|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  76 77 [78] 79 80   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Klomifenke 2008
10.5.2008 8:13:41   
malagala
sbap - Držim pesti zate, da bo uspešno do konca!

Maša82- Hvala za vse informacije. Vem, da se je že veliko pisalo o tem, a  ko si sam na vrsti komaj dojemaš v polni meri in začneš sam razmišljati o tem. Vsekakor bom pozorna na vse, kar bi lahko bilo opozorilno in bom raje kaj prej letela v MB, če bom imela občutek, da ni vse OK. Tudi po zadnjem posegu (septum) bi morala iti že prej in ne čakati 3 tedne, pa bi si omogočila več tednov dobrega počutja in skrbi manj. Toliko sem ali smo že navajene stisnit pesti, da včasih prepozno odreagiramo, vsaj zame to velja, ko me potrem zdravniki kregajo - ja, kje ste bili pa prej???

Lep vikend vsem skupaj,

Gala

(odgovor članu sbap)
Neposredna povezava do sporočila: 1926
   RE: Klomifenke 2008
10.5.2008 8:28:22   
malagala
Aja - še nekaj koristnega za vse tiste, ki se še pripravljate na kak poseg ali na kako terapijo s tabletami. Mislim, da je VEDNO dobro zdravnika vprašati teh par osnovnih vprašanj:

1. Kakšne omejitve imate (služba, šport, umivanje, fizične dejavnosti, potovanja itd.) in koliko časa?
2. Do kdaj počakati s spolnimi odnosi (je bolje uporabiti kondom ali kaj podobnega)?
3. Kakšne so lahko posledice - stranski učinki posega, jemanja tablet, ki so še "normalni"?
4. Kdaj - v kakšnem primeru priti TAKOJ v ambulanto?
5. Kako je s kombiniranjem zdravil (če že jemljete kakšne)?
6. Kdaj jemati zdravila (če imaš 2, 2 hkrati, ali eno zjutraj in eno popoldan; koliko časa jih jemati, kdaj začeti jemati, kaj narediti če pozabiš vzeti tableto itd.)?

Saj vem, da je vsem že znano, sama pa sem velikokrat pozabila vprašati kaj pomembnega in sem se s tem obremenjevala in večkrat klicala v ambulanto kako in kaj.

Pozdravček,
Gala

(odgovor članu malagala)
Neposredna povezava do sporočila: 1927
   RE: Klomifenke 2008
10.5.2008 13:41:57   
sonček85
lp kklomifenke in naj ti čestitam SBAP ,da si nosečka po 2 letih.tudi midva se že trudiva  skoraj 2 leti(17.8.2006) in me je strah da ne bo še naslenje 2 lete enako.no pa lepo nosečnost in veselo čakam na pregled.

lp


_____________________________

Sem to kar sem;)
ALEKS 23.4.2009 <3
TIA 23.10.2012 <3

(odgovor članu malagala)
Neposredna povezava do sporočila: 1928
   RE: Klomifenke 2008
11.5.2008 18:28:41   
neela
sbap - čestitke tudi z moje strani!!! user posted image user posted image user posted image Držim pesti zate in za mirnih user posted image Tud medva obrneva drugi mesec polni 2 leti odkar poskušava user posted image , zato še bolj upam, da bosta tudi za naju ti dve leti prelomni.


nf - seveda sem te pogrešala!  Vidva pa po Toskani, a? Ravno ta vikend sem mojmu razglabljala, kako se bova enkrat tja odpravla. Imaš kakšne koristne info v zvezi s Toskano? Pošlji na ZS prosim. Aja, še to - moja vztrajnost in 'kalkuliranje' se je splačalo, saj grem čez 14 dni že na laparo. user posted image Tako, da gre vse 'po načrtih'....sam user posted image ne...user posted image user posted image user posted image Sicer pa bova midva poletje vzela bolj na off, v jeseni pa upam, da že na OBMP.

Maša - nisem zasledila...kaj si potem dobila datum za IUI al ne?

(odgovor članu sonček85)
Neposredna povezava do sporočila: 1929
   RE: Klomifenke 2008
11.5.2008 18:39:30   
lučka 25
sbap, čestitam!!! zdaj pa naj bo tvoja user posted image  lepa in zdrava, da bo tak tudi vajin user posted image  korenjak. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


neela, tebi pa želim, da bo laparo uspešna in koristna, da bosta tako končno zagledala tako željeni user posted image user posted image . user posted image user posted image user posted image   Od moje laparo je "že" 7 mescov, pa imam občutek, kot da je bila prejšnji mesec. Naj tebi pomaga.

(odgovor članu neela)
Neposredna povezava do sporočila: 1930
   RE: Klomifenke 2008
11.5.2008 19:33:45   
neela
IZVIRNO SPOROČILO: lučka 25
neela, tebi pa želim, da bo laparo uspešna in koristna, da bosta tako končno zagledala tako željeni user posted image user posted image . user posted image user posted image user posted image   Od moje laparo je "že" 7 mescov, pa imam občutek, kot da je bila prejšnji mesec. Naj tebi pomaga.



Hvala lučka! Kaj so ti kaj rekli ob odpustu - lahko takoj po prvi M že delaš na user posted image naprej, al moraš več ciklusov počakat?

Tud jaz ti želim, da ti pomlad prinese user posted image !


(odgovor članu lučka 25)
Neposredna povezava do sporočila: 1931
   RE: Klomifenke 2008
11.5.2008 21:15:30   
Fargesia
neela, 19.5. imam UZ, pol pa takrat več izvem...odvisno od rasti foliklov...

_____________________________

Nenehno izgubljam kilograme, pa me vedno najdejo.

(odgovor članu neela)
Neposredna povezava do sporočila: 1932
   RE: Klomifenke 2008
12.5.2008 6:16:29   
lučka 25
IZVIRNO SPOROČILO: neela

IZVIRNO SPOROČILO: lučka 25
neela, tebi pa želim, da bo laparo uspešna in koristna, da bosta tako končno zagledala tako željeni user posted image user posted image . user posted image user posted image user posted image   Od moje laparo je "že" 7 mescov, pa imam občutek, kot da je bila prejšnji mesec. Naj tebi pomaga.



Hvala lučka! Kaj so ti kaj rekli ob odpustu - lahko takoj po prvi M že delaš na user posted image naprej, al moraš več ciklusov počakat?

Tud jaz ti želim, da ti pomlad prinese user posted image !




Meni so rekli, da naj počakam do naslednje user posted image , potem pa lahko delava nauser posted image . Je pa res, da sem imela laparo na 43 dan ciklusa in se mi je tako user posted image  sprožila med posegom. Se pravi, 1. dan user posted image  je bil na dan operacije in potem sva počakala ta ciklus 8ki je k sreči trajal za mene le 27 dni) in potem akcija user posted image . Imela pa sem še eno srečo, da sem bila operirana sredi oktobra in se mi je bolniška zavlekla čez praznike (oz. mi jo je kar osebni zdravnik) in sem bila tako doma 11.10 - 5.11.2008 in tako brez težav prišla k sebi. Sta mi to predlagala tako G kot osebni zdravnik, ker delam v vrtcu.

(odgovor članu neela)
Neposredna povezava do sporočila: 1933
   RE: Klomifenke 2008
12.5.2008 8:18:33   
METULJ1
novim nosečkam iskreno čestitam in vam želim čim lepših 9 mesecev.
Za ostale, ki je pa ne čakamo pa močno stiskam pesti.



Pozdravčki pa lep dan

(odgovor članu lučka 25)
Neposredna povezava do sporočila: 1934
   RE: Klomifenke 2008
12.5.2008 10:40:25   
Anonimen
lu33, hvala za razlago.user posted image

sbap, ČESTITKE!!! user posted image user posted image user posted image
 
Pri meni pa vse po starem - rjav izcedek se nadaljuje.. Upam, da M pride ali pa ne pride že konec drugega tedna. Glede na to, da jemljem Dabroston, mislim, da bo prišla in mi tako skrajšala ciklus.user posted image

< Sporočilo je popravil biba12 -- 12.5.2008 10:41:07 >

(odgovor članu sbap)
  Neposredna povezava do sporočila: 1935
   RE: Klomifenke 2008
12.5.2008 11:55:00   
jazzz27
sbap, čestitke tudi iz moje strani....user posted image user posted image ....vsega dobrega ti želim!

Kako je lepo pridit na temo in kakšno dobro novičko prebrat!!  Bravo!!!



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 1936
   RE: Klomifenke 2008
12.5.2008 13:04:32   
nf
Ojla punce!

Neela ti napišem malo kasneje na ZS o Toskani. Če gresta, pejta zdej spomladi, ker je noro lepo! Vse cveti in diši, za zaljubljence user posted image  Ampak ti si ena iznajdljivka, tkole se šmuglaš na laparo že čez 14 dni. Ej samo je res škoda, da ne bova skupaj, kok bi se imeli fajn a? user posted image

Lučka, a sem jaz prav prebrala, da si imela dobra dva tedna bolniške po laparo?? A to je normalno ali si imela ti kaj posebnega? Jaz budala sem pa mislila, da je to samo tiste tri dni bolnice, potem si pa že fix in fertik za v službo user posted image  Kakšne izkušnje ste imele pa ostale?

(odgovor članu jazzz27)
Neposredna povezava do sporočila: 1937
   RE: Klomifenke 2008
12.5.2008 14:41:28   
lučka 25
IZVIRNO SPOROČILO: nf


Lučka, a sem jaz prav prebrala, da si imela dobra dva tedna bolniške po laparo?? A to je normalno ali si imela ti kaj posebnega? Jaz budala sem pa mislila, da je to samo tiste tri dni bolnice, potem si pa že fix in fertik za v službo user posted image  Kakšne izkušnje ste imele pa ostale?


nf, normalno je da imaš vsaj 10 dni bolniške po prihodu domov, se pravi 3 dni v bolnici + 10 dni doma (tako mislim, da je v Ljubljani). V Kranju pa si notri 3 ali 4 dni (1 dan pred posegom, ko te iztradajo in prepucajo, dan operacije in nato greš lahko že naslednji dan domov, če je bila operacija zjutraj ali dopoldan, če pa imaš to "srečo", da si operiran šele ob 14h, pa greš čez dva dni domov). Jaz sem bila tako v bolnici 4 dni, nato pa sem dobila še 14 dni bolniške na domu od G in potem še 2 dni od osebnega zdravnika ker so bili potem prazniki (31.10 in 1.11.), 2.11. pa sem imela dopust. Sem imela po eni strani kar srečo, pa še naša maša mi je svetovala, da naj si vzamem orenk bolniško, da pridem k sebi do konca. Ker v vrtcu otroci težko zastopijo, da jih ne smeš dvigovati, da si ves polomnjen in počasen. Tako pa sem prišla nazaj v službo polna energije.

(odgovor članu nf)
Neposredna povezava do sporočila: 1938
   RE: Klomifenke 2008
12.5.2008 17:25:48   
Anonimen
punce, katera je že rekla, da se bo držala diete?? user posted image

tud sama se jo držim že slab teden (vmes sem se v soboto in nedeljo pregrešila), drugače se pa kr držim.. Sem izložila OH in škrob, pa seveda sladkarije.. Mi niti ni težko..

Jem pa nekako takole če katero zanima:
Z: ananas
M: jabolko ali banana
M2: kapučino
K: danes npr. sem imela 2 pečeni jajčki + sir
M: malo pečene šunke + sir + olive.

In to je to.

(odgovor članu lučka 25)
  Neposredna povezava do sporočila: 1939
   RE: Klomifenke 2008
12.5.2008 19:16:20   
sonček85
klomifenke a je katera že srečkauser posted image

mi še kar čakamo.vso srečo in z veliko volje naprej


_____________________________

Sem to kar sem;)
ALEKS 23.4.2009 <3
TIA 23.10.2012 <3

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 1940
   RE: Klomifenke 2008
13.5.2008 10:15:38   
HEL36
ojjj klomifenke,

bi se vam lahko pridružila???
V soboto sem začela 1. krog s K, 22. imam uz in pct pri rešu. Jemljem pa še aglurab, ga imam že od prej, ker sem sladkorna in je  rekel, da je to fina kombinacija user posted image . Danes je 4. dan K in sem opazila, da so me začeli jajčniki bolet in tak napet trebuh imam user posted image , a je to ok, se bojim hiperstimulacije, ker imam zelo slabe izkušnje z njo.user posted image

Držim pesti za vse!!!!

_____________________________

USPELO je!!! 10.08.2009 bi naj bil tvoj datum prihoda

(odgovor članu sonček85)
Neposredna povezava do sporočila: 1941
   RE: Klomifenke 2008
13.5.2008 10:18:51   
nf
biba jaz sem rekla, da se poskušam držati diete. Ampak pri meni ni poudarek na hujšanju, ker sem čisto zadovoljna s kilažo, rada bi samo probala malo zbuditi jajčnike. Dr Reš je zdaj že dvakrat omenil, da imam veliko majhnih cistic, podobno kot pri PCO. Tako da kaj počnem (z manjšimi oz. večjimi odstopanji user posted image ).

Najbolj se trudim jest čim več BIO hrane. Nabavila sem si bio ajdovo kašo, bio proseno kašo, bio semenke (bučnice in sončnično seme). Poskušam kupovat bio sadje in zelenjavo (to je res težko, ker ni praktično nič več bio) + čim bolj sezonsko. Pa tudi ananas, mango, avokado. Zjutraj si vedno ožamem 3dl svežega pomarančnega soka. Zvečer spijem nek biozelenjavni zvarek, ki sem ga dobila v lekarni. Od mlečnih izdelkov jem več bio jogurtov in navadno hitro pokvarljivo mleko (ne alpsko). Od mesa pa pač kar nanese, ampak manj kot prej. user posted image  Razen tega pa vse normalno. Sladkarije samo če mi ful zapašejo. Čipsa pa tega sranja pa itak ne. Aja poskušam se tudi odvaditi od kave... potem se pa nalivam z raznimi čajčki. Glih zdejle pijem recmo Rooibos. V drugi polovici ciklusa jem še multivitaminske tablete za nosečnice (če slučaaajno rata, sej veste). To je to.

Lučka hvala za info! A bolniško dobim kar od ginekologa ali osebnega zdravnika? A moram posebej reči?

(odgovor članu sonček85)
Neposredna povezava do sporočila: 1942
   RE: Klomifenke 2008
13.5.2008 15:17:54   
lučka 25
HEL36, dobrodošla v našem klubu. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Želim ti čim več uspeha s terapijo K in tako željeni user posted image user posted image . Držim pa pesti, da ne bo kakšnih težav in bosta UZ in PCT pokazala lepe rezultate. Že navijam. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
 
 
 
nf, pri ginekologu dobiš potrdilo za bolniško, ki ti jo nato napiše osebni zdravnik.

(odgovor članu nf)
Neposredna povezava do sporočila: 1943
   RE: Klomifenke 2008
13.5.2008 17:16:58   
miska73
lučka, potrdilo ti da osebni ginekolog ali tisti, ki izvaja poseg?
Kdo pa določi koliko dni ti pripada bolniške?

(odgovor članu lučka 25)
Neposredna povezava do sporočila: 1944
   RE: Klomifenke 2008
13.5.2008 17:59:07   
lučka 25
miška 73, bolniški list ti da osebni splošni zdravnik (on je edini, ki ti lahko napiše bolniški list) in sicer na podlagi  potrdila oz. predloga ginekologa. Meni je poseg delal moj osebni ginekolog, tako, da je on napisal, koliko časa naj mi da bolniške osebni zdravnik. Tudi, če imam sredi dopoldneva pregled, meni napiše potrdilo G in na podlagi tega za tisti dan dobim od osebnega zdravnika bolniški list.
Pri samem posegu pa imajo na vsaki kliniki drugače mnenje o bolniškem staležu. V Kranju je v navadi, da dobiš bolniške (na domu) 10 do 14 dni, odvisno od zahtevnosti posega.

(odgovor članu miska73)
Neposredna povezava do sporočila: 1945
   RE: Klomifenke 2008
13.5.2008 18:00:42   
andre3a
Pozdravček vsem in najprej čestitke tebi Sbap.Čuvaj to malo pikico!!!!!!!!
Ja,jaz pa sem včeraj spet zagledalauser posted image zjutraj in to me je tako potrlo da so se mi v službi med malico kar solze vlile.Ne vem več kaj naj storim saj me je zadnja dva meseca kar sesulo.Jutri tretji dan user posted image grem k zdravniku da se pomeniva kako naprej saj sva tako dogovorjena in predlagala mu bom laparo,saj mi je to naredil že prvič pa je pol takoj ratalo.Držite pesti!!!
Vse,ki še čakate držim pesti in se javim jutri kaj bom uredila.


_____________________________

ANDREJA

(odgovor članu miska73)
Neposredna povezava do sporočila: 1946
   RE: Klomifenke 2008
13.5.2008 18:03:09   
lučka 25
andre3a user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Upam, da se bosta z G dogovorila za tisto, kar ti bo koristilo in, če je to laparoskopija, naj bo uspešna tako kot je bila prvič. Bom držala pesti, da boš vse dobro uredila in bo pot za user posted image user posted image  prava, uspešna in predvsem hitra.

(odgovor članu andre3a)
Neposredna povezava do sporočila: 1947
   RE: Klomifenke 2008
13.5.2008 18:34:01   
pa3cija
Ojla, drage sotrpinke
Po dolgem času se spet mal javljam z novimi informacijami. Po treh mesecih jemanja "wunder pile" NIČ uspehov. Pridobila sem si močno boleče M in ful boleče jajčnike, druzga pa ni bilo učinka s tem Klomifenom. 
Pa sem že tko mislila kako da bo ta tableta kar sama naredila dojenčka user posted image Lep pozdrav vsem nosečkam in vsem ki bi to že lele čim prej postati.

(odgovor članu lučka 25)
Neposredna povezava do sporočila: 1948
   RE: Klomifenke 2008
13.5.2008 22:16:20   
Fargesia


                              user posted image

      user posted image   KLUB POZITIVNIH KLOMIFENKuser posted image
  • miska73 - 6.ciklus (čaka na laparo)
  • maša82 - 6.ciklus - 1.IUI (25 m)
  • Efi - 5.ciklus (3.IUI)
  • lučka25 - 3.ciklus (drugače 6.ciklus) (36m)
  • PENCA - 5.ciklus
  • neela - čaka na laparo (22m)
  • Tiara123 - 4.ciklus
  • waiting - 4.ciklus 
  • nf-8.7. laparo-4.ciklus(21m)
  • roth - 4.ciklus
  • jazzz27 - 4.ciklus
  • reby - 3. ciklus(laparo 7.3.)
  • dinasajo - 3.ciklus
  • pandka - 3.ciklus
  • bozza - 3.ciklus (5.5. laparo)
  • S1902 - 2.ciklus (drugače 4.ciklus)
  • Čačka - počiva en ciklus(3.ciklusi so za njo-laparo)
  • biba77 -  IUI (2. ciklus K)
  • Tamara 79 - 2.ciklus
  • nati80 - 2.ciklus (čaka na nadaljna navodila od G)
  • stella81 - 3.ciklus
  • Arual - 3.ciklus
  • Lu33 - 3.ciklus (čaka na laparo)
  • naska - 3.ciklus
  • jenyj - 3.ciklus
  • trinity22 - 3.ciklus
  • pa3cija - 3.ciklus
  • pegas - 2.ciklus
  • METULJ1 - brez K (2.ciklus) (13m)
  • bayb77 - 2.ciklus
  • andre3a - 2.ciklus
  • biba12 - 2.ciklus
  • Cari - 2.ciklus - 8.5. test
  • Mona Liza - 1.ciklus (čaka na laparo)
  • inda1 - 1.ciklus
  • lunica85 - 1.ciklus
  • mimikimi - 1.ciklus
  • atina1 - 1.ciklus
  • sanna - 1.ciklus
  • s.k.. - 1.ciklus
  • tina77 - 1.ciklus
  • malagala - 1.ciklus
  • HEL36 - 1.ciklus


       user posted image SREČKE KLOMIFENSKE NOSEČKE user posted image
  • stunfek - 4.ciklus (test 14.2.)user posted image
  • mmanca - 1.ciklususer posted image
  • nosečka maja - 5.ciklususer posted image
  • amor realuser posted image
  • Bety upauser posted image
  • Petra1111 - 5.ciklususer posted image
  • Janney - naravno user posted image
  • pike -1. ciklus user posted image
  • Bimba80user posted image
  • LUNA06user posted image
  • Vesny196 - naravnouser posted image
  • tasa.m - naravnouser posted image
  • Detece - 1.ciklususer posted image
  • Hator - 1.ciklususer posted image
  • Almera (julijka 08)user posted image
  • spabuser posted image

    "KLOMIFENSKE" MAMICE
  • pati0102 - 1.ciklus (4.10.)

  • tejči77 - 1.ciklus (oktober 2006)
  • bozza
  • biba77 (rodila fantka junij 2006)
  • S1902 (rodila punčko februar 2007)
    "bivše klomifenke"
  • oktavija - 6.ciklus (zanositev v 1.ciklusu-nov.2006 )
  • kitka1 - 1.ciklus (gonal F)-4.ciklus K
  • snežinka7 - 3.ciklus IUI



Kandidatke za "Srečanje klomifenk 2008":

1. neela (Dolenjska)
2. janney
3. nf (Ljubljana)
4. stunfek  (Vransko)
5. maša82 (okolica Ljubljane - prke vzhodu)
6. bozza 
7. kitka1 (Gorenjska)
8. petra1111
9. Lučka25 (Gorenjska)
10. PENCA (Kamnik)
11. lunica85
12. Hator




_____________________________

Nenehno izgubljam kilograme, pa me vedno najdejo.

(odgovor članu Fargesia)
Neposredna povezava do sporočila: 1949
   RE: Klomifenke 2008
14.5.2008 7:29:05   
Anonimen
andre3a: user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  Te kar razumem.. meni je šlo tud zadnjič sred gostilne na jok, k sem šla od G.

pa3cija: tud jaz sem bla nekako 100%, da bo uspelo, takoj ko bom začela z jemanjem klomifena. Me je G že kakšno leto prepričevala, da bi mogla začet jest K, jaz sem pa kar odlašala, ker sem si računala glede službe pa tko.. Sedaj pa vidm, da ni čisto tako.user posted image

(odgovor članu Fargesia)
  Neposredna povezava do sporočila: 1950
Stran:   <<   < Prejšnja stran  76 77 [78] 79 80   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  76 77 [78] 79 80   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
5 vzrokov za bolečino pri ovulaciji
Ne glede na to, kako zelo močna je ovulacijska bolečina, ginekologi opozarjajo, da to ni bolečina, ki bi bila normalna, ...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?