|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   HOJICA
4.12.2007 14:49:02   
jaša2
zanima me, pri kolikih mesecih je primerno dat otroka v hojico?

_____________________________

Žensko srce je kot globok ocean, poln skrivnosti...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: HOJICA
4.12.2007 14:50:07   
Gordana-3
pri nobeni starosti, hojica je neprimerna. otrok se naj raje plazi, kobaca po tleh v stanovanju, se sam dviguje ob različnih oporah.

(odgovor članu jaša2)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: HOJICA
4.12.2007 14:51:46   
Anonimen
Jaz sem o hojcah same slabe reči slišala. Sem pa tudi sama kot otrok zletela s hojco vred po stopnicah. So mi morali šivati ustnico. K sreči se nič ne pozna. Lahko pa bi bilo še kaj hujšega......

(odgovor članu Gordana-3)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: HOJICA
4.12.2007 14:52:10   
blue sky
IZVIRNO SPOROČILO: Gordana-3

pri nobeni starosti, hojica je neprimerna. otrok se naj raje plazi, kobaca po tleh v stanovanju, se sam dviguje ob različnih oporah.


Res je. Hojca je za otroke zelo neprimerna in jo pediatri in fizioterapevti močno odsvetujejo. Poleg tega je pa tudi nevarna za otroka.

(odgovor članu Gordana-3)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: HOJICA
4.12.2007 15:10:04   
jaša2
sem že večkrat slišala, ja, da hojice ne priporočajo oz. celo odsvetujejo, ampak zakaj natančno?

_____________________________

Žensko srce je kot globok ocean, poln skrivnosti...

(odgovor članu blue sky)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: HOJICA
4.12.2007 15:13:38   
Felicity
http://24ur.com/bin/experts.php?esection_id=63&expert=zlatantur&q_id=24496


http://www.orthops.si/clanki-moj_malcek.php?id=19

(odgovor članu jaša2)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: HOJICA
4.12.2007 15:18:10   
ona
Joj,kako me jezijo tej odgovori!!!!
Saj otrok NI v hojici 24 ur in,če se ga notri da ene pol ure na dan,mu ne bo nič slabega....
jaz sem našo imelo notri tam po 10 mesecu,ko je nekako že začela delat prve korake.
Naj povem pa,da kolikor jaz vem smo vsi mi,pa moj dragi,pa njegov brat,pa moja sestra....skratka vsi otroci so bili kdaj v hojici in pride prav,če imaš kaj za postorit,saj,ko otrok začne delat korake,ga ne ustaviš,bi stalno bil v gibanju in zakaj ne hojice?????
Zdej pa,če me katera napade,tudi prav....
To je pač moje mnenje!

(odgovor članu Felicity)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: HOJICA
4.12.2007 15:33:18   
Spark
Jaz tudi mislim, da otroku pol ure na dan ne more šloditi. Kar se pa tiče (ne)varnosti, moramo pa starši poskrbeti, če imamo stopnice, jih zavarovati, oz. prepreke pospraviti, da se kam ne zatakne. Mi smo našo dali v hojico, ko je bila bolj kompaktna, ko se je že plazila,..mislim da malo pred 10. mesecem. Grozno mi je ko kakšni dajo prezgodaj otroka v hojico. Moraš pa poskrbeti da je sedalo na pravi višini, da se nogice ne vlečejo oz. da nevisijo.

(odgovor članu ona)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: HOJICA
4.12.2007 15:34:13   
Felicity
A ja, naša tudi ni bila nikoli v hojici.

Sem prej pozabila napisat. user posted image

(odgovor članu ona)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: HOJICA
4.12.2007 15:50:06   
StBarbara
Se strinjam z Ono in Spark.

_____________________________

In sreča je, da je pred mano pot, in to da vem, da je slast v tem, da grem.

(odgovor članu Felicity)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: HOJICA
4.12.2007 16:39:01   
malecka
Joj,kako me jezijo tej odgovori!!!!
Saj otrok NI v hojici 24 ur in,če se ga notri da ene pol ure na dan,mu ne bo nič slabega....
jaz sem našo imelo notri tam po 10 mesecu,ko je nekako že začela delat prve korake.
Naj povem pa,da kolikor jaz vem smo vsi mi,pa moj dragi,pa njegov brat,pa moja sestra....skratka vsi otroci so bili kdaj v hojici in pride prav,če imaš kaj za postorit,saj,ko otrok začne delat korake,ga ne ustaviš,bi stalno bil v gibanju in zakaj ne hojice?????
Zdej pa,če me katera napade,tudi prav....
To je pač moje mnenje!

Se popolnoma strinjam. Pediatri pa tako radi delajo dramo iz vseh pripomočkov. Celo flaške več ne bi smel dajati otroku, pa jo vedno še vsi uporabljamo.....Pa še veliko bi se dalo napisati.

_____________________________

Živi tako, da bodo tvoji otroci pomislili nate,
ko bodo razmišljali o poštenosti,
ljubezni in pokončnosti.




(odgovor članu ona)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: HOJICA
4.12.2007 16:42:48   
MADMAX
na tem forumu so že odgovori na hojico. Nekatere dajejo svoje otroke že pri 5 mes. to je zame mal kmal, jaz osebno mu jo bom ta mes. kupila za 8 mes. imam veliko stanovanje zakaj ne bi bil notri 15 min do 30 min ne vem vsi v sedanjem času govorijo da ni fajna zakaj jih pa pol  prodajajo. Pri nas smo bili vsi v hojicah pa mislem da so nas puščali za dlje časa not pa z nami ni nič narobe. Vsak pač odloča sam ali jo bo kupil ali pa ne. Vsi ortroci se ne kobacajo.user posted image

(odgovor članu Spark)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: HOJICA
4.12.2007 16:54:13   
jazz
Jaz osebno sem proti. Da kaj postoriš, je stajica bolj primerna, ker tam se lahko s pomočjo rok postavlja na noge in drži celo težo pravilno na nogah in še kmalu skopčijo, da lahko ob držanju za mrežico tudi kam pridejo. Moj Matic se je že super postavljal na nogice, pa sem poskusila s to hojico za teden dni....no, po tednu dni, svoje teže ni več hotel prenest na svoje nogice, ker se je zaradi hojice ful razvadil...v glavnem hojca je šla stran, on pa je veselo shodil pri enajstih mesecih, pa tudi varno se je naučil padati, v hojici pa jim na padce ni treba niti pomisliti. No, skratka...moj minus za hojco, ker se mi zdi da uporaba le te, ne vzpodbuja otročkove motorike, res je da se jim zdi nora ampak potem niso srečni nikjer drugje več in bi šibali v njej ves buden čas, ker na tak način fuuull dogaja!!!

_____________________________

Lep pozdrav! K

(odgovor članu jaša2)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: HOJICA
4.12.2007 17:11:40   
Gordana-3
in če boste imele otroka not od 15-30 minut na dan, čemu potem sploh kupovat hojico? tistih pol ure je pa potem res lahko na tleh. mi je pri prvi nismo imeli, ker smo imeli veliko prostorsko stistko. pri ta drugi pupi pa je tud nismo imeli, čeprav smo imeli velik prostor, ker resnično ne vidim smisla v teh hojicah. ne vem, kaj se v bistvu sploh nauči v njih, to, da ko jo dovolj natrenira in da divja z njo sem in tja ...user posted image  res ne vem!

(odgovor članu jazz)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: HOJICA
4.12.2007 17:12:48   
Gordana-3
aja, mislim, da jih v kanadi ne prodajajo ...

(odgovor članu Gordana-3)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: HOJICA
4.12.2007 17:21:21   
ally1
Mi hodimo na NFTH in nam je NE priporočajo. Sem ga že dala v hojco za 5 minut (in to ravno ta teden), in kakšno je moje mnenje, ne gre več v njo, ker se njegove noge ne "obnašajo" pravilno in nebi rada da bi potem narobe hodil.
Je pa res, da se marsikater otrok v njej počuti OK, in tudi vsak starš ve kaj je vredu za otroka in kaj ne!

_____________________________

http://soncekmatic.moj-album.com/

(odgovor članu Gordana-3)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: HOJICA
4.12.2007 17:22:37   
nerka
moj je ze od 5.5 meseca v hojici in teka veselo po celem stanovanju, seveda brez moznosti poskodb... nevem jst sm bla tud kot mala, pa sm cist ok. imam ga pa po pol urce not  ko se naspi pa poje da se mal znori.. pa mam mir vsaj malo user posted image

(odgovor članu Gordana-3)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: HOJICA
4.12.2007 17:25:47   
StBarbara
IZVIRNO SPOROČILO: ally1

ker se njegove noge ne "obnašajo" pravilno in nebi rada da bi potem narobe hodil.



Ally, naš se pa ni naučil narobe hodit user posted image , kako to misliš?



_____________________________

In sreča je, da je pred mano pot, in to da vem, da je slast v tem, da grem.

(odgovor članu ally1)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: HOJICA
4.12.2007 18:05:05   
Gordana-3
Hojce so lahko nevarne!
Piše: Breda Šušteršič, dr. med., razvojna pediatrinja
Hojce ostajajo priljubljene navzlic porastu števila nesreč, ki se pripetijo otrokom v hojci in kljub opozorilom strokovnjakov, da hojca ne pripomore k hitrejšemu razvoju otrokovih gibalnih sposobnosti. Ameriška pediatrična in medicinska združenja pozivajo zdravnike, naj opozarjajo starše na možne posledice uporabe hojce, Kanada pa je postala prva in za zdaj edina država na svetu, ki je prepovedala prodajo, reklamiranje in uvoz hojc. Tudi zveza potrošnikov Slovenije je že pred časom izdala zloženko o varnosti otroške opreme, kjer so opisane nevarnosti in pomanjkljivosti hojce.

Kaj je hojca?
Otroške hojce uporabljamo že od sredine 17. stoletja. Naprava je običajno sestavljena iz trdnega ogrodja na koleščkih in sedeža iz blaga ali umetne mase z odprtinama za nogi. Pogosto je dodan varovalni pladenj z vgrajenimi igračami ali mehanizem za guganje, lahko ima dodatne blažilne in varovalne zavore. Namenjena je otrokom od 8. do 15. meseca starosti, ki že lahko sedijo v njej, a še ne zmorejo hoditi sami. Omogoča, da otrok doseže tla s stopali, se poganja s pomočjo nog ter prevozi tudi dolge razdalje.
Uporaba narašča
Zadnji dve desetletji uporaba hojce hitro narašča. Na ameriškem tržišču prodajo več kot 3.000.000 izdelkov na leto; vsaj občasno hojco uporablja več kot 55% staršev otrok, starih od 5 do 15 mesecev. Zakaj se starši odločajo za uporabo hojce? Starši pogosto navajajo, da je otrok v hojci miren in zadovoljen, zaposlen, gibalno aktiven, varen, v njej se uči hoditi, nekateri jo celo uporabljajo namesto stolčka za hranjenje.
Lažen občutek varnosti
Starši ali otrokovi varuhi velikokrat dobijo lažen občutek prevelike varnosti in otroka v hojci premalo nadzorujejo. Tako se kar 78% nezgod pripeti ob prisotnosti enega ali obeh staršev. Otrok se sam giblje po stanovanju in doseže stvari, s katerimi se lahko poškoduje. Doseže lahko veliko hitrost, celo do 1m/s, ki je ne more nadzorovati. Lahko naleti na oviro (prag, predmet na tleh, stopnice) in se prevrne ter si ob tem poškoduje glavo. Najpogostejše so prav poškodbe glave, zlomi, vreznine, udarnine, izbitja zob, poškodbe mehkega neba, krvavitve iz nosu, opekline in zastrupitve. Čeprav je večina poškodb blažjih, pa so prav zaradi pogostih padcev po stopnicah in udarcev v nezaščiteno glavo možne tudi težje posledice, celo smrt otroka.
Hojca ne spodbuja razvoja!
Mnogi starši so prepričani, da hojca spodbuja otrokov razvoj. Rezultati znanstvenih študij pa govore ravno nasprotno. Hojca ne vpliva na zgodnejši začetek samostojne hoje in otroku tudi ne pomaga pri učenju hoje, prav nasprotno, začasno lahko celo upočasni normalen gibalni in mentalni razvoj. Otrokov razvoj lahko postane neskladen, lahko se pojavijo kontrakture mišic in podobni znaki kot pri gibalnih razvojnih motnjah (na primer spastični diplegiji). Uporabo hojce odsvetujemo zlasti otrokom z znaki nevrološke oškodovanosti, na primer pri motnjah mišičnega tonusa, pa tudi pri nedonošenčkih. Hojca preprečuje, da bi otrok vadil in razvijal ravnotežne reakcije in se ob tem naučil loviti in prestrezati, kar je vse del normalnega razvoja in pomembno za pridobivanje čutno gibalnih izkušenj. Tako se malčki, ki uporabljajo hojco, celo kasneje kot vrstniki naučijo prevaliti, vsedati, plaziti, vstajati in hoditi.
Pozor pred poškodbami!
Uporaba hojce predstavlja pomemben vzrok poškodb pri otrocih. Po mnenju strokovnjakov, ki se ukvarjajo z gibalnim razvojem otrok, pa tudi ne spodbuja otrokovega razvoja. Kljub številnim varnostnim priporočilom in nasvetom staršem (da naj otrok v hojci ne puščajo brez nadzora, da naj odstranijo ovire in zavarujejo višinske razlike v tleh, da naj zaščitijo dostop do stopnic, zapirajo vrata ...) se število nezgod ob uporabi hojce v zadnjih letih ne zmanjšuje. Tudi izdelava hojc, ki so širše od standardno širokih vrat in imajo zaviralne mehanizme, ne preprečuje poškodb malčkov.
Namesto hojice
Hojca otroka ne nauči hoditi in je za otrokov razvoj lahko celo škodljiva in nevarna.Namesto uporabe hojce svetujemo staršem igro z otrokom na tleh, za boljše obvladovanje premikanja po prostoru pa spodbujanje plazenja in kobacanja po vseh štirih. Hoje otroka ni potrebno učiti. Ko bo otrok dozorel za vstajanje ob opori in ga bo zamikala hoja, bo to tako ali tako poizkušal, vadil in zmogel sam.


Copyright Info press d.o.o., revija Moj malček

(odgovor članu StBarbara)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: HOJICA
4.12.2007 18:11:36   
lex
moja sta oba not. Aleks je bil not od 6 meseca do 9 meseca. Ko je naredil prvi samostojni korak je šel ven. Prav tako bom prakticirala pri Alini. Velikokrat sem sama z obema Aleks se pa odvaja od plenic in potrebuje pomoč pri kahlici in na tleh se mi v trenutku obrne in je že treščila z glavo ob tla. Poskrbet je pa treba za varnost.
Aja pa med kuho ko odlivam vrelo vodo in mešam vroče stvari me počaka tam not. Torej vsega skup okoli 1/2h na dan

_____________________________

Najlubkejša stvar, ki se nam lahko zgodi, je dojenčkov smeh. (Sigmund Freud)
-----------------------------
Takole pa napreduje naša hiška. http://www.podsvojostreho.net/weblog.php?w=120

(odgovor članu Gordana-3)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: HOJICA
4.12.2007 18:32:39   
ona
IZVIRNO SPOROČILO: StBarbara

IZVIRNO SPOROČILO: ally1

ker se njegove noge ne "obnašajo" pravilno in nebi rada da bi potem narobe hodil.



Ally, naš se pa ni naučil narobe hodit user posted image , kako to misliš?




Tudi moja oba otroka lepo in pravilno hodita,ker sta bila v hojici,pa jaz tudi normalno hodim,ker sem bila v hojiciuser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu StBarbara)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: HOJICA
4.12.2007 18:55:47   
VesnaLana
Joj Gordana-3 saj si povedala svoje mnenje , vsi vemo da jih ne odobravaš. Vsak človek pač po svoje presodi.
Jaz sem bila tudi v hojici , pa otroci mojih kolegic tudi, pa z nobenim ni nič narobe. Tudi jaz bom svojo hčero dala v hojico, ko bo dovolj stara. Res je ne bom pozabila notri, ene pol ure na dan pa ne škodi, če pa hojico za pol ure na dan kupim ali ne je pa to čisto moja stvar.
Kar se tiče stajic so prav tako lahko nevarne , moja sestrična se je s stajico vred prevrnila je bilo malo joka in to je to.
Za varnost je pač treba poskrbeti pa naj bo to stajica , hojica , tla ali pa kaj jaz vem še kaj.

_____________________________

Vedno misli na to kar imaš in ne na tisto česar nimaš

(odgovor članu ona)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: HOJICA
4.12.2007 19:18:02   
Naja30
Ah ja, lahko delamo doktorate iz hojc, dejstvo je, da prodajajo jih pa še vedno user posted image  Ne razumem, če so tako nevarne? Sama tudi nisem pristaš hojce. V bistvu imamo tako majhno stanovanje, da se niti poglabljala nisem v to, da bi jo imeli. Imamo stajico in če moram kaj narediti, je tamala v njej. Ali pa z mano kuha ali zlaga perilo. Vse se da, pač bolj bolj počasi, ampak gre.
Vsak po svoje.

(odgovor članu VesnaLana)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: HOJICA
4.12.2007 19:20:26   
StBarbara
IZVIRNO SPOROČILO: ona

IZVIRNO SPOROČILO: StBarbara

IZVIRNO SPOROČILO: ally1

ker se njegove noge ne "obnašajo" pravilno in nebi rada da bi potem narobe hodil.



Ally, naš se pa ni naučil narobe hodit user posted image , kako to misliš?




Tudi moja oba otroka lepo in pravilno hodita,ker sta bila v hojici,pa jaz tudi normalno hodim,ker sem bila v hojiciuser posted image user posted image user posted image user posted image


Pa a si ti prepričana, da vsi "pravilno" hodite user posted image

_____________________________

In sreča je, da je pred mano pot, in to da vem, da je slast v tem, da grem.

(odgovor članu ona)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: HOJICA
4.12.2007 20:26:52   
ona
IZVIRNO SPOROČILO: StBarbara

IZVIRNO SPOROČILO: ona

IZVIRNO SPOROČILO: StBarbara

IZVIRNO SPOROČILO: ally1

ker se njegove noge ne "obnašajo" pravilno in nebi rada da bi potem narobe hodil.



Ally, naš se pa ni naučil narobe hodit user posted image , kako to misliš?




Tudi moja oba otroka lepo in pravilno hodita,ker sta bila v hojici,pa jaz tudi normalno hodim,ker sem bila v hojiciuser posted image user posted image user posted image user posted image


Pa a si ti prepričana, da vsi "pravilno" hodite user posted image

veš,da bi mogla vprašat kakšnega doktorja iz kakšne razvojne ambulante,ki še nima otrokuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ,če vsi normalno hodimouser posted image

(odgovor članu StBarbara)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Je za otroka res najboljši najvišji zaščit...
Je za otroka zares najboljša zaščitna krema za sončenje z najvišjim zaščitnim faktorjem? V članku preveri, kako izbrati ...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?