička cimeta
1/2 žličke ingverja
1/2 žličke klinčkov
1/2 žličke kardamona
1/2 žličke muškatnega oreška
1/3 zavitka masla
1/4 lončka mletih mandljev (del mandljev je lahko mlet bolj grobo)
ščepec soli
malo ruma




Moko in pecilni prašek presejemo na desko in dodamo sladkor, mandlje, začimbe, ščepec soli, jajce in rum. Malo premešamo in dodamo maslo. Na hitro zgnetemo testo (da se maslo preveč ne raztopi). Če je testo premokro, dodamo še malo moke. Testo razvaljamo na približno 5 mm debelo in izrežemo piškote različnih oblik (še bolje je, če imamo modelčke za speculaas). Pečemo 15-20 minut pri 175 stopinjah.


P
50 g moke
200 g masla
150 g sladkorja v prahu
1 limona
ribezova marmelada
nekaj pistacij


 


 

 
Iz moke, masla, polovice sladkorja in soka polovice limone zamesimo gladko testo in ga pustimo počivati vsaj eno uro (v hladilniku). Testo razvaljamo na debelino nekaj mm in iz njega izrežemo kroge, ki jih pečemo pri 190 stopinjah približno 8 minut. Ko se ohladijo, polovico tolarjev premažemo z marmelado in jih pokrijemo s preostalimi tolarji.

Sok polovice limone zmešamo s preostalim sladkorjem, z glazuro premažemo tolarje in jih potresemo s sesekljanimi pistacijami.


 






 
 
 
 
 
 
 
P
1 lonček moke
1/4 žličke pecilnega praška
1 jajce
1/3 lončka rjavega sladkorja
1 žlička cimeta
1/2 žličke ingverja
1/2 žličke klinčkov
1/2 žličke kardamoma
1/2 žličke muškatnega oreška
1/3 zavitka masla
1/4 lončka mletih mandljev (del mandljev je lahko mlet bolj grobo)
ščepec soli
malo ruma

 
P
50 dag moke
 25 dag zmehčanega masla
 25 dag sladkorja
 1 vanilin sladkor
 ščepec soli
 2 jajci
 po potrebi kanček mleka
 
P
20 dag margarine
2 rumenjaka
35 dag moke
2 žlici kakava
vanilin sladkor

Potrebuješ:
35 dag moke, 1/3 pecilnega, 1/2 žličke cimeta, 18 dag masla, 18 dag sladkorja, 3 rumenjake, 3 žlice kisle smetane ali mleka; sladkor za potresanje.

Postopek:
v moko zamešaš pecilni in cimet, nato porazdeliš kosmiče masla, dodaš sladkor, rumenjake in smetano ter zgneteš testo. Zvaljaš ga za nožev rob na debelo, izrežeš zvezdice, jih namažeš z raztopljenim beljakom in potreseš s kristalnim sladkorjem. Pečeš pri 220°C.

P
60 dag margarine,75 dag moke
25 dag sladkorja v prahu
3 beljaki
vanilin sladkor
malo citrone
2-3dag kakava

 
SMETANOVI TARTUFI
300 g jedilne čokolade
115 g masla
300 ml goste sladke smetane
2 žlici alkohola /konjak, rum, liker, močna kava...)
Čokolado nalomi na koščke in jo skupaj z maslom med mešanjem raztopi nad paro. Smetano posebej segrej skoraj do vrelišča in primešaj čokoladni mešanici. Dodaj alkohol. Ohladi in shrani v hladilniku. Ko se strdi s pomočjo žličke oblikuj kroglice, ki jih oblij s stopljeo čokolado, lahko pa jih tudi povaljaš v kakavu, sladkornih mrvicah, čokoladnih mrvicah...
tek bo dober, tudi če prej ni bil,

 
OREHOVE VRTNICE

Testo:
30 dag moke
3 dag sladkorja
½ kvasa
2 dl mleka

Nadev:
15 dag masla
15 dag sladkorja
15 dag zmletih orehov

Iz sestavin za testo zamesi gladko maso in jo razvaljaj na debelino kozarca. Stopi maslo za nadev in mu primešaj orehe in sladkor. Z nadevom premaži razvaljano testo in testo zvij v rolado. Nareži ga na 2 cm debele kolobarje, ki jih pusti vzhajati na toplem. Peci pri 180 stopinjah. Ko so pečeni jih prelij z mlekom, v katerem je nekaj žlic ruma. Vrtnice vrni v pečico za nekaj minut, da se mleko dobro vpije.

ČOKOLADNE TORTICE

Testo:
20 dag moke
14 dag masla
1 jajce
4 dag naribane čokolade
6 dag sladkorja
6 dag mandljev

Krema:
2 jajci
6 dag sladkorja
1dl mleka
4 dag čokolade
15 dag masla

Za dekoracijo:
čokolada, mandlji

Zamesi testo in ga razvaljaj na 0,5 cm debelo, izreži kroge in jih speci pri 180 stopinjah. Za kremo zmešaj jajca, sladkor in mleko in kuhaj, dokler ne zavre. Dodaj stopljeno čokolado in mešaj dokler se ne ohladi, potem pa primešaj penasto umešanemu maslu. Po dve tortici zlepi skupaj s kremo, jih premaži z malo stopljene čokolade in dodaj ½ mandlja.

COOKIJI

90 g masla
80 g sladkorja
1 jajce
175 g moke
malo pecilnega praška
60 g zmletih orehov
100 g čokoladnih koščkov

Iz vseh sestavin razen čokolade zamesimo testo. Na koncu dodamo čokoladne koščke, ki jih v testo vmešamo z žlico (lahko tudi z rokami, samo paziti je treba, da se ne stopijo). Oblikujemo cookije. Pečemo pri 180 stopinjah 10-15 minut.
ČAJNO PECIVO
60 dag moke
20 dag sladkorja v prahu
40 dag margarine
1 vanilin sladkor
1 pecilni prašek
limonina lupina
malo ruma
dodaj orehe ali kokosovo moko
Zgneti testo. S testomatom nabrizgaj kekse.

NABRIZGANI KEKSI
Testo:
1 kg ostre moke
75 dag margarine (Rama)
30 dag sladkorja v prahu
Zgneti testo. S testomatom nabrizgaj kekse. Pečene zlepi z marmelado, pomoči v čokolado in nato v kokosovo moko.

KEKSI NA STROJČEK
Testo:
1 kg moke
4 jajca
30 dag sladkorja
1 pecilni prašek
1 vanilin sladkor
50 dag margarine Petra (samo to margarino!)
malo ruma
malo limonine lupinice
Zgneti testo, na strojček oblikuj kekse.

VANILIN ROGLJIČKI
Testo:
50 dag moke
1 margarina
2 dcl kisle smetane
2 žlici sladkorja
1 pecilni prašek
malo soli
malo limonine lupinice
Najprej zmešaj moko in margarino, nato dodaj ostale sestavine. Razvaljaj na tanko, razreži v trikotnike. V sedino daj marmelado (na kupčku), zvij in oblikuj v rogljičke. Pečene povaljaj v sladkorju v prahu mešanim z vanilin sladkorjem.

LINŠKE OČI
Testo:
30 dag moke
2 mali žlici pecilnega praška
1 jajce
15 dag margarine (za dvojno maso je dovolj 1 margarina)
10 dag sladkorja
1 vanilin sladkor
Zgneti gladko testo, razvaljaj in izreži z modeli (polovici še naredi luknjice v sredini). Peci 10 minut pri 200°C. Pečene premaži z marmelado, položi eno na drugo (en celi keks in enega z luknjico) in povaljaj v sladkorju v prahu, v katerega predhodno zmešaj vanilin sladkor.

 
RECEPT ZA BRESKVICE -že dostikrat preizkušen
3 jajca
21 dak sladkorja
1 vanili sladkor
12 žlis belega olja
1 žlica ruma
50 dak moke
1/2 pecilnega praška
Penasto zmešamo jajca dodamo sladkor z vanili sladkorjem ,penasto zmešamo ,nato med mešanjem dolivamo olje in rum.Nazadnje dodamo moko s pecilnim praškom.Testo pokrjijemo in naj na hladnem počiva 1 uro.Polovico testa oblikujemo v debelejši svaljek in razrežemo na 25 enakih kosov.Rezine testa na mastni roki( mastimo roke z oljem) oblikujemo v kroglice in jih zlagamo na pomaščen pekač.Enako pripravimo drugo polovico testa.Spečemo -ne preveč. Še vroče izdolbemo -delamo zelo hitro , ker ko je testo ohlajeno se ne da več lepo izdolbsti.Izdolbene drobtinice zmešamo z 2 -3 žlicami marelične marmelade 2-3 žlice orehov -mletih,prilijemo 2-3 dl razredčenega oranžnega soka in 3 žlice ruma ,če hočete bolj temen nadev lahko dodate še čokolado v prahu.Vglavnem naredimo sočen ne premoker nadev.Nadevamo in stisnemo po dve skupaj, da dobimo breskvice ji povaljamo najprej eno polovico v malinovcu ,potem pa drugo polovico v oranžadi, nazadnje povaljamo v kristalnem sladkorju.
 

(odgovor članu orhideja75)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Pekarice na plan
23.11.2007 10:43:47   
~Biba~
njami sem se spomnila na cookije...to bo letos 100% na pladnju božičnih dobrot..

drugače pa star standard...linške oči, potica, vanilijevi rogljički...

drugač pa na kulinarikanet pokukat kateri recepti so najbolje ocenjeni, tisti so sigurno za popapcat user posted image user posted image

(odgovor članu klavdijas)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Pekarice na plan
23.11.2007 11:34:47   
Felicity
jade1 - Sem pogledala tvoj album in si sedaj brišem sline.
Bravouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

A recepti od piškotokov so na kulinariki,  no saj ene sem že dobila (čoko-čoko).

klavdijas - tudi tebi user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ~Biba~)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Pekarice na plan
23.11.2007 13:17:30   
Nea_teja_
mislim zdej so se mi pa pocedile sline jade a to je vse tvoje delo ker če je me tista pikapolonica zelo zanima no vsaj recept zanjo

(odgovor članu Felicity)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Pekarice na plan
23.11.2007 13:22:26   
K_a_t_j_a
Jade1 user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Ka pa tole vse lepo zgleda!!!


_____________________________

30.07.2008 - najina sreča JAN

04.03.2011 -06.04.2011 angelček Jure

(odgovor članu Nea_teja_)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Pekarice na plan
23.11.2007 13:23:14   
mojsoncek
Dukati - Cekini

Sestavine:
4 jajca
50 dag margarine
40 dag sladkorja
1 vanilijev sladkor
1 pecilni prašek
1 kg moke
20 dag čokolade
10 dag margarine

Postopek:
Jajca, sladkor, margarino, vanilijev sladkor in malo ruma mešamo, da nastane gladka masa. Dodamo moko s pecilnim praškom in umesimo testo, ki ga razvaljamo. Z obodcem izrežemo kroge, ki jih v ogreti pečici na 200 stopinj spečemo.
Pečene (dva po dva skupaj) zlepimo z marmelado ali evrokremom, polovico piškota pomočimo v stopljeno čokolado.
Če ne želimo, da se sprimejo podalage, jih odlagamo na peki papir.



_____________________________

Vse kar smo, je posledica našega dosedanjega mišljenja (Buda)

(odgovor članu Felicity)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Pekarice na plan
24.11.2007 20:03:19   
Nea_teja_
sem nardila vanilice user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  Jade a torte so vse tvoje delo???

(odgovor članu mojsoncek)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Pekarice na plan
24.11.2007 21:36:08   
MID
Jade1 ti si pa res ena ful pridna ženska.Me spominjaš na mojo mamo,ki vedno pravi,da mora biti pecivo lepo tudi za oči in ne samo za želodec.Bravo!user posted image
Tudi sama se trudim it po maminih stopinjah.
Samo eno vprašanje bi imela-barbi torta,pa še tista za krst-si naredila zgornjo plast iz sladkorne mase(sugar paste)?

(odgovor članu Nea_teja_)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Pekarice na plan
25.11.2007 20:18:06   
jade1
Ja to sem vse sama pekla. Recepti so pa vsi iz kulinarike, v oklepaju piše ime recepta in avtor, če katerega iščeš samo odtipkaš v iskalnih pa ti ga najde.
Za pikapolonico sem spekla biskvit v tefalovem voku (tisti, ki je bil na pike) in ga 2x prerezala, naredila kot normalno torto in okrasila s tičino maso. Ena pikapolonica pa je narejena tako, da sem naredila nekaj rolad, ki sem jih namazala z marmelado, narezala na rezine. Obložila vok, namazala s kremo, spet obložila z rolado, na dnu pride rolada.

(odgovor članu MID)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Pekarice na plan
25.11.2007 20:19:03   
jade1
Klavdija full maš lepe slikice. user posted image user posted image user posted image   Poznam tvoje slikice s kulinarike. user posted image user posted image

(odgovor članu klavdijas)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Pekarice na plan
25.11.2007 23:31:20   
Anonimen
Jaz bom letos delala ene medenjake (se izbiram recept), cimetove zvezdice (se izbiram med mandljevimi ali lesnikovimi), cokoladne kupcke (rama recepti) in ovsene piskote s cokolado (rama recepti). Povem za Miklavza, kako je uspelo user posted image

(odgovor članu jade1)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Pekarice na plan
27.11.2007 13:11:08   
Nea_teja_
Jade kje se dobi tista masa za povrhuser posted image user posted image  to ni kak marcipan al je to to ker je res vse tako lepo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   [Brisano sporočilo]
27.11.2007 13:13:31   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Nea_teja_)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   [Brisano sporočilo]
27.11.2007 13:15:38   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Pekarice na plan
27.11.2007 13:22:51   
Nea_teja_
A to se tako razvala al kako ker res prvič slišmuser posted image user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Pekarice na plan
27.11.2007 14:21:48   
tinkamiška
Jade, vidim, da imaš smisel tako za peko kot tudi za dekoacijouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Me pa zanima iz česa je tista glazura na tori z marjetkami...si marjetke tudi delala sama?

tinka


_____________________________

May be I'm not an angel, but I can still fly...

(odgovor članu Nea_teja_)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Pekarice na plan
27.11.2007 19:13:44   
jade1
Torte so oblečene in okrašene s tičino maso. Marjetke sem izrezala iz tičino mase s takim modelčkom. Nič težkega.

(odgovor članu tinkamiška)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Pekarice na plan
27.11.2007 19:47:41   
tinkamiška
jade hvalauser posted image

danes sem kupila silikonski model za torto, v obliki zvezde, ker ma moja Iza rojstni dan na Božič, se mi zdi, da bo ta oblika kr pasala. Njej je zaenkrat še tako vseeno, samo, da je tortauser posted image

ampak, če ta tičino masa ni kej posebej dobra, si bom morala zmisliti nekaj drugegauser posted image zgleda, pa res lepo!user posted image

tinka


_____________________________

May be I'm not an angel, but I can still fly...

(odgovor članu jade1)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Pekarice na plan
28.11.2007 10:43:58   
Enolla
Ma ste pa zelo pridne cukrpekarce. Jaz osebno raje kuham in zelo malo pečem.

_____________________________

Nič ni težjega od iskrenosti in nič ni lažjega od laskanja(Dostojevski).

(odgovor članu tinkamiška)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Policistični jajčniki - pripravki za zdrav...
Policistični jajčniki so pogosta težava žensk, veliko preglavic pa jim povzročajo predvsem pri zanositvi. S hrano lahko ...
Kdaj otroku ponuditi ribe in ostalo morsko...
Poletje je tu in že nam diši morska hrana. Kdaj in kako ponuditi takšne specialitete dojenčku?




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?