|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: folna kislina-kdaj in kako?
3.1.2008 9:24:47   
tosja
IZVIRNO SPOROČILO: karamela6

G mi na prvem pregledu ni omenila folne kisline.



Tudi meni ne - tega ne pričakujte!!! Naše zdravstvo ni na takšnem nivoju. Ne rečem, da so vsi G takšni, sam tud če jih je 10% (jih je pa več) se mi zdi to absolutno preveč!!!

Sem pa bila šokirana, ko sem ležala v bolnišnici in je bila tam tudi ženska stara okoli 27 let v 7t, pa ni še nikol slišala za folno kislino!!!! user posted image V današnjem času, pri teh letih, zaželenem otroku pa se mi to zdi čist mim... user posted image


_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu karamela6)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: folna kislina-kdaj in kako?
3.1.2008 9:55:47   
Anonimen
Ja tudi meni se zdi čisto mimo, da pri teh letih še ni slišala za FK.

Mislim pa, da je naloga vsake bodoče mamice, da predno zanosi malo razmisli, kaj je primerno in kaj ne. Če pa česa ne veš, pa je itak toliko ene literature, odvisno je samo, koliko si zainteresiran.

To je samo moje mnenje, pa brez zamere.

(odgovor članu tosja)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: folna kislina-kdaj in kako?
3.1.2008 10:05:14   
karamela
Tudi jaz sem jemala med nosečnostjo Tifol. Moj G- strokovnjak  v leonišču, mi je rekel sledeče:najbolj je priporočljivo 3 mesece pred nosečnotjo tu naredijo največ koristi, potem pa po v začetku  nosečnosti ni nič narobe če jemlješ vendar glavno vlogo odigrajo tablete v 3 mesecih pred nosečnotjo.





(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: folna kislina-kdaj in kako?
3.1.2008 10:08:00   
baguSka
zacela sem jo jemat pred tremi leti.... jemala pol leta in ker nisem zanosila, sem nehala... zanosila nisem se vse do danes, zato mi je mal mim, da bi ze tri leta jemala folno v tri dni user posted image  takoj ko bom zagledlala + na testu, pa bom pogoltnila spet prvo...

(odgovor članu trchy)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: folna kislina-kdaj in kako?
3.1.2008 10:09:21   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: baguSka

zacela sem jo jemat pred tremi leti.... jemala pol leta in ker nisem zanosila, sem nehala... zanosila nisem se vse do danes, zato mi je mal mim, da bi ze tri leta jemala folno v tri dni user posted image  takoj ko bom zagledlala + na testu, pa bom pogoltnila spet prvo...


Enako, sam da sm pred dvema letoma začela jest.

(odgovor članu baguSka)
  Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: folna kislina-kdaj in kako?
3.1.2008 11:22:10   
saline
IZVIRNO SPOROČILO: Petraa

Jaz menim tko,telo ti samo pove kar potrebuješ,pa ne mi govorit da to ni res.....



A tebi telo kar na lepem reče: 'Petraa moja draga, jaz bi pa zdaj malo folne kisline potrebovalo.'?
user posted image
Daj no, če je pa dokazano, da je ob dodatnem uživanju folne kisline bistveno manj prirojenih anomalij nevralne cevi.
Najbolj me pa dvigne, ko slišim: če je otroku namenjeno bo itak bolan....'
Haloo, a pol otroka pustiš npr. tudi kar po cesti skakat, ''saj če mu je namenjeno'', da ga povozi avto, ga itak bo, pa če hodi po pločniku al pa sredi  ceste....
Eno je, kar ti smatraš, drugo pa so znanstveni dokazi.
Seveda se otrok lahko rodi s spino bifido tudi ob jemanju folne, verjetnost je pa dosti manjša. Pa ni to samo nezaraščena hrbtenica, to potegne še marsikaj za sabo. Malo si preberi na forumu Otroci s pp, kaj preživljajo mamice teh otrok. Mislim, da je ni nosečnice, ki bi upala tvegati.
Pa brez zamere, pač moje skromno mnenje...

(odgovor članu Petraa)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: folna kislina-kdaj in kako?
3.1.2008 15:59:57   
tosja
IZVIRNO SPOROČILO: Petraa

Jaz menim tko,telo ti samo pove kar potrebuješ,pa ne mi govorit da to ni res.....



IZVIRNO SPOROČILO: saline


A tebi telo kar na lepem reče: 'Petraa moja draga, jaz bi pa zdaj malo folne kisline potrebovalo.'?
user posted image





user posted image user posted image user posted image   user posted image user posted image user posted image   user posted image user posted image user posted image Ja pol pa hitr vzame folno...če pa je to vitamin B6, pa tistega.... user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu saline)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: folna kislina-kdaj in kako?
9.3.2008 22:43:14   
ANIME
Jaz sem zdaj  6t4d noseča. Že nekaj let redno jem vitamine ABC, ki vsebujejo 0,4 folne kisline + veliko ostalih vitaminov.  V lekarni mi je rekla, da so ti vitamini čisto primerni za nosečnost.
Ker mi gre škatlica proti koncu me zanima, ali priporočate da vseeno kupim Elevit ali nadaljujem z ABC?

_____________________________

Kot pravi pregovor: Be careful what you wish for.
03.10.08 sva dobila kar dva razgrajača.

(odgovor članu tosja)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: folna kislina-kdaj in kako?
9.3.2008 23:02:29   
Mijavček
Anime, jaz sem že večkrat prebrala, da dodaten vitamin A ni ravno najboljši za nosečnice (nevemzakaj), vzami raje kaj takega, ki nima A-ja. Jaz jemljem Centramed mami, ima enako folne, kot Tifol pa vse B-je, pa še železo, pa C, pa še en kupih drugih stvari. Kupila sem ga v DM-u.

Aja, jaz sem tudi folno vsa navdušena začela jemat, ko smo začeli delat na user posted image , ko sem po parih letih ugotovila, da ne bo šlo kar tako, sem nehala, potem sem pa 2-3 mesece pred IVF-om spet začela, zdaj ko sem končno user posted image  pa še bolj pazim, das res ne pozabim vsak dan vzet. Sej za to folno čivkajo že vsi vrabci, moja dr pa je rekla,da tudi, če je poješ več kot je predpisano ni nič narobe, ker se izloča z urinom. Tako, da ... če obstaja vsaj 0.000001 verjetnost, da bo zaradi tega bitjece  brez tiste spine bifide... nimaš kej gruntat.

(odgovor članu ANIME)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: folna kislina-kdaj in kako?
10.3.2008 9:28:26   
ANIME
Mijavček - hvala za odgovor .. .sem pogledala na spletni strani in folne kisline ima enako CentraMed mami, kot  ABC Plus od Natural Wealth (katere jaz že par let jem). Ostale sestavine bom doma primerjala.

Edino kar sem prebrala na forumih je, da ima Elevit še enkrat toliko folne; zato me je zanimalo, če se mi zdaj bolj splača kupit te tablete zaradi folne kisline.

_____________________________

Kot pravi pregovor: Be careful what you wish for.
03.10.08 sva dobila kar dva razgrajača.

(odgovor članu Mijavček)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: folna kislina-kdaj in kako?
6.11.2013 18:47:21   
aurora6
Prosim vas lepo vse po vrsti pijete ta Elevit, ki vsebuje sestavino, ki je strogo prepovedana v otroški prehrani. A so naše mamice jemale folno kislino NE NISO. Ne rečem da je jemanje folne škodljivo sam potrebno se je pozanimat katero jemati in to čisto folno brez raznih dodatkov, ne pa slepo slediti nasvetom reklam in zdravnikov, ki so plačani za to da reklamirajo določena zdravila. Najbolj me jezi ko berem jaz sem pila Elevit in ti ki ne jemlješ folne ful škodiš svojemu otroku HALOOOO!!!!

(odgovor članu ANIME)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: folna kislina-kdaj in kako?
6.11.2013 19:14:13   
petraaaa
ravno prava tema :)
polovico tabletk tifola še imam, ki ima rok do konca meseca novembra, če katera rabi...

(odgovor članu aurora6)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: folna kislina-kdaj in kako?
6.11.2013 19:41:51   
respect
Folna kislina pa prepreči za enkrat dokazano le nepopolno zapiranje embrionalne plošče (posledica je odprta hrbtenica in/ali trebušna stena), kar se zgodi 1x na 1000 nosečnosti in pri okrog 6 tednih nosečnosti. to pomeni, da je pri pollnih 6 tednih bodisi napaka preprečena ali pa ne, ampak FK po tem nima več pomembnih znanstveno trdnih in nenadomestljivih učinkov.

(odgovor članu petraaaa)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: folna kislina-kdaj in kako?
24.8.2014 12:12:13   
*LoveLife*
Vsekakor jejte veliko listnate zelenjave, saj je odličen vir folne kisline. Človeški organizem ne more sam proizvajati folne kisline, zato jo mora pridobiti s hrano. Bogat vir folata je zelena zelenjava, na primer zelena solata, špinača, brokoli, brstični ohrovt. Večje količine se nahajajo tudi v cvetači, fižolu, grahu, repi, sončničnih semenih in sadju (banane, jagode, grenivke, maline, pomaranče).
Meni je bilo po Elevitu slabo in sem ga nadomestila s folno kislino od Lekarne. Še vedno vsak dan med jedjo pojem eno kapsulo, bom pa počasi nehala saj sem že v drugem trimesečju.
Tale del članka sem kopirala iz strani bodieko.si user posted image

NOSEČNOST in FOLNA KISLINA
Vnos folne kisline je posebej pomemben za ženske, ki zanosijo. Raven folata v krvi nosečnice pade posebej v prvem trimesečju nosečnosti, ko zaradi povečane sinteze rdečih krvnih celic zaradi zahtev ploda, dovolj potrebujejo pa jo vso nosečnost. V prvih štirih tednih nosečnosti je folat potreben za pravilen razvoj možganov, lobanje in hrbtenjače. Ob pomanjkanju folne kisline se zarodkova nevralna cev ne zapre pravilno. Znanstveniki so dokazali, da jemanje 400 – 600 mikrogramov folne kisline dnevno od časa tik pred zanositvijo do tretjega meseca nosečnosti zmanjša tveganje za nastanek omenjene nepravilnosti razvoja.

Študije prav tako dokazujejo, da zadosten vnos folne kisline v zgodnji nosečnosti zmanjšuje tveganje za srčno-žilne okvare, zajčjo ustnico, malformacije udov in nepravilnosti urinarnega trakta.

(odgovor članu respect)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: folna kislina-kdaj in kako?
24.8.2014 12:37:49   
*LoveLife*

user posted image

< Sporočilo je popravil *LoveLife* -- 24.8.2014 12:42:13 >

(odgovor članu *LoveLife*)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: folna kislina-kdaj in kako?
26.8.2014 12:03:01   
3hearts
"Saj včasih niso pile folne pa smo mi ravno tako zdravi". Ja, včasih tudi niso tako pogosto hodile na preglede, ki so bili tudi manj natančni. Včasih niso pregledovali z ultrazvokom. Včasih niso rojevale v higijenskih pogojih. Včasih so rojevale mamice same doma. Zakaj se ustavit pri folni, preživite celo nosečnost in rojstvo tako kot so "včasih" user posted image Če gre medicina naprej, zakaj bi morali ostajat pri "včasih"? Po mojem mnenju vprašanje ne bi smelo biti "Zakaj bi, če ni treba?" ampak "Zakaj ne bi, če lahko?" Glede zelenjave in tega da je mogoče dobit iz nje dovolj vitaminov brez dodatkov: veliko nosečnic nima lastnega vrta. Kupljena zelenjava pa vidi bolj malo kakšnih vitaminov...

(odgovor članu *LoveLife*)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: folna kislina-kdaj in kako?
26.8.2014 12:48:27   
chocolatecake
Dodajam še svoj "piskrček". Tudi jaz jemljem Elevit Pronatal, začela sem malo po tem, ko sva začela delati na prvem otročičku. Zdaj so od tega že 4 meseci, jemljem ga redno, izjemoma kakšno tabletko pozabim.
Za Elevit sem se odločila, ker ima še nekatere druge vitamine in ker vsebuje največje količine folne kisline. Prebrala pa sem tudi članek, da naj bi bile višje količine folne kisline bolj priporočljive. Drugače se zdravo prehranjujem, le zelenjave pojem zelo malo oziroma skoraj nič, zato se mi zdi to še toliko bolj pomembno.
Glede vitamina A, sem brala odgovore dr. Pušenjaka, ki trdi, da z uživanjem Elevit Pronatal in normalno prehrano ne moremo prekoračiti maksimalne dneve priporočene količine, oziroma, da bi bilo lahko kaj narobe le v primeru, če bi več mesecev zapored poleg Elevita jemale še celo goro drugih umetnih pripravkov z veliko količino vitamina A. Ključni so ravno tedni pred spočetjem in tistih prvih nekaj tednov, ko še ne vemo, da smo user posted image .
Glede naših babic pa tole... naše babice so jedle dosti bolj zdravo hrano, kot jo jemo me. Že zato, ker ni bila tako onesnažena in ni vsebovala toliko škropiv. Imele so po 10 in več otrok in celo goro spontanih splavov (za mnoge niti vedele niso, ker takrat ni bilo first sign in clearbluja) in mrtvorojenčkov zaradi katerih ni nihče delal panike in se spraševal zakaj jim ni bilo usojeno živeti. Takrat je bil odgovor za vse božja volja.
Ni mi ravno malo 17 evrov in še nekaj vsak mesec zapravit za Elevit. Glede na to, da lahko še dolgo nebom noseča to niti ni tako malo denarja.
Vem tudi, da je možnost za okvaro pri posameznem otroku res majhna, a jaz pri svojem pač nebom tvegala. Bi se preveč žrla, če bi bilo potem kaj narobe. Ostale, ki imate drugačno mišljenje pa pač sprejmite usodo, božjo voljo, ali kakor koli že to imenujete. Jaz bom naredila vse kar je v moji moči, da bo moj otročiček zdrav.

< Sporočilo je popravil chocolatecake -- 26.8.2014 12:50:08 >

(odgovor članu 3hearts)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: folna kislina-kdaj in kako?
25.12.2014 13:30:53   
medvedka15
Pozdravljene punca!

Trenutno sem v 4t. nosečnosti..nisem še mela prvega pregleda me pa vseeno zanima. jemljem namreč FidiVit B retard .Slednji ima poleg 400 µg folne kisline še B1,B2,B6,B12, panteonska kislino,niacin in biotin... Hmmm mislite da bo ok? Al bi morala jemat kej druzga?

(odgovor članu chocolatecake)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: folna kislina-kdaj in kako?
25.12.2014 17:32:01   
respect

IZVIRNO SPOROČILO: medvedka15

Pozdravljene punca!

Trenutno sem v 4t. nosečnosti..nisem še mela prvega pregleda me pa vseeno zanima. jemljem namreč FidiVit B retard .Slednji ima poleg 400 µg folne kisline še B1,B2,B6,B12, panteonska kislino,niacin in biotin... Hmmm mislite da bo ok? Al bi morala jemat kej druzga?



Čist vseeno je kaj jemlješ

(odgovor članu medvedka15)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: folna kislina-kdaj in kako?
7.1.2015 18:13:07   
jabuk
Jaz verjamem, da farmacija zeli veliko kesa pobrati in morajo strasit in reklamirat svoje stvari, ce ne, nic ne zasluzijo. Ce bi se zdravstvo toliko zavzemalo za to, da morajo nosecnice jemati folno, bi jo dobili na recept.
Glede jemanja folne se spreminjajo tudi trendi. Najprej se je na veliko govorilo, da samo prve tri mesece nosecnosti, potem pa ni potrebno. Sedaj pa se govori, da naj bi celo jemal, ko dojis. Tudi to je zmedeno- ko dojis ne smes jest solate, surovega sadja, ki so pac vir folne kisline, lahko pa jes te tablete....???
Nasi starsi tudi niso poznal folne, pa smo mi zdravi.

Jaz sem jemala folno, ko sem ugotovila, da sem noseca vse do 14tedna. Tak sem brala ameriske clanke, da je folna pomembna prve tri mesece, potem pa nima nekega vpliva. Vceraj sem pa v soli za starse slisala, da jo priporocajo jesti celo nosecnost, ker se zivci skos razvijajo. Od kar jaz ne jemljem elevit, je moja prebava boljsa. Mogoce je res fajn jesti prve tri mesece, potem pa stvar odlocitve. Je pa definitivno fajn jesti uravnotezeno prehrano, pa ce jemljes dodatne tablete ali ne.

(odgovor članu respect)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: folna kislina-kdaj in kako?
7.4.2015 9:59:17   
kamagra4uk
If you're pregnant or might become pregnant, you need folic acid (vitamin B9) for a number of compelling reasons.

Folic acid helps prevent neural tube defects (NTDs)—serious birth defects of the spinal cord (such as spina bifida) and the brain (such as anencephaly). Neural tube defects occur at a very early stage of development, before many women even know they're pregnant. They affect about 3,000 pregnancies a year in the United States. Click here for more details - https://www.kamagra4uk.com/

(odgovor članu tosja)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: folna kislina-kdaj in kako?
5.2.2016 8:07:26   
Stella83
Jaz sem folno začela piti že pred nosečnostjo, saj sem brala o tem, da jo je fajn piti vsaj 3 mesece pred zanositvijo in potem do konca. Težava je res sicer v tem, da nihče ne more natančno vedeti, kdaj bo katera zanosila, ampak 14€/mesec spet ni tak denar, da si človek ne bi mogel privoščiti (otrok stane veliko več).
Ginekologinja me je že po telefonu vprašala, če jo pijem in tudi v materinski knjižici je kasneje označila, da jo.

Glede na to, da škoditi ne more in da kvečjemu lahko vpliva na zdrav razvoj otroka, se mi ni bilo težko odločiti za njo.

Res pa je, da se vsak odloča po svoje, stoji za svojimi odločitvami in nosi svoje posledice. Tako kot se marsikatera ne odloči za nuhalno svetlino.

(odgovor članu kamagra4uk)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: folna kislina-kdaj in kako?
15.2.2016 14:17:50   
pikapolonica90
Pozdravljene, želela bi vaš nasvet oz mnenje. prejšnji teden sem naredila test in je pozitiven! user posted image Zelo sem se razveselila in moje počutje je bilo bp.
Potem pa sem v lekarni kupila ELEVIT PRONATAL, vzela prvi in drugi dan, nakar sem dobila strašnoo drisko, noč in dan. Takoj sem posumila da je kriv Elevit in sem naredila pavzo 3 dni. Bilo je ok.
Potem pa sem kupila TIFOL ga spet jemala dva dni in mi je nocoj postalo ful slabo. Bruhala sem 3x do jutra..in sedaj nwem, je možno da mi tudi te ne odgovarjajo? Naredila bom premor dva dni in da vidim počutje. Skrbi me. Jem normalno, vse. Spijem 2l vode k je prej nikol nisem. Počutim se super, vzamem pa neko tableto in me sesuje! user posted image Kaj mislite? Naj kar kupujem in probavam dok ne bo ok?user posted image

(odgovor članu trchy)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: folna kislina-kdaj in kako?
18.2.2016 12:48:22   
Bigmamma
Meni so v lekarni rekli, da tabletke ne povzrocajo slabosti, da je to od nosecnosti same. Sem pa prve tri mesece jemala Tifol, zdaj jemljem Elevit. Glede Elevita je pa tako, da ima vecjo koncentracijo folne kisline, vsebuje tudi druge vitamine in minerale in ja, telo rabi nekaj casa da se privadi nanj user posted image zaradi zeleza je mozno, da se ti blato crno obarva..samo povem, da se ne bos prestrasila!;)
Zelim ti lepo nosecnost user posted image

(odgovor članu pikapolonica90)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: folna kislina-kdaj in kako?
18.2.2016 13:39:13   
*zvezdica zaspanka*
sicer je res, da nosečnost prinese slabosti, je bilo pa pri meni tudi tako, da mi je jemanje folne kisline povzročilo še večje slabosti. jemala sem sicer femibion (podobno kot elevit, ima dodane še vitamine in minerale). kolegice so imele z elevitom podobno izkušnjo - večje slabosti, nelagodje, slabo počutje ... ko sem škatlo dokončala in mi je bilo že vsega dovolj, sem si v lekarni kupila čisto navadno folno kislino (ljubljanske lekarne). počutje se je čez noč spremenilo. ginekologi priporočajo folno, ne pa tudi vseh ostalih dodatkov. dobila sem celo pojasnilo, da če je nosečnica sicer zdrava, se pravilno prehranjuje, zdrav življenjski slog itd. potem vseh teh vitaminov in mineralov ne potrebuje; temveč vsi ti dodatki telo prenasičijo, da se počutimo potem slabo. folno se sicer priporoča jesti že prej, najbolj ključno pa je, da jo ješ med 5. in 6. tednom, pa do konca prvega tromesečja. za elevit se priporoča, da se ga jemlje zvečer pred spanjem.

(odgovor članu pikapolonica90)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





VIDEO: Noro brcanje v trebuščku
video
Poglejte si nenavadno močno brcanje, ki ga je tale mamica doživljala v nosečnosti. Njen trebuh je dobesedno oživel, se p...
Resnična čudežna zgodba: Vaš sin ne bo pre...
photo
Na vhodu bolnišnice je mamo pričakala zdravnica in ji povedala, da sin, star en teden, ne bo preživel.




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?