|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Povišan prolaktin
4.4.2008 19:06:51   
YULIAH
Bebii, drži se, upam da ti bodo tablete vedno manj povzročale slabosti. Javi se, ko zveš kaj novega. Drugače pa s pomočjo teh tablet LAHKO zanosiš, ko pa zveš da si nosečka pa jih enostavno nehaš jemat.
Tudi jaz sem bila čist prestrašena ko sem izvedela za ta prolaktin, vendar se tudi s tem da živet!
Mislila bom nate v torek, ti le dobro zrihtaj. Morda pa bo do torka vrednost padla na normalno to je 20-30...in bosta s tvojim user posted image  lahko šla v akcijo user posted image .
Javi se. Tud tebi pozdravček iz Štajerske!

(odgovor članu Rakica_80)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Povišan prolaktin
6.4.2008 11:35:08   
tinaaja
Punce, slucajno sem enkrat vidla tole temo in sem se spomnla na vas, ko sem nasla zadevo imenovano Vitex. Zadeva je zelisce, ki znizuje prolaktin.
Verjetno se je treba v vasih primerih pogovorit z zdravnikom, ampak morda pa kateri pomaga... V US ga uporabljajo tudi zenske s PCO,... Skratka tam je zadeva zelo uporabljena v praksi.

Evo link o zadevici
http://www.henriettesherbal.com/archives/best/1995/vitex-1.html

V EU se lahko zadevo kupi v At, it, Ne.. rece se ji Agnolyt.
user posted image
Abbildung ähnlich



Upam, da se vam zadeve uredijo in da cim prej ugledate user posted image user posted image user posted image

Ce bo pa katero zanimalo kaj vec, pa ima o tem veliko napisanega - Google, yahoo iskalniki...
user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Preden si bila spočeta, sem si te želela, še preden si bila rojena, sem te ljubila in komaj si se rodila, bi zate umrla. To je čudež življenja. /Maureen Hawkins/

(odgovor članu YULIAH)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Povišan prolaktin
6.4.2008 11:55:26   
tinaaja
Sem pozabila dodati, da kolikor sem brala zadeva ni zdruzljiva z bromergonom ali drugimi hormonskimi dodatki.

http://med.over.net/forum5/read.php?67,4103182,4124697#msg-4124697


_____________________________

Preden si bila spočeta, sem si te želela, še preden si bila rojena, sem te ljubila in komaj si se rodila, bi zate umrla. To je čudež življenja. /Maureen Hawkins/

(odgovor članu tinaaja)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Povišan prolaktin
6.4.2008 13:32:03   
metuLJchy
tinajaa hvala za informacijo, jaz sem že tak prolaktinček, da se bromergonu upiram na vse kriplje, in sem vsake alternative vesela. Ke sem dom aiz gorice mi ne bo problem ob prvi priliki ko bom dol v IT skočit.

(odgovor članu tinaaja)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Povišan prolaktin
6.4.2008 14:30:37   
tinaaja
v It naj bi imela zadeva eno drugo ime, ampak ce reces Vitex agnus castus, bodo ze vedeli kaj. Pa tekocina naj bi bila veliko bolj ucinkovita kot tablete oz pravijo, da je ucinek ze prvi mesec po tabletah pa sele nekje po 3 ali vec... 

_____________________________

Preden si bila spočeta, sem si te želela, še preden si bila rojena, sem te ljubila in komaj si se rodila, bi zate umrla. To je čudež življenja. /Maureen Hawkins/

(odgovor članu metuLJchy)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Povišan prolaktin
7.4.2008 9:10:57   
*sanela*
Ojla!
Tudi jaz sm pila bromergon ( zmeraj dajo prvo bromergon ) pa jih nisem mogla prenašati. V mesecu dni mi je tri krat padel sladkor da sem dobila krče. Pa so mi bromergon zamenjali za dostinex. Dosti lažje ga prenašam, občasno imam slabosti, skratka nič strašnega. Mislim, da me želodec matra od stresa. Sm dala kar eno stresno obdobje mimo. Zdaj bom delala na sebi, da bom čim bolj skulirana user posted image . Dostinex pijem že osem mescev.
Kar se tiče alternativne medicine, sm dala ful skozi, da ne govorim o denarju user posted image , nič mi ni znižalo prolaktin. Edino moj bioenergetik mi pomaga da se bolje počutim. Po terapijah sm polna energije user posted image .

Lep dan želim!

(odgovor članu tinaaja)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Povišan prolaktin
14.4.2008 8:04:23   
*sanela*
YULIAH - ki si? Je kaj novega? Držim pesti, da boš danes zagledala user posted image user posted image !
SREČNO!
user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu *sanela*)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Povišan prolaktin
14.4.2008 11:20:24   
YULIAH
Sanela,
žal se je moje pričakovanje, da končno zagledam user posted image  user posted image  končalo že prejšnji teden, se je v četrtek user posted image  ulila.
Sedaj pa bom vzela nekaj mesecev pauze, ker me je ta IVF pa hiperstimulacija tako izčrpala, da groza. Tudi bromergon bom nehala verjetno jest. A ti veš morda po kolikem času se vrednost prolaktina zviša, če tablet ne piješ?
Kako si ti? 

(odgovor članu *sanela*)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Povišan prolaktin
14.4.2008 11:56:33   
*sanela*
Oh YULIAH jaz sem pa močno upala da bo test pozitiven user posted image .
Kar se tiče bromergona ti svetujem da ga piješ naprej ker se prolaktin zelo hitro dvigne če ga ne piješ. In škoda je da se čez par mesecev moraš spet navajat na tablete.
Jaz sem ok. Moj prolaktin zelo rad niha. Jaz sem po naravi zelo občutljiva in razne stvari me prizadenejo in seveda to se takoj pozna na prolaktinu.
Vzami čas zase in se odpočij psihično in fizično in pol spet štartaj v nove boje. Jaz pa upam, da ti se čez par mesecev pridružim user posted image !

Naj vam vedno sije sonček!

(odgovor članu YULIAH)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Povišan prolaktin
14.4.2008 12:49:43   
YULIAH
Draga Sanela!
Zagotovo se bova čez nekaj mesecev veselile tudi medve, je že skrajni čas za to, kajne?
Glede prolaktina pa, nehala ga bom jemal vsaj ko grem na dopust, saj veš kakšen koktailček ali pa pivičko si lahko privoščiš, če si na dopustu, pa seveda priporočajo tudi, da vsak dan vsaj enkrat majčken žganja spiješ, vsaj en šlukec, zaradi prehrane na Djerbi. To sem ti pa napisala zato, ker odkar pijem bromergon, nisem niti šlukca alkohola spila (sem prebrala v navodilih, da alkohol poveča stranske učinke).
Ne vem, kaj misliš na vse to???
Pa da ne boš mislila da se nameravam vlivat, sploh ne, želim samo brez user posted image  preživet dopust in pa brez tabletkuser posted image ...

(odgovor članu *sanela*)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Povišan prolaktin
15.4.2008 12:30:25   
metuLJchy
Punce pozdrav, Yuliah kako se počutiš? Upam, da počasi že nabiraš energijo za naprej! Drži se!

Sanela, kako si ti? Kaj novega pri tebi? Ali še kar čakaš tečko user posted image ?

Še to, o prolaktinu, Yuliah jaz kot veš bromergona zdaj pred kratkim 1 mesec nisem pila. Sem kar upala da bo uspelo brez bromergona. Še januarja (ko sem pila 1 tabletko bromergona) sem imela prl 70, po enomesečni pauzi od bromergona je zrasel na 169! Me je skoraj kap! Tako da po 2 izkušnjah, ko sem nehala pit bromergon in je obakrat mi ful zrasel se ne bom več igrala s tem in ga bom lepo pila.

Da vam povem, da sem imela včeraj magnetno resonanco (drugič). Me je bilo kar malo strah, saj ne samega postopka, to sem že dala 1x skozi, pač pa rezultatov, ki jih moram zdaj čakat cca. 3 tedne. Pred letom in pol je bila ta moja cista velika 18x12 mm, se kar malo tresem koliko bo zdaj. Čeprav nek tihi glasek mi pravi da je bolje...držim pesti...


(odgovor članu YULIAH)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Povišan prolaktin
15.4.2008 12:32:38   
metuLJchy
Aha, pa še glede alkohola, jaz moram priznat da tako natančno nisem prebrala navodil in sem očitno spregledala da alkohol poveča stranske učinke bromergona. No, ne da jaz konzumiram alkohol na veliko, ga pa skoraj vsak dan pri kosilu popijem 1 dcl rdečega refoška (pa kdaj zvečer za gušt čisto malo teranovega likerja). Kaj pa vem, mi ni bilo nikoli bolj slabo zaradi tega...user posted image user posted image

(odgovor članu metuLJchy)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Povišan prolaktin
15.4.2008 15:39:19   
*sanela*
Pozdravljene punce!
YULIAH - kar se tiče dopusta, ti kar uživaj. Tudi meni vsako toliko pride da vse pustim in se malo odpočijem. Enkrat sem pa mi je prolaktin tako kot Metuljchy ful povišal pa se neupam več pustiti tabletk. Kar se alkohola tiče, ga ne pijem tako, da mi vsaj za to ni treba skrbet. Mam pa srečo da se dostinex tablete pijejo samo 2x na teden ( torek, petek med večerjo ).

METULJCHY - moje tečke rdečke ni pa ni. Jaz sem fenomen, že pet let nisem imela user posted image , če štejem nosečnost več kot šest let.
No bo že prišla ko bo moje telo pripravljeno.
No vsaj srečna sem da imam enega sončka doma!

Naj vam vedno sije sonček!

(odgovor članu metuLJchy)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Povišan prolaktin
15.4.2008 19:20:05   
YULIAH
Metuljchy in Sanela, hvala vama za odgovore.
Glede stranskih učinkov bromergona, sem tak človek, da si vedno čisto natančno preberem za vsako zdravilo, šele potem ga uporabim. Navodil se potem seveda tudi striktno držim in ne odstopam niti za mm user posted image , sem pač tak človek. Zato tudi odkar pijem bromergon, nisem spila niti kapljice alhohola. Da ne bo pomote, ga niti ne pogrešam, vendar na dopustu pa sem vedno rada kakšno pivo spila user posted image . Ne upam pa, če pijem te vražje tablete. Bom še malo razmislila. Sedaj bromergona že dva dni  nisem pila user posted image , ne vem no, verjetno ga bom začela spet....
Bodita dobro obeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu *sanela*)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Povišan prolaktin
24.4.2008 15:01:49   
*sanela*
Ojla!
Kje ste? Nič ne čvekate?
Jaz sm bolj slabo ta teden. Zadnje čase ( odkar so mi povečali dozo tablet ) me glava ful boli. Vsak dan moram spiti en lekadol, pol mi je malo boljše.

METULJCHY - si že dobila izvide?
YULIAH - kako se ti držiš?

Ful bi se mi prilegel en teden dopusta! Zmatrana sem od službe in teh tabletk. Večkrat se vprašam, kaj sem slabega naredila, da me je doletela ta "bolezen"?

Naj vam vedno sije sonček!

(odgovor članu YULIAH)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Povišan prolaktin
27.4.2008 12:49:02   
YULIAH
Sanela, sory sem komaj danes videla, veš tako sem  vse izklopila da sploh ne grem več na forum, no danes sem si vzela mal časa da pokukam kako kaj gre...Jaz sem po starem, izklopila sem vse to vsaj a nekaj časa, mi kar paše.....
Boga, da moraš vse to trpet, daj probaj še najdit kakšno drugo mnenje zdravnika glede bromergona in tvoje bolezni, morda pa obstaja še kaj drugega, ki ti bo bolj ustrezalo. Želim ti vse dobro, pa srečno punca.
Javi se kaj.

(odgovor članu *sanela*)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Povišan prolaktin
27.4.2008 23:04:15   
metuLJchy
Sanela pozdarv!

Tudi jaz bolj malo hodim na RR zadnje čase, tako da mine tudi pri meni par dni preden kaj novega opazim. Joj, bogica, boš imela vsaj ta teden kakšen dan dopusta ali boš kar delala? Kako pa s tvojo menstruacijo, ali je še vedno ni? Kaj pravijo zdravniki, ali te čaka kak postopek v prihodnosti?

Yuliah, kako si ti? Upam, da si se potolažila user posted image  ali si si vzela malo pauze, ali načrtujete v bližnji prihodnosti kakšne nove postopke?

Sanela, nisem še dobila izvidov od glave, jutri bo 2 tedna kar sem jo slikala, upam, da jih dobim kamlu ker sem kar malo nervozna, No, tudi mene daje utrujenost, kaj pa vem, vsak dan sem zvečer tako zaspana da ni res...zdaj tudi, čeprav sem zjutraj spala skoraj do 9. Grem spat punce, pa upam da se čimprej pišemo!

Nočka

(odgovor članu YULIAH)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Povišan prolaktin
27.4.2008 23:24:50   
rija
Punce za vas en velik user posted image

Sem bila en čas sama na bromergonu, pa tega ne privoščim nikomur user posted image  Sem mislila, da bom dobesedno umrla. Slabosti, glavoboli, nohti so mi šli dol....in po prvem ivf sem ga kar nehala jemat....ker nisem zdržala.....user posted image

Potem sem šla na drugega, pa so me hoteli kar zradirat, ker so ugotovili, da nisem jemala bromergona.....user posted image  Po ponovnem merjenju prolaktina so mi le ugodili vstavitev dveh eskimčkov in glih v tem postopku je uspelouser posted image

Tak da: vztrajajte.....bo user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu metuLJchy)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Povišan prolaktin
28.4.2008 13:29:31   
YULIAH
Metujchy, jaz sem dobro. Živim. Kar se tiče postopkov in zanositve sva dala vse skup mal na stran, da se oba okrepiva kot telesno tako tudi duševno.
Imava pa 2.6. razgovor pri najini zdravnici v MB, bomo videli kako bo. Sem pa tako navdušena nad temi lepimi dnevi, me sonček kar vabi ven, tako da za forum ostane res malo časa, pa še takrat ko se hočem spravit, da bom  kaj napisala, me nekaj zmoti user posted image ....
Skratka, punce želim vam prelepe prvomajske praznike (madonca ne morem verjet da je že maj user posted image ..).


(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Povišan prolaktin
28.4.2008 13:30:59   
YULIAH
Rija, čestitke, da ti je uspelo, sem vesela takih novičk. Veš, nam daje upanje, da bomo me, ki imamo podoben problem tudi enkrat zagledale tisti težko pričakovani plusek user posted image .

(odgovor članu YULIAH)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Povišan prolaktin
28.4.2008 15:04:20   
Rakica_80
Ciao punce.....kako ste kej, nisem bila na tej temi že dolgo cajta.
Kako je z vašim prolaktinom, no upam da se vam je poboljšal in da kmalu vidimo +
user posted image Držte seuser posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu YULIAH)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Povišan prolaktin
30.4.2008 10:58:54   
metuLJchy
punce moje, mene bo danes kap od strahu. Namreč v kuverti sem s KC dobila slike posnete s magnetno resonanco, izvida pa ne (verjetno je šlo vse skupaj do endrokrinologa, kjer bo trajalo še par dni da mi pošlje naprej, pa še prazniki so vmes). Sem klicala svojega zdravnika, če njemu prinesem lahko slike, pa pravi da to mora radiolog dat izvid, ker le oni znajo te izvide brat...zdaj me bo skoraj pobralo od strahu kaj bo...sem gledala slike od l. 2006 pa aprilske, in se mi zdi kot da je še večja pika na sliki, samo moj zdravnik je rekel da ne moreš kar tako gledat...upam da dobim telefonsko KC danes, če ne bom imela vse praznike uničene

(odgovor članu Rakica_80)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Povišan prolaktin
30.4.2008 12:23:49   
metuLJchy
YUPIIIIIIII!!!!!!!!!!!!1

Sanela, Yuliah izvidi so ok, ta tvorbica se je od dec. 2006 zmanjšala in je baje ugodna user posted image  Moram poklicat še mojo bioenergetičarko Marijo in še njej rečt hvala, ker brez nje ne vem če bi se zmanjšalo, s tabletami nisem bila ravno pridna!

(odgovor članu metuLJchy)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Povišan prolaktin
30.4.2008 12:24:32   
metuLJchy
ja, pa še to, tablete samo zavirajo rast, tako da sem še toliko bolj srečna da se je pri meni zmanjšalo!

(odgovor članu metuLJchy)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Povišan prolaktin
30.4.2008 17:34:20   
*sanela*
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Že cel dan mislim nate. Ful sm vesela, da se je tumorček zmanjšal. Lepo je slišati dobre novice!
Se slišive v petek!

Naj vam vedno sije sonček!

(odgovor članu metuLJchy)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?