|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Prevarane
16.1.2008 20:32:39   
altati
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

Seveda da tudi ženske. Vendar še vedno menim, da ima cca polovica poročenih moških ki varajo, ljubice ki so samske


Kolikor sem jaz o tem debatirala z moškimi (poročenimi), jim je v interesu imeti poročene ljubice, ker jim ne bodo zakomplicirale življenja....(saj je tudi njim v interesu, da stvari ostanejo skrite) . Samske ljubice prehitro želijo od moških več....

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Prevarane
16.1.2008 20:50:49   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: GinaČe pa greste gledat v sestavo človeka, je pa takole, da je že samo med kromosomom, ki določa spol, 2% razlike.


glede moških kromosomov - baje da bojo izumrli (pol pa tud varanja ne bo več? user posted image )
http://www.zarez.hr/212/kritika3.html (moram si prebrat to knjigo)

Razlika v moških in ženskih možganih (in možgani kot spolni organ) - to je pa tud zanimivo user posted image
http://www.pozitivke.net/article.php/2005100122021952

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Prevarane
16.1.2008 20:53:19   
tincci
Gina, nagon ok, res je to, ampak to, da je pa spol zapisan gensko, pa tudi slučajno ne drži. Antropološke raziskave ostalega sveta so že zdravnaj dokazale, da je spol priučen, obstaja namreč kar nekaj plemen, cele otoke zasedajo, kjer vlada matriarhat, kjer ima ženska vlogo kot jo je imel nekoč moški pri nas, kjer dečke vzgajajo v jokice ipd. Genska je barva oči, kože, imunski sistem, telo... to, kaako se definira posamezen spol, pa določi in oblikuje družba.

_____________________________


www.alergije.net

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Prevarane
16.1.2008 20:58:32   
altati
IZVIRNO SPOROČILO: tincci

da je pa spol zapisan gensko, pa tudi slučajno ne drži.


user posted image user posted image user posted image user posted image

kromosoma XX = deklica

kromosoma **** = deček

a to ni stvar genetike? Od kdaj?????

(odgovor članu tincci)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Prevarane
16.1.2008 21:01:22   
mateyka
ampak to, da je pa spol zapisan gensko, pa tudi slučajno ne drži.


no no, to pa ni res user posted image maš Y kromosom, ki temu oporeka..

ne verjamem pa, da ma kaj opravit z varanjem - mogoče možgani in kemija, sam vseen zagovarjam, da človk ni žival in da lahko kontroliramo svoja dejanja. in s tem se posledično ne mormo zagovarjat, da so nas geni zavedl na stran pota user posted image

aja, ker pol bi tud pijanci in morilci ubral to taktiko na sodiščih in besedičil, da so genetsko bolj pogojeni, da bolj pijejo in ubijajo v afektu itd.

(odgovor članu tincci)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Prevarane
16.1.2008 21:26:26   
tincci
Pa ne tko! Govorim o obnašanju spola! Itak, da je fizični spol določen kromosomskouser posted image user posted image user posted image user posted image , ampak govorim o priučenem spolu, o katerem piše gina.. ma pejte par strani nazaj pogledat njeno pisanje.

_____________________________


www.alergije.net

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Prevarane
16.1.2008 21:30:57   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: tincci

Gina, nagon ok, res je to, ampak to, da je pa spol zapisan gensko, pa tudi slučajno ne drži. Antropološke raziskave ostalega sveta so že zdravnaj dokazale, da je spol priučen, obstaja namreč kar nekaj plemen, cele otoke zasedajo, kjer vlada matriarhat, kjer ima ženska vlogo kot jo je imel nekoč moški pri nas, kjer dečke vzgajajo v jokice ipd. Genska je barva oči, kože, imunski sistem, telo... to, kaako se definira posamezen spol, pa določi in oblikuje družba.


To pa ni res. Ravno obratno je dokazano. Preberi si kake novejše knjige o znanosti in raziskavah. Lahko si prebereš zgolj knjigo Genom, če se ti drugega ne da brat. Čisto poljudno napisana znanost.

Kar ti pišeš, so učili pred 20. leti. To je preživeta stvar. Dokazano je, da so moški drugače narejeni.

Sicer nikjer nisem napisala, da ne bi bilo ok, če so civilizirani in se vedejo temu primerno. Strinjam se s tem, da je to ok in pametno in tudi možno. In če imajo moški možgane v glavi, morajo vedeti, da varanje pomeni, da se malo hecajo s svojim življenjem, pa da bo treba posledično življenje precej spremeniti. Govorila sem o popolnoma drugih rečeh, namreč da ste pozabile, da na nas ne vpliva zgolj vzgoja, ampak tudi genske zasnove. Ne moreš npr. iti študirati za pilota, če nimaš smisla za mehaniko, niti za geografijo, nisi preveč motorično spreten, niti nisi zdrav, zraven pa imaš strah pred letenjem. Lakho se trudiš, pa zavestno vse sorte dosežeš, vendar ne boš nikdar že avtomatično tako dober pilot, kot če si rojen z zasnovami za to. Enako je s stvarmi, ki se tičejo moško-ženskih reči. Neupoštevanje tega, da se mora npr. moški za določene reči mnogo bolj trudit, da jih doseže ali neupoštevanje tega, da se mora ženska mnogo bolj trudit, da doseže nekaj drugega, je bedasto. Vendar seveda to ni opravičilo za to, da se nehamo trudit. To je civilizacija. Jasno je to. Moramo se trudit, prilagajat, sprejet izzive sodobnega časa. Vendar ne glede na to, bo vsak prej popustil pri rečeh, za katere ni talentiran, pa se trudi, pa ne zna. Vrže puško v koruzo. Tega ne upoštevate, ko izločate gene iz igre.

(odgovor članu tincci)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Prevarane
16.1.2008 21:34:40   
tincci
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

Moderni časi bi gene zatrli, zradirali, vsi naj bi bili enakopravnoi, prazaprav ne enakopravni, ampak enaki. Če pa greste gledat v sestavo človeka, je pa takole, da je že samo med kromosomom, ki določa spol, 2% razlike. če dam primerjavo, med človekom in šimpanzom je tudi 98% podobnost, razlike je 2%. Približno. Poleg tega je jasno, da če gledate moške nasploh, funkciopnirajo in razmišljajo v večini vsi zelo podobno in vsi precej drugače od ženske populacije. Ne zaradi vzgoje, gensko je to tako. Fantku lahko tlačiš gor oblekce, pa sandalčke, pa kaj vem kaj, bo še vedno v končni fazi najbolj srečen z avtki in pištolami in šraui, punčke bodo pa vedno tolažile druga drugo, se pogovarjale, pestovale, negovale...ne zaradi vzgoje, četudi jih boš ves čas pošiljal na fronto, jim v večini primerov to ne bo všeč, tresejo se zraven, to imajo v sebi. Fantovski testosteron naredi svoje. Mi vsi smo kemija in moški imajo drugačno, + drugačne povezave v glavi. Zakaj menite, da je večina moških na drugih forumih, z drugimi željami, potrebami? Zaradi vzgoje? Ne me hecat, zaradi genov. Tako da...lahko se varate, si delate utopične sanje, kako smo enaki. nismo niti ne bomo. Drugačni smo se rodili. Lahko pa se razumemo, prilagajamo, se potrudimo za drugega...vendar to ni enakost, to je moderna civiliziranost. gensko bo še vedno moški ubijal za svojo žensko, pa žena bo prej jokala kot on in prej bo besedno izrazila svoje upe in strahove kot moški. Moški bo še vedno rabil svojo votlino, pa svoj hobi, ženski bo pa gensko prva družina. Tako to je, zato se polona, strinjam s tabo v osnovi.


To ne drži, vse kulture sveta ne funkcionirajo tako. To je svet, ki ga mi poznamo, v katerega so nas privzgojili privzgojeni, potem sicer govoriš o testosteronu, ampak to je nekaj čisto drugega. KAKO SE OBNAŠAMO, NI GENSKO DEFINIRANO, gensko je definirano, al mamo luliko al lulčka, "kultura" (družba, ljudje sami) nas pa nauči, kakšna sem jaz kot ženska. ma, nima veze.


_____________________________


www.alergije.net

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Prevarane
16.1.2008 21:39:46   
altati
tincci- moški možgani se razlikujejo od ženskih in to je gensko, verjemi...in to nam govori, da smo drugačne od moških....

(odgovor članu tincci)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Prevarane
16.1.2008 21:40:44   
Anonimen
Uf, to pa je že pregloboko za mene.

(odgovor članu altati)
  Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Prevarane
16.1.2008 21:46:22   
tincci
To je gensko, ja. Ampak če bi se rodila na enem pacifiškem matriarhalnem otoku, bi se danes obnašala kot moški. Ker tam moške vzgajajo kot pri nas ženske in obratno.

_____________________________


www.alergije.net

(odgovor članu altati)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Prevarane
16.1.2008 21:58:28   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: tincci

To je gensko, ja. Ampak če bi se rodila na enem pacifiškem matriarhalnem otoku, bi se danes obnašala kot moški. Ker tam moške vzgajajo kot pri nas ženske in obratno.

Ni res. Lahko je npr. moda, da vsi moški nosijo krila, to je vzgoja. Nikdar pa ne bo moški tolk jokal kot ženska, nikdar ne bo mogel delati 5 stvari naenkrat kot ženska, nikdar se ne bo tolikokrat izgubil v neznanem svetu kot povprečna ženska, vedno bo imel drugačno fizično strukturo zaradi drugačne genske vloge,  nikdar ne bo imel tako razvitih govornih sposobnosti (govorim za povprečnega moškega), kot ženska, večina moških bo rabila svojo votlino, da razmisli svoje, vedno mu bodo dejanja več pomenila od besed...pa če živi na tajskem, tihomorskih otrokih, sredi džungle ali v slo ...tak je gensko, ne pa privzgojeno. Znanstveno je to dokazano, da kemija pri njih drugače deluje. A nisi gledala oddaj o ljudeh, ki so imeli lulčke, luluike, pa so imeli dnk strukturo žensko, ali moško, se pravi ravno obratno, kot so genitalije kazale? Pa si niso mogli pomagat, ker so jih zanimale točno nasprotnospolne reči, ker so bili po spolu v bistvu tisto drugo. Kolikor so jih rinili v kiklice, oni so se vedli fantovsko, ker so imeli y, pa obratno, kolikor so fantkom rinili antomobilčke, pa bojne igrače, toliko so se oni branili, se igrali čisto dekliške reči, ker so bili deklice.. Ali pa oddaje, ko so fantkom, ki so se rodili s čisto majčkenim, spremenili spol umetno, se pravi so jim ga odstranili. Vendar so oni ostali fantki po duši, vedli so se tako, čeprav sploh niso vedeli, kaj se jim je zgodilo - te reči so znanstveniki že takrat proučevali, ker so hoteli tvojo teorijo že v 50. in 60. letih dokazat, pa so ugotovili, da imajo geni večjo vlogo, kot so pričakovali. So priznali zmoto o vlogi vzgoje. A ti še kako knjigo predlagam?user posted image  

(odgovor članu tincci)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Prevarane
16.1.2008 22:16:53   
tincci
Znanstvenikov je malo čudo na tem svetu, no, in teli moji znanstveniki so dokazovali, kar so, tvoji pa nekaj drugega. Samo, da se zavedamo, da vsega ne vemo pa je ok, a ne.user posted image Jaz za nič ne trdim, da je tako, ker morda pa nič ne vemo in se nam tudi sanja ne o tej veličastni stvaritvi življenjauser posted image . Ne rabiš mi pa predlagat knjig, ker ti govoriš o oddajah, to pa niso knjige. Bi te morala jaz v knjižnico poslat user posted image No, pa brez zamere. Noč.user posted image

_____________________________


www.alergije.net

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Prevarane
16.1.2008 22:19:30   
tincci
Kulturna ali pa socialna antropologija, če imate kako polico v knjižnici za to, priporočam, zanimivo branje. user posted image

_____________________________


www.alergije.net

(odgovor članu tincci)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Prevarane
17.1.2008 9:13:56   
mateyka
tincci, res je ta teorija, ki jo ti omenjaš, stara že neki časa. matriarhat je neki druzga, noben ni govoril, da ženske ne morejo vladat al pa bit biznismeni (mamo oblastne in umirjene ženske in isto velja za moške). kar Gina govori, je res - genotip in fenotip delujta v sinergiji in nista ločena. in zato ne moremo samo s priučenim vse kr zamenjat (vloge, vedenja.. itd) in tud ne razložit. to so raziskovali in je dokazano, da geni majo določen vpliv na vedenje. to te učijo tud na pedagoškem faksu (pomembno zarad tega, da veš kako vzgojo in učenje furat in kako v principu delujeta in se izmenjujeta in medsebojno vplivata en na drugega).

(odgovor članu tincci)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Prevarane
17.1.2008 20:10:33   
lotoska
Hvala punce za odgovore, Tehnofil tebi pa hvala za faze, sem  se res približno tako občutila, kot piše v tisti knjigi.

Sej sem vesela da nisem več v tisti zvezi, ker imam danes najbolšega partnerja in lušno zdravo hčerkico ter dom.

Kdaj pa kdaj  se še jezim sama nase, sej bo. Enkrat sem sanjala da ležim v zakonski postelji, na levi njegova zdejšnja, na desni pa bivši. In z njo sem imela neko zavezništvo, čeprav je še nikoli nisem videla v resnici. In naenkrat sem zbežala iz postelje, kt so me nesle noge. Smešno a ne?  Moj je rekel, da sem očitno še vedno med njima.

Nekaj kar me pa močno moti, je to, da njegova mama redno klicari mojo in firbca po meni, hkrati pa toži da je njegova zdejšnja nje ne mara ( sej je tudi jaz nisem, samo ji tega nisem nikoli pokazala). Ko sva bila par ni nikoli klicarla. In večkrat pove da ji zdejšnja teži da ne sme klicat moje mame.... upam da sem razumljivo napisala. Tok mi gre na živce to in sploh nočem poslušat mame, ko mi to začne razlagat " da je spet klicala in pol ure razlagala to pa to....".

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Prevarane
17.1.2008 20:21:48   
Anonimen
Polona, menim, da se motiš, vsi pa res ne varajo.

Z mojim sem že 6 let, saj to veš in me ni nikoli prevaral. Je bil sam prevaran in ve kako je to, zato prav sovraži ženske, ki varajo. Npr. moja prijateljica obvezno vara moža, moj tudi na obisk k njej ne more iti, ker pravi, da se mu vse obrne...

skratka jaz mu verjamem, sicer pa za vsako minuto vem kje je, vedno kadar ga pokličem dvigne telefon, po službi pride domov, ven ne hodi, ker je raje z družino....

tako da.....vsi pa ziher ne varajo user posted image

(odgovor članu lotoska)
  Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Prevarane
17.1.2008 20:46:10   
Gina
Tinci, jaz v glavnem berem. TV-ja skoraj ne gledam, kljub temu da ima tudi poučne oddaje, katere vendarle sem in tja kdaj odprem. Napisala sem ti o oddajah, ker se mi je zdelo, da ti bo bližje. Lahko pa prideš k meni v knjižnico, kar domov. Zapravljam skoraj izključno za knjige. Aja, jaz pa trdim, drznem si trditi, da tudi geni igrajo svojo vlogo. Ni važna samo vzgoja. Oboje je. Brez nadaljnega je to jasno vsakemu človeku, ki ima malo več izkušenj z ljudmi.

(odgovor članu tincci)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Prevarane
17.1.2008 20:46:28   
mateyka
tako da.....vsi pa ziher ne varajo


seveda ne user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Prevarane
17.1.2008 20:51:57   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

tako da.....vsi pa ziher ne varajo


seveda ne user posted image



A obstaja opcija, da vsi varajo?

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Prevarane
17.1.2008 22:26:39   
plenicka
****, ni preveč osebno tvoje vprašanje - seveda, da nisem več z njim. S človekom, ki me ni cenil, pa četudi je oče najinega otroka, ne morem, nočem in ne želim več deliti postelje. V resnici ne želim z njim deliti ničesar več.

_____________________________

Kdor hoče videti, mora gledati s srcem. Bistvo je očem nevidno. (Mali princ)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Prevarane
17.1.2008 22:32:09   
Anonimen
Bila prevarana in sem varala. Situacij je krepko preveč (z obeh strani user posted image ), da bi jih naštevala. Sem pa vse preživela in mi ni za nič žal. No, edino za to, da sem enega od teh prevarantov poročila user posted image . Na srečo sem se ga potem tudi znebila user posted image .

(odgovor članu lotoska)
  Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Prevarane
17.1.2008 22:33:24   
mami_miki
upam, da še nisem bila....sicer pa: kar ne veš, ne boliuser posted image
tako da,,,,vem ne, zato me tud ne boli...

če bi pa bila: pa ne vem,...

zdaj si mislim, da bi ga sterala v k....pa kaznaovala bi ga (saj če nekaj slabega narediš moreš bit kaznovan)user posted image , da nebi smel nekaj časa tamalega videt...
tako dolgo, dokler pač nebi prebolela...-to zdaj mislim, kaj pa bi bilo, če bi pa se dejansko zgodilo: pa ne upam nič rečt...

(odgovor članu lotoska)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Prevarane
17.1.2008 23:26:18   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: Mič RR

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

tako da.....vsi pa ziher ne varajo


seveda ne user posted image



A obstaja opcija, da vsi varajo?


teoretično po moje obstaja - kak matematični del, ki ga potrebuješ, da lahko računaš - tko k nula(0) recimo user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Prevarane
17.1.2008 23:30:25   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Mič RR

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

tako da.....vsi pa ziher ne varajo


seveda ne user posted image



A obstaja opcija, da vsi varajo?


teoretično po moje obstaja - kak matematični del, ki ga potrebuješ, da lahko računaš - tko k nula(0) recimo user posted image


Iz prve trditve je bilo razbrati, da praktično vsi varajo....in da se teoretično najde le kakšen, ki ne...user posted image

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?