|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  52 53 [54] 55 56   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: nosečniška sladkorna
12.12.2010 21:59:12   
Anonimen
Mam vedno bolj občutek, da se nekaj ne bo dobro končalo user posted image Danes po večerji in 18E!!! inzulina cuker 9.7 user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image   Še dobro da mam jutri G in v torek diabetologinjo, da vidmo kam pes taco moli... user posted image

Aja jedla sem pa testo od pice s sirom...

(odgovor članu DeVilla)
  Neposredna povezava do sporočila: 1326
   RE: nosečniška sladkorna
13.12.2010 7:54:51   
neža41
živa25,
nič panike samo diete se strogo drži... mislim da pica s sirom ni najboljša izbira, razen če sama pripraviš polnozrnato testo in daš gor nemastni sir (pa ne tisti s tisoč dodatki in vso možno kemijo). jaz imam tudi 18 enot inzulina zjutraj, postopno mi pač raste sladkor (po zajtrku), čez dan pa je ob 6E  med 4-5. že 2 meseca nisem poskusila nič iz bele moke. kruh pečem sama iz polnozrnate pire ali vzamem polnozrnati prepečenec, naš , ker tuji imajo veliko dodatkov. zvečer pa veliko skledo radiča ali solate, redkeje blitvo ali cikorijo, not kuhano jajce ali zraven košček mesa pustega in ajdovo kašo ali kruh ali graham testenine....  je pa res da smo vse malo različne, pa naši hormončki tudi in vidiš , da je za ene dovolj dieta za druge pa insulin in veliko odrekanja... ampak tako pač je. na začetku sem se zelo sekirala, češ kje sem ga polomila.... pa me je D pomirila in razložila situacijo... pa cukri so lepši, malo tudi verjetno ker sem bolj mirna...  jaz  bi ti svetovala , da naredi kar je v tvoji moči in poslušaj nasvete D,  insulin pa je tvoj pomočnik , ne sovražnik...
lep lep sproščen dan ti želim, in vsem ostalim user posted image seveda user posted image


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 1327
   RE: nosečniška sladkorna
13.12.2010 18:59:33   
honey
Ne ljubi se mi brat vseh postov, zato se opravičujem, če je že kje vprašanje in seveda tudi odgovor. Zanima me, kako je s pregledom za sladkorno po porodu. Jaz sem imela danes zadnjič diabetologinjo pred porodom in mi je dala že datum za 25.1.2011 za kontrolni pregled. Aja, imam gestacijski diabetes. Zanima me, če mi zna katera povedat, ali takrat piješ glukozo ali ti samo kri vzamejo na tešče? Sem jo pozabila vprašat - sem dobila danes preveč informacij in sem bila že vsa zmedena user posted image

_____________________________

V meni živi vitka ženska, ki bi rada prišla na površje. Običajno to kozo lahko utišam samo s piškoti.

(odgovor članu neža41)
Neposredna povezava do sporočila: 1328
   RE: nosečniška sladkorna
13.12.2010 19:26:53   
zaljubljena23
Meni je dejala in napisala, da si prvič merim cuker tri dni po porodu in na tešče...Pa potem nekje 2x na leto na tešče...Ko se začnejo vrednosti dvigovat, jutranje na tešče nad 6, pa moram do zdravnika, da me pošlje na obremenilnega...
G pa mi je dejal, da se bova za obremenilni test zmenila na tistem pregledu po poroduuser posted image ..Vglavnem takšni info sem jaz dobila...


_____________________________

23.4.2009, plusek...17.5.2009 si odšel med angelčke...
23.4.2010, plusek...17.12.2010 si prijokal na svet...
23.4.2012, plusek... 26.12.2012 PDP...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 1329
   RE: nosečniška sladkorna
13.12.2010 20:31:14   
darchy82
Jst sem pa danes spet imela kontrolo na diabetološki in je vse ok user posted image . Še vedno folgam samo z dieto tako da ne rabim inzulina. Takoj po novem letu imam še zadnjo kontrolo potem pa upam, da bom že rodila. Tako da je zaenkrat vse kot je treba.

(odgovor članu zaljubljena23)
Neposredna povezava do sporočila: 1330
   RE: nosečniška sladkorna
13.12.2010 21:21:34   
Anonimen
Evo me od moje G... Pravi, da je ob bolezni (infektih in prehladih) normalno, da so cukri podivjani, tko da čakam na jutri kaj bo rekla ga. Tomažičeva... Sicer pa sem dobila napotnico za dr-. Steblovnikovo v P, da ona poda svoje mnenje in se odloči o indukciji poroda in spremljanju nosečnosti...  Jutri poročam dalje....

Sicer pa danes po kosilu (rižota brez kruha in mesa) cuker 9.2. user posted image

Neža meni je dr- Tomažičeva rekla naj zvečer jem bolj konkretno, ker sem imela ketone v urinu. Tko da mi je ona svetovala celo za povečerek kruh s sirom in jogurt zraven... Zato se mi zdi, da včeraj nisem nič pretiravala, pa sem imela nenormalno visok cuker... Takih vrednosti niti brez inzulina nisem nikoli dosegala user posted image

(odgovor članu darchy82)
  Neposredna povezava do sporočila: 1331
   RE: nosečniška sladkorna
14.12.2010 9:00:13   
DeVilla
Jest sm pa slabe volje, ker imam iglice za inzulin samo še do druzga torka, naš podnajemnik pa ne kaže kakšnih znakov, da se bo kaj kmalu izselil. Ne maram jemat čisto nove škatlice 100ih iglic, da jih bom porabila cca. 5, potem pa ne bom vedla kam naj z njimi... user posted image  Nazaj na Polikliniki jih ne marajo, men se zdi pa škoda, da jih vrnem na uničenje v lekarno, če bi kakšnemu diabetiku prišle prav... Že pred drugim porodom sem morala po novo škatlo inzulina, da sem porabila od 5ih brizgalk točno eno do polovice, potem pa se mi je vse skupaj valjalo po hladilniku 2 leti, da sem se končno spravila jih vržt stran, ko je potekel rok... Ah, kakšne blesave probleme imam...

Pregled po porodu - meni je dala pregled cca. 6 tednov po porodu user posted image  Kakšnih vmesnih navodil nič, razen da kakšen dan po porodu malo merim vrednosti, pa da naj nadaljujem z dieto čim bolj, ker se mi že čez nekaj let obeta kao "starostna sladkorna"... Mater, pa sej še nisem tolk stara, no! user posted image  Evo, spet furam safr...

Zadnje čase sem non stop ful lačna, včeraj sem imela kar 8 obrokov - takih micenih... user posted image   Cukr imam pa čist lep, pa čeprav pojem kakšen košček čokolade po obroku...

_____________________________

Ena in ena je šest... :)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 1332
   RE: nosečniška sladkorna
14.12.2010 13:12:57   
neža41
lep dan vsem,
meni je danes D  povedala ,da pridem na kontrolo 6 tednov po porodu in bom takrat imela obremenitveni test s 75g glukoze.po porodu pa naj se smatram zdrava in merjenje ni potrebno (to itak opravijo že v P pri meni in pri otroku). do poroda pa mam dalje dieto-isto in insulin. verjetno bo dan D kmalu....mislim da se že pripravljamo počasi.
živa, ti ubogaj svojo diab. , ker najbolj ve kako je prav in če  je kriv prehlad se bo že uredilo samo. a ti bodo prej sprožili porod?
komaj čakam mojo štručko in velik kos potice user posted image

(odgovor članu DeVilla)
Neposredna povezava do sporočila: 1333
   RE: nosečniška sladkorna
14.12.2010 14:27:27   
zaljubljena23
darchy, bravo user posted image user posted image user posted image

živa..Hmmm riž je zame slaba kombinacija...Kakšne rižote pri meni odpadejo..Npr ob nedeljah ima kosilo preko moja mami in takrat imamo večinoma na jedilniku riž, ker ga moj obožuje...Cuker normalen, čist nič povišan..Giblje se med 4 in 5..Kakor kdaj...
Ko sva pa na kosilu pri mojem,  ko kuha oma, pa je na jedilniku riž, pa cuker podivja...Ugotavljam, da ga očitno ona preveč razkuha, mogoče doda preveč olja ali česa podobnega...Tako, da mogoče pa si rižoto imela res malo prevč razkuhano...Ker riž takrat spusti največ škroba, te stvari naj bi bile nareje al dente...Zato se jaz nekako izogibam rižu in raje pojem pire krompir (narejen samo z mlekom), zadnjih nekaj tednov pa se na moje jedilniku kar pogosto pojavlja tenstan krompir (sicer je bolj burov, ampak cuker je okuser posted image )...

Devilla, hja a tebe podnajemnik tudi jeziuser posted image user posted image


_____________________________

23.4.2009, plusek...17.5.2009 si odšel med angelčke...
23.4.2010, plusek...17.12.2010 si prijokal na svet...
23.4.2012, plusek... 26.12.2012 PDP...

(odgovor članu neža41)
Neposredna povezava do sporočila: 1334
   RE: nosečniška sladkorna
14.12.2010 18:02:21   
Anonimen
No danes sem od diabetologinje... Pravi, da nimamo kej, pregled čez 2 tedna, da pa je treba cukrom nabit Inzulin in da nimamo kej če so pač visoki... Če bodo čez 14 dni še visoki me bodo verjetno sprejeli in mi sprožli porod user posted image

Sicer pa mam čez en teden (21.12.) pregled pri dr. Steblovnikovi, ki bo odločila kako in kaj... Sem pa menda za prst odprta tko da mi je diabetologinja dala tudi že datum po porodu in mi naročila enake postopke po porodu, kot v prvo. Torej merjenje cukrov tiste dni v P in ukinitev inzulina takoj po porodu.

Po svoje upam, da me ne bo več vidla user posted image

DeVilla si pa pridna z iglicami... Jst jih mam tolko, da bi jih lahko izvažala... Nisem najbolj pridna z menjavanjem... user posted image   Lahko ti jih dam eno pest, če želiš... A si iz LJ?

(odgovor članu zaljubljena23)
  Neposredna povezava do sporočila: 1335
   RE: nosečniška sladkorna
16.12.2010 13:11:11   
DeVilla
Živa25 - jest imam eno iglico za 3x ko vzamem dnevni inzulin, potem jo pa odvržem v prazno plastenko. Nočni inzulin pa vedno vbrizgam s svežo iglico. Sej pomoje mi bo zneslo s temi preostalimi iglicami preživet, tako da hvala za ponudbo. user posted image  Bom mal povečala uporabo ene iglice, v sredo pa imam itak pregled pri G, pa če mi bo zmanjkalo, bom njega prosila za recept...

Zaljubljena23 - mal sem že naveličana tega trebuha, pa upam, da v njem ni kakšen pravi korenjak, glede na to da imam cukr.  

_____________________________

Ena in ena je šest... :)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 1336
   RE: nosečniška sladkorna
16.12.2010 15:21:06   
zaljubljena23
Devila, ti verjamem...Meni je tudi pošteno že napoti...Pa noči so katastrofalneuser posted image vse me že tišči...
Hmmm glede korenjaka pa...Tudi jaz upam, da mere na UZ vštimajo kolikor toliko, da ne bo kakšnega prevelikega odstopanja...Nazadnje je imel 3100g (pri 38t2d)...Kako pa so pri tebi kaj ocenili težo?
A so ti kaj omenili koliko časa po roku še te bodo pustili čakat? Meni so dejali, da tiste ki so na inzulinu naj ne bi pustili čez rok, pa da pri meni naj bi tudi pazili, da ne boš šla preveč čez..


_____________________________

23.4.2009, plusek...17.5.2009 si odšel med angelčke...
23.4.2010, plusek...17.12.2010 si prijokal na svet...
23.4.2012, plusek... 26.12.2012 PDP...

(odgovor članu DeVilla)
Neposredna povezava do sporočila: 1337
   RE: nosečniška sladkorna
16.12.2010 18:45:04   
Anonimen
Punci a vama ne bodo sprožli najkasneje na rok?!? Meni je ful čudno, da vama noben tega ne omenja... A sta ljubljančanki in pri Tomažičevi na kontrolah? user posted image

Oh jst menjam iglice ko se spomnim... Včasih tudi 3 dni ne... user posted image   Sem mal gnoj kar se tega tiče... priznam user posted image

(odgovor članu zaljubljena23)
  Neposredna povezava do sporočila: 1338
   RE: nosečniška sladkorna
16.12.2010 19:29:54   
zaljubljena23
Živa..Jaz nisem iz Lj...Sem iz Ptuja...In tam tudi bom rodila...Glede sprožitve pa čist 100% odgovorov nimam, bomo videli kaj bodo v ponedeljek rekli v P, ko imam prvi CTG...Do roka še imam itak 6 dni....Diabetologinja in moj G sta dejala, da me naj ne bi preveč spuščali čez, da kako bo teža prišla po UZ tam na 3500 bodo sprožili..Te pa bomo videli..Bom poročala v ponedeljek

_____________________________

23.4.2009, plusek...17.5.2009 si odšel med angelčke...
23.4.2010, plusek...17.12.2010 si prijokal na svet...
23.4.2012, plusek... 26.12.2012 PDP...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 1339
   RE: nosečniška sladkorna
17.12.2010 8:08:43   
neža41
jutro sladke  user posted image ,
moj G pravi ,da ni jasnega razloga za sprožitev poroda prej če je otrok primerno velik (ni prevelik) in če se mu dobro godi... D pa da navadno sprožijo po 38t, ko je dovolj zrel. tako ,da bomo sproti videli. opažam pa da čim so pogosta otrdevanja trebuha mi sladkor pade.... in sploh nekaj dni sedaj je nižji, tako da moram večkrat kaj dodatno pojesti... mogoče se kaj pripravlja, kakšna sprememba v hormonih....naročili so me čez en teden.

(odgovor članu zaljubljena23)
Neposredna povezava do sporočila: 1340
   RE: nosečniška sladkorna
17.12.2010 9:59:53   
darchy82
neža41 a je cukr odvisen od otrdevanja trebuha? Jst imam namreč že zadnje dneve čudežno nizek cukr, zadnja 2 tedna mi pa sploh ni šel čez mejo. To je sicer čist super, ampak sem pred tem imela kar nekaj problemov. A to lahko kaj pomeni?

Sicer pa iskrene čestitke zaljubljena23 user posted image user posted image user posted image . Pa si le dočakala svojega user posted image .

(odgovor članu neža41)
Neposredna povezava do sporočila: 1341
   RE: nosečniška sladkorna
17.12.2010 10:03:08   
Anonimen
Zaljubljena je rodila? user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image   ČESTITKE!!!!!!!!

(odgovor članu darchy82)
  Neposredna povezava do sporočila: 1342
   RE: nosečniška sladkorna
17.12.2010 11:57:57   
neža41
zaljubljena23 čestitam user posted image user posted image user posted image

moja D pravi ,da popadki porabijo veliko cukra!!! tudi naj pazim , da si ne dam insulina, ko grem rodit, da ne bom šla v hipo. jaz imam prvič težave s sladkorno tako da izkušenj nimam...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 1343
   RE: nosečniška sladkorna
17.12.2010 13:25:57   
DeVilla
Zaljubljena je rodila? Uau!!! Čestitke!!! user posted image

Živa25 - jest sm k Tomažičevi hodila pa grem v Lj rodit. Ker sem prejšnjikrat 2x rodila prej, mi ji bilo zdaj nekako samoumevno, da bom tud zdaj rodila tako. Pa sem se uštela. Kolk je moj brcko zdaj težak, pa pojma nimam, nazadnje je bil v novembru nekje na zlati sredini in primerno 33.tednu.



_____________________________

Ena in ena je šest... :)

(odgovor članu neža41)
Neposredna povezava do sporočila: 1344
   RE: nosečniška sladkorna
20.12.2010 7:42:52   
neža41
dobro jutro sladke user posted image ,
moji cukri so po zatišju spet vzeli zalet user posted image , tako da smo dvigamo insulin,
kljub popolnoma isti prehrani.pa je po obroku ok.problem rata pa pred naslednjim obrokom ko pa je nizek sladkor: včeraj 2,4. danes bom res poiskusila samo poležavat!!! sicer imam v sredo pregled pri G pa bomo videli kaj pravi... bomo že na 38t. trebuh otrdeva... občasno redno , drugače kakor pride... res ne vem. user posted image no še malo...

lepo se imejte user posted image

(odgovor članu DeVilla)
Neposredna povezava do sporočila: 1345
   RE: nosečniška sladkorna
20.12.2010 10:58:49   
Anonimen
Neža meni so pri Ž, k sem padala v hipe rekli, naj si dam inzulin več časa pred obrokom. Če zdej daš 15 minut prej, si ga zdej daj pol ure prej... So mi pa zaradi tega tudi sprožli porod. Notri so me vzeli z 38.tedni, rodila pa sem z 58 5/7.  So mi najprej zamenjali inzulin, potem pa so mi sprožli...  Upam da boš kmalu kaj več izvedela user posted image

(odgovor članu neža41)
  Neposredna povezava do sporočila: 1346
   RE: nosečniška sladkorna
20.12.2010 11:00:59   
Anonimen
DeVilla si še z nami?  Naša je bla skozi bolj med majhnimi... Na spodnji krivulji... Jutri mam spet UZ, pa bomo vidli, če ji tile cukri kaj nagajajo... Zdej sem na 20E zajtrk, 26E kosilo in večerja in 6E ponoči... Še vedno upam, da mi jutri dr. Steblovnikova porine nekaj v tamalo, da grem rodit user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 1347
   RE: nosečniška sladkorna
20.12.2010 15:09:33   
DeVilla
Še vedno sem kinderjajc... user posted image  Sploh ne vem, al naj bom vesela tega al naj si želim, da se čimprej konča. V sredo imam spet pregled - ravno na PDP... Zdaj si v bistvu želim, da bi rodila na 26.12., ker imam prvi dve že rojeni na 26.dan v mesecu... user posted image  Klinc, če brcko tolk časa vztraja v mojmu trebuhu, pa naj bo še 4 dni čez rok!

_____________________________

Ena in ena je šest... :)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 1348
   RE: nosečniška sladkorna
20.12.2010 19:58:55   
neža41
živa25, sem že na 30 min pred obrokom in imam dolgi in kratki insulin.
čeprav proti neki logiki pa je danes ko samo poležavam sladkor v mejah kot mora biti.
sem brskala po netu in našla , da se to lahko dogaja. očitno bom mogla biti čisto pridno mirna in lena user posted image .
me prav zanima kaj bo v sredo pri G.
lepo se imejte user posted image
tako bi pojedla košček čokolade, pa ne upam user posted image

(odgovor članu DeVilla)
Neposredna povezava do sporočila: 1349
   RE: nosečniška sladkorna
20.12.2010 21:06:32   
Anonimen
neža meni je zdej rekla, da lahko dam tudi več časa pred hrano, sploh če se pojavljajo hipe po obroku... Jaz bi na tvojem mestu jutri poklicala v diabetološko in se pozanimala kako in kaj. Menda so hipe slabše za otročka kot visoki cukri... user posted image   Pa res te nočem strašit, ampak dej se pozanimaj pri diabetologih kako in kaj... user posted image

(odgovor članu neža41)
  Neposredna povezava do sporočila: 1350
Stran:   <<   < Prejšnja stran  52 53 [54] 55 56   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  52 53 [54] 55 56   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





11 dih jemajočih fotografij PORODA DOMA!
Porod doma pomeni absolutno prevzemanje odgovornosti, vračanje k naravi in ??izkazovanje ženske moči – te fotografije to...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?