|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: uvajanje goste hrane
13.12.2007 14:29:41   
mami_miki
ej...še 1 krat preberi!!!!

ona bo 23.12 stara 4 mesece!!!čez en teden...tako je mislila

(odgovor članu Tiamo)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: uvajanje goste hrane
13.12.2007 14:30:43   
mami_miki
nič se zdaj ven ne vlečteuser posted image

ne...sam na vseh temah o gosti hrani večina mamic obsoja tiste, ki začnejo že zgodaj uvajat...

(odgovor članu Mešamdrek)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: uvajanje goste hrane
13.12.2007 14:32:55   
Tiamo
ej...še 1 krat preberi!!!!
ob 13:51:38 sem še enkrat prebrala in napisala novo sporočilo...ti si kasneje pač napisala svoje mnenje user posted image  kdo mora zdaj še enkrat bratuser posted image


(odgovor članu mami_miki)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: uvajanje goste hrane
13.12.2007 14:33:58   
Tiamo
ne...sam na vseh temah o gosti hrani večina mamic obsoja tiste, ki začnejo že zgodaj uvajat...
t oap itak počnemo, jaz menim da je prezgodaj...vsaka mama pa za svojega user posted image  najbolje ve kdaj in kako bo začela z GH.

(odgovor članu mami_miki)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: uvajanje goste hrane
13.12.2007 14:34:00   
Mešamdrek
Čikn fajt.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Tiamo)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: uvajanje goste hrane
13.12.2007 14:34:49   
Tiamo
Čikn fajt.
ne bomo ti dale tega veselja, itak moraš pa it delat...tistih tvojih 5 min je že minilo

(odgovor članu Mešamdrek)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: uvajanje goste hrane
13.12.2007 14:35:27   
Mešamdrek
IZVIRNO SPOROČILO: Tiamo

Čikn fajt.
ne bomo ti dale tega veselja, itak moraš pa it delat...tistih tvojih 5 min je že minilo


No ja........sem jih malo nategnila.user posted image

(odgovor članu Tiamo)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: uvajanje goste hrane
13.12.2007 14:36:06   
mami_miki
čikn fajtuser posted image

saj se ne kregama,,,,sam se bolj glasno pogovarjavauser posted image

ne...sam jaz sm ful začutila, da kdaj moram dat  tamalemu ....to kr veš..saj vsete-mamice čutimo...


(odgovor članu Mešamdrek)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: uvajanje goste hrane
13.12.2007 14:37:17   
mami_miki
jaz menim, da ko se ti neko vprašanje pojavi- npr: joj...a bi mogla začet uvajat gosto hrano, ali, naj grem jutri z avtom v službo ali z avtobusom?...se pojavi z nekim namenom in pač se morš takrat poslušat...

(odgovor članu mami_miki)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: uvajanje goste hrane
13.12.2007 15:00:16   
Anonimen
Če je tako zelo narobe uvajat GH pred 6. mesecem, zakj pa potem obstajajo Hipp ipd. stekleničke s hrano na katerih piše od 4 meseca dalje, če naj bi to bilo tako zeeeeelo narobeuser posted image

(odgovor članu mami_miki)
  Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: uvajanje goste hrane
13.12.2007 15:04:56   
mami_miki
IZVIRNO SPOROČILO: srček

Če je tako zelo narobe uvajat GH pred 6. mesecem, zakj pa potem obstajajo Hipp ipd. stekleničke s hrano na katerih piše od 4 meseca dalje, če naj bi to bilo tako zeeeeelo narobeuser posted image


ja...itak...nič ni narobe..

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: uvajanje goste hrane
13.12.2007 15:14:48   
Strawberrie Cherrie
srček, na otrocih se najbolj služi, kajne?
sicer je pa praksa takšna - no vsaj tako je meni P rekla:
pri adaptiranem mleku se uvajanje začne po 4.mesecu starosti
pri dojencih pa po 6m starosti

(odgovor članu mami_miki)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: uvajanje goste hrane
13.12.2007 15:23:24   
Anonimen
Aha. Ker bo moj ravno čez 1 mesec star 4 mesece in se bo pojavilo točno to vprašanje. Pa vidim da tovrstne debate itak nimajo nikoli koncauser posted image .
Moj je na adaptiranem mleku in mislim da bom začela počasi z uvajanjem GH pri 4 mesecih in sicer počasi, vsak dan žličko korenčka, jabolčka, krompirčka ipd. In to ravno zato, ker žal ni več dojen, če ne bi pričela kasneje.
Mi je pa patronažna ob zadnjem obisku rekla da pride ponovno ko bo star 4 mesece, da se pogovorimo o uvajanju GH. Če bi torej bilo tako narobe uvajanje GH pred 6 mesecem, zakaj bi celo patronažna hodila prej na ta pogovor.......

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
  Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: uvajanje goste hrane
13.12.2007 15:30:37   
Taula
Kako gre čas hitro..se še spomnim, ko smo te priganjali v bolnico, sedaj je pa lepotec star že 3 mesece madona.user posted image

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: uvajanje goste hrane
13.12.2007 15:53:01   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Taula

Kako gre čas hitro..se še spomnim, ko smo te priganjali v bolnico, sedaj je pa lepotec star že 3 mesece madona.user posted image


Ne govor kako meni čas beži, ko mi pred očmi vidno rasteuser posted image
In še vedno se ni javil tista, ki je uganila datum in zadela Milko z lešnikiuser posted image user posted image user posted image . Pa sem jo na koncu teme pozvala naj se javi na ZS z naslovom in očitno ne mara čokoladeuser posted image .

(odgovor članu Taula)
  Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: uvajanje goste hrane
13.12.2007 16:32:27   
eya
Mi smo začeli uvajati GH malo pred 6. mesecem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: uvajanje goste hrane
13.12.2007 18:46:48   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: eya

Mi smo začeli uvajati GH malo pred 6. mesecem.


Enako.

(odgovor članu eya)
  Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: uvajanje goste hrane
14.12.2007 13:12:50   
tini6
Naša pa je stara 5 mes in sem ji zdaj začela le toliko, da okusi drugo hrano. Bi jo pa rada zvečer navadila na kašico, ker je bolj zvečer lakotnik

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: uvajanje goste hrane
14.12.2007 13:47:53   
Ronči
ravno danes sem kupila jabolka in bomop robali popapat žličkico kuhanega jabolka za vikend. bo pa  16. stara 5 mesecev. vam sporočim reakcijo ;)

(odgovor članu tini6)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: uvajanje goste hrane
14.12.2007 15:54:41   
Paštetka
Po novem so začeli P prakticirat uvajanje GH pri 5. mesecih. Jaz sem začela pri obeh pri 4.mesecih. S tem, da to ni glih uvajanje in takoj zamenjava oboka mleka z Gh, temveč bolj spoznavanje okusov.Saj en mesec je itak samo eksperimentiranje.Pri sedmih mesecih pa že lahko jejo 70% vse hrane.

(odgovor članu Ronči)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: uvajanje goste hrane
14.12.2007 15:59:35   
Anonimen
Aha, torej ni priporočljivo pred 6.mesecim uvajati GH, zanimivo. Kajti, v vsaki trgovini, kjer prodajajo živila, prodajajo tudi za otroke, največ OD 4.meseca dalje! Jaz sem začela uvajati GH, ko je sin dopolnil 4 mesece in nimava nobenih problemov s tem! Pediater nič ni rekel, da ne bi smela začeti s tem, ampak, da je vesel, da ni problema glede GH-ja, da pridno je in da je on mnenja, da je najboljše, če začneš prej, kot pa šele po 6.mesecu...

Torej, čisto vsak pediater govori drugače. Koga torej poslušati? Seveda sebe in otroka!!!!

Vsaka mama najbolje ve, kaj je za njene otroke najbolje, ve pa veste za svoje, a lepo bi bilo, če se vzdržite neumestnih komentarjev...

(odgovor članu Ronči)
  Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: uvajanje goste hrane
14.12.2007 16:40:11   
mišk
Me smo na adaptiranem mleku in nameravam začeti s počasnim uvajanjem goste hrane po dopolnjenem četrtem mesecu. Seveda, če bo mala takrat že pripravljena.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: uvajanje goste hrane
14.12.2007 17:02:26   
Antigona
IZVIRNO SPOROČILO: nivess

IZVIRNO SPOROČILO: dajmir80

lara bo stara 23. ga ta mesec 4 mesece, ne vem če je pametno že uvajat na kakšno gosto hrano..
povejete ve


Kolegica je pri 4v mesecih skoraj "morala" že uvajat gosto hrano, ker je bil otrok kr velik in je baje potreboval še kaj več od mleka. Pravi, da je bil lačen.


Midva se sicer dojiva in je danes star 4 mesece. Zadnji teden ali dva bi jedel vsake 2 uri ponevi in ponoči. Ker sem bila včeraj pri pediatru zaradi vnete učke, mi je rekel da naj mu kar začnem dajati GH. Da mu moram začeti dajat GH glede na njegovo težo in velikost (8800 g, 71 cm pri 4. mesecih). Da naj začnem z sadjem, po obroku pa naj ga seveda še podojim. Če se bo po dveh tednih še naprej želel tolk dojit, pa naj mu uvedem tudi kosilo in sicer zelenjavo...

Te iste mere je mel moj prvi sin pri 7-8 mesecih... Tako da je tudi od otroka odvisno kdaj potrebuje več...

_____________________________

Moja dva sončka: Žan (25.7.05) in Luka (14.8.07)

Žan in Luka gradita mesto:
http://zan-luka.myminicity.com/

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: uvajanje goste hrane
14.12.2007 17:57:33   
nerka
jst bom pa sam nekej vprasala, da ne odpiram nove teme brezveze. uvajam GH ze en mesec, vcasih celo zamenjava obrok mleka z GH.   pa me zanima ce je fajn narobe ce kdaj izpustim GH, in je cel dan na mleku? stara sva 6.5 mes.
ker men vcasih kr casa zmanjka user posted image user posted image

(odgovor članu Antigona)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: uvajanje goste hrane
14.12.2007 18:10:35   
Strawberrie Cherrie
Nerka, nič ni narobe. moj je imel obdobja, ko po cele tedne ni pojedel ene žličke GH, pa če sem se na glavo obračala tja nekje do 8meseca. tako da lahko rečem, da je bil v večini dojen kar dolgo. in je velik in krepak fantek (pri 8m je imel okoli10500g) in je imel zadosti.

(odgovor članu nerka)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?