|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: dojenje 3 letnikov
25.1.2008 7:23:24   
Anonimen
In sicer prvic sem fasala mastitis in sem morala prekiniti dojenje pri starosti manj kot dva meseca


Mastitis ni razlog za prenehanje dojenja.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 101
   RE: dojenje 3 letnikov
25.1.2008 8:41:15   
viv_
Seven, ena cela stran pejstana v angleščini in to s strani moderatorja?! Come on...

Napiš povzetek v slo ali pa preskoči.

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 102
   RE: dojenje 3 letnikov
25.1.2008 10:00:24   
skuštrana
Drugi del pa komentiram: Saj pa vsi trdite, da je Prekmurje najbolj revni del Slovenije. Nekateri ga primerjate celo s Sibirijo. Torej jaz mojega trietnika popolnoma upravičeno dojim.


Raho, jaz bi se pa kar preselila v vaše kraje..men je tam full fajn, pa revni del gor ali doluser posted image in evo, imaš en argument za dolgo dojenjeuser posted image user posted image


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 103
   RE: dojenje 3 letnikov
25.1.2008 10:03:27   
skuštrana
****, ko sem jaz prišla iz porodnišnice z noorojenčkom je Liza tudi hotela zizo..Sem ji rekla, da lahko, če hoče, ampak potem ni bilo iz tega nič, ker ni hotela, pa še vlečt ne znajo več potem...
In vse to o hrani in takšnih stvareh za mleko je bolj mit kot resnica..Jej ko si lačna in pij ko si žejna..pa čimveč pristavljaj, to je najbolj pomembno.že takoj po porodu, pa potem v porodnišnici naj ti bo non stop na zizi, pa doma tudi...Moja dva sta bila nazačetku oba na zizah po več ur skupaj..ampak se potem umiri..Liza se je potem normalizirala in je jedla po 5, 10 minut, Arsen je malo bolj zahteven in rabi malo več časa, ampak največ pol ure...


< Sporočilo je popravil skuštrana -- 25.1.2008 10:06:26 >


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 104
   [Brisano sporočilo]
25.1.2008 12:54:31   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu skuštrana)
  Neposredna povezava do sporočila: 105
   RE: dojenje 3 letnikov
25.1.2008 15:21:47   
birdy
Raho, jst bi tud geslo, me ferbca kako zgleda tandemc. Pa še, tole bo sicer mal smetenje teme, se opravičujem, sam ful me tud zanima kak trebuh si mela med nosečnostjo, ker o tvojih besedah si mela ogromnega. Jst sem tud mela ful velik trebuh, pa me zdaj zanima kera pretirava, jst al tiuser posted image , obe al nobenauser posted image
Pa da se vrnem na temo. Tista ki je spraševala kako prit do polnega dojenja če maš z dojenjem težave. Jst sem male malo skor skoz priklopljeno, je pa žal pila samo ene dve minuti. Jaz takrat še nisem vedela, da otrok lahko tudi samo tako malo časa pije in sem jo kar silila viset na eni joški deset minut. Pa je blo čist brezveze, ker me je mala vlekla za joško in se z njo igrala. Dost pit, men je za mleko ful pomagu bel vin, kak kozarček, mi je kr teklo iz joške. Pa seveda ne bit pod stresom, men je skoz zmanjkal mleka tud pri tašči, k sem se skoz sekirala, k so hotl eno svojo vzgojo uveljavlat. Pa skoz so me spraševal a spet greš dojit.
Drugače je pa pristavljenje tudi na manj kot uro edini način s kerim sem jst kaj dosegla.
Moram pa rečt, da še dans je na eno do dve ure (razen kadar se jo fajn zamoti), ker pač poje manj večkrat dnevno. Tudi dodatek sem ji že dala zvečer, da bi spala kaj dalj kot dve ure, pa ni nič pomagalo, tud spila ga je sam ene 20ml. In sem potem ugotovila, da je brezveze da jo sploh kaj dajem poleg joške. Zdej tud mejčken, recimo 2-3x tedensko dam GH pa nč ne pomaga, da bi zvečer dalj spala.
Velik sreče, pa upam da ti uspe polno dojit.

_____________________________

Moji otroci - moja sreča
Neli- 4.8.2007
Kristi- 8.2.2009
Lev- 3.12.2010


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 106
   RE: dojenje 3 letnikov
25.1.2008 16:15:25   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: al bina

In sicer prvic sem fasala mastitis in sem morala prekiniti dojenje pri starosti manj kot dva meseca


Mastitis ni razlog za prenehanje dojenja.


Je v primeru kot je bil moj ker je bila koncentracija antibiotika premocna.
Poleg tega so me tudi rezali na dojkah... Skratka zdravniki so rekli da prenehat z dojenjem...
Drugace pa imas prav pri normalnem mastitisu res lahko iztiskas mleko ali pa celo dojis..ce antibiotik ni premocan..

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 107
   RE: dojenje 3 letnikov
25.1.2008 16:29:17   
Anonimen
Skustrana in Birdy ...
hvala za vajine nasvete...
Vse kar sta nasteli sem pocela... Mala je bila skoz na zizo priklopljena dojila sem jo po 1 uro in vec.. je mal povlekla potem pa spala pa spet mal povlekla...
Skratka nic dtugega nisem pocela kot dojila... in nega otroka in sebe...
Tudi bradavica mi je spokala in res boli ko hudic ampak sem kupila nastavek pa sem se matrala se naprej... in z bepantenom in nastavkom se je pozdravila..
Skratka vse nasteto sem prakticirala razen piva in vinckauser posted image user posted image  Ne konzumiram nobenega alkohola....user posted image user posted image

Za tamalo sem pa sprasevala zato ker je videla svakinjo, ki doji in kadar se spomne mi vlece ven dojko in govori dudu..dudu... In sploh ne vem kaj hoce??
Kajti dudu pomeni duda... Zdaj pa ne vem ce bo videla user posted image  ko sedoji, kaj bo..

No glede dojenja... spet se bom trudila na vse kriplje... ker si res zelim dojiti..
In ker verjamem da je to dobro in zelo zdravo za user posted image ...

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 108
   RE: dojenje 3 letnikov
25.1.2008 16:35:52   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ****

IZVIRNO SPOROČILO: al bina

In sicer prvic sem fasala mastitis in sem morala prekiniti dojenje pri starosti manj kot dva meseca


Mastitis ni razlog za prenehanje dojenja.


Je v primeru kot je bil moj ker je bila koncentracija antibiotika premocna.
Poleg tega so me tudi rezali na dojkah... Skratka zdravniki so rekli da prenehat z dojenjem...
Drugace pa imas prav pri normalnem mastitisu res lahko iztiskas mleko ali pa celo dojis..ce antibiotik ni premocan..


Paziti moraš, pa takoj, ko začutiš kakšen vozliček, začet masirat pa izstiskat. Prej dojko oblivaš s toplo vodo, kolikor zdržiš, da potem lažje stisneš. Boli kot vrag, ampak se splača.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 109
   RE: dojenje 3 letnikov
25.1.2008 17:18:27   
Strawberrie Cherrie
Rahooo gesssloooouser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 110
   RE: dojenje 3 letnikov
25.1.2008 19:20:02   
skuštrana
****, bodi pozitivno naravnana pa ne izgubi upanja...Držim pesti, da ti uspeuser posted image
tole z alkoholom in dojenjem, morda sem jaz čudna, ampak meni alkohol in dojenje ne pašeta skupaj..pa tudi če samo en kozarček. Lahko si pa narediš sezamov čaj.


Jaz sem še največ koristnega o dojenju izvedela tukaj http://www.roda.hr/tekstovi.php?TekstID=96 
Ce ti hrvaščina tuja...


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 111
   [Brisano sporočilo]
25.1.2008 21:28:01   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu skuštrana)
  Neposredna povezava do sporočila: 112
   RE: dojenje 3 letnikov
25.1.2008 21:30:39   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: al bina

IZVIRNO SPOROČILO: ****

IZVIRNO SPOROČILO: al bina

In sicer prvic sem fasala mastitis in sem morala prekiniti dojenje pri starosti manj kot dva meseca


Mastitis ni razlog za prenehanje dojenja.


Je v primeru kot je bil moj ker je bila koncentracija antibiotika premocna.
Poleg tega so me tudi rezali na dojkah... Skratka zdravniki so rekli da prenehat z dojenjem...
Drugace pa imas prav pri normalnem mastitisu res lahko iztiskas mleko ali pa celo dojis..ce antibiotik ni premocan..


Paziti moraš, pa takoj, ko začutiš kakšen vozliček, začet masirat pa izstiskat. Prej dojko oblivaš s toplo vodo, kolikor zdržiš, da potem lažje stisneš. Boli kot vrag, ampak se splača.


Te popolnoma razumem in imas prav...
Toda jaz nisem imela zastoj mleka ampak vdor bakterije od zunaj...

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 113
   RE: dojenje 3 letnikov
25.1.2008 22:35:38   
r1ta
Tukaj se je šlo za dojenje do 2., 3., morda četrtega leta otrokove starosti. Jaz pa poznam mamico, katere starejši otrok šteje 6 let in hodi v šolo, mlajši pa šteje 2 leti. Oba se še dojita. Zanima me vaše mnenje o tem.

Meni je bilo malo kruto, ko je drugo dete bilo staro par mesecev in je rekla mamica, da mu ta večji otrok včasih popije mleko in za ta majhnega nič ne ostane. Sama sem mnenja, da je čas, da se starejši otrok odvadi. Kaj pa ve mislite?

_____________________________

I have no special talents. I am only passionately curious.
(A. Einstein)


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 114
   RE: dojenje 3 letnikov
25.1.2008 22:44:20   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: r1ta

Meni je bilo malo kruto, ko je drugo dete bilo staro par mesecev in je rekla mamica, da mu ta večji otrok včasih popije mleko in za ta majhnega nič ne ostane. Sama sem mnenja, da je čas, da se starejši otrok odvadi. Kaj pa ve mislite?


Mogoče bosta pa potem, ko se bo poročil, lahko oba z ženo malo mlekca pila.

(odgovor članu r1ta)
  Neposredna povezava do sporočila: 115
   RE: dojenje 3 letnikov
25.1.2008 22:54:12   
r1ta
Hja...Tako je, da če ni eden priklopljen je pa drugi.user posted image  Meni se mamica kar malo smili, ker se mi zdi, da ji je enostavno težko reči lastnemu otroku ne pri dojenju.user posted image

_____________________________

I have no special talents. I am only passionately curious.
(A. Einstein)


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 116
   RE: dojenje 3 letnikov
25.1.2008 23:32:23   
Rubin.
Bodo pa mame, ki so dojile ali dojijo z veseljem, poudarke na veselju, vedele o čem govorim, ko rečem, da ni lepše in močnejše vezi z otrokom, kot je dojenje. To je samo med mamo in otrokom, nihče drug tega ne občuti, nihče drug ne ve kako je to. Zame so ti trenutki neprecenljivi, saj so samo najini, trenutki, ki si jih deliva samo midve in nama jih ne more nihče vzeti.


Se podpišem po Hothien!!!

(odgovor članu r1ta)
Neposredna povezava do sporočila: 117
   RE: dojenje 3 letnikov
26.1.2008 9:07:18   
saskija
ja flaše pa lahko imajo pa dude pa ne vem še kakšno plastično šaro??? tisto pa ni patologija?

sama sem dojila do 2 leta in potem sva nehala, ker sem jaz čutila, da imam dovolj. se je otrok odstavil, če pa bi imel veliko krizo bi ga pa še dalje dojila.

Imam kolegico, ki je dojila malega 4 leta in je danes krasen dečko, prijateljico ki je malo dojila 3 leta in je tudi super punca.




_____________________________

Dojenček se z vsakim dnem spreminja in raste in bo nekega dne odrasel in odšel;prah pa vas bo zvesto čakal.

(odgovor članu April)
Neposredna povezava do sporočila: 118
   RE: dojenje 3 letnikov
26.1.2008 9:14:40   
saskija
IZVIRNO SPOROČILO: ****

IZVIRNO SPOROČILO: al bina

In sicer prvic sem fasala mastitis in sem morala prekiniti dojenje pri starosti manj kot dva meseca


Mastitis ni razlog za prenehanje dojenja.


Je v primeru kot je bil moj ker je bila koncentracija antibiotika premocna.
Poleg tega so me tudi rezali na dojkah... Skratka zdravniki so rekli da prenehat z dojenjem...
Drugace pa imas prav pri normalnem mastitisu res lahko iztiskas mleko ali pa celo dojis..ce antibiotik ni premocan..


škoda da si prišla v času dojenja do tako zelo napačnih informacij. V našem sodobnem času obstajajo antibiotiki in ostala zdravila ob katerih kljub prehajanju v mleko dalje nemoteno dojiš.
 
Pri mastitisu je dojenje iz dojke, kjer je nastal zastoj toliko bolj priporočljivo, da otrok sesa, ker se vod odmaši. takrat je dobro tudi tople obloge skuta. nobeno izstiskanje, le dojenje, dojenje...

bakterija od zunaj- gre pač za drugo vnetje dojke, nič hudega antibiotik in dojenje.

Govorim iz lastnih izkušenj- sama sem imela takšno vnetje dojke, priklopljena na infuzijo tri dni z vročine 40, sem dalje nemoteno dojila predvsem iz bolane dojke, kljub atibiotikom.

Tudi nisem dovolila da otroka odnesejo, dohranjujeo- sem rekla čebo shujšal ja, drugače ni šans. so sprejeli mojo željo.

res je bolelo ampak se je izplačalo. Zizek se je kljub moji izčrpanosti prvo noč zredil 80g!!



_____________________________

Dojenček se z vsakim dnem spreminja in raste in bo nekega dne odrasel in odšel;prah pa vas bo zvesto čakal.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 119
   RE: dojenje 3 letnikov
26.1.2008 9:18:08   
saskija
IZVIRNO SPOROČILO: Nalin RR

Glede piva, čist lepo pomaga brezalkoholnouser posted image


vse to s hrano in pijačo  je en velik  larifari in to dokazano larifari.

je pa res da pivo alkoholno morda povečuje laktacijo, ker alkohol vpliva na živčevje da se sprosti, s tem se posledično sprosti mama in ima več mleka.

_____________________________

Dojenček se z vsakim dnem spreminja in raste in bo nekega dne odrasel in odšel;prah pa vas bo zvesto čakal.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 120
   RE: dojenje 3 letnikov
26.1.2008 16:21:33   
skuštrana
vse to s hrano in pijačo je en velik larifari in to dokazano larifari.

To jaz vsem govorim pa mi nihče ne verjameuser posted image

Pa še nekaj, dojenje je stvar, kjer morata uživati oba - mama in otrok..če je komu od teh dveh dojenje odveč potem je bolje, da se otrok odstavi kot pa forsirat dojenje do X leta...Tako, da , če mamici tega 6 letnega otroka paše da doji, naj doji...njena stvar...če ji pa ne paše in doji "pod prisilo"  potem pa je vse skupaj brezveze..user posted image


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu saskija)
Neposredna povezava do sporočila: 121
   RE: dojenje 3 letnikov
26.1.2008 16:24:25   
Raho
IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

vse to s hrano in pijačo je en velik larifari in to dokazano larifari.

To jaz vsem govorim pa mi nihče ne verjameuser posted image

Pa še nekaj, dojenje je stvar, kjer morata uživati oba - mama in otrok..če je komu od teh dveh dojenje odveč potem je bolje, da se otrok odstavi kot pa forsirat dojenje do X leta...Tako, da , če mamici tega 6 letnega otroka paše da doji, naj doji...njena stvar...če ji pa ne paše in doji "pod prisilo"  potem pa je vse skupaj brezveze..user posted image



No, pod to se pa podpišem. user posted image

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 122
   RE: dojenje 3 letnikov
26.1.2008 17:07:41   
Pikca
Meni je bilo malo kruto, ko je drugo dete bilo staro par mesecev in je rekla mamica, da mu ta večji otrok včasih popije mleko in za ta majhnega nič ne ostane. Sama sem mnenja, da je čas, da se starejši otrok odvadi. Kaj pa ve mislite?
tandemc lahko krasno laufa, ne da bi bil mali prikrajšan. 6-letnika pa jaz ne bi dojila.

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 123
   RE: dojenje 3 letnikov
26.1.2008 18:57:08   
miškot
Zdaj sem šele prbrala to temo. Pa kaj res kdo doji otroka starega tri leta??????!!!
Pa zakaj?

(odgovor članu Pikca)
Neposredna povezava do sporočila: 124
   RE: dojenje 3 letnikov
26.1.2008 19:05:48   
Seven*
IZVIRNO SPOROČILO: miškot

Zdaj sem šele prbrala to temo. Pa kaj res kdo doji otroka starega tri leta??????!!!
Pa zakaj?



Kar nekaj je takšnih. Pa kakšna znana slovenka je bila tudi vmes. Vem za eno, ki se je šla tandemca. Ampak zarai takšnih kot si ti tega pač raje ne povedo, čeprav bi bilo bolje, da bi se o tem več govorilo.




_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu miškot)
Neposredna povezava do sporočila: 125
Stran:   <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?