|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: otroški ležalnik
16.12.2007 18:46:34   
*bubi*
Se mi zdi veliko boljša varianta kot lupinica, ki jo nekateri prakticirajo namesto ležalnika ali vozička.


Zanimivo. Meni so v RA svetovali uporabo lupinice tudi doma, s tem, da so mi pokazali, kako naj še dodatno podložim nogice in ramena.

Tega sicer nismo veliko prakticirali, ker je najraje ležal na postelji, ki je bila sredi sobe.


Najbolj bolano pa se mi zdi dat otroka v ležalnik, ki vibrira na baterije user posted image user posted image user posted image

_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu Putka)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: otroški ležalnik
17.12.2007 12:03:46   
Pobalami
IZVIRNO SPOROČILO: *bubi*



Najbolj bolano pa se mi zdi dat otroka v ležalnik, ki vibrira na baterije user posted image user posted image user posted image


No ja, meni pa se to ne zdi bolano. Otroke vibriranje pomirja. Sploh, če ima otrok hude kolike ga to lahko zelo pomiri.(tako kot da ga daš na pralni strok ali pa zvok fena). Drugje prodajajo tudi naprave, ki vibrirajo, ki se pritrdijo na posteljico.

Moj je imel grozne krče in če bi 2 leti nazaj prodajali tak ležalnik bi ga sigurno kupila. Če pa ne bi imel krčev ga pa ne bi.

Jaz sem imela Baby Welt iz BC, se ga da čisto poleči in otrok v njem ni bil nič pokrčen. Dokler otrok več ali manj spi ga ne rabiš, potem pa je fin.

(odgovor članu *bubi*)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: otroški ležalnik
17.12.2007 15:58:20   
Lianna
Meni je pa tale všeč:
http://www.busi.si/shop/index.php?page=3&skupina=22&podskupina=0&artikel=330

Glede tega da ga ne priporočajo v RA mi je pa vseeno. V vsaki RA se nekaj drugega spomnejo. Eni pravijo da naj bo otrok še doma v lupinici, eni da naj bo čim manj. Vsaka fizioterapevtka drugače pove. Tako da zmerno uporabljajte pa bo ok.

Meni se zdi ležalnik veliko boljši kot lupinica. Glede lupinice poznam primer ko ima otrok uničeno hrbtenico ker so ga imeli po nasvetu RA čez dan kar veliko notri. In ko vidim mamice ki hodijo na sprehode vsak dan in je otrok v lupinici se mi kar smili. Če si ne morem privoščit košare pač zberem drug voziček, ne pa da je otrok po par ur na dan v lupinici. In enako je z ležalnikom. Sigurno nima nobena mama po več ur na dan otroka v ležalniku. Ko je zbujen včasih prov paše da se ga da v ležalnik, pa opazuje npr. med kuhanjem itd...

< Sporočilo je popravil Lianna -- 17.12.2007 16:03:46 >

(odgovor članu Pobalami)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: otroški ležalnik
17.12.2007 16:01:16   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: Lianna

Meni je pa tale všeč:
http://www.busi.si/shop/index.php?page=3&skupina=22&podskupina=0&artikel=330

Glede tega da ga ne priporočajo v RA mi je pa vseeno. V vsaki RA se nekaj drugega spomnejo. Eni pravijo da naj bo otrok še doma v lupinici, eni dafizio naj bo čim manj. Vsaka fizioterapevtka drugače pove. Tako da zmerno uporabljajte pa bo ok.

Meni se zdi ležalnik veliko boljši kot lupinica. Glede lupinice poznam primer ko ima otrok uničeno hrbtenico ker so ga imeli po nasvetu RA čez dan kar veliko notri. In ko vidim mamice ki hodijo na sprehode vsak dan in je otrok v lupinici se mi kar smili. Če si ne morem privoščit košare pač zberem drug voziček, ne pa da je otrok po par ur na dan v lupinici. In enako je z ležalnikom. Sigurno nima nobena mama po več ur na dan otroka v ležalniku. Ko je zbujen včasih prov paše da se ga da v ležalnik, pa opazuje npr. med kuhanjem itd...


Točno tako user posted image Po pameti in s pravo mero razuma. Nobena skrajnost ni dobra.

(odgovor članu Lianna)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: otroški ležalnik
17.12.2007 16:08:29   
Lianna
Aja pa otrok naj bi bil čim več na ravni podlagi itd. potem ko pri 6,7m še ne sedi sam pa delajo paniko in je treba nujno na fizioterapijo hodit.

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: otroški ležalnik
17.12.2007 18:12:48   
viv_
IZVIRNO SPOROČILO: Seven RR

Ležalnik JE ODSVETOVAN.

1. Ležalnik ni dovolj kompakten, raven in trd, zato se otrok ne more ustrezno razvijat.

2. V ležalniku je privezan, zato skoraj nobena mišica ne trenira, ker tudi ne čuti težišča, nima se kam upret.

3. Bolje in ceneje je: na tleh ali na postelji. Pa škode ne bo nobene.




Po katerem ključu so potem tako priporočljive razne vreče, trakovi, cule,...

Ja, uporabljali smo ga pri obeh. Super stvar. Sploh ko sta bili še čisto majhni in smo jih prenašali okrog hiše iz enega v drugo nadstropje.

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: otroški ležalnik
17.12.2007 20:39:52   
Dashenka
Po katerem ključu so potem tako priporočljive razne vreče, trakovi, cule,...


Ja kako pa ne veš tega. Po ključu "nazaj k naravi" vendar, a nisi še nikoli videla nobene afričanke, ki v culi prenaša svojega otročička, ki s svojimi črnimi učki srečno zre v svet.user posted image

Ja, uporabljali smo ga pri obeh. Super stvar. Sploh ko sta bili še čisto majhni in smo jih prenašali okrog hiše iz enega v drugo nadstropje.

Enako. Ležalnik se je izkazal za eno najboljših investicij. V njem me je spremljala po stanovanju med vsakdanjimi opravili. Ko je bila stara nekaj mesecev me je iz kuhinjeske mize opazovala med kuho, šla je z mano v kopalnico, da sem si v miru umila in sfenala lase, v njem je pojedla prve žlice goste hrane, včasih tudi zadremala.
Na morju je bil nepogrešljiv kos opreme, uporabljali smo ga kot ležalnik na plaži, še letos pri 2,5 letih pa kot (sicer že zelo amortiziran) stol za na plažo.


(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: otroški ležalnik
17.12.2007 21:22:35   
Ajvy
Ležalnik je bil in je nepogrešljiv...ima lok z igračami, ki se ga lahko zamenja z mizico.....se mi ne zdi to čist nič zgrešeno......itak pa ni bila notri cel dan....ampak ko sem jaz imela kako opravilo...wc, pripravljanje njene hrane....


_____________________________

Beauty Comes With Dark Thoughts

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: otroški ležalnik
17.12.2007 22:35:07   
only_me
jaz mam podonega kot lunca2.
V bistvu sem ga kupila v Arielu, ko so imeli akcijo z njihovimi zvezdicami. 12eur :D

Pa še mali je srečen not, čeprav v igralnem centru zdrži veliko dlje.

(odgovor članu Ajvy)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: otroški ležalnik
17.12.2007 22:46:53   
Paštetka
Mi imamo concordov ležalnik in je tako udoben, da bi mala bila skoz noter. Sicer jo imam dosti v igralnem centru,ampakče je tečna in moram ravno kuhati, jo dam v ležalnik in je zadovoljna kot še nikoli. Je pa tako narejen, da je od novorojenčka dalje, saj ima znotraj še "podlogo" za novorojenčka, da se le-ta ne izgubi v njem. Je ultra stabilen in ima precej trdno dno.

(odgovor članu only_me)
Neposredna povezava do sporočila: 35
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Je mogoč naravni porod po carskem rezu?
Kako pogost je naravni porod po carskem rezu, ali se priporoča in kako se na njega pripraviti, smo govorili z izr. prof....
Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?