|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Kaj naj naredim če mi odteče voda sredi
8.1.2008 10:50:02   
klepetka
nalin,meni je G naročila ,da v primeru da m i odteče veliko vode ,naj se takoj uležem ,zaradi nevarnosti izpada popkovnice ,tako kot je napisala mioslim  da splišni.Če pa bi začela odtekati pomalem ,pa ni take krize.Je bilo pa tudi mene tega najbolj strah ,zato te čist razumem.Pa saj bo ,boš videlauser posted image user posted image

_____________________________



(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Kaj naj naredim če mi odteče voda sredi
8.1.2008 10:50:41   
Anonimen
Ko Pušenjak pravi tole:

"... potem ob razpoku ovojev ne pride do masivnega odtekanja plodovnice temveč se polije kvečjemu 100 do 200 ml (za srednje velik kozarec) plodovnice, ali celo manj in v tem primeru lahko nosečnica brez strahu odide do prevoznega sredstva peš ..."
 
po moje ne misli, da bi pa zdaj hodila 20 minut, ampak pač do avta, ki ga imamo ponavadi kje na parkirišču pred blokom ali hišo.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   [Brisano sporočilo]
8.1.2008 10:59:19   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Kaj naj naredim če mi odteče voda sredi
8.1.2008 11:18:32   
piščanc
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

Samo lex, saj ne gre za to, ali dobiš popadke ob tem, ko ti odteče voda ali ne. To v bistvu ni toliko pomembno. Dejstvo je, da če ti odteče voda, ne smeš več hoditi. S popadki ali brez, nima veze.


ja, v teoriji. ampak v porodnišnici te pa kar krepko sprehodijo. če se glavica zagozdi je vse OK, če pa ven gleda popkovina ali rokica (kar je prej verjetno, če je otrok nedonošen) je pa nevarno.

_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Kaj naj naredim če mi odteče voda sredi
8.1.2008 11:22:20   
piščanc
še zadnji predlog. če se to sprašuješ, če mali noče v vrtec, če ti pot predstavlja napor... ja, hudiča ostanita no domauser posted image . pa še pocrkljaš ga lahko do prihoda novega člana

obstajajo pa tudi taxiji

_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu piščanc)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Kaj naj naredim če mi odteče voda sredi
8.1.2008 11:31:42   
mala maja
IZVIRNO SPOROČILO: piščanc

še zadnji predlog. če se to sprašuješ, če mali noče v vrtec, če ti pot predstavlja napor... ja, hudiča ostanita no domauser posted image . pa še pocrkljaš ga lahko do prihoda novega člana

obstajajo pa tudi taxiji


pa je katera pomislila, da je mali v vrtcu tudi zato ker nima varsta zjutraj zanj če se zgodi tak začetek poroda. Če ji odteče voda in pokliče reševalce bodo prišli v cca 15 min, a varstvo bo dobila v 15 min. pa tudi če se ponudi prijazna soseda bo mali Žan tam zdržal. user posted image (moj namreč ni in sem ga morala sabo vzet-hvala bogu ne rodit amapk v podobni situaciji)

Nalin kaj pa če bi babice in dedki in možek vzeli dopust. Vsak za par dni, da so zravn tebe in Žana? Vem da se sliši čudno amapk če je stavr taka se pač žrtvuje tudi dopust.

(odgovor članu piščanc)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Kaj naj naredim če mi odteče voda sredi
8.1.2008 11:46:27   
lelaval
IZVIRNO SPOROČILO: piščanc

še zadnji predlog. če se to sprašuješ, če mali noče v vrtec, če ti pot predstavlja napor... ja, hudiča ostanita no doma . pa še pocrkljaš ga lahko do prihoda novega člana

obstajajo pa tudi taxiji


pa je katera pomislila, da je mali v vrtcu tudi zato ker nima varsta zjutraj zanj če se zgodi tak začetek poroda. Če ji odteče voda in pokliče reševalce bodo prišli v cca 15 min, a varstvo bo dobila v 15 min. pa tudi če se ponudi prijazna soseda bo mali Žan tam zdržal.


Sem tudi sama mislila predlagat, da če ne gre rad v vrtec, da ga obdrži doma, nisem pa pomislila na to, kam naj da Žana, ko gre v porodnišnico. Bi pa bilo fajn, da se s kom zmeniš - ki bi lahko v teh 14 dneh bil pripravljen na to, da ga pokličeš, pa pride domov, medtem pa ti v porodnišnico.



_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Kaj naj naredim če mi odteče voda sredi
8.1.2008 12:43:56   
živa
Če ti odteče voda dopoldne in je mali doma, ga menda lahko kdo naknadno pelje v vrtec, ne?

Lp,

živa

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   [Brisano sporočilo]
8.1.2008 15:00:36   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu živa)
  Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Kaj naj naredim če mi odteče voda sredi
8.1.2008 15:06:42   
rija
nalin, nisem brala vsega....ampak če ti odteče voda, sama veš, da to ne pomeni, da boš bejbija po poti zgubila.....

meni je odtekla ponoči ob treh, pa sem rodila šele zvečer ob sedmih. pa normalno sem lahko hodila vmes.....in ko sem prišla cela panična v porodnišnico, mi je babica samo rekla: počaaaaaasi, počaaaaasi.......langsam....langsam....user posted image

torej se obremenjevat za teh 15 minut je po moje nesmiselno. itak imaš vedno mobitel pri sebi, pa če drugega ne, si taxi pokliči....

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Kaj naj naredim če mi odteče voda sredi
8.1.2008 21:55:49   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: piščanc

IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

Samo lex, saj ne gre za to, ali dobiš popadke ob tem, ko ti odteče voda ali ne. To v bistvu ni toliko pomembno. Dejstvo je, da če ti odteče voda, ne smeš več hoditi. S popadki ali brez, nima veze.


ja, v teoriji. ampak v porodnišnici te pa kar krepko sprehodijo.


Ja, ampak tam te imajo pod kontrolo, spremaljajo, kaj se dogaja s popkovino oziroma glavico otroka.

(odgovor članu piščanc)
  Neposredna povezava do sporočila: 36
   [Brisano sporočilo]
8.1.2008 22:45:20   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Kaj naj naredim če mi odteče voda sredi
9.1.2008 9:59:25   
Anonimen
Nalin, pa naloži pod voziček, v košaro, kakšen zložljiv majhen stolček.

Saj se sliši smešno in mogoče malo paranoično, samo ... res bolje sedet vsaj na stolčku kot na tleh. Saj 99 posto je možnosti, da se to z odtekom vode ne bo zgodilo, ampak jaz bi vseeno tisti stolček pod voz poturila. Kaj pa vem, že za boljši občutek.

Ali pa kakšen armafleks ali kaj takega.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Kaj naj naredim če mi odteče voda sredi
9.1.2008 11:27:12   
zabica26
Meni je odtekla vodoa ob cca 19h, ob 2 zjutri sem pa rodila.
In so me v porodnišnici še pošteno sprehajali...no, z oddelka so me najprej odpeljali na vozičku, dol pa šetanje sem in tja...kr par ur. Je pa res, da so se mi kakšno uro po odteku vode začeli popadki...tko da...jaz ne bi full panike zganjala. Vem pa, da sem sama bila zadnji teden pred rokom in po roku vedno z nekom...zarad svoje varnosti, ker tut vozila nisem preveč rada zarad vročine in trebuha.
Za varstvo se pa zmeni s sosedo...vsaj toliko, da bo lahko potem otroka prevzel kdo od staršev oz. mož...user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Kaj naj naredim če mi odteče voda sredi
9.1.2008 11:39:01   
Sibil_
In kako bo potemtakem ko boš ti v porodnišnici-kje bo Žan in kdo ga bo vozil v vrtec?To si zdaj povijaš glavo preden si jo razbila....user posted image

Vse bo ok, boš videla...user posted image

LP,
Sibil RR

_____________________________

Moja dva srčka:

angelček Patrik - 13.10.2004 - 05.04.2011
Lukas - 28.02.2007

(odgovor članu zabica26)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Kaj naj naredim če mi odteče voda sredi
9.1.2008 11:39:47   
ursulina
nalin, saj je po svoje res neumno, da paničarimo, ampak normalno, da te skrbi in da obstaja tista res mala možnost, da se zgodi ravno tak scenarij...

kot si napisala, ali je možno, da si zmenjena da pokličeš kakšno vzgojiteljico iz vrtca in malega pride iskat, medtem ko ti čakaš na rešilca ali pač odideš do vrtca, če ne bo tako hudo. meni se zdi to najbolje, če ni drugega, ki bi prišel....

(odgovor članu zabica26)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Kaj naj naredim če mi odteče voda sredi
9.1.2008 11:43:08   
maja_
Po moje nima smisla toliko komplicirat, ker sicer lahko najdemo takih zgodb, kaj bi bilo, če  bilo user posted image ...
Potem bi tudi mene morala panika, ko vsak dan (pa glede na tedne tud že lahk rodim) moram sama prevozit precej km-pa kaj če obstanem v gneči, pa rešilec ne bo mogel do mene, pa če mi voda odteče, pa če se mi avto pokvari...
Tudi doma sem čez dan sama z hčerkico, pa kaj bo, ko bodo prišli popadki ponoči, kam bomo dali tamalo(saj to se dogovoriš), ampak tudi naše babice bodo potrebovale slabo uro do nas...Samo zarad tega jaz zdaj ne bom tamale za en mesec dala od hišeuser posted image .
Moj mož ima tud do službe več kot eno uro, tako da traja preden pride... Ampak, zato pa imamo napotnice za rešilca, moja svakinja, pa še več takih poznam, so se same ob že kar močnih popadkih peljale v porodnišnico in iskale zastonj parking, da možeki ne bi preveč plačali, ko bi se uspeli primajat iz vele pomebnih služb v porodnišnicouser posted image .
Ti se kar lepo pomiri, ker če boš najslabše variante računala, zaradi tega ne bo nič boljše. Vsi pa vemo, da nihče ne pričakuje, da bo rešilec pri tebi v 5 min-v 30 pa že mogoče. Če boš sedela na mokrih tleh, pa pač boš. Zamotila se boš s tem, da boš s tamalim čvekala (in nikakor panicirala). Hkrati boš tudi moža poklicala in morda pride pred rešilcemuser posted image , če ne pa bo prišel pač direkt v porodnišnico in bo tam tamalega prevzel ali tako nekako. Bo že, kar brez panike, ker nič ne pomaga. Seveda pa, če si človek želi zakomplicirat, se na vsaki "če pa" najde  še kak "če pa"user posted image .

(odgovor članu zabica26)
Neposredna povezava do sporočila: 42
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





VIDEO: Dojenček spi v plodovnem ovoju
Neverjeten video posnetek otroka, rojenega v amniotski vrečki, medtem ko ga zdravniki zbudijo, še preden se rodi.
Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.




spanje
Lelly28 RR

kdaj je vaš otrok opustil popoldansko spanje?

pri manj kot 3 letih (60%)

nekje med 3-6 letom (30%)

z vstopom v šolo (10%)


Število vseh glasov: 30

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!