|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Septembrke 2005- 2. del
12.12.2007 10:01:05   
Nika v službi
IZVIRNO SPOROČILO: pety78

Nika "v službi", ki se zdaj po štacunah šeta...user posted image Je bila fejst težka odločitev za bucke? user posted image Saj prav, kar privošči si jih. user posted image



Sem še tukaj, ha! Ampak odpeketam v nekaj minutkah.... Poročam kasneje.

Na kratko pa tole: sedežna + barva sten mi je izredno všeč!!user posted image user posted image  Najbolj luštkana je pa seveda tista punčka z dudico na sedežni....user posted image user posted image user posted image

Miza in stoli so mi nekoliko manj všeč (kaj pa vem, meni čisto bela ne potegne najbolj, sem bolj za off white, krem, bež... variante), ampak najbrž vam v jedilnico paše, ker je relativno majhna in potem belina naredi prostor večji... Samo, da je vam všeč in da se čim kasneje popaca.user posted image

Zdaj pa res letim.

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: Septembrke 2005- 2. del
12.12.2007 11:24:48   
pety78
Nika, belo smo dali v kuhinjo ne glih zato, ker je majhna, čeprav je res, user posted image ampak ker nam h kuhinji ne paše kaj drugega, glede na to, da je bela, visok sijaj, kombinirana z modro. Če bi bila jedilnica mogoče malo bolj ločena od kuhinje proti dnevni sobi, bi si pa verjetno omislila kakšno bež varianto, da bi se bolj s sedežno in podobno dnevne sobe skladala. Sicer pa res zgleda vse bolj sterilno, ampak če še ničesar ni not. Ko bo miza polna, pa kake lončnice na oknih, pa cote po stolih, pol boš ti vidla barvno lestvico...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Sicer smo pa zato malo popestrili z rumeno barvo.

Drugače pa je moj dragi zelo zadovoljen z izgledom, sam nasmešek ga je. Men se pa to ful dopade, ker če bi bilo po njegovem, bi imeli stekleno mizo...user posted image

Ja, moja punčka z dudico....user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________



(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: Septembrke 2005- 2. del
12.12.2007 14:36:17   
Nika v službi
No, da vam dam kratko poročilo:

1. Oče: so ga spustili domov, sem šla pravkar ponj in ga pripeljala domov. Katetra mu še niso odstranili, so rekli, da je bolje, da se še kak teden dni čisti. Sicer je bil cistogram in celjenje rane p.p. (po planu). Je pa štos, ker ga je najprej pregledala ena zdravnica in ocenila, da mu lahko kateter odstranijo. Zato so ga hospitalizirali. Se je ravno lepo preoblekel in se ulegel v posteljo, pa pride tisti doktor, ki ga je operiral in ki je nad očetom preko vez posebej bedel, in reče, da se je on odločil, da ni potrebno nič prehitevati in da on svetuje, da kateter še en teden ostane. In da gre lahko domov. Pa se je spet oblekel in poklical domov, da ga pridemo iskat. So se sestre tam smejale, da že dolgo ni bilo takega primera, da bi bolnik samo posteljo razmetal in šel domov.user posted image

2. Nakupi: kupila sem božičkovo kapico, 2 kosa, za naju s Tomažem in božične naušnike za Niko. Sedaj moramo samo še slikico narediti, pa elektronsko obdelati, da nastane voščilnica ter razposlati naslovnikom. Idealno bi bilo, da bi se lahko slikali v kakšnem sneženem ambientu zunaj na igrišču, pa nič ne kaže na kak sneg.... mogoče se nas pa vendarle usmili in naredi primerno kuliso. Plis!

Kupila sem tudi kovtrček oz. prešito odejo 140x200, zdaj moram nabaviti samo še kakšno lepo prevleko. Ima katera kako idejo, kje (poleg Odeje in Baby centra) imajo največjo izbiro otroških motivov v taki dimenziji?

Poleg zgoraj navedenih planiranih stvari sem kupila še ene srebrne bunkice za našo umetno smreko (ponavadi to notranjo, umetno, okrasimo samo z lučkami, sedaj pa je mogoče čas, da Nika sodeluje pri krašenju, zato sem kupila bunkice), pa še ene slikovne domine (živali), pa nalepke z božičnimi motivi za na kuverte voščilnic, Fifi nalepk pa nisem nikjer našla. Teta beta, na dan z besedo, kje si ti to videla!

Buck še nisem kupila, ker me je Pety spravila v dilemo. Me je namreč "zvlekla" v Turboschuh, kjer sem videle ene cort bucke, ki so dokaj uredu. Zdaj moram pa še enkrat v Alpino pogledat tiste moje, ki sem jih najprej "zacahnala", potem pa pade odločitev. Joj, Pety, s tabo po štacunah hodit...user posted image user posted image

3. Pojasnilo: za tiste, ki vam ni preveč jasno, s Pety sva se dobili na kavici. Sem bila v njenem koncu, pa sem jo poklicala, da pride na eno coca colo. Da vam povem, da naša Pety prav uredu izgleda, jaz sem pa mislila, da jo bom videla vso zeleno in user posted image . Zdaj bo pa še bolj kul, ker si je kupila ene chic škorenjce. Ha, pa sem te zašpecala.user posted image

4. Karte za Eroiko sem tudi uspešno prevzela na blagajni Cankarjevega doma, pa še na kosilce sem skočila v Maxi z enim kolegom.... Je pa Maxi pregrešno draga štacuna. Prav zares.

Zdaj pa se moram spet naprej ukvarjat s to inventuro.... Grrr. Sem kar oba člana moje komisije zadolžila, da pregledata stanje in mi data poročilo. Jaz bom pa poskrbela za vso pripadajočo papirologijo. Delegiranje mi gre res dobro od rok....user posted image

Pa, pa!

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: Septembrke 2005- 2. del
12.12.2007 15:12:28   
pety78
Delegiranje mi gre res dobro od rok....


Pa špecanje tudi...user posted image user posted image user posted image


_____________________________



(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: Septembrke 2005- 2. del
12.12.2007 15:22:13   
Nika v službi
IZVIRNO SPOROČILO: pety78

Delegiranje mi gre res dobro od rok....


Pa špecanje tudi...user posted image user posted image user posted image



Tudi to, ja.user posted image

Grem domov. Čau!

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: Septembrke 2005- 2. del
12.12.2007 20:02:21   
teta beta
V manjših trgovinah dobite nalepke pri blagajni, dostikrat jih imajo kar tudi pultom spravljene in morate rečt zanje ali pa kje blizu sladkarij, v večjih centrih, npr. v City centru ipd. pa jih imajo v trafiki. Fifi sem videla pri nas, ne v Avstriji, so čisto na novo. So pa še smrkci, pa mislim, pa ninja želve, neki nogometaši... kaj pa vem. Pred enim letom je bil Nodi, se spomnim, da ga je imela nečakinja, ampak po moje jih ni več. Imajo pa res povsod, najbrž tudi na bencinski.

Daša si kar rada umiva zobke, pa tudi ni bilo vedno tako. Navadno sama stopi na WC školjko in sama vzame krtačko in jo zmoči (če jaz, je že vse narobe), potem ji dam gor zobno pasto, pa nekaj malega sama čoha po zobkih, nato pa se usedeva in ji jih dobro umijem jaz. Potem vzame svoj kozarčk in si nalije vodo, nato pa "splahnuje". Tako je vsak večer, zjutraj pa si zobe umije navadno samo sama, torej bolj simbolično, včasih se pa tudi zgodi, da še to ne.

Danes zjutraj so imeli pred vrtcem policijsko kontrolo, čekirali so dokumente in če je otrok pripet. To vsekakor pozdravljam, ker je menda kar veliko staršev, ki otrok ne pripnejo.

dopoldne sem tudi klicala na upravo vrtca, kaj je s to novoletno prireditvijo, na katero je bila Daša povabljena. Očitno je prišlo do pomote, ker to je bila prireditev za otroke krajevne skupnosti, ki niso vključeni v vrtec. Daša pa hodi v drugo KS in so mogoče zato spregledali. Tako da nismo nikamor šli, je pa dobila vabilo za dedka mraza pri Bernardu v službi drugi teden.

Nika, Daša ima navadne otroške škarje, z zaobljenim robom in plastičnim ročajem. Njene so še ekstra tope, ker so po moje stare kakšnih 10, 15 let. Ampak za papir rezat so pa kar v redu. Zadnjič nisem bila zraven in mi je večkrat zarezala pošto od NKBM, koliko delnic sem dobila user posted image . Kaj hočem, saj sem bila sama kriva, ker nisem pravočasno pospravila, sem ji pa razložila, da lahko reže samo svoj papir, nobene pošte, knjigic ipd. Še dobro, da mi je ni zrezala na koščke, kot to ponavadi naredi s svojim papirjem, ampak je samo od robov zarezala noter. Tako, enih desetkrat user posted image

Danes sem klicala tudi za izvide Dašinih krvnih testov za alergije, pa je vse negativno.

Mislim, da je to zdaj vse user posted image . Lep večer še naprej!


_____________________________

Ko si srečen, daj z dlanjo udari v dlan...

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: Septembrke 2005- 2. del
12.12.2007 21:19:53   
ninocka
Samo probavam, ce mi bo ratalo objavit slikico direkt na forumu.
Ce se ne bo vidla, naj bi bil na slikici Evan in pujsek (slikano v ZOOju enkrat jeseni) user posted image
user posted image

_____________________________

Never argue with an idiot. They drag you down to their level and beat you with experiences.

(odgovor članu teta beta)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: Septembrke 2005- 2. del
12.12.2007 21:20:47   
ninocka
user posted image user posted image user posted image user posted image

ratalo user posted image user posted image user posted image

bravo jst



_____________________________

Never argue with an idiot. They drag you down to their level and beat you with experiences.

(odgovor članu ninocka)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: Septembrke 2005- 2. del
13.12.2007 9:00:08   
teta beta
Ja, luba duša, punce...!!!! Pa kje pa ste??

No, da nas vrnem na prvo stran. Od sinoči še tako nimam kaj povedat. Sem šla spat še pred deveto in se končno malo naspala.
Aja, že več kot en teden vam pozabljam povedat, da ima tudi Daša že zgornjo levo petkico zunaj, kar sem enkrat slučajno opazila med umivanjem zob. Pa še to o tej temi - Daša mi ni preveč rada pustila, da ji jaz umijem zobe, dokler ni dobila od sestrične paketek iz dm-a, ščetka, zobna pasta in kozarček čebelica maja. Zdaj pusti, da ji jaz umijem, ker potem sledi kozarček in pljuvanje ven. To zelo rada počne in se spakuje zraven.

No, nekaj sem pa napisala za dobro jutro. Kaj boste kuhale danes, ninočka, 2ursae in katja, ki ste doma? Jaz sem hotela naredti štruklje, pa je moj tako milo prosil za dunajski zrezek in restan krompir, da mu ne morem odreči user posted image . Pa v bistvu imam s tem veliko manj dela user posted image .


_____________________________

Ko si srečen, daj z dlanjo udari v dlan...

(odgovor članu ninocka)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: Septembrke 2005- 2. del
13.12.2007 9:27:11   
Nika v službi
Dobro jutro, teta beta in ostale!

Včeraj nisem več gledala RR-ja, ker mi časovni ni zneslo, danes zjutraj pa sem se tudi kar takoj zakopala v delo. Sicer sem prelistala, kaj posebnega pisati pa se mi ni dalo.

Bom šla pogledat za Fifi danes v Mercatorjevo trafiko, pa bucke v Alpino moram it še enkrat probat, da se potem odločim, ali jih vzamem ali ne. Saj mi je sigurno že kdo maznil št. 39 in bom na koncu izvisela...user posted image

Včeraj zvečer sva bila s Tomažem in mojo prijateljico na krasnem koncertu Eroike v Cankarjevem domu. Odkar sem se nehala ukvarjat s petjem, kar malce pogrešam tole pevsko sceno, tole je bil en obisk koncerta po zelooo doooolgem času. Res smo uživali.

Danes ob 16:00 imamo delavnico v vrtcu, kjer bomo otroci+starši skupaj ustvarjali. Upam le, da se bo Nika zbudila vsaj do 15:30, da bomo še pravočasno prišli tja. Zadnje čase gre precej pozno spat (šele okoli 13:30 oz. 14:00), ima prej toliko dela, ko pride iz vrtca, da ni šans, da bi babi uspavanje uspelo kaj prej.

A nobena nima kake dobre ideje, kje bi kupila posteljnino z otroškimi motivi? A se pri nas kje dobi posteljnina z motivi Fifi ali Pujse Pepe?

Grem zdaj na sestanek, potem pa skočim do najboljšega soseda....

(odgovor članu teta beta)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: Septembrke 2005- 2. del
13.12.2007 9:50:40   
teta beta
Joj, Nika, na tole tvoje vprašanje sem pa čisto pozabila. Če bi jaz kupovala posteljnino za Dašo, bi verjetno šele nazadnje šla v BC. Kolikor videvam, imajo otroške posteljnine povsod. Prav z motivom Fifi ali Pujse Pepe bi težko rekla, nisem jih še nikjer videla, sicer pa navadne otroške. Npr. v Celju jih ima Veletekstil, Svilanit, Modiana, ena trgovina v CC, se zdajle ne spomnim imena, najbrž tudi Spar, Mercator, po moje povsod, kjer imajo posteljnino. Se bom pa zdaj malo ozrla naokoli. 

_____________________________

Ko si srečen, daj z dlanjo udari v dlan...

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: Septembrke 2005- 2. del
13.12.2007 9:52:34   
teta beta
Salon Creatina, sem se zdaj spomnila. Tam imajo ful Disneyjevih stvari. 

_____________________________

Ko si srečen, daj z dlanjo udari v dlan...

(odgovor članu teta beta)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: Septembrke 2005- 2. del
13.12.2007 9:54:53   
Nika v službi
Ja, teta beta, sem tudi jaz mislila, da je tako zelo preprosto, pa sem bila včeraj v Šparu na Viču, v Mercatorju v Šiški ter v Maximarketu, pa nisem zasledila nobene otroške posteljnine.user posted image

Če so že imeli nekaj malega, je bilo to v manjših dimenzijah in ne 140 x 200.

Očitno bo treba stopiti do City Parka, Odeje.....

(odgovor članu teta beta)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: Septembrke 2005- 2. del
13.12.2007 11:28:33   
Nika v službi
Bingo! Imam jo - Fifi namreč. Album in nalepke sem dobila v Mercator trafiki. Bravo, teta beta!! Hvala.

Valla, posebej zate sem se sprehodila po zgornjem nadstropju MC Šiška, ki je še bolj za duhove, saj restavracija še ni odprta, delavci še veselo hodijo naokrog z lestvami, vedri, delavke po trgovinah zgoraj še pridno polnijo police (npr. Turbo limač je še dokaj v razsulu, čeprav je uradno odprt). Torej, zgoraj je tudi zelo lep, povečan Lumpi kotiček. Delujoč. Prazen. Celo neko kao animatorko sem videla notri... Imajo tudi TV. Res deluje zelo lepo. Kar pogumno, saj je očitno še precej prazen, zraven je bifejček, kjer boš lahko v miru spila kavico z možekom, medtem ko se bo Nik pridno igral v igralnici.

Sicer pa lahko ponovim svoje besede izpred nekaj dni. Tudi po ogledu preostanka centra sem mnenja, da ni prav nič posebnega oz. da me je celo malce razočaral. Zame je lekarna najboljša pridobitev, pa trgovine s čevlji (Alpina, Mass, Humanic, Bata in Cicibanuser posted image ) so mi všeč, ker sem na obutev mahnjena, kaj več me pa res ne navduši. Center je tudi nenavadno prazen! Se spomnim prejšnjih let v tem času ali pa tudi izven (pred)prazničnega časa - dopoldan se je kar trlo ljudi, zdaj pa je prava nirvana. Mogoče bo bolj živahno, ko se zgoraj odpre restavracija in center v polnosti začne delovat. Še tekoče štenge za dol jim ne delajo, halo?!user posted image

Aja, huda skušnjava je tudi L'occitane. No, saj, ko takole naštevam, ugotavljam, da mi kar nekaj štacunc ustreza...user posted image user posted image  Al' sem zahteven potrošnik, a ne, nikoli ni prav.

Drugače pa - Pety, ti si kriva. Buck iz Alpine nisem kupila. Zdaj grem po tiste iz Turboschuh-ja. In moram spet na tvoj konec. Verjetno kar jutri, ko bom letala okoli zdravnikov za bolniško, pa do G moram po tablete za M prestavit, tako da, če boš imela jutri čas, te znova vabim na coca colo.user posted image  Se ti javim, velja?




(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: Septembrke 2005- 2. del
13.12.2007 11:53:17   
benika
Morgen!

Evo, jaz sem danes dočakala dan UZ in kontrolo rasti. Preklela sem vse G tega sveta in njihove UZ, saj sem se za p........... dim sekirala te tri tedne. Jaka lepo raste, zredil se je za cca. 700g, tako da sedaj tehta okoli 2500g. Nogica lepo raste, bušček tudi, skratka vse je ok. Očitno bo res pri malce manjših, ampak bo šlo pa lažje venuser posted image .

Nika, posteljnino otroško sem videla v Lesnini, BC, Rutarju. Načeloma jo lahko naročiš tudi preko Neckermanna ali Quelle, vendar jih nikoli, ampak res nikoli, nimajo na zalogi. Vem, da so jo nekatere RR-jevke naročale tudi preko e-baya. Posteljnine s Fifi ali Pepo pa žal tudi jaz nisem nikjer zasledila.

Umivanje zobkov pri nas kar laufa, saj itak najprej pocuza pasto dol iz ščetke, malce podrgne po žnablčkih, potem jih pa itak eden izmed naju do konca umije. Najbolj fino mu pa je, ko po umivanju zobkov dobi tabletko za zabke.

Nam tudi leze ven ena zgornja petica, spodnji sta pa že obe zunaj.

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: Septembrke 2005- 2. del
13.12.2007 11:56:52   
Nika v službi
user posted image user posted image user posted image , Benika. Kakšne krasne novice! Sedaj pa res že počasi odševaš, a ne?

Hvala za ideje, kje pogledati za posteljnino. V Rutarja res izredno redko zaidem (ker imam precej slabih izkušenj z njimi in so se mi zamerili do Pakistana), v Lesnini na Brdu pa sem bila pred kratkim, ampak takrat posteljnina še ni bila aktualna. Očitno bom morala še enkrat tja. Ma, saj ni panike, je Polna skleda blizu...user posted image

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: Septembrke 2005- 2. del
13.12.2007 12:11:10   
benika
Danes ob 16:00 imamo delavnico v vrtcu, kjer bomo otroci+starši skupaj ustvarjali.


Mi tudi! Me prav zanima, kaj bomo počeli, ker jaz itak, tako kot ti, nimam prav nobene ustvarjalne žilice. OK, če bo treba kakšno smrekco iz papirja izrezat bom že, vse ostalo pa....

Ti Nika, en dan bom še jaz priletela v LJ, pa bosta s Pety še mene pospremili po štacunah, predvsem po BC! Vama ne bo dolgčas, ne bosta razmišljali o čevljih, meni bosta pa pomagali izbrat še zadnje stvari za Jakauser posted image user posted image user posted image .

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: Septembrke 2005- 2. del
13.12.2007 13:03:00   
pety78
IZVIRNO SPOROČILO: benika

Danes ob 16:00 imamo delavnico v vrtcu, kjer bomo otroci+starši skupaj ustvarjali.


Mi tudi! Me prav zanima, kaj bomo počeli, ker jaz itak, tako kot ti, nimam prav nobene ustvarjalne žilice. OK, če bo treba kakšno smrekco iz papirja izrezat bom že, vse ostalo pa....

Ti Nika, en dan bom še jaz priletela v LJ, pa bosta s Pety še mene pospremili po štacunah, predvsem po BC! Vama ne bo dolgčas, ne bosta razmišljali o čevljih, meni bosta pa pomagali izbrat še zadnje stvari za Jakauser posted image user posted image user posted image .



Ja, ti kar povej, kdaj. user posted image

Nika, jutri pa velja, isti plac isti čas. user posted image user posted image user posted image


_____________________________



(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: Septembrke 2005- 2. del
13.12.2007 13:50:45   
Nika v službi
IZVIRNO SPOROČILO: pety78

Nika, jutri pa velja, isti plac isti čas. user posted image user posted image user posted image



Ni treba dvakrat rečt, Pety. Se ti javim, bom poskušala tempirat opravke na poldne...

Benika, kar piči v Ljubljano. Ampak sva dve - te bova prepričali in bomo šli čevlje kupit. Saj ja rabiš nekaj udobnega za po snegu, ko boš Jakoba na sprehod vozila...user posted image

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   [Brisano sporočilo]
13.12.2007 14:52:24   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Nika v službi)
  Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: Septembrke 2005- 2. del
13.12.2007 15:32:20   
benika
o čem ti to??


Mi smo pri prvem pregledu pri zobarici dobili fluorove tabletke za zobke in tiste mu potem dajeva vsak večer.

Ja, dnevi se pa res že počasi odštevajo. Še.....čakite da zračunam...........20 dniuser posted image .

Z Benijem se počasi odpravljava nazaj v vrtec. Kaj bova spacala skupaj pa poročam zvečer. Pridne bodite, imejte se radi, ljubite se...ah, trga mi!user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: Septembrke 2005- 2. del
13.12.2007 17:35:38   
Pia67
Čez nekaj minut, torej ob 17. uri, se je v Ninini skupini v vrtcu začela čajanka in branje pravljic vendar temu ne bova priča, ker že 2. dan ZASPIMO OB 17. URI !!! Da ne bo pomote, popoldanskega spanja včer in danes ni bilo. user posted image  Upam, da jutri dočakamo prihod g. DM in ne zakinkamo v nahrbtniku user posted image

Krivdo valim, da sva včeraj bili v RA in pri logopedinji. Nina je bila čisto skurjena od preizkušanj in vaj , dobila je vročino in lej, lej, tudi pri Nini sta dve petki pririli na plan. Pediatrinja je rekla, da je Ninin razvoj OK, nekaj nalog je naredila za višjo starost, ker je sploh nisva mogli pripravit na krmljenje punčk, pobiranje rozin user posted image  itd. Tako ji je pediatrinja dala razvrščat stvari, risat črte, glavonožce, prerisavat križe in dopolnjevat preproste vzorce. To ji kar gre, čustven razvoj pa ima moten, ker ni samozavestna in je zelo zadržana. Saj se spomnite kako se me oklene okoli nog in skriva. No, glede na te reakcije je razvrščena na 18 mesecev. Ni panike, pediatrinja je rekla, da je tak karakter user posted image  Logopedinja je ugotovila, da poimenuje vse zadeve, ki ji je pokazala, šla so ji celo dejanjauser posted image vendar nekatere glasove po svoje obrne. Nič novega, dobili sva kup simpatičnih vaj in nov januarski termin, da se dobimo in prečekiramo napredek.

Valla, hvala za idejo z zvezdicami. Zelo domiselno in bom preizkusila pri Nini. Mislim, da se ji bo povečala motivacija, ker ne vem kako bolj pedantno čistiti zobe, ker jih seveda le sama mal počoha in potem je konec s higieno user posted image

Ninocka, nocem pamet talat glede dojenja, si mi pa resno smiliš, ker si ne predstavljam, da bi šla še enkrat čez vse to. No, pri naju Nina ni hotela vlečt in smo se potem prehranjevali na vse načine. Tako obupana sem bila, da sem si pred dojenjem všpricala zdravilo proti potovalni slabosti v nos, katere stranski učinek je sprostitev nekaterih tkiv, med drugim tudi kolobarja okoli bradavic in se mleko kar cedi. Hja, nekajkrat je šlo, potem pa tudi to ni bilo več dovolj. Hvala za kompliment Nini in smrekci. Ideje pa sploh niso moje, premorem nekaj starih Božičnih številka Jane in Ateljeja, pa ni problem najti zanimivo kombinacijo. Ti pa srčno želim kako urico spanja več, dodatek gor ali dol. Važna si tudi ti. Držim pestke, da mali "sesalec" ne bo tako zahteven. Sploh pa nisem vedela, da so mali pujski v ZOO. Simpatična fotka, ni kaj.user posted image

Benika, fajn, da so meritve vzpodbudne. Itak pa veš cake okoli UZ in meritev. Odštevam dneve in me prav zanima kako velik junak bo privekal na svet.

Nika35, kaj si mislila pod "sorči, Nina je tako podobna očku..." user posted image   Zakaj "sorči"?  user posted image  
Sklepam najbrž po svoje, je pa kar logična reakcija na tvoje pisanje. Gregor res ni lepotec, če bi planirala otroka, pa ga jasno nisem, bi najbrž vseeno zanosila z njim, ker nisem vedela, da živi občasno dvojno življenje. Nina pa se mi zdi čist OK deklič, komerkoli je že za koga podobna, je unikat. Preprosto Nina.
Pač nima sreče, da bi bila klon poštarja itd user posted image
Smrekc ne delam več, ker je zmanjkalo suhega materiala, pa snega je nametalo, pa tud mal bencin šparam, ker mislim brez velikih pretresov preživet december do konca...

Zdaj pa mal študirat in prebrat do konca knjigo "Moj vrat mi gre na živce in druge misli o tem, kako je biti ženska"- Zanimivo branje  user posted image



Lep vikend,

Damjana

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: Septembrke 2005- 2. del
13.12.2007 20:21:38   
teta beta
Joj, Pia, zdaj si me pa nasmejala user posted image . Po moje je Nika mislila sorči, ker ženske navadno rajši slišimo, da so otroci podobni nam. Glede Grega pa - meni je bil čisto simpatičen. Kaj pa mu manjka?

Benika, mi tudi nimamo nobenih flourovih tabletk. Pa user posted image za Jakoba! Da bo le še naprej vse v redu!



_____________________________

Ko si srečen, daj z dlanjo udari v dlan...

(odgovor članu Pia67)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: Septembrke 2005- 2. del
14.12.2007 7:20:16   
Nika v službi
IZVIRNO SPOROČILO: teta beta

Joj, Pia, zdaj si me pa nasmejala user posted image . Po moje je Nika mislila sorči, ker ženske navadno rajši slišimo, da so otroci podobni nam. Glede Grega pa - meni je bil čisto simpatičen. Kaj pa mu manjka?



Hvala, teta beta, ker si mi polepšala začetek dneva. Očitno sem zadnje dneve precej napačno razumljena. Ampak če še obstajajo nekateri, ki zmorejo in znajo kaj prebrati tudi brez neke osebne obremenjenosti - hvala Bogu!

Sorči (spet), Pia, točno tako je bilo mišljeno kot je napisala teta beta. Ja, Nika je bil ob rojstvu tudi cel Tomaž. Nič mojega. In je bil tako ponosen. Zdaj, ko vsi pravijo, kako je Nika čedalje bolj podobna meni, pa meni tako zelo godi. Tudi sama vidim sebe v njej, sploh če ven potegnem svoje slike, ko sem bila stara 2 ali 3 leta... Torej, mislim, da je vsak ponosen, če ima otrok njegove poteze in Nina je res bolj očijeva. Zato moj sorči tebi.

Drugače pa se brez neke narejene prijaznosti oz. kurtuaznosti (mislim, da me toliko pa že poznate - upamuser posted image ) pridružujem mnenju tete bete, da je Greg name naredil prav simpatičen vtis - zelo zavzeto se je ukvarjal z Nino, vse pofotkal... Videti je bil povsem o.k. dečko. Kako se obnaša kot partner in očka ter kakšna so vajina (tvoja) pričakovanja od njega pa ni moja stvar. In lahko bi vedela, da si nikoli ne bi drznila komentirati zunanjega videza! To mi je pa res najbolj mimo! Ljudje smo lepi, ker imamo tisto pravo dozo vsega v svojem srcu in v možganih. Pa ne bi spet dajala takih osnovnih lekcij, mislim, da smo vsi že preživeli puberteto, mozolje in obremenjenost z zunanjim videzom.
Iskreno upam, da ne bom spet kako napak razumeljena.

Benika, mi pa imamo fluorove tablete, ampak jih Niki ne dajem. Sem to povedala Z in P in ni bilo nobenih problemov. Itak je bilo na to temo pretipkanih že toliko strani, da se ne bi ponavljala.

Uf, Pia, spanje ob 17:00! In ti je potem dejansko tudi noč prespala? Ni kaj, očitno ste ubogega otroka namučili...user posted image  
Tole ocenjevanje, koliko let oz. mesecev naj bi otrok imel glede na razvoj, pa je meni osebno malce mimo (z vsem dolžnim spoštovanjem do strokovnjakov). In da bi bila Nina pri čustvenem razvoju šele 18. mesečni dojenček! Halo!! Kaj pa če je naprej in je že v tisti fazi, ko se vseh in vsega boji? Mah, res, meni se to zdi prava bedarija. Drugače je najbrž pri otrocih, ki imajo kakšne okvare, so nedonošenčki ali retardirani, pri normalnem razvoju otrok pa je to vse skupaj malo bla-bla. Vsak otrok nekje prehiteva in nekje zaostaja, to je po moje del razvoja. Moje mnenje pač. Sorči.user posted image

Ja, v velikem ZOO-ju je otroški ZOO, kjer greš lahko noter in božaš živalice. Luštkano. Ninočka, mi imamo eno zelo podobno slikico z Niko in pujsom. V podobni pozi, s stegnjeno roko na malem pujsu.

Včeraj v vrtcu je bil en krasen ustvarjalen dan! Pohvale vzgojiteljicam. Bilo nas je sicer malo - le 5 parov staršev. Po svoje je bilo fajn, ker ni bilo pretirane gužve (si ne predstvljam, kako bi bilo, če bi prišla oba starša od vseh 14 otrok!). Na mizicah so nas že čakali veliki listi, izrezani v obliki smrekic, v beli, rdeči in modri podlagi, na katero smo potem mi delali odtise z različnimi tulci in barvami - kartonski tulec od toaletnega papirja, plastičnu tulec od okrasnega traku, torej tulci različnih materialov in premerov. Te smo namakali v belo in rdečo barvo ter jih odtiskali na podlage. Krasno je izpadlo. Smrečice z okraski! Ideja tudi za dom.
Druga "naloga" je bila še bolj zabavna. Iz papirnatih servetov smo delali bunkice in kepe. Povsem izi. Potrebuješ tekoče celulozno lepilo in prtičke. In roke. Pa zmočiš z lepilom in valjaš po rokah, da pride okrogla oblika. Več papirja daš, večja je bunkica. Uf, kakšna znanost, a ne? Ampak nam je bilo strašno všeč, našim malim bučkam pa tudi, ko so bili skupaj z mamico in očkom v vrtcu. Nika je bila tudi kot petelin na kupu gnoja. Ponosna. Malce važna. Je skozi letala okoli in klicala Zdenko ter letela k njej, da pokaže, da je Zdenka "njena", da jo ima rada. Pa h Klavdiji je hodila po piškote in sok. Ker so nas tudi lepo pogostili.user posted image  Ma, res, super je bilo. Bi si želela še več takih srečanj, ker je priložnost, ko tudi z drugimi starši in z vzgojiteljicama tako sproščeno podebatiraš, smo imeli še male govorilne ure zraven... Desetka, res!

In zdaj letim na kavico. Nadaljujem kasneje, če se bom še kaj spomnila... 



(odgovor članu teta beta)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: Septembrke 2005- 2. del
14.12.2007 8:44:04   
pety78
IZVIRNO SPOROČILO: Nika v službi

mislim, da smo vsi že preživeli puberteto, mozolje




Tu te moram pa malo popravit...ne vsi...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Sicer pa dobro jutro babnce. Mal 2ursae pogrešam. user posted image Pa doroteja sem nam tudi nič ne javlja.

Drugače pa sem vredu, hvala ker vprašate...user posted image Včeraj sva šli s taščo malo v naše stanovanje, pa sem predale kuhinjske filala, pa me začne zvijat (posledice coca cole....), na sekretu pa ni bilo papirja...user posted image user posted image user posted image user posted image O, moj bog, kaj pa sedaj...Ja, ni šlo drugače, ker me je že zvijalo od bolečin, pa je šla tašča k sosedi po wc papir...user posted image user posted image user posted image user posted image Saj jo pozna, tak da ni panike.

No, ena moja včerajšnja prigoda za dobro jutro. Drugače sem pa fajn, hvala ker vprašate. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________



(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ko uspavanje traja tudi več kot eno uro
Kaj storiti, ko otrok zvečer, pa tudi čez dan, nikakor ne more zaspati in porabite tudi več kot uro, da otrok vendarle z...
Kako lahko tudi najcenejši avtosedeži reši...
Najboljše razmerje med ceno in kakovostjo pri izbiri avtosedeža. Naj gre za lupinico za dojenčka ali otroški sedež - var...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?