|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: dojenje 3 letnikov
24.1.2008 9:19:29   
viv_
Aja, se mi je pa pri postu od Seven porajalo eno vprašanje:

Kako bi reagirale, če bi recimo pomivale posodo, pa pride dec, pa te sleče, pa si posterže od zadi, pa te pol nazaj obleče in komentira:"Takooooooo, prazen je zdaaaaaaaaaaaaj!".

K isto so potrebe v igri, pa isto je lep občutek... user posted image

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: dojenje 3 letnikov
24.1.2008 9:23:48   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: hothien

Ne vem kaj zdaj ni jasno? Odpreš temo, vprašaš, dobiš odgovor in se zgražaš. Kaj si pa, LARA, pričakovala, da ti bodo odgovorile? user posted image  Da bodo rekle, ja sej res, LARA ma prov, še dobr, da si se oglasila, bom zdaj nehala dojit otroka.
Ah, nevermind.



ne hotka, niti slučajno nisem tega pričakovala...vprašanje je bilo kako namestiti tako velikega otroka. in v odgovor sem pričakovala..ne vem leže en zraven drugega leživa, al pa ne vem..moj otrok ni tako velik kot tvoj zato gre lažje, ker se lahko zvije v naročju..recimo take odgovore sem pričakovala

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: dojenje 3 letnikov
24.1.2008 9:35:58   
Baby
Jest sem bla za dojenje in mi je blo fino....
Pri 3 letih si pa ne predstavljam kako to zgleda....
user posted image
Sem pa enkrat v bolnici videla mamico, ki je dojila 4 letno punčko...
Obe sta se ulegli v pojsteljo in akcija....


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: dojenje 3 letnikov
24.1.2008 10:07:32   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: viv

Aja, se mi je pa pri postu od Seven porajalo eno vprašanje:

Kako bi reagirale, če bi recimo pomivale posodo, pa pride dec, pa te sleče, pa si posterže od zadi, pa te pol nazaj obleče in komentira:"Takooooooo, prazen je zdaaaaaaaaaaaaj!".

K isto so potrebe v igri, pa isto je lep občutek... user posted image


Kako bi reagirala? Težko rečem, ker mi na kraj pameti ne pride, da bi dojenje povezovala s spolnostjo. Skrajno neokusna primerjava nad katero se pa jaz zgražam. user posted image

Pa še odgovor na ostale poste:
Jaaaaaaaa, se strinjam, vsak po svoje, kakor komu paše, ve ne razumete dojenja v javnosti, jaz ga celo odobravam, vendar zgolj do določene starosti otroka. Ko to ni več nujno zanj, se pač lahko podoji doma, zvečer, v miru. Za dve ali triletnika pač ni nujno, da se doji kadarkoli in kjerkoli. In ni mi neokusno, ampak ni pa potrebe, da se sredi mesta da joško ven in se tako velikega otroka doji.
Na drugi strani pa recimo ne razumem mam, ki dajo svoje dojenčke spat k starim staršem, zato da majo mal miru. Ali pa grejo celo brez njih na dopust.
Ampak kakor komu paše, a  ne? user posted image

(odgovor članu viv_)
  Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: dojenje 3 letnikov
24.1.2008 11:51:24   
April
Ti viv, teb se pa res mal čudna vprašanja porajajo. Kje si pa zdaj ti dve primerjavi našlauser posted image
No saj, če take asociacije dobivaš, ni nič čudnega, da nisi dolgo dojila.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: dojenje 3 letnikov
24.1.2008 11:51:47   
mišk
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: dojenje 3 letnikov
24.1.2008 11:52:27   
April
IZVIRNO SPOROČILO: Baby

Jest sem bla za dojenje in mi je blo fino....
Pri 3 letih si pa ne predstavljam kako to zgleda....
user posted image
Sem pa enkrat v bolnici videla mamico, ki je dojila 4 letno punčko...
Obe sta se ulegli v pojsteljo in akcija....




glih za v cirkus, a neuser posted image

(odgovor članu Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: dojenje 3 letnikov
24.1.2008 11:57:41   
April
IZVIRNO SPOROČILO: LARA

IZVIRNO SPOROČILO: hothien

Ne vem kaj zdaj ni jasno? Odpreš temo, vprašaš, dobiš odgovor in se zgražaš. Kaj si pa, LARA, pričakovala, da ti bodo odgovorile? user posted image  Da bodo rekle, ja sej res, LARA ma prov, še dobr, da si se oglasila, bom zdaj nehala dojit otroka.
Ah, nevermind.



ne hotka, niti slučajno nisem tega pričakovala...vprašanje je bilo kako namestiti tako velikega otroka. in v odgovor sem pričakovala..ne vem leže en zraven drugega leživa, al pa ne vem..moj otrok ni tako velik kot tvoj zato gre lažje, ker se lahko zvije v naročju..recimo take odgovore sem pričakovala


A ti jih še jaz enih par postrežem, da boš vidla, da ni tok težko.
Tvoj otrok bi se sam mal bolj dol ulegel. Men je to zdaj že kar mal smešn. Pa saj sama veš kje maš joške, ne pa da tle sprašuješ.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: dojenje 3 letnikov
24.1.2008 11:59:38   
StBarbara
IZVIRNO SPOROČILO: April

Pa saj sama veš kje maš joške, ne pa da tle sprašuješ.


user posted image user posted image user posted image


_____________________________

In sreča je, da je pred mano pot, in to da vem, da je slast v tem, da grem.

(odgovor članu April)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: dojenje 3 letnikov
24.1.2008 12:03:13   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: StBarbara

IZVIRNO SPOROČILO: April

Pa saj sama veš kje maš joške, ne pa da tle sprašuješ.


user posted image user posted image user posted image




ma ne moreš user posted image

(odgovor članu StBarbara)
  Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: dojenje 3 letnikov
24.1.2008 12:03:24   
StBarbara
IZVIRNO SPOROČILO: al bina

Ne gre samo za hranjenje,seveda da jejo GH, ampak za zadovoljitev psiholoških potreb otroka.


...in matere. user posted image






Albina...
Eh to pa itak...veš, kako zdaj težje živim, ker nisem zadovoljena ...ampak smo hitro rešili problem pričakujemo še enega user posted image _


_____________________________

In sreča je, da je pred mano pot, in to da vem, da je slast v tem, da grem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: dojenje 3 letnikov
24.1.2008 12:21:46   
mika
Pač v življenju se moraš stalno prilagajat in tudi v tej fazi se prilagodiš okolju.


ne razumem zakaj bi se morali pri dojenju prilagajat okolici. jaz sem bila na začetku ena velika neumnica in sem se   zapirala v sobo. kasneje pa sem dojila v javnosti, sveda diskretno.

dojenje po tretjem letu nikakor ne škoduje okolici, zato okolica nima nobene pravice, da bi mater s svojimi opazkami odvračala od dojenja. če je komu pogled na doječega triletnika nagravžen, je to njegov problem, ne pa otroka in doječe matere.

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   [Brisano sporočilo]
24.1.2008 12:22:12   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu lemavrica)
  Neposredna povezava do sporočila: 63
   [Brisano sporočilo]
24.1.2008 12:32:26   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: dojenje 3 letnikov
24.1.2008 12:34:00   
Anonimen
user posted image user posted image  tvoj link.Čudež v medicini.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 65
   [Brisano sporočilo]
24.1.2008 13:03:53   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: dojenje 3 letnikov
24.1.2008 13:32:57   
polona2
Na MON-u je bila pred kratkim debata o dojenju in z mnenjem ene mamice, ki je mimogrede tudi sama dojila, se še prav posebej strinjam, kopiram;

Tudi moj 9 - mesečnik ne zna marsičesa, ampak sem jaz tu tudi zato, da ga naučim. Med drugim tudi tega, da se nauči potolažiti sam. In roko na srce. eno mesečni otrok nima nobene tolerance in joče, takoj ko se zbudi, zahteva dojko, ker mu je to edini način tolažbe. 6-mesečnik ni več tako vztrajen in se zna potolažiti že s preusmerjanjem pozornosti, z najljubšo igračo... 9-mesečnik se pri nas ne zbuja več z jokom. Z začetnim dojenjem na zahtevo se je naučil, da mama vedno pride, včasih prej včasih kasneje in zato se ZNA zamotiti sam, tako da se igra z dudo, da si v posteljici ko se zbudi ogleduje prstke, svojo posteljnino, se pogovarja sam s seboj. ... Tako da ne govori, da se otroci ne znajo tolažiti sami. Znajo se, pa še kako dobro. In če se je moj sin ustrašil pri starosti treh mesecev, sem ga vsekakor taoj podojila. Pri starosti pol leta mi to še na misel ni prišlo. Takega otroka potolažiš drugače...

POznam kar nekaj mamic, ki sovztrajno dojile, kljub temu, da so jim otroci pri starosti 1 leta jasno kazali, da niso več navezani na odjenje in so se namesto dojenja zafrkavali, jih grizli in počeli vse sorte, konkretne količin emleka pa niso popili.. In te mamice so vse obupane vzdihovale pri starosti treh let njihovih otrok, da s enočejo nehat dojit, da jih ponoči zbujajo itd.... Zato ker so zamudile vlak, ko bi lahko pravočasno prenehale dojiti brez večjih travm za otroke.

Ahh brezvezna debata, ker imamo vsaka svoj prav... Dojenje ja, ne ponujajte pa prsi svojim otrokom, samo da jih potolažite. To se počne pri novorojenčkih in tja do treh štriih mesecev, nato morat enaučiti otroka da s epotolaži drugače, da ga pripravite na to, da vas nekoč ne bo zraven 24h / dan. Ko bo otrok v vrtcu in mu bo drug otrok vzel igračo, se bo moral znati drugače potolažiti , ker maminih prsi tam ne bo...
 Glede protiteles v mleku, nekatere dojilje imajo non-stop bolehne otroke, to recimo lahko preberem, če se malo sprehodim po RR, tako da ne bi rekla, da dolgo dojenje daje otroku  koristi, oz. krepi njegov imunski sistem.Velikokrat je dolgo dojenje le tolaženje otroka, ki se na ta način pomiri, dobi kar hoče, se hoče pocrkljat, mami odpenja bluzo sredi lokala, če pa ne dobi, pa postane ves histeričen...To je samo potuha in nič drugega... 

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   [Brisano sporočilo]
24.1.2008 14:01:30   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu polona2)
  Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: dojenje 3 letnikov
24.1.2008 14:25:25   
polona2
Jah, no, to je pač moje mnenje. Tudi spanje v skupni postelji je npr. za moje pojme razvada. Ponavadi pride do tega, ko se dojeni otroci hočejo non stop dojiti, mami se ne da vstajati xx na noč in da otroka lepo k sebi v posteljo, da si tam sam postreže. In potem se zadeva zavleče do četrtega, petega leta, ali pa še dalj...

Pri nas se drugače zelo veliko crkljamo, objemamo, lupčkamo, tudi k nama v posteljo se pride Hana pocrkljat, vendar se to dogaja ob jutrih, preden vstanemo in pa čez vikende, ko lahko malo dalj poležimo. Tudi brez dojenja v nedogled in spanja v isti postelji otrok dobi vso nežnost in pozornost, ki jo potrebuje. In moja hčerka je zelo rahločutna in čustvena deklica, ki ima zelo rada najino bližino...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: dojenje 3 letnikov
24.1.2008 14:30:28   
viv_
polona2 - face it, slaba mama si... pa jest tut user posted image

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu polona2)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: dojenje 3 letnikov
24.1.2008 14:40:11   
Pikca
Polona, s tem kar si nazadnje napisala, se strinjam.

ne strinjam pa se s temle:
To je samo potuha in nič drugega...
mislim, da je dojenje pač še ena oblika crkljanja, za katero ne vidim razloga, da bi jo morali otroku odvzeti, ko dopolni 2 leti. Sicer pa vsak po svoje...

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: dojenje 3 letnikov
24.1.2008 14:57:03   
sayuri
Mene zanima, če imajo ti otroci, ki jih tko dolgo dojite, dudo?

Drugače sem brez komentarja na vse skupaj.....

(odgovor članu Pikca)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: dojenje 3 letnikov
24.1.2008 15:01:36   
mika
polona2 - face it, slaba mama si... pa jest tut

viv, zakaj pa? mogoče sem jaz tud, pa še tega ne vem

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: dojenje 3 letnikov
24.1.2008 15:09:27   
StBarbara
Sayuri, ne nima dude; niti flaše ne.

_____________________________

In sreča je, da je pred mano pot, in to da vem, da je slast v tem, da grem.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: dojenje 3 letnikov
24.1.2008 15:14:15   
StBarbara
No, pa še to, da ne bo pomote. Jaz sem dojila mojega točno do 3 rojstnega dne, kar mi je ok, več sigurno nebi dojila, da ne bo katera mislila, da mi 8 letnik z joške visi user posted image

_____________________________

In sreča je, da je pred mano pot, in to da vem, da je slast v tem, da grem.

(odgovor članu StBarbara)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Metode uspavanja, ki škodijo otrokovemu ra...
Namesto, da bi poslušali sebe in otroka, se preveč pogosto zanašamo na mnenje strokovnjakov, sorodnikov in znancev. Le r...
Zakaj dojenje ni vedno najboljše?
Babica je iz svojih izkušenj ugotovila, da dojenje ni vedno najboljša možnost. Ob tem je razkrila, da je v resnici najpo...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?