|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: E-zmagovalke!
14.1.2008 11:29:41   
mbd0411
Pozdravljene!

Joj,komaj sem vas našla.Kot sem že napisala na prejšnjem forumu(endometrioze)-anonimen,ste me prijazno povabile sem za kar sem vam hvaležna.Počasi tudi meni že emšo nagaja in dnevi vse prehitro bežijo,meni pa ne rata in ne rata,mislim nama.Že leto in pol se trudimo,čeprav so ble vmes endometrioze,pa tudi že odstranjene,tako da se čas razpolovi,a zdaj je spet 6 mesec okrog,ta teden bodo tisti dnevi za akcijo....Bomo videli.Po 6 mes.moram zdaj na kontrolo in se imela upanje,da uspe pa ni.Za piko na i pa moj šestletnik piše božičku za bratca,ki mu ga naj prinese decembrauser posted image .Vse vaše križe in težave,pa srečne dni in uspehe prebiram in se tudi sama vidim v njih,se iščem in ugotavljam,pa spet računam in se bojim,da se mi te enometrioze spet ponovijo.Imela sem 5cm in 10 cm velike,pa nobenih problemov,nič bolečin tako,da res človek ne more vedeti kaj ga čaka.
Ojoj,kako sem zatežila,da me boste spodile.user posted image

Naj vam pošljem en lep pozdrav iz sončne Savinjske

(odgovor članu lara light)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: E-zmagovalke!
14.1.2008 12:00:00   
lejla007
Mbd0411 - DOBRODOŠLA!!! user posted image

Tudi približno nisi nič zamorila! Zato smo tukaj, da se izjočemo, pojamramo, nasmejemo in včasih tudi napijemo user posted image
Če sm prav razumela, si imela dva endometrioma. Prav? Tudi jaz imam to nadlogo in zgleda, da ima željo me spremljat vse življenje user posted image Jaz močno upam, da vama v tem mesecu uspe, drugače pa da ti na kontroli povedo, da se je nadležnica poslovila user posted image

Kar oglasi se še, povej kako ti gre, mi bomo pa navijale zate!

(odgovor članu mbd0411)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: E-zmagovalke!
14.1.2008 12:08:53   
mbd0411
Lejla007!

Hvala za odgovor.Ja 2 endometrioze sem imela-5 in 10 cm velike.so se menda zelo namučili,da so mi ju odstranili.S kontrolo pa bi najraje še 1 mesec počakala.Mogoče.....Ne vem!Pa še G mi je rekla,da če ne bo v 6 mesecih nič,da gremo naprej.Ne vem kaj je s tem mislila.Hm....
Ok,lepo se imejte pa veliko se smejteuser posted image .


_____________________________

Prvi sonček se je rodil 4.novembra 2001 (4080g 51 cm)
Drugega pa smo težko dočakali 20.oktobra 2008 (3420g 51cm)

(odgovor članu lejla007)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: E-zmagovalke!
14.1.2008 12:09:20   
lara light
Mbd, dobrodošla v naši družbi! Tu ni napačnih vprašanj ali mnenj, le pogumo, vse bo še ok! Navijamo zate! Saj vidiš, da nisi sama, kar nekaj nas ima to zoprno nadležno ednometriozo. Pa kaj čmo? Nič, v boje gremo s puško na ramiuser posted image ...punce, mal heca, je treba živet danes, a ni tako?

(odgovor članu lejla007)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: E-zmagovalke!
14.1.2008 15:04:20   
Barachiel
živijo punce!
se opravičujem, ker ne sodelujem pri vaših debatah o nosečnosti in IUI in UZ,... ker še ne razmišlam o otrocih, ampak zgolj o endometriozi in posegu. no danes sem klicala v LJ in dobila datum 18.3., kar pomeni da moram zdržati še dobra meseca. sedaj me pa zanima:
1. koliko časa ste bile povprečno v bolnici (meni bodo delali laparo in histeroskpijo naenkrat)
2. ali tudi to kar najdejo vpliva na podaljšano ležanje v bolnici (naprimer da ti kej bl tacga resnega odkrijejo a ostaneš dlje a greš vseeno domov)
3. koliko časa ste imele bolniško oziroma koliko časa po posegu ste morale doma še počivat
4. kdaj ste po posegu lahko spet aktivno telovadile

namreč moram si mal planov naredit glede moje službe - nadomeščanja pa to, ker sem učiteljica plesa in se moram na tečajih kar pošteno naskakat. tko okvirno koliko časa ne bom mogla plesat????

ful hvala za vaše odgovore in dosedanje izkušnje. 

_____________________________

"Ljudje smo angeli z enim krilom, zato lahko letimo le objeti"

(odgovor članu lara light)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: E-zmagovalke!
14.1.2008 15:11:59   
lara light
Oj, Spyke, glede bolnišnice: 1 dan sprejem, drugi dan operacija, 3 dan domov. Če kaj najdejo, meni so žarišča, ciste, zametke...ne spremeni nič, greš domov. Takoj se lahko normalno gibaš, sicer paziš trebušne mišice, cca 1- 2 tedna bolniške. Odvisno od šivov, jaz sem imela 2 reza večja, a po 14 dneh vse suho in ok..po mojem po 1 mesecu boš nazaj fit! Sicer pa odvisno, če si mlada športnica, morda že prej! Ne skrbi, vse bo ok! 

(odgovor članu Barachiel)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: E-zmagovalke!
14.1.2008 15:46:30   
Barachiel
hvala za odgovor laralight. a pa tebi so tud delal laparo in histero skupej?? se pravi to ti naredijo pod isto narkozo, ane? no seveda bi bilo logično user posted image

_____________________________

"Ljudje smo angeli z enim krilom, zato lahko letimo le objeti"

(odgovor članu lara light)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: E-zmagovalke!
14.1.2008 15:51:46   
lara light
meni samo laparo, menda ja, nisem vedela, delajo oboje pod istočasno narkozo...za dr. je to rutina in mala operacija, ne skrbi!

(odgovor članu Barachiel)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: E-zmagovalke!
14.1.2008 19:20:41   
Barachiel
ja ne sej jest tud ne vemuser posted image , samo ko sem danes klicala pa vprašala če bom dobila za vsak poseg drug datum, pa je sestra na drugi strani linije rekla, da mi bodo delali oboje - nisem pa več spraševala naprej kako in kaj.... tko, da me zanima, če je šla katera od vas že na oba posega hkratiuser posted image ?




_____________________________

"Ljudje smo angeli z enim krilom, zato lahko letimo le objeti"

(odgovor članu lara light)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: E-zmagovalke!
15.1.2008 11:58:04   
Barachiel
evo odgovor sem že dobila pri eni drugi temi. tko da si ne preveč napenjat možgančke zaradi mene user posted image  posega se opravita istočasno; HSC skozi nožnico, laparo pa skozi trebušček.

_____________________________

"Ljudje smo angeli z enim krilom, zato lahko letimo le objeti"

(odgovor članu Barachiel)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: E-zmagovalke!
15.1.2008 12:11:16   
lara light
Fajnuser posted image !

(odgovor članu Barachiel)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: E-zmagovalke!
15.1.2008 15:13:55   
spelka12
Najprej ena veliiika dobrodošlica naši novi zmagovalki mbd0411 , dobrodošla med nami. Uf imaš pa težki nick. A te lahko kličem savinjka? Upam, da ni skrivnost samo, kolk pa kaže emšo? Lahko tud zaokrožiš navzdol user posted image . Berem, da imaš doma že 6-letnika. Kolk luštno user posted image user posted image . Ja če te pa tolk lepo prosi mu pa res že dolgujeta enga bratca al pa sestrco za družbo, da bo "ta glavn". A o umetni pa nikol niste razmišljal? Me iz te teme smo skoraj vse trenutno v postopku, ker čakamo že zeloooo dolgo na user posted image . Ti kar hitro na pregled, pa ginek. za kroglc zagrabi in zatuli da hočeš user posted image .
spyke jaz sem šla prvi dan notri, čez 2 dni op., in čez 3 dni domov. Ampak sem pa imela vedno ful zahtevne op. Bolniške mi je pa dal 10 delovnih dni, tako da sem bila celih 14 dni doma.
Kako pa kej moji špikarki? Lara si se naspala po tistem mučnem vstajanju za Reškota?
Lejla še 2 dni. Uuuuuuuuuuuf sem živčna zarad tebe.

(odgovor članu lara light)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: E-zmagovalke!
15.1.2008 15:55:41   
lara light
Oj, spelka, ma nisem se še...sej zdej pa vsak dan sred noči vstajamuser posted image ! Zame je to velikooo prezgodej, sem bolj nočna ptica...in pol tko k lejla grem pančat nazaj, sej ne vem, če je prav ampak....
Špikanje gre, kaj pa čmo, sej veš, zmagujemo!user posted image
Tudi jaz sem živčna, v petek ima uz...ma seveda, vse bo ok!user posted image Kajne lejla?? ITAK!
Šibam...lepo bodte!

(odgovor članu spelka12)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: E-zmagovalke!
15.1.2008 17:16:17   
mbd0411
Spelka,hvala za dobrodošlico.Ne vem kaki so kaj kriteriji za umetno,saj po mojem gledajo tudi to kako je šlo s prvo nosečnostjo,ki je pri meni potekala brez problemov in tudi  takoj,ko sva se odločila je uspelo.Ne vem kako gledajo res.Zdaj pa se trudimo in ni uspelo zaradi endometrioz in zdaj jih ni več ali pa so spet zato pa nič ni.Te dni bomo pridno delali potem se pa znova naročim pa bomo videli.
Vesela sem za lepe besede in dobrodošlico.
Aha,moj emšo je pa že kar,spredaj je že 3...Tako,da bo res treba pohitetuser posted image .
Lep pozdrav vsem


_____________________________

Prvi sonček se je rodil 4.novembra 2001 (4080g 51 cm)
Drugega pa smo težko dočakali 20.oktobra 2008 (3420g 51cm)

(odgovor članu lara light)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: E-zmagovalke!
15.1.2008 18:22:30   
lejla007
user posted image   še sreča... Pa sm dons bolš s počutjem - nasmejana, tko kot zmeri user posted image

Špelka - vsakič znova sem vesela tvojih postov! Ne veš kolk mi pomen, ko vidim da misliš name in navijaš! Jaz se trudim 100/h, pijem pivo, jem ananas, čokolado sem (skoraj user posted image ) črtala s seznama... Kaj bo pa mati narava rekla, bomo pa videli user posted image Zdej sem pa mal svojo dušo izlila user posted image

Lara - špikica moja! Tudi tebi sem hvaležna, da me bodriš - ti poskušam vrnit z enako mero! Pridno kokodakaj, pa sej veš... NA ZDRAVJE!!! user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mbd0411)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: E-zmagovalke!
15.1.2008 19:20:59   
Barachiel
user posted image mbd0411: ko sem prebrala tvoj post mi pa zdej nč več ni jasn user posted image a ni glih fora pri endometriozi, da se ti sama od sebe pozdravi, če ti uspe zanositi user posted image kako pa to da jo imaš ti kljub temu da si že rodila user posted image user posted image
no vsaj kokr sem jest brala naj bi ti nosečnost priporočili kot terapijo.... no pa ker imaš zl leti pač toliko manj možnosti za zanositev....

_____________________________

"Ljudje smo angeli z enim krilom, zato lahko letimo le objeti"

(odgovor članu mbd0411)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: E-zmagovalke!
15.1.2008 20:10:32   
spelka12
Spyke jaz sem tudi mislila, da je z e. tako, pa zgleda ni. Sva se enkrat vsedle z mami za mizo (tudi ona je imela ful hudo e.) in sem izvedela, da so se njej hude težave začele šele po mojem rojstvu (pa imam še starejšo sestro). Ker pa takrat niso poznal lapare.in ostalih testov ne ve, a je bila pri njej e. prisotna že pred porodi in se je šele kasneje pojavila v hujši obliki, al pa se ji je pojavila šele po porodih.
No vidiš pa mamo. Ko že mislimo da vemo vse, ne, ne, še se bo treba pogovarjat. user posted image
mbd.... - savinjka, poznam jih veliko, ki so prvega otroka naredile takoj in sedaj so v umetni, ker jim po 2 letih ni uspelo še drugega scoprat. Pa tale 3 pred emšo je tud že dober kriterij za umetno. Kr pohiti. Sinek čaka.user posted image

(odgovor članu Barachiel)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: E-zmagovalke!
15.1.2008 22:39:05   
Barachiel
o groza, pol če je pa tko, te bolečine in posegi čakajo in spremljajo celo življenje - no ali pa vsaj do menopavze. super, pol grem loh takoj v samostan in postanem nuna user posted image

_____________________________

"Ljudje smo angeli z enim krilom, zato lahko letimo le objeti"

(odgovor članu spelka12)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: E-zmagovalke!
16.1.2008 9:57:26   
spelka12
Ja valda - nuneuser posted image user posted image user posted image . Ti pa imaš ideje. No zdej si pa prestavljej, da gremo vse v samostan. In kar naenkrat zmanjka župniku nun. Zakaj ga vprašajo farani. Ja dve mata ta rdečo ju vse boli, eno sem peljal glih v bolnico ma miome, ena ma notr vse zlepljen in je že 7 dni v bolnici, eno imam na okrevanju so ji žarišča požgal, ena je pa skoz tečna ker ji hormoni nagajajo in sem jo zaklenu v spovednico, ker se skoz na boga dere user posted image user posted image . No a ti je še za samostan?
Pa sej to so itak najbolj črni scenariji. Me bomo mele itak po več otrok, pa E. bo zginla sama od sebe, miomi bojo kr skakal iz nas....
Aja pa še to. Ko so moji mami odkril E. ta bolezen še ni bila raziskana in je še niso zdravili. In kaj so naredili? Ženski so ven pobrali vse reproduktivne organe, ker so sklepali, da ti povzročajo bolečine user posted image . In pol so ženske prišle prej v menopavzo, hormoni so jim nagajal, pa še kar jih je vse bolel. Tko da smo v bistvu lahko vesele, da so na tem področju tolko napredoval.
Pa še babico sem vprašala, kakšne user posted image  je imela ona in kako se je kaj počutila v mladosti in srednjih letih. Glej ga zlomka. Vse simptome E. mi je naštela, še skup je padala od bolečin, pa je vseeno rodila mojo mami in teto. 

(odgovor članu Barachiel)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: E-zmagovalke!
16.1.2008 10:10:32   
lara light
Spelka, odlično povedno!user posted image user posted image  Upanje nikoli ne umre, ne damo se, naj stane kar če! Kje je pa lejla?
Lep dan voščim...upam, da bo bolj prijeten kot moj...boliuser posted image boli!

(odgovor članu spelka12)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: E-zmagovalke!
16.1.2008 11:50:44   
mbd0411
Živjo vsem!

Je že res,da se endometrioze zdravijo z nosečnostjo,mene so obiskale 5 let po porodu.Tako pač je mati narava naredila.Zdaj pa delamo na tem da zanosimo in tako preprečimo,da bi se ta nadležnost vrnila.Prvič nisem imela nobenih problemov z endometriozami,le menstruacije je bilo nekoliko manj,drgač pa nič bolečin kar mi zdravniki niso verjeli,ker menda zelo boli.Pa še tako velike sem imela.
No te dni bomo pridni potem pa obiščem mojo G in bomo videli kako bo.Zdaj kar naprej poslušam svoje telo,ko je kaka sprememba mi že pritisk narašča.Zoprno.
Ja,nekatere smo verjetno obsojene živet z nekatero nadležnostjo.
Samo,da ni še kaj hujšega.
user posted image lepo se imejte.


_____________________________

Prvi sonček se je rodil 4.novembra 2001 (4080g 51 cm)
Drugega pa smo težko dočakali 20.oktobra 2008 (3420g 51cm)

(odgovor članu lara light)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: E-zmagovalke!
16.1.2008 14:43:30   
Mijavček
Ej,

jaz se najprej opravičavam, ker nič ne čvekam, ampak mi doma rač. ful nagaja, preden ga prepirčam, da mi interneta ne meče skoz dol, me že vse mine.
Se pa vsak dan spomnim na vas ! user posted image

MDb (al kako žeuser posted image ) dobrodošla! Jaz mam tud 30+ in že dve lapari za sabo. Pa še nič user posted image ... user posted image . Mislim, da boste verjetno pri vas začeli zdaj s kakšno stimulacijo, če pa slučajno še ne bo ratalo, boš pa po mojem že "zrela" za umetno počas.

Lara, lejla, špelka, kako pa kej ve? Spyke, jaz sem šla obakrat po laparo naslednji dan domov, sam mi pa nios histero delal. Potem sem še kakšen dan bolj počivala, potem pa počas mal gospodinjskih opravil, bolniške sem mela 10 dni (pa ne delovnih), tako, da sem šla kar hitro v službo, sam jaz v službi v glavnem sedim. A plesalka si? Ful kul, mene je tud včasih to mikal. Plesala boš pomojem, tako kot so ti že rekle, kakšen mesec, pa boš ko nova! Boljš ko nova!user posted image

Pri nas se pridno špikamo in tud stranski učinki so že tukaj... zaspaannaaa, utrujena, jokica, že tko mam nizek pritisk, zdaj sem pa čist v podnu. Pa tud ob reklamah za žajfo sem se sposobna zjokat user posted image . ma sej to je noro.  Tud Muser posted image se že pripravlja, me že krči grabijo sto na uro, pa joške mam take, ko kakšna mlekarica pred molžo. TO je verjetn tud stranski učink injekcij. So že moji prijatli ugotovil, da mam večje user posted image .

No pa sej bo.

Aja, ko ste prej neki o nunah....jaz ne grem med nune... haloooo, a veste da to pomeni celibat!!!

(odgovor članu mbd0411)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: E-zmagovalke!
16.1.2008 14:51:54   
lara light
Mijavček, o ti bogica, tako te dajejo ti hormoni...jaz sem ok, samo boli me tauser posted image  full! Danes sem ostala doma in je že bolje počasi...

Saj bo, drži se!


Mbd, ne skrbi, samo pozitivno in pogumno, vse bomo premagale!

Kdaj bo kej sončka???user posted image

(odgovor članu Mijavček)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: E-zmagovalke!
16.1.2008 15:06:47   
lejla007
Oj, oj!  user posted image

Pridne ste, ni kej! Mijavček in Lara, vidm da gresta kr po mojih stopinjah user posted image Mene sicer hormoni dajejo samo toliko, da se zjokam vsakih par dni, boli me pa nič user posted image Ne vem, a ne crkljam dosti svojih jajčk, al kako?!?
Lara, a ti si pa čist boga od te user posted image ? Ah potrpi še teh par dni, potem je tko al tko ne boš več vidla naslednjih 9 mesecev user posted image

Mbd... - Ja, mi smo obsojene na to nadležnico, ampak držim pesti, da bomo lahko vse čimprej prešaltale na temo nosečkic user posted image

Špelka - kako si?

(odgovor članu lara light)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: E-zmagovalke!
16.1.2008 15:22:14   
lara light
Oj, lejči, kar v božja ušesa s tem kar napoveduješuser posted image user posted image !!! Veš, da jaz sem zaenkrat presenetljivo vesela in upam, da bo šlo tako naprej, ker moram delat 100/h user posted image , da nadoknadim npr. danes, ko me ni bilo...sicer kar gre. Špikanje? malo sem počasna, a vse naredim kot mora bit. Pa ti? Si že pravi strokovnjak, kaj?

Spelka, kaj pravi Jakob?user posted image

_____________________________

Strah sega do tja, kjer se začne neizbežno; od tam naprej izgubi ves smisel.
Coelho

(odgovor članu lejla007)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Ovulacija in oploditev
Ovulacija je sprostitev zrelega in za oploditev sposobnega jajčeca v jajčniku ženske. Nastane praviloma v sredini menstr...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?